Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29851) tothl válasza Router (#29843) üzenetére


tothl
addikt

Az a baj ezzel, hogy a 32es lcd kisebb magassagu kepernyovel bir, mint a standard 72 es 4:3 keparanyu crt. Biztos eleg az neked ? 37esbol meg nincs s-pva igy marad a 40es meret. Abbol meg ami mar szep kepet ad minden modban az ennyibe kerul. :)
Jol megindokoltam ? :)

(#29852) sb5100 válasza Scoobyka (#29810) üzenetére


sb5100
csendes tag

akkor nem tudom,de valaki megjegyezte,hogy de jó lenne ha a tv bekapcsolna egy adott csatornára bizonyos időpontjában valamint átkapcsolna,ha megkezdődik egy másiki amit előre beállítottunk....jelentem ilyen lehetőség van...

Hálás köszönet az infoért :R

Tudja vki hol lehet élőben megnézni, kipróbálni?

Scooby ez a WLAN dolog nekem sem tiszta, mert a manual szerint - amit le lehet a samu oldaláról tölteni (sok kék kép), - a samuparts oldalon kell? hozzá venni adaptert ami van
802.11 b/g szabványhoz meg az ujabb 802.11bgn szabványhoz is és az egyik USB portba kell bedugni, meg mintha arra utalna, hogy kifejezetten ezekkel az adapterekkel működik.(gondolom a driver miatt, a saját üzleti érdeken túl)

Ha viszont ahogy mondod be van építve, akkor b/g vagy az újabb 802.11 bgn szabvány van-e benne? Ezt csak azért kérdezem mert az n szabvánnyal dedikált 300Mbit elméleti sebességgel gyakorlatilag egy NAS szerverről 1080p "filmnézhetnék", ami finoman szólva sem hangzik rosszul.
Meg tudod ezt nézni?

És egy láma kérdés analóg SD TV adással nagyon trágya a kép? illetve számít ha váltasz digitális TV csomagra?

(#29853) justaview válasza sb5100 (#29852) üzenetére


justaview
őstag

És egy láma kérdés analóg SD TV adással nagyon trágya a kép? illetve számít ha váltasz digitális TV csomagra?

Analóg SD adással a 40B650 képe egy nem tűéles, hanem egy átlagos TV adás képének felel meg.
De digitális TV csomaggal (3 méterről nézve) nekem már jobb képet ad, mint a régi Samsung (CRT) 72cm-es 100Hz-es plano-n. Egyértelműen megéri váltani digitálisra egy ilyen TV-nél! A digitális csomagban lévő RTL-Klub-ot nézve egy egy jobb minőségű filmnél, de a reklámoknál szinte mindig olyan érzésem van, mintha már-már nagy felbontású lenne. (A tegnapi CSI már túl undorító is volt :D ) Ez még akkor sem romlik jelentősen, ha nem 4:3-ban nézem, hanem kihúzom 16:9-re.

Ja , és nincsen clouding, bleeding, stb. Ahol fekete a kép, ott korom fekete!

[ Szerkesztve ]

(#29854) Scoobyka válasza justaview (#29853) üzenetére


Scoobyka
addikt

jaja itt a fekete az fekete...és nincs semmi fénybeszívárgás....ezt a 40est eltalálták. :C

46osnál azért már látni a sarkoknál nagyon-nagyon minimálisat...de engem nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#29855) anrab válasza DroneZ^ (#29849) üzenetére


anrab
addikt

[link]
igen, innen néztem ki!
egyébként én sem értem hogy miért nem lehet HDMI-re rákötni! de a kézikönyv szerint csak D-sub-on megy a pc, viszont ott 1:1-be ha jól emlékszem.

(#29856) sb5100 válasza justaview (#29853) üzenetére


sb5100
csendes tag

Nektek mindig olyan TV-tek van amiről épp szó esik? :D
Na mindegy.

