Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29501) he7edik. válasza Lonsi (#29498) üzenetére


he7edik.
addikt

Köszönjük tanár úr! ;)

Égő szöveg a flém vázon

(#29502) opcsi


opcsi
csendes tag

Tegnap rendeltem meg egy Samu 37A656-ost az Extreme Digital-tól, és ma este már ki is szállították. Minden korrekten zajlott. Egyelőre még csak analóg UPC tévével és DVD-vel próbáltam ki (a Blu-Ray egy következő lépés lesz). A tévéadás kellőképpen gagyi, de hát ez várható is volt, amúgy sem óhajtok sokat tévézni a géppel...
A DVD képe scarton keresztül elég jó, de már nagyon kíváncsi vagyok a BR képére HDMI-ről... :) Színek, kontraszt szépek, 100 Hz ki-be kapcsolgatása érdekes hatású.

Idáig egyetlen dolog van, ami kis fejtörést okoz(ott): a DVD próbák között két képarányú filmet használtam: A Sith-ek bosszúját 1:2.35-ös, és a Starship Troopers-t 1:1.85-ös képaránnyal. Mindkét esetben összenyomott képet látok pl. 16:9, vagy Auto szélesség módban. Ha "Nagyítás"-ra kapcsolok, az 1:1.85 szépen kitölti a teljes képmezőt kis állítgatás után. Ez eljátszható a nagy szélesvászonnal - 1:2.35 - is, de akkor beletakarok a DVD feliratsávba. Ez a valamit valamiért tipikus esete... :)
Na, majd HDMI-n, felskálázott 1080i-vel, és Blu-Ray 1080p-vel lesz a fincsi... :)

(#29503) Versus82 válasza he7edik. (#29496) üzenetére


Versus82
aktív tag

felejtsétek már el a sony hd filmeket... én a hajósat, meg a csaj sétálgatóst láttam egymás mellett egy v5500,w4000,w4500,z4500-on, semmi különbséget nem láttam. berakattam a hulk blu rayt, és mindenki odagyült a z4500 köré csodálkozni.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29504) ZewaDeluxe válasza Lonsi (#29498) üzenetére


ZewaDeluxe
tag

Adj nekik!!! Némelyik kvázi-analfabéta izzadt próbálkozását a legnagyobb jóindulattal is csak egyféleképpen lehet értelmezni: agresszió... :DD :DD :DD

Áldassék a neve annak, aki manapság felszólal az esztétikum, a helyes nyelvhasználat és az ízlés nevében!

Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

(#29505) MadBlade válasza DigitXT (#29424) üzenetére


MadBlade
tag

Sajnos míg a CRT beállításainál [ez] fogad , addig az LCD TV-nél semmilyen más beállításra nem ad lehetőséget: [kép] :O.
Bár a CRT és az LCD képét nem tudom külön állítani , úgy gondoltam végignézem az összes felbontási lehetőséget a "Megjelenítés" fül alatt , de mindegyiknél lelóg egy kisebb-nagyobb sáv körbe a széleknél ...
JoolsNOS írta , hogy ha magasabb felbontásra állítja a megjelenítőt , akkor passzolnak a szélek , csakhogy nálam alapból 1920x1080 / 60Hz-re állítja ,és ennél nagyobb felbontás nem áll rendelkezésre. :W

Valakinek valami tippje ? :F

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#29506) Yahhher válasza MadBlade (#29505) üzenetére


Yahhher
aktív tag

1920*1080-nál akarsz nagyobb felbontást?
Miért? hova? Minek?

(#29507) DigitXT válasza MadBlade (#29374) üzenetére


DigitXT
félisten

Uh, ott van a "Horizontal span", az kell neked, ha klónozod, akkor perszehogy nem fogja engedni állítani. Mellesleg azt csak most nézem, a PH képét tekintve, hogy hiába írja ki a TV, hogy 1920x1080i, a VGA attól még egy 1024-es képet tol ki, max. felskálázza 1920-ba (és még ki is lóg:DDD). Ha nem lógna ki, akkor is rossz lenne, homályos, aránytalan. Szerk: bocs, hogy ezeket korábban nem vettem észre.:B Szóval mindenképpen a kiterjesztett asztalt válaszd, amit az első mondatban írok, utána lehet függetlenül állítani, és a "másik asztal" sokkal nagyobb felbontású lesz. (Viszont egy 26-os TV-nél eléggé bele kell majd bújnod, hogy lásd mondjuk a PH-n az apróbetűt is, persze lehet, hogy sas szemed van...) #29505: oda is van írva, hogy 1024-ben megy, és azért nem engedi állítani, mert klón módban vagy, így csak az elsődleges kijelzőt állítgathatod, a másodlagost mindig hozzá igazítja. Szerk2: a lelógás meg mindig azért van (ha a TV mást nem mond), mert akármilyen felbontást állítasz be a CRT-n, a TV mindig ugyanazt az 1920-as jelet fogja kapni, csak a tartalma lesz más az adott felbontásnak megfelelően.

