Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) TeeJay válasza Kezdő vagyok (#7049) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem amiből az 500gigás WD MyPassport kijön abból tudsz venni 640 vagy 750gigásat más márkában! a WD MyPassport sajnos az egyik legdrágább a mezőnyben és nem biztos hogy a legjobb, sajnos kicsit megkérik az árát főleg ha az 1TB-os méretben nézem.
WD MP USB3 van vagy 24-25ezer 1TB-ban míg a Samsung M2 20ezer alá is befér
de az S2 sem több 21ezertől és az ADATA ütésálló cuccok ha bejönnek szerintem az is 22ezer alatt lesz és az bizony víz és ütésálló míg a WD-hez a Nomad tokot vagy 5-6ezer alatt nem kapja meg az ember.

ahogy figyeltem most nem az 500gigás a bestbuy hanem a 640 vagy inkább a 750gigás vinyók mert forint/GB-ban talán azok jönnek ki legjobban.
pl a 640 és 750GB között ADATA márkánál jó ha egy 1000-1500 a különbség
annyit meg megér plusz 110GB :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7052) TeeJay válasza King Unique (#7048) üzenetére


TeeJay
félisten

hát amelyiket háztetőről ledobták azon én nem tárolnék már fontos adatot :)
lehet hogy épp akkor utána még faszán ment de olyan ütéstől bizony simán leszakadhat a fej az pedig nem egészséges :) én max asztalról szőnyegre vagy parkettára esést mernék vállalni és azt is úgy hogy lapjára esik nem pedig az élére :D

ebben talán az ADATA gumiborításos vinyó jobb mert a SP A80 bizony behorpadt
ami nekem volt ADATA SH93 az pedig kívül körbe jó vastag gumival van ami tényleg elég jó puha és ahol láttam szétszedve teszten ott belül is látható volt hogy jó nagy gumibakokon fekszik fel a vinyó tehát bírnia kell. mondjuk én sem az esés vagy a vízállóság miatt vettem hanem mert azt nem lehet megkarcolni és azt akartam sokáig szép maradjon, meg tetszett a darázs szín (fekete citrom)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7053) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7050) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igen,nekem van ez:
[link]
Eddig még remek,és igen,próbáltam másik 2 gépen az enyémen kivül,driverek telepítése nélkül is remekül működik azokon is(gondolom,azért hülyeség lenne a drivereket feltelepíteni,ha elhozok valamit az ismerősöktől).
Ja,és USB 2-es gépeken próbáltam,gond nélkül megy.
Csak így is maradjon!

Ipon-os linkeket kérhetnék tőletek,pontosan melyik modellre gondoltatok,mit ajánlotok?

TeeJay:igen,500 GB és 750 GB is jöhet,ha jó áron van,és megbízható.
Most egyébként Samsung-on gondolkoztam,jó a híre.
De mindenképpen 2,5-es legyen,ne tápos,és ne kelljen semmit se hozzá telepíteni,hogy jól működjön!

[ Szerkesztve ]

(#7054) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#7053) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

[link]
Ez például milyen?
(Nem az IPON-ból akarom megrendelni,csak itt jobban eligazodom.)

[link]
vagy ez?

Megadta magát egy pendrive-m,és annyi pénzért,amennyit gondoltam rá,már egy külső HDD-t kapok.

[ Szerkesztve ]

(#7055) Slyer


Slyer
senior tag

ERRŐL az árról mi a véleményetek? szerintem nagyon megéri. a többi helyen ezresekkel drágább...

(#7056) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#7054) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

[link]

Ez talán a legszimpatikusabb.

(#7057) TeeJay válasza Kezdő vagyok (#7056) üzenetére


TeeJay
félisten

15ért korrekt 640GB USB3-al :R
a 750-es kb. 17ezer lehet de Ipon-ban még nincs USB3-as abból

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7058) Ribi


Ribi
nagyúr

Nemrég én is beruháztam egy 500G S2-re.
Viszont win7 alatt amikor rámásolok, először bekesseli az adatot. Szóval a TC azt mutatja, hogy 45-50MB/sec írás, majd mindig olyan 70%nál ez kezd visszaesni és 99%nal megáll a csík és írja a kesselt adatot. TC és explorer is ezt csinálja.
Ezt valahogy ki lehet kapcsolni? Csak hogy meg tudja nézni ténylegesen mennyivel ír?

