Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30301) zhagyma válasza justaview (#30297) üzenetére


zhagyma
őstag

Úgy látszik nem terheltelek. :) A PC bemenet esetén gondolom az analóg meghajtást értetted és ilyenkor belép egy A/D átalakítás is. Minden esetre a gyerkőcök véleménye nálunk is fajsúlyos.

Cyrin kolléga által [linkelt] UE40B7000 / 7020 tesztnek LE40B650 vonatkozása is van, aminek szerintem örülni fogsz mivel azt bizonyítja, hogy igen jól választottál TV-t. Gondolkodóba is estem az ár / érték arány miatt... :F

" ... In [Game Mode] where auto-dimming is disabled by switching off [Dynamic Contrast], calibrated black level was 0.04 cd/m2, matching that measured on the CCFL-backlit LE40B650 LCD TV. ..."

" ... Even after calibration, and even with the aid of auto-dimming, the Samsung UE40B7000 exhibited slightly worse screen uniformity than the latest conventional CCFL-backlit LCD televisions such as the Samsung B650 and Sony W5500 series. ..."

UI: Lehet "megköveznek" magyar fórumon az angolért.

[ Szerkesztve ]

(#30302) AMATŐR válasza zhagyma (#30301) üzenetére


AMATŐR
őstag

Én is bátorkodtam elolvasni a teljes cikket. Mivel én monitorként számítógép mellé is tervezem a tv vásárlást, így figyelembe kell vennem az input lag nagyságát. A cikk nem igazán győzött meg a "game mode" nyújtott teljesítményről. A pro és kontra résznél az utolsó mondat: az input lag befolyásolhatja az érzékeny játékosokat.

Esetleg valaki tudna egy olyan LCD TV-t ajánlani, amelyik igazán jó játékra is? 37'-40' ig!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#30303) justaview válasza AMATŐR (#30299) üzenetére


justaview
őstag

Ha már így félrecsúszott.... :D

A B650 input lag-je nem magas. (most már tapasztalatból tudom)

Olvasd el ezeket:

LINK

LINK

LINK

zhagyma

Elolvastam a B7000-et. Érdekes, hogy a B650-hez viszonyítva néhány dolog nem sikerült jobban. De megjegyzem, akkor sem keserednék el, ha lealázta volna a B650-et :D mert naponta előtte ülök, így tudom, hogy jó TV-m van.. :)

[ Szerkesztve ]

(#30304) Alex91 válasza justaview (#30303) üzenetére


Alex91
félisten

Tudjuk, neked van a leghosszabb f@rkad itt... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30305) justaview válasza Alex91 (#30304) üzenetére


justaview
őstag

:D Szerintem az is bőven elég, ha valaki elégedett a sajátjával... :D

(#30306) Alex91 válasza justaview (#30305) üzenetére


Alex91
félisten

Hat ami van, abbol kell kihozni a legjobbat! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30307) AMATŐR válasza justaview (#30305) üzenetére


AMATŐR
őstag

A férj megáll a feleség előtt, lehúzza a nadrágját és azt mondja: drágám ezt tudom nyújtani!
Mire a feleség: Akkor kezd el nyújtani! :D

Bocs az off ért!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#30308) justaview válasza AMATŐR (#30307) üzenetére


justaview
őstag

:D :D :D

(#30309) zhagyma válasza justaview (#30303) üzenetére


zhagyma
őstag

Pontosan erre akartam kilyukadni. A dilemma a következő: Vajon egy kiforrott LE40B650 megvétele a célszerű vagy egy feltörekvő igéretes megoldásba, az UE40B7000 érdemes invesztálni? Kezdem azt hinni, hogy a LED-s megoldás nem éri meg az árkülönbözetet, bár ezt többen is megelőlegezték több fórumon.

Gyakorlatilag az LE40B650 (CCFL) és az UE40B7000 (LED-edge) szolgáltatásaikat tekintve azonos, ezért nincs mit elemezni. Van viszont számomra néhány elgondolkodtató dolog:

1. Mindkét készülék hasonló "fekete" szintet mutat, ha a háttérvilágítás erőssége nem vezérelt a képtartalom függvényében (úgy tudom mindkettő S-PVA). Ha vezérelt, akkor az UE40B7000 egyértelműen jobb gondolom a LED-s technológia miatt, de a 40B650 is bőven jó. Minden esetre 40" méretben még nem láttam őket egymás mellett.

2. Az UE40B7000-nek van némi cloud / bleed problémája. Gondolom a vékonyabb káva kevésbé merev és nehezebb is pontosan összeszerelni a TV-t a gyártás során. A 40B650 esetén ez nem tapasztalható.

