Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30751) Alex91 válasza matthews (#30750) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ja :).

En vettem mar par dolgot edigitalban, de garis ugyintezesem meg nem volt. De gyorsan szallitanak (ami raktaron van nekik), es altalaban az ar se olyan rossz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30752) matthews válasza hdman (#30749) üzenetére


matthews
aktív tag

HA megtennéd megköszönném nagyon!

"No brain, no problem"

(#30753) pepe76


pepe76
csendes tag

Ha már boltok, az av-planet jó?

(#30754) anrab


anrab
addikt

erről tudnátok mondani valamit? Thomson 32E90NH22 hálóba lenne! az auchan-ban 80 ezer.

(#30755) Alex91 válasza anrab (#30754) üzenetére


Alex91
félisten

Keress ra a topicban a Thomson szora...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30756) sb5100


sb5100
csendes tag

Samsung oldalán az összehasonlítás nem működik, mi a különbség a LED-es UE6000 és U7000 között? Az látom hogy a 7000 tudja az Internet TV-t.

Az LE40B650-et nem tudjátok hol lehet élőben megnézni? mert amiket néztem nagy műszaki boltban ott a 2/3-da a samsungoknak fényes kávával volt és nem tudom egy átlagosan világos szobában mennyire venné el a figyelmet a képről...? Aki használja az LE40B650-et ez is fényes kerettel van?

Ha főként 1080p MKV fájlokat szeretnék nézni persze sima TV adást is, akkor melyiket ajánlanátok ezek közül?

UE6000 LED TV ez mondjuk nagyon drága, de lehet a fogyasztással behozná a különbözetet
LE40B650

vagy esetleg egy Philips 40collos ami lejátsza az MKV-ket. LAN lényeges lenne és nem bánnám a Youtubozást TV ről direktben...
300k főlé csak akkor mennék ha sokkal jobb egy LED-es TV.

(#30757) pepe76 válasza sb5100 (#30756) üzenetére


pepe76
csendes tag

vagy esetleg egy Philips 40collos ami lejátsza az MKV-ket. LAN lényeges lenne és nem bánnám a Youtubozást TV ről direktben...
300k főlé csak akkor mennék ha sokkal jobb egy LED-es TV.

Én épp most nézegettem ilyen Philips-et. A 42PFL8404H-t 2009-es modell, ebben a hónapban kezdték árulni, megkapod 299-ért, youtube-ozás és webezés megy, és még ambilight is van rajta. Divx-et, mpeg4-et stb. le tud játszani, de szerintem mkv-t nem és még az is lehet (majd a szakik megmondják), hogy a jogvédett file-ok lejátszását is megnehezíti. A LAN-odon DNLA servert keres és azon keresztül éri el a média file-okat (vagy USB-n). Az internet-et értelemszerűen a routeren keresztül.

(A lehetséges korlátozások miatt én egy net nélküli modellt rendeltem, és inkább építek egy média PC-t mellé.)

JA igen, és a Philips-ek nem tükröződnek, én úgy tudom hogy a többiek nagyrészt igen.

(#30758) chaos666


chaos666
csendes tag

Sziasztok!

véleményeket szeretnék kérni tudom hogy sok a laikus, és a szubjektív vélemény, illetve hogy már nyolcezerszer feltették ezt illetve az ehhez hasonló kérdéseket... (kb. 4000-t vissza is olvastam.) illetve azt is tudom hogy a gyakorlott fórumozó valószínűleg automatikusan el sem olvassa a hasonló hsz-eket. :))

Naszóval venni szeretnék egy LCD TV-t legfeljebb 200.000 HUF-t áldoznék erre, egyelőre még nincs tényleges ötletem túl széles a választék....

Fontos funkciók:
-32-37"-ban gondolkodom, 2,4-távolságról szóval a full hd, nem szükségszerű... de nem baj ha van (ne vegyünk öszvértechnológiát ha lehet "lovat" is majdnem ugyanannyiért)
- egyelőre főleg (60-70%) SD analóg adásra /DigiKábel/ lenne használva /barátnőm által/ szóval olyan TV-re lenne szükségem aminek elég jó a tunere hogy nézhetővé varázsolja a képernyőt + 100 Hz ha jól értelmezem /mpeg4 nem feltétlenül /
- pc-m hozzá lenne kötve és különböző minőségű xvid, de főleg hd, fullhd filmeket tolnék át a tv-re.
- van egy noname dvd lejátszóm is amiről dvd minőségű filmek mennének de ez nem szignifikáns.

