Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30151) semetka válasza hdmi (#30150) üzenetére


semetka
őstag

32w4000

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#30152) Attesz01 válasza justaview (#30148) üzenetére


Attesz01
csendes tag

Köszi :)

(#30153) Ati007 válasza semetka (#30149) üzenetére


Ati007
őstag

a tévén beállítani a csak pásztázást

(#30154) semetka válasza Ati007 (#30153) üzenetére


semetka
őstag

Igen megtaláltam nagyon zsír minden.
Egy dolog aminek nagyon örülök hogy a 8800GT-met összzekötöttem a belső SPDIF kábellel és átmegy a hang. Ezt mindenki csak találgatta hogy át fog e menni. Nagyon jó h nem kell plusz kábel.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#30155) priti válasza justaview (#30125) üzenetére


priti
addikt

Hogy kinek mi ér meg 60ezerFt-ot az végülis szubjektív. Nekem ezelőtt egy 82cm-es 100Hz-es sikképcsöves mindent tudó Thomsonom volt, amit 35k-ért adtam el és örültem, hogy elviszik, mert piszok nehéz manapság gari nélkül eladni egy hagyományos tv-ét, de azért az akkor is egy komoly gép volt külön beépített mélysugárzóval a fenekében, meg a létező összes extrával ami a kategóriában jelen volt akkoriban, na ehhez a 35k-hoz képest ennyi különbségért ami a kettőnk tv-je között van hatvanezret adni teljesen más, mint azt nézni, hogy ki mennyit keres havonta és a jövedelméhez képest mi sok meg mi kevés. Értem amit írsz, én is gondolkodtam a típuson egyébként, csak az input lag és az árrés együtt már egyértelművé tette, hogy Sony lett végül a választásom. A 20"-os monitorom sarkában lett egy pici sárga folt, kb. az ablakok "X"-vel megegyező méretű ami miatt csak nagyon nyomott áron tudnám eladni, ezért úgy döntöttem, hogy egy TV tuner-rel beteszem a hálószobába kistévének, így viszont itt az LCD tv-t használom monitornak, tehát úgy rendeztem be a szobát, hogy nekem egyfolytában rá van kötve a gépre a tv, így persze minden szolgáltatás adott, amiket drágább tévékbe beletesznek, nekem teljesen értéktelen kiegészítők. A kép szerintem tökéletes a 40W4000-ren. Nemtom hogy lehet ennél feketébb a fekete, gyakran fut a képernyőkímélő, amikor csak a win logo van a képen és a többi fekete, szerintem a háttérvilágítás volt magas értéken a menüben, amikor összehasonlították a samuval, mert ez is olyan korom fekete, amilyen a panel színe kikapcsolt állapotban. Nemtom ennél feketébb hogy lehetne, mert ha meg ráhúznak egy lakkfekete fóliát a panel előtti lapra (már ha van) akkor meg tükröződik, akkor meg az a szar.

Hardverlesen

(#30156) Mano66


Mano66
senior tag

Nem tudom valaki linkelte-e már,van a LE40A656-os hoz új FW.

Link:
http://www.samsung.com/hu/support/download/supportDown.do?model_nm=LE40A656A1F&mType=FM&vType=L&disp_nm=LE40A656A1F

Én feltettem és az egész család szerint a Fekete még Feketébb lett.És mint ha a távkapcs is gyorsabb lenne.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#30157) tothl válasza Mano66 (#30156) üzenetére


tothl
addikt

Igen jeleztem is a tisztelt társaságnak. Én mondjuk visszaraktam a régit, mert amellett, hogy feketébb lett a kép, figyeld meg, hogy úgy alapból sötétebb szoftosabb lett, mások a színek is. AVForumson csináltak már hozzá rendes kalibrációt és idáig ez a legfrankóbb firmware, de most nem volt kedvem pöcsölni a finomhangolással... :)
Inkább megcsinálhatnák, hogy bemenetenként mentse a 100hz beállításokat...na az tudna nekem örömet szerezni :)

