Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11201) vlevi válasza ThorsHUN (#11198) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Smart" TV-nek a Samu hívja a tévéit, és azok már alapból egész tűrhető beépített médialejátszóval rendelkeznek. Még a tavalyi (C sorozatú) tévék is.
De pl. a Sony, Pana nem erőlködik azon, hogy a tévébe épített médialejátszó sokkal többet tudjon a jpeg, divx lejátszásnál, azokhoz mindenképp kell valami külső lejátszó eszköz. Ezeknek az ára szerencsére folyamatosan csökken.

(#11202) Thomas_


Thomas_
csendes tag

Ajánlanátok olyan 32-40 colos LCD v LED TV-t amint monitornak is használhatok és élvezhetően lehet rajta játszani és gépről vagy média lejátszóról filmeket nézni. Minél kisebb input lagja legyen és 3D abszolut nem fontos, se a net, csak a jó képminőség és hogy lehessen rajta játszani laptopról. Analog TV-t néznék rajta nem digitálisat.
Árba max 150-170-ig.

(#11203) iminim


iminim
csendes tag

Hellósztok.

Szeretnék venni egy mobil winyót , a TV-hez A tv tipusa Sony 40HX700. Azért kérdezem , mert volt nállam egy Silcon Power és azt nem ismerte fel. az 750 Mb volt. Ezt néztem ki 1TB WD 2.5" My Passport Essential SE WDBACX0010BSL külső winchester ezüst .Van valakinek tapasztalata hogy ez a Tv mit szeret ??
Köszi a válaszokat

(#11204) eisento


eisento
addikt

valami szakidanit kerdeznek.

meghoztak a tvmet amit rendeltem gyari garival. osszeraktak beuzemeltek mondom akkor pixelhiba teszt. vilagosbarna fekete feher kek zold piros kepek 1920x1080 felbontasban. namarmost feketenel 1 pixel fehernel volt vagy 3-4 keknel 1 vilagosbarnanal 1 zoldnel 1 pirosnal nem volt ott okes. persze mondtam hogy igy nem kell nem is volt gond osszecsomagolta aztan mondta hogy csorognek. tv-nel nem talaltam infot pixelgarira hogy most x pixelnel cserelik vagy van megengedett stb? mert azt se akarom hogy kalocsarol szolnokra hurcolasszak hetente. varjam meg a kovetkezot ha az is olyan akkor mondjam vissza a megrendelest? :S mert ha 1 pixel lett volna osszesen hat egye fene de a fehernel nagyon csunya volt :\ szoval lcd tv-knel hogy van a pixelgari?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11205) BBéci válasza eisento (#11204) üzenetére


BBéci
titán

Gyártónként változik, de 3 napon belül mindegyik típust cserélni szokták a boltok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11206) Champipi válasza BBéci (#11205) üzenetére


Champipi
senior tag

A tévéknél is van még ilyen, hogy pixel hiba? Régen monitoroknál volt ez a para, de hogy egy totál mainstream tévénél gyári hibás "norbirudat" hozzanak ki, ez elég gáz. :U

(#11207) daniel2121 válasza vlevi (#11201) üzenetére


daniel2121
senior tag

Eleinte én is erőlködtem hogy Samut vegyek a beépített lejátszója miatt, de mivel egy másik fórumról vettem egy Popcorn A210-et már nem erőlködöm. 20k volt ami nem egy egetverő összeg és meg van oldva a lejátszás tv-től függetlenül.

(#11208) ThorsHUN válasza eisento (#11204) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ha webshopbol vasarolsz 8 napig (vagy 8 munkanapig, nemtom) jogod van elallni a szerzodestol. Azert, mert nem lathattad a termeket. Ilyenkor azert a szallitast a ceg kifizetteti veled altalaban.

(#11209) eisento válasza ThorsHUN (#11208) üzenetére


eisento
addikt

pcdreamshopbol rendeltem ugye 2500 a kiszallitas, kihozta a sajat futara a cegnek de mivel pixelhibas a tv nem kellett semmit fizetnem, varok a kovetkezore mikor hozzak. a heten mar tuti nem. meg most is azt mondom hogy miert nem ellenorzik a gyarban rendesen :\
szerk: ha a kov is ilyen lesz akkor nemtudom mit csinalok:S lehet megnezem amit apam ismerose tud szervalni 40 colos 3d-s samsung igaz nem 2 ev gari hanem asszem 1 ev vagy 6 honap attol fugg melyiket vinnem el. na majd meglatjuk

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11210) BBéci válasza daniel2121 (#11207) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért ajándék volt, én is megvettem volna!

