Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11101) Champipi válasza Mappa (#11100) üzenetére


Champipi
senior tag

Hát nem hiszem, hogy lenne "valós" 100Hz. Hiszen ahhoz az anyagnak is valójában kellene tartalmaznia másodpercenként 100 igazi, szép képkockát.

Ez mind beszúr oda valamit, ha jól értem, de itt egy cikk róla:

Geeks.hu

A 100Hz talán csak arra jó, hogy ha ezt belerakják, akkor talán egy kicsivel nagyobb az esélye, hogy jó minőségű a TV, de persze ez csak sejtés.

(#11102) woolwich válasza pr0bi (#11085) üzenetére


woolwich
tag

Köszi! :)

Azt már látom előre, hogy nem lesz ez a TV vásárlás olyan egyszerű, mint gondoltam. Úgy voltam vele amekkora a választék biztosan lesz 3-4 TV amelyik közül választhatok majd és nem lesz belőle gond ha éppen nem árulják az egyiket vagy ilyesmi. Viszont jelenleg úgy néz ki, hogy 2 van amelyik szóba jöhet. A Sony KDL-32EX500 és Samsung UE32D5000. Csak ugye a Sonyt már most kérdéses, hogy beszerezhető e, mivel tavalyi darab. Én meg ha lehet nem online shopból szeretnék TV-t venni. Pedig így végig gondolva inkább azt választanám. Kockulásról szó sincs, csak mivel láttam, hogy nem minden TV-t ajánlanak játékra inkább megemlítettem, hogy erre is lenne használva.

(#11103) harry válasza Champipi (#11101) üzenetére


harry
veterán

Az ok, csak gyanítom nem mindegy, hogy egy fekete képet, vagy egy, az előző-következőből számolt kockát. Nem is igazán értem, ez a fekete beszúrás miért lehet jó (tudom, a szemet sokféleképpen be lehet csapni, szóval vélhetően van értelme, de ehhez nem értek, ezért is érdekel).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11104) Mlnr To'm válasza Champipi (#11101) üzenetére


Mlnr To'm
tag

A 100Hz talán csak arra jó, hogy ha ezt belerakják, akkor talán egy kicsivel nagyobb az esélye, hogy jó minőségű a TV, de persze ez csak sejtés.

Én majdnem minden filmhez és minden tv műsorhoz használom, szerintem gusztus dolga hogy tetszik e vagy sem.

(#11105) BBéci válasza Komplikato (#11099) üzenetére


BBéci
titán

Számomra is új, hogy Scarton átmegy a HD (1080) film. Sőt, el sem tudom képzelni, mert tudtommal csak komponensen és HDMI-n lehetséges.

(#11103) harry
Az 50 hertzes LCD tévék mozgóképfelbontása mindössze 300 sor körüli, ennek növelésére találták ki az interpolációs és a fekete képkockás, valamint a háttérfény villogtatásos trükköket. Az elsőt nevezzük valódinak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11106) Komplikato válasza BBéci (#11105) üzenetére


Komplikato
veterán

Nem tudom egy Scart RGB-nek mekkora köze van technikailag egy monitor RGB csatlakozójához technikailag, de utóbbi elég nagy felbontásokat tudott megboldogult EIZO monitoromon. Az meg biztos, hogy nem SD-ben tette ki, mert pl. a Phillips sample nagyon jó minőségű amit a PH tesztekhez használnak, azért fel tűnt volna.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11107) breezer88 válasza BBéci (#11105) üzenetére


breezer88
tag

Na és azt hol tudom megnézni, hogy az adott tv éppen melyik technikát alkalmazza?

(#11108) Champipi


Champipi
senior tag

Megjelent egy érdekes okfejtegetés, hogy az Apple hogyan, s miként tudna belevágni a TV bizniszbe.

Azt írják, hogy folyamatosan csökken a cikkíró által mértékadónak vett 22-40" (megj: ez eléggé az alja) kategória ára, mert júeszéjben most ezt 1000 dollár körül már utánunk dobják LED-el, meg 120 Hz-el, és hogy ha ennyire lementek az árak, akkor hogyan tudna itt egy Apple ennél drágábban bármit is eladni.

Ez a költői kérdés. Aztán aszondják, hogy a mobil telefon piac is hasonlóan nézett ki, mielőtt robbantottak volna a szifonnal.