(#30158) justaview válasza priti (#30155) üzenetére


justaview
őstag

Hogy kinek mi ér meg 60ezerFt-ot az végülis szubjektív. Nekem ezelőtt egy 82cm-es 100Hz-es sikképcsöves mindent tudó Thomsonom volt, amit 35k-ért adtam el és örültem, hogy elviszik, mert piszok nehéz manapság gari nélkül eladni egy hagyományos tv-ét, de azért az akkor is egy komoly gép volt külön beépített mélysugárzóval a fenekében, meg a létező összes extrával ami a kategóriában jelen volt akkoriban

Azért Te is szereted az extrákat…. :D

De minden látszat ellenére nincs közöttünk vita. :)

Neked fontos volt az input lag = B650 kiesett. Ebben erősített, hogy nem láttad a két TV között azt a minőségi különbséget, ami megért volna 60ezret. Ennyi.

Engem nem érdekelt az input lag + láttam azt a különbséget, ami nekem megért +60ezret, és belefért a pénztárcámba!

Mellesleg engem is próbált az eladó a B7000 felé sodorni úgy 430ezerFt.- körüli összegben, amire már én mondtam, hogy nem, mert (a B650-hez) nem látom azt a különbséget, ami megér nekem ekkora felárat, beleszámítva, hogy 5 év alatt leamortizálódik a TV, bármelyiket is veszem meg.

Szerencsére nem vagyunk egyformák. Ahány ember, annyi prioritás, különböző anyagi lehetőségekkel, stb. Ezért nincs értelme leszólni a másik TV-jét, ha ő neki pont az tetszik, és ráadásul nagyon. Ő azzal boldog….jó neki.
Ezért nem mondom én sem bigdigit kedvenc PHILIPS PLF8404H TV-jére, hogy egy rakás szar, hiszen Ő pont azért van oda, ráadásul annyira, hogy minden mást csak gyalázni tud mellette. De Ő ettől boldog.

Szóval, ha valakit érdekel a 40B650, elmondom a tapasztalataimat, és segítek szívesen, de nem meggyőzni akarok (pláne nem egy meglévő LCD cseréjéről!), csak segíteni.

Aztán mindenki úgy dönt, ahogy akar, hiszen magának dönt, nem nekem :)

(#30159) zhagyma válasza justaview (#30158) üzenetére


zhagyma
őstag

Milyen képernyő átmérővel és melyik üzletben volt a B7000 430 eFt? Előre is köszi :)

(#30160) justaview válasza zhagyma (#30159) üzenetére


justaview
őstag

40" és a Euronics. ...Remélem az összegre jól emlékszem, de mindenképpen e körül volt valahol...

E felé hajlasz? :)

[ Szerkesztve ]

(#30161) zhagyma válasza justaview (#30160) üzenetére


zhagyma
őstag

Igen, de szeretném egy kicsit olcsóbban megvenni. :) Ezért érdekelnek az árinformációk is.

[ Szerkesztve ]

(#30162) Alex91 válasza zhagyma (#30161) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30163) zhagyma válasza Alex91 (#30162) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszi! Szoktam nézni, csak egy ideje lemaradtam TV fronton és szemet szúrt justaview által megemlített ár. Emlékeim szerint amikor megnéztem az MM-ben az UE40B7000-t, akkor még vastagabb árcédula "fityegett" rajta. Az alacsonyabb árnak pedig lehet örülni. :C

(#30164) hdman válasza tothl (#30157) üzenetére


hdman
őstag

Be tudnád linkelni a legújabb fw-hez tartozó kalibrációt?