(#11208) ThorsHUN
Munkanap. Egyébként stimmel, de semmi köze a pixelgaranciához, ami egy létező fogalom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11211) daniel2121 válasza BBéci (#11210) üzenetére


daniel2121
senior tag

Jaj bocsi nem 210 hanem 110-es volt de szerintem ez is nagyon megérte.Itt 27k-ért kinálja valaki.

(#11212) BBéci válasza daniel2121 (#11211) üzenetére


BBéci
titán

Attól tartok, a 110 nem tudja bitstream (RAW) formában kiadni a DTS-HD MA formátumot, ami a legtöbb BD film alapértelmezett hangja és számomra nagyon fontos. Talán a BD25/50 ISO-t sem képes lejátszani egyben, menüvel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11213) daniel2121 válasza BBéci (#11212) üzenetére


daniel2121
senior tag

Az lehetséges még nem próbáltam, majd beszámolok róla.

(#11214) ThorsHUN válasza BBéci (#11210) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Letezo fogalom jah, csak nem minden cegnel, keszzuleknel kapsz pixelgarit. Ez a webshopos elallasos dolog meg boven jo ennek a kikuszobolesere. Persze erdemoes elolvasni az ASZFet, hogy nem irjak e bele a bontatlansagot (amit amugy nem tehetnenek meg).

(#11215) benrad


benrad
csendes tag

Szemezek egy Samu UE 32 D6100-assal. Megköszönöm, ha van tapasztalata vkinek róla.

(#11216) laszlo168 válasza eisento (#11209) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ilyet hirdetnek itt a PH-n is-le40c750 3D LCD - 120.000 Ft 1 év gar.

(#11217) fattyu


fattyu
veterán

Hali
agyalok tv képminőség javításon. Jelenleg upc digital bronze csomag a rosszabbik beltérivel értsd scart.
A tv egy sony kdl55ex7 amiben van saját tuner. Ha kiiktatnám a beltérit és a tv tunerje dolgozna javulna a kép?
Nyilván ami kártya van a beltériben az nem direktben beletehető a tv slotjába. Átalakító van ilyesmi vagy a szolgáltatótól kell kuncsorogni ilyen formájú kártyát?
Köszönöm előre is ez a téma nem erősségem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11218) nightshadow válasza fattyu (#11217) üzenetére


nightshadow
veterán

UPC-nél nem tudod kiiktatni a beltérit, mert párosítva van a kártyával. Maximum annyit tudsz tenni, hogy megrendeled a HD csomagot, és akkor HDMI-s boxot kapsz, így jobb lesz a képminőség.

(#11219) BBéci válasza ThorsHUN (#11214) üzenetére


BBéci
titán

Pixelgaranciát minden normális gyártó tévéjére adnak, eltérés abban van, hogy hány darab hibás képpontnál cserélnek. Általában 1 és 3 között nem foglalkoznak vele és az is számít, a panel melyik részén helyezkednek el.
Mint már írtam, az elállás témában igazad van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11220) fattyu válasza nightshadow (#11218) üzenetére


fattyu
veterán

köszönöm szépen az infót. fcuk upc

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11221) Champipi válasza eisento (#11209) üzenetére


Champipi
senior tag

Ez a pixelhiba mizéria most jól leblokkolta vásárlási szándékomat, mert sem a webshopok, sem az edigital nem vállalja, hogy ott az üzletben kinyissuk és leteszteljük.

Ráadásul tutira van egy két cég, akik a már ismerten pixelhibás tévét megpróbálják még eladni egy új vevőnek, mondjuk nekem.

Ezért most inkább várok, hogy MédiaMárk vagy a Szaturnusz üzleteiben lehessen kapni, mert ott szó nélkül visszavesznek szinte bármit és nem pofáznak vissza... :U

[ Szerkesztve ]

(#11222) eisento válasza Champipi (#11221) üzenetére


eisento
addikt

pcdreambe is visszavettek. beszeltem is a holgyel jovo heten hoznak tobbet ebbol a tipusbol a kocsival aztan remelhetoleg okes lesz valamelyik. egy bolt se tehet rola inkabb a gyar. de sztem mediamarkt se fogja visszavenni jobban. de a normalisabb webshopok siman vissza fogjak venni visszakuldik a gyartonak es kesz....

