Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29651) justaview válasza Scoobyka (#29648) üzenetére


justaview
őstag

"úgy nézz ki hogy a 2009es modellek közül a 40b650es kerül ki győztesen....a nem ledesek közül.....legalábbis szerintem....már csak az a kérdés,hogy minden 40esbe S-pva panelt raknak avagy sem"

Egy görög srác a napokban tett fel egy anyagot az internetre, amely úgy tűnik, hogy a Samsung eredeti szervízkönyvéből néhány -- részletes technikai paramétereket tartalmazó -- oldal másolata. Akit érdekel, ebből részletesen megtudhatja, hogy mely 2009-es Samsung (B5xx,B6xx,B7xx series....nem LED-es!) modellbe pontosan milyen panel került, és milyen egyéb paraméterekkel rendelkezik az adott típus. Kiderül belőle, hogy még a 46"-osban sem ugyanaz a panel van, mint a 40"-osban!!!!

INNEN letölthető.....aztán lehet agyalni :)

[ Szerkesztve ]

(#29652) headhunter válasza justaview (#29646) üzenetére


headhunter
addikt

5*, lehet válogatni, ár szerint rendezve!

[link]

(#29653) Tulujus


Tulujus
csendes tag

Sziasztok!

Gyors tanácsot szeretnék kérni: LCD TV-t vennék 20-26 col-ig tartományban, és úgy max 100eFt-ig. Otthoni 19 col TFT monitort váltana fel... a problem, hogy a PC integrált kártyája csak D-SUB (remélem jól tudom...) csatlakozóval rendelkezik. Mit ajánlanátok??

Előre is köszönöm!

''Az erőszak a gyengék végső menedéke.'' Salvor Hardin (Isaac Asimov)

(#29654) Jozsoka válasza Symbio (#29650) üzenetére


Jozsoka
csendes tag

Ennél a kártyánál a DVI is tud hangot továbbítani vagy mivel itt van HDMI kimenet így a DVI csak kép küldésére alkalmas?

(#29655) Symbio válasza Jozsoka (#29654) üzenetére


Symbio
senior tag

Azt nem tudom, de miért is kellene? A monitort a DVI-re (oda ugye nem kell hang), az LG-t a HDMI-re és akkor ott van hang is :K

(#29656) Jozsoka válasza Symbio (#29655) üzenetére


Jozsoka
csendes tag

Rendben, köszi a segítséget!

(#29657) BigBear válasza Scoobyka (#29648) üzenetére


BigBear
senior tag

Ezt még nem láttam élőben (40B650), de ennek is ugyanolyan fényes a felülete mint a korábbinak (40A656)? Mert őszintén szólva szerintem messze zavaróbb, mint ha esetleg kissé gyengébb a fekete megjelenítése.

(#29658) Cyrin válasza Scoobyka (#29648) üzenetére


Cyrin
addikt

A 3D-s érzés nagyon durva, kitűnik az összes többi tv közül, amik voltak az üzletben, nem semmi.

(#29659) Scoobyka válasza BigBear (#29657) üzenetére


Scoobyka
addikt

igen tükrözödik....azonban valaki szerint nem vészes valaki szerint az.....amúgy meg este kell mozizni...jóidőben meg a szabadban esetleg haverokkal egy sört beverni......rosszidőben meg annyira nem gáz a tükrözödés(bár én sem vagyok tükör párti),de a 40es még mindig jobb.

Cyrin: 3d-s???....én o.yat még nem láttam...a 656osnál inkább csak mélysége volt.....én nem a ledesre gondoltam,hanem a 650esre....annak is van egy 3d érzése?

[ Szerkesztve ]

(#29660) Cyrin válasza Scoobyka (#29659) üzenetére


Cyrin
addikt

Ha van mélységérzet az már 3D-s. :D

Pontosan a 40-es 650-est láttam, a többi tv ebből a szempontból nyomába sem léphetett, viszont a színek még mindíg nem az igaziak, itt viszont a Sony sokkal hihetőbb, valósághoz közelebb álló képet produkál.