Sopron city :)

(#30165) semetka


semetka
őstag

Vki írta hogy mit lehet az ellen tenni hogy ha CA modullal megy a TV akkor kikapcs után van h egy két csatornát elfelejt ill átrendezi.
Mit kell beállítani hogy ne csinálja?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#30166) s1ru2


s1ru2
senior tag

32 A656 és 40 A656 tulajok figyelmébe ajánlom a következő linket. Valami elképesztően brutális szép lett a képem nekem is egy külföldi fórumon talált, kalibrált értékek után. (mellesleg innen már több kalibrációt is kipróbáltam, messze ez a legjobb eddig)

[Itt vannak a kalibrált adatok] Lehetséges, h eleinte, ha agyon kontrasztoltn szépített képpel használtad a TV-t fakónak fog tűnni. De az összes filmem sokkal szebb, színhűbb képet ad ezekkel a beállításokkal.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#30167) tothl válasza hdman (#30164) üzenetére


tothl
addikt

Eppen most linkeltek, az az ! :)
Probaljatok ki, ha el vagytok ajulva akkor nekiveselkedek en is ! :)
Igazabol en szeretem a kozepesen harsanyat..... :)

(#30168) Router


Router
őstag

Sziasztok!

Nagyjából körbenéztem a piacon és megtetszett ez az LG TV: 32lg5700
Valakinek van róla értelmes véleménye/ tapasztalata, hogy mennyire érdemes ezt megvenni? Nem láttam sehol sem 1:1 pixel mappingra utaló jeleket és ezért érdekelne, hogy mennyire jó ez a típus monitornak HDMI bemeneten ugyanis sokat lenne monitorként is használva.

Kérek mindenkit, hogy most mellőzzétek az én inkább 250k körül nézelődnék hsz-okat mert nem erre volnék kíváncsi mivel ennyi pénz lesz rá és kész!

www.reballing.hu/forum

(#30169) semetka


semetka
őstag

Érdekelne a véleményetek hogy ki hogy használja dvdről a TV-t.
RGB vagy komponens-t használtok??
Én nem nagyon láttam különbséget. Melyik a jobb?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#30170) bigdigit válasza justaview (#30158) üzenetére


bigdigit
addikt

Ezért nem mondom én sem bigdigit kedvenc PHILIPS PLF8404H TV-jére, hogy egy rakás szar, hiszen Ő pont azért van oda, ráadásul annyira, hogy minden mást csak gyalázni tud mellette. De Ő ettől boldog.

végül is te itt most mitől beszélsz?semmilyen tv-ért nem vagyok oda és nem tudom hol olvastad,hogy a 8404H a kedvencem lenne.csak azt írtam kíváncsi vagyok rá.sokat nem kell vissza olvasnod.

a B650-et meg nem szóltam le csak ecseteltem,hogy ha nem tudja azokat a ficsőröket amire normális használat mellett szükség lenne mkv lejátszása esetén akkor felejtős túlspilázni ezt a képességét.

(#30171) justaview válasza bigdigit (#30170) üzenetére


justaview
őstag

még jó,hogy mostanában inkább full blue-rayt "szerzek" be.hála az égnek egyre több a DOLBY TRUE HD magyar szinkron is így nem kell lealacsonyodnom ilyen gyenge minőségű mkv rippekre :)) bár van akinek az is elég :) szólj majd ha az is megy az istencsászár tv-ről.végre én is mondtam valami nagyot. :P

Lehet, hogy csak én éreztem brutálisan negatívnak e hozzászólásodat.
De igazad van, ez valóban csak a saját szubjektív megítélésem volt.

[ Szerkesztve ]

(#30172) hdman válasza s1ru2 (#30166) üzenetére


hdman
őstag

Köszi, azt hiszem munka után nekiugrom :)

Én korábban már kalibráltam a tv-t, de most azért kíváncsi leszek hdmi-->xbox360 párosításra :)

A grafikon meg :R :Y

Sopron city :)

(#30173) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Az aprók között is megtaláljátok ezt az LE32B650P-t:
Eladó egy teljesen új,32 collos,fullHD-s Samsung LCD TV.Bontatlan csomagolású (egy cserekészülékről van szó).Új,2009-es modell,kb 1 hónapja van MO-n.
Átvétel csak Gyulán vagy Békéscsabán,kizárólag személyesen.
Üzenet priviben vagy a 06-20-977-3500 mobilon.

