Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30351) Ombi5 válasza Fidel76 (#30330) üzenetére


Ombi5
őstag

Itt inputlag-ra A656-osnal ezzel a beallitassal mast irnak! :)) :)) Joval kevesebbet! Tapasztalat?

[link]

(#30352) Szemjuel


Szemjuel
tag

Hali!

Olyan problémám van, hogy van egy Lenovo SL300-as noteszom, és egy intel 4500HD integrált vga dobog(doboghatna gyorsabban is:D). Van rajta HDMI és VGA kimenet, de mivel csak VGA kábelem van itthon, azzal dugtam rá a tévémre (32" LG LCDtv HDready).
A problémám az, hogy a tévén megjelenő kép el van tolódva kb 30 pixellel balra, és nem találok rá programot amivel vissza tudnám húzni!
Az asztali gépemnél is jelentkezett ez a dolog, csak ott az ATI driver-ben volt állítási lehetőség így be tudtam állítani normálisan!
Légyszi segítsetek!

Köszi!

(#30353) Szemjuel válasza Szemjuel (#30352) üzenetére


Szemjuel
tag

közben sikerült megoldani a problémát... hogy ilyen hülye hogy lehettem.. csak a tévé menüjében kellett volna autokonfigolást csinálnom :D:D

(#30354) sb válasza justaview (#30325) üzenetére


sb
veterán

Nem olyan vészes, de abszolút érezhető.
Ezért is érdekelne számszerűleg a késleltetése.
Mivel a tesztek alapján nem nagy, attól tartok, hogy 1-2 kivételtől eltekintve (mondjuk W4500) ennél jobbat nem nagyon kapnék, ha akarnék akkor sem.

Ha meggyógyul a rendes monitorom akkor én is mérnék egyet és akkor kiderülne, hogy ennyire érzékeny vagyok rá, vagy valami gebasz van nálam. :)

[ Szerkesztve ]

(#30355) AMATŐR válasza sb (#30354) üzenetére


AMATŐR
őstag

A Z4500 as sorozatról írják, hogy input lag tekintetében még a W4500 as sorozatnál is jobban sikerült. [link]

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#30356) zako1


zako1
csendes tag

Sziasztok!

Panasonic TX-37LZ8P

Erről a tévéről mi a véleményetek? Ma néztem a MM-ban és természetesebbnek tűntek a színei, mint pl. a Samsungoké. 160.000-be kerülne most. Tudom, hogy nem új modell, de nekem bejön a designja és a távirányítója is. A kontrasztja elég alacsony, de állítólag ez az IPS Alpha panelek sajátossága.

(#30357) mArZsi válasza mArZsi (#30350) üzenetére


mArZsi
tag

Most néztem meg, hogy D-SUB-on megy 1360*768-ba. :D Ez jó, de nekem HDMI-n kéne 1360*768 és nem pedig a HDMI szabványok (1280*720) stb. Ezeket nem is tudom minek vannak, - ha Pc-vel vannak összekötve - mert mind ócsmány. :(((
Sőt kipróbáltam a kompoziton is. Eleinte örültem mert egyből HDTV-ként ismerte fel, de ezen se tud 1360-ast. 1 fokkal szebb mint HDMI-n, de minden felbontásban középre teszi, csík marad itt-ott... :F
Ha valaki már járt ilyen cipőben, kérem segítsen! :O

[ Szerkesztve ]

(#30358) justaview válasza sb (#30354) üzenetére


justaview
őstag

Ha sikerül lemérned, majd meséld el. :)

(#30359) Integra válasza DigitEfendi (#30347) üzenetére


Integra
titán

eddig ok, és tovább?:)
az oled tévék csak parasztvakítás, még jó sokáig nem lesznek elérhetők...
addig egy tv is kiszolgál kb..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30360) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Ha 82cm-es TV-ben gondolkodok, akkor megéri a felárat a FullHD felbontás vagy elég a HD Ready is?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30361) Baluman válasza sanzi89 (#30360) üzenetére


Baluman
csendes tag

Ha fél-1 méternél közelebbről is nézed, akkor fullHD érdemes, ha nem akkor bőven elég a HDready. Pontosabban, nézzd meg a boltban, hogy mi az a távolság amikor már látod a pixeleket (pixel kereteket), és az alapján döntsd el, hogy mire van szükséged.