Már közel az összes nagy kereskedelmi láncban jártam és nézegettem a kiállított LCD-k képét, de sajnos sok helyen csak a demó megy, illetve erősen el van állítva, szóval nem nagyon tudok dönteni.
Érdemes 2009-es szériából választani, vagy jó a 2008-as habár a pénz lehet hogy a régiek irányába dönti a mérleg nyelvét.
Arra lennék kíváncsi hogy melyik márka, széria a legalkalmasabb a fránya analóg csatornák nézésére... mert nem akarom hogy a barátnőm leszakítsa a fejem ha túl kásás valamelyik szereplő feje a rosszbanrosszban.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#30759) Gaben07


Gaben07
csendes tag

Sziasztok!

Én is tvt szeretnék venni. Igazából pár hetes agyalás után arra jutottam hogy nem kell semmi extra bele mpg4...stb mert nem használom ki.
A lényeg annyi lenne hogy kb 4 méterről szép képe legyen.
Főleg analog TVadás és DVD filmek mennének rajta. A 4 méteres távolság miatt a 32" méretet hanyagolnám viszont 42" nagyobb nem férbe. Kb 140-180ezret szánnék rá.
Tudna valaki valami jó típust ami ebben az árban a legjobb képminőséget produkálná?

Köszönöm!

Üdv.: Gaben

(#30760) merlin99


merlin99
csendes tag

Sziasztok!

Már írtam itt régebben.

Lcd tv-t szeretnék venni, de szeretném ha tanácsot adnátok a következőkben:

Kb. max. 1,8-2m-ről nézném.
32" vagy 37" lenne a megfelelőbb ???
2008-as vagy 2009-es modell érné meg hosszabb távon ?
32a656, 37a656 vagy 32b650, 37b650....

Sat tv-re (a belső stb-n van HDMI kimenet ) lenne használva max. 90%-ban.

Válaszotokat előre is köszönöm.

''Már a jövő sem a régi.......''

(#30761) taylorp


taylorp
senior tag

Ma megint LCD körúton voltam.
Láttam egy Samsung 37B530-at és egy Sharp LC42SB55e-t.
Árban megfelelne mindegyik.
Mi a lényegesebb az LCD-nél? A FullHD, vagy a 100Hz?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#30762) radi8tor válasza taylorp (#30761) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez attól függ milyen messziről nézed. 2 méterről már nincs sok értelme a FullHDnak, csak nagyon nagy méretű kijelzőnél.

⭐ Stella

(#30763) taylorp válasza radi8tor (#30762) üzenetére


taylorp
senior tag

3, 3 és fél méterről nézném. De főleg XBOX-hoz kellene.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#30764) Boha


Boha
aktív tag

van 1 Philips 32PFL3403D tv-m, összekötöttem a pc-vel, és fifa-t próbáltam rajta nyomatni, avval az 1 kis gondal hogy játék közbe a tvn megy 1 ilye átlátszó vízszintes csík és nem tom hogy mi lehet az???
talán valami szűrő lehet vagy a valami nem stimmel a beállításokkal ...
beállításoknál csak annyit állítottam hogy clon-ba legyen a tv + a monitor és HD formátum 720p
8600gt vga-m van hdmi-n keresztül megy át a kép dvi-hdmi átalakítóval

OBORZIL

(#30765) napata válasza Alex91 (#30733) üzenetére


napata
csendes tag

A 4:3-as TV műsorokat milyen formában lehet a legjobban nézni egy 16:9-es wide TV-n a tapasztalatok alapján?
1.) szétnyújtva 16:9-re a 4:3-at ?
2.) szétnyújtva 16:9-re, de középen kevésbbé, a széleken meg jobban?
3.) arányosan nagyítva, de ekkor a kép felső és alsó részén 1-1 csíkban elvesznek az információk?
(gondolom a két oldalon 2 csík szóba sem jöhet)

Másik kérdésem: gyakran látni mostanában néhány adón szélesvásznú adást a 4:3-as TV-ken alul felül 1-1 csíkkal, gondolok Sport1, Sport2, vagy M1 adásokra. Ezeket lehetne egy 16:9-es wide TV-n "rendesen" (trükkök nélkül) nézni vagy ezek ott is alsó és felső csíkkal lennének nézhetőek?