A WLAN.ról tudtok nyilatkozni?
Illetve van egy másik kérdésem. A manualban azt írja hogy a médialejátszója csak ZSÍR, ZSÍR32 és NTFS fájlrendszert kezel. Na most az nem tiszta hogy az USB portra dugott külső HDD-re értik ezt vagy a LAN portról is csak ezeket találja meg? Mi a helyzet a LINUX EXT2 EXT3 és társai fájlrendszerrel? Onnan is tud lejátszani MKV-t?

Köszönöm

(#29857) Scoobyka válasza sb5100 (#29856) üzenetére


Scoobyka
addikt

usbn mindegy,hogy fat32 vagy ntsc....lanon keresztül meg ntsc-vel probáltam...azzal megy.....és szerintem ez a lényeg,mivel a fat32 -n egy 8 gigás mkv rip nem nagyon lehet.....
xpm és vistám van.

(#29858) Hunci


Hunci
aktív tag

Hello .
Érdeklődés szinten ... vásárlási szándékkal fordulok ide .
Kellene nekem Monitor / Tv ... valami nagy db-ra gondolok , olyan 34-colosra
Néztem a városban , s már eléggé jókat lehet reális árban kapni a kereskedőknél , így gondoltam mégkérdem a PH társaságot is , hogy mit ajánlanak , s hogy van-e valaki aki jelenleg foglalkozik ilyen termékekkel .
A segítséget előre is köszönöm ... az felvetéseknek utánna járok :K

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#29859) tothl válasza sb5100 (#29856) üzenetére


tothl
addikt

Hali !

lanon keresztul filerendszer teljesen irrelevans, ott megosztasi protokollok vannak.
Nevezzuk ezt ami hasznal SMB-nek, es innen mar tokmindegy milyen oprendszered van, milyen filerendszerrel, nem szamit.

(#29860) DroneZ^ válasza DigitXT (#29850) üzenetére


DroneZ^
őstag

Akkor HDTV Supportba a 720 meg 1080-on kívul lazán a HD Ready felbontást is berakhatták volna.. Szóval szerintem még mindig szoftver miatt bukik az ügy.

Ha támogatja, mond meg hogyan kell megcsinálni ;] Mert a TV minden jelet fogad. Akármilyen egyedi felbontást eröltetek, fogadja a jelet, csakhogy 1360x768-at nemtudom beállítani :))
Egyedi felbontásnál a 720at meg az 1080-at lehet kicsit alakitgatni. Mivel csak csökkenteni lehet a felbontáson, így a 720 kiesik, az 1080-at meg nem engedi összehúzni 768-ig...

(#29861) Zaki85


Zaki85
csendes tag

Jó reggelt.

Jelenleg van egy Panasonic TH-37PV7P típusú Plazmám (1024X768, 8000:1). Ezt szeretném egy 94-107 cm-es LCD TV-re lecserélni, ami FULL HD-s, 200k-m volna rá. Leginkább HD filmeket néznék róla PC-ről, meg avit, XBOX360, na meg persze tvzés (Digikábel). Mire figyeljek? Legyen 100Hz-s a tv, vagy jó az 50-60 Hz-s is? 15.000-s dinamikus kontrasztarány nem kevés? TV Tunerje milyen legyen? 82cm-s tv már kicsi fullhdnek? Kb 3-3.5 méterről nézném a tv-t (mostani 94cm-es pont jó, de kisebbet nem szeretnék). Azt nem kérem, hogy írjatok típusokat, mert úgyis minden 10. hozzászólás ez. Csak ha leírnátok, hogy mi a fontos azok közül, amiket kérdeztem, akkor már könnyebben tudnék választani.
Köszi a válasz(oka)t előre is.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom - http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=195793

(#29862) Router válasza tothl (#29851) üzenetére


Router
őstag

Ahha, értem. Pont ezért írtam ide mert legalább ilyeneket is megtudok mielőtt hülyeséget csinálnék.