(#7059) King Unique válasza TeeJay (#7052) üzenetére


King Unique
titán

Én se voltam ott,nem tudom utána meddig ment,de tény A80 az egyik legstrpabíróbb a mezőnyben,behorpadt,hát persze akkora 10-20m-es v nagyobb eséstől johogy,SH93 lehet utána nem is menne, ki tudja,azzal nem (mertek) ilyet csinálni, meg csak sima usb2-es,gumiborítással új ADATA,v Transcendek jöheznek még szóba.
Amúhy nekem is tetszettek azok,csak usb2 miatt vettem mást. :K

(#7060) King Unique válasza TeeJay (#7051) üzenetére


King Unique
titán

Azért egyáltalán nem a WD legdrágább egyáltalán,1 TB is 22-24k között mozog,akad többi 25-26k környékén is,500 GB-os meg akár olcsóbban kijön,mint többi,15k alatt...Viszont Nomad tényleg drága hozzá,de a többi tok,ami vmennyire védi is,viszont olcsó.
1 TB is pár ezer a különbség,de tényleg,ha ütésálló kell,lehet jobb egy olyan adata,transcend,de usb3-ba az 20k-ból nem jön ki,25-26-ot simán elkérnek azokért is,ill. tény 500-as helyett egyik-másikba érdemesebb 640-750-eset venni. :K

(#7061) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7054) üzenetére


King Unique
titán

G2-t ne vegyél :N ,inkább M2-t :K ,usb3-as se lehet sokkal drágább.

(#7062) King Unique válasza Slyer (#7055) üzenetére


King Unique
titán

Jó a WD MP,én is másik kolléga is elégedett vele nagyon :K ,22k alatti ár is OK,max annyit fűznék hozzá,h inkább ezüstbe,v más színbe vedd,mert enyém feketébe elég kényes (por,ujjlenyomat stb.),bár gyári tokban tartom,annyira azért nem vészes.

(#7063) erdoke válasza Ribi (#7058) üzenetére


erdoke
titán

Ha egy nagyobb képfájlt másolsz rá, akkor az írás nagy részén a valós sebességet mutatja, az elején és a végén nem. Ha USB 2-es, akkor 30-32 MB/s-ot tud a csatoló, míg maga a vinyó legalább a dupláját bírná.

A legjobb aláírás a héten

(#7064) Ribi válasza erdoke (#7063) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kipróbáltam 700 és 1400 megás filenál is.
Mindkettőnél pont kb 70%nál kezdett visszaesni 45-50MB/secről.
Tudom hogy indulásnák már amikor kattintasz kezdi másolni és mire meg is nyomod a copy gombot akkor azt előtöltésként beleszámolja, de erre a winyóra másolásnál ez nem így néz ki.
Indul 40MB/secről és felmegy 50-re, ezt tartja 70%ig, majd utána visszaesik olyan 35-re egész 99%ig, amikor is ott vár tovább kb 10-15 mp-et majd visít hogy kész.

[ Szerkesztve ]

(#7065) erdoke válasza Ribi (#7064) üzenetére


erdoke
titán

Mondjuk nagyobb alatt minimum DVD5 ISO-t gondoltam, de az már az 1440-as másolásból is megállapítható, hogy elég furcsán viselkedik nálad az egész. :F

A legjobb aláírás a héten

(#7066) Ribi válasza erdoke (#7065) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most megprobaltam ratolni egy 4Gs filet, miutan lefomáztan ntfs-re hátha magához tér, erre 49%nal megállt és csak villog villog. Addig persze azt hazudta hogy 53MB/seccel ír.
Kezdek morci lenni erre a ....ra.

