Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30901) Alex91 válasza napata (#30894) üzenetére


Alex91
félisten

Annal a 32" 4:3-ban is nagyobb kepet ad.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30902) matthews


matthews
aktív tag

Hi!

Meghozták a TV-met. (40B650) Hát mit mondjak... Nagyonááállat! :D
A PC-Dream KFT.-től hozta a srác, bontatlan csomagolásban, Made in Slovakia felirattal a doboz oldalán. Beüzemelte. Működik. Számla megír, garanciapapír kitölt, lepecsétel minden, fizetek és elmegy. Azt mondja, ha esetleg baj van hívjam a Samsung Magyarországot, ha sz@rakodnak akkor hívjam őket, ők intézkednek.

Nos.... Műholdas DIGI TV előfizum vam. A képről nem mondok semmit, mert akinek van az tudja, hogy iszonyatos tömörítéssel adják a tv adókat, kvázi iszonyat pixeles. Szóval ez nem mérvadó. DVD( Pio DVR 560) HDMI-n keresztül csatlakoztatva, 1080p-re felskaláz, stb... Nagyon jó a kép. Hangládáim nincsenek, TV-n keresztül jön a hang, de Dolby SRS-t (vagy mi a túrót) bekapcsolva szépen szól.

Ami viszont nekem (hangsúlyozom nekem) a legjobb az a LAN. Hát gyerekek.... Eszméletlen. Rákötöttem a routeremre előbb kábellel majd wireless adapterrel. Mindkettőről simán (szaggatás és bármilyen hangprobléma nélkül) átveszi és lejátssza a matroskákat, divx-eket... Mindent! A Planet Earth 2.1 gigás változatával (720p-s) néztem meg. Gyönyörű. A sima divx-es filmeket is olyan szinten javítja, hogy besz@rtam... Ja, és mindennek a tetejébe a feliratokat (azonos neve kell legyen az avi-val) a megfelelő méretben és fehér színben adja.

Ami esetleg másnak fontos lehet: a feket TÉNYLEG fekete! Nem vicc.

Meleg szívvel és zokszó nélkül ajánlom mindenkinek.

Ha esetleg negatívum lesz a hónapok évek folyaman majd jelzem. :DD

Legközelebb teszek fel képeket amikről tudok. Kérdezzetek ha valamire kíváncsiak vagytok, megpróbálok teljes tudásommal (ami nem sok) válaszolni.

"No brain, no problem"

(#30903) bennszülött


bennszülött
csendes tag

A "Fukarban" ma és holnap minden TV áfa nélkül vásárolható.

(#30904) Scoobyka válasza matthews (#30902) üzenetére


Scoobyka
addikt

én jó 1,5 hónappal ezelött ugyanezt írtam.... :U

(#30905) justaview válasza matthews (#30902) üzenetére


justaview
őstag

GRATULÁLOK Matthews. :C

Üdvözlet a B650-esek táborában. :)

(#30906) matthews válasza Scoobyka (#30904) üzenetére


matthews
aktív tag

Lehet Scoob. Nem emlékszem mindenre.
Belinkelnéd a számát?

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#30907) Scoobyka válasza matthews (#30906) üzenetére


Scoobyka
addikt

#29807 itt már nálam volt a kicsike....és utána #29810-ban bővebben is írok róla......,de többet nem írok a forumba...csak pmben....bizonyos emberkék miatt....

[ Szerkesztve ]

(#30908) matthews


matthews
aktív tag

Scoob: Csak marhulok.
Valaki belinkelt egy Samsungokhoz való beállítási sémát.. Emlékszik rá valaki? Nem találom a hsz-ekben....

"No brain, no problem"

(#30909) tothl válasza #41635072 (#30888) üzenetére


tothl
addikt

Azert nem lehet mert jo crt-t csak dragan lehet gyartani, sok helyet foglal es nehez is, ja meg kicsi. :)
Felbontas meg zero.
Nekem volt komoly crt-m nem sirom vissza. A mostani LCD-k fenyevekel jobbak, szerintem ez a "legjobb a crt" szoveg csak nosztalgia ;)

De ha neked csak sdre kell meg ilyenek, akkor vegyel hd readyt. Ha nem nezel sose blurayt vagy egyeb hd anyagot, akkor is. Legfeljebb nem tudod mibol maradsz ki.

(#30910) napata válasza Alex91 (#30901) üzenetére


napata
csendes tag

Alex91 képeit nézve a következőkre jutottam.