Akkor aztmondod, hogy elég lesz nekem egy HD Ready darab is?

www.reballing.hu/forum

(#29863) Capella válasza dabadab (#29848) üzenetére


Capella
senior tag

És ha még tudnád, meddig nyúzott priviben, hogy a 40W4500-ről tényleges jó-rossz gyakorlati tapasztalatokra is szert tegyen. :))
Tőlem telhetően nyomattam is neki rendesen. ;)

A B650 nyilván újabb konstrukció, a hálózati lejátszás része sokkal fejlettebb. A W4500 DLNA-ja csak azért van, hogy rá lehessen írni :P , de gyakorlatilag semmire sem jó.

Nekem gyanús annyi azért, hogy a Samunak nem csak a káva fényes, hanem tükör az egész kijelző.
Jó, ez csak egy dolog, meg nem biztos, hogy a legfontosabb, meg kinek hogy, és biztosan együtt lehet vele élni. Ha egyébként meg tényleg annyira jó.
A Sony is csak közepesen matt, ami éppen elmegy. A Philips ami totál tükröződésmentes.

(#29864) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék TV vásárlás ügyében. Kinéztem 2db TV-t, ami jó lenne nekem.
Az elvárásaim nem nagyok:
- DVB-T és C tuner mpeg4 támogatással
- PCMCIA fogadás (kábel modulhoz)
- magas kontraszt arány
- PC kapcsolat
- legalább 3 HDMI csatlakozó
- HD Ready (150k a rendelkezésre álló összeg)

Sajnos a tunerek jelentősen leszűkítik a választékot.
Ezt a két típus találtam:

Sony KDL-32V4500 Üzlet

Samsung LE32B450 Üzlet

Szerintetek melyik a jobb vétel? A Samsung olcsóbb és magasabb a kontraszt aránya, de pl. csak 1 Scart van rajta és nincs kép a képben (a sony-n van) A Sony rengeteg mindent tud, de lehet, hogy a Samsungnál csak nem sorolták fel ezeket, nem tudom...
Nekem a Sony szimpatikusabb, a páromnak meg a Samsung (mert olcsóbb és piros alul :) )
Esetleg tudtok még más típust ajánlani hasonló feltételekkel?

Előre is köszi a segítségeteket!

(#29865) justaview válasza Capella (#29863) üzenetére


justaview
őstag

Nekem gyanús annyi azért, hogy a Samunak nem csak a káva fényes, hanem tükör az egész kijelző.
Jó, ez csak egy dolog, meg nem biztos, hogy a legfontosabb, meg kinek hogy, és biztosan együtt lehet vele élni. Ha egyébként meg tényleg annyira jó.
A Sony is csak közepesen matt, ami éppen elmegy. A Philips ami totál tükröződésmentes.

Az a vicces ebben, hogy 30 évig ültünk a tükröződő képcsöves televíziók előtt, és nem volt semmi bajunk. Most meg megijedünk attól, ha egy LCD esetleg tükrőződik.. :D

Úgy látszik megszoktuk, hogy a monitorunk matt volt jórészt eddig...

1.5 napja nézem a 40B650-emet de semmi bajom a "tükröződő" felületével. Ha nincsen pont szembe vele egy lámpa, akkor semmi de semmi baja, észre sem venni. De ki rak a TV-vel szembe egy lámpát??? :D
Ja , és nincsen clouding, bleeding, stb. Ahol fekete a kép, ott korom fekete! DE annyira, hogy, ha a filmben van egy reklámkivágásnyi idő, (amikor besötétül a képernyő, aztán megy a film tovább) néha azt hiszem kikapcsolt a TV, mert olyan fekete lesz!

Szóval BRUTÁLISAN JÓ, színvisszaadásra kontrasztra, feketére.

[ Szerkesztve ]

(#29866) tothl válasza justaview (#29865) üzenetére


tothl
addikt

Egyaltalan nem gaz a tukrozodes nekem meg tetszik is, rohogjon aki akar... :)

(#29867) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung 32R8-as LCD TV-m, aminek sajnos letörött a lába, amin áll. Nincs valakinek felesleges? Fekete.

Tehát nem a TV törött, csak a talpa.

Privátba üzenjetek, az gyakrabban olvasom.

