Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29701) Symbio válasza priti (#29700) üzenetére


Symbio
senior tag

Egy 42PFL7403D, de nem játszom rajta, úgyhogy az input lag-ról ne érdeklődj ("Válaszidő (tipikus):3 ms BEW-egyenérték" ) ;)

(#29702) priti válasza Symbio (#29701) üzenetére


priti
addikt

40ms-t késik a tiéd, ennél gyorsabbat kell találnom, mondjuk ezt az értéket pc módban mérték, amúgy szép darab, jó ízlésed van :R

Hardverlesen

(#29703) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Régi 55-ös crt tv kezdi beadni a kulcsot, és keresem az utódját.
100k-nál nem szeretnék többet költeni tv-re. (még ez is sok, amennyit mi tv-t nézünk. Heti 1 film, max, és napi 1-1,5 óra minimax a gyerekeknek)
Van most egy eksönös plazma az Euronics-ben LG 32PG6000 100k az ára.
Vagy még láttam használtan LG 32LC51 LCD-t S-IPS panellel 75K-ért.
Erről a plazmáról azt olvastam, hogy eléggé hajlamos a ghostingra.
Melyik a jobb választás?

(#29704) runner 125 válasza Lacpac (#29703) üzenetére


runner 125
nagyúr

Plazmából én csak Panasonic-ot vennék. :K
100k környékén inkább keress szvsz egy LCD-t.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29705) pooly


pooly
csendes tag

Sziasztok.
Segítsetek légyszives.
Nemrég vettem egy Samsung LE37A431T2 LCD-t.
Szerintem nagyon szép kép van rajta és eddig problémamentes.
Mikor megvásároltam volt rajta egy matrica amin az állt, hogy ez egy 25000 kontrasztarányú készülék, az eladók is el voltak ájulva, hogy ez milyen frankó.Végül is ez is nagyon sokat nyomott a latba a vásárlásnál.
Én ennek utánnanézve minden oldalon csak azt látom, hogy ez a készülék bizony csak 8500-as kontrasztarányú. :(
Vagy én vagyok buta valamihez, vagy csak tájékozatlan vagyok.
Okosítsatok rajtam ha tudtok.
Köszönöm.

(#29706) Symbio válasza pooly (#29705) üzenetére


Symbio
senior tag

Létezik egy állandó kontraszt (esetedben 8500) és egy dinamikus kontraszt, ami jóval nagyobb érték, ezért szereti azt feltüntetni. A dinamikus kontrasztot az elektronika varázsolja úgy, hogy a képtartalom függvényében változtatja a háttérvilágítás értékét, így nagyobb különbség lesz a világos és sötét részek között.

(#29707) pooly válasza Symbio (#29706) üzenetére


pooly
csendes tag

Köszönöm szépen.

(#29708) dh66e válasza pooly (#29705) üzenetére


dh66e
veterán

Gyorsan rákerestem egy pár helyen,de mindenhol 8500 dinamikus kontrasztot irnak! A valós kontrasztról egy szót sem ejtenek.

(#29709) pooly


pooly
csendes tag

Ezt hívják parasztvakításnak, nem?

(#29710) Symbio válasza dh66e (#29708) üzenetére


Symbio
senior tag

Mondjuk lehet benne valami, mert a 8500 túl jó érték lenne egy ilyen kategóriájú készülékhez :F
Most nézem, mindenhol 8500 dinamikus kontrasztot írnak :(

De ha eddig jó volt a képe, akkor ettől most nem lesz rosszabb ;)

(#29711) anrab válasza dh66e (#29708) üzenetére


anrab
addikt

[link]
Kontrasztarány: 8500 : 1 vagyis nem dinamikus.

(#29712) dh66e válasza pooly (#29709) üzenetére


dh66e
veterán

Igen annak! Vagy pofátlanságnak! Ne aggódj nálam szinte soha nincs bekapcsolva a dinamikus kontraszt pedig az 20.000:1.A valós meg 2000:1.Nagyon jól műkszik így is.

