Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11851) Jack@l


Jack@l
veterán

Samsung 40D550-ről senkinek semmi?
[Kérdés]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11852) malwy válasza Jack@l (#11851) üzenetére


malwy
senior tag

Tapasztalat semmi, guglizásommal gondolom nem tudok segíteni. De input lagja állítólag kellemes: [link]

(#11853) Ghoston


Ghoston
csendes tag

Sok a kérdés kevés a válasz, mind1.
Hátha jobb kérdést teszek fel most mint anno
Ha jól értettem, (illetve az én keresésem eredménye alapján) 2011ben nem adtak ki olyan tv-t, amely valódi 100Hzes lenne és nem 3d-s.
Tudnátok ajánlani egy tavalyi tv-t ami megfelelel az előző kommentben összefoglalt kritériumoknak?

(#11854) bviktor93 válasza malwy (#11850) üzenetére


bviktor93
tag

Ezt találtam:
Azt kellene ott bepipálnom?
Angol tudásom elég béna.

(#11855) nightshadow válasza Ghoston (#11853) üzenetére


nightshadow
veterán

nagyjából 40" körül nézelődök…Pc-vel is lesz összekötve…150k körül….és legyen 100Hz-es…Sonyt hamarabb elvinnék

Ez az az 5 kritérium, ami egyszerre gyakorlatilag teljesíthetetlen. Ha az ártól eltekintünk, akkor a többit teljesíti a Sony 40EX720, de ez jelenleg 200k. Ha más márkát nézünk, akkor ott az LG 42LK530 (kb. 126k) vagy LG 42LV4500 (kb. 150k), de ezekről még nem nagyon van teszt, így nem ismert, hogy valódi 100Hz-es e, illetve mennyi az input lagje, ami ugye a legfontosabb adat PC-és játéknál.

Tudnátok ajánlani egy tavalyi tv-t ami megfelelel az előző kommentben összefoglalt kritériumoknak?

Tavaly is nehéz volt olyan tévét találni, ami 100Hz-es volt, ugyanakkor az input lagje alacsony maradt. Egyébként, ha ajánlanék is egy konkrét típust, annak se lenne sok értelme, mert már nem lehet kapni őket.

[ Szerkesztve ]

(#11856) vlevi válasza nightshadow (#11855) üzenetére


vlevi
nagyúr

" LG 42LK530 (kb. 126k) vagy LG 42LV4500 (kb. 150k), de ezekről még nem nagyon van teszt, így nem ismert, hogy valódi 100Hz-es e"
Mediamarktban bökdöstem pár percig egy 42LV4500-at. Motion Plus beállításai alapján valódi 100Hz-nek tippelném, van 0-10 között állítható a blue és a judder is, ugyanúgy, mint a Samu C650 tévében. A hatása is hasonló.
Input lagról nem tudok nyilatkozni.

(#11857) Ghoston válasza nightshadow (#11855) üzenetére


Ghoston
csendes tag

Éles vita dúlt ebben az input lag témában. Nincs viszonyítási alapom de én nem versenyszerűen szeretnék a tv-n játszani, csak 1-1 fifát/pest tolni a haverokkal:).
A tippeket köszönöm, a sony tetszik csak túl sok a felár a 3d-ért, ami ráadásul nem is érdekel (laptop témában is így jártam a dell xps 17-el...). Bár legalább a sonyról van teszt.
Az LG-k jó vételnek tűnnek de a zsákbamacskát nem szeretem:S.

(#11858) malwy


malwy
senior tag

LG 42LK530 és 42LV4500 tulajok!
Rettenetesen örülnénk, ha egy crt monitorral vagy egy ismert input laggal rendelkező monitorral kitesztelnétek az általatok megvásárolt tv-t.
Módja a következő:
- Két megjelenítő rákötése azonos videokártyára.
- Beállításokban beállítani lehetőleg a clone üzemmódot.
- Utána elindítani ezen a linken lévő számlálót (vagy az exe változatát):
http://tft.vanity.dk/inputlag.html
- Majd pedig fényképezőgéppel (lehetőleg rövid záridővel) lefényképezni egyszerre a két megjelenítőt.
Eredményeket pedig kivonni egymásból. Megkapjuk hány ezredmásodperc (millisecond, ms) az input lag.