- 4:3-asban nyilván nem szeretném a műsorokat nézni, mert azt most is megtehetem , ezért nem veszek wide LCD TV-t

- A 14:9-es nagyításnál zavaró lehet, hogy a logo vagy a korhatár karika félig látszik,

- a 16:9-esnél pedig túl sokat vág le, pl. felülről a teljes m1-es logót levágta, ahogy nézem kb. a teljes kép 25%-a eltűnik ennél a beállításnál. Ez túl sok lehet, pláne ha közelről mutat valamit, akkor egy fej a homloktól kezdődne, vagy a meccseken az eredmény nem látszana

Marad a széthúzásos módszer.

Van olyan lehetőség, hogy én mondom meg, hogy mondjuk 14:9-ben széthúzva szeretném látni a képet? Gyanítom, hogy nincsen.

Nem értem, hogy amikor már pár éve 99%-ban csak wide TV-ket lehet kapni, akkor miért sugároznak 4:3-ban, és miért nem 16:9-ben legfeljebb a hagyományos képernyőm alul-felül csíkok lennének?! Mikorra várható, hogy átállnak az adók 16:9-re?

(#30911) dh66e válasza napata (#30910) üzenetére


dh66e
veterán

"Nem értem, hogy amikor már pár éve 99%-ban csak wide TV-ket lehet kapni, akkor miért sugároznak 4:3-ban, és miért nem 16:9-ben legfeljebb a hagyományos képernyőm alul-felül csíkok lennének?"

Akkoriban a dvd volt a sláger arra jó volt.Szerintem nem olyan vészes lcd-n nézni akár az analóg adást.Vannak előnyei és hátrányai is,megszokás kérdése.Egyszer lesz majd lézer tv akkor meg szembe állítjuk az lcd-vel. :)

(#30912) hzoli5


hzoli5
csendes tag

hello nekem volna 1 olyan problemam samsung lcd tv-vel , hogy hdmi2-n csatlakozok pc-rol , kep van , de a dvi hdmi 2 audio portjan nem jon at a hang. Tudna valaki segiteni mi lehet a gond? Konkretan , hogy milyen hang megy at azon a es mi kellene ahoz , hogy atvigye hangkartyarrol a hangot. Mert egyenlore nem szol rajta semmi. Tobbi porton atjon a hang. Csak itt nem. Ha valakinek volt ilyen problemaja vagy tudja a megoldast elore is megkoszonom.

(#30913) anrab válasza hzoli5 (#30912) üzenetére


anrab
addikt

a hangkártyád dvi-n kiadja a hangot? mert semmit nem írtál róla!

(#30914) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok!

JVC 42 R10-ről mi a vélemény?
[link]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#30915) hzoli5


hzoli5
csendes tag

audigy 2-es hangkartya van rajta digitalis es analog is

(#30916) Attesz01 válasza matthews (#30902) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Meg tudnád nézni, hogy milyen panel van a tv-dben? (Oldalsó matrica, alsó sor)

Csak az összehasonlítás végett, mert az enyém AA02, és igaz hogy nagyon jó a feketéje, de kizárólag pontosan szemből nézve. Ha egy kis szögeltéréssel nézem már világosodik, bár ezt csak sötétben lehet észrevenni. De lehet hogy ez még bőven jónak számít, nem tudom, mert ez az első lcd tv-m. :)

(#30917) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Egy kérdés...

Mennyire használhatók monitorként a full HD LCD TV-k? Mondjuk egy 117 cm-esre gondoltam , 1920*1080-ban mennyire kompatibilis ez a felbontás pl. a játékokkal?

(#30918) thakl válasza R.Zoli (#30917) üzenetére


thakl
csendes tag

Én 3 hónapja használok egy Samsung LE40A656-os tv-t monitornak. A fullhd-s felbontás is kompatibilis volt eddig minden játékkal amivel játszottam (CoD4, S.T.A.L.K.E.R CS, RA3, FC2 stb..) ,de nezetésre is használom (firefoxban "ctrl+"-al szoktam nagyítani az oldalakat, hogy a böngészőablakot teljes szélességben kitöltse). Távolság 120-150cm. Az elején kellett egy kis idő míg a szemem hozzá szokott.

[ Szerkesztve ]

(#30919) anrab válasza BLOODSHOT (#30914) üzenetére


anrab
addikt

jók a JVC-k de ezzel a 7500:1 Dynamic kontraszt szerintem karcsú! legalábbis ahogy elnézem a többi tv-ét. hogy hol tartanak.

(#30920) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Sziasztok!
Péntek óta én is a samu b650 esek táborát gazdagítom :)
a kérdésem az lenne hogy nagy nehezen sikerült beállítanom h lanon lássam a megosztásaim (Share Managerrel) ami engem picit zavar hogy nem lehet pörgetni közben :S
a másik gondom hogy content libraryhoz töltöttem le samu oldaláról galériához új képeket de sehogysenem tudom feltenni őket.
valakinek ötlet?