(#30362) Baluman válasza Integra (#30359) üzenetére


Baluman
csendes tag

Szinte bármikor elkezdhetik árulni őket, a kifogások csak azért vannak, hogy még el tudják adni az LCD és plazma TV-ket. Néhány év és ittlesznek, bár amíg veszik az lcd-ket és plazmákat addig tényleg lehet nem lesznek piacon.

(#30363) justaview válasza sanzi89 (#30360) üzenetére


justaview
őstag

Próbálj meg egymás mellé rakatni egy HD READY és egy FULL-HD-s 32"-os TV-t a boltban. Majd ugyanazt a full-HD tartalmat nézd meg rajtuk abból a távolságból, ahonnan otthon fogod nézni. Ha érzel akkora minőségi különbséget, ami fontos Neked, akkor vedd meg a FULL-HD-st.

(Bár megjegyzem ez sem tuti megoldás, mert nyilván két teljesen különböző TV minőségét hasonlítod össze így, amelyek nem csak a panel felbontásában különböznek... )

(#30364) Davzone válasza mArZsi (#30357) üzenetére


Davzone
senior tag

Én ugyan így vagyok.
9800Gtx és egy 37" Philips FullHD tv és azt irja nem támogatott formátum.Több DVI HDMI átalakitoval is probáltam de semmi.Vettem máásik kábelt és azzal is ez a helyzet.
A notimra kötve ugyan ezekell a beálitásokkal hibátlanul megy.
Nem tudom mi a baj próbáltam már több drivert is.
Ha valaki esetleg tudja mivan kérem segitsen,már kettőnknek is megoldaná a gondját.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#30365) sb válasza Davzone (#30364) üzenetére


sb
veterán

Ez az NV driver "defektje".
Csak a monitorból, TV-ből kiolvasott értékeken (EDID) hajlandó meghajtani a kijelzőt.

Nekem pl. most a 40A656-on nincs 1440x900 és 1680x1050-es felbontásom, pedig előtte ATI-n simán volt és ment is. Ott nincs ilyen tiltás, illetve könnyedén ki lehet kapcsolni a driverben.

Itt NV-n a driverben installálás előtt kell hekkelni valamit az inf fileban, hogy az EDID infókat felülírja. Csináltam valamit... újraraktam a drivert, kicsit jobb lett a helyzet, mert a "signal formatnál" megjelent a HDTV módok (1080p, 1080i, 720p...) egy általános mód is, ugyanaz, ami a monitorom esetén.

Aztán gyártottam hozzá kézi felbontásként 1680x1050-et... ez sajnos nem ment az auto időzítésekkel, úgyhogy kézzel átírogattam a felbontás időzítéseket. Ezután jó lett. :)

Viszont a helyzet továbbra sem tökéletes, ugyanis nekem van még egy gondom: skálzásá nélküli, fekete keretes képet akartam 1680x1050-ben, de az NV driverben HDTV-nél ez az opció is ki van szürkítve. :(

Erre egy parancssoros megoldást találtam, ami átállítja a kiszürkített menüt is. :)
Most megjelenik a kézzel beállított felbontás skálázás nélkül, de annyi a hiba, hogy nem kzépen van fekete kerettel, hanem a bal felső sarokból indulva, fekete szegélyekkel.

Szóval közel sem tökéletes. Gondolom a kézi beállításokon múlik, de a fene sem tudja, hogy mit hogy kellene állítani... örültem annak is, hogy kép jelent meg.

A másik ami még zavaró, hogy továbbra is összevissza detektálja a módokat a TV. a "signal format"-ból néha eltűnik az általános formátum, így van amikor 1080p-60hz helyett 50hz-re vált vissza felbontásállítás után...