(#7067) Kira62


Kira62
csendes tag

Tanácsot, segítséget kérek: vettem egy HX-DU010EB/A62 Samsung külső winchestert, ami indításkor csatlakozik a gépemhez, de mire teljesen feláll a win xp, addigra le is válik a gépemről. Újracsatlakoztatással remekül működik, de újraindításkor felismeri, inicializálja a gép, de utánna le is válik. Előtte egy kisebb philips-et használtam, annak nem volt ilyen gondja. A biost ellenőriztem, nem látszik, hogy ott hiba lenne. Ha a diszket windows alatt csatlakoztatom, nem válik le, nem akadozik, rendben működik. A Samsung a szervízbe irányított. Nincs más megoldás? Köszönöm.

(#7068) erdoke válasza Kira62 (#7067) üzenetére


erdoke
titán

Ez egy USB 2.0 csatolós külső vinyó? Ne kelljen már guglizni a típussal...

A legjobb aláírás a héten

(#7069) Ribi válasza erdoke (#7065) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát kezdek falra mászni ettől.
Gép1ben attól függ hogy viselkedik, hogy melyik portba dugom.
Egyikben valamiért nem csinálja ezt az előre kesselés dolgot20/26MB/sec ir/olvas, másikban kb 5MB/seccel ír, harmadikban el sem akar indulni.
Gép2:
csinálja az előre kesselést, viszont elég gyors, kb 36MB-al olvas, írás is gyors, viszont 6G-s file másolásnál eljut a feléig majd ott egyszerűen nem megy tovább, otthagytam fél órát, de ugyanúgy villog a winyólámpa és nem megy tovább a csík.
Gép3 win7 alatt meg normálisan működik.
Lassan ottartok hogy falhozcsapom ezt a fost. :W

(#7070) DeFranco válasza Ribi (#7069) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Y USB kabellel ki tudod probalni? Hd sentinel fent van a gepen? ott allitsd be az elalvas megakadalyozasat.

(#7071) Kira62 válasza erdoke (#7068) üzenetére


Kira62
csendes tag

Igen, bocs

(#7072) Ribi válasza DeFranco (#7070) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nincs Y kábel, de nem hiszem hogy a táp a gond, mert felele lehet másolni, ha 2G alattit másolok is végig ér csak a kesselés miatt megáll 99%nál és ha tényleg rámásolta akkor visit hogy minden faja. Nincs fent sentinel szerintem, de nem szokott bealudni.

(#7073) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7061) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Annyi kérdésem lenne még,hogy ugye van nekem az 1 TB-os WD My Passport Essential-om.
Ha vennék 500 GB-osba ugyanezt,jó lenne-e hozzá az 1 TB-os drivere,vagy megint új drivert kell feltelepíteni?

(#7074) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7073) üzenetére


King Unique
titán

Mivel uaz a driver,program mind a 2-nél,persze,h jó :K ,nem kell vele csinálni semmit :N ,max első csatlakozáskor automat felpakolja magának,de ha észleli,h fent van már,lehet nem is csinálja...
De 2x uazt veszed,nem akarsz egy kis változattoságot :F ,nem mintha annyira le akarnálak wd-ről beszélni,sőt,csak van annyi féle fajta 500-asban,jó áron...

(#7075) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7074) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Voltam ma a helyi számtech boltban,kinéztem ezt,de nem bírták beszerezni.
[link]
Illetve egy másik 500 GB-osat mutattak nekem(Samsungba)ugyanannyi pénzért,mint a WD.
Nem írták,hogy USB 3-as lenne seholsem.

Picike aggályom a Samsunggal kapcsolatban az,hogy ismerősömnél van egy régi Samsung(kb.2 éves),egy progi szektorhibát lát nála+elég gyorsan sleep üzemmódba megy át,és nehezen ébred fel.
Igaz,hogy 3,5-ös.