3. Az UE40B7000 esetén panaszkodtak a tulajok a jelforrás váltás relatív "lassúságára". Gondolom ez érzésre ment. LE40B650 esetén mi a "megérzésed" erről?

UI: Kezd "érni" a TV vásárlás. A 12 éves SONY nagyfesz része megkezdte a lassú haldoklását. Mégegyszer nem fogom megjavítani. :)

(#30310) matrix23 válasza matrix23 (#30298) üzenetére


matrix23
tag

vki 30298-ra? :))

(#30311) fokukac


fokukac
nagyúr

mik vannak...

Áthozta Szlovákiából plazmatévé gyárát Magyarországra a Samsung

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#30312) justaview válasza zhagyma (#30309) üzenetére


justaview
őstag

3. Az UE40B7000 esetén panaszkodtak a tulajok a jelforrás váltás relatív "lassúságára". Gondolom ez érzésre ment. LE40B650 esetén mi a "megérzésed" erről?

Hát ez tényleg szubjektív dolog....Most csak emlékezetből tudom azt mondani, hogy nem emlékszem. :) De ha zavarna, biztos emlékeznék... :) Másrészt szerintem a jelforrás váltás gombot az ember sokkal ritkábban nyomogatja, mint a csatorna váltót (gondolom én), így nem hiszem, hogy ez akkora gondot okozna, még ha 1-2 másodperc is lenne.

(#30313) hdman


hdman
őstag

Na végre volt egy kis időm tesztelni a 40A656 új fw-jét és kalibrációját.

A végeredmény: jobb lett mint volt, sőt. A fekete már eddig is elég fekete volt, a távirányítóra való reagálás is jobb lett.

A referenciaként belinkelt kalibrációt pár helyen módosítottam, de összességeben meg vagyok elégedve. :)

Köszi a linket :)

/ Úgy birom,hogy fél évenként bejön egy teljesen új modell, és mindenki oda meg vissza el van ájulva,hogy húúú, hogy alázza a régebbit :D Lásd: A656 majd B650 /

A656 a legjobb TV és punktum :DDD

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#30314) tekk válasza birooo (#30260) üzenetére


tekk
tag

Kezeli a külső vinyót probléma nélkül. Igaz, én 3,5"-es hdd-t akasztottam rá, amely külső áramforrással rendelkezik. USB meghajtóknál volt gondom, egy 4 gigás maxellről nem tudta a videókat lejátszani, csak a képeket és zenéket (videóknál egyszerűen újraindult). Egy régebbi mp3-as lejátszóról meg hibátlanul lejátszotta a videókat, így nem kell mindjárt elkeseredni, ha esetleg nem indul egyből a mozi :D

Ha már Samsung B550, valaki megdobhatna egy "kalibrációval".

(#30315) justaview válasza hdman (#30313) üzenetére


justaview
őstag

/ Úgy birom,hogy fél évenként bejön egy teljesen új modell, és mindenki oda meg vissza el van ájulva,hogy húúú, hogy alázza a régebbit.. :D . Lásd: A656 majd B650 /

Einstein óta tudjuk, minden relatív... :D

Neked jó az A656, nekem meg a B650, és ez a lényeg... :) Meg az, hogy amikor éppen TV-t veszel, Neked jó legyen az ár/érték aránya, a többi meg nem számít... :)

Ha aláznám a 656-ot, szólt rám.. :D

(#30316) hdman válasza justaview (#30315) üzenetére


hdman
őstag

Nem Ti aláztátok a TV-t hanem a TV-k egymást :)

Neked jó az A656, nekem meg a B650, és ez a lényeg... Meg az, hogy amikor éppen TV-t veszel, Neked jó legyen az ár/érték aránya, a többi meg nem számít...

Tökéletesen egyetértek,ott a pont!

5évvel ezelőtt jó volt a Loewe CRT TV is, 10 évvel ezelőtt a Nokia CRT TV, 20 évvel ezelőtt a Videoton CRT TV is, bánja kánya,jó lesz most az A656 :D

Sopron city :)

(#30317) exor


exor
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek erről az lcd tv-ről LG 37LG2000
Még nincs tapasztalatom lcd tvkel kapcsolatban, megéri ez akciósan 124ezerér?
meg még az érdekelne, hogy tudok-e rajta analóg tv adást nézni, és hogy az 1366x768-as felbontás nem zavaró-e ha kb 1,5-2m távolságból nézzük?

