Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30851) tothl válasza #41635072 (#30849) üzenetére


tothl
addikt

Amugy barmit kepes megjeleniteni amit az elektronikaja kepes lekezelni es lemeretezni a kepernyoje felbontasara. Az i-t ezert szoktak tudni 1080-ban, mert nem igenyel igazan nagyobb teljesitmenyt mint a 720p. Ettol meg nem lesz jo a keszulek.

(#30852) napata


napata
csendes tag

Sziasztok,

Philips Full HD-s LCD TV-t (32PFL5604H - 150.000Ft) ajánlottak többen, azonban a 32"-os kategóriában vannak még mások is
- 32PFL8404H - 230.000 Ft
- 32PFL9604H - 280.000 Ft

Ezek mind Full HD-s 32"-es Philips LCD TV-k. Összehasonlításukkat csak pár dologban térnek el, pl. a drágábbiknak nem 5 ms a válaszideje csak 3 illetve 2 ms, vagy a drágábbak tunak képernyőformátumnak átméretezés nélkül (1080p, pontonként) is.
Van valami ok, ami miatt a drágábbat lenne érdemes megvenni hétkönapi használatra (SD adások, illetve DVD nézése) ?

(#30853) Baluman


Baluman
csendes tag

Igen, gyakorlatilag annyit jelent ha kiírják az 1080i -t, hogy az interlaced jelet is (váltott soros) tudja kezelni - de szerintem az összes HDTV tudja. Egyébként az 1080i szerintem jobb, mint a 720p -s videó (sávszél ha jóltudom pedig megegyezik), tehát annyira azért egyáltalán nem hülyeség, ha a deinterlacelő jól végzi a dolgát (nekem van 1080i -s filmem, ffdshow szerencsére nagyon jól kódolja, tv -n még nem próbáltam i-s jelet, nem tom milyen lenne).

Tehát megjeleníteni megtudja, de - mint 1080p-s jel esetén - feleannyi pixelben kell megjelenítenie. De megfelelő távolságból nem fog látszani, mert a szem amúgysem látna minden részletet.

Tothl, minél távolabb mész egy tv-től, annál kisebbnek látod a pixeleket, annál kevésbé látod a részleteket. Ha eléred azt a távolságot, hogy az 1366 pixelt nem látod külön-külön, 1 összefüggő képet látsz, akkor hiába van több pixel, egyszerűen nem fogod látni azokat a részleteket már. És akkor erre kell rászámolni azt, hogy ha nem natív felbontás van, hanem 720p, vagy 1080i/p, akkor a képet valahogyan nagyítani/kicsinyíteni kell, ettől kicsit életlenebb is lesz, de ez sem lesz észrevehető egy bizonyos távolságról.

Ettől függetlenül 42-es tv esetén én se vennék már hdready-t, 32 felett már tényleg nagyok lehetnek a pixelek.

(#30854) anrab válasza napata (#30852) üzenetére


anrab
addikt

"Van valami ok, ami miatt a drágábbat lenne érdemes megvenni hétkönapi használatra (SD adások, illetve DVD nézése) ?"
szerintem pont emiatt érdemes megvenni valamelyik drágábbat!
az 5604H-s tavalyi /5603D/ belépő szint csak az idén már H-s lett ami azt jelenti hogy benne van a DVB-T/C Mpeg-4.
a 8-as vezetékes LAN-t tudés a 9-es pedig vezeték nélküli. de persze azért a belsejében is van némi eltérés, csak én már elfelejtettem. még annyit hozzátennél hogy én a 42"-osokat nézegettem.

(#30855) 179fok


179fok
csendes tag

Kis gondom van ennél a készüléknél ( LH7000) az mkv lejátszásakor a konténerben lévő felirat nem jelenik meg, és a tulajdonság ablakban sincs jelezve. Csak akkor jelenik meg felirat, ha az mkv fille mellé azonos névvel beteszek egy felirat file-t. Valakinek működik normálisan?
Más, DVD kezelését én még csak a VOB file-ok kiválasztásával tudtam megoldani, és ilyenkor nincs sem menü, sem fejezet stb., így elég kényelmetlen a dolog. Valakinek megy ennél egyszerűbben?
Az eddigi tapasztalataim szerint egyébként egy igen jó kis készülék, szép kép, közepes hang, rengeteg hasznos szolgáltatás.

