Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29101) max100


max100
csendes tag

Most vennék tv-t és nem tudom hogy jó választás-e a :SONY KDL-40W4000?Tud valaki segíteni hogy érdemes-e ekkora összeget áldozni rá? :R

(#29102) Scoobyka válasza sittes79 (#29099) üzenetére


Scoobyka
addikt

és mi lesz miután kiszorják a w4500ast?....a w5500asról az lesz az emberek fejébe beégetve,hogy gyengébb azután igen csak nagy kampány kell,hogy megint a w5500ast vegyék.....amúgy sem játszik le semmit csak mpeget usbről.

(#29103) sittes79 válasza Scoobyka (#29102) üzenetére


sittes79
addikt

nyílván én is w4500-öt vennék, de ha már kapok szinte ugyan annyiért esetleg kicsit
drágábban újabb típust, akkor azt veszem, persze nem mindenki ennyire
"finnyás" mint mi akinek fontos az input lag :) az utca embere nem hiszem
hogy azt nézi. mennyit késik a golyó becsapódás FPS-ben!!

amúgy igen kezd az a kép kialakulni, hogy a sony igen csak mellényúlt
ezzel az 5500-al!! nem sok újítás van benne sőt!!

(#29104) sb válasza Scoobyka (#29102) üzenetére


sb
veterán

Áhh, szerinted 100 vevőből hány van képben fórum és review olvasásokkal?
Megveszik simán később is. Illetve ha nem, akkor nem emiatt lesz (hanem a válsághoz kapcsolódó általános keresletcsökkenés miatt)

ps: Egyébként szvsz az 5500 pont ennek (hogy nehezebb időkben is ki lehessen szórni olcsóbban) jegyében született. A 8 bites panel, CCFL háttérvilágítás, stb... szerintem a jóárasítás volt a szempont. Csak amíg újdonság és nincs nagy gáz addig mehet extra áron...

[ Szerkesztve ]

(#29105) Scoobyka válasza sittes79 (#29103) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem nem csak az input lag miatt nem jön be....hanem a képminősége is gyengébb lett.....egyneletlen homogenítás....valamint az sd képe is rosszabb....ezek után minek venne az ember w5500at?.....sony melényúlt ez nem vitás....a v5500 sem lett egy sikerdarab.....

szerintem már csak az lgben lehet bízni. lh5000,lh7000....

[ Szerkesztve ]

(#29106) runner 125 válasza szucsinka (#29100) üzenetére


runner 125
nagyúr

Győri vagy? ;]
"Motrot" :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29107) justaview válasza Scoobyka (#29105) üzenetére


justaview
őstag

Ha a W5500 kontra W5500 on gondolkoztok, érdemes lehet megnézni ezt az összehasonlítást:

DIGITAL VERSUS

(#29108) Scoobyka válasza justaview (#29107) üzenetére


Scoobyka
addikt

4500 5500 öszehasonlító nem? :D

amúgy azt az elhanygolható tényt ne felejtsd el,hogy mosottas a képe a w5500nak...elég csak megnézni a játéknál a legjobbat és legroszabbat....a 4500as rongyá veri..

valamint az atáblázaqt aztán marha megbízható....csak nézd meg ezt:
[link]

szerinted mennyire megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#29109) justaview válasza Scoobyka (#29108) üzenetére


justaview
őstag

"4500 5500 öszehasonlító nem?"

:D De igen.

A táblákat én nem nagyon néztem egy esetben sem. Ha a gyári adatokat elírják, az még talán nem a világ vége.

Engem a mért eredményeik érdekelnek inkább. Fekete szint, kontraszt, szín visszaadás, stb. Jelen esetben meg talán (két Sony összehasonlításakor) csak nem jön elő részrehajlás... :)

(#29110) justaview válasza Scoobyka (#29108) üzenetére


justaview
őstag

A game módnál, inkább az az érdekes, hogy a W4500-nál fura átlós csíkok jelennek meg a képen. Mintha más módszerrel, és más TV beállítások mellett fotózták volna a két képet.