[ Szerkesztve ]

(#29661) Scoobyka válasza justaview (#29651) üzenetére


Scoobyka
addikt

az itt leírtak szerint a 37es is 8 bitest kapot ahogy azt gondoltam és mondtam....40es is 8 bitest kapott....

650esekről akkor:
ezek szerint akkor 32,37 AMVA panel csak 16 millió szín
40-es S-pva 1,07billiós szín :D :U
46-os S-pva ,de jobb mint a 40es....hüm 1,07billiós szín
mind 8000-es kontraszt...(enyhén túlzásnak tartom mivel ez nem dinamikus)

6ms-os válaszidő!

32es továbbra sem 100hzes

620asok:
40esnél 10bites panel,de 4000es kontraszt 4mses válaszidő... panel típusa ???,de színekben nagyon jó! 1G colors....???ez nem tudom mi,de kurva keményen hangzik :D
46os AMVA 8 bites megint. megint csak a billiós szín :D

750:
40colosnál ugyanaz mint a 620asnál
46osnál is a 620as mintájára.

következtetés:

vagy 40b650 vagy 40b620asra érdemes rámenni szerintem...

620as(wide color2) kapható 290es áron 650es(wide color 3) 305es ár....most akkor mi is van?.....színekben 620as jobb,de 650es meg jobb kontrasztot tud...wide color 2 kontra 3omnál meg a panel dönt ezek szerint :D

....a kontrasz 4000 és 8000es számok nekem még mindig túl magasak ,mivel nem dinamikus....és elvileg tavaly is 8000et adtak meg,de az mint kiderült csak 3000es volt......

a 40b620as nem tükrözödik!!!!!!!!!!!! és fekete a tv színezés nélkül....samu honlapon nincs fent,de meg lehet már venni nálunk is hivatalos garancával......nekem ez nagyon szimpi tv nek nézz ki...ár szerintem 270 is lesz egyes boltokban... :C

[ Szerkesztve ]

(#29662) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hi all. Lenne egy Samsung LE40R71B 40 colos HD Ready (1360x768) monitor.
Sehogy sem tudok értelmes képet varázsolni PC-n, RGB-n nem ismeri fel: Szabványos pnp monitor. Próbálkoztam a HDMI-vel, borzalmas torz homályos képe van. RGB-vel majdnem jó, csak pár program és játék, driver hiányában nem működik vele fényesen.
Samsung.com-on semmi támogatás/szoftver/driver nem létezik, de még google-ben sem találtam. Mit javasoltok? (HDMI-vel felismeri hogy valamilyen Samsung monitor, szerintem egy driver nagyon kéne neki) A segítséget előre is köszönöm :R

(#29663) justaview válasza Cyrin (#29660) üzenetére


justaview
őstag

"....viszont a színek még mindíg nem az igaziak..."

De ez beállítható , nem? Ha színhelyesen adja vissza a dolgokat, akkor csak beállítás kérdése, hogy mennyire színes. Vagy arra gondoltál, hogy a színekben torzít is?

Ezen az oldalon pont a színekre ír előnyt a B650-nek a W5500-al szemben

Szó szerint ezt:

- More accurate colour hues
- No red push

(#29664) justaview válasza Scoobyka (#29661) üzenetére


justaview
őstag

"40-es S-pva 1,07billiós szín"

Örülök, hogy ezt előhoztad. Elolvasva, amit Te is, azon gondolkoztam, ha 8 bites a 40"-os panelje, hogyan lesz abból billió szín (ami azért amerikai billió, vagyis milliárd). ugyanis a 3 szín 8 biten az 16,7millió.... :N

[ Szerkesztve ]

(#29665) Scoobyka válasza Scoobyka (#29661) üzenetére


Scoobyka
addikt

1G szín valójában csak 1073.7M...tehát akkor a 40b650es az 1,07B színnel veri mint állat....valamint a 620as csak high kontraszt a 650es meg ultra kontraszt....4000 kontra 8000el....

tehát frankon benéztem... :B

de attól még a 620as nem tükrözödik.....,de a 650es ezek szerint kiüti hiába az egyik 8 bites a másik meg 10 bites panel.