Tamás

(#29868) Capella válasza justaview (#29865) üzenetére


Capella
senior tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy a tükröződő CRT kicsit más. Nem volt sem olyan nagy felület, sem annyira sík, és talán nem is annyira fényes.
De említettem, hogy ez csak egy szempont. Igaz én pl. tükröződős laptopot sem vennék, és ez eléggé be is határol, illetve így szinte nincs is választék.

Örülök, ha jelenleg ez a 40B650 tűnik a best buynak. Sok jót írtatok róla, a többi cég meg kösse fel a gatyát és kövesse, vagy nyújtson jobbat, többet, ha tud.
Egyelőre én még nem cserélek. ;) Pár hét vagy hónap után én valahogy nem szoktam. :D Amivel több vagy jobb, speciel úgysem használnám ki. Wifis filmnézés, egyebek, pedig biztosan szuper jó lehet.
Egyelőre megteszi a 40W4500. Az akkori választékból, amikor vennem kellett, nekem ez volt a legjobb kompromisszum. Érdekes, mert akkor nem tűnt annyira népszerűnek, majd nemrégen lett egy időszak, hogy mindenki megrögzötten ezt kereste, részben talán mert nem nagyon volt.
Scoobyka szerint így is vétek volt W4500-at vennem szinte kizárólag tévézésre. :DDD

(#29869) zhagyma válasza justaview (#29865) üzenetére


zhagyma
őstag

Gratula! Nem ültél a babérjaidon. :) Esetleg nem derítetted ki milyen LCD panel van benne?

(#29870) justaview válasza Capella (#29868) üzenetére


justaview
őstag

Azért azt tegyük hozzá, hogy a tükröződő CRT kicsit más. Nem volt sem olyan nagy felület, sem annyira sík, és talán nem is annyira fényes.

Ez igaz. :) Bár a 72cm-es samsung planom azért eléggé tükör volt.....Egyébként tényleg nem zavaró a 40B650 tükröződése, pedig ez volt az, amitől még féltem. A legjobban persze a clouding, bleeding-től. Ezért pártoltam el az utolsó pillanatban a W5500-tól....megijedtem. De ez a 40B650 csúcs sötét a sötét jeleneteknél, és a háttérvilágításom 8-ason van, fényerő 50, kontraszt 90....és így is!!! Ja, és a dinamikus kontrasztot visszavettem a legenyhébbre!

Egyelőre megteszi a 40W4500.

Azt azért én sem cserélném le. Én egy CRT-s TV-ről váltottam (amit 6 éve vettem), ott nagyon nagy az ugrás. Ráadásul van egy Popcorn A-110-es média lejátszóm, ami gyakorlatilag mindent visz AVI-tól az MKV-ig, és 1080p-ben küldi a TV-re 1.3-as HDMI-n keresztül. Na az a döbbenet, amikor akár egy 720p-s filmet így nézel a 40B650-en. Így engem nem is a médialejátszási képességei érdekeltek a TV-nek, hanem kizárólag a képminőségre utaztam. És nagyon jól jártam :)

ZHAGYMA

Gratula! Nem ültél a babérjaidon. Esetleg nem derítetted ki milyen LCD panel van benne?

Hát, igen...nem bírtam tovább... :) :) :) S-PVA panel van benne. Rajta van oldalt egy matricán, hogy SQ01, és ez azt jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#29871) Scoobyka válasza justaview (#29870) üzenetére


Scoobyka
addikt

az SQ01 nem azt jelenti,hogy S-paneles ez biztos...

miből gondoltad,hogy azt jelenti?

[ Szerkesztve ]

(#29872) Lacimacika


Lacimacika
csendes tag

Sziaasztok!