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11223) nightshadow


nightshadow
veterán

Ezért most inkább várok, hogy MédiaMárk vagy a Szaturnusz üzleteiben lehessen kapni, mert ott szó nélkül visszavesznek szinte bármit és nem pofáznak vissza...

Ezt megerősítem, mert MM-ba megkérdeztem az eladót a pixelhibával kapcsolatban, s azt mondta, hogy már 1 pixel után is kicserélik, mindegy hogy melyik márka. Igaz, több 10k-val drágább volt egy adott típus, mint a webshopokban.

(#11224) eisento válasza nightshadow (#11223) üzenetére


eisento
addikt

akkor nem szoltam :) bar a pcdream meg az itteni media kozott nem 10 hanem 45k a kulonbseg, es itt is rogton vissza is csomagolta a futarjuk es el is vitte kov heten hozzak a masikat, sajnos nem a webshop tehetett rola mert bontatlan csomagolasban hozta elottem nyitotta ki. ahogy bloodray is mondta benne van a pakliban, egy percig se vitatkozott en sajnaltam a legjobban mert mar ugy vartam a tv-t :( meg jo hogy nem adtam el a masikat :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11225) nightshadow válasza eisento (#11224) üzenetére


nightshadow
veterán

pcdream meg az itteni media kozott nem 10 hanem 45k a kulonbseg

Én se 10k-át írtam, hanem több 10k-át, átlagban 60-80k-val volt akkor drágább, de C650 esetében emlékszem, hogy 100k is volt az árkülönbség.

(#11226) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Akkor most hogy van nem éri meg webshop-ból megvenni a TV-t a garancia miatt! TV vásárlás előtt állok és én is webshopból akarom venni de kezdek kicsit félni ettől a lehetőségtől....

Ezt nézegetem most bár túl van a kereten azt már lassan el is felejthetem. Ez jó TV-nek számít egyébként vagy inkább kicsit olcsóbban nézzek sima LED TV-t? Olyan 150-200k körül akarok TV-t venni ami 130-140-el indult de jött a a reálhozam :D

(#11227) eisento válasza nightshadow (#11225) üzenetére


eisento
addikt

jogos :) sorry. :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11228) BBéci válasza pezo00 (#11226) üzenetére


BBéci
titán

Olyan webshopból kell venni, amelyik hivatalos itthoni garanciát ad, nem boltit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11229) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Szaki tanácsot szeretnék kapni.
Lassan vennék egy 50 - 55" körüli LCD TV -t.
Van egy NAS és arra gondoltam nem kell olyan túl okos TV, elmegy a butább, de ugyanakkor jó kijelzőjű, és a különbözetből inkább egy média lejátszót veszek (pl popcorn) és az fog a NASról lejátszani filmeket.
LCD szeretnék mindenképpen, mert elsősorban film, de nagyrészt konzol, ill néha PC is menne rajta.
Szerintetek melyiket érdemes venni?

(#11230) BBéci válasza xrvman (#11229) üzenetére


BBéci
titán

Sony NX720 vagy 810.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11231) xrvman válasza BBéci (#11230) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen.
Samsung esetén melyik lenne a tipped?
Philipsek nagyon olcsók, csak tudnám miért? Azt nem szabad venni?

(#11232) Mappa válasza xrvman (#11231) üzenetére


Mappa
addikt

2 éve armatrix.hu vettem a tv-m, kitudtam próbálni és gyári garanciát kaptam rá

nem kötelező megadni

(#11233) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Van egy LE40A656AF1 tv-m kb 3 éves, igazából nincs baja de nagyon meleg nyári napokon játék alatt néha elkezd "flickelni" a kép(ezt már régebben is észrevettem). Ilyenkor van akár 33-35 fok is a szobában. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy itt csak a légkondi segítene? :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#11234) nightshadow válasza Mappa (#11232) üzenetére


nightshadow
veterán

A honlapjuk, bemutatótermük alapján egész korrektnek tűnik.

