Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29201) justaview válasza tothl (#29199) üzenetére


justaview
őstag

"Van egy par forum ahol osszeszerelesi, deformalodasi okokra vezetik vissza, van par mukso, aki levette az elolapot, hatlapot majd ujra osszerakta a masinajat precizen, eroltetes nelkul egyenletesen meghuzva a csavarokat, es allitasuk szerint elmult minden clouding problema."

Köszönöm az infót. :)

Nekem is az volt a tippem, hogy a bleeding nem a panel hibája, hanem összeszerelési gond, mert fura, hogy mindig a sarkokon jelentkezik. (Az vicces lenne, ha minden panel ott lenne hibás.)

Ha ez igaz, akkor attól függ a dolog, hogy az adott készüléket melyik gyártósoron rakták össze.
Így akkor van szerencséd, ha a TV-t olyan boltban tudod megnézni, ahol van lehetőség ezt sötétben megtenni.
Háááát, nem tudom hány ilyen bolt lehet az országban...

[ Szerkesztve ]

(#29202) sb válasza Capella (#29173) üzenetére


sb
veterán

Pedig az mégis csak valamilyen "kötelezés". :)
Amúgy nyilván felemás így, de legalább megvan a lehetőség... nem úgy mint pl. most a UPC-nél.

(#29203) tothl válasza justaview (#29201) üzenetére


tothl
addikt

A cloudingra is elvileg ervenyes ez, es igazabol azert mertem leirni, mert egeszen logikusnak hangzik.

(#29204) Versus82 válasza sittes79 (#29193) üzenetére


Versus82
aktív tag

eddig vártam, kaptam egy jó ajánlatot z4500-ra:) péntekre megvan.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29205) Versus82 válasza justaview (#29201) üzenetére


Versus82
aktív tag

sehol nem fognak neked egy gyári csomagolsáú tv t bontani hogy megnézd hogy van e bleeding... kiállított darabot be tudod esetleg tesztelni, de clouding bármikor előjöhet így is+ ki tudja hány óra van már a tv ben, én is kaptam ajánlatot kiállított w4500-ra, dehát azért kutyavacsora, ment mindennap napi 10 órát... az azért elég sok.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29206) sittes79 válasza Versus82 (#29204) üzenetére


sittes79
addikt

gratula, jó neked :) majd várjuk az infot

(#29207) Versus82 válasza sittes79 (#29206) üzenetére


Versus82
aktív tag

thx, majd izzítom a fényk.gépet:) remélem megúszom a bleedinget+cloudingot.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29208) Capella válasza Versus82 (#29207) üzenetére


Capella
senior tag

Szerintem nyugi. A tesztelők szerint Z4500 jobb bleedingben, mint a W4500.
Jól beállítva a bleeding se probléma. Clouding meg gyakorlatilag nincs vagy nem észlelhető W4500-on sem.
Azt mintha az 5500-akra emlegették volna jobban.

(#29209) Versus82 válasza Capella (#29208) üzenetére


Versus82
aktív tag

igen, csak átnéztem pár külföldi fórumot, és néhányan elég csúnyán belefutottak a bleedingbe. majd legfeljebb nekiesek én is csavarhúzóval:D

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29210) justaview válasza Versus82 (#29209) üzenetére


justaview
őstag

ITT ezt írják a Z4500-ról:

No clouding and backlight bleed if calibrated

Ez azért nem rossz...

(#29211) tothl válasza justaview (#29210) üzenetére


tothl
addikt

Sajnos ezek eleg felrevezetoek. Egyreszt clouding/bleeding szempontjabol minden egyes peldany mas es mas lehet, masreszt szeretik ugy bekalibralni, hogy leveszik a fenyerot mint a gep.

(#29212) hattorihanzo


hattorihanzo
aktív tag

Köszi az ATI-s HDMI-s válaszokat, hétvégén újra próbálkozok.

(#29213) he7edik.


he7edik.
addikt

250-300K körül milyen 40-42"LCD tévét vennétek?

Égő szöveg a flém vázon

(#29214) sittes79 válasza he7edik. (#29213) üzenetére


sittes79
addikt

1. sony 40w4500...300e ha még tudsz szerezni(szólj nekem is ha tudsz) :)

2.Lg LH 42LH7000---új cucc

3. samu 46A656, rádobsz pár ezret a 300-ra és akkor jöhet a 46"-os vagy 40" ami igen olcsó már

4. Philips 42PFL7403D---250 körül

Én ezeket venném ennyiért!!