(#30856) 179fok válasza ^Clown (#30590) üzenetére


179fok
csendes tag

Lehet, hogy a samsung feketéje jobb (???), de azt mondani, hogy az LH7000 képminősége "botrányos", nem is enyhén túlzás! Lehet, hogy egy rosszul beállított LG-t láttál, és egy jól beállított samsungot, de ha az LG képét jól beállítod, gyönyörű szép képe van. A beállításon kívül az sem mindegy, hogy mit nézel...

(#30857) Gaben07


Gaben07
csendes tag

Sziasztok!

Két TV közt variálok.

Samsung LE40A656A1FXXH

LG 42LG6000

Tudásra szerintem ugyan az mind a kettő. Egyedül azt nem tudom hogy a valóságban melyiknek van szebb képe. Azaz melyiket érdemes megvenni. Főleg SD és DVD adások mennének rajta.

Amúgy létezik 37 vagy 40 méretben 100Hz Full HD tv 150-180 ezer közt?

(#30858) Lacix29 válasza Baluman (#30853) üzenetére


Lacix29
őstag

Nekem még 40"-en sem nagyok a pixelek 2-méterről, szemüvegben HD-Ready tv-n.
Szóval szerintem 46" alatt bőven jó a HD-Ready, egyedül az szólhat a Full-HD-s mellett ha támogatja a 24p-s lejátszást (ami 100(120)Hz-es tv-knél szokott működni). Illetve még lehet kritérium hogy a HD-Ready tv támogassa az 1080p-t. (De ez nem olyan fontos szerintem, elég az 1080i is)

(#30859) Mushroom válasza napata (#30852) üzenetére


Mushroom
tag

Én is 42collosban nézegettem ezeket a modelleket. Ezek annyival tudnak többet a az 5604h-nál, hogy 10bit, helyett 12bites a színfeldolgozásuk, azt nem tudom mennyire látszik a különbség, mivel a Samsung sok típusában 8bites a színfeldolgozás és azok se rosszak:) Tudják a 100Hz-et, de a 2ms-ot nem értem, mert szerintem attól, hogy egy tv 100hz-es még a paneljának a válaszideje nem lesz kisebb, mivel az a panel fizikai tulajdonsága. Asszem van bennük Ambi Light és különböző multimédiás nyalánkságok. Én személy szerint túl nagynak tartom az árkülönbséget, így én a 150.000ft-osat venném, de a saját pénzéről mindenkinek magának kell döntenie:) Mindenképpen nézd meg őket élőben, és akkor meglátod szebb-e annyival a képe a drágábbaknak, hogy megérni ennyivel több pénzt kiadni.

(#30860) tothl válasza Lacix29 (#30858) üzenetére


tothl
addikt

Aki egy 37es tv-n nem latja, hogy a fullHD jobb, az eloszor optikushoz menjen szerintem ! :)

(#30861) hdmi válasza tothl (#30860) üzenetére


hdmi
tag

Szerinted akkor is van különbség, ha mondjuk 2-2,5 méter nézési távolságból sima SD adást vagy DVD-t nézel? Mert ma én is Full HD Tv-t vennék az nem vitás, hogy időtálló legyen. De szerintem ha a mai helyzetet nézzük, ma még nem igazán van Full Hd-s tartalom, így ma még nem igazán lehet kihasználni a Full Hd-t szerintem. Persze aki megtudja venni a Blu-ray filmeket 6-7 eFt-ért, annak jó.

Másrészt én elég sok cikket olvastam, ahol azt írják, hogy a Full Hd-nek 40"-től van értelme, mert 32"-37" méretnél irreálisan közel kell ülni, hogy észre vedd a különbséget. Kivétel, ha számítógépet is akar csatlakoztatni az ember.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30862) anrab válasza Mushroom (#30859) üzenetére


anrab
addikt

óóóriási a külömbség az 5-ös és a 8-9-es sorozat között!
menj fel az oldalára és olvasd el mennyiben külömböznek!
[link]

(#30863) torzsa007


torzsa007
tag

Sziasztok!