(#30318) tothl válasza exor (#30317) üzenetére


tothl
addikt

Valaki vett ilyet es nagyon szidta. Elegge az aljan van a termekskalanak

(#30319) dh66e válasza exor (#30317) üzenetére


dh66e
veterán

Hozzádobsz egy keveset és lg3000-t veszel [link]

(#30320) Geronimou


Geronimou
csendes tag

w4000-es lcd tv szeretnék venni,tudnátok valami tippet adni,hogyan bizonyosodhatok meg,hogy ne egy előzőleg ki állitott darabot vásároljak meg,ugyanis ez a tipus kifutó modell és sok helyt már csak kiállitott darabal lehet találkozni!

(#30321) sagit


sagit
addikt

sziasztok

TV vásárlás előtt állok azonban nem vagyok járatos a témában! Erre gondoltam.

Jó választás lenne szerintetek? (használtba tudok 118 k-ba :B )

Előre is köszi.....

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30322) Gaben07


Gaben07
csendes tag

Sziasztok!

Én is tv vásárlás előtt állok, de akkora a kínálat hogy nem tudok dönteni.
Amit tudok hogy kb 150 ezret szánnék a dologra.
Jó lenne ha full hds lenne+ Mpeg4. Bár nem vagyok teljes tudatában hogy mennyit jelent a valóságban a hd ready és a full hd közti különbség.
Van valami bevált típus ami nem megy tönkre két hét alatt és még szép képe is lesz?
Főleg TV és film nézésre használnám.

Köszi a segítséget!

Üdv.: Gaben

(#30323) dh66e válasza Gaben07 (#30322) üzenetére


dh66e
veterán

Én csak erről tudok nyilatkozni.[link]

(#30324) sb válasza justaview (#30280) üzenetére


sb
veterán

Engem már csak egy 656-os mérés érdekelne, hogy számszerűen mennyi is az annyi. :)
Nincs ilyen teszt valamerre?

(#30325) justaview válasza sb (#30324) üzenetére


justaview
őstag

Engem már csak egy 656-os mérés érdekelne, hogy számszerűen mennyi is az annyi

Ha jól emlékszem neked az van ugye?

És érezhető a késleltetése?

(#30326) Karmion


Karmion
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, és hát mint sokan nemigazán tudok dönteni...
2 típust néztem ki magamnak. Az egyik egy Panasonic TX-32LX85. A másik pedig A Sharp LC32 RD8E.
A 2 Tv majdnem egy árkategória, kérdésem lenne, hogy ti mégis melyiket ajánlanátok? Mit kell tudni róluk?
Átlagos használatra, analóg Tv adás+ DVD-nézés. A lényeg, hogy szép, tiszta és folyamatos képe legyen. A sötét színeket is szépen kezelje.
A 2 Tv között gondolom nincs sok különbség. De azért mégis melyiket ajánlanátok?
Fontos lenne a segítségetek!
Előre is köszi:)

Üdv: Karmion

(#30327) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Esetleg megtudná mondani valaki mi a különbség a Sony KDL-32W4000 és a 32W4000K modell között?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#30328) justaview válasza Karmion (#30326) üzenetére


justaview
őstag

Ha EZ ugyanaz, vagy nagyon hasonló, akkor elég jó értékelést kapott.

(#30329) Geronimou válasza AMATŐR (#30327) üzenetére


Geronimou
csendes tag

Semmi különbség nincs a kettő közt

(#30330) Fidel76 válasza justaview (#30295) üzenetére


Fidel76
tag

Minden laptopnak van inputlagja. Na most ha nem játékos laptopod van(mondjuk azt se tudom annak jobb -e az elektronikája)akkor könnyen lehet 50-70ms a késésse magának a laptopodnak és ha ehhez hozzáadod a te mérésed akkor kijöhet 70-90 ms ami elég sok de fps játékokon kívül kb sehol se érzed ezt a késést.
Mivel én nem tudom milyn laptopod van ezért rá se tudok keresni mennyi lehet az input lagja. LCD monitoroknak is ingadozik eléggé a késésük amiről viszont van infom 1 oldalról, hogy ezek mennyik, de mint mondtam ez csak azokat érintik akik fps "fan"-ok.
Mondjuk én az új tvknél ez ügybe még nem néztem utána , viszon pld 656 30 ms, w4000.4500 0-15 ms a késése. Ezért is ajánlották sonykat azoknak akik játszani is akarnak olyan játékokkal ahol az inputlag számít.

(#30331) z0li


z0li
csendes tag

Samu LE40B650 vagy LE40A656 vagy hasonló árkategóriájú LCD-k érdekelnének.
Főleg a "TV-zésre" lenne használva, de tervezem a pc rákötését, ezért érdekelne a játékoknál nyújtott teljesítménye.