650es eleve erősebbnek kell lennie mint a 620asnak.(de hogy milyen panel van a 620ban arról gözöm sincs)

de ha bíztos a forrás akkor a 40b650ben bizony S-pva panellal szerelik....(már csakaz a kérdés a 40a656ost veri-e színben a panel vagy csak szoftveres turpisságról van szó?)

Elégé ki van ez találva az biztos....trükköznek a számokkal rendesen és ahol tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#29666) justaview válasza Scoobyka (#29665) üzenetére


justaview
őstag

"1G szín valójában csak 1073.7M...tehát akkor a 40b650es az 1,07B színnel veri..."

Az amcsiknál nem ismerik a milliárdot, a millió után egyből a billió jön. Vagyis amit itt 1Billiónak írnak, az csak 1Milliárd, ami = 1G.

De még így sem értem, hogyan lesz a 3 x 8 bites színből 1 Milliárd, mert a 256^3 az csak 16.7 millió....

[ Szerkesztve ]

(#29667) Scoobyka válasza justaview (#29666) üzenetére


Scoobyka
addikt

lényeg a lényeg 650es gazdagabb színekben a 620asnál papíron :D

amúgy a forrásod biztos?....szóval 100%,hogy minden 40b650es S-PVA-val lesz szerelve?

(#29668) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Üdv!

Kérnék egy párt véleményt az alábbi készülékről:

Philips 32PFL5403D LCD

Remélem most veszi valaki a fáratságot hogy válaszol nem ugy mint az eddigi 2-3 kérdésemre...
Köszi előre is!

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29669) justaview válasza Scoobyka (#29667) üzenetére


justaview
őstag

"amúgy a forrásod biztos?....szóval 100%,hogy minden 40b650es S-PVA-val lesz szerelve?"

Európában igen. Eddig semmi jel nem utalt arra, hogy ne így legyen.

(#29670) Scoobyka


Scoobyka
addikt

mégegy 40b650es teszt...egész jól muzsikál...[link]

(#29671) justaview válasza Scoobyka (#29670) üzenetére


justaview
őstag

Lassan lehet, hogy veszek egyet... :)

(#29672) Scoobyka


Scoobyka
addikt

amúgy ha [link]és a [link]oldalt olvasom

a 40a656os 30ms-al lassabb,mint az f96os és 60ms-al lassabb mint a sony w4000ese(aminek ugyebár 0)
mig a 40b650es 100mssel lassabb,mint az f96os,gém modban pedig 17-34mssel lassabb...akkor elvileg a 40a656 és a 40b650es azonos input laggal rendelkezik , mivel mind2 körülbelül 30mssel lassabb,mint az f96...és akkor mind2 60mses készülék nem?

úgye jól értelmezem a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#29673) zhagyma válasza justaview (#29671) üzenetére


zhagyma
őstag

Azért ezt is olvasd el: [link]

(#29674) Scoobyka válasza zhagyma (#29673) üzenetére


Scoobyka
addikt

erről már írtam fent....a 40esben attól még s-pva van(legalábbis a 650ben) a doku szerint is...más méretben van kavarás csak....

(#29675) sittes79


sittes79
addikt

LH5000 is tesztelve, bökdösi a z4500-öt amit kétlek :)
[link]

(#29676) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok!Idáig plazma TV-t akartam venni, mert azt olvastam, hogy szebb a képe (őszintén szólva nekem is "életszerűbbnek" tünt), és az LCD talán csak PC-s alkalmazásban jobb.Most viszont, hogy kijött az új Samsung UE40B7000WW LED-es TV-je, nem tudom, hogy mi az igazság.Szerintetek tényleg ez most a legjobb választás? Monitoroknál idáig nem sikerült összehozni a színhűséget az alacsony input-lag-gal, "utánhúzás" mentességgel.Lehet, hogy az OLED-del sikerült?