Utánhúzást pedig a pixperan nevezetű programmal nézhetjük meg, szintén fényképezéssel. Kocsi száguld, lefényképezés, majd pedig megvizsgálni az utánhúzását. Ehhez természetesen egyetlen megjelenítő kell csak. De a mai lcd-k közül szinte az összes teljesen elfogadható eredményt ad ebben a tesztben.

Előre köszönöm a fáradozását annak, aki hajlandó rá.
Üdv: Malwy

(#11859) malwy válasza bviktor93 (#11854) üzenetére


malwy
senior tag

Win7 64 bit, 11.8as verziójú catalyst, monitorral megnézve (!)

My Digital Flat Panels-->Properties
Image Scaling: Enable GPU Scaling pipa BE
Ha nem natív felbontást használok, akkor be tudom állítani, hogy
maintain aspect ratio (megtartja az arányt, de nagyít)
Scale image to full panel size (felnagyítja, széthúzza ha kell)
Use centered timings (fekete gyászkeretbe rakja a pici képet).

TV-vel nem tudom megnézni, lehet annál másfajta menü van csak.

[ Szerkesztve ]

(#11860) Ricco_hun válasza Ghoston (#11853) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

"2011ben nem adtak ki olyan tv-t, amely valódi 100Hzes lenne és nem 3d-s."

DE! Az LG. Mégpedig az LK530-as széria (32, 42 és 47 coll-ban).

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#11861) vlevi válasza malwy (#11858) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Utánhúzást pedig a pixperan nevezetű programmal nézhetjük meg, szintén fényképezéssel. Kocsi száguld, lefényképezés, majd pedig megvizsgálni az utánhúzását"
És közben ugyanott megállítani a felvételt, és megnézni azt is. Mert sokszor a felvételben már benne van a motion blur.

(#11862) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Adott egy T-kábel GCR 300CX Set-Top-Box hozzá egy Philips 19PFL3404 19" lcd tv.

Sacrt kábellel vannak összekötve.

A problémám az, hogy sehogy sem tudom beállítani úgy, hogy minden csatornán normális legyen a képarány.
Ha a STB.-t 16:9-re állítom, a TV-t auto formátumra akkor sok csatorna rendeben van, de pl az ID Discovery a National Geographic stb.... a képernyő közepén egy szimpla négyzet, nem tölti ki sem vízszintesen sem függőlegesen a képet.
Ha a tv-n is 16:9-re állítom a képarányt akkor ezek a csatornák függőlegesen kilógnak a képből, tehát a csatorna logo már nem látszik, de vízszintes irányban nem változik.
Van esélyem arra, hogy minden ok legyen?

Eddig az volt a legjobb ha a STB.-t 4:3-ra állítottam, mert akkor a legtöbb csatorna kitölti a képernyőt, de az RTL HBO stb... szélesvásznúvá válik.

Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#11863) bviktor93 válasza malwy (#11859) üzenetére


bviktor93
tag

Köszi, közben meglett. :)
Mindenkinek:
Egyébként nemrég kezdtem el PC-t tévével használni. Sok helyen olvasok olyat, hogy nem nagyon ajánlatos PC-t tévével használni. Mennyi ebben az igazság? Erre a "beégés" dologra mennyire kell figyelni, mennyire valós probléma ez? + Egyáltalán lehet-e a Tv-nek valami baja, ha PC-vel használom, mire kell figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#11864) nightshadow válasza bviktor93 (#11863) üzenetére


nightshadow
veterán

Az LCD-ét azt nyugodtan használhatod, annak nem lesz baja. Vigyázni a plazmával kell, mert az nem szereti az állóképet, mint pl. a játékokban a HUD, s az beéghet hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

(#11865) malwy válasza bviktor93 (#11863) üzenetére


malwy
senior tag

Plazmánál LEHET beégés a statikus helyeken. Gyártók azt állítják, hogy mindenféle védelemmel, trükkel felkészültek ellene. Szervizesek pedig azt, hogy plazmát pc-hez ne.

