Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30101) Cyrin válasza Scoobyka (#30100) üzenetére


Cyrin
addikt

egyértelmű, de akkor is szebb :D

(#30102) priti válasza Cyrin (#30101) üzenetére


priti
addikt

Olyan gépekről beszéltek, hogy csak röpködnek a százezrek. Itt ülök egy relaíve seholsemmi 40w4000 előtt és szerintem teljesen rendben van a feketéje. Nem spirázzátok ezt egy kicsit túl? Valszeg túl sokat néztek tv-ét ha nektek ezek az újítások ennyire számottevőnek hatnak, de szerintem bőven elég jó már ez a w4000-res is. Egyszerűen imádja a PC-t, mert éhezi a full hd-t, és etetni kell csak vele. Nem szabad a gyökérségindex emelő reklámot nézni, ami néha 10 percre megszakad műsor címén és azért fizetni többet egy tv-ért, hogy ez a műsor gyűjtőnevű ipari hulladék jobb legyen, hát ez az ellenség maga, egy iszonyat agyszívás, alulmotivált szellemi zombi lesz tőle mindenki ebben az országban. Nem szabad. A FullHD meg beszarás ezen is, hát látom, nehogymár megvakítsatok, hogy szar a fekete, teljesen rendben van a fekete.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#30103) justaview válasza priti (#30102) üzenetére


justaview
őstag

Olyan gépekről beszéltek, hogy csak röpködnek a százezrek. Itt ülök egy relaíve seholsemmi 40w4000 előtt és szerintem teljesen rendben van a feketéje.

A W4000-es az egyik legjobban sikerült TV volt a maga idejében. Teljesen jó a feketéje, valamint az SD műsorok minősége is. Még a mai TV-k nagy részét is lefőzi. Jól választottál.

Ma viszont 2009-et írunk, és ha ma veszek TV-t és ráadásul szeretném azt azért 4-5 évre venni, akkor lehetőleg olyan TV-t veszek, amelyben nem 1 éves technológia lapul (tekintettel ezen technolőgiai ág gyors fejlődésére).

De a Te TV-d tényleg az egyik legjobb volt 1 évvel ezelőtt, így Tőled is furán hat, ha azt mondod, hogy Neked "ez is elég"... :)

(#30104) Scoobyka válasza priti (#30102) üzenetére


Scoobyka
addikt

azért mondod mert még nem láttad a másikat.....ha esetleg havernál vagy boltban megnézed este akkor bizony rögtön azt fogod mondani,hogy a w4000es feketéje már nem is olyan fekete......,de ez is egyén függő valakinek nem olyan érzékeny a szeme illetve nem zavarja bizonyos dolgok,hogy a 40w4000estől mennyire jobb a 40b650es kábé úgy lehetne elmondani,hogy a 40w4000es egy skoda octavia a 40b650es audi a8as mind2ből a legfullossabb.....jó a skoda octavia,de az a8 érezhetően jobb nála.

és nekem elhiheted....40w4500as helyett vettem egy 40b650est....és a kettő közül a sonyból csak a távkapcsát hoznám át....meg esetleg az input lagot :D minden másban piszkosul agyonveri a samu....ráadsul rengeteg olyan szolgáltatást is nyújt amivel nevezhető időtálló megoldásnak....értem ez alatt az internet tv és wifi dlna-t...meg hasonló okoságokat.

de ha meg vagy vele elégedve akkor senki nem mondja ,hogy le kell cserélned....ezt mindenki maga döntse el,hogy neki mi kell.

[ Szerkesztve ]

(#30105) tothl


tothl
addikt

en meg itt a 656tal szivok :))

(#30106) justaview válasza priti (#30102) üzenetére


justaview
őstag

A 40W4000 jelenlegi legalacsonyabb ára az árgép szerint 240e Ft.-
A 40B650-é 300e Ft.-

Vagyis 60ezer FT.- különbségről beszélünk... :K

Most már csak az a kérdés, ér 60 ezer Ft-ot a két TV közötti képesség különbség?

Bár ez szubjektív, de szerintem nagyon is ér annyit.

Általában pedig mindig az a fontos, hogy a vásárlás pillanatában a legjobb ár/érték arányú TV-t vegyük (figyelembe véve persze az anyagi lehetőségeinket).

Ez pedig jelenleg jóval inkább a B650, mint a W4000.