Tv szeretnék venni a Samsungokkal szemezgettem és vannak az A és B jelűek gondolom a B a 2009 modelleket takarja ezek mivel tudnak többet mint A jelűek ?
Számítógépre rákötni monitornak milyen 32"-37"-40" tv ajánlanátok?

(#30864) napata válasza Mushroom (#30859) üzenetére


napata
csendes tag

Köszi a segítséget, a vétel előtt mindenképpen elmegyek megnézni őket. A Media Markt-ban kaphatóak ezek a Philips-ek?

Nem akarok feleslegesen drágát venni ha úgysem látom, vagy használom ki a többlettudását, de azt sem szeretném, hogy megveszem a legolcsóbbat és bánom, hogy miért nem szántam rá 70.000-rel többet.

Szeretném ha minél jobban tudjam nézni a UPC Digital kábellel az SD adásokat és néha DVD-t.

Ezeknek a képjavításoknak van tényleges értelmük, vagy úgyis kikapcsolná az ember:

"Pixel Plus HD, 3/2 - 2/2 mozgáslebontás, 3D színélesítés, Active Control + fényérzékelő, Színkiemelés, Színátmenet-javítás, Digitális zajcsökkentés, Dinamikus kontrasztjavítás, Luminanicaátmenet-javító "

A képformátum módosításához az alábbiakat 4 esetet írja a kézikönyv:

1.) Autom. formátum -->> A kép nagyítása, hogy az teljesen kitöltse a képernyőt (a feliratok láthatók maradnak). A legkisebb képtorzulás eléréséhez ajánlott

2.) Super zoom -->> Az oldalsó fekete sávok eltávolítása 4:3 képarányú adások esetében.

3.) 16:9 képformátum -->> A hagyományos 4:3 formátum 16:9 képarányra történő átméretezése.

4.) Széles képernyő -->> A klasszikus 4:3 formátum 16:9 arányra történő nyújtása.

Én nem látok különbséget, a 4 leírt képformátum módosítás között, pedig biztosan van.

Meg tudnátok mondani, hogy melyik mit jelent pontosan?

(#30865) Symbio válasza napata (#30864) üzenetére


Symbio
senior tag

Az automata formátum kétféle metódussal dolgozik: kitöltés vagy nyújtás. A kitöltéskor torzítás nélkül állítja a lehető legjobb lefedésre, nyújtásnál pedig logikusan minden irányban kitölti a helyet.

(#30866) Mushroom válasza napata (#30864) üzenetére


Mushroom
tag

A képformátumok a következőek:
1.Ilyenkor szerintem a tv érzékeli, hogy meddig tart a feketi csík és addig nagyítja. Ez szerintem a 14:9 intelligensebb változata.
2.Ilyenkor a 4:3-as képet kinagyítja 16:9-re, így leesik az alja és a teteje a képnek, de viszont nem torzul a kép és ha tv-ben 16:9-ban adank mondjuk egy filmet, akkor ez az ideális megoldás!
3. és 4. közül az egyikben átméretezi 16:9-be, de így torzul a kép, mivel ezt a kép megnyújtásával teszi, de így nem esik le a képből, a másik gondolom az a megoldás, mikor a kép közepét nem nyújtja annyira a szélét pedig jobban. Ilyenkor állóképeknél jó ez mivel több látszik a képből és nem torz annyira kép, viszont gyors mozgásoknál nagyon zavaró, pl sportműsor.

Amiket leírtam ezek nem biztosak, mert nincs Philipsem, csak most szeretnék venni, egy Lg tv-énk van és azon így működnek, kivéve az első ami fix 14:9.
Hát megnéztem az adatlapokat, én még mindig nem érzem olyan eget rengetőnek a különbségeket a szériák között. Persze én nem használnám ki a multimédiás képességeket. És ahogy néztem már 14bites a színfeldolgozás:) persze ki tudja ebből mi látszik.
Ha esetleg látnád ezeket a típusokat élőben légyszi írd le a tapasztalataidat!

