Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7249) üzenetére


King Unique
titán

Nem muszály regisztrálni :N ,az csak való,h +terméktámogatást kapsz hozzá (telefonos,v vmi ilyesmi+stb.)
A driver nem zavar bele szerintem,nem kell leszedni,telepítésnél van egy kurtított program telepítésére lehetőség (backup nélkül),amit utólag elvileg hozzá lehet telepíteni a többihez,én is próbálgattam,de én a full telepítés előtt biztos,ami biztos,ne legyen keveredés,inkább a "régit" leszedtem és úgy,de nem muszály. :N
Nem tudom pontosan milyen lemezképfile-ra gondolsz,nekem hirtelen a külön virtuális CD ugrik be,de az végülis a titkosítás után a külön belepéshez van (egy kis utility) ,v vmi ilyesmi,nem próbáltam még... :N ,de ezt Smartware is megcsinálja automatikusan,miután letitkosítod,belepésnél megjelenik egy CD ikon,szerintem ez lehet az...

(#7252) Zola007 válasza TeeJay (#7250) üzenetére


Zola007
veterán

sajnos nem mindenkinél ilyen egyszerű a dolog
nekem továbbra sem áll le, pedig már eleve 1-n volt a kapcsoló

32 v 64 bites rendszeren próbáltátok?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7253) TeeJay válasza Zola007 (#7252) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam Win7 Ultimate 32bit Hun és azonnal leáll eltávolításkor
csináltál a parancs után restartot ugye?
csak úgy fog működni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7254) Zola007 válasza TeeJay (#7253) üzenetére


Zola007
veterán

persze hogy volt restart
azóta 2x is + rendes leállítás, de nyugaton a helyzet változatlan
nekem 64bit van, megpróbálom qworddel

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7255) werszomjas


werszomjas
őstag

Rendeltem egy Samsung S2 - 640GB - 2,5" - USB 3.0 külső vinyót, meg egy Samsung M3 Station 2TB - USB 3.0-t is, majd beszámolok, úgyse nagyon van még itt személyes tapasztalat M3-al :)

egy kérdésem lenne, a gépemben nincs USB 3.0 ezért vennem kell egy bővítő kártyát is.

Mik az ajánlottak? Mire kell figyelni? Milyet vegyek? :R

üdv

(#7256) DeFranco válasza Zola007 (#7254) üzenetére


DeFranco
nagyúr

32 biten. Esetleg pörkölj oda egy kérdést a win7 topicba, hátha ott meg tudják mondani, mit csinálj 64 bites rendszer esetén. Próbálkozni ne nagyon próbálkozz, nehogy adatvesztés legyen belőle.

re:7257: eSatás, nem USB-s? Akkor miért b*zerálod az USB beállításait? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7257) Zola007 válasza DeFranco (#7256) üzenetére


Zola007
veterán

a qword nem okoz adatvesztést, az a duplaszó 64 bites megfelelője, de sajna azzal sem működik. Lehetséges, hogy a rack tartja minden áron életben, ha usb-n keresztül van rákötve a gépre.
nincs valakinek rajtam kívül ilyen eSata-s Sharkoon rackje?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7258) Zola007 válasza DeFranco (#7256) üzenetére


Zola007
veterán

elmagyarázzam? :)
Azért mert csak az egyik laptopomon van eSata csatlakozó, de én a másikat buzerálom, azon pedig nincs

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7259) DeFranco válasza Zola007 (#7258) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó kifogás :DDD

@7260: értem én, most már, csak poénkodok na... izirájder. :)

[ Szerkesztve ]

(#7260) Zola007 válasza DeFranco (#7259) üzenetére


Zola007
veterán

most tényleg nem érted? :)
adott egy rack, amin van eSata és USB csatlakozó is. Az egyik laptopomon van esata, ha azon használom akkor esatara van kötve és semmi gond (sleep vagy kikapcs esetén is leáll). A másikon viszont csak USB, na ott lenne megoldás.