Yahhher: nem ez volt a kérdés, a kollégának egészen más problémája van.
(Ami két részből áll, egyrészt a klón mód használata, és az 1024-es kép,
másrészt a VGA által felskálázott 1920-as kép overscan-je. De ezt feljebb
kifejtettem, csak azért említem, mert itt nem arról van szó, hogy 1920-nál
nagyobb felbontásban akarja használni, csak a megoldással próbálkozik.)

[ Szerkesztve ]

(#29508) Versus82


Versus82
aktív tag

ezeket a szabadon fogható hd adásokat hogy lehet behozni? akárhogy kerestem nem jött be semmi... nem mintha érdekelne a dunatv, de a minőségre kíváncsi lennék.

digitálison talált vagy 90 csatornát, de csak a nevüket írja ki fenn meg hogy mi megy épp, kép nincs, gondolom ahhoz box vagy kártya kell?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29509) 19mikober68 válasza Versus82 (#29508) üzenetére


19mikober68
csendes tag

Nekem egy pc-s tv kártyám van, amivel tudom fogni a 4 szabad csatornát. A 2 előfizetésest azt nem, ahhoz már szükséges a settopbox.
A két felbontás között, ha CSAK, szoba, vagy tető antennád van, trabant-audi a különbség.
Nem lehet összehasonlítani. Sajnos én nem tudom megoldani a kábeles szolgáltatást. Így marad a sima antenna, és marad a tv tuner kártya, meg a tv. Így 2 csatornát tudok egyszerre nézni. :-)

(#29510) dh66e válasza Versus82 (#29508) üzenetére


dh66e
veterán

Attól függ hol veszed az adást mert nagyon sok minden befolyásolja a vételt.Eléggé összetett a dolog én nem is szenvedek vele,két csatiért meg pláne!

(#29511) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ma volt itt a samsung szervízes és kicserélte a digi panelt, mostmár jó lett belehet kapcsolni a készüléket normálisan nem csak a program számokkal. A 1021-es firmwarrel ellátott panel került bele, de most nézem van már 1022-is valaki felrakta már?

(#29512) Capella válasza Versus82 (#29508) üzenetére


Capella
senior tag

A szabadon fogható HD adásokat attól függően, hogy hol laksz, vagy szobaantennával, vagy erősítős szobaantennával, vagy tetőantennával tudod fogni. Legrosszabb esetben a tetőantennához is erősítő kell. :P

Szobaantennával nagyon nem mindegy, hol van elhelyezve az antenna, milyen irányba van fordítva. Néhány cm és néhány fok sokat számít.
Az új tévéden nagyon szépen tudod követni a jel tulajdonságait a rendszerinfóban.
Hogy magamnál klasszikusabbakat ne idézzek, íme néhány próbálkozásom. ;)
[link 1] [link 2] [link 3]

A kódolt kábeles DVB-C vételhez vagy kódkártya és CA modul, vagy kódkártya és set-top-box kell.

(#29513) 19mikober68 válasza Capella (#29512) üzenetére


19mikober68
csendes tag

Én Tökölön lakom, elöttem van egy 2x magasabb ház mint az enyém. Itt az analóg adások gyengén jönnek, de a digitális jól a jelerősségem 80% feletti állandóan, a jelminőség 95-100% között mozog.

(#29514) matthews


matthews
aktív tag

Versus:

Szegeden a MM-ben láttam ma 46w4500-at. Azt mondta az eladó még 3 van raktáron...

"No brain, no problem"

(#29515) Versus82 válasza Capella (#29512) üzenetére


Versus82
aktív tag

köszi mindenkinek, akkor próbálkozok egy kicsit még vele. az a CA modul miscoda?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29516) Versus82 válasza matthews (#29514) üzenetére


Versus82
aktív tag

köszi, de már megvettem a 46z4500-at. szerintem kb annyiért amennyiért a 46w4500-at adják a médiában:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29517) dh66e válasza Versus82 (#29515) üzenetére


dh66e
veterán

Oda dugod be az előfizetői kártyát,DVB-T-nél a hír tv,atv vételéhez.DVB-C-nél nem tudom hogy van e olyan szolgáltató aki ad külön kártyát.