Kitérnek rá, hogy ha az Apple bővíteni akarja a piacát, akkor képernyő méret alapján most a TV méret lenne a logikus, hisz már van nekik 3,5", van már 11", van 13" és egészen 17"-ig minden, ami "kütyü", de a TV méretben még tudnának új piacot szerezni.

Itt a cikk

(#11109) BBéci válasza Komplikato (#11106) üzenetére


BBéci
titán

Felbontás átvitelét illetően semmi közük egymáshoz. Scarton továbbítható kompozit (egyszerű), S-video és RGB videójel. HD nem megy át rajta!
Monitorom sosem volt, de tudtommal VGA csatlakozó szokott lenni rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11110) salviasp


salviasp
csendes tag

Sziasztok!

Most akarom lecserélni a döglődő crt tv-m valami korszerűbb cuccra.
Egyelőre még vacillálok a plazma és az lcd között, bár hajlok a plazmára.
Kb. 3m-ről nézem, leginkább tv adást (általában sport, meg természetfilmek), plusz heti 2-3 film, sd, hd vegyesen, játékkonzol, notebook rákötés nem lenne.
Igazából a tv adás miatt gondolom, hogy nekem a plazma lenne a jobb választás, de a beégéstől és a ghostingtól tartok (meccsek alatt a csatornalogo...) Emiatt gondolkozom az lcd-n is. Mennyire élvezhetők lcd-n a sportközvetítések?
Milyen konkrét típusokat ajánlotok, olyan 150eft-ig bezárólag?

(#11111) Noty


Noty
csendes tag

Üdv,

Tévévásárlás előtt, sok nézegetés, nagy dilemmma... :F
Ti melyiket választanátok a kettő közül?

http://www.sony.hu/product/TV-102-40-lcd/KDL-40EX402#pageType=TechnicalSpecs

vagy

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/lcd-tv/LE40D550K1WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

:R lennék a jó tanácsokért és tapasztalatokért!

:DD

(#11112) harry válasza salviasp (#11110) üzenetére


harry
veterán

Nem a képmegjelenítési technológiától fog függeni, hogy adott adás melyik-hogy néz ki... esetleg inkább a bejövő jel (digit/analóg), képméret, és persze a kijelző felbontása.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11113) salviasp válasza harry (#11112) üzenetére


salviasp
csendes tag

Digitális kábeltv-m van, vegyesen sd és hd csatornákkal. Ahogy olvasgattam erre a használatra elvileg jobb a plazma, de kicsit tartok a ghostingtól, mivel általában focit nézek a tv-n. Arra lennék kíváncsi, hogy van olyan lcd tv, ami az én tv nézős szokásaimnak megfelel, vagy maradjak inkább a plazmánál?

(#11114) udi24


udi24
tag

sziasztok !
milyen lcd 102 cm-es tv-t érdemes venni úgy 100 e -ből
KDL-40E4030 milyen ?(mennyit ér?)
sony bravia forumot belinkelné valaki!

válaszokat előre is köszönöm :R

Üdv: udi24

(#11115) harry válasza salviasp (#11113) üzenetére


harry
veterán

Továbbra sem látom, miért lenne jobb a plazma ezek alapján.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11116) BBéci válasza harry (#11115) üzenetére


BBéci
titán

Mert az SD tévéadásokat általában jobb minőségben jelenítik meg. Ez a tapasztalatom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11117) salviasp válasza BBéci (#11116) üzenetére


salviasp
csendes tag

Vannak olyan lcd-k, amik élvezhető képet adnak főként a sportközvetítésekre (sd és hd is)?
Kb. 3m-ről nézném és 150eft-m van rá.

(#11118) Rick4 válasza salviasp (#11113) üzenetére


Rick4
félisten

Ahogy olvasgattam erre a használatra elvileg jobb a plazma, de kicsit tartok a ghostingtól, mivel általában focit nézek a tv-n.

Jobban jársz egy jó LCD-vel amit 50% körüli fényerőn- kontraszton tartasz, olyan lesz mint egy plazma ghosting nélkül.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11119) Champipi válasza Rick4 (#11118) üzenetére


Champipi
senior tag

Plussz egy szavazat az LCD-re!