(#29713) pooly


pooly
csendes tag

Amikor megvásároltam sokáig nézegettem más márkájú készülékekkel egyetemben és sokkal szebb képe volt a többinél. Ez lehetett beállítás kérdése is, de ott ennek volt a legszebb feketéje és a legszebb színei is.

(#29714) dh66e válasza anrab (#29711) üzenetére


dh66e
veterán

Legyen igazad! de nem látom hogy ''valós''!

(#29715) dh66e válasza pooly (#29713) üzenetére


dh66e
veterán

Használd egészséggel!

(#29716) anrab válasza dh66e (#29714) üzenetére


anrab
addikt

igen de a din. sincs ott.
viszont mintha olyat olvastam volna itt valakitől hogy 5000-ig szoktak valós kontrasztot megadni és az már nagyon jó és az kb. 30000 din. kontraszt, de lehet hogy rosszul emlékszem! javítsatok ki! én is kíváncsi vagyok.

(#29717) Router


Router
őstag

Sziasztok!

LCD TV vásárlás előtt állok és szeretnék pár tanácsot kérni az alapvető dolgokkal kapcsolatban a nézelődéshez.

Az első és legfontosabb: 130K körüli tartományban gondolkodom. (ha kevesebb az nem baj, ha több az már más...)
82-96cm közötti legyen.
Full HD nagy előny és kellene is nagyon mivel néha monitorként is lesz használva ágyban netezésre :)
Ebből adódóan lehetőségként tudja az osztott képernyős módot (HDMI - gép / TV) Nem tudom pontosan a funkció nevét (PAP talán :F)

Hol lehet a legolcsóbb (mennyire szeretnek házhoz szállítani mivel kecskeméti vagyok) Outlet (esetleg) / netáruház.
Mire érdemes vagy mire kell nagyon figyelni vásárláskor stb. Esetleg PH-n van-e akivel érdemes üzletelni mert tud olcsón jót stb.

A válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

www.reballing.hu/forum

(#29718) DroneZ^ válasza DigitXT (#29697) üzenetére


DroneZ^
őstag

az a baj, hogy fullhd-ba teszi HDMI-n, mert annak érzékeli a samsung tv-t, és hiába állítom a felbontást akármire, csak az egész mérete változik, akkoris 1920 lesz a nativ felbontása, nemtudom hogy lehetne a catalystban beállítani :(((

[ Szerkesztve ]

(#29719) dabadab válasza anrab (#29711) üzenetére


dabadab
titán

De, dinamikus, igazi kontrasztbol jo, ha 2000:1 tajan tudnak a 2008-as modellek.

DRM is theft

(#29720) pooly


pooly
csendes tag

És akkor mit keresett rajta a 25000-es matrica ?
Marketing ?

(#29721) dabadab válasza priti (#29695) üzenetére


dabadab
titán

"ha jól veszem ki neked már meggyőződésed, hogy nincs olyan LCD tv, ami alkalmas a monitor kiváltására hiába az 1080p felbontás?"

Nem, rosszul veszed ki :)
(Mondjuk szerintem rendes monitornak egy 32-40"-es LCD mar tul nagy, de biztos van, akit ez nem zavar. Az input lag problematikaja meg szerintem erosen tul van lihegve.)

DRM is theft

(#29722) anrab válasza DroneZ^ (#29718) üzenetére


anrab
addikt

pedig ott van a catalyst-ban!
nekem a monitor 1280x1024 75Hz
a tv pedig 1920x1080 60 vagy 24 Hz.