[ Szerkesztve ]

(#29677) tothl válasza justaview (#29613) üzenetére


tothl
addikt

Na en is pont ezert helyeztem vasarlaskor a hangsulyt az s-pva panelre. Lehet persze mas is jo, de pc-s monitorokon is egybol beleszerettem, mikor megtudtam, hogy tv-k be is szerelik el volt dontve, hogy kell nekem. :)
Engem egyebkent fenykep nezegetessel gyozott meg.

(#29678) justaview válasza zhagyma (#29673) üzenetére


justaview
őstag

"Azért ezt is olvasd el"

Igen, tudom, hogy a fórumon meg van keveredve mindenki, de azért abban nagyjából egyetértenek, hogy a 40"-osban S-PVA panel van, ahogy scooby is írta. Ez szerepel a Samsung service könyvében is.

De ez még mindig nem jelentene nekem semmit, ha nem láttam volna a különbséget a saját szememmel a 32, 37 és a 40" között képminőségben. Na az győzött meg, mert addig én is azt hittem, hogy: ugyan már, nem lehet akkora különbség......
De lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#29679) priti


priti
addikt

Az input lag-ot lehet valamiből számolni? Én eddig abban a tévhitben voltam, hogy a válaszidőben benne van, végtére is benne kéne hogy legyen :W így elvileg csak kisebb lehetne, mint a teljes válaszidő, de a fórumokat olvasgatva látom , hogy nagyon nem :(((
Nem is értem, hogy akkor most a specifikációban szereplő válaszidő az minek a válaszideje ha nem a tv-jé... hogy van pofájuk 5 ms-ot odaírni, ha az input lag eleve 30 ms fölött van, nem tök mindegy, hogy mi miatt nem válaszol, ha egyszer nem válaszol :W kitörölhetem vele ha a panel 5ms alatt válaszol ha az adat meg ott kolbászol fél órát az elektronikában, és durvára nem a panel specifikációját olvasom hanem a tévéjét, mi a cart keres ott bármi másnak a válaszideje? :(( ...még jó hogy nem vettem még semmit, be is vágnám az üzlet ablakán 5ms alatt, nekem pc-hez is kell, ez már extrém igény 2009-ben? :W ...de miért nem lehet kötelezni a gyártókat egy nyomorék "teljes válaszidő" adat egyértelmű közlésére? Fájna?
Itt tökölök napok óta erre eljutok odáig, hogy a plazma beég az lcd meg késik, remek, most kezdhetek napokon át teszteket olvasni, mire találok valami cart, (amit qrvaországban persze rittig nem lehet kapni) de könnyű választani, mert mindent leírnak a specifikációkban csak azt nem, amit kéne, az üzletben meg nézheted rajta a zsidóklubbot amiből aztán bazira el tudod dönteni :W Nekem legyen időm napokig keresgélni mert az se igaz, amit kérdeznek. Elmennek a durva anyjukba, hogy más a specifikáció is kamu, elképesztő, persze extra csilli-villi fényes tükrös napvakítós keret aaaaaaz van a sok fos elektronikán, aaaaz kell a népnek :O

Hardverlesen

(#29680) Symbio válasza priti (#29679) üzenetére


Symbio
senior tag

Talán azért, mert a panel válaszideje fix érték (és ezt miért ne írhatnák le), de az elektronika késleltetése változó, attól függően, hogy milyen funkciók vannak bekapcsolva.
Mielőtt még jobban megfájdul a fejed ( :D ), gondolkodj, az LCD felhasználók körének a világon hány %-a használja a tv-t olyan játékokra, ahol létkérdés a minimális tényleges input lag? Tehát a marketingesek nem fognak ezzel foglalkozni :(

Ember, csillapodj, mielőtt jönnek a fehér köpenyesek ;)

(#29681) tothl válasza priti (#29679) üzenetére


tothl
addikt

A panel valaszidejenek van koze az input laghoz, de a ket dolog teljesen mas.
az input lag = az az ido, ami a bemeneten leadott jelnek a kepernyon valo megjeleneseig eltelik..
a panel valaszideje meg = az az ido, amig a panel kepes az egyik kepkocka tartalmarol atallni az uj kepkocka tartalmara.