(#30867) Baluman válasza tothl (#30860) üzenetére


Baluman
csendes tag

De megint annyira félrevezető vagy. Még1x mondom, hogy van 1 távolság ahonnan tisztán látszik, akár egy 19 colos monitoron és, van egy távolság ahonnan az életben nem fogod észrevenni. 19 colos monitoron ez kb. 5-10 cm, 26-oson tapasztalatim alapján 35-40cm, és akkor ezekszerint 37-esen kb. 1,7 - 2 méter. Természetesen a pilóták lehet, hogy 2,5 méterről is látják a pixeleket, de átlagosan nemhiszem, hogy ez zavaró lenne. De ha szemtréningezel, javítod a látásodat folyamatosan, akkor fullhd-t vegyél, mert egy idő után lehet hogy tényleg kevés lesz a távolság :D

Más, ha az én 66-os Sharpom tudja jól kezelni az 1080p/i -t is, akkor nemhiszem, hogy bármelyik hdtv-nek problémája lenne vele. Tehát nem kell attól sem félni, hogy elavul, nem lehet vele majd nézni valamit meg ilyesmi. Az 1080p azért nincs kiírva, mert azt alapból mindegyik kezeli, fizikailag nem tudja megjeleníteni teljes részletességében, az i külön van jelezve, hogy tudja kezelni, mert azt régebbiek lehet, hogy nem, és csíkosan jelenítené meg.

hdmi: "ma még nem igazán van Full Hd-s tartalom, így ma még nem igazán lehet kihasználni a Full Hd-t szerintem"
Ez a tv választásakor nem lényeges kérdés. A TV-t a nézési távolság, és a szem érzékenysége alapján érdemes kiválasztani. Ha a TV-n látjuk a pixeleket, látjuk hogy kockákból állnak össze, akkor nagyon zavaró. Ha a film felbontása kicsi, akkor a film lehet kicsit kockás lesz, vagy az effektezésnek köszönhetően nem kockás, csak nem elég éles, meg kevésbé élénk színei lesznek, de az még mindig jobb sokkal, mintha a tv-nek lenne túlalacsony felbontása. Egy fullHD tv-n jobb lesz a DVD, mint egy HDready-n, más kérdés. (ezt úgy kell értelmezni, hogy fullhd-nél közelebbről is élvezhető lesz a kép.

Egyébként jó példa a fényképezőgépek esete. A pixelek száma nem jelent minőséget, lehet nagyon profi kép akár 1 megapixeles is. Akkor kezdenek pixelezőni a képek, ha ránagyítasz (alapból ha kisebb a kép felbontása, eleve kisebb méretben is jelenik meg monitoron ugye), alapból teljesen éles és egy képet látsz. Nagyításkor (monitoroknál ez közeledéskor) már látszani fognak, és nem lesz jó a kép.

(#30868) hdmi válasza Baluman (#30867) üzenetére


hdmi
tag

Akkor máshogy kérdezem, anyám egyik testvérének tönkrement a CRT-je, s szeretne egy új tv-t venni. Egy 60 éves néniről van szó, mondta hogy neki nem kell LCD, jó neki a CRT. Végre megértette, hogy nem gyártják már a hagyományos CRT-ket, végül 37–es méretben akarok neki segíteni venni LCD-t. Sima kábel tv-hez, illetve DVD-hez. Más eszköz soha nem lesz kötve a TV-re. Egy olyan néniről van szó, aki egyáltalán nem követi a technikai fejlődést, ezek a szavak, hogy Full Hd, HD ready, 24p, 1080p, 1080i, stb. az égvilágon nem jelentenek neki semmit. Egy teljesen átlagos tv néző. Ennek tükrében mondjál légyszíves 1 indokot, hogy ne HD Ready-t vegyek neki, hanem Full Hd-t?

(Mint írtam korábban magamnak természetesen Full Hd-t vennék, de szerintem az átlag magyar tévénéző már az alapfogalmakkal sincs tisztában, s a különbségeket se nagyon venné észre. Pl. a boltban apám se lát különbséget a HD Ready és Full Hd között.)