(#30107) hdmi válasza Scoobyka (#30104) üzenetére


hdmi
tag

Ha meg jővőre kijön a 650C, akkor majd az ver piszkosan oda a 650B-nek, rá egy évre meg majd a 650D ver piszkosan oda a 650C-re, addigra a 656A egy ipari hulladék lesz, amely a múzeumba való, bár egyesek hozzászólását olvasva lehet hogy már most is az, mert a 650B most az Isten. Elég régóta olvasom a fórumot, de 1-2 hónapja még a 656A volt az Isten. Szerintem mindenki dobja ki, akinek 656A-ja van.

Nincs egy kicsit túlmisztifikálva ez az egész LCD TV vásárlás. Nem tudom itt a fórumon hány éves a tagok átlagéletkora, de ez lassan olyan mint az oviban. Én meg sajnos elég rég voltam ovodás. Elnézést, nem akartam senkit megbántani, de lasssan ez az ovis „bí-bí-bí, nekem ilyen van” hangulat lesz úrrá a fórumon.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30108) Ati007 válasza hdmi (#30107) üzenetére


Ati007
őstag

Egyet értek veled, vannak itt páran akik meg akarnak győzni mindenkit(vagy inkább saját magukat) hogy amit ők vettek az a legjobb vétel pedig szerintem annyi mindentől függ! Írják itt hogy csak 60ezer a különbség és annyit megér a különbözett de mi van akkor ha valakinek már nincs +60eftja még ha a világ legjobb vétele is lenne :F .

(#30109) semetka


semetka
őstag

Egy gyors kérdés.
Menni fog úgy az LCD TV-m 1920x1080 ban hogy a 17"-os moncsim megmaradjon 1280x1024ben?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#30110) fokukac válasza hdmi (#30107) üzenetére


fokukac
nagyúr

Néha nekem is az az érzésem, hogy ide újabban csak elkényeztetett tinédzserek járnak, akiknek apuci minden második hónapban ad pár százezer forintot, hogy na fiam, vegyél egy új elcédét... :(

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#30111) Scoobyka válasza hdmi (#30107) üzenetére


Scoobyka
addikt

de ha meg vagy vele elégedve akkor senki nem mondja ,hogy le kell cserélned....ezt mindenki maga döntse el,hogy neki mi kell. ezt fent leírtam.....senkit nem buzdítottam ,hogy vegyen újat....csak aki most vesz annak írtam,hogy mit érdemes venni....

fent leírtam....nem beszélek rá senkit semmire,mindig elmondom melyik jobb miben...igyekszek reális lenni ahogy lehet.....nem mondom,hogy a 656os rossz....,de az a tv 1 éves és van tölle jobb....biztos lesz később is jobb.....továbbá megemlítettem korábban is,hogy a w5500ast nem ajánlom....hanem inkább a w4500ast tehát nem feltétlenül a drágábbat...mint ahogy azt is megemlítettem,hogy b650es helyet a 60-70el drágább b750est én nem venném meg,mert nem ér annyit.......mind1...ezek után nem osztok meg semmilyen tapasztalatot,nehogy az elgyen hogy ovisat játszok. Bocsánat ha úgy tünt,hogy megy az oviskodás.

További szép estét.

[ Szerkesztve ]

(#30112) AtHoS válasza dabadab (#29980) üzenetére


AtHoS
nagyúr

32LG3000 működés közben 50...70W környékén eszik. 120W-ot eddig nemigen láttam a fogyasztásmérőn

read-only mode on the forum

(#30113) hdmi válasza Scoobyka (#30111) üzenetére


hdmi
tag

Ezért nem kell megsértődni, mert a hozzászólássommal nem ez volt a cél. Csak innen kívülről a fórumot olvasva nekem az a látszat jött le (figyelembe véve több hozzászólást, ezek szerint nem csak nekem), hogy mindig az az Isten LCD-ben, amelyik típus pont nálad van. Először a 656A, majd jött a W4500, amely piszkosan odavert a 656A-nak. Ezután jött a B650, mely piszkosan odavert az előző kettőnek. Igazad van, a W5500-at nem ajánlottad senkinek, de olyanod nem is volt. Ha lett volna, lehet, hogy az meg piszkosan odaver az előző háromnak. Mégegyszer mondom, hogy nem a megsértés volt a célja a hozzászólásomnak, hanem kívülről számomra ez az ovis „bí-bí-bí, nekem ilyen van” feeling jutott eszembe. Ha nem így van, s ez csak látszat, akkor én kérek elnézést.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30114) tekk


tekk
tag

update a samsung (40) b550-el kapcsolatban: az usb-n keresztül nem csak képeket és mp3-at lehet lejátszani, hanem egy kis service mode hack segítségével divx és mkv (!) videókat is???