(#29111) Scoobyka válasza justaview (#29110) üzenetére


Scoobyka
addikt

az a fényképező bakija...az ábrát kell nézni egyik éles másik mosotas.

(#29112) justaview válasza Scoobyka (#29111) üzenetére


justaview
őstag

"az a fényképező bakija...az ábrát kell nézni egyik éles másik mosotas"

Az igaz, hogy az ábrát kell nézni, de ha én lefényképezem neked ugyanazt a mozgó tárgyat egy képernyőn teljesen más zársebességgel, blende nyílással, össze sem fogod tudni hasonlít a két képet.

(#29113) Scoobyka válasza justaview (#29112) üzenetére


Scoobyka
addikt

na mindegy ha egy áron lenne a kettő én akkor is a w4500öst venném...

(#29114) justaview válasza Scoobyka (#29113) üzenetére


justaview
őstag

Nem a W5500-at akartad mondani? Hiszen a W4500 az olcsóbb. :)

(#29115) Scoobyka válasza justaview (#29114) üzenetére


Scoobyka
addikt

jól mondtam,mert ha még a w5500ast árát csökentenék a 4500as árára akkor is a w4500ast venném mivel az a jobb.

(#29116) Tikakukac válasza Tikakukac (#29088) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt elfelejtettem mondani, hogy mindenképp LCD kell, mert helyhiány lesz a szobában, egy képcsöves már nem férne be.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29117) justaview válasza Scoobyka (#29115) üzenetére


justaview
őstag

Akkor félreértettem.

Miben tartod jobbnak a W4500-at a W5500-nál?
Na jó, az "input leg" gáz lehet, ha játékra használod, de egyéb paramétereiben...?

A HDTVTEST elég jó értékelést ad róla, pedig alig 4 hónapja tesztelték a W4500-at is.

(#29118) radi8tor válasza Versus82 (#29094) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még mindig 300-ért lehet kapni (én még 310-ért vettem december elején)

ITT

⭐ Stella

(#29119) Versus82 válasza radi8tor (#29118) üzenetére


Versus82
aktív tag

nem lehet.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29120) sittes79 válasza Versus82 (#29119) üzenetére


sittes79
addikt

de lehet :) csak sok érte
[link]

(#29121) Versus82 válasza sittes79 (#29120) üzenetére


Versus82
aktív tag

de nem 300ért, ez volt a lényeg a többieknek.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29122) sittes79 válasza Versus82 (#29121) üzenetére


sittes79
addikt

hja bocsi, annyiért is sok egy öreg TV-ért :)

(#29123) DigitXT válasza justaview (#29117) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha játékra, vagy bármilyen PC-s felhasználásra tervezel TV-t venni, az egyik legfontosabb paraméter az input lag.:U Tudod milyen idegesítő pl. ha késik az egérmutató?:F Láttam ilyet monitornál is: borzasztó!

Tehát ha egy TV-nek ha akármit is csinálsz vele (vannak olyanok, ahol menübeállítással, vagy a bemenet átnevezésével ki lehet iktatni mindenféle képjavító eljárást, ami jelentősen csökkentheti az input laget) nagy marad az input lagje, azt csak házimozizásra/TV nézésre lehet nyugodt szívvel ajánlani, monitornak való használatra, ill. akár konzolon való játékra semmiképp.

(#29124) justaview válasza DigitXT (#29123) üzenetére


justaview
őstag

Elfogadom.

Van arra nézve tapasztalatod, hogy hány msec az az input lag, ami még elviselhető játéknál, PC-s felhasználásnál? Vagyis hol van a "még megfelelő" határa?

(#29125) DigitXT válasza justaview (#29124) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez erősen függ a felhasználótól is, de 10-20 ms a max. szerintem, ami még jó.:)
(Vannak TV-k, amelyeknél ilyen 60-70+: na az a kb. használhatatlan kategória...)

(#29126) sb válasza DigitXT (#29125) üzenetére


sb
veterán

A 10-20ms-kel viszont gyakorlatilag csak a Sony W4xxx marad bent. :)
A többi mind nagyobb.