(#29723) DroneZ^ válasza anrab (#29722) üzenetére


DroneZ^
őstag

akármire állítom, akkoris fullhd-ban adja ki a jelet. ezt onnan tudom hogy megnézem a tv-n a kép infokat és ezt irja ki: 1920x1080i ... egyszerűen nembírom beállítani :O

[ Szerkesztve ]

(#29724) anrab válasza dabadab (#29719) üzenetére


anrab
addikt

akkor nem tudom honnan szedtem az 5000-et!
ez a 2000 elég karcsúnak tűnik de az az igazság hogy nincs is mihez viszonyítani!
itthon is csak annyit tudok csinálni hogy vagy kikapcsolom vagy a minimum-közepes-maximumra rakom!
a külömbség nagyon érezhető de hogy arányaiban mennyi lehet?

(#29725) DigitXT válasza DroneZ^ (#29723) üzenetére


DigitXT
félisten

Hm: nekem semmi ilyen gondom nem volt a HD4850-emmel és a HD Ready
TV-mmel, egyszerűen rákötöttem DVI-HDMI átalakítóval és "TESCO-s" HDMI
kábellel, beállítottam az 1360x768-at (semmi trükközés a driverben), s a TV-t
"Normál" módba állítva már élvezhettem is a pixelhelyes képet.:K Igaz, én pl.
nem monitor mellé csatlakoztattam a TV-t másodlagos kijelzőként, hanem
eleve monitornak vettem, és úgy is használom, tehát valamivel egyszerűbb
volt belőni. Te hogyan próbálkozol? Kiterjesztett asztallal? Amúgy ugyebár
az 1920x1080i jelnek nem sok értelme van Windows desktopként: már az
egér is interlace-es lesz, ráadásul lassan frissít, stb.:DDD Ja, és persze gáz
is a kép, hiszen a natív felbontással "nem összeegyeztethető" a jel.:))

Vagy te is egy szál monitorként küldöd rá az áldást? Mert akkor nem kéne
ilyesmiket csinálnia (egyébként nem kellett külön monitor-drivert telepíteni).

(#29726) dh66e válasza dabadab (#29719) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm a megerősítést!

(#29727) pooly


pooly
csendes tag

Nagyon fekete 5000, nem nagyon fekete 2000. :)

(#29728) anrab válasza DroneZ^ (#29723) üzenetére


anrab
addikt

van a catalystban egy olyan funkció hogy: bal oldalon HDTV támogatás, abba menj bele.
aztán jobb oldalt középen nézd meg hogy nincs-e bejelőlve az 1080i kényszerítése!

(#29729) DroneZ^ válasza DigitXT (#29725) üzenetére


DroneZ^
őstag

1 darab 40colos samsung tv van rajta, semmi más. 4870x2 és a gyári dvi-hdmi átalakítóval egy jobb fajta hdmi kábellel összekötve. 64bites vista. nemértem mi lehet a baj, HDMI-n jobbak a szinek meg minden jobb kéne legyen erre pont azon szarakodik :O

(#29730) dabadab válasza DroneZ^ (#29729) üzenetére


dabadab
titán

Akkor lehet, hogy az R71 HDMI-n csak a "szabvanyos" videomodokat tamogatja, a sajat nativ felbontasat nem (ez jellemzo gyerekbetegseg volt annak az eranak a TV-i kozott).
A gepkonyv mit mond?

DRM is theft

(#29731) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hát most nincs gépkönyvem. nincs semmiféle felbontás kikényszerítés, akkoris csak 1920x1080@60hz-en képes futni :O nemtudom mit tegyek már, nem hiszem el hogy a saját felbontását nem támogatja ez a szerencsétlen :W

Esetleg olyan nem létezik hogy 1360x768-at kényszerítem ki? :(((

[ Szerkesztve ]

(#29732) sb válasza priti (#29682) üzenetére


sb
veterán

Sajnos tényleg érezhető input lagja van a 40A656-nak.
A régi q3-as emlékek alapján most kipróbáltam és érezhető a késés. Viszont annyira nem vészes... el lehet vele így is játszani.
Vagyis az egész hozzáállás kérdése... mert érezni egyértelműen lehet, de kérdés, hogy mennyire tudja az ember elviselni. Sok évvel ezelőtt biztos zavart volna (ahogy a 40-es pinget is játszhatatlannak tartottam. :) ) Most elvagyok vele, max nem sikerül minden minden. :)