(#30766) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Egy 32"-os 81cm-es LCD TV van olyan magas, mint egy 72cm-es CRT TV?
(Csak a látható képernyőméretre gondolok.) :R

(#30767) Alex91 válasza #41635072 (#30766) üzenetére


Alex91
félisten

Szamold ki :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30768) Yahhher válasza #41635072 (#30766) üzenetére


Yahhher
aktív tag

72-es crt magasabb kb 3centivel.

(#30769) Alex91 válasza napata (#30765) üzenetére


Alex91
félisten

Ez szemely fuggo. En a 2. verziot szoktam hasznalni :). Ha majd meg lesz a TV-d, akkor eldontod, hogy melyikkel nezed.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30770) #41635072 válasza Alex91 (#30767) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hogy?
Yahhher: Kösz!

Egyébként nincs olyan szolgáltató, aki 16:9-ben is sugároz?

[ Szerkesztve ]

(#30771) Capella válasza napata (#30765) üzenetére


Capella
senior tag

Az attól függ, mennyire tűröd a torzítást, és mennyire az információvesztést. No meg, hogy milyen tévéd van, mire képes. Én nem nagyon tűröm, és biztosan néhányan elhűlnek rajta, hogy ezért hogyan nézem.
Én meg azon, ha szanaszét torzítva nézik az SD adást.
Szerintem az első pontod nézhetetlenül pocsék lenne.

Ha tisztán 4:3, és a függőleges képernyőt kitölti, akkor én változtatás nélkül így nézem, és két oldalt fekete a képernyő.
Ha nem, és lehet nagyítani, akkor a 14:9 jön be valamennyire. Ilyenkor lehet függőlegesen játszani, mi meddig legyen látható.
Az IPTV boxomon is van 3 fokozat nagyítás, az utolsó a szélesre torzítás itt sem jó semmire, de a többi adástól függően 2-3 fokozatban vagy jobb, vagy néha rosszabb, mintha a tévén változtatnék.
Nemrég vasárnap volt egy film, ott sokkal jobb volt DVB-T-n nézve 14:9-ben, mert be lehetett úgy állítani, hogy felül pont a látható kép kezdődött eltüntetve teljesen az RTL Klub logót, alul meg a képről lelógó korhatár karika 1/3-át.
Az IPTV-nél rosszabb volt a logók elhelyezkedése a lehetséges nagyítások mellett. No persze nem sok adónál van összehasonlítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#30772) Symbio válasza #41635072 (#30770) üzenetére


Symbio
senior tag

Szerintem a szolgáltatónak sok köze nincs hozzá, annál inkább a tv adóknak. A német adók többsége, az osztrák közszolgálatik már egy jó ideje mindent 16:9-ben adnak.

(#30773) roland02 válasza Gaben07 (#30759) üzenetére


roland02
csendes tag

PLAZMA

[ Szerkesztve ]

(#30774) dh66e válasza chaos666 (#30758) üzenetére


dh66e
veterán

Digikábel van nekem is,37"sharpon nézem kb ugyanilyen távból simán jó.100hz nekem nem kellet sportadásoknál sincs semmi gond vele.Valahol azt irták hogy a philips a legjobb analóg adásra,havernak sony van ő digitális adást is veszi kábelen-felár nélkül-samsungról itt sokat olvashatsz.A gagyi analóg adásokat ne vedd alapul a nagy árúházakban,mert akkor én se vettem volna meg. :K

(#30775) sb5100


sb5100
csendes tag

Egy kis "érdekesség" (Csak közelítőleg, erősen közelítőleg)

40 collos LED TV vs 40/42 collos LCD TV fogyasztása

LED TV 100W/óra Samsung UE40B7000 más LCD TV 250W/óra Philips 42PFL8404 (Ezek nyilván eltérhetnek a használattól és beállításoktól pl. háttérfény ereje, ezért erősen közelítő érték) tehát a különbség 150W/óra és 1KW villany 40Ft

Heavy TV user

hétközben este 20:00-02:00-ig=6óra TV üzem mellett
hétvégén de. 10:00-02:00=16 óra TV üzem mellett
Évente: 52*5 hétköznap, azaz 52hét*5nap*6óra*150W + 52hét*2hétvége*16óra*150W = 234000 + 249600 = 483600W = 484KW*40Ft=

19360Ft különbség a LED TV javára évente

Mondjuk 5 évig tuti használom, ezért 19360*5=96800Ft, szóval egy kilóval drágábban vehetek TV-t, és 5 év múlva ugyanott vagyok, viszont milliószor jobb kontraszttal miegymással néztem a 1080p filmeket.

