Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29801) hdmi válasza szucsinka (#29795) üzenetére


hdmi
tag

Megtudnád mondani, hogy a sima Divx-es avi fileokat a 624*352 felbontássból felkonvertálja 1080p-be?

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#29802) Alex91 válasza hdmi (#29801) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem, akkor majd a TV megcsinalja, nem? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29803) szucsinka válasza hdmi (#29801) üzenetére


szucsinka
őstag

igen de ne várj sokat töle
szvsz szarabb mint a sima tv-én néznéd mert sokkal nagyobb a kép ezáltal a hibák is
viszont a dvd az elég türhetö
de evvel a wd kütyüvel hd -ét érdemes nézni az elöbb néztem meg a earth 2007-es doku filmet 1080ba.... állat ;]

[ Szerkesztve ]

(#29804) hdmi válasza szucsinka (#29803) üzenetére


hdmi
tag

Köszi

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#29805) Csabi8507


Csabi8507
tag

Sziasztok.
Sony KDL V5500-ról hallottatok valamit?

(#29806) Zoles válasza Scoobyka (#29800) üzenetére


Zoles
csendes tag

Az LE40 B551-est

az erő legyen veletek....meg a joghurt

(#29807) Scoobyka válasza Zoles (#29806) üzenetére


Scoobyka
addikt

én most a 40b650est nyuzom....

(#29808) priti válasza einstein (#29790) üzenetére


priti
addikt

Szerintem tévedsz. A képernyőfrissítési freki az fix 60Hz, másodpercenként 60 képkocka, azaz egy képkocka 1000/60= 16,66 ms-ig látható, ebben igazad van, de ennek semmi köze a tévében lévő panel idejéhez, ami a megjelenítő, márpedig az határozza meg a késés egységnyi idejét, hogy hányadik körben jeleníti meg a panel. A mért értékek is bizonyítják, pölö a Philips panelja 5ms a mért késés 40ms, a samujé 8ms a mért késés 32ms, egyik sem osztható kereken 16,66-tal, de a 40 meg főleg nem.

Hardverlesen

(#29809) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

hatalmas nagy problémám kerekedett, nemég a light guide a philips 7603D tévémen
eddig fel sem tűnt csak miután utánanéztem mi is az :(

ez valami led sor? kiéhetett?

halvány emlékem van mikor megvettem akkor talán működött egszer aztán
azóta frissítettem szoftot is, lehet hogy az barmolta el?

van ennek valami funkciója?

(#29810) Scoobyka


Scoobyka
addikt

a 40b650eről elmondható,hogy egy számítógép van a háttérbe....tvnek saját memoja van amire rakhatsz különbőző szoftvereket....természetesen wifis dlanon keresztül is és vezhetékesen is :D... itt már csak a szoftveres háttér lesz kérdés,hogy a samu mit lép.
a tvben alapból vannak receptek,játékok,relaxációs gyakorlatok leírása és még a fene tudja mi nem néztem meg mindet.....használható képfestményként alatta lágy zenével....input lag van! Sony után érezhető,de nem vészes....game mod bekapcsolása kötelező természetesen..

filmeknél feliratot lejátsza....állítgatási lehetőség megint vagy 100 lehetőség(köztük a felirat csúsztatása is[bsplayer rulz]).....igazán nekem nem jött be az usbről lejátszást szerinem pcről szebb,de így is nagyon jó....

és akkor pár okosság....nem tudom,de szerintem a samu olvasgatja a forumokat,mert olyan szofveres dologkat rakott be ebbe a típusba ami elképeztő.....csatorna rendezés nagyon pöpec lett,lehet kedvenc csatornád is....és nem csak digitálisnál!,hanem analognál is.
teletext megújult....szintén jobb....távkapcs a régi,de a gomboknál van egy kis eltérés....viszont a távkapcson tudsz tekerni vagy stopolni a filmet amit usbről játszol le....

akkor nem tudom,de valaki megjegyezte,hogy de jó lenne ha a tv bekapcsolna egy adott csatornára bizonyos időpontjában valamint átkapcsolna,ha megkezdődik egy másiki amit előre beállítottunk....jelentem ilyen lehetőség van...

szoftverfrissités hasonló lett mint a philipsnél....aki ismeri az tudja,hogy ez megint egy bajnok ötlet volt......folyamatosan írja,hogy mit hogyan csinálj! Még egy 6 évesis meg tudja ezáltal csinálni...

Menü is megváltozott ,de gondolom ezt sokan láttátok a hdtv teszt oldalon....azonban azt nem tudom,hogy látszik-e,de lent leírja,hogy mi fog változni....

és még nagyon nagyon sok újítás van...ezért nem mondanék ítéletet...,de akik most akar tv-t venni annak szerintem jó alternatíva.

40a656 vs 40b650ben 60e különbséget megéri-e?.....MEG.