(#29518) Versus82 válasza dh66e (#29517) üzenetére


Versus82
aktív tag

aham. akkor jó pénzért meg kell venni. szerintetek melyik a legolcsóbb megoldás hogy jó minőségű tv adást lehessen nézni?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#29519) dh66e válasza Versus82 (#29518) üzenetére


dh66e
veterán

hellohd.hu talán.nem biztos hogy a legoccób,de az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#29520) thakl válasza SzlobiG (#29511) üzenetére


thakl
csendes tag

Én még nem raktam fel. Megvárom egyszer, hogy mások mit tapasztalnak.

[ Szerkesztve ]

(#29521) Scoobyka


Scoobyka
addikt

[link]

ezek alapján 2009ben 10bites panelről 8 bitesre állnak át samuék is....

a kontrasztot viszont 3000ről 5000re nővelik...

(#29522) Scoobyka válasza Scoobyka (#29521) üzenetére


Scoobyka
addikt

ja és ami kimaradt... a 37es modelekben továbbra is auo panel lesz csak.... viszont a contraszt nem változik l továbbra is 3000es lesz...tehát a 37b650 AUO panel lesz!

(#29523) SzlobiG válasza thakl (#29520) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én viszont megtettem, nem vártam.:) Különbséget még nem tapasztaltam.:U

(#29524) justaview válasza Scoobyka (#29522) üzenetére


justaview
őstag

"ja és ami kimaradt... a 37es modelekben továbbra is auo panel lesz csak.... viszont a contraszt nem változik l továbbra is 3000es lesz...tehát a 37b650 AUO panel lesz!"

Ez nagyon valószínű, DE ez nincsen benne az általad küldött prospektusban...vagy csak én nem látom?

És honnan tudod, hogy 8bites az AUO panelje is? Mert hogy van neki 10bites is!

Itt vannak az általa gyártott panelek adatai.

(#29525) justaview válasza justaview (#29524) üzenetére


justaview
őstag

Az AUO-nak két különböző fajta 37"-os panelje van.

Az egyik 60Hz-es és 8bit-es, valamint a reakcióideje 6.5ms.
A másik 120Hz-es, 10bit-es, a reakcióideje 5.5ms.

Ha most abból indulunk ki, hogy egy 100Hz-es TV-be, mint amilyen a 37B650 is, nem rakhatunk 60Hz-es panelt, akkor eszerint a másik került a Samsung 37B650-be

Az pedig 10bit-es! :)

(#29526) matthews válasza Versus82 (#29516) üzenetére


matthews
aktív tag

Akkor tessék egy kimerítő leírást adni a készülékről! :DD

"No brain, no problem"

(#29527) Scoobyka válasza justaview (#29525) üzenetére


Scoobyka
addikt

nagyon ragaszkodsz ehhez a 37b650hez .....

azt esetleg nem tudod,hogy ez tülör kijelző lesz avagy sem?

és mivel már ennyire utána olvastál....azt esetleg tudod ,hogy a panelen kívül miben tér el még a 40estől?....azon kívül,hogy a kontraszt biztos,hogy kisebb....már csak azért is,mert az auo 37es panelek 3000esek...az új samu panelek meg 5000esek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#29528) justaview válasza Scoobyka (#29527) üzenetére


justaview
őstag

"nagyon ragaszkodsz ehhez a 37b650hez ....."

:)

Eredetileg a Sony W5500 érdekelt, de az is 37" méretben, a helyszűke miatt. Aztán megijedtem, mert mindenki a W5500 clouding és bleeding hibájáról beszél, tele van vele jónéhány fórum. Van aki már kettőt is visszaküldött a boltba ezért. Szóval ekkor kezdtem körülnézni máshol, és így találtam rá a B650-re. A Samsungot meg itt sem szidják sokan :)

Úgy tudom a panelen kívül nincsen más különbség. A Samsungnak meg sikerült eltüntetni a gyári adataiban a panel különbséget azzal, hogy bevezette az Ultra, Mega, stb. kontraszt arányt a számok helyett. Azóta a panelt egy srác leellenőrizte az AVFORUMS-on, tényleg AUO. Az a baj, hogy még nem láttam élőben, csak a 40"-ost.