Biztos sok helyen sántít a számolgatás, de eggyel több indok, hogy a LED felé toljam a mérleg nyelvét... :D
Márcsak azért sem pontos, mert láttam neten, hogy 90W-os fogyasztásra konfigolták be a 40w4500 Sony-t, a LED TV-t meg fogalmam sincs meddig lehet tweakelni. Aki olyan szerencsés hogy már LED-en nyomja, lecsekkolhatná...

A Philips meg belehúzhatna a LED TV-i piacra dobásával, mert Dél-Korea fogja benyelni Európa euróját :)

[ Szerkesztve ]

(#30776) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Üdvözletem! Örömmel jelentem, hogy csütörtökön vesszük át a Samsung 32B650 LCD TV-nket :) Nehéz szülés volt, végül emelett döntöttünk. Kérdés: a notimon csak D-SUB kimenet van, (illetve s-video, de ilyen bemenet nincs a TV-n). Milyen kábelt javasoltok, amivel a lehető legjobb minőségű képet lehet a TV-re kitenni? 3m-es kellene, valami tényleg jó minőségű kábel. Köszi!

(#30777) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

ez igazából a hd filmlejátszás topic téma, de mivel tv vásárlás előtt állok, és ez a kérdés igen fontos részét képezné a döntésemnek, így itt is feltenném:

tudom, hogy ez is egy jól lecsócsált téma, de hátha született már valami összegző leírás a problémáról, azaz inkább a probléma megoldásáról. a 24 fps-es filmek lassú kameramozgáskori háttérugrálásra gondolok.

a jelenség okainak a laikus számára érthetetlen magyarázata már oly sokszor megtörtént, de most már szívesen olvasnék valamit arról is egyszerű konyhanyelven, hogy lehet kiküszöbölni... (okfejtés nélkül)

van-e megoldás 22" 1680*1050/60hz monitornál?
segít-e a 100hz lcd tv ill. a 200hz?
vagy az is elég-e, ha 1920*1080 lcdtv fogadja a 24hz-es pc szignált?
vagy máshol kell keresni a megoldást?

tehát kéne valami egyszerű, magyar nyelvű, megoldásorientált leírás. van már ilyen? :F

előre is :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30778) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről? [link]
Gyanúsan olcsó érte, nem? :U Boltban 150k alatt nincs is.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#30779) merlin99 válasza ^Clown (#30776) üzenetére


merlin99
csendes tag

Clown !

Én is ugyanilyen tv vásárlása előtt állok.

Milyen távolságból nézitek majd? (én 1,8-2m távolságból nézném) Nem gondolkodtatok 37"-ban?

Hol vettétek meg?

Köszi!

''Már a jövő sem a régi.......''

(#30780) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok!

Pana 37 lzd80f készülékem van pár hete.
Eddig minden ok a tv adás is szép, de mégis van egy problémám.

Lassú oldalmozgásoknál „ugrál” szaggat a kép. Pl Ha madártávlatból mutatnak egy tájképet és szépen lassan oldalt megy a kamera.
Nem veszélyes, de néha zavaró.
Ez mitől lehet, van rá megoldás?

Panasonic szervizes szerint ez lcd-nél normális a válaszidő miatt van.

Én ezt nem igazán értem, számítógép monitorja is 8ms volt mégsem láttam ilyet soha.
Ha valóban a válaszidő miatt van akkor miért pont lassú mozgásoknál látható, válaszidőnek nem a gyors mozgásnál lenne szerepe?
Mert ott meg nem látok problémát.

MM-ban megnéztem egy philips lcd-t, amin philips demo futott, és ott is láttam ezt az ugrálást, pedig annál csak 5ms.

??

(#30781) ^Clown válasza merlin99 (#30779) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Itt vesszük majd át. Nem gondolkodtunk 37"-ban, mert az már nagyon drága lett volna. Mi is kb. 2 méterről fogjuk nézni.