(#29215) Ati007 válasza sittes79 (#29214) üzenetére


Ati007
őstag

a második elég jónak nézz ki az adatok alapján de sajnos még csak rendelésre van mindenhol pedig beújítanék egyet :K

(#29216) he7edik. válasza sittes79 (#29214) üzenetére


he7edik.
addikt

LG nekem nagyon tetszik csak nem tudom hogy milyen panel van benne?
Az ISP panel mennyire alkalmas játékra?

Ja meg LG-nél mindenhol 102cm írnak most akkor 42" vagy 40"-os?

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#29217) Alex91 válasza he7edik. (#29216) üzenetére


Alex91
félisten

Szerencsere ebben a kategoriaban nincs TN panel :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29218) sittes79


sittes79
addikt

Akinek nem világos az input lag, itt tesztelheti mi is az :)
[link]

(#29219) he7edik. válasza Alex91 (#29217) üzenetére


he7edik.
addikt

A Dell moncsikban volt/van S-IPS panel ha jól emléxem és azok elég jó kritikákat kaptak.

Égő szöveg a flém vázon

(#29220) DigitXT válasza sittes79 (#29218) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez tök jó (csak rá kell jönni, hogy működik).:D

(#29221) mindfreak válasza he7edik. (#29219) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem csak panel, hanem elektronika függő is, hogy mennyire alkalmas egy monitor játékra. Nekem H-IPS panel van a monitoromba és nagyon szépen mennek rajta - akár a gyors mozgású - játékok is.

(#29222) justaview


justaview
őstag

Ti ezt értitek?

"...Ön a szerződéstől az áru átvételét követő nyolc munkanapon belül indoklás nélkül elállhat. Ebben az esetben az Eladó köteles a Vevő által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást és az áru visszaszolgáltatását követő harminc napon belül visszatéríteni. Figyelem! A Vevő viseli az elállási jog gyakorlása miatt az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket. Az Eladó követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését. A Vásárló nem jogosult elállási jogát gyakorolni, ha a csomagolást felbontotta...."

Hogyan tudnám nem rendeltetésszerűen, vagy akárhogy használni az árut, ha fel sem bonthatom a csomagolást? :Y

(#29223) ovw


ovw
tag

Sziasztok,

én is tanácsot kérnék.
Az itteni tapasztalatok alapján vettem tavaly egy LG 37LF65-öt, ami mi mindent
tudott, amire szükségem volt.
Sajnos elromlott, cseretutalványt adnak helyette, így ki kell néznem egy újabb
versenyzőt. Az egy év alatt rengeteget fejlődött a technika is, illetve új típusok
jelentek meg, tűntek el a placcról, így teljesen tanácstalan vagyok,
mit kellene venni.
Sajnos mivel MM-es lesz az utalvány, így csak ott tudok vásárolni.

A szempontok:
Full HD
37-es (illetve ha jól láttam Sony-ban nem nagyon van,csak 40-es, az sem baj) méret
Min. 3 HDMI (kettő már most használatban van, és ez csak rosszabbodik :-))
1:1 pixel mapping HDMI-n (tudjon 1920x1080-at HDMI bemeneten)
24p
200e, max 250e ft

Ezek a funkciók lennének fontosak, persze ha mást is tud, az nem baj (usb, BT, stb).

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv,
ovw

[ Szerkesztve ]

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#29224) justaview válasza ovw (#29223) üzenetére


justaview
őstag

"A szempontok:
Full HD
37-es (illetve ha jól láttam Sony-ban nem nagyon van,csak 40-es, az sem baj) méret
Min. 3 HDMI (kettő már most használatban van, és ez csak rosszabbodik :-))
1:1 pixel mapping HDMI-n (tudjon 1920x1080-at HDMI bemeneten)
24p
200e, max 250e ft"

ITT össze tudod hasonlítani az árakat, és az egyes típusok tulajdonságai is jól összeszedettek.