Jogos a kérdésed, mivel más a panel, lehet, hogy a felülete is más, ezt még nem tudom.

Egyébként nagyon tükröződik a Samsung úgy általában?

(#29529) Scoobyka válasza justaview (#29528) üzenetére


Scoobyka
addikt

azt tudni kell,hogy a mostani lcd-tvk többsége mind tükrözödik...csak valamelyik nagyon valamelyik kevésbé...philips egyáltalán nem(kakuk tojás)....sony közepesen(simán látom magam benne nap közben,de azért a ráncokat még nem)...samu a leginkább(a ráncokat is,ha közelebb megyek)....a samut kábé annyira tükrözödik,mint a mostani notik clear kijelzője...

[ Szerkesztve ]

(#29530) justaview válasza Scoobyka (#29529) üzenetére


justaview
őstag

Köszi az infót :)

A Philips-ekről egyébként mi a véleményed?

(#29531) Scoobyka válasza justaview (#29530) üzenetére


Scoobyka
addikt

jók....de korábban már írtam a 42pfl7403asról.....nálam az járt...a 9es szérával csak futólag találkoztam....nekem az S-ips panellel egy nagy gondom van, a gyenge betekintési szög.....valamint írtam a samu ,sony, philips trióról írtam...

(#29532) he7edik.


he7edik.
addikt

A JVC milyen tipusú panelt használ?

Égő szöveg a flém vázon

(#29533) he7edik. válasza Scoobyka (#29531) üzenetére


he7edik.
addikt

Kiváncsi leszek az új LG LH7000-re nekem nagyon tetszik de ezt a betekintési szöges dologot mindenképp megvizsgálom.

Égő szöveg a flém vázon

(#29534) Scoobyka válasza he7edik. (#29533) üzenetére


Scoobyka
addikt

én az lh4000esről már tudok ezt-azt...,de mivel még nem láttam kár lenne elmondani a tutit....anyit mondok remélem a 7000es más panelt kap majd.

(#29535) ilyen_85 válasza Versus82 (#29019) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

Épp most kezdek dolgozni a Sony-nál mint promóter. Ha már úgy is a fejembe verték akkor megpróbálom valamennyire elmondani mire is jó a Motionflow 100hz-es változata. Remélem elég lessz hozzá a tudásom :B

Nos, tehát a technológia lényege, hogy a mozgást minél folyamatosabban adja vissza. Ezt úgy éri el, hogy a mozgást több mozzanatból, több fázisból építi fel, mint amit az eredeti jel tartalmaz.

A Motionflow nélkül az 50hz-es jelet nézed, ha bekapcsolod akkor a tv a képkockák közé kiszámol egy köztes képkockát is, figyelembe veszi a képen látható mozgó részeket és a két eredeti képkocka közé beszúr egy új képkockát. Az új képkocka a mozgás sebességét és irányát meg egyébb dolgokat figyelembe véve egy olyan fázist mutat meg ami az eredeti bemeneti jelben, tehát mondjuk egy foci meccs közvetítésében nincs benne, de az elektronika szerint így kéne, hogy kinézzen :)

Kicsit olyan ez mint az mp3-nál a mintavételezés, minél sűrűbben veszünk mintát az eredeti tömörítetlen zenéből annál több részletet sikerül elcsípnünk és jobb lesz a minősége a zenének.

A 200hz-es változat annyiban más, hogy itt először beszúrja a 100 hz-es plusz képeket, majd, újra kiszámol minden képkocka közé még egy új képkockát, így már 4-szer részletesebb mozgást látsz a képernyőn.

A 200 hz-es motionflow tartalmaz még egyébb képjavító trükköket is, mint például az Image Blur reduction, tehát a kép elmosódás csökkentést. De ez már más tészta. A lényeg, hogy nem szimplán a képkockák számát növelték, hanem finomítottak is az eredményen.

Nos ez kicsit hosszúra sikerült, de a lényeg, hogy válaszoljak a kérdésedre is, a Blu-ray filmeknél is belehet kapcsolni, de ott inkább egy másik technológiát érdemes használni ami 24p True Cinema névre hallgat. Ennek a lényege, hogy itt elméletileg azzal a beállításokkal nézed a filmet ahogy azt rögzítették, tehát így lessz a legjobb az élmény.