Link itt

Van már valakinek itt ilyen tv, vagy nemsokára én leszek az első? :)

[ Szerkesztve ]

(#30115) Scoobyka válasza hdmi (#30113) üzenetére


Scoobyka
addikt

majd keresd ki 3 modellt is összehasonlítottam.. 7403,656,w4500 mindegyiknél a legjobb tulajdonságát írtam....és az nem feltétlenül az volt ami épp nálam volt.

amikor 7403am volt és a 656al hasonlítottam írtam,hogy a 7403nak gyengébb a dinamik kontrasztja....és írtam,hogy a távkapcsa is gyengébb....igyekeztem reális maradni mindig.....ahogy lehetett,mert úgyebár mindneki a sajátját dicsőíti.....ez szerintem mindig így van.....,de azrét én felfele mentem a listán így értelemszerűen jobb modellekkel is volt dolgom.

a w4500 meg jobb mint a 656 ez tény ,drágább is.....

sértődés nincs......de bármelyik szakértőt megkérdezel szerintem 656 tól a w4500at 10/8 azt mondja sony jobb.....ha meg megkérdezed ,hogy w4500 vs b650 szerintem megint 10/8 azt mondja samu...

senkit nem buzdítottam,hogy cserélje le jelenlegitjét.....valamint írtam,hogy mezei tévézésre a b550es i nagyon jó és bizony jobb mint a tavalyi 656os.....ami értelemszerű szerintem...mivel egy év alatt elvárja az ember,hogy fejleszenek valamit.

(#30116) Scoobyka válasza tekk (#30114) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem van 40b550es...,de nem mondok semmit még a végén dicsekvésnek gondolják a srácok.
pmben válaszolok már csak.....

[ Szerkesztve ]

(#30117) hdmi válasza Scoobyka (#30115) üzenetére


hdmi
tag

Rendben, akkor tényleg csak látszat volt. Elfogadom az érveidet. Én nem vagyok ellensége a civilizált, értelmes vitának.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30118) hdmi válasza Scoobyka (#30116) üzenetére


hdmi
tag

Az meg végképp nem volt a célom, hogy egy konkrét típusról csak privátba adjál tájékoztatást, de nyílván ez a te döntésed.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30119) priti válasza justaview (#30103) üzenetére


priti
addikt

Ezt a képminőséget látva úgy érzem, hogy bárminemű képjavítás, ebbe a technológia váltás is belefér akár nem képez nálam akkora hasznosságot, hogy azért százezres,vagy mégmagasabb felárat fizessek. Ez van olyan szép, hogy itt már nem marad annyi tartalék 2D-ben magában a képmegjelenítésben, hogy meglátva egy másikat úgy hanyatt vágjon, hogy azonnal cserélni akarjak, vagy megbánjam... Efölött nálam az IMAX van, ami megérné a felárat, de az otthoni 3D-től még nagyon messze vagyunk. Persze lehet komplexebbé tenni, médiaközpontot csinálni a tv-ből, de nekem, aki eleve gépre kötve használom ez teljesen értelmetlen törekvésnek tűnik. Nekem az USB, wifi stb. mint funkciók értelmetlen csicsának tűnnek inkább egy tévén, mint hasznos kiegészítőnek, a kép -ami a lényeg- meg teljesen rendben van, az életben nem fogom használni az USB-s képnézegetőt, felesleges "csicsa". Sok igazság van az autókkal való összevetésben. Én 10 millióból is találok magamnak autót, amit tökéletesnek érzek hiányérzet nélkül, pedig rengeteg van árban10 millió fölött. A luxust sosem fogom megérteni ez tény. Azt értem, ha valaki a pucér nők seggéről szívja a kokaint és így elcsesz egy vagyont, de ha egy boldogtalan kecskepásztor egy 50 millás autóval megy el otthonról az irodáig meg vissza egy 20 millás helyett, ami ugyanúgy kinyalná a seggét minden irányból 30millióval kevesebbért, na őt sosem fogom megérteni, hogy ez neki miért jó :F na ez az a vonal ami miatt nem értem, hogy egy fél milliós LCD ami ugyanúgy 40"-os az a tulajdonosának miért jó, valaki ennyire ne tudja mire költeni a pénzt, ciki :DDD

Hardverlesen

(#30120) priti válasza Scoobyka (#30104) üzenetére


priti
addikt

Amúgy 1080/24p-ben van egy pici lag ezen is, ami 1080p-ben nincs ott, jó persze elhanyagolható, de ha egy ablakot rángatsz le-föl picit látszik.
1080p-ben meg a 8ms paneljával gyorsabb, mint az 5ms paneles samu monitorom.