(#29225) mindfreak válasza justaview (#29222) üzenetére


mindfreak
őstag

Ez tudomásom szerint úgy van, hogy dobozában, sérülésmentesen, minden tartozékával együtt kell visszajuttatni, de nyilván ki lehet bontani és használni. :U

(#29226) ovw válasza justaview (#29224) üzenetére


ovw
tag

Köszönöm, ezt néztem, és ki is alakult néhány típus
(Sony 40W4000, 40V5500, Samsung 37A656A1),
inkább gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi, akár ezen adott
típusokkal kapcsolatban is.
Az LG LH7000 is szóba kerülhet, bár nem tudom a Bluetooth-nak és
az usb-ről akármi nézegetésnek van-e értelme esetemben, viszont
kifizetni azt is ki kell a kasszánál...

Üdv,
ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#29227) justaview válasza mindfreak (#29225) üzenetére


justaview
őstag

"Ez tudomásom szerint úgy van, hogy dobozában, sérülésmentesen, minden tartozékával együtt kell visszajuttatni, de nyilván ki lehet bontani és használni."

Így lenne logikus :) Az idézetet egy internetes bolt oldaláról vettem.

[ Szerkesztve ]

(#29228) justaview válasza ovw (#29226) üzenetére


justaview
őstag

"Köszönöm, ezt néztem, és ki is alakult néhány típus
(Sony 40W4000, 40V5500, Samsung 37A656A1), "

Most éppen egy 32W4000-et tesztelek. ITT megnézheted az eddigi tapasztalataimat. Azt, hogy a 40W4000 mennyire hasonlít rá, nem tudom.

A Samsung A656 elég népszerű azt tudom, de nem ismerem. Biztos lesz itt valaki, aki segít.

Én magam a 37W5500 felé kacsingatok éppen, de a Samsung 37B650 is felcsigázott. De még egyiket sem láttam a saját szememmel. Most hétvégén készülök Ausztriába, hogy megnézzem őket.

(#29229) Capella


Capella
senior tag

Gondoltam, rápillantok már erre az új 40W5500 tévére.
A Sony Centerben 3 db van kitéve egymás alá. Fölül a 200 Hz-es 40Z4500, középen a 40W5500 100 Hz, és alul valami 50 Hz-es.
Azonos HD anyag ment rajtuk. Én nem láttam semmi különös problémát, se bleedinget, se ghostingot, ahogy ott lehetett látni.
Egészen jó színek, részletgazdagság, éles kép. Egyáltalán nem tűnt rosszabbnak, mint a Z4500, sőt néha mintha élénkebb lett volna.
De lehet, hogy csak azért, mert nem azonos szögben nézhettem, és az 5500 volt szemben középen.
Az ár ami húzósabb, mert ott 380 ezer.
A HülyeVagyoknál van W4500 is. A 40"-os 360 ezer, a 46"-os 450körül vagy alatta.
Na aki oda most belép, az felhagy minden reménnyel, vagy tévét nem vesz, mert olyan pocsék forrás volt éppen rákötve, hogy majd hanyatt estem. :P
Persze majdnem az összes többire is.
Tehát lehet éppen kapni W4500-at, csak drága. Igaz azt nem kérdeztem, hogy raktáron van-e és mennyi.
Ha azt veszem, hogy a Sony Centerben a megjelenéskor szintén 360 volt a 40W4500, akkor amennyit az ár ment le, annyit romlott a forint ebben a vonatkozásban.
Szóval én nem félnék annyira a W5500-tól. HD-ben jó, és a teszt szerint SD-ben meg még jobb is a Bravia 3.
Azért vétel előtt mindenki hosszasabban nézegesse, próbálja.

(#29230) sittes79


sittes79
addikt

Na eljött az idő, itt a listám :)

értékhatár 300e+- 20e

Használat: -Sd ,xbox360, filmek

Ki melyiket venné?

46" 551 Samu--270e

42" LG LH 7000 vagy LH5000--250-275e

46" 656 Samu 322e

40W4500---330e :O

[ Szerkesztve ]

(#29231) he7edik. válasza mindfreak (#29221) üzenetére


he7edik.
addikt

Pedig a paneltől függ
attól hogy az elektronika milyen gyorsan "jósol"az inkább marketing
4ms olvastam tehát a késleltetéssel nincs is semmi baj