Egy fel perc input laggal rendelkezo, 1 nanosecundumos valaszideju panellel szerelt keszuleknel csodalatos villamgyors focimeccset es jegkorongot nezhetsz, nem fog sosem elmosodni, annyi, hogy csatorna, vagy jelvaltaskor lesz egy fel perc mig elindul az adas..... :)
Ja meg a halofulkeben fel percet sietni fog a regi junoszty...az uj masinahoz kepest... :P

(#29682) priti válasza Symbio (#29680) üzenetére


priti
addikt

bocs a kirohanásért, de már teljesen ki vagyok borulva, hogy itt görcsölök órák óta, hogy találjak egy nyomi tv-t, már a hátamba beleállt a görcs, meg a szemem kifolyt, kínomban a samunak az LE-40A656 típusára ráállok, mert arról írtak jókat a legtöbben, kezdem meggyőzni magam, hogy ez jó lesz, erre most találtam arról is a hwsw-n egy olyan hsz-t ahol meg azt írta a srác, hogy nincs megelégedve vele játék közben, ami az input lagját illeti és akkor most itt ötleteljek, hogy most ez a gyerek a béna és nem a HDMI2-be dugta pc bemenetnek elnevezve csak pásztázással levéve a fölös cuccokat és azért, vagy valóban ez a típus se jó nekem és a többi hozzászóló nem próbálta ki rendesen, csak magyaráz és ez is késik, magyarul bizonytalanság, ami a halálom, á kész, már rég letettem arról, hogy több azonos tudású típus közül választani külső alapján, már elég lenne az is, ha csak egy nyomorékot találnék amiben legalább tutira olyan elektronika van, ami nem szivat meg az input lagjával, nehogymár ne legyen egy ilyen se. Bőven elég lenne nekem akár a legolcsóbb full hd lcdtv, mit bánom én, hogy milyen képjavító áramkör nincs benne, amikor a set-top-box amit a kábeltévémhez adtak úgyis egy hulladék, a pc-men meg van vagy 300 film avi-ban, hát hulla midegy milyen csak videokárnyával meg lehessen hajtani 1080p -vel úgy, hogy ne laggoljon be játék közben meg lapos legyen, hogy fel tudjam tenni a falra, mert kicsi a hely, erre itt szívok órák óta és semmi konkrétum amiben biztos lehetek, egyszerűen nem hiszem el, hogy valójában lövésem sincs melyiknek mennyi a valós válaszideje, youtube-on találtam egy két tesztvideót abból meg az elektronikából próbálok ötletelni hogy úgy kábe melyik lehet jó, de most akkor kezdeni elölről hogy melyikben milyen elektronika van ki lehet e kapcsolni a képjavító menüpontokat stb. stb. hát már eret vágok magamon és még mindig csak úgy közelítek.

Hardverlesen

(#29683) priti válasza tothl (#29681) üzenetére


priti
addikt

Világos csak a specifikáció attól specifikáció, hogy pontos adatközlés. Ha a panel válaszideje 5ms, akkor az szerepeljen a tévé specifikációjában, hogy
"a beépített panel válaszideje = 5ms" és ne az, hogy
"válaszidő = 5ms", mert ez a tv specifikációjáról lévén szó egyértelműen fals adat mélyen tisztelt mérnökurak, mert így a tv teljes válaszidejéről beszélünk ami meg nem ennyi, ha meg változó értékű az input lag, akkor meg tessék szabványt írni a durva mindenit és azt mondani hogy
A osztály: <30ms
B osztály: <60ms C; D; E osztály stb. és ne mondja nekem senki, hogy ezt se lehet grrr :((