Én úgy vagyok ezzel, hogy szerintem kikell próbálni, belenézel egy filmbe úgy hogy bekapcsolod a motionflow-t majd megnézed ugyan azt kikapcsolt motionflow mellet, esetleg úgy is, hogy bekapcsolod a 24p True Cinema beállítást.

Tehát a Motionflow marad a foci meccsekre, meg a tv műsorokra, esetleg dvd filmekre, a Blu-ray-re meg inkább a 24p.

Ja igen... a moziban is 24 p-vel "döcög" ;) csak ott még picit trükköznek az egésszel, mert egy képkockát megmutatnak neked 2-3-4-szer is akár :) így végülis 96hz-et is elérhetnek, csak ugyan abból a 24 képkockából :)

(#29536) DigitXT válasza ilyen_85 (#29535) üzenetére


DigitXT
félisten

Halkan jegyzem meg, hogy az mp3-at idekeverni nem volt jó ötlet.:R
Eleve nem egészen úgy működik, meg amúgy ha van egy tömörítetlen
zenéd, akkor azzal még azt csinálsz, amit akarsz, viszont ha van egy
már rögzített képanyagod, abból több információt, ha "megfeszülsz" sem
fogsz kicsikarni. A mozgásélmény folyamatosságát persze lehet javítani,
és ezt meg is teszi a 100Hz technológia, eltekintve a hátrányaitól, mint pl.
az artifactok, ill. ha épp nem tud vmi értelmes képkockát kiszámolni, akkor
meg kb. marad, ami volt, így egy akadás feelinged lesz: ki van ez találva.:D

A másik, hogy tényleg jó lehet, ha a focimeccsen az "egyenes vonalon
egyenletes mozgást végző" labdát többször rajzolja ki.;] Vagy már erre
is van valami trükk, hogy fizikai modelleket is figyelembe vesz, és azt a
szegény labdát oda próbálja varázsolni, ahol tényleg ment eredetileg?:)

azzal a beállításokkal nézed a filmet ahogy azt rögzítették, tehát így lessz
a legjobb az élmény

Elvileg így lesz moziélmény, ha viszont rátolja a néző a mozgásinterpolációt,
jön a brazil szappanopera feeling.:DDD De ha a 24p is megfelel nekünk, akkor
nem értem, hogy a PAL 50 field/sec, ill az NTSC 60 field/sec miért nem jó...

végülis 96hz-et is elérhetnek, csak ugyan abból a 24 képkockából
Ez viszont kizárólag azért csinálják, hogy ne érezzük a kép villódzását.
(Egyébként tipikusan 3x szokták felvillantani ugyanazt a képkockát, így
csak 72Hz a "frissítés", amit azért világos jeleneteknél frankón érezni, de
ennek nagyjából semmi köze ahhoz, amit a TV csinál 100Hz címén.:B)

Szerk: azért "frissítés", mert alapvetően más techológia, mint pl. a CRT.:D

[ Szerkesztve ]

(#29537) ilyen_85 válasza DigitXT (#29536) üzenetére


ilyen_85
senior tag

"Halkan jegyzem meg, hogy az mp3-at idekeverni nem volt jó ötlet"

az mp3-mas példa egy nagyon átvitt hasonlat:D tehát tényleg csak fenntartásokkal kell kezelni :)

"A mozgásélmény folyamatosságát persze lehet javítani,
és ezt meg is teszi a 100Hz technológia, eltekintve a hátrányaitól, mint pl.
az artifactok, ill. ha épp nem tud vmi értelmes képkockát kiszámolni, akkor
meg kb. marad, ami volt, így egy akadás feelinged lesz"

A 100 hz után gondolom ezért kezdték el a 200hz-es változatot telepakolni mindenféle képjavítókkal, zajcsökkentéssel, meg elmosás csökkentéssel, meg ilyenek.

A labdás dolgot meg én is említettem az oktatást tartó embernek, hogy mivan ha csavarodik, erre csak annyit mondott, hogy gyors mozgásnál amúgy se érzékeli a szem olyan pontosan, a lényeg, hogy valahol ott kéne lennie :)
Így gyakorlatilag kicsit szögletesen ugrál az íven a labda ... gondolom majd a 200hz+-os motionflownál lesz élsimítás is :D

A 24 p-vel kapcsolatban nem akarok hülyeséget mondani, de mintha valami olyat említettek volna, hogy 24 p/s de a képkockákat többször mutatja, mint a moziban?... ezt sajna nem tudom biztosra és lehet valamit félre értettem, mikor ezt a témát feszegettük... nemtudom, ennek majd utánna kérdezek. Ha tényleg nincs trükközés akkor gyakorlatilag mindenki rugott egy hatalmas öngólt ezzel az egész motionflow-s dologgal, gyártótól függetlenül :) De a Sony az Sony... nem hiszem, hogy ne tudnának erre is mondani valamit :)

(#29538) justaview válasza ilyen_85 (#29537) üzenetére


justaview
őstag

"A 100 hz után gondolom ezért kezdték el a 200hz-es változatot telepakolni mindenféle képjavítókkal, zajcsökkentéssel, meg elmosás csökkentéssel, meg ilyenek."