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#29232) he7edik. válasza sittes79 (#29230) üzenetére


he7edik.
addikt

Én is a LH7000 vs A658 vs W4000 versenyben akarok győztest hírdetni. :D

Égő szöveg a flém vázon

(#29233) Versus82 válasza Capella (#29229) üzenetére


Versus82
aktív tag

gondolom vagy a hajós anyag, vagy a csaj járkál fel alá valami mediterrán faluban anyag ment rajtuk. én 5 különböző sony tv t néztem ezekkel egymás mellett, semmi különbséget nem láttam, olyan faszán rájuk van optimalizálva. blu ray filmnél egyből lehetett látni mi a helyzet.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29234) Versus82 válasza sittes79 (#29230) üzenetére


Versus82
aktív tag

játék miatt w4500.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29235) sittes79 válasza Versus82 (#29234) üzenetére


sittes79
addikt

ja játék miatt igen, csakhát jó lenne nagyobb és olcsóbb :)

best buy vétel külföldi forumokon is a w4500! csak lenne kicsit olcsóbb.

(#29236) Capella válasza Versus82 (#29233) üzenetére


Capella
senior tag

Hajó is volt, meg víz, és a csaj mászkált. És a kilógó hajszála talán még jobban látszott a W5500-on, de mondom, biztosan a nézési szög is befolyásolhatja.
Hogy optimalizált vagy mi lenne, nem tudom, meg hogy lehet ilyet saját tévéhez igazítani. Egyszerűen jó felvételek voltak. A Panasonicnak is kiválóak a saját tesztvideói.
A nyulas Sony video meg annyira pocsék volt, főképp W4000-en, hogy az alapján megint nem vettem volna tévét. :DDD És mégis. :C Ja, nem is W4000 lett.
Én nem mondom, hogy a W5500 jobb lenne, mint a Z4500, csak azt, hogy annyira nem kell parázni tőle. Gyakorlatilag alig észlelhető különbség, vagy ha esetleg mégis más anyagnál, amit láttál, annyi árkülönbözetet nem mindenkinek ér meg.
Ha meg csak egyedül egy készülék van otthon, mint rendesen, már nem lesz mihez hasonlítgatni. ;)
A W5500 picivel mégis többet tud, meg Bravia 3, igaz nem 200 Hz Motionflow, csak 100.

(#29237) Versus82 válasza sittes79 (#29235) üzenetére


Versus82
aktív tag

akkor 46a656:DD a döntés a tied:)

Capella: nincs már raktáron nekik, mind kiállítási darab, cserébe drágán:)

Lehet w5500at vettem volna(merthogy az az újabb), de az input lag miatt kiesett az első körben, így nem is néztem még élőben milyen a képe.

[ Szerkesztve ]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29238) sittes79 válasza sittes79 (#29235) üzenetére


sittes79
addikt

LG-k mennyire laggolnak erről valakinek info?

Azért valjuk be az árkülönbség adódik a márka névből is,
pl. adidas és adihas! :D

nem feltétlenül ennyire roszabb az egyik a másiknál, mint
amit az árcédula mutat.

[ Szerkesztve ]

(#29239) Capella válasza Versus82 (#29237) üzenetére


Capella
senior tag

Kiállítási darabokra szoktak adni valami árkedvezményt. Olyan 5% körül minimum.
Ha nem, fulladjanak bele. :D De TV még így sem kellene.

No igen az input lag esetleg még kizáró ok lehet, de talán valahogy ezt is meg kellene nézni előtte élőben, hogy játékra milyen a W5500.
"Normál" tévézésre szerintem nem lehet gond.

(#29240) Symbio válasza justaview (#29222) üzenetére


Symbio
senior tag

A kifogásolt mondat csak az adathordozókra érvényes (pl cd, dvd kártya, tehát ami másolható), egyébként sértetlen állapot + kiegészítők. De ezt már többször kitárgyaltuk itt a fórumon.

(#29241) Versus82 válasza Capella (#29239) üzenetére


Versus82
aktív tag

5%??? dugják fel maguknak. ilyen árketegóriában egy 100-ast kell engedni legalább. hónapokon át mennek napi 10 órában...

inpu lagot hogy?:) bemegyek ps3mal, rákötöm, kérek netet, azt leülök cod ozni hogy lássam mi a helyzet:DD szép lenne. de hdtvtest nek hiszek, ők nem szoktak hülyeségeket írni.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29242) justaview válasza Symbio (#29240) üzenetére


justaview
őstag

"A kifogásolt mondat csak az adathordozókra érvényes (pl cd, dvd kártya, tehát ami másolható), egyébként sértetlen állapot + kiegészítők."