[moderálva]

[ Módosította: 7 ]

(#11120) BBéci válasza salviasp (#11117) üzenetére


BBéci
titán

150-ből legfeljebb 40-42 colost vehetsz, amin 3 méterről nézve már jól mutat az SD tévéadás is. A HD nem kérdés, 2 méterről is jó lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11121) salviasp válasza Rick4 (#11118) üzenetére


salviasp
csendes tag

Konkrétan milyen készülékeket ajánlanátok?

(#11123) Rick4 válasza salviasp (#11121) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyi pénzért már sok normális van, személy szerint nincsen se preferált modell, se preferált márka, de LG Samsung Philips környékén nézelődj, ezek mindent tudnak. Én most vettem újonnan egy 55-ös LG-t totál elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#11124) Champipi válasza salviasp (#11121) üzenetére


Champipi
senior tag

Az LG 42LK530 típus kapható 130 000 Ft-tól, én ezt tudom ajánlani, magam is ilyet tervezek venni.

(#11125) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

a samsung 40lec650-esnek mi az utdja, ami minosegben is hozza ugyanezt a szintet?

(#11126) nightshadow válasza ThorsHUN (#11125) üzenetére


nightshadow
veterán

UE-40D6xxx

[ Szerkesztve ]

(#11127) ThorsHUN válasza nightshadow (#11126) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A D650est neztem, de annak csak 50 HZ-es a kepfrissitese.

[ Szerkesztve ]

(#11128) nightshadow válasza ThorsHUN (#11127) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem te a D550-et nézted, mert D650 nincs.

(#11129) ThorsHUN válasza nightshadow (#11128) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Tenyleg, sry. De ezek mind 3D TV-k? Vagy ezt is beneztem?:(

Palika: En is neztem, de nem nagyon van mar:(

[ Szerkesztve ]

(#11130) Palika71 válasza salviasp (#11121) üzenetére


Palika71
őstag

Nézd meg a Samsung LE-40C650 -ét.
Tavaly még nagyon csúcsnak számított ebben az ársávban, szerintem még idén sem vall szégyent.
MOD: Már ha lehet még kapni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#11131) nightshadow válasza ThorsHUN (#11129) üzenetére


nightshadow
veterán

A D6xxx az mind 3D tévé is egyben. Sajnos idén a középkategóriába bejött a 3D, így aki nem egy belépőszintű tévét keress, az kénytelen ilyet venni, ha kell, ha nem. Legalábbis a Samsung és Sony esetében.

Palika71: már többen írták, hogy nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#11132) ThorsHUN válasza nightshadow (#11131) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Tehat gyakorlatilag van a beleposzint, ami 50 Hz es keves extra, olyan 130-150 korul es van a 3d-s utod TV ami meg 220+ es ezek mind minimum arak voltak
Hm ez igy szar.

LGnek valami a 40lec650-hez hasonlo keszuleke esetleg?

(#11133) nightshadow válasza ThorsHUN (#11132) üzenetére


nightshadow
veterán

Sajnos idén a 3D, meg az edge-LED nagyon bekavart. Az LG-ből jelenleg talán a 42LK530 van a legközelebb a C650-hez, de még megy a vita, hogy valódi, vagy kamu 100Hz-es, mert teszt sajnos még nincs róla.

Samsung-nál még van az UE-40D5xxx sorozat, ami olcsóbb, de nem valódi 100Hz-es. Itt egy teszt róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11134) Komplikato válasza BBéci (#11109) üzenetére


Komplikato
veterán

Mea Culpa! :R Utánanézve RGB-n 625 képsornál többet semmi nem fog átnyomni.
Megpróbálok utánajárni van e olyan kábel, ami HDMI-ből DVI és digi hangcsatlakozót csinál e ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11135) eisento


eisento
addikt

megrendeltem 42lk530 :) ha meglesz dobok kepet rola. meg ha kell rola info szoljon.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11136) #88471552 válasza salviasp (#11117) üzenetére


#88471552
törölt tag

Szia!
Esetleg még ez lehet egy alternatíva:
[link]

(#11137) 2o


2o
csendes tag

Sziasztok!

Monitor helyett, illetve XBOX-hoz keresek 32"-os (esetleg 40"-os) LCD (vagy LED) tv-t max 130 000-ig.
Tv-adás minősége, media player nem érdekes.