Az emberi szem 70-80Hz-et képes felfogni egyáltalán.

Vagyis az 50-ről 100-ra ugrásnál még komoly javulást érezhetsz.

Ennek tükrében csak két kérdés merült fel bennem:

1. Mit javít ezen a 200Hz, ha fel sem fogom?
2. Attól, hogy a 100Hz-el jövő képkockák közé beteszünk még egyet-egyet, mitől lesz kevesebb artifact?

(#29539) DigitXT válasza ilyen_85 (#29537) üzenetére


DigitXT
félisten

A 100 hz után gondolom ezért kezdték el a 200hz-es változatot telepakolni mindenféle képjavítókkal, zajcsökkentéssel, meg elmosás csökkentéssel, meg ilyenek.
Hát nem tudom, hogy ez mit tud segíteni (mivel ha a már interpolált képkockák alapján akar még egyet interpolálni, annak szinte biztosan rosszabb lesz az eredménye, mint a két eredeti képkockából interpoláltnak), de azért kíváncsi vagyok.:D De hogy ennek mekkora input lagje lesz...:DDD (Bár gondolom PC módban be sem lehet majd kapcsolni, mert kiszaladna a user a világból.:K)

Így gyakorlatilag kicsit szögletesen ugrál az íven a labda
Na ez mondjuk kellemetlen.:( De amúgy azt nem árt tudni, hogy egy sima PAL formátumú videónál azért nem 25 FPS-t kell felkonvertálni, hanem 50 félkép/s-t, ami pedig effektíve 50 FPS, ezért látszik igen folyamatosnak alapból is egy hagyományos TV-n a közvetítés.:B (Egyébként nekem a Sony KDL-32L4000K-mon 100 Hznélkül is tetszik az F1, egészen más, mint anno, amikor a TV tunerrel vettem fel a futamot, ezért csak az egyik fieldet tudta mutatni, tehát valóban 25 FPS-t láttam, ami azért eléggé röcögött.:DDD)

A 24p azért fontos, mert ha van egy 24 FPS képsebességű forrásod (mozifilm, pl.), akkor ahhoz egy olyan kijelző kell, ami tud ilyen időközönként frissíteni, mivel ha csak úgy ráeresztjük egy 60Hz-en frissítő LCD-TV-re, akkor tipikusan nem azonos ideig fognak látszódni a képkockák (3:2 pulldown), ez pedig az erre érzékenyebbeket nagyon zavarhatja. Szóval a 24p is röcög, de legalább egyenletesen, és a moziélmény megmarad.:R (A moziban meg pörög a film kockáról kockára: amíg a köztes állapotban van a vetítőben, azt nem kéne a mozinézőnek látni, ezért azt kitakarják. De így csak 24x villanna fel másodpercenként, ami viszont szinte mindenkinek "agyhalál" lenne: nem a mozgásélmény folyamatossága miatt, hanem a villódzás miatt.)

Szerk: amúgy anno nem paráztak, nyomták a filmeket a TV-ben 25 FPS-sel (kicsit felgyorsítva tehát): ezért volt minden TV-ben vetített mozifilm pár perccel rövidebb, mint a moziban. (Megtehették, mert ilyen kicsi gyorsítás az átlagembernek észrevehetetlen, de legalábbis nem zavaró. De NTSC rendszernél ez nem ment, mivel a 24->30 már nagyon durva lett volna, ezért ott alkalmazni kezdték a 3:2 pulldownt, tehát tulajdonképpen az amcsik már megszokhatták.:DDD) Érdemes lehet ebbe beleolvasni.:R

[ Szerkesztve ]

(#29540) DigitXT válasza ilyen_85 (#29537) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha tényleg nincs trükközés
A moziban kb. ez van.:R Bocs a két HSZ-ért, az előbb lejárt a szerk-időm.:B