(#30782) Alex91 válasza hitchins (#30780) üzenetére


Alex91
félisten

100 Hz-et tudja?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30783) G1ant válasza sb5100 (#30775) üzenetére


G1ant
csendes tag

Sajnos ezek közül egyik adat se igaz.Elég rég óta nézem már a fogyasztásértékeket különböző LCD TV-knél és fele akkora különbség sincs a LED és LCD között, mint amit te leírtál.A számítás persze biztos jó lenne nálad a 6/16óránál, 40ftos KW/h árral:)

Ja és ne 40"-42"-eset hasonlíts össze,mert a 42-es biztos többet fog enni,mint a 40-es,ezt nem nehéz kitalálni :U
Egy új 2009-es 40" LCD TV fogyasztása mostanában már 200W alatt van,de van ami 180W alatt is eszik.Sőt, használatban már láttam ebben a topicban, hogy még kevesebbet fogyaszt. Azért fejlődik a technika lassan lassan...

A LED túl drága még. Sztem várj vele egy kicsit, biztos lejjebb megy majd az ára,meg több fajta is lesz. Ár-érték arányban nem éri meg az tuti :O

(#30784) matthews


matthews
aktív tag

PC-Dream Shop nevű cégről tudtok valamit? Felhívtam őket, és gyári garanciával adnak TV-t, az ország egész területére ingyenesen szállítanak, és be is üzemelik az otthonodban.... Állítólag.... Valaki tud róluk valamit?

"No brain, no problem"

(#30785) hdman válasza matthews (#30752) üzenetére


hdman
őstag

Pü ment!

Sopron city :)

(#30786) matthews


matthews
aktív tag

PÜ még nem jött! :)

"No brain, no problem"

(#30787) matthews


matthews
aktív tag

Na most jött.... :DD

"No brain, no problem"

(#30788) Mushroom válasza pepe76 (#30757) üzenetére


Mushroom
tag

Megosztanád, hogy milyen Philipset rendeltél hol és mennyiért:)

Mert én is most akarok rendelni egy 42collos Philipset csak még nem döntöttem el milyent, szóval érdekelnének a tapasztalataid!

(#30789) merlin99 válasza ^Clown (#30781) üzenetére


merlin99
csendes tag

Clown !

Ha nem túl indiszkrét a kérdés:

Hitellel? Mert én úgy szeretném, csak még nem volt tapasztalatom ilyen helyen ( annál a boltnál sem amit belinkeltél ).

Illetve:

Hogy, hogy a 2009-es 32b650, most ment le valamennyivel a 32a656, mondjuk abban nincs 100Hz, stb.... viszont jobb az ára. Vagy annyival jobb lenne az új modell?

Mindenesetre köszi az infókat !

''Már a jövő sem a régi.......''

(#30790) pepe76 válasza Mushroom (#30788) üzenetére


pepe76
csendes tag

Hali, ezt és itt. Az ára nem a legjobb, de nem ez volt a fő szempont. Miután senki nem válaszolt az AV-planet-es kérdésemre, rákerestem a net-en, és látva a fogyasztóvédelmis leveleket, szidalmazó fórumos hozzászólásokat igen hamar lebeszéltem magam erről a boltról... :) Aztán képbe kerültem a szürkeimportos bolt versus magyar hivatalos forgalmazó közötti különbségekről, és arra jutottam, hogy megér nekem +20 ezret a magyar gararancia (270-ért árulják máshol), a bankkártyás fizetés a boltban (fizetés előtt a boltban lecsekkolom, hogy bontatlan gyári csomagolása van-e, sértetlen-e a gép, és szerintem ki is fogom próbáltatni velük) és a - remélhetőleg sorra nem kerülő - normális garanciális ügyintézés.

Még a 8404H-n gondolkodtam, ha valaki bevállalja a kis net-es boltokat, 300-ért azt is megkapja, ambilight-al, web böngészővel, dnla-s média lejátszóval. Ha innen nézem baromi drága a 290 az enyémért, de nem érdekel, a nyugodt lelkiállapotom fontosabb. :)

BTW most éppen erősödik a forint, lehet, hogy hamarosan már olcsóbbak lesznek a tv-k. Tavaly szeptemberben ha jól emlékszem 350-ért kaphattam volna 9000-es szériát, most 450-ről indul...