Azért van kiemelve a PC, mert az asztal, az ikonok, az ablakok fix elemei azok rendszerint ugyanott, és huzamosabb ideig látszódnak, így rengeteg statikus elem van, elég sokáig, ami + beégési lehetőség.

LCD-k esetén nem tudok a PC "TV károsító" hatásáról.
Azt meg, hogy "nem nagyon ajánlatos PC-t tévével használni" arra is mondhatják, hogy túl nagy képernyő sokakat zavar olvasáskor, régi tv-k csak hosszas állítgatás után mutattak szép, éles betűket, illetve az input lag. Utóbbi miatt játékoknál komoly késéssel jelenítődnek meg a dolgok.

(#11866) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Szó volt róla hogy kifuttatják az LG lw5500-ast és jön helyette az lw5590. Valaki meg tudja nekem mondani hogy mi lesz a különbség a két készülék közt? Megéri várni az újabb modellre vagy ez is szimpla parasztvakítás?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#11867) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Lg LK 530 és LV 4500 közül melyiket lenne érdemesebb megvenni?

(#11868) nightshadow válasza JHONNY 79 (#11867) üzenetére


nightshadow
veterán

Csak a háttérvilágításban különböznek: [link]

(#11869) malwy válasza nightshadow (#11868) üzenetére


malwy
senior tag

Jobb képminőség, homogenitás jár leddel?

(#11870) #34784256 válasza #34784256 (#11847) üzenetére


#34784256
törölt tag

Bementem egy Sony Centerbe és megkérdeztem, BU = Black UK modell :)

(#11871) bviktor93


bviktor93
tag

Értem.
Akkor LCD semmiféleképpen nem éghet be.
Akkor valószínű teljesen átállok 4:3-as monitoromról a tévére. Én az említett lag-ot egyáltalán nem tapasztalom, a szöveg először meg tényleg nem volt jól olvasható, de TV beállításainál átállítottam "PC"-re, és teljesen "kiélesedett". Úgyhogy különösebb problémám nincs vele.
A frekvenciára mennyire kell figyelni? A Tv elvileg 60Hz-et tud. Kevesebb/többet egyáltalán nem szabad adni neki? És akkor napi 2-3 óra PC használat sem árthat neki?

(#11872) kerelo


kerelo
senior tag

Sziasztok.Adott egy Sony Bravia 104cm,Full HD TV,amit a PC-vel szeretnék össze kötni./ati 4850 512GB kari van benne/ Melyik adja a legjobb képminőséget? 1.ha DVI-in keresztül kötöm őket? 2.ha a pc-be hdmi,a tv-be pedig dvi?/mert láttam ilyen kábelt is hogy az egyik vége dvi a másik meg hdmi/ 3. vagy mind két vég hdmi? Mennyivel jobb a 2-es lehetőség a 3-as tól? És végül milyen minőségű hdmi kábelek közül válasszak,mik az ajánlott márkák,ven a lényeges külömség köztük?Előre is köszi mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#11873) vlevi válasza malwy (#11869) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Jobb képminőség, homogenitás jár leddel?"
Ebben az árkategóriában ez általában fordítva van.
De én néztem a Mediamarktban a 42LV4500-at, és egész jó volt. Ha nem lenne most Samu 40C650-em, akkor rajta lenne a vásárlás előtt jobban megvizsgálandó tévék listáján.

(#11874) skiskett


skiskett
csendes tag

Sziasztok!

Éppen TV vásárlás előtt állok, és két készülék között kellene döntenem.
Mindkettő Panasonic, TX-L37G20 vagy TX-L37E30.
Az első ugye hagyományos LCD, a másik megy LED-LCD.
Rengeteget véleményt olvastam a két technológiáról, de erről a két példányról nem találtam összehasonlítást.
Mi a véleményetek?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#11875) malwy válasza vlevi (#11873) üzenetére


malwy
senior tag

Élőben csak a ledest láttam sajnos. Annak képe nagyon meggyőző volt, de ha elvileg a közel 25000Ft-tal olcsóbb ccfl megvilágítású testvére ugyanazt, vagy akár jobb minőséget hoz, akkor nem éri meg a felárat.
Kár, hogy nem volt mediamarktban lk530as, csakis lv4500as.