(#11235) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan bajom, hogy van egy Samsung LE32B653-es TV-m. Ennek az alapbeállitása elég idegesitő, és ha megpróbálom átállitani, akkor kis idő múlva visszaáll az alapra. Értem ez alatt, hogyha kikapcsolom az idétlen bekapcs ill kikapcs zenét, akkor az kikapcsolás után visszajön. Ha átállitom a fényerőt, vagy bármit, akkor az kikapcsolás után visszaáll az eredetire stb..
Mit lehetne csinálni?

Köszönöm,
Laci

(#11236) dh66e válasza laci06 (#11235) üzenetére


dh66e
veterán

Ez a szokásos "üzlet módba"beállított tévéknél fordul elő.Csinálj egy visszaállítást otthoni módra és megszűnik a problémád.Valszeg a beprogramozott tv adások el illannak majd,tehát újra le kell tárolni őket.

(#11237) 2ning válasza xrvman (#11231) üzenetére


2ning
tag

A Philips kivonul a televiziós piacról. -sajnos :((( [itt]
( A HP meg a számítógépekéből. )

(#11238) laci06 válasza dh66e (#11236) üzenetére


laci06
senior tag

Átnéztem a menüt, de semmi hasonlót nem találok...:(

(#11239) dh66e válasza laci06 (#11238) üzenetére


dh66e
veterán

Kezelési útmutatót nézd át ha megvan.Ezeregy% hogy a menü valamelyik fő opciójában kell lennie.Amennyiben nem találod meg akkor menj át a samu topicba.

[ Szerkesztve ]

(#11240) nightshadow válasza laci06 (#11238) üzenetére


nightshadow
veterán

Idézet a manualból:

"If the unit is accidentally set to Store Demo mode and you want to return to Home Use (Standard): Press the volume button on the TV. When the volume OSD is displayed, press and hold the MENU button on the TV for 5 seconds."

Nyomd meg a hangerő gombot a távirányítón, és amikor megjelenik a képernyőn a hangerő OSD-je, akkor nyomd meg a MENU gombot 5 másodpercig.

[ Szerkesztve ]

(#11241) lovi27 válasza nightshadow (#11240) üzenetére


lovi27
addikt

Az idézett angol szöveg szerint nem a távirányítón, hanem a tv készüléken lévő gombokat kell nyomni!

(#11242) nightshadow válasza lovi27 (#11241) üzenetére


nightshadow
veterán

igaz, elnéztem

(#11243) laci06 válasza nightshadow (#11240) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm...
És akkor szerinted ha ezt megcsinálom, akkor a csatornák, stb.. elugranak? Mármint újra be kell majd minden állítani?

(#11244) BBéci válasza laci06 (#11243) üzenetére


BBéci
titán

Minden bizonnyal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11245) laci06 válasza BBéci (#11244) üzenetére


laci06
senior tag

:(

(#11246) BBéci válasza laci06 (#11245) üzenetére


BBéci
titán

Jobban jártál volna, ha beüzemelés előtt alaposan áttanulmányozod a kezelési könyvet.
Ismered ennek a négy betűnek a jelentését: RTFM? Gyakran ajánlgatjuk itt a fórumon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11247) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Erről a tv-ről mi a véleményetek?
Samsung UE40D6100SWXXH

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#11248) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Arra gondoltam, hogy lehetne egy listát készíteni azokról a webáruházakról, amelyek korrektek, gyári garanciával árulják a tévéket, pixelhiba esetén nem húzzák a szájukat, hanem szó nélkül kicserélik, stb. Ez a lista hasznos lenne minden topikba tévedő számára, nem lenne elbizonytalanodás a netes vásárlással kapcsolatban. Végülis ez a lista az itteni vásárlási tapasztalatokból állna össze. És folyamatosan lehetne bővíteni (vagy szűkíteni) a listát, ha valakinek van valamilyen új tapasztalata.
Szerintetek? Tudom, hogy van olyan topik, hogy megbízható boltok listája. De ez a lista jóval kurtább lenne és kifejezetten a tv vásárlásra koncentrálódna.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#11249) vlevi válasza laci06 (#11243) üzenetére


vlevi
nagyúr

De mintha lenne olyan lehetőség, hogy a csatorna beállításokat pendrive-ra kimentsd, és utána vissza lehet tölteni. Legalábbis a C sorozatú tévén van ilyen.

(#11250) nsrking


nsrking
senior tag

sziasztok! kb 200 e ft-ig, milyen tv-t ajánlanátok, ami 3d-s ?
2 méterről nézném, játékra, filmezésre használnám.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.