[link]

(#30174) tothl válasza hdman (#30172) üzenetére


tothl
addikt

Nekem ezek a 3-as fenyeros dolgok nem annyira tetszenek......6 -oson, vagy 7-esen hasznalom

(#30175) bigdigit válasza tothl (#30174) üzenetére


bigdigit
addikt

akkor ezért ekkora a szemed:)már kifolyik lassan :))

(#30176) hdman válasza tothl (#30174) üzenetére


hdman
őstag

A fényerő nálam is 6-7-8 ra van állítva, mikor milyen kedvem van :)

Azért a beállításokat megcsinálom, de persze magasabb fényerővel.

Viszont 8-ason már nagyon melegszik a panel :(

Sopron city :)

(#30177) tothl válasza bigdigit (#30175) üzenetére


tothl
addikt

Jaja, az egyik mar kifolyt azert pici, a masikat még guvasztom ! :)
Mikor ott voltal láthattad az ízlesemnek megfelelő színvilágot... :)
Fogadok csak a szőnyegre való tekintettel nem dobtad ki a taccsot, a fejemet meg kis családom jelenlétére való tekintettel nem verted a falba.. :)

(#30178) tothl válasza hdman (#30176) üzenetére


tothl
addikt

És hogy melegszik miért zavar.. ? Hadd melegedjen.

(#30179) hdman


hdman
őstag

Zavarni nem zavar, csak elmegyek a Tv előtt és kis túlzással érzem a hőt :)

Az a kis kuki ventillátor nem hajtja el a meleget :)

Sopron city :)

(#30180) justaview válasza semetka (#30169) üzenetére


justaview
őstag

Érdekelne a véleményetek hogy ki hogy használja dvdről a TV-t.
RGB vagy komponens-t használtok??

Én pont a napokban kísérleteztem ezzel (de HDMI kapcsolattal).
A DVD-m HDMI kimenetéhez lehet rendelni, hogy RGB, vagy YCbCr jelet küldjön rá.

Egy nagy felbontású fényképpel néztem, aztán egy DVD-vel is. Mindkettőnél azt tapasztaltam, hogy YCbCr állásban ugyanaz a kép kontrasztosabb, azaz mélyebb a feketéje, mint RGB állásban. RGB-nél a fekete részek inkább nagyon sötét-szürkének látszanak ugyanazon TV beállításokkal. Vagyis YCbCr -nél mintha nagyobb skálán mozogna a világosságjel. Nálam egyértelműen látszik a különbség. A magyarázatot még keresem.

[ Szerkesztve ]

(#30181) semetka válasza justaview (#30180) üzenetére


semetka
őstag

Pontosítok, úgy értem hogy SCART-tal használjátok vagy esetleg komponenssel ( 3 RCA) + még rányomhatnám a progresszív pásztázást.
Az dvd-men nincs még HDMI. :(

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#30182) hdman


hdman
őstag

Feltettem a frissítést az LE40A656-ra, és be is kalibráltam.

2 dolog van rákötve a TV-re: x360 HDMI-n, és a laptopom VGA kábellel. A HDMI-t frankón be tudtam kalibrálni, a VGA-nál viszont fele funkció inaktiv volt :( (pl: színközök beállítása),szóval az csak félig ment.

Kipróbálni viszont nem tudtam, mert amint végeztem, el kellett mennem :(

Sopron city :)

(#30183) tyrial


tyrial
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap vásároltam egy Samsung LE46A656-os TV-t és azt vettem észre, hogy ha kikapcsolom távirányítóval,akkor is 20 wattot fogyaszt a specifikációban szerplő 1-el szemben? Ennek mi lehet vajon az oka? Nem kapcsolja ki a hangszórókat, vagy valahogy máshol illik ezeket kikapcsolni? Manuális kikapcsolót nem nagyon találtam a TV-n.

Egyenlőre marad az elosztó kikapcsolása, mint megoldás, de nem tudom, hogy az mennyire tesz jót a TV-nek.

Előre is köszi a segítséget és a tapasztalatokat!
Péter

Üdvözlettel: Péter

(#30184) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egyik barátom érdeklődik, hogy a Samu LCD-jéhez talált új szoft felrakása után a TV eddig jól működő magyar nyelvű menüje megsínyli-e a frissítést?