jóvanna, már azt hittem ennyire félreérthető amit írkálok.
Akkor is bosszantó, hogy Xp-s gépen meg lelövi egyből. A f.szért nem lehet szelektív beállítást adni win7-ben minden drájvra, hogy hagyja-e életben az áramellátást vagy sem. Sajnos a sok telefon, pda és mp3 játékos miatt azt hitték microsofték, hogy milyen hiper jó ötlet áram alatt hagyni a portot.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7261) Zola007 válasza Zola007 (#7260) üzenetére


Zola007
veterán

egyébként kipróbáltam, hogy leáll-e magától, de 40 perc után sem löki sleepbe magát a vinyó

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7262) DeFranco válasza Zola007 (#7261) üzenetére


DeFranco
nagyúr

HD sentinel fent van? (vagy más HDD figyelő) Az életben tudja tartani a merevlemezeket, egyrészt van is rá beállítás, és küld is rá requestet rendszeresen egyébként is. Ettől persze eltávolításra le kellene hogy álljon, de ha sleepbe sem megy, az lehet ettől.

(#7263) Zola007 válasza DeFranco (#7262) üzenetére


Zola007
veterán

Nem az lesz a gond, szerintem a Sharkoon lesz a ludas.
Kipróbáltam ismét a WD Elements-el (azon nincs ugyan kapcsoló) és azt lelövi a rendszer gond nélkül mindkét gépen 3-4 másodpercen belül.

Szerintem írok a sharkoon supportnak, hogy préseljenek ki valami okosságot vagy szoftvert a mérnökükből.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#7264) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7251) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Én fogtam magam,és elindítottam a telepítőt-rátelepítettem,azóta sincs vele gond.
Magyarosítást megcsináltad?

(#7265) Tutajos81


Tutajos81
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi dologban kérném a segítségeteket.
Van egy régi, Seagate 80Gb-os, vinchesterem, ami IDE csatlakozós. Az "új" gépemben pedig egy 320Gb-os, Samsung SATA-s vinyó van. Hogy tudom a régi vinyót a géphez csatlakoztatni? Az alaplapon egy SATA csatlakozó van(amiben a samu csatlakozója megy), és IDE csatlakozó (nagyobb méretű) nincs egyáltalán.
Én egy ide-usb-s átalakítóra gondoltam, viszont neten nem nagyon találtam olyat, meg nem értek hozzá, nem tudom működne-e. A másik, h nem akarok rá 10ezret áldozni.
Ebben kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm!

Üdv: T.

(#7266) DeFranco


DeFranco
nagyúr

1: IDE-s külső rack, ami egyébként USB-s (vagy eSatás, ha van a lapodon)
2: lehet kapni PCI-os IDE kártyát, illetve van IDE/SATA átalakító is. Apróban láttam, nem volt túl drága.

(#7267) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7264) üzenetére


King Unique
titán

Akkor,ok ! :K
Magyarosítás... :F ,azt láttam,h "nemrég" frissültek a smartware,firmware stb.,de egy sima update kell,v vmi külön progival tudni fog smartware magyarul is?

[ Szerkesztve ]

(#7268) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7267) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

[link]
innen töltöttem le,és telepítettem.
egyből magyar lett.
lásd fentebbi hsz-emet.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7269) King Unique válasza Zola007 (#7263) üzenetére


King Unique
titán

Más azért egy kicsit a mobilrack,meg a gyári kompakt külső,ilyen szempontból,azoknál az ilyen automat leáll dolgokat frankón belövik - Elements még nem is a legjobb ilyen téren,mert csak géppel együtt áll le,üresjáratban nem - ,de egy jobb racknek is illik leállítani ...szal általam linkelt megoldás 64 biten akkor nem megy sehogy se... :F
Nézd meg esetleg a supportjukat,nincs.e vmi progi ilyen esetre,v,ha más nem megy esetleg vegyél másik jobb racket,esetleg...

[ Szerkesztve ]

(#7270) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7268) üzenetére


King Unique
titán

Na,majd kipróbálom, frissítem,nekem még a régebbi vant fent,az még angol nyelvű volt.
Végre ezt is megoldotta a WD,gondolt kis országunk userjei-re is,felhasználói útmutatóban is van végre magyar :Y (bár angolból is ki lehetett hámozni a lényeget)... :C (Itt is sokat adtak el,v akarnak,v mi ez a nagy magyarítás,mert eddig sok évig sz@rtak rá magasról... :DDD )
Amúgy kösz szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#7271) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7270) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szívesen,igazán nincs mit!
2011.08.16.-án jött ki a frissítés hozzá.