(#29127) dabadab válasza DigitXT (#29125) üzenetére


dabadab
titán

"10-20 ms a max. szerintem, ami még jó."

Azert ez szerintem erosen egyeni preferencia kerdese is, foleg, hogy jatekoknal ugy 40 ms input lag alapbol van a dupla/tripla buffereles miatt es ez a jelek szerint nem nagyon zavar senkit sem.

DRM is theft

(#29128) justaview válasza DigitXT (#29125) üzenetére


justaview
őstag

"Ez erősen függ a felhasználótól is, de 10-20 ms a max. szerintem, ami még jó.
(Vannak TV-k, amelyeknél ilyen 60-70+: na az a kb. használhatatlan kategória...)"

Akkor ezt nem egyszerű eldönteni. Ha a W5500-as 17-33ms-a korábbi megjegyzések szerint elég gáz (legalábbis a W4500-ashoz képest), akkor nem lehet könnyű manapság LCD TV-t venni játékra.

Az elég népszerű LE40A656-nak pl. 30ms az input lag-je a HDTVTEST szerint
A B650-é hasonló.
Stb.

Apropó....látta itt már valaki élőben a két TV-t (40W4500, 40W5500) egymás mellett működni? Szubjektíven mi a különbség képminőségben (pl.SD-ben)? Van egyáltalán?

(#29129) Capella válasza justaview (#29128) üzenetére


Capella
senior tag

Én még nemhogy egymás mellett nem láttam, de élőben sem láttam W5500-at. ;)

A teszt szerint, ha lehet itt még valaminek hinni :DDD , éppen az SD adások minőségének kellett javulnia, mert a Bravia 3 jobban skáláz fel, jobb technika, mint a Bravia 2.
Nekem a W4500-on sincs semmi bajom az SD adások minőségével, főképp, mióta nem kábeles boxon keresztül nézem.
Az rontott rajta elég észrevehetően, egy kicsit homály volt az egész.
Box nélkül DVB-C vagy IPTV HDMI kimenetről pedig egész jó. Közelíti a DVB-T felskálázott SD adásokat.

[ Szerkesztve ]

(#29130) sb válasza dabadab (#29127) üzenetére


sb
veterán

A bufferelés miért okoz lagot? :F
Szvsz csak a megjelenítési késleltetés okozhatja:
-lassú renderelés
-vsync
-lassú panel frissítés
-panel input lag

[ Szerkesztve ]

(#29131) sittes79 válasza justaview (#29128) üzenetére


sittes79
addikt

jelentem láttam egymás mellett :) lehet beállítás kérdése volt de
4500 nekem jobban tetszett. Hd adást is láttam és SD-t is.

de meg nem mondtam volna hogy melyik melyik ha nincs ott a tábla!

4500-on élethűbbek voltak a színek, lehet a magasabb kontraszt miatt volt 5500-ön

4500-on feketébb volt a fekete.

szóval én simán 4500-öt vennék. ha lenne valahol jó áron mondjuk 280-300ért

(#29132) dabadab válasza sb (#29130) üzenetére


dabadab
titán

"A bufferelés miért okoz lagot?"

Nagyon egyszeru: meglatsz valamit a kepernyon, nyomsz egy gombot. Ezt a gep regisztralja es a kovetkezokent megrajzolando frame-ben le is kezeli - addig azonben eloszor is mutatja az eppen aktualis frame-et 0-17 ms-ig*, majd utana kirakja a mar a bufferben levo kepet, ami 17 ms-ig latszik, majd a harmadik bufferben levo kepet (ujabb 17 ms) es csak ezek utan jut el oda, hogy kirakja azt a frame-et, amiben foglalkozik a bekezdes elejen emlitett inputtal.

*: 60 Hz-en

DRM is theft

(#29133) einstein válasza justaview (#29128) üzenetére


einstein
senior tag

Olvass el egy-két monitortesztet... A legtöbb nem TN-es monitornak simán van ekkora input lagja, és senkit nem zavar. Ez 1 v. 2 framet jelent max.
Sőt, valószínű a TN-es monitorok többségénél is van ekkora lag. Garantálom neked, hogy ezt sehol nem veszed észre.