[ Szerkesztve ]

(#29811) aram01 válasza dabadab (#29772) üzenetére


aram01
nagyúr

kihúztam mindent a tv-ből és úgyis búg de "csak" ha hang van rajta

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29812) dabadab válasza aram01 (#29811) üzenetére


dabadab
titán

Akkor szerintem ehhez szerelo kell.

DRM is theft

(#29813) aram01 válasza dabadab (#29812) üzenetére


aram01
nagyúr

szerintem is :(((
de vajon a hangszoróval lenne a gond?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29814) dabadab válasza aram01 (#29813) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, talan az erositojenel van vmi gebasz, de tenyleg nem vagyok TV szerelo.

DRM is theft

(#29815) aram01 válasza dabadab (#29814) üzenetére


aram01
nagyúr

ok köszi
megnézetem az a biztos

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29816) priti válasza aram01 (#29815) üzenetére


priti
addikt

Nézd meg fülhallgatóval ha mázlid van az előfokról veszik le a füles kimenetet így ott nem fog búgni ha a végfok tojt be és nézheted hétvégén, ha nincs akkor sajna ott is búgni fog. A hangszóró amúgy nem búg, max recseg.

Hardverlesen

(#29817) tothl válasza Scoobyka (#29810) üzenetére


tothl
addikt

Te Scoobyka a Sony-t is lecserelted, vagy ezt most hogy ? :)

(#29818) politomi válasza Scoobyka (#29810) üzenetére


politomi
tag

Szia. Én is olyan tv-t szeretnék venni ami neked van. Olvasgatom a fórumokat, de egy kérdésre nem találom a választ. Arra lennék kíváncsi hogy ha a tvnek a media playerével játszol le filmeket(dvd, mkv) akkor a tv digitális optikai kimenetén kimegy a dd5.1 vagy a dts hang? Nekem ez az info nagyon fontos lenne, ha van rá lehetőséged és kedved megnéznéd nekem?
Köszönöm előre is.

(#29819) Scoobyka válasza politomi (#29818) üzenetére


Scoobyka
addikt

elvileg kimegy,sajna ezt nem tudom neked megnézni mivel jelenleg nincs megfelelő cumom hozzá)....bár vannak érdekességek...usbról minden féle fajta fájlt lehet tekerni előre hátra.....wifis dlna-n keresztül azonban csak a divxet engedi,a hd-ripet nem.(gondolom nem bírná a wifi vagy nem tudom) viszont nagyon komoly ez a wifis dlna....igaz vagy 4 óra volt mig megcsináltam.....,de mostmár abszolut nem kell más csak egy noti a lakás bármely pontjában azon hd ripek és simán nézhetem a tvn....(dts hangot azonban nem kezel a tv,kép van,de hang nincs)...mi lesz így a hdmi kábellel? :F
feliratok kezelése nagyon rendben van.....

most még azzal szenvedek,hogy a Divx Vod-ot aktíváljam.....egyszerűen nem tudom miért nem megy.

az internet tv egyenlőre nem rossz,de van még mit bővíteni rajta(kevés alkalmazás van).....a youtoub videok nekem elég gyorsan jönnek be.....időjárás jelentés is elég korrekt és elvileg a tartalom majd még bővül.

mondhatni ez már a jővő tévéje....elvileg lehet majd emaileket olvasgatni a tvn....meg híreket meg amit kitalálnak,elég sok minden van benne.....szerintem 1-2 hét mire teljesen kiismerhető minden.....ma is találtam még olyan funkciókat amikről gőzőm sem volt.

Menü lassabb,mint a 656osé,de sokkal fejlettebb is....jelentősen.

forma 1 100hzel korrekt volt nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#29820) politomi válasza Scoobyka (#29819) üzenetére


politomi
tag

Köszönöm, ha lesz megfelelő cuccod hozzá leírhatnád a fórumba a tapasztalataidat.
A használati útmutatóban én is néztem a wifis kütyüt, de azt ha jól tudom külön kell megvásárolni hozzá. Mennyibe fáj egy ilyen?

(#29821) Scoobyka válasza politomi (#29820) üzenetére


Scoobyka
addikt

nem kell semmit megvenni....minden notiban van mosmtár wifi....azzal is megy.....asztali pchez meg lehet venni usb-s wifit 3kért is.....mind2vel kiprobáltam és megy rendesen........
távirányítóval meg szörfözöl a filmek között.....tehát tv bekapcs....notiasztali bekapcs(ami mondjuk az emeleten van..) tv a napaliba te meg csak lemész távirányítóval meg kiválasztod mit szeretnél nézni....megállíthatod....újra elindithatód.....a filmet....ami tetszik...ha a felirat csuszik akkor sem kell a számítógéphez rohani....mert a samuban van felirat csusztatási lehetőség is....felirat méret nővelés.....meg sok sok dolog. Bár néha azért elgondolkozik a tv amikor már 200 film meg van osztva.....(gondolom frim frissitéssel javítják majd...)