Hát ennyit az NV-ről és a HDTV támogatásáról. Pedig azt hittem az ati driver után jobb lesz, mert abban tudtam beállítani pl. a skálázást. Aztán rájöttem a nyitjára... és akkor jött az nv csere, azóta már az ati drivert sírom vissza. :)

(#30366) justaview


justaview
őstag

Szerintetek lehetséges ekkora minőségbeli különbség játék módban a B750 és a W5500 között?

(#30367) Yahhher válasza sb (#30365) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Miért nem jó natívban? Én sose használtam másban a tv-met.

(#30368) wassermann válasza sanzi89 (#30360) üzenetére


wassermann
addikt

A HDready egy néhány éve, előfutárként megjelent, átmeneti felbontás a hagyományos TV és a FullHD között. Mivel azóta biztossá vált, hogy a FullHD terjed el - nálunk is - HDReady vásárlását már nem javaslom! Ehhez még az is hozzájön, hogy a nyugaton már nem eladható, elfekvő HDready raktárkészletet nyomják keletebbre (hozzánk) eladni ...

(#30369) Emprise válasza justaview (#30366) üzenetére


Emprise
tag

Nem mintha nem lenne mindegy, mindkettő mosott szar.

(#30370) Sullivan


Sullivan
tag

komponens bemenetre milyen jelet kell kapnia egy lcd tvnek hogy müködjön?
egy d-sub - komponens kábellel szeretném összekötni a tvmet és a laptopomat, de akármilyen felbontást állítok azt írj a tv hogy mode not supported :F
tv: samsung le37m87bd
laptop: sima d-sub-os intel 82852/82855 GM/GME vezérlő

(#30371) Attesz01


Attesz01
csendes tag

Tudja valaki, miben kulonbozik az AUO panel az S-PVA paneltol az LE40B650 eseteben?

Tobb helyen azt irjak hogy nincs nagy elteres a kepminosegben, de ha valaki mar osszehasonlitotta a kettot, erdekelne.
Nekem az oldalso cimken AA02 van, es a menuben is a tipusnal "L" betu volt, ami az avforums.com-on irtak szerint azt jelenti hogy AUO panel van a tv-ben. Eddig az osszes ilyen tv-n AA02 volt a boltokban is, ezert nincs osszehasonlitasi alapom.
Amugy a keppel szerintem minden rendben, jo a fekete, van egy kis elektromos alapzaja a panelnek de nem zavaro.

1008-as firmware hoz valami valtozast az 1005.3-hoz kepest?

Meg egy kerdes: hogyan lehet uj tartalmat adni a content library-hez? Letoltottem a samu oldalarol par fajlt usb-re, de a tv az c.l. menujeben usb-n nem lat semmit. nem tul fontos, csak ki akartam probalni.

(#30372) Sullivan válasza Sullivan (#30370) üzenetére


Sullivan
tag

közben rákötöttem a tvt még az asztali gépemre, eredmény ugyanaz - kép nincs
rákötöttem egy asztali dvd lejátszóra is, eredmény van kép de lila
szóval akkor milyen jelet fogad el rendesen ez a tv vajon??

valaki help plz :R

(#30373) Attesz01


Attesz01
csendes tag

Az is erdekelne meg, hogy hogyan lehet osszekotni a B650-et szamitogeppel DLNA-hoz. Lehet-e kozvetlenul, router es modem nelkul? Ilyenkor mit kell beallitani a tv-n es a szamitogepen?

(#30374) mArZsi


mArZsi
tag

Szívesen fogadnék pár tanácsot arra vonatkozólag, hogy hogyan lehet 1360 vagy 1366*768-as felbontásra bírni HDMI-n keresztül a tv-t, ugyanis állandó not supported-et ír.
HDMI kalibrálással foglalkozott már valaki? Hogy lehet sikeresen végigfuttatni, hogy ne "Failure" legyen a vége?