(#11876) geotom


geotom
tag

Sziasztok!
Van valakinek lg 42lh4000-es tv usb hack.hez
Meliconi „fully8” tip. univerzális távirányítója eladó Szeged v. környékén?
Üdv Tom

(#11877) nightshadow válasza skiskett (#11874) üzenetére


nightshadow
veterán

Mi a véleményetek?

Az én véleményem az, hogy a Panasonic a plazmákat fejleszti erőteljesen, az LCD-i pedig a "futottak még" kategoriába tartoznak.

[ Szerkesztve ]

(#11878) vlevi válasza malwy (#11875) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Kár, hogy nem volt mediamarktban lk530as, csakis lv4500as."
Én is kerestem az LK530-t, de én sem találtam :(

LG honlapján össze lehet őket hasonlítani, de én sem látok sok különbséget. Szinte csak azt, ami teljesen egyértelmű. LED-CCFL, válaszidő, kontraszt, fogyasztás.
Ebből a kontraszt elég érdekes, mert nem hiszem, hogy 4milliós kontrasztja lenne egy LED-LCD tévének.

[ Szerkesztve ]

(#11879) nightshadow válasza vlevi (#11878) üzenetére


nightshadow
veterán

LG honlapján össze lehet őket hasonlítani

#11868-as hozzászólásomban megcsináltam az összehasonlítást PDF-ben.

[ Szerkesztve ]

(#11880) zozz12


zozz12
tag

Sziasztok!
Szeretnénk lecserélni a mostani TV -nket valami jobb, energiatakarékosabb, modernebb darabra. Paraméterek/követelmények (nem sorrendbe):

- alacsony fogyasztás (tehát LED -es legyen)
- USB, HDMI, komponens(esetleg scart) és antenna csati
- max. 80cm szélesség (nem átló)
- max. ár 85 000Ft
- esetleg DLNA
- jó képminőség (Full HD)

Nagyjából ennyi. Ami eddig szóbajött az a Samsung UE32D5000PW. A tacskóba (Tesco) most 80k környékén van, 2 év garanciával. (Samsung UE32D5000PWXXH néven)
Erről mi a véleményetek? Vagy mit ajánlotok helyette?

Köszi

(#11881) malwy válasza vlevi (#11878) üzenetére


malwy
senior tag

Az dinamikus. LED miatt gyorsabban tudja változtatni elvileg a fényerőt, de mivel az esetek 80%ban a dinamikus kontraszt inkább hátrány, mint javítás, ezért nem ér semmit az az érték. A valós kontrasztokat kéne összehasonlítani.

(#11882) tigipuf válasza vlevi (#11878) üzenetére


tigipuf
senior tag

A cora-ban láttam mind a 2 típust,a ledes verzió nekem sokkal jobban tetszett külsőleg.(minőségibbnek tűnik az lv4500, lk530-as úgy néz ki mint a 70-80 ezres kategóriában versenyző típusok,gondolok itt a 3-4 évvel ezelőtti menő,de mára már szerintem unalmas csili-vili fekete kávára.)
Nem egymás mellett voltak így képileg nem sikerült őket összehasonlítanom,de szerintem nem nagy difi lehet köztük.
A nagy "felhősödés"sztori meg nem érdekel,mert nem biztos,hogy annyira szembetűnő,mint a samsungnál,és a 3-éves neonos samsung paneles tv-m is felhősödik,de nem izgat nem a fekete képernyőt nézem,nem zavar.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#11883) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

32"-os lcd Tv-t szeretnék vásárolni. Én ezt a típust néztem Samsung LE32C650.
Ti mit ajánlanátok?

Köszi!

(#11884) krx21 válasza oliver7777 (#11883) üzenetére


krx21
nagyúr

jÓ VÁLASZTÁS!
2011 egyik legbeváltabb lcd-je...
De nem biztos hogy kapsz még! Sőt szerintem nem kapsz már...