Mondjuk WD-vel kapcsolatban is van negatív tapasztalatom,de nem számítógép esetében.
Egy Panasonic HDD/DVD íróban az volt,és olyan hibajelenséget produkált,hogy ha gyorsítva néztem egy jelenetet,akadt a kép.
Kicserélték Seagate-re,azóta jól muzsikál.

[ Szerkesztve ]

(#7076) King Unique válasza Kira62 (#7067) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy Samsung 3,5" 1 TB usb2-es S3,ha jól nézem,nekem is volt régebben,de lecseréltem nagyobbra,én is XP (SP3)-on használtam, nem volt vele ilyen gondom :N ,bár én mindig mikor felállt a rendszer, utána szoktam rádugni. Energiatakarékos,x perc után automat lekapcsol,de azért nem válik le,csak forgást állítja le,amint ismét használja az ember felpörög,de csak úgy ledobálja,ez fura... :F
Ki kéne próbálni másik gépen is,h ki lehessen zárni oprendszer (lehet ott vmi driver gond,v ...),v S3 hibáját,ha másikon is ezt csinálja... :F hát jobbat most hirtelen nem tudok én se :N ,gari,van rá 3 év.

(#7077) Kira62 válasza King Unique (#7076) üzenetére


Kira62
csendes tag

Köszi, a szervíz is ezt javasolta, meg én is erre gondoltam, hétvégén kipróbálom a másik gépem a telken van. (de ez 1,5 Tb-os)

[ Szerkesztve ]

(#7078) King Unique válasza Ribi (#7069) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy usb3-as S2 és csak 40-50 MB/s-el megy usb3-ba dugva (abban tolod nem ?),meg ilyen szaggatottan másol? (V usb2-n használod :F )
Usb3-on vsz kap elég naftát,az nem lehet gond,esetleg házirendeknél nézd mire van optimalizáva és letiltod a gyorsítótárazást,XP,Win7... :F (én WD,gyors eltávon van)
Azt lehet alaplap,usb(3) vézérlője,eseleg S2-é nem ok,bár mondtad másik gépen win7 alatt meg megy.
Esetleg még nagyobb fileokat Teracopy-val is lehet másolni.

(#7079) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#7075) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

+ha beutaznék a közeli nagyvárosba,a buszköltség miatt nem éri meg,csak helyben megvenni érdemes.
az ipon-nál+2500 Forint a kiszállítás,ott meg azért nem éri meg.

(#7080) erdoke válasza Kira62 (#7071) üzenetére


erdoke
titán

Próbáld ki másik USB porton is. Milyen OS? XP SP3?

A legjobb aláírás a héten

(#7081) King Unique válasza Kira62 (#7077) üzenetére


King Unique
titán

Ja,akkor azt az 1-et elnéztem,google dobta ki rá hirtelen... :D
Ha jól vettem ki a szavaidból,akkor csak előre rádugva és úgy indítva,ill.restart esetén dobálja le,de ha közben csatlakoztatod,akkor teljesen OK :F - ez talán nem olyan nagy gond,így szoktam én,mármint közben,de majd esetleg kipróbálom előre rádugva is,de régebben 1x volt restartom és nekem utána se dobálta le. :N
Lehet oprendszerben van hiba,esetleg S3-ban,de majd próba után kiderül :) ,még annyit,ha visszaviszed gariba,előtte nem árt róla a fontos adatokat le-átmenteni vhova,mert ilyeneket javítgatni nem nagyon szoktak :N ,hanem egyből csere (a régi eszköz és a tartalma is átszáll ilyenkor a Samsungra,meg újnál utána újindul ismét a 3év gari :) )
Ja másik usb-n,amit javasolnak,ott is próbáld ki,hátha...

[ Szerkesztve ]

(#7082) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7075) üzenetére


King Unique
titán

Hát M2 se rossz,mképp usb3-asat vegyél,ill.nézegess körül,h a legjobb számodra. :)
Hibás cuccok uúgy akadnak Samsung,WD esetén is,haverodé régebbi,más hdd-vel stb.,azért M2-nél vsz csiszoltak,finomítottak ezt-azt,belseje is az új M8.