Hardverlesen

(#30121) Scoobyka


Scoobyka
addikt

akkor egy kis jó hír :

a hír igaz 40b550es lejátsza a hackelés után pendriveról(1 gigással néztem) az avit az mkvt(720p,1080p) és a feliratokat is.....hogy winyóról lejátsza azt nem tudom....mivel most késő este azt nem veszem már ki ,de pendrivról 100%osan lejátsza...tehát úgyanúgy lejátszik mindent mint a 40b650esem. és a távkapcsal tudod tekerni előre ás hátra ahogy azt a 650es is....de a 650esnek azért szebb a képe ez tény.....viszont a samu ezért jó nagy szemét.....hogy ilyet csak szoftveresen letiltott..miközben elvileg tudja...

priti: az nem lag,hanem 24hzen van a dolog és emiatt tünik lagosnak(most már este nem tudok gondolkodni)...60hzen megszünik a gond....

[ Szerkesztve ]

(#30122) Digitalis válasza Scoobyka (#30121) üzenetére


Digitalis
senior tag

1080p+dts 1536 mkv lejátszása usb-n még a médiacenteremnek is néha nagy falat USB-n. (sata2 F1/7200). Usb 2.0-án kb. 20mb/s-ig perfektek az mkv-k egy jobb mediacenternek... Az igazi dropp nélküli lejátszás csak NAS illetve a belső HDD-ről lehetséges. Ez az aktuális samu TV ezért egy csoda lehet. Max 4-8Mb/s átvitellel bíró pendrájval, usb-n keresztül simán viszi 10-40mb/s mkv-s 1080p-t... ;)
szerk:
Sőt a szoftver környezete (pl. Sybas), támogatása igen erős a saját gyártású médiacentereiknek és még is vannak emészthetetlen mkv-k. vajh milyen erős lehet a samu tv ilyen szempontbó :) l

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30123) bigdigit válasza Digitalis (#30122) üzenetére


bigdigit
addikt

én is csak jókat röhögök itt magamban mikor egyesek azt hiszik jó minőségű HD rippeket csak úgy kompromisszumok nélkül tudnak nyomatni simán tv-én:)de egyszer majd biztos eljön az ideje.

(#30124) Attesz01


Attesz01
csendes tag

Egy kérdés a B650-tulajokhoz:

Mennyire jellemző ill. zavaró ezen a tv-n a nagyon gyors akciójelenetek, sporközvetitések (pl. forma-1) közben a kép elmosódása? (amit a 100 hz persze gondolom jól kezel, de mennyire?)
Nagy és látható az eltérés a plazmákhoz viszonyítva?

[ Szerkesztve ]

(#30125) justaview válasza priti (#30119) üzenetére


justaview
őstag

Ezt a képminőséget látva úgy érzem, hogy bárminemű képjavítás, ebbe a technológia váltás is belefér akár nem képez nálam akkora hasznosságot, hogy azért százezres,vagy még magasabb felárat fizessek.

Ahogy korábban írtam, a Te TV-d és az enyém (40B650) között jelenleg 60 ezer Ft.- a különbség (meg 1 év). Mivel én most vettem TV-t ( 1 hete ) nekem az a különbség, ami a két TV között van megér 60ezer Ft.-ot. Például nekem fontos a képnézegető funkciója is. Valakinek meg nem...ez teljesen normális.

De ha fél éve vettem volna egy 40W4000-et, most eszemben sem volna, hogy cserélgessem, mert akkor fél évente vehetnék újat, amiben lévő technológia újabb év, félév alatt elavulna. Én általában 4-6 évre veszek TV-t, legalábbis azzal számolok, hogy addig elmegy. :)

Persze lehet komplexebbé tenni, médiaközpontot csinálni a tv-ből, de nekem, aki eleve gépre kötve használom ez teljesen értelmetlen törekvésnek tűnik. Nekem az USB, wifi stb. mint funkciók értelmetlen csicsának tűnnek inkább egy tévén, mint hasznos kiegészítőnek, a kép -ami a lényeg- meg teljesen rendben van, az életben nem fogom használni az USB-s képnézegetőt, felesleges "csicsa".

Ez teljesen természetes, ha Te az életben nem fogod ezt használni, akkor ez a funkció számodra értéktelen. Engem meg például jelenleg az input lag nem érdekelt, mert a TV-t én film nézésre használom, és nem kötöm rá a számítógépemet, hogy azon játsszak..Valakinek pedig ez a legfontosabb paraméter. Nincsen ezzel semmi gond.