Amit meséltem fentebb,hogy nem akart lecsatlakozni a Smartware progival mindkét külső WD,egyenlőre úgy néz ki,egyszeri eset volt.
Azt írta ki,hogy valamilyen program használja még,azért nem tudja leválasztani.
A Windows is akkor érdekesen "látta" őket,nem látta,mekkorák(hány GB),csak hogy van ott valami,azt látta.
Érdekes,hogy két teljesen elkülönült eset volt.
Akkor úgy szedtem le róla a HDD-ket,hogy kikapcsoltam a gépet.
Az a tuti.
Azóta minden rendben mindkettővel.

Megjegyzem,jól megpörgeti a procit induláskor ez a Smartware,felszalad 68 százalékra is a processzorhasználat.

(#7272) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7251) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Erre gondoltam fentebb.

(#7273) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7272) üzenetére


King Unique
titán

Ja kicsit akaszt smartware...Ez a lemezkép, a driveon eredetileg lévő összes cucc képfile-ba téve,de ezeket, ha véletlenül törölnéd,simán leszeded egyenként wd oldaláról is, ha hdd-t meg másik gépen is használod,az előzőn használt beállításokat is megjegyzi,csak felrakod a progiját uúgy másikon is azt kész,ezekhez nem kell feltétlenül lemezkép visszaállítással szórakozni... :N
Azt hittem már vmi formázott,törölt adatok visszanyerésére,helyreállítására való cuccról beszélsz - jó lenne - de ez csak szoftvercsomag lehet,bár visszaállításra részben jó a Retrive...
Jó,h smartware magyarul is tud már,lett magyar felhasználói útmutató,azért más így olvasni-használni :C ,nem mint angolnál kibogarászni,bár nem volt bonyolult az se, már megszoktam,meg különben is angol az IT nyelve.

[ Szerkesztve ]

(#7274) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Csak egy gyors kérdés.. Vettem egy WD My Passport 500GB meghajtót adathordozás céljából (Filmek, zenék, stb) Szükséges / érdemes-e valamilyen módon újraparticionálnom a winyót, hogy később ne érjenek meglepetések? Ti hogyan használjátok? Egyben van az egész, vagy 2-3 partíció? Esetleg FAT32 legyen rajta?

(#7275) King Unique válasza didros (#7274) üzenetére


King Unique
titán

Külsőket annyira nem szokás szétparticionálni,v kinek mi.... :F
Én egybe,gyárilag NTFS-re formázva hagytam (win alatt előnyös) és nincs vele gondom :N ,OK-s a cucc.! ;)
Amúgy meg,ha szétparticionálod,ki tudja lehe-e utána normálisan használni rajta Smartware-t,funkcióit,még nem próbáltam (nem is fogom),de ki tudja... :F

[ Szerkesztve ]

(#7276) Kezdő vagyok válasza didros (#7274) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nekem is van,de én se particionáltam,és nem is fogom.
Jó ami rajta van,az alap NTFS.

King Unique: Nekem rajta volt a HDD-n a magyar nyelvű user manual.

[ Szerkesztve ]

(#7277) Kezdő vagyok válasza DeFranco (#7266) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Hogy működik a Samsungod?

(#7278) DeFranco válasza Kezdő vagyok (#7277) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jól, de nem igazán használom. A registry buhera óta próbáltam vagy négyszer, rendesen leválasztotta, leállította, a régi problémákkal meg nem találkoztam.

(basszus: most először javította át a használomat használómra a chrome... mi van itt? ki engedte meg neki?! :Y már másnál is láttam ilyen random ékezet )

[ Szerkesztve ]

(#7279) Kezdő vagyok válasza DeFranco (#7278) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Én még meg vagyok elégedve az enyémmel,bár egyszer volt már nálam egy kis hiba,lásd fentebb.