Mivel nekem ezirányú tapasztalatom nincs, így kérném a szakavatottakat, hogy osszák meg a tapasztalataikat.

Előre is köszönöm :R

read-only mode on the forum

(#30185) tothl válasza AtHoS (#30184) üzenetére


tothl
addikt

Nem sinyli meg.

(#30186) Old FatBoy válasza tyrial (#30183) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Szia!
A TV menűjében keresd meg a gyorsindítás menüpontot és kapcsold ki!
:))

Audiophile Troll

(#30187) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

TV vásárlása előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket milyen tv-t is vegyek. A keret max 150eFt-ig terjed amibe ugye egy 32" fér bele esetleg egy 94". Xbox361 lenne rákötve és egy laptop. Illetve még valami jó kis boltot tudtok ajánlani, ahol érdemes lenne nézelődnöm.

Előre is köszönöm a válaszokat!

"Per aspera ad astra"

(#30188) tothl válasza K3NZO (#30187) üzenetére


tothl
addikt

XBOX361 az valami tuningos blurayes mondjuk ? :)
Biztos nem lehet kicsit tagitani a keretet ?

(#30189) K3NZO válasza tothl (#30188) üzenetére


K3NZO
senior tag

Annyi a tunig, hogy van mellette egy ventilátor :D. Viccet félretéve xbox360-at akartam én csak félrenyomtam.

Tágítani nem nagyon szeretnék rajta, mert max 1-2 évig használnám, utána elajándékozásra kerülne.

[ Szerkesztve ]

"Per aspera ad astra"

(#30190) tothl válasza K3NZO (#30189) üzenetére


tothl
addikt

Akkor szerintem egy 37est be tudsz célozni normalisabbat talan....

(#30191) K3NZO válasza tothl (#30190) üzenetére


K3NZO
senior tag

Örülnék egy akkora tvnéek, de ahogyan nézegettem az árakat nem nagyon fér el a keretben egy ekkora, jó minőségű tv. Vagy esetleg tudsz ajánlani valami boltot?

"Per aspera ad astra"

(#30192) tothl válasza K3NZO (#30191) üzenetére


tothl
addikt

(#30193) justaview válasza K3NZO (#30191) üzenetére


justaview
őstag

Ez szerintem egy kifejezetten jó TV...input lag-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#30194) K3NZO válasza justaview (#30193) üzenetére


K3NZO
senior tag

Köszönöm a segítséget de 100eFt körül nem tudtok ajánlani valamit :). Mint említett vol 150-nél többet nem akarok rászánni erre a dologra :U .

"Per aspera ad astra"

(#30195) tothl válasza K3NZO (#30194) üzenetére


tothl
addikt

próbáltunk oda konvergálni, de optimistán, fölülrőőll ! :)
Ezek jó gépek (különösen a két 32es, a 37-est csak úgy írtam mint lehetőséget ha a nagyobb méretet preferálod...), olcsóbbat ajánljon más ! :)

(#30196) K3NZO válasza tothl (#30195) üzenetére


K3NZO
senior tag

Erről a tévéről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

"Per aspera ad astra"

(#30197) tothl válasza K3NZO (#30196) üzenetére


tothl
addikt

Nem fullhd -s es kozel sem olyan, mint a w sorozat semmilyen teren, de olcsonak olcso, ha ennyi a keret nem hinnem, hogy mellenyulsz vele. En szemely szerint nem ismerem.

(#30198) birooo


birooo
tag

Hello.

Tudtok olyan TV-t ajánlani, amiben van usb és az kezel külső hdd-t? Esetleg divixet is lejátszik.

(#30199) K3NZO válasza birooo (#30198) üzenetére


K3NZO
senior tag

Vegyél akkor egy popcorn centert ami mindent kezel és ré tudod kötni tv-re és meg van oldva.

"Per aspera ad astra"

(#30200) Alex91 válasza K3NZO (#30199) üzenetére


Alex91
félisten

Eleg neki egy WD HDTV... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.