(#29733) priti válasza dabadab (#29721) üzenetére


priti
addikt

Még mindig rágom a csontot :DDD Már mindenem elzsibbadt, szóval már tök mindegy. Most épp ennek Sony KDL-40S4000 keresem a valós válaszidejét, mert állítólag a Sony az elektronikában nem használ valami képjavító carságot, amit a többi igen és emiatt a sony tévék kevesebbet késnek általánosságban a nagyérdemű szerint, aztán jön a pana 10-20ms-es tévéivel, aztán a samu minden levételével a 20-30ms-sel, de inkább 30 az a 20 és ezt is csak néhány tudja, viszont ez így több, mint gyanús, hogy "a sony tévék" azért biztos nem mindegy, hogy melyik típus, de rittig nem találok input lag mérést erre a sony-ra. A sharp-al azért nem foglalkozom, mert nagyon gyér a mo.-i értékesítése, de láttam asszem tőlük is gyors tv-t. Az már látszik, hogy fájni fog, 200k alatt nincs olyan méteres full hd tv, ami elég gyors nekem... kb. ez a sony lenne a legolcsóbb ha igaz ami igaz, ha meg ez pont nem olyan akkor rögtön ugrik 240 körülre.

Persze igazad van, nem jó a nagy tv monitornak, ez az egész tv-t monitornak használni ügy egy évek óta húzódó dolog nálam. Röhögni fogsz, de az egész a hangról szól amúgy. Az a helyzet, hogy van egy kis padlásszobám, ahová elvonulhatok mindenki elöl, ezt rendeztem be "médiaszobának" Van egy 5.1-es Z-5500 szettem a géphez, ami elég is lenne játékhoz is meg filmhez is, de a filmet meg inkább tévén nézem, nem a pici monitoron, egyértelmű, viszont akkor meg az 5.1 nem stimmel, át kéne pakolni a hangszórókat, mert ugye minden rossz helyen van, így a vége az lett, hogy vettem egy másik házimozit a tévéhez mert akkor még bazidrágák voltak a fullhd lcd-k de emiatt 10 hangszóró lett ebben a kis szobában ami horror, na ezt akarom megszűntetni azzal, hogy a tv meg a monitor egy és ugyanaz legyen hogy végre felfúrhassam a falra a hangszórókat is fix helyre és eladhassam a fölösleges 5.1-es szettet, meg a monitorom, annyival is beljebb vagyok költségben és akkor már nem olyan horror az LCD ára. Persze carabb a mostani monitorom helyett a tv-t nézni ha gépezem, meg játékra is rosszabb, végtére is ez 1600x1200 meg mégiscsak monitor amit fél méterről is nézhetsz, de ennyi kompromisszum belefér, mert így végre minden falra kerül és elfér a gitár meg a cuccai és nincs ez az állandó pakolás meg kábelcsatorna minden irányba. Itt így rend soha nincs.

Hardverlesen

(#29734) DigitXT válasza dabadab (#29721) üzenetére


DigitXT
félisten

tul nagy
Attól függ, milyen messziről nézed.:B Más feeling, mint a monitorba belebújós,
de amúgy simán használható, nálam pl. kb. 1,5 méterre van, 32", HD Ready.:K

Az érzékelt pixelmérete az 1152x864-ben használt ex-monitorommal összevethető,
így. Az egy 22"-os NEC MultiSync FP1350 volt: a számítógépasztal kialakításának
köszönhetően azt jóval közelebbről tudtam csak nézni (a TV-t a falra szereltem).:DDD

De ugyanebből a távolságból egy 40"-os valóban nagy lenne, nem is kicsit.:R
Bár házimozizásra még jobb lenne, de nem panaszkodom, mert 16:9-es DVD-nél
a teljesen kitöltött kép annyival nagyobb a régi monitoron látottnál, hogy csak...:D