(#29873) Lacimacika


Lacimacika
csendes tag

Sziasztok! Nemrég vettem egy Samsung 37" lcd.Az lenne a kérdésem számítógéppel összekötve,hogy tudnám előhozni a DNIe.Hdmi kábelt használok.Párszor már sikerült előcsalnom,de nem maradt állandó azt se tudom végülis mitől engedte bekapcsolni.Képfelbontást állítottam beszürkült,visszaállítottam a felbontást de úgyanúgy szürke maradt.Ezt használom monitornak tehát ez az 1 kijelző.Előre is köszönöm.Bocs az elöbbiért véletlen bascpace helyett entert nyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#29874) denes123s


denes123s
tag

Üdv! Nálunk iptv van és egy ethernet kábelen megy a jel a set top box-ba. Ha vennék egy hd tv-t, ahhoz hogy hd-ben jöjjön az adás le kéne cserélni a set top boxot 1 hd képesre. Mondanom sem kell, ez + 30e forint ráfizetéssel járna. Az lenne a kérdésem, hogyha egy mpeg4 tuneres tv-t vennék, pl. samu b650-et, akkor lehetne-e közvetlenül a tv-be dugni a kábelt set top box nélkül? :F
Bocs a láma kérdésért, és előre köszönöm a választ :)

(#29875) hattorihanzo válasza justaview (#29870) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

a háttérvilágításom 8-ason van, fényerő 50, kontraszt 90

Egy szuper samsung super kontrasztját majdnem maxon kell hajtani?
Ez érdekes, nekem a PES-t le kellett venni 50 körülire. Nem sül ki a szemed világos részeknél? Első ránézésra szép a magas kontraszt állás, de marha zavaró pár perc után, arról nem beszélve, hogy a fekete alacsonyabb szinten is ugyan olyan, mivel a kontraszt a világos részek világosságát szabályozza, ha jól tudom.

De gratulálok a tv-hez, bele kell csapni, és nem hasonlítgatni többet, bármivel elégedett lennél. Mármint nem rossz értelemben, nem csak te, úgy általánosságban.

(#29876) justaview válasza Scoobyka (#29871) üzenetére


justaview
őstag

A 40B650 panelje SQ01 = S-LCD panel, vagyis S-PVA
A 46B657-nek pl. CN01 a panelja.
A 46B650-nek pl. CN02 a panelja.

Ez utóbbi kettő úgy tudom a CMO paneljével készült.

Egyébként az AVFORUMS-ról vettem, itt van két hozzászólás, amiből ez derül ki, de több oldalon is megjelenik az az egyetértés, hogy amennyiben SQ01, vagy SQ02 jelzése van egy TV-nek, az a Samsung, ill. S-LCD gyártósoráról jött le, és S-PVA panelt rejt magában.

http://www.avforums.com/forums/9310775-post470.html

Ez pedig bemutatja, hogy attól függően, mit látunk a panel hátára ragasztott matrizán, milyen panel van benne.

http://www.avforums.com/forums/9313007-post477.html

[ Szerkesztve ]

(#29877) justaview válasza hattorihanzo (#29875) üzenetére


justaview
őstag

Egy szuper samsung super kontrasztját majdnem maxon kell hajtani?
Ez érdekes, nekem a PES-t le kellett venni 50 körülire. Nem sül ki a szemed világos részeknél?

:D Lejjebb fogom venni valószínűleg én is, de egyelőre még ízlelgetem a max képességeit. :)

De gratulálok a tv-hez, bele kell csapni, és nem hasonlítgatni többet, bármivel elégedett lennél. Mármint nem rossz értelemben, nem csak te, úgy általánosságban

Én kb. két hónapja nézegetem a különböző TV-k különböző paramétereit, + szubjektíven is teszteltem néhányat. De valamikor meg kell állni, és dönteni kell, mert sosem lesz TV-m különben. :) Hát most megvettem a 40B650-t és nem csalódtam, nagyon jó TV. Örülök, hogy az utolsó pillanatban a 37" helyett ezt vettem.

(#29878) Scoobyka válasza justaview (#29877) üzenetére


Scoobyka
addikt

és AA03 az mi???.....mert S-panelem van ,de a matricán meg AA03om szerepel.....onnan tudom,hogy S-panelem van mert a szervíz menü meg kiirja...

szerettem az ilyen fikciókat.

(#29879) Scoobyka válasza justaview (#29876) üzenetére


Scoobyka
addikt

második linknél
S or nothing - Samsung (S-PVA) hát nekem a hátsó matricán nincs külön betű :D....neked van?