OK. Rendben. Utánanéztem. A 17/1999 korm rendeletben tényleg ez van.

Bár van ott más is, ami zűrössé teheti a 8 napon belüli indok nélküli visszaküldést.
Ez itt:

"5. § A felek eltérő megállapodása hiányában a fogyasztó nem gyakorolhatja a 4. § szerinti elállási jogot

b)olyan termék értékesítése, illetve szolgáltatás nyújtása esetében, amelynek ára, illetve díja a
pénzpiac értékesítő által nem irányítható ingadozásától függ
;"

Ez lehet vita tárgya egy visszaküldött LCD TV esetében is...

(#29243) Scoobyka válasza justaview (#29242) üzenetére


Scoobyka
addikt

ezen nem kell parázni....valamit is magára adó cég a 8 napot simán tudja és elismeri.....amelyik meg ezt nem vállalja én ott nem is vennék semmit,csak személyesen és tuti nem láthatatlanba.(vagy látatlanba nem érteni magyar jól :D)

[ Szerkesztve ]

(#29244) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Lenne egy kérdésem:
LG 32LH4000
vagy
Samsung LE32A656A1F

1 hét múlva venném meg.
Egy értelmes egyértelmű választ szeretnénk indoklással.
És persze ha több ember mond véleményt nem haragszom ;)

Köszönöm szépen!

Üdv: Máté

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#29245) justaview válasza Scoobyka (#29243) üzenetére


justaview
őstag

"ezen nem kell parázni....valamit is magára adó cég a 8 napot simán tudja és elismeri.....amelyik meg ezt nem vállalja én ott nem is vennék semmit,csak személyesen és tuti nem láthatatlanba.(vagy látatlanba nem érteni magyar jól..."

Igazad van. :D

Többször rendeltem már interneten keresztül kütyüket, és még soha nem vertek át. De azért egy ~300eFt-os TV-t már nem mernék így.... inkább személyesen veszem meg.

(#29246) Scoobyka válasza justaview (#29245) üzenetére


Scoobyka
addikt

nem azt mondtam,hogy nem lehet neten megvenni egy 300.000es tv-t....csak figyelj arra,hogy 8 napos dolog legyen.

(#29247) justaview válasza Scoobyka (#29246) üzenetére


justaview
őstag

A Digitalko.hu-ról mi a véleményed? Van tapasztalatod velük? Az oldaluk teljesen korrektnek tűnik, de még nem vásároltam náluk.

(#29248) Symbio válasza justaview (#29245) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem tudom miért gondolod, hogy a személyes átvétel biztonságosabb. Ott is kapsz egy dobozt, oszt viheted (ja és nem biztos, hogy pl egy 42-est haza tudsz az autódban vinni) . Otthon kibontod és ha valami gáz van vele visszaviszed és vitatkozol. Szóval nem látom az előnyt-hátrányt (persze abban igazad van, hogy nem mindegy hol rendeli meg az ember, de ez a fizikai boltokra is igaz)

(#29249) fores


fores
csendes tag

hali.
Csak egy kis tapasztalat,hátha vkinek segít....
Vettem neten egy 37lg5000-et.
A szállítás 2 nap alatt megvolt.A tv ment egy hetet,elkezdett villogni a jobb oldalon a kép.
Bevittem szervízbe,kimérték,display hibás......
Csereutalványt kaptam ,visszaküldtem a boltba.
Azt mondták ,nincs raktáron várjak.
Vártam 3 hetet,közben napi szinten telefon :W :W
Akkor mondtam,hogy elfogyott a türelem,utalják vissza a pénzt.Pár nap múlva meg is kaptam,de közben egy hónapig nem volt tv-nk :O
Vettem azóta egy sharp lc37d65e lcd-t.
A két tévét össze se lehet hasonlítani..már örülök ,hogy az LG beadta a kulcsot :C :C
Nem az internetes vásárlással van gondom(sok mindent rendelek neten),
hanem az idővel,amig elintézel mindent.

[ Szerkesztve ]

(#29250) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A közeljövőben szeretnék vásárolni egy Samsung 40A656-ot elsősorban Xbox360-hoz és érdekelnének a tapasztalatok legfőképpen emiatt:

http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Conclusion.htm

"Mild input lag (except in "Game" mode or over VGA) may affect sensitive gamers"

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.