Szóval, ha a különböző képjavító technikákat ki lehet kapcsolni PC-módban (márpedig sztem a tévék nagy többségénél ki lehet), akkor nem lehet gond a játékkal.

(#29134) justaview válasza sittes79 (#29131) üzenetére


justaview
őstag

sittes79

El tudnád küldeni, hogy hol láttad őket együtt? Kíváncsi vagyok rá én is.

E szerint SD-ben is elég jó a W5500.

A 37"-ostól sokan félnek több külföldi fórumon, mert más panel van benne, nem az S-LCD-é, hanem valószínűleg az AUO-tól vett panelt a Sony.
Láttál esetleg 37"-ost is?

einstein

Köszönöm a választ. Megnyugtató.

[ Szerkesztve ]

(#29135) sittes79 válasza justaview (#29134) üzenetére


sittes79
addikt

a pécsi sony márkaboltban láttam, de 40"-ok voltak csak!

ha nem használnám monitornak ill. xbox-hoz csak Tv, DVD, kéklemez akkor
w5500 simán jó sztem. nagyon vájtszeműnek kell lennie annak aki látja
a különbséget sztem hogy most 8bites vagy 10bites panel. meg mitudomén...

egy tévénél sztem abszolút szubjektíven dönt az ember nem pedig
táblázatok alapján, meg kell nézni szemmel azt a k***** tévét ha van
lehetőség rádugni valami vasat(szgép,ps3) azt kipróbálni.

(#29136) Versus82 válasza sittes79 (#29135) üzenetére


Versus82
aktív tag

már akkor csúnyán néznek rám ha be akarom tenni a hozott dvd/blu-ray lemezemet, nemhogy becaplatok egy ps3-mal... 3-4-5százezerért akar az ember tv t venni, de kipróbálni nem lehet...vicc.

gondolkodtam egy 46z4500-on, de nem kellett sokáig, azt sem lehet kapni.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29137) justaview válasza Versus82 (#29136) üzenetére


justaview
őstag

"egy tévénél sztem abszolút szubjektíven dönt az ember nem pedig
táblázatok alapján, meg kell nézni szemmel .."

Abszolút egyetértek. Bár előtte nem árt azért néhány teszt adat elolvasásával szűkíteni a kört, amiket aztán megnézek a valóságban is. Meg persze az is csalóka lehet, amit egy dísz-kivilágított boltban látok egy LCD-TV-ből.

"már akkor csúnyán néznek rám ha be akarom tenni a hozott dvd/blu-ray lemezemet,..."

Ezt én is felháborítónak tartom. Egy zsák pénz ott hagy az ember egy TV vásárláskor, de elvárják, hogy vakon döntsön. Az lenne a minimum, hogy a kiszemelt TV-t megnézhessem analóg TV adással, DVD-vel, és blu-ray-el is, különböző beállításokkal -- vagyis kezemben a távirányítójával!!!
Persze így már jobban optimalizálhatná az ember a döntését....ez meg a boltnak nem mindig lenne jó.

Tudtok olyan boltot valahol, ahol engedékenyek az eladók tesztelgetés szempontjából?

(#29138) sittes79 válasza Versus82 (#29136) üzenetére


sittes79
addikt

hát nemtudom én odamentem a hülyék boltjába(MM) vittem laptop
azt mondom rádugom erre mert ha nem baj lesz, csávó azt mondta oké

igaz 120kiló vagy 195 cm ez lehet segít de rendes is volt a gyerek :)

mondta hozza a boxot is azt elvoltunk igy!! :) még örült is neki hogy fogalakozik
valamivel :)