(#7280) TeeJay válasza DeFranco (#7278) üzenetére


TeeJay
félisten

melyik van neked M2-ből?
750gigás?
nézegetem nagyon mert a benne lévő vinyót 13körül meg lehetne venni és a 640-es leállós WD helyére nem lenne rossz választás már csak a nagyobb adatsűrűség miatt is :K
a WD-t meg majd kiteszem külső rack-be és lesz két külső kis vinyóm meg egy nagy a notiban :B

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7281) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Nagyon örülök,hogy végre van megoldás erre a Win 7 gondra. :C :C :R :R
Mármint a leválasztásosra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#7282) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#7281) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

[link]

másik topicban válaszoltak nekem egyebek mellett...

(#7283) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7276) üzenetére


King Unique
titán

Mondom se smartware,se user manual nekem magyarul nem volt :N (persze hdd-n rajta amúgy minden),csak angolul,a magyar nyelvű manual is nemrég jelent,le is szedtem,meg én különben is még tavaly év végén vettem... :K

(#7284) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7283) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Azóta akkor már megmagyarosítottad a programot?
Éppen most tesztelgettem őket:jól működnek.

(#7285) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7284) üzenetére


King Unique
titán

Még nem,majd holnap,ráér...eddig csak a magyar felhesználói kézikönyvet néztem át nagy megelégedettséggel - h értek mindent benne full :) - most éppen ESET SS-it frissítem,leváltom a 4.2-ről az új 5-ösre!

[ Szerkesztve ]

(#7286) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7285) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

A változatosság kedvéért én is azt használom.(NOD 32)
De sok még benne a bug,mármint az 5-ösben,én még kivárok.

(#7287) DeFranco válasza TeeJay (#7280) üzenetére


DeFranco
nagyúr

320-as. Nem kellett nagyobb, tulajdonképpen a fele is elég lett volna. Azt lehet tudni, hogy ez egyébként hány tányéros lehet?

(#7288) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7286) üzenetére


King Unique
titán

A bétában igen van pár,de ez a végleges 5-ös verzió,magyar nyelven is elérhető,én nem várogatok itt,nálam jól müködik. :K
ESET ügyfélszolgálata írta:
"A Smart Security magyar nyelvű megjelenése szeptember 13-án várható. Amikor megjelenik a végleges változat, akkor el kell távolítani a korábbi változatot, újraindítani a gépet és utána feltelepíteni a programot. A béta verzióban van néhány hiba, de ezek inkább a program kezelésére vonatkoznak (kezelői felület) illetve egy-két speciális esetre, tehát a nagy többség számára ugyanolyan védelemet nyújt, mint majd a végleges.
Amennyiben további kérdése van, kérem forduljon hozzám bizalommal!"

(#7289) Kezdő vagyok válasza Zola007 (#7257) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Akkor az eljárás,a registry-s nem működik 64 bit-en?
King Unique :

[link]
erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#7290) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7289) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom :N ,nálam 32 bites win7 alatt működik,vki fentebb írta nála 64 biten nem ment...
Látom olvastam is vírusírtó fórumba,de megintcsak azt tudom mondani 32 bitesen,ill.XP-n tökéletes az ESS 5 :K ...lehet aztán van benne pár bug,de legalább annyi 64 bires win7-ben is... :D

(#7291) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok! Olvasgatom a topikot, de tanácstalan vagyok... :U
Külső merevlemezt vennék, ~500+ GB, USB 3.0, tartós, megbízható legyen. Főként adatmentésre, néha hurcolnám. Árban 20k alatt lenne jó.
Samu S2 vs M2 nem tudom mi a különbség. Samu M2 640 GB, Samu S2 szebb nekem :), S2 640 GB megfelelhet?, Kingmax, Transcend szép nagy, SP Armor - kolléga a 320 GB-vel elégedett.