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30869) #41635072 válasza hdmi (#30868) üzenetére


#41635072
törölt tag

És aki eléggé kocka és szeret a korral haladni, de csak az antenna lesz rákötve, annak jó a ready? :D

(#30870) hdmi válasza #41635072 (#30869) üzenetére


hdmi
tag

Szerintem ezt neked kell eldönteni, miután megnézted a boltban. Én olyat is olvastam, hogy aki csak tv adás nézésére használja, annak jobb a plazma. Csak ugye ott meg a beégés, ami gáz.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30871) #41635072 válasza hdmi (#30870) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha a beégést nem is nézzük, ott ilyen 1024*768 körül ugrálnak csak a felbontások, nem?

(#30872) hdmi válasza #41635072 (#30871) üzenetére


hdmi
tag

Plazmában is van Hd Ready meg Full Hd is.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30873) Mushroom válasza #41635072 (#30871) üzenetére


Mushroom
tag

Igen, de a pixelek nem négyzet alakúak, hanem téglalap és így jön ki a 16:9-es arány. Ez a felbontás, pedig egy plazmánál nem gáz mivel elég jó elektronikájuk van ami felkonvertálja a jelet. Mindemellett a színeik sokkal természetesebbek, gyakorlatilag nem kell számolni reakcióidővel és betekintési szöggel. Hátrányuk a nagy fogyasztás és a beégés, de ezeket mostanában elég jól javítják. Aki csak tv-nézésre használja annak tényleg lehet, hogy jobb választás, mondjuk egy Panasonic plazma tv 42collos méretben az alatt nem nagyon érdemes venni.

(#30874) asadasad22


asadasad22
őstag

W4500-al kapcsolatban:
még mindig nem tudja senki, hogy lehet kikapcsolni azt a dinamikus kontraszt dolgot? iszonyatosan zavaró néha.

(#30875) #41635072 válasza Mushroom (#30873) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem csak 130-am lenne rá, szal max 37".
Az a beégés eléggé gáz tud lenni, szvsz nem éri meg kockáztatni. :U
Meg a ghostolás is ottvan, mint mindennapi jelenség.
Dee egy 1024*768-as felbontás gondolom nem olyan jó, mint akár egy HD Ready 13xx*7xx

(#30876) sb5100 válasza Attesz01 (#30831) üzenetére


sb5100
csendes tag

Köszi!
merlin99 szintén köszi :)

(#30877) Baluman válasza hdmi (#30868) üzenetére


Baluman
csendes tag

Jóhát ilyen esetben persze, hogy jó a HDready.

(#30878) Router


Router
őstag

Sziasztok!

LG 42LF65 Erről van infótok guruk? Érdekelne, hogy mennyire ér ez meg nekem használtan 1 év garival 150 ezret :F

www.reballing.hu/forum

(#30879) Lacix29 válasza Router (#30878) üzenetére


Lacix29
őstag

(#30880) napata válasza Mushroom (#30866) üzenetére


napata
csendes tag

Köszönöm a választ, bár a legnagyobb segítség az lenne - gondolom nemcsak nekem -, ha valaki saját fényképeket linkelne be lehetőleg egy Philips LCD-ről , hogyan néz ki egy hagyományos 4.3 SD adás illetve ugyanaz a különböző képformátumukban. Lenne rá jelentkező?

(#30881) Symbio válasza napata (#30880) üzenetére


Symbio
senior tag

Egyszerű, gyakorlatilag 3 féle módon nézhetsz 4:3-as adást:
1. 4:3 formában oldalt 2 fekete csíkkal, de torzítás nélkül látod a teljes képet
2. 14:9 formában, kisebb oldalsó csíkkal, de alsó és felső sáv képanyag elvesztésével, torzítás mentesen
3. 16:9 formában teljes képernyő kitöltéssel, de torzított képpel (a kör ellipszis lesz és mindenki hízik 15 kg-ot :D )
Javaslatom:vegyél akkora tv-t, hogy a normál 4:3-as módban is elég nagy legyen és nézd torzítás mentesen.
Ha a képminőséget akarod megnézni fényképen, annak sok értelmét nem látom (korábban már sokszor kitárgyaltuk miért)

[ Szerkesztve ]

(#30882) Baluman


Baluman
csendes tag

Nálam 6 opció is van analóg képjel esetén.
-4:3
-Szélesvásznu
-16:9 nyújtás
-14:9 nyújtás
-super zoom
-felirat látható (ennél feljebb tolja a képet, és szélesvásznu kép esetén alul lesz csak fekete csík, gondolom azért, mert ide rakja sok dvd a feliratot).