(#30921) rol33 válasza matthews (#30908) üzenetére


rol33
aktív tag

(#30922) matthews válasza rol33 (#30921) üzenetére


matthews
aktív tag

Rendes vagy, köszönöm de nem. Valami külföldi oldalra mutatott a link. Nem emlékszem arra sem ki adta....

"No brain, no problem"

(#30923) matthews válasza Attesz01 (#30916) üzenetére


matthews
aktív tag

SQ01. Ez jó? Vagy a roszabbik fajtából való?

"No brain, no problem"

(#30924) fefe172 válasza matthews (#30908) üzenetére


fefe172
tag

Próbáld meg a 25179 hsz-t
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Settings.htm - ha minden igaz ez volt.

(#30925) matthews válasza fefe172 (#30924) üzenetére


matthews
aktív tag

Ez az egyik. Ezt megtaláltam. De volt még egy másik is....

"No brain, no problem"

(#30926) Attesz01 válasza matthews (#30925) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Nem ezt az oldalt keresed?

(#30927) Attesz01 válasza matthews (#30923) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Igen, állítólag ez a legjobb. Bár sok helyen azt írják hogy nincs lényeges különbség a két panel között.
Érdekes hogy a nyugati piacokra viszont inkább az AA..-kat viszik, legalábbis itt a német boltokban mindenhol ilyeneket láttam... :U

(#30928) matthews válasza Attesz01 (#30926) üzenetére


matthews
aktív tag

Yeeessss!!! Ott a pont!!!! Ezt kerestem. :-)

"No brain, no problem"

(#30929) EasyLife


EasyLife
aktív tag

hát nem tom kipróbáltam ezeket a beállításokat de nekem alap beállítás sötétebb tónussal és tiszta 100 hz el jobbnak tűnik :)

(#30930) Attesz01 válasza EasyLife (#30929) üzenetére


Attesz01
csendes tag

szerintem sem tökéletesek ezek a beállítások.
Én még amire kivácsi lennék, de sehol sem találtam, az az egyes színek és a fehéregyensúly bekalibrálása. A hdtvtest oldalán leírták hogy megtalálták az ideális színbeállításokat ami szinte tökéletes, de az értékeket nem közlik...

(#30931) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Boldog LG 42LF65 tulaj lettem :)

HDMI1-re rábombáztam a gépemet DVI-HDMI átalakítóval de a gép nem nagyon reagált semmire sajnos. Drivert újrapakoltam már... Valakinek van valami ötlete?

www.reballing.hu/forum

(#30932) EasyLife válasza Router (#30931) üzenetére


EasyLife
aktív tag

videokártya beállításoknál kell először is engedélyezni, aztán beállíthatod a felbontást, frissítési sebességet, meg magát az üzemmódot hogy klón vagy kiterjeszted az asztalt.

(#30933) Router válasza EasyLife (#30932) üzenetére


Router
őstag

Nvidia control panelben nem találtam sehol mivel abszolute nem ismeri fel pedíg a HDMI1-et elneveztem PC-nek.

www.reballing.hu/forum

(#30934) EasyLife válasza Router (#30933) üzenetére


EasyLife
aktív tag

hát akkor ott valami kábel probléma lehet. nézd át hogy minden frankón passzol e esetleg a tv leírásában nézd meg nem e írják hogy melyik hdmi kifejezetten pc. vagy próbálgasd végig a többi bemeneten. legvégső próbálkozásként esetleg húzd ki a monitorod és csak a tvt dugd rá. csak hogy lásd h egyáltalán müxik -e a hdmi csatlakozója :S
más ötletem így hirtelen nincs.
amúgy azt még tudom hogy amikor én rádugtam a tv-t és elindítottam az nvidia vezérlő pultot akkor lejátszotta a gép a már usb pentdriveoknál megszokott hangot ezzel jelezvén hogy megtalálta a tvt. és már egyből be is lehetett kapcsolni a tv képét.

(#30935) tothl válasza Router (#30931) üzenetére


tothl
addikt

Mitol vagy boldog, ha maris nem megy valami ? :)

(#30936) Alex91 válasza Router (#30931) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem kabellel volt anno gondom. DVI-HDMI kabellel nem ment. HDMI-HDMI kabellel meg igen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30937) radi8tor válasza matthews (#30902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet akkor a nappaliba be kéne egy ilyet szereznem... Hálóban van a HTPC a Sony mellett, ez meg le tudná játszani arról a gépről a filmeket...