(#29880) justaview válasza Scoobyka (#29878) üzenetére


justaview
őstag

Akkor megadom magam.. :D

Egy a lényeg: a 40"-os B650-ben biztos, hogy S-PVA panel van. A többiben már nagyobb a szórás. :)

A hátsó matricán neked van valami "egy betűs" jelzés? A vagy C, vagy S, vagy nincsen semmi?

(#29881) justaview válasza Scoobyka (#29879) üzenetére


justaview
őstag

S or nothing - Samsung (S-PVA) hát nekem a hátsó matricán nincs külön betű ....neked van?

Nekem sincsen...úgyhogy S-PVA :)

(#29882) Scoobyka válasza justaview (#29881) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem sincs abszolut semmi külön betü.....,de a szervíz menüben is az van,hogy S-pva panel....így gondolom S-pva panel van benne...

viszont az odlalán az AA03 van...ezért mondom ,hogy az SQ01nek nincs semmi jelentősége....és ezrét kérdeztem,hogy miből gondoltad..

[ Szerkesztve ]

(#29883) Capella


Capella
senior tag

Ha már itt tartunk, töredelmesen beismerem egy tévedésem, nevezetesen a W4500 dinamikus kontrasztjával kapcsolatban.
Korábban a fórumban is írtam, a Scoobykával folytatott eszmecsere során is szóba került, hogy magamnak úgy fejtettem meg, hogy a dinamikus kontraszt vagy nem kikapcsolható, vagy a fényérzékelő kikapcsolása kikapcsolja ezt is.
Mindezt azért gondoltam, mert egyrészt nem láttam semmi változást a háttérvilágításnál, másrészt a menüben nem tűnt fel semmi erre utaló dolog. A fényérzékelő viszont nagyon zavart.
Mindkettőben tévedtem, mert igaz, hogy ritkán van olyan jelenet, aminél látszik, de néhányszor tapasztaltam, hogyha szinte teljesen sötét a kép, akkor szép lassan a világos részek, a felirat, csatornalogo elhalványodnak, elszíntelednek. A fekete valahogy mégsem lett több, mert az eddig is elég fekete volt. Pár pillanat az egész, mert elég ritkán és rövid ideig találkoztam ilyen jelenettel.
Másrészt a menüben is benne van, a kép részletes beállításai alá dugva Részl. kontraszt kiemelő címszó alá, ami persze kikapcsolható és van még 3 fokozata.

(#29884) Scoobyka válasza Capella (#29883) üzenetére


Scoobyka
addikt

figy kapcsold be a fényérzékelőt és a részletes kontrasztot meg tedd alacsonyra.....
nem lesz ilyen hiba mégegyszer és a fényérzékelő sem fog zavarni.....

(#29885) atesss


atesss
addikt

#29831-re valaki ?

Közben a 32" LG 32LH5000-n is gondolkozunk, ugyanis a 240 ezres 37" helyett ez 190e, és erre is gondolom ugyanúgy megkapjuk a 10e Ft első rendeléses kedvezményt.
Vagy van esélye, hogy egy 32"-ba tényleg jóval rosszabb panelt tesznek ?

[ Szerkesztve ]

(#29886) Capella válasza Scoobyka (#29884) üzenetére


Capella
senior tag

A részletes kontraszt kiemelő alacsony beállításban van nálam. Lehet, hogy ez a default.
A fényérzékelő nélkül jól megvagyok, de esetleg majd kísérletezem újra. :)

(#29887) justaview válasza atesss (#29885) üzenetére


justaview
őstag

Közben a 32" LG 32LH5000-n is gondolkozunk, ugyanis a 240 ezres 37" helyett ez 190e, és erre is gondolom ugyanúgy megkapjuk a 10e Ft első rendeléses kedvezményt.
Vagy van esélye, hogy egy 32"-ba tényleg jóval rosszabb panelt tesznek ?