Szerk: amúgy ha arra gondoltál, akkor a TV valóban többször mutathatja a képkockát (mondjuk 120Hz frissítés esetén pontosan 5x), viszont mivel itt nem kapcsolják le a háttérfényt, effektíve nem jelent semmit, tehát élményben ugyanaz lesz, mint ha 24Hz-en frissítene, és minden képkockát egyszer rajzolna ki. (De amúgy eljátszottak már a gondolattal a mérnökök, hogy lehet, hogy direkt villogtatni kéne az LCD háttérvilágítását, hogy a látott kép ne égjen be a szembe, ezzel csökkenthetnék azt az érzékelt utánhúzást, ami valójában nincs is ott.:D)

[ Szerkesztve ]

(#29541) justaview válasza DigitXT (#29540) üzenetére


justaview
őstag

"(De amúgy eljátszottak már a gondolattal a mérnökök, hogy lehet, hogy direkt villogtatni kéne az LCD háttérvilágítását,..."

:D

A mérnökök már azzal a gondolattal is eljátszottak, hogy a normál TV adás 50 félképét simán kiteszik az LCD képernyőjére ahogy jönnek egymásután, mégpedig úgy, hogy amikor a páratlan félkép éppen kint van a képernyőn, addig a páros "sorok"-ra feketét adnak, majd a következő félképnél ez megfordul. Ezzel megoldódna a deinterlacing probléma, és ugyanazt látnánk az LCD-n, mint a normál CRT-s TV-n. A gond ezzel csak az, hogy az LCD így máris félfénnyel világítana, vagyis felére csökkenne a kontraszt, (valamint visszakapnánk a villogást, amit a CRT produkál :) -- ezt persze a 100Hz megoldaná, de szigorúan interpoláció nélkül, mert akkor ismét megjelenne az artifact :Y )

(#29542) Capella


Capella
senior tag

Ahogy én olvastam, ez a 100 Hz dolog, pláne a 200 Hz nem igazán a frekvencia miatt van, hanem a szem tehetetlensége miatt. Ezt kell becsapni valahogy, trükközni, hogy a látott eredmény legyen jó.
Az egész játék erre megy ki a 24 filmkockától kezdve, amit azután most háromszorosan játszanak le.
De a 200 Hz-nél sem az van, hogy ezt a frekvenciát látnád. Én olyan 35-36 Hz-et tudtam megkülönböztetni, attól kezdve nagyobb frekin folyamatos fényt láttam. Azt nem tudom, ez mennyire jó vagy rossz érték az átlaghoz képest, de normális.
Az a lényeg, hogy változzon a képtartalom, és ettől folyamatosnak és élesnek látod, különben meg homályosak az alakok. Erre volt többféle próbálkozás, a sötét képkockák beszúrásától a két kocka közötti nemlétező képkockák kiszámításáig. Ez mind javít valamit, csak változzon.
Most szakszerűbben nem tudom leírni, de keressetek utána.

(#29543) DigitXT válasza Capella (#29542) üzenetére


DigitXT
félisten

Épp erről beszélünk.:) Viszont ha nem változik a képtartalom, és nem szúrnak be fekete kockákat, valamint nem kapcsolgatják a háttérvilágítást sem, akkor tökmindegy, hogy egyébként 5x frissíti a TV ugyanazt a képet, tehát önmagában pl. ilyen "5:5 pulldownnak" nincs értelme.:R Eggyel vitatkoznék azért: egy 35-36Hz-en villogó fényforrás nagyon zavaró, és kizárt, hogy ne vedd észre. Az 50Hz-es TV is nagyon vibrál, ez leginkább világos jeleneteknél tűnik ki. Vagy a CRT monitor 60Hz-en. Nagyon fárasztja a szemet: ezért javasolt minimum 75, de inkább 85-100Hz, hogy ne legyen zavaró.:) (Ha valaki ezt nem tudja, és ül a 60Hz-es CRT-je előtt, nem jön rá, hogy mitől fájdult meg a feje pl.) Szerk: ha másképp nem, akkor ha egy picit is oldalról, a szemed sarkából nézed, üvöltenie kell a különbségnek, ha egymás mellett van egy 100Hz-es, és egy 50Hz-es hagymányos (katódsugárcsöves, avagy CRT) TV (a perifériás látómezőben jóval érzékenyebbek vagyunk a vibrálásra, meg úgy általánban a mozgásra). Természetesen LCD TV-nél egészen más a technológia, és másról is szól, ezért nem kell összekeverni.:K Szerk2: amúgy az interpoláció szerintem a mozgás folyamatosság érzetét akarja növelni, több-kevesebb sikerrel. (Nagyon durván néz ki, ha jól működik, egészen furcsa élmény egy mozifilm esetén. De két dolog, ami engem zavar: a moziélmény megszűnése - kézikamera feeling -, valamint az, hogy nem mindig működik, tehát néha akadás érzésed lesz, valamint artifactot látsz.:B)