(#30791) TomTomHun


TomTomHun
csendes tag

Sziasztok !

Első nagy tv megvételére készülök !
Tud valaki segíteni ?
Sony KDL-40D3000
Ezt a tipust ajánlja egy haverom, Ő szerzi 200e-ért a gyárból 200eFt ért.
Ez milyen ? Sok jót olvastam róla a neten.
És mi lenne ennek az 52 colos változata ? Annak mi a tipusa ?
Nagy méretű a nappali-konyha, 60m2. Kb 6 méterre van a sarokülő a tévétől.
Általában elég sokat a kisfiam nézi a Minimaxot vagy mást napközben/FIBERNET/ Én meccseket szoktam rajta nézni ha van időm.
Igaz az, hogy minél nagyobb a TV annál kockásabb, rosszabb a képe ?
Kérem mielőbbi segítségeteket !

Előre is köszönom ! !

TomTom

(#30792) matthews válasza pepe76 (#30790) üzenetére


matthews
aktív tag

Én is megrendeltem a TV-t a PC-Dream-től. Szombaton hozza ki a srác a cég autójával, és be is üzemeli. + kapok hozzá egy fali konzolt állítólag ingyen. De tudjátok milyen ez.....
Azt mondta, hogy Eu-ban (pontosabban Szlovákiában) szerelték össze a TV-t, és gyári garanciát adnak rá 3 évet. No kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz sértetlen a csomagolás.... :-))

"No brain, no problem"

(#30793) hdmi válasza TomTomHun (#30791) üzenetére


hdmi
tag

Szia, az ismerősöd hogyan szerzi a gyárból, mikor ez a modell 2007 tavaszán jött ki. Már régóta nem gyártják, sőt azóta a 4000-es széria is kifutott, most tartanak az 5500 szériánál. A Sony D sorozat utód nélkül megszűnt, most nagyjából a W5500 a megfelelője (100Hz). Ha megnézed az árgépen a 40D3000-et, már csak egy helyen lehet kapni, az is valami elfeküdt példány lehet.

Jelenleg a Sonynál a sorrend: S5500, V5500, W5500, Z5500

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30794) chaos666 válasza dh66e (#30774) üzenetére


chaos666
csendes tag

Igen ezt én is hallottam hogy a Philips a legjobb SD adásra csak nem tudom hogy ez valamilyen urban legend vagy tényleg így van-e? Van erről valakinek biztos tapasztalata?

"felár nélkül-samsungról itt sokat olvashatsz" ide linket akartál rakni vagy magára a fórumra gondoltál...

(#30795) hitchins válasza Alex91 (#30782) üzenetére


hitchins
őstag

Nem

(#30796) Miszy


Miszy
csendes tag

Ha, valakit érdekel, új Philips 32pfl7404H, gyári, eladó. :Y

[ Szerkesztve ]

(#30797) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
Samsung LE26R84B tv-ről mondanátok vmit érdemes lenne rá beruházni? xbox 360 meg ps3 lenne rákötve ja meg a digitv :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#30798) hdmi válasza aram01 (#30797) üzenetére


hdmi
tag

2007-es modell, szerintem inkább ideit érdemes venni.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#30799) aram01 válasza hdmi (#30798) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet most kérdezek marhaságot akkor ez a 4-es sorozatból van?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#30800) hdmi válasza aram01 (#30799) üzenetére


hdmi
tag

Nem, 2007-ben a Samsung LCD-ket még betükkel sorolták sorozatokba, pl 26S81, 26R84 stb. 2008-ban ezt megszüntették, s bevezették a számos sorozatokat, pl. 4 sorozat, 5 sorozat stb., s a sorozaton belűl a betű jelzi, hogy melyik évben jött ki, az A a tavalyi, a B az idei. PL. LE-40A656 azt jelenti, hogy 40 " a képátmérő, A-s: tehát tavalyi, s a betű után a 6-os szám meg a sorozatot jelőli. Az idei modell meg pl. LE-40B650, a B jelzi, hogy 2009-es tipus.

Itt logikusan fel vannak sorolva a tipusok (tavalyi és idei): [link]
A 3-as sorozat a belépő, 8-as a csúcs kategória.

[ Szerkesztve ]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.