A Samsung és a Sony esetében a 32" és a 37" -os LCD TV-k esetében jellemzően nem saját panel kerül, hanem mástól veszik, ami azért gyengébb, mint a 40"-os, vagy a feletti TV-k esetében (bár néha a 40" felettiekben sem saját a panel). De nem jóval rosszabb, csak érezhető. Én mindenesetre éreztem annyira, hogy az eredetileg kiválasztott 37B650 helyett 40B650-et vegyek.

De erről egyrészt Neked kell meggyőződnöd, másrészt az LG-re ez lehet, hogy nem is igaz...

(#29888) Scoobyka válasza Capella (#29886) üzenetére


Scoobyka
addikt

elöször engem is zavart a fényérzékelő...aztán rájöttem ,hogy fényérzékelő+részletes kontszt alacsonyon akkor teljesen jól dolgozik a dolog.....energiatakarékosság meg alacsony vagy az első fokozat....háttérvilágítás 3ason és kész...nagyon jó fekete...és nem zavaró villadozás.....ha emlékeim nem csalnak.

(#29889) atesss válasza justaview (#29887) üzenetére


atesss
addikt

Csak sajnos az a gond, hogy nem lehet még kapni a TV-t, úgyhogy nincs hol meggyőződnöm.
Május elején szállítják úgytudom az egész országba (azaz gondolom az egész régióba). De most az előbb azt olvastam az egyik üzletnél, hogy május a megjelenési idő alapból. Késöbb, mint az LH7000-s. :F Ez a 200Hz miatt lehet, vagy miért ?
A 42LH5000-nek mégis már van itt tesztje (bár csak ezt az egyet találtam). [link]
Itt elég jókat írnak, de ez ugye a 42"...
De nem csak a képminőségről írnak jót, hanem pl. a 200Hz-ről is (bár az kicsit túlzás hogy kb. a fél cikk erről szól).

És viszont az első rendeléssel egyrészt lehethogy hamarabb meg is kapnánk, másrészt 10e Ft kedvezményt adnak rá az Euronics-ban.

Scoobyka
A Samsung B650 videó lejátszásáról írtad nemrég, hogy jó az átméretezés, meg mindent lehet állítani a képen, míg az LG-nél (LH7000-re gondoltál gondolom, vagy van infód az LH5000-ről is ? ) meg nem nagyon. Itt konkrétan mire gondoltál ?
Amit egyébként máshol a TV-ben lehet állítani képet, azt gondolom lehet ugyanígy itt is, nem ?
Tekerni lehet (de időpontra ugrani gondolom a Samsungnál sem), színbeállítások, nyújtási módok meg gondolom ugyanúgy működnek mint egyébként máshol a TV-n, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#29890) Capella válasza Scoobyka (#29888) üzenetére


Capella
senior tag

Ez van nálam is, energiatakarékos üzemmód, háttérvilágítás 3, alacsony dinamikus kontraszt (ha már kiderült, hogy az).
Viszont én még valószínűleg az alapértelmezett 8-as háttérvilágításnál lőttem ki a fényérzékelőt. Úgy tényleg elég pocsék villódzása volt, bemenetváltás egy külön tragédia.
Lehet, hogy 3-ason mégis elbírná a fényérzékelőt. :F Úgyis legtöbbet sötétben nézem.

(#29891) justaview válasza atesss (#29889) üzenetére


justaview
őstag

(#29892) atesss válasza justaview (#29891) üzenetére


atesss
addikt

Igen, ezt is olvastam már (bár néhány szót nem értek belőle, de még nem álltam neki fordítgatni, mert ugye nem google translate-el kellene), itt azért annyira nem volt jó. Ez alapján a két teszt alapján elvileg jobb lenne a 42LH5000-s, mint a csúcsmodell. :U
Meg eleve 200Hz is csak abban van...
De amúgy itt a fórumon is van már akinek LH7000 van, nemtudom milyen méret, de talán 42"

(#29893) Beep


Beep
csendes tag

sziasztok!

tanácsotokat kérném a következőkben:

Lehetőségem van kedvezményesen samsug lcd tv-t vásárolni.
Az összeg, amit rászánnék kb 100-150 lenne.
Akár konkrét típusokat akár csak személyes véleményeket várnék illetve kérném a nem ajánlott vételeket ismert nem szeretnék beletrafálni a legrosszabba.
Nincsenek extra elvárásaim a tv-vel szemben de min 32" és nem játszanék csak filmeket néznék a számítógépen keresztül.
Például: Samsung LE37A330J1 árban elég vonzó de amint látom ez 3-as széria na most itt a baj, hogy ez most mennyire is jó hiába "olcsó"
Természetesen meg szeretném nézni élőben is a képét stb csak kéne valami támpont a választáshoz.

köszönettel

B

[ Szerkesztve ]

(#29894) Digitalis válasza Scoobyka (#29882) üzenetére


Digitalis
senior tag

ha a jelöléseket nézem akkor, szerintem valahogy így lehetne logikus:

АА02/xx - AUO A-mva
CN01/02 - CMO S-mva
SQ01 /SSxx - Samsung S-pva

Persze ez is fikció.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#29895) Scoobyka válasza Digitalis (#29894) üzenetére


Scoobyka
addikt

de nem így van....de ez már fent leírtam.....

(#29896) gellei


gellei
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek Samsung 32 B650 tv jó választás lenne?
Mindenképpen 32"-t szeretnék, mert csak ekkora fér el nekem a hálóba.

PC Dream-ről van esetleg valakinek tapasztalata?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#29897) Scoobyka válasza gellei (#29896) üzenetére


Scoobyka
addikt

pc-dream teljesen korrekt bolt.

(#29898) gellei válasza Scoobyka (#29897) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi!

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#29899) justaview válasza gellei (#29896) üzenetére


justaview
őstag

Szerintetek Samsung 32 B650 tv jó választás lenne?

A B650 egy nagyon jó TV. Nekem is az van, de 40"-osban. Mielőtt megvennéd, azért a saját szemeddel is hasonlítsd össze más 32"-osokkal. 32"-osban még akár a régebbi Sony 32W4000 is nagyon jó vétel lehet.

(#29900) Ati007 válasza atesss (#29892) üzenetére


Ati007
őstag

Igen én vettem, nos a tapasztalatok: a design nagyon tetszik 4cm mély a tévé ami nekem nagyon jól jön és bizony a döntésben nagyon sokat nyomot a latba mert vászon mögé fogom rakni és nem sok hely marad.(néztem az új ledes samuk még vékonyabbnak tűnnek de árban egészen más kategória)
A tv menüje egyszerű de mégis sok lehetőséget ad beállítgatni ha valakinek ahhoz van kedve. Pixel hibát nem is kerestem rajta , amíg szabad szemmel nem láttok rajta addig tuti nem zavar de ha mondjuk keresnék és találnék rajta tuti zavarna :W , összehasonlítási alapom egy samu 40a656 ami van és volt egy sony 52w4730as.
A legjobb feketéje a sonynak volt de ott volt a clouding a samunak gyengébb feketéje van és bizony azon is van clouding az LG feketéje a leggyengébb még akkor is ha 100,000:1 dinamikus kontrasztot írnak (az lg feketéje kicsit furcsa nekem kicsit kékesnek tűnik :F de ez lehet beállítás kérdése ) viszont egyáltalán nincs clouding.
Az Lg pendriveról és külső vinyóról is lejátszik mkv-t (ntfs és fat32-t is ismer), zenét és képeket. Bluetoothról képeket lehet rá küldeni és bluetooth headszettel is lehet hallgatni.A beépített tunerjának fiberfos kábeltv esetén is elfogadható képe van de hellohd-n a kép ezerszer jobb. Bluval még nem etettem mert még nincs felszerelve a moziszobába a ps3t meg lusta vagyok áthozni.
Ami negatívum lehet(nekem nem számít mert úgyis erősítőre megy a hang) hogy a hangja átlagon aluli akár minőségben akár hangerőben (nem tudom hogy az enyémet is Mark Levinson úr hangolta-e be de nagyon elkúrta ha igen :W )
Szóval én nagyon meg vagyok elégedve vele ,ebben az árkategóriában nem találtam jobbat (280eft volt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.