A B650-ről csupa jót olvastam, de azért érdekelne a ti véleményetek is.

Jah és a TV-t nem most venném meg, hanem valamikor a nyár előtt, csak úgy érdeklődök :D

szerk.:ez mellé ment

[ Szerkesztve ]

(#30332) z0li


z0li
csendes tag

Megkérdezhetném hogy miért ide jön az összes hozzászólásom ?

az előbb nem volt egy újabb LCD-s topik?

[ Szerkesztve ]

(#30333) Fidel76 válasza Fidel76 (#30330) üzenetére


Fidel76
tag

Kicsit rákerestem és hdtvtest.co.uk-en ezt találtam:

HD Console Gaming (Sony PS3)

The Samsung LE40B650's impressive video processing comes at a price unfortunately, and it's not good news for avid gamers. We measured the input lag on the LE40B650 to be around 84ms to 100ms slower than our resident Samsung F96 LED-backlit LCD TV (which had [Game Mode] enabled), which is almost as bad as the Philips 37PFL9632D (the worst in our database of reviewed HDTVs). Rock Band was basically unplayable unless we compensated for the input lag via the in-game calibration menu.
Fortunately, we could reduce the input lag on the Samsung LE40B650 to between 17ms and 34ms either by engaging [Game Mode] or using VGA connection (not a feasible option for the PS3, we know). While this amount of input lag is still higher than recent offerings from Sony and Sharp, whether or not you will be affected depends on your individual sensitivity, and the reflexes demanded by the particular game.

Ugyanakkor valami text problémáját is láttma avforumom, de most nincs időm teljesen átolvasni, valaki ezért nem veszi pchez, de igazából ennek megerősítését nem láttam, hogy tényleg van ilyen. Lehet valami kukacos felhasználó..)) Vagy rosszul lött be valamit.

[ Szerkesztve ]

(#30334) Attesz01 válasza justaview (#30148) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Egy kis késéssel ugyan, de végre megérkezett a B650-em :)

Tetszik, de nagyon. Egyelőre főleg csak a TV adást és a beállításokat próbálgattam.
Érdekes hogy az analóg kábelre rádugva (amin a kis CRT elég szépen ment) meglepően rossz volt a kép (szerintem gyenge neki a jel), a digitális dvb-t szobaantennára kötve viszont meglepően szép képet adott, bár ez nálam erősen függ az antenna elhelyezésétől, vagyis főleg a megtalált digitális csatornák száma (az ablaknál 22 volt, 1 méterrel odébb csak 7, az ablaktól távolabb 0... :Y ) Ja és amikor a legtöbb (22) digitális csatornát látja, akkor analógból egyet sem, érdekes :) . Lehet hogy egy külső antennát kéne majd szereznem, vagy csak meg kell találni az ideális helyet.

A beállítások egész jól sikerültek, már csak a szememnek kell megszoknia a 40"-os méretet (a boltban nem tűnt ilyen nagynak :D )

(#30335) Ati007 válasza Attesz01 (#30334) üzenetére


Ati007
őstag

22 digitális adást szobaantennával :Y :F

(#30336) Symbio válasza Attesz01 (#30334) üzenetére


Symbio
senior tag

És abból a 22 digitális adásból mennyi volt nézhető? Mert a jelenlegi szabadon fogható kínálat a Dunatv :(

(#30337) zhagyma válasza Ati007 (#30335) üzenetére


zhagyma
őstag

Miért? Lehet, hogy az Osztrák - Szlovák - Magyar határon lakik és az ottani adókat is látja, no meg befogta DVB-H-t is. :)

(#30338) dh66e válasza Symbio (#30336) üzenetére


dh66e
veterán

Teszt jelleggel már nézhetsz retek klubot is május elsejétől dvb-t-n.

(#30339) Attesz01 válasza Ati007 (#30335) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Az otthoni helyzetrol nem sokat tudok, en jelenleg Nemetorszagban lakom (talan korabban irtam mar).
Itt terulettol fuggoen valtozik a foghato csatornak szama, itt nalam legfeljebb 22 van. Ebbol szerintem tobbet is HD-ben adnak, mert eleg jo minosegu a kep.

[ Szerkesztve ]

(#30340) dh66e válasza Attesz01 (#30339) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor nálatok kánaán van dvb-t terén!

(#30341) Integra


Integra
titán

mi a véleményetek a most megjelenő samsung led-es lcd tévékről?
parasztvakítás??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30342) zhagyma válasza Attesz01 (#30339) üzenetére


zhagyma
őstag

Mázlista! Akkor a mutató ujjad is világít a térerőtől. :)

Találd meg az ideális helyet, amely szobaantenna esetén valószínűleg az ablak közelében lesz. Ha elég nagy a térerő, már pedig elég nagynak kell lennie, akkor próbálhatsz egy botantennát is, amely irányfüggetlen vételt tesz lehetővé (Ha SFN rendszerben adnak akkor csak a térerőmaximum helyét kell megkeresned a szobában, az irány mindegy).