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#29684) tothl válasza priti (#29683) üzenetére


tothl
addikt

En igazan nem akarlak rabeszelni semmire...de meg nem szurtam tokon magam a 40a656 miatt. Ha van tobb penzed, akkor mar lehetne varialni.. :)

(#29685) dabadab válasza priti (#29679) üzenetére


dabadab
titán

"Én eddig abban a tévhitben voltam, hogy a válaszidőben benne van, végtére is benne kéne hogy legyen"

Egyaltalan nem kellene, hogy benne legyen, a response time az utanhuzas, nem pedig az input lag miatt erdekes.

Egyebkent nem csak az LCD, hanem a plazma is kesik (mivel a kesest nem a panel, hanem az elektronika okozza, az meg kabe ugyanaz), viszont a plazma tenyleg beeg, tehat ezzel legalabb egy problemad megoldodik :)

DRM is theft

(#29686) Archttila válasza priti (#29682) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

yotube-on van par vid ami igazolja hogy fos az input lag konzolhoz tuti...
1080p-be meg jateknal sokszor pislakol ugye... (flicker efekt ha tudom)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#29687) tothl válasza Archttila (#29686) üzenetére


tothl
addikt

mi pislakol ? :)

(#29688) sonykor


sonykor
tag

Laptopok monitora kb. 1 cm széles: [link].

Miért nem ilyen vékonyra készítik az LCD monitorokat? Nettop mellé pont ez passzolna. Könnyen hordozható volna mind a kettő.

(#29689) Archttila válasza tothl (#29687) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

http://www.youtube.com/watch?v=l51b2rggc-s
Hidd el panaszkodnak ra sokan...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#29690) tothl válasza Archttila (#29689) üzenetére


tothl
addikt

en nem tapasztaltam igaz ps3mam nincs, de PC 1080p hdmi-neem csinal ilyet.
mondjuk en decemberben vettem, es relative uj firmware volt rajta

(#29691) pinnacle válasza priti (#29679) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az input-lagot itt tudod megnézni.
Egy CRT monitort vagy képcsöves TV-t kell klónba kötni az LCD-vel, elindítani a programot, több fotót készíteni, amennyivel kevesebbet mutat, annyi az input-lag.

Megnéztem az MM-ben a Samsung LED-es TV-t.Tényleg tökéltes a Full HD-s anyag, de sajnos az analóg TV adás olyan, mint egy 10-szer másolt VHS kazetta.Nem tudom, hogy mi lesz a MiniDV felvételekből készített DVD-kel és a TV nézéssel.Sajnos nincs mese, Full HD-s TV-hez Full HD-s anyag kell.

Az eladó szerint 40"-42" méretben a Panasonic TX-P42G10E a legjobb, de analóg TV adásnál még mindig a régi képcsöves a tuti.

(#29692) Symbio válasza priti (#29682) üzenetére


Symbio
senior tag

4,5 hónapig keresgéltem a nekem való LCD-t, mit nyavajogsz, hogy órák óta görcsölsz ezen :D Megsúgom, nincs tökéletesen jó választás, valahol kompromisszumot kell kötni, nem is keveset. Sajnos nem a PC-s játékokra vannak kihegyezve az LCD-k.

(#29693) hdmi


hdmi
tag

Samsung LE-40B651 video review [link]

Érdekes, hogy a tv-n a budapesti dunai red bull airrace látható.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#29694) priti válasza Archttila (#29689) üzenetére


priti
addikt

Ez szerintem inkább az átjátszó kábelben lévő száltörés, forrasztás áldásos munkája digitális átjátszás közben, valszeg az érintkezés bizonytalansága miatt egy két 1-es értékű feszültségszintet 0-nak vesz és ez okozza ezt a zavart. Valszeg lovkosztos átjátszó kábeleket nyomtak a ps3 mellé a dobozba, aminek a fele gyártási hibás, mert persze az is kamu, hogy 18000Ft-os duplaárnyékolású 24k arany bevonatú meg mittomén milyen csodakábel kell digitális átjátszáshoz, baromság, ez is egy akkora vakítás, hogy az valami hihetetlen, érintkezzen rendesen, ennyi a lényeg, az más kérdés, hogy az olcsók közül jó ha minden 20. jó, de az még rendben van, mert visszaviszem és kicseréltetem, ha szar, csak a tv legyen jó.