(#29139) justaview válasza sittes79 (#29138) üzenetére


justaview
őstag

Jó Neked. Pécsre megyünk vásárolni... :D

(#29140) DigitXT válasza dabadab (#29127) üzenetére


DigitXT
félisten

Nincs tapasztalatotm sokféle LCD-vel, de úgy látom, tippem nagy vitát kavart.
Maradjunk annyiban, hogy 10-20 ms szerintem tökéletes (és nem lehet sokkal
több a jelenlegi TV-mnek, legalábbis nem sikerült kimérnem).:DDD Viszont korábbi
leírásod alapján megpróbálom megmérni a VGA két "head"-je közti laget, aztán
lehet, hogy tudok mérni egyet normálisan... (A TN-es laptopomnak 16 ms input
lag-et mértem: ahhoz képest nem sikerült az LCD-TV-n eltérést kimutatni, de
van egy olyan gyanúm, hogy azért, mert az integrált VGA nem perfekt.:)))

Viszont abban nem vagyok biztos, hogy a dupla/tripla bufferelés ugyanolyan
hatással van, mint a kijelző input lag-je. Előbbivel ugyanis pl. lehet számolni,
utóbbival meg nem, hiszen nem mindegy, hogy milyen monitoron jelenik meg
a cucc.:B Arról nem beszélve, hogy ezek nyilván összeadódnak, tehát lehet,
hogy a "40 ms" input lag játékoknál nem zavar, de 2x40 már valószínűleg igen.

Btw. a tripla bufferelést pont ezért nem is igen erőltetik, dupla meg 2D-ben is van.

Szerk: most épp egy S-IPS paneles 20"-os DELL előtt ülök, ennél sem érzem az
input laget (bár ezen nem "game-elek", csak dolgozom, de mint mondtam, egy
másik monitoron (valami 24-es FullHd) úgy késett az egér, hogy öröm volt nézni...
Természetesen átvitt értelemben: ha nekem ilyet csinálna a monitorom, vagy a TV
(amit egyébknét monitornak használok, szóval egykutya), tuti kivágnám a francba.

[ Szerkesztve ]

(#29141) DigitXT válasza DigitXT (#29140) üzenetére


DigitXT
félisten

Mármint 2D-ben is lehet: ha villódzás nélkül akarsz pl. rajzolni, akkor kell is.:R
(Amúgy nehezen tudom elképzelni, hogy valakit ne zavarjon pl. 100 ms input lag...)

(#29142) einstein válasza DigitXT (#29140) üzenetére


einstein
senior tag

A késő egér jelenség biztos, hogy a monitor input lagja miatt volt? Mert az már elég durva szituáció, nem is tudom elképzelni, hogy a mai monitorok ilyet csináljanak.

Személyes tapasztalat: én egy S-PVA panelos monitort használok otthon játékra (Lenovo L220x), aminek input lagja a tesztek szerint vhol 16-30 ms között van, ennek ellenére soha nem vettem észre ebből adódó negatívumot, pedig sokat (túl sokat is) játszok fps játékokkal ...

(#29143) kop8


kop8
őstag

Hogy lehet megnézni a tv-men hogy hány ms-os az input lag ???????
Ja és létezik valami antenna erősítő lcd tv-hez ami jó is valamire??

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#29144) realist


realist
őstag

sziasztok!

Nemrég vettem egy 37lg5000 TV-t, amit összekötöttem a PC-mel (1.3 HDMI kábel, a kép teljesen rendben is van).
A videókártyám (8800gt) nem tudja átadni a hangot, ezért vettem egy jack-jack kábelt. Innen kezdődnek a 'szenvedéseim'.
Amikor csak a hangot adom át (PC->TV) akkor van hang. Amikor viszont a képet is és a hangot is egyszerre szeretném akkor valami blokkolja mert néma marad.

A neten ill. itt a topicban nézelődve már több esetben is láttam hasonló hibát, de megoldást nem találtam rá.

Van valami ötletetek, hol lehet a gond? :U :(

(#29145) Symbio válasza realist (#29144) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem ismerem ezt a típust, de nem kell egymáshoz rendelni a két bemenetet (tehát ahhoz a HDMI csatihoz a jack hangot)? Különben a HDMI-ről várja a tv a hangot, mert nem tudja, hogy nem onnan kell.