[ Szerkesztve ]

(#30343) mn72 válasza Geronimou (#30320) üzenetére


mn72
csendes tag

Az új készüléknek bontatlan dobozban illik érkeznie!
Szerintem a tv dobozán észrevennéd,ha előzőleg már egyszer kicsomagolták!
Én is ilyen tv t vettem és nagyon jól becsomagolták a gyárban! :)

[ Szerkesztve ]

(#30344) Attesz01 válasza dh66e (#30340) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Akkor nálatok kánaán van dvb-t terén!

Hat nem rossz, de ezek kozul talan 5-on vannak nezheto musorok :) Es van nehany csatorna amit jo lenne nezni, de nem jon dvb-t-n

(#30345) Attesz01 válasza zhagyma (#30342) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Szerintem megtalaltam az idealis helyet, az ablakparkanyon :)
Bar szuterenben lakom, tehat mashol biztos jobb a vetel. MM-ben egy kis lapos doboz alaku antennat ajanlottak (aktiv), kb hasonlo tudasu mint egy botantenna. Nem akartam nagyobbat, azt mondtak ide ez is eleg, es egy komolyabb mar ketszer ennyibe kerult.

(#30346) zhagyma válasza Attesz01 (#30345) üzenetére


zhagyma
őstag

Gratulálok! :) Jó hallani, hogy máshol ez milyen egyszerű. Bezzeg itthon ...

(#30347) DigitEfendi válasza Integra (#30341) üzenetére


DigitEfendi
csendes tag

Úgy tűnik nem csak a Samsung rukkol ki új LED tévékkel, de a Philips is

http://philips-blog.hu

(#30348) justaview válasza Fidel76 (#30330) üzenetére


justaview
őstag

Minden laptopnak van inputlagja. Na most ha nem játékos laptopod van(mondjuk azt se tudom annak jobb -e az elektronikája)akkor könnyen lehet 50-70ms a késésse magának a laptopodnak és ha ehhez hozzáadod a te mérésed akkor kijöhet 70-90 ms ami elég sok de fps játékokon kívül kb sehol se érzed ezt a késést.

ITT leírtam mindent. Meg ITT.

A COD2 azért elég gyors játék szerintem, és a PS1-es Crash2 is, amikor üldöz a maci.. :D

De hogy megnyugtassam a kedélyeket.. :) ...mert sokakat zavar, hogy nem CRT-hez mértem, most lemértem egy CRT-vel... :)

Vagyis a Laptopom S-video kimenetét rákötöttem egy 50Hz-es Sony televízióra, és megismételtem a mérést.

JELENTEM, a CRT televízió és a laptop belső képernyője között NINCSEN KÉSLELTETÉS, vagyis 0..

De most nehogy valaki azzal jöjjön, hogy az S-video kimenet 50-70msec-ot késik a belső képernyő elektronikájához képest.. :D...mert az egyrészt képtelenség, másrészt annál már kiakadnék amennyit késne az egér mutatója egy ilyen helyzetben.

A Laptop HP 6710b.

[ Szerkesztve ]

(#30349) justaview válasza Fidel76 (#30333) üzenetére


justaview
őstag

Fortunately, we could reduce the input lag on the Samsung LE40B650 to between 17ms and 34ms either by engaging [Game Mode] or using VGA connection

De miért is kellene rátolni a 100Hz-et egy játékra? Azért, hogy az elektronika bevárjon még néhány képkockát és elkezdjen interpolálni még néhányat? Minek?

Mellesleg ezt az input lag-et mértem én is. :) Nem mintha számítana... :D

[ Szerkesztve ]

(#30350) mArZsi


mArZsi
tag

Sziasztok!

Beújítottam egy Galaxy 9600GT OC kártyát, dual DVI-os. Van jelentősége annak, hogy melyik DVI-ra kötöm rá a LCD tv-t (DVI-HDMI)?
Előtte egy Inno 8600 GT-m volt és szépen muzsikált rajta (ugyanezzel az átalakítóval) az 1360*768-as felbontás, de most nem tudom az új kártyával kitenni ebbe. Menüben van lehetőség erre beállítani, de kiírja a tv, hogy nem támogatott formátum. Amúgy egy Samsung LE-32S81-ről van szó.
HDMI2-n van, és be van állítva PC név neki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.