(#7083) agent_k


agent_k
őstag

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik sikerült megoldani a usb3 vs W7 64bit problémát.

Vipower Cupid + Toshiba MK.....GSX kombinációval:
Lehúztam a winyót, és csak az elektronikát dugtam össze a géppel. Erre új hardvert érzékelt Virtual USB valami. Majd visszadugtam a winyót rá és azóta tökéletes.
1 órát volt üresjáratban a winyó és így is feléledt és minden remekül működik + 80Mb/s az olvasási és olyan 65-80 körül van az írási sebessége.

(#7084) King Unique válasza agent_k (#7083) üzenetére


King Unique
titán

Na,ez akkor OK-S. :C

(#7085) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7082) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Na,megkérdeztem,1,5 TB Samsung Story-ja van az ismerősömnek.
Az csinálja ezt a nekem szokatlan elalvásos dolgot.

(#7086) spongyadani1


spongyadani1
csendes tag

Van egy HTPC amiben ott lapul egy wd 500gigás green.most szeretnék +1 vinyót de már nem akarom h plussz hangja legyen. szerintetek elfér még bele egy nagyobb (1,5 v 2 terrás) 5400 rpmes halk vinyót(milyet??)vagy inkább ha halkat akarok akkor inkább 2,5 külsővel jobban járok(abból is milyet kéne?).Ja és ha külső lenne akkor ha kikapcsolom a gépet nem gáz ha rajta marad mert arról mennének filmek(nem tom ha mindig lehúzom akkor hogy reagál a csomó tartalom amit megadtam az XBMC-ben)

(#7087) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7082) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Más gépén hogy működik a Te WD My Passportod?
Fájlokat szoktál vinni/hozni vele?
[link]
Ilyen van Neked,ugye?

[ Szerkesztve ]

(#7088) TeeJay válasza Ribi (#7064) üzenetére


TeeJay
félisten

nyugi nekem is csinált ilyet win7 alatt az SH93...
mikor megvettem még nem de utóbbi időben igen, én sem értettem mert totalcommander-ben másolok mindent és ott néztem fura volt hogy csak villog és nem ír pontos adatot... lehet a lemezcache tényleg be van kapcsolva pedig a gyors eltávolítás lenne az igazi. majd ha megkapom az új vinyót ránézek mi újság

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7089) Otisz válasza TeeJay (#7034) üzenetére


Otisz
őstag

Ebben mormál, 9.5mm méretű SATA csatlakozós vinyó van :F

(OO[IIII][IIII]OO)

(#7090) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7087) üzenetére


King Unique
titán

Működik :) ,olyan gyakran nem szoktam hordozni,néha viszem haverhoz,cserélgetünk egymást közt zenét,filmeket (DJ,odaadja a friss termést :) ),az ő új notiján (Dell Inspiron) usb3-ba megy simán,másnál asztali PC-n is ment usb2-be is,de WD ilyen téren ahogy tapasztaltam stabil,nálam,másnál se volt vele "felpörgési,kevés neki a nafta",meg stb.gondok,legalábbis nálam/nálunk. :N
Nekem 1 TB-os van,feketébe,meg egy ilyen tokban hurcolászom.

[ Szerkesztve ]

(#7091) TeeJay válasza Otisz (#7089) üzenetére


TeeJay
félisten

igen az USB3 új 1TB-os méretűben már az új 2tányéros vinyók vannak
értelem szerűen olcsóbb gyártani mert kisebb kevesebb tányér és fej kell bele
most már mindenki erre fog átállni
a következő lépcső meg a 750gigás tányérokkal lesz a másfél TB-os notivinyó vagy aki bátor 3tányérral csinálhat 2TB-ot :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7092) Otisz válasza TeeJay (#7091) üzenetére