(#11885) junior11 válasza krx21 (#11884) üzenetére


junior11
veterán

A Samsung C650 2010-es modell. Ennek ellenére nagyon jó képminőséggel rendelkezik.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11886) Prungyike


Prungyike
csendes tag

Udv mindenkinek!

Szeretnem segitseget kerni olyan ugyben hogy van egy Sony kdl32ex500 tv nem latja a halozaton a pc elhelyezkedo media fajlokat.Es magat a pc t sem

Internet az mukodik a tv-n.

Mi lehet a gond?A router egy t-home os Pirelli modem es router egyben.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#11887) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

LCD tv vásárlásán gondolkodom, de sajna elég szűkös a keretem. (90k) Az apróban nézelődtem, és találtam pár szimpatikus modellt.

Elvárásaim: minimum 82 cm, Full HD, DVB-T tuner, megbízható készülék legyen.
T-Home-os táynéros (1080p) beltérire lenne kötve, kb 2,5 méterről nézném.

Kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánlanátok, vagy esetleg valami alternatíva lenne-e?

- Samsung le37m87bd
- Samsung LE 32 C 650
- samsung le32c530
- samsung le40c530

Ezek mindegyike max 90k lenne.

Köszi a segítséget! :R

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#11888) Tihemer válasza Prungyike (#11886) üzenetére


Tihemer
csendes tag

Nem is fogja látni ha nem teszed fel a Serviio dlna szervert, vagy valami más dlna szervert.

(#11889) nightshadow válasza Madn!ght (#11887) üzenetére


nightshadow
veterán

Kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánlanátok, vagy esetleg valami alternatíva lenne-e?
- Samsung le37m87bd
- Samsung LE 32 C 650
- samsung le32c530
- samsung le40c530
Ezek mindegyike max 90k lenne.

Nem tudom, hogy te új vagy használt készülékben gondolkodsz, mert az M87 legalább 4 éves típus, úgyhogy mindenképp felejtős. Az utolsó 3 pedig tavalyi, de ezeket se fogod megkapni már szerintem, mert kifutottak. Mindenesetre a 3 közül a C650 a legjobb, viszont a 2,5 méteres nézési távolsághoz kicsi a 32”-es méret, így lehet érdemesebb a 40C530-at választani. Azt neked kell eldönteni, hogy melyik a fontosabb, a 100Hz (32C650), vagy a nagyobb méret (40C530).

Ha új, idei tévét nézel, akkor a 90k-ás keretből a 32D550-et érdemes lehet megnézni: [link]

(#11890) Madn!ght válasza nightshadow (#11889) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szia!

Köszi a segítséget! :R

Igen, a használtak között nézelődtem. Mérlegeltem a tudás, valamint az ár között, és a c650 lett a befutó. EZ.

Már bonyolítom a fórumtárssal a tranzakció részleteit. :K

A méretről annyit, hogy jelenleg egy 66 cm-es CRT TV-m, van, és az is megfelel az elvárásaimnak. Szerintem a 82-es is bőven megteszi. Persze a nagyobb sem lett volna rossz, viszont ezt 70k-ból megoldom.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#11891) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, 1920x1080 ban elindítom a 3dMark Vantage-t és sötét képernyőt kapok.Ugyanez bejátszott Modern Warfare 2-nél is.
Mi miatt van ez, találkozott már a hibával valaki? Esetleg a frissítési frekit nyomatja alá-fölé?
DVI-al csatlakozik Benq GL22440.
A monitor kifogástalan. 11.8-as Catalyst van fenn.
Radeon HD4850 kiséretében.