[ Szerkesztve ]

(#29735) DroneZ^


DroneZ^
őstag

még egy 1280x720@60Hz-et is sikerült kihozni belőle :DDD :(((

(#29736) DigitXT válasza DroneZ^ (#29735) üzenetére


DigitXT
félisten

Ki kéne kapcsolni a "Force HD resolutions" opciót (ha van ilyen a Catában).:D
(ForceWare-ben van.) Amúgy ha ment az 1280x720, akkor nem lehet messze
az 1360x768, szóval kitartás, menni fog az.;) (A VGA jó, kapcsolat jó, TV jó.)

[ Szerkesztve ]

(#29737) DroneZ^ válasza DigitXT (#29736) üzenetére


DroneZ^
őstag

hát itt minden force kivan kapcsolva.
Ha 1360nál kisebbre rakom, 1280ra ugrik, ha nagyobbra vagy 1360-ra, akkor meg 1920-ra :W ez már vicc :W

(#29738) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Plazma vs LCD?
Hagyományos adóknák (tv2, rtl stb) lenne a legtöbbet használva. Melyik a jobb és tartósabb? És a szebb?
Az egyik boltban ezt mondják a másikban másikat.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29739) runner 125 válasza 7Heads Drago (#29738) üzenetére


runner 125
nagyúr

Analóg TV adásokra a plazma nyerőbb.
Tartósságról nem igazán lehet nyilatkozni, kb azonos az élettartamuk.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29740) priti válasza sb (#29732) üzenetére


priti
addikt

Ha mód van rá én nem szeretném érezni, azért nekem ez ahhoz túl komoly kiadás, hogy félvállról vegyem, túl fontos tényező monitor kiváltásáról lévén szó. Azt írják sokan, hogy a sony-nak ez megy, hogy az érzékelhető elcsúszás alá vigye a válaszidőt :F
Árban kábé ott indít a sony is ahol a 656 van, kérdés hogy ez igaz e, hogy nincs input lag a sony-kon vagy csak ennyi a sony fan a neten, de annyiszor olvastam ma így szó szerint, hogy zéró az input lag és teljesen olyan mint a monitor, hogy csak van benne valami, mondjuk így tuti nem igaz, pár ms ott is kell hogy legyen, nem létezik hogy nincs, de ha 10 alatt van a "belépő" fullhd modelleké is az nekem perfect lenne. Ha nagyon szar a kábeltévé rajta, akkor legfeljebb veszek valami filléres TV tunert és analóg videojelként
S-Video rádugom, úgy csak jobban megeszi, mint koax-ról... meglátjuk, a vak is aszonta :DDD

Hardverlesen

(#29741) DroneZ^


DroneZ^
őstag

60Hz-en csak 1280-ig engedi, aztán 1360ban meg csak 30i-n és akkoris 1920ra vált fel, egyszerűen nem értem :O

(#29742) priti válasza DroneZ^ (#29741) üzenetére


priti
addikt

esteleg próbáld ezzel [link]

Hardverlesen

(#29743) dabadab válasza DigitXT (#29734) üzenetére


dabadab
titán

"Attól függ, milyen messziről nézed"

Igen, pont errol van szo: zavart, hogy tul tavoli volt a monitor.
Lehet, hogy mast nem, vagy hogy megszoktam volna, ha huzamosan igy hasznalom, de ez a tavolbanezes zavart (talan azert, mert igy a szemem fixen egy fokusztavolsagon volt, vagy a fene tudja, miert).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29744) dabadab válasza DroneZ^ (#29735) üzenetére


dabadab
titán

Az a 720p.
Ugy tunik, tenyleg csak 1080i-t meg 720p-t tud HDMI-n.