Háát, kb. ezeket nézegettem. S2 Samu tetszik, SP Armort kolléga dícséri, Transcend nagy -egyelőre túl nagy is. Talán nem is lenne szerencsés ekkora (melegedés, fogyasztás).
Várom a véleményeket, javaslatokat, esetleg más típusra is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7292) King Unique válasza ViZion (#7291) üzenetére


King Unique
titán

20k-ból kijön 750-es,v akár Samsungba majdnem 1 TB is. Samuknál EZT érdemes átnézned és a sorozatszámok alapján az új 500 GB/tányér M8 hdd-vel szereltet venned,amúgy S2 és M közt szinte vsak küllemi különbség van,ill.S2-höz jár tok,progik rájta vannak hdd-n,míg M2-nél nem. :N
Kingmaxról sok infóm nincs - elég noname külső hdd téren :U - ,viszont ez a széria ütésálló és jó kis progik járnak mellé,szal nem rossz vétel.
SP Armor A80 jó,ütés-vízálló,gyors - itt PH-n is agyondícsért - ,a 750 GB-osak különösen jók Toshiba hdd-vel,az 1 TB-osba az új M8,de az már kb. 25k,viszont JMicron usb3 vezérlő van benne,ami némi árnyékot vethet rá,de a hiba nem mkinél,csak bizonyis alaplapoknál jelentkezhet,ettől függetlenül jó cucc. :K
Transcendek is nagyon jók,25M3 is ütésálló,gyors,kellemes tapintású,ajánlott vétel,mint az többi is ;) ,itt a topicból van vkinek 750-es,elégedett vele.

Én Transcend,Kingmax,SP 3-asból választanék,egész komolyak,bár samuk árban picivel kedvezőbbek...
A legnagyobb méretre az SP egyértelműen a maga 139,5mm hosszával,94mm szélességégvel,féltégla feeling :D .szal nem a Transcend és nem melegedik,fogyaszt sokat,legalábbis nem volt rá panasz... :N

[ Szerkesztve ]

(#7293) ViZion válasza King Unique (#7292) üzenetére


ViZion
félisten

Samu S2-re és Transcend 750-re kértem árat a helyi boltban, majd meglátom...
Mivel ritkán hurcolom, a méret másodlagos. A vezérlőben nem vok biztos, ezért SP-t kihagyom. Köszönöm a segítséget! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7294) TeeJay válasza ViZion (#7291) üzenetére


TeeJay
félisten

vagy ha víz és ütésálló kell akkor ADATA SH93 750GB mert abban Toshiba HDD van és eddig nekem tökéletesen megy. igaz USB2-es még sajnos de szerintem 1-2hónapon belül jön az utód az ADATA SH14 ami már 500-750-1000GB méretben lesz kapható és már USB3-as lesz.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7295) ViZion válasza TeeJay (#7294) üzenetére


ViZion
félisten

Hát nem akkora rizikó az ütés, víz, stb. bár a por miatt tartósabbak lehetnek ezek szvsz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7296) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7292) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Egy ismerősömnek külső 2.5-ös Transcend-ja van,és eddig nagyon jól működik.
Nagyon szimpatikus HDD.

(#7297) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7296) üzenetére


King Unique
titán

Ja,Trancendek jók,én is szemezek velük... :K
Ismerősödnek milyen is van?

(#7298) tlala válasza ViZion (#7293) üzenetére


tlala
addikt

Nekem USB3-as 750-es Transcend 25M3-asom van (Toshiba HDD van benne) - hihetetlenül jó.
Vastag, selyemtapintású fekete szilikon "radirgumi" borítása van, ujjlenyomatot szándékosan sem sikerült rajta csinálni, és még körömmel sem tudtam megkarcolni. Tok sem kell hozzá, csak bedobom egy zacskóba és viszem, - gyors, halk.
Megfelel a legszigorúbb amerikai katonai drop-teszt szabványnak.

Nekem nagyon bejött, jó szívvel ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#7299) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7297) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

[link]
Nem 100 százalék,de ez lehet.
Majd megkérdem a típusát.
tlala:én ajándékba kaptam egy 2 GB-os Transcend pendrive-ot,nagyon f...sza. :K :K

[ Szerkesztve ]

(#7300) TeeJay válasza tlala (#7298) üzenetére


TeeJay
félisten

az a Toshiba HDD jobb is mint a Samsung belső
nekem a sima 1végű USB kábelen is szépen felpörög nincs akadás vagy gondolkozás.
a Samsung sokkal bizonytalanabb volt és később jöttek is a hibák
remélem ez már tuti vinyó lesz, hamarosan lehet beruházok még 1-be és akkor el vagyok látva külső vinyóval adatmentés céljából :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.