[ Szerkesztve ]

(#30375) justaview válasza Attesz01 (#30371) üzenetére


justaview
őstag

Tobb helyen azt irjak hogy nincs nagy elteres a kepminosegben, de ha valaki mar osszehasonlitotta a kettot, erdekelne.
Nekem az oldalso cimken AA02 van, es a menuben is a tipusnal "L" betu volt, ami az avforums.com-on irtak szerint azt jelenti hogy AUO panel van a tv-ben. Eddig az osszes ilyen tv-n AA02 volt a boltokban is, ezert nincs osszehasonlitasi alapom.

Ha már megvetted ne foglalkozz vele. Neked jó legyen, az a fontos. Nekem SQ01 van az oldalán. Én anno láttam különbséget a 40"-os és a 37"-os között. Utóbbiban AUO van. Ezért vettem 40"-ost.

1008-as firmware hoz valami valtozast az 1005.3-hoz kepest?

Ezt én is szeretném tudni. Nekem még az eredeti 0101 van rajta. Scooby szerint jobb lesz az input lag + a menü is gyorsabb. De még nem próbáltam, csak készülök feltenni. Az ilyen frissítésekben mindig óvatos vagyok, mert rosszabbul járni nem akarok egy hiba miatt.

(#30376) Baluman válasza wassermann (#30368) üzenetére


Baluman
csendes tag

Ezzel én nem teljesen értek egyet. A TV-knél egy bizonyos távolságból egyszerűen nincs szükség több pixel-re, nekem 66-os hdready van, és 40-50 cm-ről tűéles képet ad. Az hogy elég-e a hdready felbontás, vagy fullhd azt az alapján kell eldönteni, hogy milyen távolról nézi valaki. Nyilván 82 felett a távolság már 2 méter is lehet, úgyhogy azoknál már inkább fullt érdemes (meg minél nagyobb annál jobban látszanak a hibák, pl. a fekete fényereje).

Én már néztem fullHD forrást, tökéletesen megjelenik a tv-n az is, és nem látom hátrányát - legalábbis felbontásból adódót - annak, hogy nem fullHD. Persze ha 20-30 cm-re közel hajolok akkor zavaró, de ki a fene nézi olyan közelről?

Nem lebeszélni akarok senkit - főleg, hogy általában a fullhd -k több paraméterben is jobbak, de én szerintem 66 -nál 82 -nél egyáltalán nem szükséges. Arról nem is beszélve, hogy gépről pl. lyan kicsik lesznek a betük, hogy nagyítóval kell olvasni őket :D

(#30377) Baluman válasza mArZsi (#30374) üzenetére


Baluman
csendes tag

Próbáltad már PowerStrip -el, vagy AtiTools -al (ha ati kártyád van)?

(#30378) AMD Power


AMD Power
titán

Mi a véleményetek erről a TV-ről?

Panasonic TX-32LE8P LCD

(#30379) zhagyma válasza Attesz01 (#30373) üzenetére


zhagyma
őstag

Hát ez engem is érdekelne, hogy a gyakorlatban működik-e így a DLNA. Úgy gondolom, összekötheted a számítógépet és a TV-t egy ethernet kábellel switch/router nélkül is ( a TV-ben 100Mbits ethernet port van). Adsz a számítógépnek (192.168.1.0/255.255.255.0) és a TV-nek (192.168.1.1/255.255.255.0.) is egy IP / mask értéket (reméljük a TV nem fog reklamálni a gateway / dns beállítás hiánya miatt). Ezután megpingeled a számítógépről a TV IP címét az elérhetőség ellenőrzésére. Ha jó, akkor a számítógépen elindítasz egy DLNA szervert megvalósító programot (pl.: vistában a Windows Media Center), amelyet a TV, mint DLNA kliens képes használni. Gondolom a DLNA kiválasztása a TV menüben menni fog a kézikönyv alapján...