⭐ Stella

(#30938) anrab válasza hzoli5 (#30912) üzenetére


anrab
addikt

Elősször is milyen video kártyád van? Én kérdeztem rosszul az elején!
Ha a video karid tud hangot átküldeni akkor a hangtulajdonságokban az audió fülön állítsd be alapertelmezett hangeszközként. Ha nem tud akkor kénytelen vagy külön kábelen átvinni.
ATI 2400-tól vagy amelyiken van DVI kimenet az tudja! A Gforce-nál már nem emlékszem hogy melyik szériától tudja /8800 talán/ de ott belül össze kell kötni a hangkártyával és akkor az is ok.

(#30939) anrab válasza Router (#30933) üzenetére


anrab
addikt

van valami tv varázsló meg kényszerített felismerés ha jól emlékszem de elősszőr cserélj kábelt!
vagy kezd előről az n vidia telepítést már összedugott hdmi-vel és valószínű hogy a tv lessz az elsődleges monitor.

(#30940) Router válasza anrab (#30939) üzenetére


Router
őstag

Este kipróbálok minden variációt beleértve a win reinstallt is de én is kábelgondra gyanakszom mert az alaplapomhoz (Zotac 630i ITX WiFi) adtak gyárilag DVI-HDMI átalakítót és az 5m HDMI kábelt elég olcsón vettem (1.3) 2290Ft-ért...

www.reballing.hu/forum

(#30941) sb1


sb1
csendes tag

Sziasztok !

Mostanában szándékozom én is beszállni az lcd-tv tulajok táborába, de telljes a tanácstalanság, ezért kérem, aki igazán ért a dolgokhoz, javasoljon nekem egy ilyen tv-t. Vannak persze szempontok, mellyek a következők:

37" legyen, se nagyobb, se kisebb, ennek van hely, és ez megfelel nekem is(3 méterről nézném)
legyen beépített dvb (mpeg4)tunerje, hogy a magyar hd csatornákat igazán ki is élvezhessem!!
a fekete lenne a legjobb :D
Full-Hd !!!
kb. 200-220 ezret tudok MAX. rászánni!
Márka mind1 nekem.....

Köszönöm előre is a javaslatokat!

(#30942) sb1 válasza sb1 (#30941) üzenetére


sb1
csendes tag

Időközben találtam egy olyat, ami minden kívánalmamnak megfelelne, vélemény róla?
Panasonic TXL37S10E

(#30943) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok !

Samsung B650 tulajokhoz lenne kérdésem. Erősítőre a DTS-en kívül minden hangot ki lehet vezetni ? Pl.: DD5.1 ?

Köszi előre is a választ.

(#30944) EasyLife válasza Bazs- (#30943) üzenetére


EasyLife
aktív tag

gondolom nem poénból tettek rá optikai kimenetet szal elvileg jah.

(#30945) Router válasza anrab (#30939) üzenetére


Router
őstag

Megvan a gond valószínűleg. Kétféle DVI-VGA átalakítóval is kipróbáltam és egy kanyi jel nem jön ki rajta (be sem kapcsolja a monitort) :W

www.reballing.hu/forum

(#30946) politomi válasza matthews (#30902) üzenetére


politomi
tag

Szia.
Meg tudnád nézni a tv-d service menüjében hogy milyen panellal van szerelve a tiéd?
Szervíz menübe belépsz....info-menu-mute-bekapcs gomb (tv kikapcsolt állapotban van alapból.
Köszönöm.

(#30947) anrab válasza Router (#30945) üzenetére


anrab
addikt

nem a tv-n akar megjelenni? mint elsődleges monitor?
én mikor felrakom az új catalystot akkor a monitoron felmegy és mikor ujraindul, a monitor nem kapcsol be hanem a tv-n jelenik meg 1920x1080-ban. azután tudom beállítani a monitorokat.
habár nem tudom mit ügyködtél!

[ Szerkesztve ]

(#30948) Router válasza anrab (#30947) üzenetére


Router
őstag

Valószínűleg az alaplapommal van gáz mivel mint mondtam, DVI-VGA átalakítóval meg sem mozdítja a sima monitorom és ahogy olvasom a Zotac fórumát, másnak is volt ilyen gondja. (most készülök biost frissíteni ha persze van újabb)

www.reballing.hu/forum

(#30949) anrab válasza Router (#30948) üzenetére


anrab
addikt

:F

(#30950) matthews válasza politomi (#30946) üzenetére


matthews
aktív tag

Szia!

Írd le légyszi pontosabban, hova lépjek, mert egy kicsit zavaros. :-)

"No brain, no problem"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.