Hardverlesen

(#29695) priti válasza tothl (#29690) üzenetére


priti
addikt

Na az jó, én is így akarom, pc-vel ...és érezni az elcsúszást amikor játszol? Ha megrántod az egeret megy flottul azonnal, vagy lustán indul meg?

(#29691) pinnacle köszi, ezt láttam you tube-on is, csak az a gondom, hogy a notimon nincs hdmi, se dvi, amúgy simán fognám és rákötném pofátlanul az üzletben, mert ott kéne, itthon már hiába bosszantom vele magam

(#29685) dabadab ha jól veszem ki neked már meggyőződésed, hogy nincs olyan LCD tv, ami alkalmas a monitor kiváltására hiába az 1080p felbontás?

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#29696) Tidor00


Tidor00
tag

rengeteg hsz...
ismerősnek kellene vmi tv-t ajánlanom 100-150k környékén pár típust tudnátok ajánlani pár szavas indokkal együtt
kis szobába lesz így 32" -os gondolom elég lenne de nagyon nem vagyok ismerős ebben a témában remélem tudtok segíteni :R

még gondolkodom rajta

(#29697) DigitXT válasza DroneZ^ (#29662) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha HDMI-vel torz és homályos, akkor nem ártana a felbontást beállítani.:D

(#29698) Csabi8507


Csabi8507
tag

Sziasztok.
Érdeklődnék,hogy valaki vásárolt-e már a digitalko internetes webáruháztól?
Sony 37V5500 néztem ki.
Előre is köszi.
Úgy általánosságban azt kérdezném hogy érdemes-e netről vásárolni?

(#29699) runner 125 válasza Csabi8507 (#29698) üzenetére


runner 125
nagyúr

..olvastam már 1-2 embert, akik onnan vásároltak, talán az egyik legolcsóbb netes shop.
Szvsz megéri netről vásárolni, akár 10-20-30% -kal is olcsóbb lehet az adott típus.
A garanciára viszont kérdezz rá mindenképpen -hivatalos gari legyen rá!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29700) priti válasza Symbio (#29692) üzenetére


priti
addikt

És mi lett nálad a nehéz szülés végén a befutó?

(#29694) priti ehhez még annyit tennék hozzá , hogy annak is sok esze volt úgy amúgy, aki a HDMI csatlakozót ekkorára találta ki. Egyszerűen kevés a hely a minőségi forrasztáshoz és könyörgöm átjátszókábelt elég nehéz strapabíróra legyártani úgy, ha nincs hely forrasztani, teljesen felesleges ez a precízió eröltetés ide, nyugodtan maradhattak volna a DVI-nál, ahhoz legalább lehetne normális vezetéket csinálni fillérekből, most nem lenne tök mindegy, hogy mekkora a csati a tv, dvd játszó hátulján, tisztára úgy van előadva, mint ha a DVI olyan hatalmas lenne hogy már nem férne el... aki akarja majd használ átalakítót HDMI-re, de nem, pont fordítva, mert ha DVI lenne akkor még a végén kevesebb lenne a gyártási hibás átjátszókábel :W Legalább utólag jönnének rá, hogy 1080p -nél már annyi az adat hogy nagyon apró hiba is gondot okozhat az átjátszásban és lévén hogy tök ugyanaz a kettő legalább tennének mától DVI csatlakozót a TV-k hátuljára, most nem durva mindegy nekik, de komolyan

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.