DRM is theft

(#29745) dabadab válasza priti (#29733) üzenetére


dabadab
titán

Amennyire nem jott be nekem "rendes" szamitogephasznalthoz az LCD, jatszani pont annyira jo rajta: azert az odabasz am, amikor az ember odacsuccsen a 40"-es TV ele :)

DRM is theft

(#29746) DroneZ^ válasza dabadab (#29744) üzenetére


DroneZ^
őstag

Akkor most a TV nemtud mást, vagy a PC-mből nemlehet kicsalogatni normális felbontást HDMI-n? :o

[ Szerkesztve ]

(#29747) DigitXT válasza dabadab (#29743) üzenetére


DigitXT
félisten

Ne is mondd: a céges LCD-m előtt meg ~fél méteren ülök, mivel 1600x1200 20".
Egészen extrém pixelméret az itthoni viszonyokhoz képest. Mondjuk az, hogy
milyen messze tudsz ideálisan/kényelmesen fókuszálni embertől/szemtől függ.
De igaz, ha közel ülsz, akkor egy kis helyezkedéssel arányaiban nagymértékű
távolságbeli változást érzékelhetsz. Viszont megfigyeltem, hogy ha pl. mobilról
fórumozok, utána nehezebb normálisan fókuszálni, mivel az meg extrém közel
van egy "normál" képernyőhöz képest (persze pici is olyankor a pixelméret).:B

Nekem ez a másfél méter még bejövős, főleg játékoknál.:D (Amúgy el tudnék
viselni nagyobb felbontást desktopon, egy kicsit kevés a 768 magasságban.*)
De ahhoz nagyobb TV kellene valószínűleg (gondolva a PH apróbetűkre is.).:DDD

*: viszont az nem tetszik, amikor a 22" FullHD monitorokat próbálod használni,
és "bele kell bújni" a monitorba. Persze, látószögre lehet, hogy ugyanott vagy,
mint egy nagyobbon távolról, de valahogy engem zavar, ha fél méter körül van,
és nagy.:D Ezt is természetesen embere válogatja... De ha az ember mondjuk
rendszeresen szeret még messzebb ülni, s - nem egyedül - filmet nézni, akkor
abszolút jó választás egy LCD TV.:K (Max. ha monitor is van, másodikként...)

(#29748) DigitXT válasza DroneZ^ (#29746) üzenetére


DigitXT
félisten

Lehet, hogy a TV ilyen makacs, az a 4870X2 "by default" mindent tud HDMI-n.;)

(#29749) dabadab válasza DroneZ^ (#29746) üzenetére


dabadab
titán

Valoszinuleg a TV.
Tutira nem tudom mondani, mert az R-ekben nem vagyok otthon, de nagyon erosen igy nez ki.

DRM is theft

(#29750) priti válasza dabadab (#29745) üzenetére


priti
addikt

Mostmár csak az a kérdés, hogy a Sony-nál a 40"-nál az S sorozatban a W sorozat elektronikája van csak lebutítva, vagy tök más, mert hogy a W sorozat a németek szerint überalles válaszidőben, de lényegi különbség hogy az S csak 8 bites a W meg 10, meg a háttérvilágítás is más és azért ez elég erős különbség ahhoz hogy azonos nyák legyen benne csak hiányosan, azt hogy egy két csati lemaradt az S ről pont lesajnálom, ilyenek hogy nincs optikai hang kimenete meg nem dolby, ez nekem tök fölös szal ha válaszidőben ugyanaz akkor 40S4000. Ennyi a nap termése, de az Istennek se találok konkrét infót ezügyben az S-ről csak a szokásos csöpögést a vásárlói véleményekben, hogy hú milyen jó konzolhoz is, de ilyet meg találsz a leggagyibbról is szal nem jelent semmit, pláne ha az illetőnek ez élete első LCD megjelenítője és 40 rongy különbség van az S meg a W között, azért az nem kevés kidobni, de 40 miatt beszívni 200-at se semmi, ha tudja valaki szóljon plíz

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.