(#30380) Attesz01 válasza zhagyma (#30379) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Na kipróbáltam a DLNA-t, ez egyszerübb mint gondoltam :)
LAN kábellel rákötöttem a TV-t a gépre, a tv-n nem kell állitani semmit (automatikus hálózati beállítás marad), a gépen szintén semmit, csak el kell indítani a Samsung PC Share Managert (a TV-hez mellékelt szoftver, ez lesz a DLNA kliens), ezen belül engedélyezni kell a TV, mint eszköz használatát, és meg kell osztani a kívánt mappákat.
Ezután a TV-n a Media Play-ben egyből megjelenik a megosztott mappák tartalma. :))
Kár, hogy itt a videókat csak szüneteltetni lehet, előre-hátratekerni nem, ellentétben az usb-vel.

(#30381) birooo válasza Attesz01 (#30380) üzenetére


birooo
tag

Hello

LAN kábel nélkül is megoldható a TV-számítógép összekötése? És ha igen akkor mivel?
Sajna nekem legalább 15 méter kábel kéne, át az egész lakáson, így valami egyszerübb megoldást szeretnék.

(#30382) zhagyma válasza Attesz01 (#30380) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... Na kipróbáltam a DLNA-t, ez egyszerübb mint gondoltam ..."

Ne ennek Én is örülök, hogy ilyen egyeszerű. :) A Samsung PC Share Manager szerintem DLNA szerver, a TV meg a kliens. Lehet, hogy más DLNA szerver-t megvalósító programmal is ki lehetne próbálni az előre / hátra "tekerés" miatt.

biroo Wireless. A Samsung Bxxx TV-khez opcionálisan vásárolható USB-s wireless adapter, de lehet hogy más adaptergyártó terméke is működik.

(#30383) Symbio válasza birooo (#30381) üzenetére


Symbio
senior tag

HDMI

(#30384) wassermann


wassermann
addikt

Korábban BIGDIGIT foglalkozott DNLA-val. Akkor a helyzet az volt, hogy a Sony-k, Samsung-ok csak képet (jpg) és zenét (mp3) voltak hajlandóak találni. Egyedül a Philips csúcskategóriás cuccai tudtak az mpeg1-el és az mpeg2-vel boldogulni.De a DivX-es H264-es tömörítésű cuccokat csak "transcoding"-al kezelték. Ennél a szerver átalakítja olyan formátumra a stream-et amit a TV megért. A baj csak az, hogy egy kisfogyasztású, tenyérnyi NAS (hálózati adattár) erre képtelen.

(#30385) tothl válasza wassermann (#30384) üzenetére


tothl
addikt

Meg amugy is hamvaba holt megoldas a transcoding, az irgalmatlan savszeligeny miatt.

(#30386) Depression


Depression
veterán

Az Orion TV-kre hány év garanciát adnak?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30387) fila válasza Depression (#30386) üzenetére


fila
senior tag

1, de néhány hipermarketben tudsz plusz garanciát vásárolni rájuk.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#30388) Depression válasza fila (#30387) üzenetére


Depression
veterán

Hát az sajna elég sovány.
A barátnőm beleszeretett egy Orion TV-be (nem a 32PTS), de sajna nem tudtuk kideríteni a pontos típusát a tescoban.
Akkor rákérdezek a garancia kibővítésre, de tartok attól, hogy nem lesz olcsó. 100k-es cuccot meg nem egy évig akarok használni. :-(

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30389) melinda75


melinda75
tag

hello mindenkinek
nem tudok 2 tv között dönteni, ha esetleg bármelyikkel van tapasztalata és megosztaná megköszönném.

philips 32" pfl 3403

LG LG 32LG2000
köszi elöre is
(tv nézésra dvdzésre és egy kis x-boxozásra kellene)

melinda75

(#30390) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Lenne pár noob kérdésem.
1. Egy 32-36"-os tv-n nagy különbség van a HDReady és a FullHD között?
Mert ha nem, akkor 2 érv is szól a full ellen:
- Egyenlőre nem nagyon vannak HD adók
- Ha lesznek, azokért felárat kell majd fizetni úgy is...