Azt értem, ha valaki a pucér nők seggéről szívja a kokaint és így elcsesz egy vagyont, de ha egy boldogtalan kecskepásztor egy 50 millás autóval megy el otthonról az irodáig meg vissza egy 20 millás helyett, ami ugyanúgy kinyalná a seggét minden irányból 30millióval kevesebbért, na őt sosem fogom megérteni, hogy ez neki miért jó

Egyetértünk. Ehhez már csak egy adalék: Szerinted a porszívó ügynökök melyik társadalmi rétegnek adják el a legtöbb 500ezer Ft.-os atka-porszívót? Megmondom. A szegény rétegnek. Akik egy panel lakásban a téli fűtésre kuporgatnak, de elmondhatják, hogy fél milliós a porszívójuk. Ez így működik.Tény, hogy csak sajnálni lehet őket, mert érzelemből döntenek, aminek a racionalitáshoz semmi köze.

na ez az a vonal ami miatt nem értem, hogy egy fél milliós LCD ami ugyanúgy 40"-os az a tulajdonosának miért jó, valaki ennyire ne tudja mire költeni a pénzt, ciki

IGAZ. De megjegyzem kettőnk TV-je között 60ezer Ft.- a különbség, és ha fél éve vettem volna TV-t, akkor valószínűleg nekem is 40W4000-em lenne most, és nem akarnám lecserélni, ahogy nyilván Te sem. De mivel most vettem TV-t, most a 40B650 ár/érték aránya tűnt a legkedvezőbbnek, beleszámítva a gyári hibák kockázatát is (amely a W5500-nál most számomra például túl magas). És nem fogom lecserélni egy év múlva, mert kijön valami jobb. Ez számomra természetes.

Viszont azért maradtam még itt a fórumon, hogy esetleg segítsem a tapasztalataimmal azokat, akik még vásárlás előtt állnak. És nem azért, hogy tovább keresgéljek

(#30126) Scoobyka válasza Digitalis (#30122) üzenetére


Scoobyka
addikt

nem vetted számításban hogy a 650esben van dlna is vezeteékes és vezeték nélküli is....bocs kösz....

természetese,hogy nem fogja lealázni az erre kihegyezett médialejátszokat.....,de egy mezei felhasználónak elég lehet....1080p-s hd-ripet lejtászik( Bitrate........: 13190 kbps ) vagy egy avit....arra meg pont jó.....

egyedül ami fájó pont lehet a dts hang.....amit még nem tudtam tesztelni,hogy kiviszi e valahogy a hangot ilyenkor vagy sem....,de majd arra is sor kerül egyszer.

nekem van htpc is a 650 és 550 mellett....de mostanában nem használtam mindig......mivel még a planet earth hd-ripet is teljesen szépen és folyamatosan lejátsza a tv usb-ről.

(#30127) tothl válasza hdmi (#30113) üzenetére


tothl
addikt

Végül jött a csősz és piszkosul odavert mindenkinek ! :)

(#30128) bigdigit válasza Scoobyka (#30126) üzenetére


bigdigit
addikt

még jó,hogy mostanában inkább full blue-rayt "szerzek" be.hála az égnek egyre több a DOLBY TRUE HD magyar szinkron is így nem kell lealacsonyodnom ilyen gyenge minőségű mkv rippekre:))bár van akinek az is elég:)szólj majd ha az is megy az istencsászár tv-ről.végre én is mondtam valami nagyot. :P

(#30129) Digitalis válasza Scoobyka (#30126) üzenetére


Digitalis
senior tag

Az n wifi is sajnos alkalmatlan a zavartalan mkv-s 1080p-re. Tapasztalat. A vezetékes dlna-ban látok rációt, de vajon milyen konténerek-re van kihegyezve a TV szoftvere, illetve milyen vas van alatta, és ki a fejlesztő, honnét veszik a licencet? Szal, szép is jó is, de nem az igazi. Akkor lenne tuti, ha hálózaton (Nas) összelehetne hozni, és lejátszana mindent röccenés mentesen akár DTS-HD-val. (planet earth hd-rip madaras jelenete, veri az 50mb/s-ot és ha simán megy usb-n akkor az tényleg klassz lehet.)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30130) Scoobyka válasza bigdigit (#30128) üzenetére