Milyen típusokat tudtok ajánlani?

(#11138) salviasp válasza #88471552 (#11136) üzenetére


salviasp
csendes tag

Köszi mindenkinek!
Körbenézem ezeket a típusokat is a Pana plazmák mellett.

(#11139) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Segítsetek légyszi Samu 40C530-nál ha USB-ről játszok le filmet , hogy kel az 5.1-es hangot kicsikarni a tv optikai kimenetén elolvastam a leírást nyomtam mindent de nem jön a hang , pedig hallottam hogy lehetséges. :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11140) Prungyike


Prungyike
csendes tag

Szep jo estet mindenkinek!

Na megvan a tv az amiben legelosszor gondolkodtam Sony KDL32EX500
A 220 v bolttol rendeltem,szepen megerkezett idoben,nem volt semmi gond semmivel,mindenkinek csak ajanlani tudom azt a boltot.

Nagyon jo kis keszulek megvagyok vele elegedve.
Annyi kerdesem van hogy,osszeakarom kotni a routerrel az internet miatt.Milyen bekotest kell alkalmazni az utp kabelnel ''kereszt vagy sima'' mert ugyanis ugy kell a kabelt legyartatnom a kello hosszban.

Koszonom!

(#11141) Toto00


Toto00
tag

Olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy most készülök venni egy Samsung LE-46C530 LCD tv-t és mivel képes usb-n keresztül filmeket lejátszani, hogy vajon 5.1-es hang esetén az optikai kimeneten keresztül is adja e az 5.1-et?

(#11142) Boogie33 válasza Toto00 (#11141) üzenetére


Boogie33
senior tag

Na hát pont ezt akarom én is tudni mert állítólag képes de nem jövök rá hogy, hogy kell.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#11143) gulyasa válasza Prungyike (#11140) üzenetére


gulyasa
őstag

A crosslink kábelre akkor van szükség, ha két gépet router vagy switch nélkül akarnál összekötni. A te esetedben sima patch kábel kell.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#11144) harry válasza eisento (#11135) üzenetére


harry
veterán

Engem személyes tapasztalatok érdekelnének (milyen az SD adás, HD film, mennyire szép/folyamatos a képmegjelenítés, tükröződik-e valamennyire, stb...).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11145) Mappa válasza Prungyike (#11140) üzenetére


Mappa
addikt

bankkártyát ott elfogadják ?

#11144 - az utolsó része az engem is :K

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#11146) BBéci válasza Boogie33 (#11139) üzenetére


BBéci
titán

Működnie kell! Mihez csatlakoztattad?

(#11140) Prungyike
Ha többségében nem bolti garanciás, szürkeimportos készülékeket árulnának, semmi baj nem lenne velük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11147) eisento válasza harry (#11144) üzenetére


eisento
addikt

digikabel van szoval ahhoz merten kell nezni, ha megjon akkor megirom ezekrol a tapasztalataimat. asszem tukrozodes nincs max a kavaja de ha ittvan fotozok meg irok.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11148) Mappa válasza BBéci (#11146) üzenetére


Mappa
addikt

inkább média, saturn? konkrétan a b7000-emet anno 370k nyomták saturnban... én megvettem "sufni" boltba 310k ért pecsételt samsung garival (azt mondjuk nemtudom hogy)

nem kötelező megadni

(#11149) jegenye77


jegenye77
addikt

Egy cimborám venne egy tv-t eztés nézte ki magának.
Kb 5-6 méterről nézné és ezért kellene ekkora képátló.
Mi a véleményetek róla?Megérné vagy inkább valami mást vegyen?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#11150) Osi222


Osi222
tag

Sziasztok!

Jelenleg egyik műszaki áruháznál lehet kellemes áron Sharp lcd tévét venni. LC32S7EBK a típusa, viszont a neten szinte semmi véleményt, tesztet nem találni róla.
Valaki tudna bármiféle infót adni róla, hogy kerek 60-ért megéri-e? Nincsenek nagy igények, így a 1080p, .mkv és hasonló okosságok lényegtelenek. Csak egy megbízható, stabil lapostévé szerepét kéne betöltenie.

Aki bármi tanácsot tud adni, kérem ossza meg velem!

Előre is köszönöm :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.