2. Egy sima SD adás mely tv-n jobb? (Ready/Full)

3. LCD vs. Plazma?

:R

[ Szerkesztve ]

(#30391) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

üdv emberek.
2 apró kérdésem lenne.

egyik : tegnap átközözgettem a TV-met, eddig sima "vga kábel" volt rákötve a gépre és így használtam monitornak.
viszont megtaláltam a karihoz adott dvi-hdmi csatit, és átkötöttem hdmi csatira a képet. és a legfurcsább hogy 1920*1080-ba engedélyezte a felbontást, holott a TV csak HD Ready-s. :Y

ezek szerint használhatom ebbe a felbontásba is ???

a másik pedig : kicsit homályos volt a kép, és hiába élesítettem meg állítgattam, nem változott.
ez annak a hibája hogy magasabb felbontáson használom mint ami gyárilag megadott, vagy valami más hiba?

tv típusa : Samsung LE32A431T2XXC

[ Szerkesztve ]

(#30392) Alex91 válasza Zé_Mester (#30391) üzenetére


Alex91
félisten

A TV HDMI csatlakozojat atnevezted PC-re?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30393) dabadab válasza Zé_Mester (#30391) üzenetére


dabadab
titán

"a legfurcsább hogy 1920*1080-ba engedélyezte a felbontást, holott a TV csak HD Ready-s. :Y"

Ez nem furcsa, ezt a felbontast minden TV-nek muszaj ismernie, kulonben mit kezdene vele pl. egy Bly-ray lejatszo?...

Hasznalni hasznalhatod ezt a felbontast, annyi gondja lesz, hogy - ahogy te is tapasztaltad - mivel nem ez a nativ felbontasa, ezert a kepe egy kicsit homalyos lesz. Mondjuk en a helyedben 1360x768-ban hasznalnam, mert igy tueles lenne a desktop, de persze, ahogy jobbnak latod.

DRM is theft

(#30394) Zé_Mester válasza Alex91 (#30392) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nem, ezt még nem tettem meg.
segíthet a dolgon? mert akkor máris átpötyögöm :))

dabadab : értem, akkor nem kábel vagy csati probléma a dolog.

örülnék neki ha menne szépen 1920*1080-ba, mert teszteléshez nem kéne hurcolni egy másik monitort, ami tud 1280*1024-et :B

na még próbálkozok vele, hátha sikerül valami elfogadhatóra állítani a képet, mert akkor nagyon happy lennék. :K
ha másnem akkor teszteléskor átkötöm HDMI-re, amúgy meg marad majd így ahogy most van 1360x768-ba :U

(#30395) Depression válasza Depression (#30388) üzenetére


Depression
veterán

Rákérdeztem, Tescoban nincs garancia bővíthetőség. De egyik TV-re sincs 3 év.

Viszont most láttam egy MM plakátot Sharp TV-vel és rá van írva a 3 év gari. Na még azt meglessük.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30396) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

SZiasztok!
A hd-ready felbontás az most 1360*768 vagy 1366*768?
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#30397) Baluman válasza Zé_Mester (#30394) üzenetére


Baluman
csendes tag

Ha nem a natív felbontását használod, akkor nem lesz éles és olyan szép a kép. Gondolj bele, hogy mondjuk 3 pixelt 1 pixelben kell megjeleníteni, össze kell nyomnia a képet, stb.

(#30398) dabadab válasza JoolsNOS (#30396) üzenetére


dabadab
titán

Maga a panel fizikailag 1366x768, de kifele 1360x768-asnak mondja magat (ilyenkor a ket szelen harom-harom pixeloszlop uresen marad)

DRM is theft

(#30399) Zé_Mester válasza Baluman (#30397) üzenetére


Zé_Mester
őstag

világos, akkor nem parázok hogy valami kábel vagy csati hiba.
kicsit megállt bennem az ütő hogy a 11e ft-os hdmi kábelem a ludas, mert akkro az eladó nyakába kötöttem volna :D

köszönöm akkor a segítséget.
legalább tesztre tudok jó nagy felbontásba szórakozni :C

(#30400) birooo válasza Symbio (#30383) üzenetére


birooo
tag

Az jó, de én kábel mentesen szeretném összekötni a B650-et a számítógéppel :D
Szóval kell egy wifis router és egy usb wifi? Ennyi lenne az egész?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.