Scoobyka
addikt

én csak azt írtam amit tényleg tud a tv......pendrivról a Traffic.2000.1080p.BluRay.x264.DTS.Read.NFO.Hungarian-TvTiME samplét néztem meg aminek a bitrátája 13190 kbps ...vitte szépen ahogy kell,nem akadt meg ,folyamatos volt.
amúgy a hdtv sorik 720pben jönnék ki amiket visz a tv szépen(szerintem egy átlag felhasználónak ez elég)...1080p-ból is viszi a többséget ami szintén elég egy átlagos felhasználónak...konkrétan nekem is.....40gigás hd filmeket csak 1 van a gépen az is azért,hogy megnzéem mennyivel jobb.....,de átalgban nem az a jellemző ,hogy azt szedném....és igen én már csak ilyen tré vagyok,hogy 1080p-s szar rilizekkel is beérem.

vitte a hackelt b550es is és a b650es is.......akár csak a planet earth-t....,hogy ebben mi az ami nagyot mondásnak számít :F

végeztem a topiccal.....mert csak a fikázás megy,akit érdekel esetleg majd valami a két modellel kapcsolatban vagy más modell pmben elér.

[ Szerkesztve ]

(#30131) anrab válasza semetka (#30109) üzenetére


anrab
addikt

igen.

(#30132) bigdigit válasza Scoobyka (#30130) üzenetére


bigdigit
addikt

és tudsz hangsávot is váltani meg belső felirat/külső felirat?a tv-ből ki is tud jönni dolby hang erősítő felé?
ha ezt mind tudja minden elismerésem.de ha nem akkor csak ilyen "igen mindent játszik" tv de gyakorlati haszna nincs.
egyébként nem kell zokon venni csak felvettem én is a ritmust. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30133) matthews


matthews
aktív tag

Megszólaltak a profik.... Akik mindenhez tökéletesen értenek....Akik a tudásukkal visszaélve azzal szereznek örömet maguknak, hogy kis odavakkantásokkal lesajnálják azokat akik azért látogatják a fórumot, hogy tapasztalatokat hallgassanak TV modellekről, hogy nehogy megsz..passák őket, a nagy okos profik, akik rásózzák a sz..rt a témában laikus emberekre.
Nem lehetne, hogy keressetek magatoknak egy saját fórumot ahol mindezt egymás között tehetnétek? Jajj bocsánat. Eszembe jutott, hogy egymás között nem érvényesültök, mert annyira tökéletesek vagytok mindannyian.

Scooby: Engem érdekel a véleményed és írni is fogok privátot, de a fórum olvasását nem hagynám abba semmi pénzért.
Legalább láthatom, hová fejlődik a homo sapiens.
Down and under.

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#30134) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata az LG 32LH5000-es TV-jéről? Ezt néztem ki nagy nehezen, ez felel meg leginkább a kritériumoknak: 32" vagy 37", FullHD, 100Hz, DVB-T (mpeg4) tuner. Nagyon sokat keresgéltem, de mindig ehhez az LG-hez lyukadok ki. Szerintetek jó vétel 190K-ért? (sajnos eléggé túlmegy a kereten, mert csak max.170K-t szántunk volna rá). Gondolkodtam még a 32LH3000-en, igaz abban nincs 100Hz, de csak nem halunk bele, és ráadásul az 150K-ba kerül. 40K-t nem biztos, hogy megér a 100Hz (bár sok sportműsort szoktunk nézni, oda bizony nem ártana, de a pénz az nagy úr).

(#30135) justaview válasza Attesz01 (#30124) üzenetére


justaview
őstag

Egy kérdés a B650-tulajokhoz:
Mennyire jellemző ill. zavaró ezen a tv-n a nagyon gyors akciójelenetek, sporközvetitések (pl. forma-1) közben a kép elmosódása? (amit a 100 hz persze gondolom jól kezel, de mennyire?)

Korábban egy 32W4000-et teszteltem (kölcsönbe kaptam), mielőtt a 40B650-et megvettem volna.

Itt van, amit azzal tapasztaltam.

Amikor megvettem a 40”-os B650-et, számítottam rá, hogy SD-ben valamivel rosszabb lesz a képe a 32”-osnál, ill. a korábbi 100Hz-es Samsung Planomnál., hiszen egy 16:9 40”-os TV képernyő magassága 10cm-el nagyobb, mint egy 4:3 27”-osnak. És ha egy fix, kb. 500 soros képet széthúzol egyre nagyobbra, az csak rosszabb lehet minőségben.