(#30883) Alex91 válasza napata (#30880) üzenetére


Alex91
félisten

TV képek

Tessek! :) Bar, hogy mit latsz belole...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30884) napata válasza Alex91 (#30883) üzenetére


napata
csendes tag

köszönöm Alex91, hogy segítettél. Szerintem igenis van értelme ilyen képeket feltenni, hiszen sokan emiatt dönthetünk úgy, hogy veszünk-e wide TV-t vagy nem.

- Kár, hogy nem látszik a képen, hogy hol van a TV képernyőjének a kerete (a sötétségbe veszik), mivel így nem látszik, milyen széles csíkok vannak 4:3-nál illetve 14:9-nél.

- Talán még jobb lett volna, ha a korhatáros logó is a képen van, mivel az kör alakú, jobban látszódna a torzítás (igaz kör szerű valami van itt is)

- Az lenne a legjobb, ha lehetőleg ugyanarról a jelenetről / szereplőkről készítenéd a fényképeket, nyilván mivel a film, stb megy tovább így némileg változna majd a kép.

Tudnál a kedvünkért ilyeneket is feltenni, nagyon megköszönnénk!!

(#30885) Alex91 válasza napata (#30884) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, mindjart lovok vakus kepet, csak az meg be fog csillanni :)

Na, megcsinaltam, fel is toltottem ugyanoda. Be is csillant rendesen :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30886) tothl válasza Baluman (#30867) üzenetére


tothl
addikt

Nem vagyok felrevezeto, csak elvem, hogy nem bagatellizalok el hatalmas kulonbsegeket egy gyengebb keszuleknel, pusztan szubjektiv szempontok alapjan, mint pl. a nezesi tavolsag. Az hogy kinek mi hozzaferheto az megint csak nem mervado. SD adas nezesere meg a hd ready is sok. De ha azt mondom, hogy arra hasznalom, amire valo, vannak dogivel bluray filmjeim, esetleg szeretek nagyfelbontasu kepeket nezegetni rajta, akkor nem is ertem min vitatkozunk, nyilvan a nagyobb felbontasut veszem. Arrol nem is beszelve, hogy az 1080p tulkeppen szabvanynak nevezheto mar, a hdready keszulekeknel ahhoz, hogy a szabvanyos jel a kepernyore keruljon mar meretezni kell sosem lesz pixelhelyes, ami lathato minosegromlast eredmenyez. Miert ne vegyen az ember olyan keszuleket ami nem sokkal dragabb viszont sokkal jobb ? :)
Jok voltak ezek par eve amikor meg nem tudtak normalis paneleket gyartani, de ma mar csak a meglevo keszletet futtatjak ki meg esetleg ha felszereltek valahova a regi gyartosorokat akkor meg el kell adni par ezer darabot.... :)

(#30887) Symbio válasza napata (#30884) üzenetére


Symbio
senior tag

sokan emiatt dönthetünk úgy, hogy veszünk-e wide TV-t vagy nem. :F
Csodálkozásom oka: csak (vagy szinte csak) wide LCD-t vehetsz (képcsöves pedig egy bizonyos méret felett egyszerűen nem létezik már) és egyáltalán nincs a közeledben semmilyen apró műszaki üzlet, ahol élőben megnézhetnéd?
Vegyél akkora LCD-t, aminek kicsit nagyobb a kép magassága, mint a mostani CTR-nek és nézd torzítás nélkül 4:3-as formátumban. De ez persze nagyon ízlés kérdése, mert valakit az oldalsó fekete csík zavar, másokat pedig a torzított kép, tehát szerintem menny be egy boltba és nyomogasd a távkapcsolót Persze mindez csak személyes javaslat, tehát :R

[ Szerkesztve ]

(#30888) #41635072 válasza tothl (#30886) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én pl százszor leírtam, hogy sosem lesznek bluray filmjeim, csak SD adást fogok nézni, idővel 1080i-t. Ennek ellenére szinte mindenki rámrontott, hogyy Fúháddétt vegyek. :U
Egyébként nem értem, miért nem lehet már CRT TV-ket venni, hiszen az SD adás azokon jobb, HD előfizetésem meg jódarabig úgysem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#30889) Baluman válasza tothl (#30886) üzenetére