[ Szerkesztve ]

(#29822) politomi válasza Scoobyka (#29821) üzenetére


politomi
tag

Én a használati útmutatóban láttam hogy a LAN csatlakozó helyére lehet venni valami wifi cuccot, ha nem kábelesen szeretné az ember megoldani. Akkor ezek szerint a tvbe van beépítve a wifi :F

(#29823) Scoobyka válasza politomi (#29822) üzenetére


Scoobyka
addikt

igen a tvben van beépített wifi.

(#29824) Symbio válasza Scoobyka (#29823) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem teljesen világos ez a wifi-s dolog. Azt írtad, hogy elég egy wlanos noti és máris lehet vezeték nélküli kapcsolatot létesíteni. Nem kell oda ruoter sem? A noti megtalálja, mint egy wlan hálózatot?

[ Szerkesztve ]

(#29825) tothl válasza Symbio (#29824) üzenetére


tothl
addikt

tokmindegy a wifin amugysem lehet hd filmeket lejatszani... :)

(#29826) Scoobyka válasza Symbio (#29824) üzenetére


Scoobyka
addikt

nem kell.....van lehetőség ip cím megadásra....így olyan mintha hálóban lenne a noti és a tv(nem szükséges router)....,de lehet router mögül is persze.....

úgy képzeld el,hogy a 40b650es olyan mint egy számítógép ami a multimédiára lett kihegyezve....

tothl:
ha a hd-filmbe ha besoroljuk a hd-ripet akkor azt lehet :D.....ugyanis mkv-t lejátszik wifin keresztül is......

[ Szerkesztve ]

(#29827) Symbio válasza tothl (#29825) üzenetére


Symbio
senior tag

Már miért nem lehet???? Főleg egy normális N-es rendszerben.

(#29828) tothl válasza Scoobyka (#29826) üzenetére


tothl
addikt

Es birja a 720p -t es 1080p -t hanggal mindennel egyutt ertelmesen rocoges nelkul ?

(#29829) Yahhher válasza Scoobyka (#29826) üzenetére


Yahhher
aktív tag

6-8 Mbps felett problémák lehetnek wifin.

(#29830) Scoobyka válasza Yahhher (#29829) üzenetére


Scoobyka
addikt

720pvel teszteltem eddig wifin +divx...kábelen természetesen eddig semmi gond nem volt 1080al sem...

[ Szerkesztve ]

(#29831) atesss


atesss
addikt

Az LG 37LH5000 milyen lehet szerintetek ?
Az alapára 240e, de csak május elejére érkezik meg az egész országba.
A Lurdy házi Euronics-ből rendelnénk, mivel beleférünk még az első rendelésbe, így adnak rá 10e kedvezményt.
Teszt itt van egy: [link] (most próbáltam megint keresni, de csak ez az egy teszt van még mindig)
Itt elég jókat írnak tényleg, bár kb. a fél cikk a 200Hz-ről szól...
És van már a magyar felhasználói kézikönyve, nem csak az LH3000 ahogy itt írják, hanem az összes új LG benne van: [link]

Az LH4000-eshez (220e) és az LH7000(asszem 250e) -eshez képest milyen lehet az LH5000?
Az LH7000-vel volt valami probléma, nem ? Vagy csak a színei nem voltak túl jók ?

És az LH3000 milyen lehet ? Az 200e.
Nincs rajta USB egyáltalán, és nincs benne 100Hz.
Ahhoz képest drága, meg a 230e-s 37LH5000-hez képest is szerintem.

(#29832) uszilard


uszilard
tag

Nekem 9-es philipsem van. Az miket tud lan-on keresztül? Ki sem próbáltam sem a lan-t sem az sub-t. Kb 3-4 hónapja van meg. Szoft gyári van rajta. Pcről nézek mkv-ket rajta. Meg néha játszok x360-on pcn. Ja és milyen panel van benne. 42"-os.