Miután így indultam neki a vásárlásnak, meglepett, hogy a 40B650 hozza a 32W4000 képminőségét SD-ben, pedig „kicsit” nagyobb. (Persze ez csak is otthoni körülményekre -- 3m nézési távolsággal -- vonatkozik, nem a boltira!) Így most elmondhatom, hogy a korábban 32W4000-ről SD témában írtak mind igazak a 40B650-re is (a focira is).
Nagyobb méretű TV-knél ez már valószínűleg romlik, vagy messzebbről kell nézni... :)

A 100Hz valóban segít a mozgást folyamatossá tenni. Én alacsony fokozatban tartom, így még teszi a dolgát rendesen, de nem nyúl bele a képbe annyira, hogy észrevehetően zavaró legyen. De a 40B650-ben lehetőséged van belenyúlni a 100Hz működésébe, és egyedileg (saját ízlésedre) beállítani a jelfeldolgozást. Ez azért ma még elég ritka, de annál hasznosabb funkció.

Nagy és látható az eltérés a plazmákhoz viszonyítva?

Plazma még nem volt a TV-m mellett, így nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#30136) tothl válasza matthews (#30133) üzenetére


tothl
addikt

No para bigdigit is kapta a magaet a Philipssel az osz folyaman ! :)

(#30137) denes242 válasza Digitalis (#30122) üzenetére


denes242
aktív tag

egy apro gond, hogy ossze-vissza kevered a megabitet a megabyte-tal. Egy HD film (bluray-en) max 60 megabit/s, azaz kb 8 megabyte/s. Egy jobb pendriverol siman lehet ekkora sebesseggel olvasni (meg irni is akar), az USB 2.0-ak sem gond, mivel annak 480 megabit/s (60 megabyte/s) a max savszelessege (jo ez elmeleti, tehat ennel kevesebb, de akkor is boven eleg).

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#30138) Attesz01 válasza justaview (#30135) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Koszonom a valaszt.
En is a 40"-os B650-et neztem ki, es az alap SD kepminoseggel talan nem is lesz gond, arra mar felkeszultem... :) De nemreg lattam egy tesztvideot rola, amin gyors mozgasok is voltak (trustedreviews teszt), es eleg feltuno volt a hatter elmosodottsaga gyors kameramozgasnal. Bar ez a kis video nem ugyanaz mintha eloben lattam volna, de uzletekben ezt nem igazan lehet kiprobalni. Es ez nalam sajnos nem elhanyagolhato kerdes, mert gyakran neznek rajta SD sportkozvetiteseket, es jo lenne legalabb olyan minoseggel, mint eddig... :U

Plazmanal a kisebb reakcioido miatt elmeletileg elesebb a mozgas, de azert itt is latni elmosodast, ezen kivul pedig vibral a kepuk, ami engem zavar (valoszinuleg tul erzekeny a szemem...)
Tehat szerintem maradok a samu lcd-nel, de azert meg egyszer elnezek a saturnba lecsekkolni a kulonbozo technologiakat. :)

(#30139) tothl válasza Attesz01 (#30138) üzenetére


tothl
addikt

Nem hinnem, hogy lesz problemad a gyors mozgasokkal... :)

(#30140) Digitalis válasza denes242 (#30137) üzenetére


Digitalis
senior tag

nagyon elméleti usb 2.0 (480Mb/sec, 60MB/s) mivel mint írtam, 20-30Mb/s-en kifullad és ez tapasztalat. Sok ripnél teljesen ok, (én is többnyire külső usb2.0 rack-on nyomom) de néha erősebb bitrátánál, nagyon rezeg a léc. A pendrájv meg erre a célra alapból felejtős, és még jóval lassabb is volt amivel prószáltam. Ez csak egy magán vélemény.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30141) matthews válasza tothl (#30136) üzenetére


matthews
aktív tag

;] Peace! ;]

Szerintem nem kell megkapnia senkinek sem a magáét. Különböző emberek különböző dolgokat favorizálnak. De nem kell senkinek sem bebizonyítania, hogy ő jobban tudja.

Off befejezve!
Vissza a témához olvasni.
:DD

"No brain, no problem"

(#30142) Digitalis


Digitalis
senior tag

Egyébként ha valakit esetleg érdekel [Usb 2.0 / mkv / bitrate teszt / A-100 popcorn]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30143) denes242 válasza Digitalis (#30142) üzenetére


denes242
aktív tag

kosz, jo a link! szoval igen, ugy tunik ha ossze-vissza kell seekelni (vagy ilyesmi, mint latszolag az mkv-nal) akkor lehet gond, de szekvencialis olvasasban 100 Mbit/s-t is tudnak a pendriveok, pl. prohardver kingston pendriveok tesztje.