Baluman
csendes tag

Én másképp teszem fel a kérdést. Miért vegyen valaki drágább és jobb készüléket, ha az adott távolságból rohadtul nem fogja látni a különbséget ? :) Szerintem ez nem szubjektív, hanem objektív, a szubjektív az lenne, hogy látszódik a kevésbé részletesség de nem látja szükségét. Itt arról van szó, hogy egy távolságról egyszerűen nem látszik.
Egy monitornál fontos volt mindig a nagy felbontás, mert közelről nézzük, gyakran közel is hajolunk, ha túl kicsi valami.

Én most egy 1280x1024 -es felbontásu, 19 colos monitor után használom a 66 -os hdready tv-met, és tapasztalatból mondom, hogy fél méterről tűéles a kép, ha full hd lenne akkor sem látnál szebbnek 1 képet sem (most állóképre gondolok főleg, azokon jól látható). Ha 35 cm-re hajolok kb., akkor már látom a fekete négyzetrácsot (pixelek keretét), az már zavaró - lehet, bár engem az sem zavar mondjuk annyira, mozgóképnél mégkevésbé látszik. Az 1280-as felbontásu monitoromon is élvezhető volt a DVD, mert akkora méretnél bőven elég volt az a felbontás - a jobb minőségü dvd -knél szinte különbséget sem lehetett látni a HD és az között, csak a monitorba belehajolva.

(#30890) Baluman válasza #41635072 (#30888) üzenetére


Baluman
csendes tag

Hát, én azért már nem vennék CRT tv-t, már csak a vibrálása miatt sem (nekem már 10-15 perc után is megfájdul a fejem, 100 Hz-s tv esetén is).

(#30891) hdmi válasza Baluman (#30889) üzenetére


hdmi
tag

66 helyett 26-ra gondoltál, nem?

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30892) Mushroom


Mushroom
tag

Valakinek van tapasztalata az Edigital-ról.
Onnan rendelnék Tv-t Pécsre.
Kell még tartani a pixelhibáktól, vagy ez már annyira nem jellemző, mint régen?

(#30893) Yahhher válasza hdmi (#30891) üzenetére


Yahhher
aktív tag

cm

(#30894) napata válasza Alex91 (#30885) üzenetére


napata
csendes tag

Köszi Alex91 az újabb képeket, ilyenekre gondoltam. Milyen típusú Philipsed van?

@Symbio: Nekem most egy már lassan 3 éves 51cm-es Daewoo LCD TV-m van 4:3 oldalaránnyal (DLP-20D3N 800x600 felbontással), és éppen azon gondolkodom, hogy lecseréljem-e wide-ra. Kisszobába lenne, így csak a 32"-os jön szóba.

(#30895) anrab válasza Alex91 (#30883) üzenetére


anrab
addikt

és hol van az automatikus képformátum?

(#30896) Baluman válasza hdmi (#30891) üzenetére


Baluman
csendes tag

Sry, igen én cm -ben mondtam, így tényleg megtévesztő, hogy előtte meg colban. Tehát 26-os.

(#30897) Alex91 válasza anrab (#30895) üzenetére


Alex91
félisten

Ez regebbi Philips (32PFL3312), ebben ilyen nincs.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30898) Router válasza Lacix29 (#30879) üzenetére


Router
őstag

Ebből sajnos nem derült ki számomra, hogy megéri-e a 150k-t egy tavaj előtti modell. valakinek nem volt személyes tapasztalata ezzel? 140-150K-ért lennének 37-es samsungok, (M86, A556, A558) de az lg csak 42" (42LF65) és ugyanannyiba fajána.

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#30899) anrab


anrab
addikt

Panasonic TH 37"PX8ES, ezüst színű plazma televízió eladó 120.000 ft.ért. A készülék hibátlan és 2010 09. 24-ig teljes körü garancia van rá. Tel: 20-332-78-84

(#30900) anrab válasza Alex91 (#30897) üzenetére


anrab
addikt

akkor bocs!
én feltenném de sajnos nincs normális fényképezőgépem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.