(#11892) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Kedves fórumtársak.
A segítségeteket kérném.
Szeretnék LCD tv-t venni, jelenleg egy samsung le32b530-at használok, azt akarom lecserélni.
Mindenképp Samsung kellene, és csak 40"-esben gondolkodok, a keret az 160-220 lenne.
Nem kell 3D.
Jelenleg a Samsung LE40C650-t nézegetem.
Ami fontos, az a full HD felbontás, LCD, vagy LED, 100HZ, és, hogy esetleg USB-ről tudjon filmeket lejátszani, avi, xvid, divx, mpeg, mkv...
X-box lenne rákötve, egy t-home IPTV stb, bár az Novembertől megszűnik, és Digi kábeltévé
Előre is köszönöm a segítséget.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#11893) junior11 válasza CivicEsi (#11892) üzenetére


junior11
veterán

A C650-es jó választás, ha még kapható valahol.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11894) CivicEsi válasza junior11 (#11893) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Esetleg alternatìva, ha nem kaphatò màr?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#11895) torma1981 válasza CivicEsi (#11894) üzenetére


torma1981
veterán

Lg LK 530 és LV 4500.

Szerintem.

(#11896) CivicEsi válasza torma1981 (#11895) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

"Mindenképp Samsung kellene, és csak 40"-esben gondolkodok"

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#11897) nightshadow válasza CivicEsi (#11896) üzenetére


nightshadow
veterán

UE-40D6xxx

(#11898) junior11


junior11
veterán

Hali,

volt már valakinek lehetősége összehasonlítani a Samsung UE40D6530 és a Sony KDL 40EX720 készülékeket? Nem tudom miért, de nekem a SONY képe fakóbbnak tűnik, hiányzik belőle a dinamika vagy mi... A haver EX710 tévéjén szebbek, dinamikusabbak a szinek. Pedig a Sonyhoz húz a szívem... Mi a véleményetek?

Érdekes, hogy a Sony idei modelljei közül az EX520/720, CX520 mióta kaphatók, már azért jócskán csökkent az áruk, de a többi modelljeinek, melyek a "magasabb" szériákat képviselik, valahogy nem. Gondolok itt az NX720 és a HX720 tévékre.

Pedig ha az NX720 jó áron kapható lenne, már szaladnék is érte :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#11899) s111


s111
csendes tag

Elég tanácstalan vagyok én is így egy kis segítséget kérnék:

Sony KDL-40EX520 és KDL-40EX720 belefér a keretbe. Viszont a jelenlegi áron a KDL-46EX720 már nem. Tehát max 200e-220e Ft körül áldoznék rá.

Tudom nem sokan vannak ezzel így, de a Sony tévéken nekem az internet funkciok miatt akadt meg a szemem. Méghozzá a beépített Youtube alkalmazáson. Az ok a következő:

Amióta kivették a Fashion TV-t a kábelszolgáltatók a kínálatból a feleségem rengeteget Youtube-ozik és ott nézi meg a divatbemutatókat. Nem túl kényelmes helyen van a számítógép,meg már kissé lassú is. Ha a tévén böngészhetné a videókat, azt nagyon élvezné. Kipróbáltam egy boltban egy KDL-40EX520-on és viszonylag egyszerű használni és a HD videók egész korrektül mutatnak a nagyképernyőn. (Wifi van otthon a KDL-40EX720-nak az lenne az előnye, hogy van beépített wifije.)

Az a kérdésem, hogy van-e valami alternativ, esetleg jobb és/vagy olcsóbb megoldás a TV-n való youtube-ozásra? Fontos a könnyű használhatóság, mert a feleségem nem egy PC-guru.

Azt mondta az eladó, hogy a Sony TV autómatikusan figyelmeztet, ha a beépített alkalmazásaiból van friss verzió és felajánlja a letöltést. Ezt már próbálta valaki? Mert elég jól hangzik...

Ezen kívül kábeles DigiTV-n műsornézés és HD filmek nézegetésére használnánk (720p is elég lenne). Nézési távolság 2-4m.

(#11900) Champipi válasza CivicEsi (#11894) üzenetére


Champipi
senior tag

Így van, aki ócsóért akar ma 42" méret körül 100 Hz LCD-t venni, annak az LG 42LK530 az amit ki fog dobni a gép, mert 130 000 Ft-ért már házhoz is szállítják, és mindent tud, kivéve, hogy nem LED-es, de az még jónak is felfogható.

A média lejátszója nem visz mindent, de alap DIVx-re meg rippelt DVD-re tökéletes.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.