Otisz
őstag

Na, ez nagy királyság, az meg nagy királyság lesz! :DDD

Akkor azt hiszem, hogy most megtaláltam azt a vinyót, ami nekem kell.
Mondjuk nekem a külső ház nem fontos, vagyis igazából nincs is rá szükségem, csak a tartalmára.
Már csak a közelben kell találnom egy helyet, ahol 20e alatt van.
Esetleg ház nélküli 1terrásat tudnátok ajánlani 9.5mm-ben amit postával együtt 20e alatt meguszhatnék :F
:R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#7093) King Unique válasza Otisz (#7092) üzenetére


King Unique
titán

Lehet venni 2,5" M8-at "magában is,de kb. 19-20k,v lehet van ahol olcsóbb,de postával együtt szűkös lehet a 20k...
Notiba kell,h nem kell hozzá se ház,semmi? :F

[ Szerkesztve ]

(#7094) Otisz válasza King Unique (#7093) üzenetére


Otisz
őstag

Igen, abba kellene.
A rendszer egy SSD-n csücsül, az optikai meghajtó helyére pedig (úgy sem használom) egy Ultrabay keretbe menne az 1terrás.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#7095) King Unique válasza Otisz (#7094) üzenetére


King Unique
titán

Milyen noti,h így okosan SSD a rendszernek,+ háttértár meg hdd,ahol ez elfér? SSD-ből milyen van benne,csak úgy kiváncsiságból,mert rendszernek én is azt akarok,csak abban is már akkora túlkínálat van,megéri kiválasztani az ember melyiket... :F
Amúgy sajna M8 se olcsó annyira,ahogy linkeltem,WD-be,Toshibába is hamarosan kaphatóak lesznek,de szerintem azok se lesznek nagyon olcsóbbak. :N

(#7096) Otisz válasza King Unique (#7095) üzenetére


Otisz
őstag

Egy HP6910p, meg van hozzá egy dokkolóm, amibe szintén fog menni egy Ultrabay keret még egy 1terrás notivinyóval (valamikor...).
Samsung 470-es SSD-t akartam, de nem volt itt Szfváron, ezért vettem egy Kingston V szériás 64gigásat.

Ezért vagyok gondba a vásárlással, mert itt helyben 25ezres árat mondtak egy 1terrás HD-re ház nélkül...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#7097) King Unique válasza Otisz (#7096) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infót :R ,ja 470-es samuk nem rosszak,V sorozat se,de 64 GB lehet kicsit szűkös win7-nek,bár azért elfér rajta. Lehet engem is érdekelne majd egy ilyen megoldás,ODD meg minek bele,noti írók úgyis gyengébb minőségben pörkölnek,mint normál méretűek,bár egy BD író lehet kéne bele... :F
Ahogy linkeltem M8 19-20k,de számtechboltokba meg rátesznek maguknak +egy kicsit... :D

[ Szerkesztve ]

(#7098) Otisz válasza King Unique (#7097) üzenetére


Otisz
őstag

Majd ha kell, akkor segítek benne (ultrabay beszerzés).
Csak találok valahol a keretbe beférő vinyót :DDD

(OO[IIII][IIII]OO)

(#7099) Kezdő vagyok válasza Otisz (#7096) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

A dokkoló milyen márkájú?
Meg vagy vele elégedve?
Hol találok itt olyan topic-ot,ami a dokkolókkal foglalkozik?

King Unique:a WD fele húz a szívem most.
A jelenlegivel EDDIG nagyon meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#7100) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7099) üzenetére


King Unique
titán

Keress rá,vannak külön "dokkoló topicok",aminél friss az utolsó hsz,vmelyikben próbálkozz.
Hát,ha ennyire tetszik,elégedett vagy a WD-vel,akkor hajrá,én aztán nem foglak lebeszéni :N ,max ajánlottam egyet-smást (ha új 2 tányéros,v ütésálló kell),de,ha az kell,akkor vegyél,max a változatosság kedvéért más színbe,pl.kékbe,feketébe (bár szerintem az 1 TB-os királykék szebb,mint az 500-as kékbe). :K
Apropó a Te ezüst 1 TB-osodon volt védőfólia,mert 500-asokon állítólag van,enyémen pl. nem volt? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.