(#29146) koliz1 válasza realist (#29144) üzenetére


koliz1
tag

nem ismerem az lg-t de nem lehet a menüben állítani hogy xy hdmi bemenet kép hdmi hang analóg ?
RTFM ERROR ?

[ Szerkesztve ]

(#29147) realist


realist
őstag

nem találok ilyen beállítási lehetőséget.

Próbálkoztam új hangkártya driverrel is, az sem jött be :((

(#29148) sb válasza dabadab (#29132) üzenetére


sb
veterán

Na épp ezért kérdeztem. Tehát semmi köze nincs hozzá. :)
A lényeget megcsillagoztad: Vagyis ha 60Hz-en megy (szigorúan vsync-kel!) a megjelenítés akkor az okoz input lagot és nem a bufferelés...

Ha van egy 60Hz-es monitorod, de vsync off-ban hajtod, akkor többszörös fps-el is mehet a megjelenítés, és ahány fps, annyi bufferváltás, tök mindegy tripla vagy dupla...
(De meg is fordíthatjuk a gondolatmenetet: ha pl. 120hz-es monitorod van akkor vsync mellett is fele lesz az input lagod 60hz-hez képest, pedig ugyanúgy bufferelsz)

Szóval a buffer összességében annyit késleltet a megjelenítésen, amennyi idő beleírni az egy képnyi adatot. Az meg nulla... mármint maga a konkrét írás, nyilván a renderelés az hosszabb. Az okoz lagot, ha lassú. Lásd irányítás 60fps és 15 mellett...

[ Szerkesztve ]

(#29149) DigitXT válasza einstein (#29142) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem csak: azért is lehetett, mert vezeték nélküli volt.
Mindenesetre a kettő biztosan erősítette egymást...:(

Pont erről beszélünk amúgy, hogy 10-20 tökéletes*,
tehát a 16-30 is simán lehet jó. Én azt mondtam, hogy
60-80 a gáz, és kizártnak tartom, hogy valaki ne vegyen
észre pl. 100 ms-t: könyörgöm az már egy tized mp!:U

*: legalábbis véleményem szerint, de ahogy elnézem, más
is ezen a véleményen van, csak azt feszegetitek, hogy még
mennyivel több az, ami elfogadható. Mint írtam is, ez azért
erősen egyéni preferencia kérdése is: ha engem egy adott**
érték már zavar (nem azért, mert azt mértem ki, hanem mert
azért mértem, mert érzem), akkor hiába mondja ezer másik
ember, hogy őt nem zavarja, attól még engem zavarni fog...

**: ezért nem is nagyon méregettem a TV-m input lagjét,
mivel nem érzem szükségét, hiszen nem érzékelem. Odáig
jutottam el hevenyészett méréssel, hogy nem lehet sokkal
több, mint a TN paneles laptomom 16 ms-ja, és azon meg
ezen sem érzem gondnak (CRT-ről váltottam). Szóval hadd
engedjem már meg magamnak, hogy azt mondjam 10-20 ms
teljesen jó, és véleményezzem, hogy 60-80 gáz.:D Na?:DDD

[ Szerkesztve ]

(#29150) nickwaren


nickwaren
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem 37LG3000 tulajoktól. Tegnap érdekes jelenséget tapasztaltam az enyémnél. Ugyanis úgy néz ki, hogy a TV oldalán lévő 3.HDMI port nem akar működni, eddig ez nem is tünt fel, de előfizettem T-s HD adásra és így a 3.portra került az LG dvd-játékos. A gond itt kezdődött, mert bekapcsolás után a játékoson fesz.ingadozás mutatkozott, majd áramtalanítás és visszadugás után füst, így most nem tudom, hogy a DVD vágta haza a portot,vagy a TV a DVD-t. A HDMI-t ma reggel próbáltam X360-nal is,de az nem füstőlt (akkor rosszul is lettem volna), de viszont kép sem volt.Tapasztalt már valaki hasonlót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.