P5B Deluxe - Q6600@3.0Ghz - Zalman CNPS9700 - GEIL Black Dragon - FSP Epsilon 600 - Thermaltake Armor Jr. - Debian Linux

(#30144) DigitEfendi


DigitEfendi
csendes tag

Megjelent egy cikk a Philips LCD TV-k internet eléréséről. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Akár más márkákkal is. Rám azért az idegbaj jönne, mire bepötyögnék egy címet a távvezérlővel. Arról nem is beszélve, hogy magyar szolgáltatók gondolom egyelőre nincsenek az alapmenüben.

http://philips-blog.hu

(#30145) bigdigit válasza DigitEfendi (#30144) üzenetére


bigdigit
addikt

elvileg hamarosan érkezik hozzám 42PLF8404H.
valami rövidke tesztet eleve akartam ide írni az új modellről.kíváncsi vagyok én is rá.

(#30146) justaview válasza Attesz01 (#30138) üzenetére


justaview
őstag

Es ez nalam sajnos nem elhanyagolhato kerdes, mert gyakran neznek rajta SD sportkozvetiteseket, es jo lenne legalabb olyan minoseggel, mint eddig..

Kérdésedre most direkt néztem 20-25 percig az Eurosportot a 40B650-en, ahol foci ment.

UPC digital-al, 100Hz-et alacsonyan tartva (3 méter távolságból) nem tapasztaltam elmosódottságot sem a gyors kamera mozgásoknál, sem a gyors játékos, vagy labda mozgásoknál.

Ugyanezt analóg csatornán nézve sem láttam, itt max. annyi a különbség, hogy kicsit gyengébb a kép (nem annyira kontrasztos), mert a bejövő jel is gyengébb. De ez csak egy fakóbb képet jelent, nem elmosódottat.

Néhány hónapja néztem a Duna HD-t egy 32W4000-en, ahol evezősöket mutattak + tájkép körülöttük. Itt amikor gyorsabban elmozdult a kamera, brutálisan elmosódott a fű, meg a táj úgy általában. Ez annyira zavaró volt, hogy 3-4 perc után szédültség érzetet okozott. (Gondolom, valami ilyesmire céloztál.) Hárman néztük ezt a jelenséget egyszerre, de a haverjaimnak is az volt a véleménye, hogy ez hosszabb nézés után már hányingert is okozhat. Ez a jelenség vagy deinterlacing problémára utalhat a TV esetében, vagy a Duna HD-t olyan sávszélességgel adják, hogy gyorsabb jeleneteknél az már nem elég…..vagy mindkettő.

(#30147) Attesz01 válasza justaview (#30146) üzenetére


Attesz01
csendes tag

UPC digital-al, 100Hz-et alacsonyan tartva (3 méter távolságból) nem tapasztaltam elmosódottságot sem a gyors kamera mozgásoknál, sem a gyors játékos, vagy labda mozgásoknál.
Ugyanezt analóg csatornán nézve sem láttam..

Köszönöm a tesztelést ;) Akkor ezzel úgy tűnik nem lesz gond. Egyébként ma végigjártam két MM-ot, több órán át próbáltam összehasonlitani több jelentősebb tv-t is, és végülis nincs semmi bajom a B650-nel, az a minimális motion blur jelen volt a többi 100 Hz-es tv-nél is (az 50 Hz-esek szaggatása még jobban zavar), és még a plazmáknál is (amik ráadásul még folyamatosan vibrálnak is). De ez talán nem fog szédülést okozni :)
(Ja és itthon megnéztem a kis crt-t is azon is van egy kis elmosódás :) de ezek szerint olyan kicsi a képernyő hogy eddig fel se tűnt :D )

Aztán a B650-t átkapcsoltam egy samsung demo blu-rayre, amin volt több filmrészlet és sportjelenet, na itt én is leteszteltem a fociközvetítést, futást, stb. Kicsit buherálva a 100Hz beállításokon, egész jó képet sikerült elérni, és még biztos lehetett volna tovább finomítani.
Ami még feltűnt, hogy a 650-es hangja nem túl ütős, és a menüje kicsit lassú (de ezt már irták a korábbi tesztek is).

Szóval megrendelem szerintem a gépet (most elég jó áron van), talán holnapután meg is érkezik. :))

(#30148) justaview válasza Attesz01 (#30147) üzenetére


justaview
őstag

Szóval megrendelem szerintem a gépet (most elég jó áron van), talán holnapután meg is érkezik

Sok örömet hozzá. :)

(#30149) semetka


semetka
őstag

Na megvan a sony Tv.
Egy gond van ha kiterjesztem a TVre az asztalt akkor lelógnak a szélei. Ennek mit lehet csinálni?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#30150) hdmi válasza semetka (#30149) üzenetére


hdmi
tag

Melyik típust vetted meg?

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.