Köszi Üdv. SZil

(#29833) Rick4 válasza Scoobyka (#29819) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig abból a 60K pluszból vehettél volna egy linuxos oprendszert futtató műholdvevő beltérit, ami lazán 10x ennyit tud, a tévét meg csak bekapcsolod, és nem bántod... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29834) Scoobyka válasza Rick4 (#29833) üzenetére


Scoobyka
addikt

de nem csak ennyivel tud többet a 40b650es.....mindenben veri a 40a656ost....szó szerint mindenben....képminőség,hang szolgáltatások....elektronika,100 hz saját igény szerint beállítás,saját game mód változtatás....és most nem állok neki sorolni,de tényleg rengeteg.....

mig a 40a656osnak a szoftvere ráfért 20mbra....amiből 5mb volt a frim...
a 40b650esnek csak a frim 130mb.....

a fekete olyan fekete mint egy crtnek.....szernecsére abszolut semmi bevílágítás nem látható...,de nem állok neki dicsőíteni,mert még nincs annyi ideje nálam,hogy mindent tudjak róla.....

de tény hogy a 656ost lealázta.

ja és van htpc-m is ami visz minden féle fajta filmet :D

[ Szerkesztve ]

(#29835) tothl válasza Scoobyka (#29834) üzenetére


tothl
addikt

de jo sutyiban csinaltad ! :)
Eszre sem vettem, hogy megvaltal a sonytol... :)
Amugy mi a modszer ? 60 rugot nekem is megerne pluszban az uj, de nem tudom eladni a regit. :)

(#29836) balogh0211


balogh0211
csendes tag

Sziasztok!

Jól láttam,hogy az lg és a samu mellett a sony is csinált beépített lejátszós tv-t?
Tudja valkaki, hogy melyik a jobb képminőségben ill. melyiknek legjobb most a lejátszó szoftvere? Ha az ár nem a legfontosabb, melyiket ajánljátok? Nekem 37 colos elég.

(#29837) Scoobyka válasza balogh0211 (#29836) üzenetére


Scoobyka
addikt

a legjobb most a samué....sok állítgatás jó felskálázás szinte mindent lejátszik.
aztán lg szinte mindent lejátszik....csak éppen a képen nem modosíthatsz
és végül a sony....csak mpeget játszik le...magyarul gatya lejátszása,mert nem nagyon használható.

kéminőségben samu sony jobb,mint az lg......hangban lg jobb.....

[ Szerkesztve ]

(#29838) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Erre valaki valamit?

www.reballing.hu/forum

(#29839) sirdond


sirdond
őstag

káros hatással van a tv-re ha full hd felbontásban 24hz-en futtatom 50 hz helyett?

(#29840) DigitXT válasza sirdond (#29839) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem; miért lenne?

(#29841) tothl válasza Router (#29838) üzenetére


tothl
addikt

Szia !

Szerintem senkinek nem volt semmi ertelmes otlete.
Szemelyes velemenyem szerint legyen a keret inkabb 250 korul, es 40es koruli meretben gondolkodnek, ezzel el lehetne lenni hosszu tavon is. ;)

(#29842) Router válasza tothl (#29841) üzenetére


Router
őstag

Szinte éreztem, hogy ez lesz a válasz. De nekem a szoba méteréből adódóan sem kell 37"-nál nagyobb illetve több pénzt sem nagyon szeretnék ilyen dologra áldozni éppen ezért nézegetem a használt pacot és az outleteket.

www.reballing.hu/forum

(#29843) Router válasza tothl (#29841) üzenetére


Router
őstag

Ilyesmire gondoltam.

www.reballing.hu/forum

(#29844) einstein válasza priti (#29808) üzenetére


einstein
senior tag

De áruld már el, ha 16,6 ms-ként rak ki képet a monitor, akkor hogy késhet valami 20 ms-ot? Két képkocka megjelenítése között hogy látsz változást?
Mint mondtam, max az átlag lehet ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#29845) sirdond válasza DigitXT (#29840) üzenetére


sirdond
őstag

nem tudom. csak kérdeztem
köszi

(#29846) matthews


matthews
aktív tag

Lecserélted a TV-det Scoob? Jobb a B650-es mint a W4500?

"No brain, no problem"

(#29847) Scoobyka válasza matthews (#29846) üzenetére


Scoobyka
addikt

jobb.....jelentősen.

(#29848) dabadab válasza Scoobyka (#29847) üzenetére


dabadab
titán

Vazze, te minden heten uj TV-t veszel? :D

DRM is theft

(#29849) DroneZ^ válasza anrab (#29796) üzenetére


DroneZ^
őstag

ez tuti az én TV-mhez van?
De mi az hogy ne próbálja? Eleve digitális bemenet lenne a jó egy LCD TV-hez :(((
PC IN az meg D-Sub kábeles.. az meg analóg, nem? :DDD
Igazából szerintem ha a Catalyst támogatná a HDMI@1360*768-at akkor semmi gond nem lenne, Nvidia tudja.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#29850) DigitXT válasza DroneZ^ (#29849) üzenetére


DigitXT
félisten

A "Catalyst támogatja" az 1360x768-at HDMI-n, ha szabad ilyet mondani.:U
Ha a TV nem fogadja a jelet, az más kérdés, de nem a VGA/driver hibája.:N
(Lehet, hogy az 1366x768-cal kevered, mert azt valóban csak nVidián sikerült
beállítanom, de nem igazságos az összehasonlítás, mert ATI-n nem próbáltam.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.