[ Szerkesztve ]

(#29544) szucsinka


szucsinka
őstag

:W

[ Szerkesztve ]

(#29545) Capella válasza DigitXT (#29543) üzenetére


Capella
senior tag

Ezt 36 Hz-et egy LED-es lámpával nézték, és annyi hogy bemondás alapján mikor látod már folyamatosnak a fényt. Ráadásul szemüveg nélkül, úgyhogy biztos homályosabb volt.
Ha jól néztem az értéket a neten, tényleg valami 36 + logaritmus akármi körül indul.
Gondolom ez más, min az, hogy 50 Hz zavaró katódsugárcsőnél, és 85 Hz-re jó az ilyen monitort belőni.

(#29546) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Erről vélemény?

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#29547) jola


jola
csendes tag

Philips, Philips!

Bárki, aki ilyesmivel találkozott:
A 42PES0001H nagyon rendben - lenne... Jópár hónapja élek együtt vele, de antennaszerelési lustaság miatt most jutottam csak el a DVB-T kipróbálásáig. Pontosabban szólva, még az ősz végi kísérleti adásokat egy hevenyészett (szobaantenna alpú) rendszerrel kipróbáltam (MPEG-2; ment).
Most kapott rendes szélessávú, erősítős jómagyar antennát, és nulla digitális vétel. A jelenség a következő: bármely alkalmas országszabvány szerint hangolva (Franciao., Spanyolo., Norvégia) ugyanazt jelzi ki a végén (esetemben 12 digi és 8 analóg adó), de az első hét csatorna nem látszik a listában (teljes lista), a 8-9 kódolt (ATV és HírTV), majd az analógok. Ha az 1-7 gombokra nyomok, a "Nincs telepítve" üzenetet kapom. Ha a csatornák átrendezése menüpontba belépek, szürkén, kiikszelve ott van a a hét csatorna, névvel, zárójelben mindenik után a H.264, ahogy illik. Alul felajánlja többek között az újratelepítést (zöld gombbal): eltűnik az ikszelés, kifeketedik a szürke sor, és megjelenik a fő csatornalistában is. Ha most kattintok rá, ott a címsávban az adó neve, a digitális jellel - csak éppen éjfekete minden. Tehát "látja" a csatornát, dekódolja a nevét, felismeri a kódolását, csak nem dolgozza fel a jelét.
A Széchenyi-hegyet fogom, rálátással, mintegy 20 km távolról. Jelszint rendben.

Tudtok segíteni?
Laci

Rettegek a géphaláltól!...

(#29548) he7edik.


he7edik.
addikt

Az új Samu B650,651,652 között a kinézeten kívül van valami eltérés?

Égő szöveg a flém vázon

(#29549) DigitXT válasza Capella (#29545) üzenetére


DigitXT
félisten

De nem mindegy a fény "kitöltési tényezője", ha szabad ilyet mondani.:D
Tehát oké, hogy 36x villantják fel egy másodpercben, node mennyi időre?
Igazából azért gázos a katódsugárcsöves monitor/TV frissítése, mert az
elektronsugár csak nagyon rövid időre villantja fel az adott képpontot, ill.
a foszforon nagyon sok múlik, hogy milyen gyorsan alszik ki a fény.:R

Szerk: amúgy azért nagyon rossz még a "hagyományos TV" képe (mármint
vibrálás tekintetében), mert valójában nem 50x frissíti a teljes képet, hanem
ún. interlaced módon, azaz egyes frissítésenként csak minden második sort
frissíti, ez egyrészt nagyobb mértékű intenzitásváltozást okoz (több ideje van
az adott sornak kialudni), másrészt ha csak egy sort nézel (legyen az páros,
vagy páratlan), igazából csak 25Hz-en villog, ami nyilván nagyon kellemetlen).

[ Szerkesztve ]

(#29550) justaview válasza he7edik. (#29548) üzenetére


justaview
őstag

Csak design.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.