Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7100) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nem,az enyémen sem volt.
Majd jelentkezem,ha megvan. :)

(#7102) honda23


honda23
aktív tag

1 vagy 2 Tb-os külső vinyót szeretnék venni, usb 2.0 vagy 3.0 az mindegy.
Mit ajánlanátok?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#7103) Vodar válasza honda23 (#7102) üzenetére


Vodar
senior tag

Na de mennyid van rá? :)

(#7104) honda23 válasza Vodar (#7103) üzenetére


honda23
aktív tag

25-30ezer Ft
Nézegettem a WD-t és a Samsungokat.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#7105) TeeJay válasza King Unique (#7100) üzenetére


TeeJay
félisten

King Unique véletlenül nem tudod hogy a WD Elements Portable 750GB USB3 (WDBPCK7500ABK)cuccban már 2tányéros 3fejes új vinyók vannak-e?
most néztem hardverker-en megjelent és jobb árban van mint a 750-es ADATA csak ki kellene deríteni miféle belső van ebben mert már USB3-as és ez is bejött a képbe mint potenciális jelölt.

itt a vinyó [link]
17500-ért adják USB3 ami már tuti lenne és annak talán már nem törik le a csatlakozója
illetve ha az új 500GB/tányéros megoldás lenne benne annak piszkosul örülnék
azért tippelek 2tányérosra mert másképpen nem lenne olcsóbb mint egy ADATA ami elég megfizethető gyártó. ha bejönne a cucc később veszek még 1-et és 1,5TB-al már vígan ellennék ráadásul akkor mindkét vinyón tudnék tárolni biztonsági mentést a fotóimról ami már most van vagy 50GB :B (jelenleg "csak" 4vinyón őrzöm szóval csak atomrobbanás esetén veszhet el) :DDD

külföldi oldalakon már kapható ott 19mm vastagságot írnak :F
nem tudom az 500gigás ilyenből milyen vastag, majd kiderítem este csak most meló van :O

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7106) King Unique válasza TeeJay (#7105) üzenetére


King Unique
titán

A régi usb2-es 500-es 2 tányéros Elements 15 mm vastag volt,az új usb3.0-ba is az 500-as 15,a 750-es és 1 TB már 19mm,ebből gondolom,h még a régi 12,5 mm WD10TPVT hdd lehet benne,ami magyarázza a vastagabb méretet.
Ezeknél meg ráadásul pont az lenne egyrészt a lényeg,h az új 2 tányéros hdd-vel,az 1 TB is uolyan vastag lenne,mint az 500-as,kb. 15mm-es,mint a Samsung S2,M2 esetében.
Amúgy elvileg már kész a WD-nél az új WD10JPVT 9,5mm-es hdd,csak forgalomba még nem került,v vmi ilyesmi,ha Elements Portable usb3 később jelenik meg,akkor gondolom jó eséllyel már ez került volna bele,de így vsz a régi,rosszul ütemezték,ennyi... :N

(#7107) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Nézegetek külső merevlemezeket. Sokat használnám backupra, de más gépekre is kellene "gyugdosnom". Kinéztem egyet, ami szimpatikus: ez. Kapacitásban bőven jó, Samsung HDD-kel nem volt még bajom. Viszont ez USB3-as. Ez elvileg jó, de USB 2-re is rá tudom dugni?
Esetleg mit javasoltok 500 GB vagy az felett? LG-t, Samsungot néztem. Sok elvárás nincs, tartós legyen, ócó, gyors... :DDD
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7108) King Unique válasza ViZion (#7107) üzenetére


King Unique
titán

Persze,h megy usb2-be dugva,visszafelé kompatibilis,ahogy usb2 is ment 1.1-bem,sőt usb3 is megy abban is. :K Ezzel nem lesz gond,esetleg géped/notid usb2 portja mennyi naftát ad le,mert ezekhez 1 db usb Micro B kábel jár,nem kétvégű Y , usb3-ba simán,u2.0-ba is megy elvileg simán,de géped portja,ha nem ad neki elég naftát (előfordulhat) oda kellhet Y (van usb3-ba is)...Ez nem új usb3-asok hibája,uúgy usb2-esnél is előfordulhat,ez inkább gép-portfüggő.(hasznos-hdsentinel,ez a tuti biztos,de ált simán mennek usb2-be is)
Új M2 samsung se rossz usb3-asba,nagyobb adatsűrűségű hdd-kel,igaz S2 be is elérhető az,ill. abba 540-esben 7200 rpm-es is van, ITT a bővebb infó.
Olvasgasd már vissza az elmúlt pár oldalt ,csomó minden le van írva,nem akarom most még1x linkelni,idézgedni stb. :N . LG nem egy nagy cucc,inkább Sasungot vegyél,S2,M2,v WD My Passport,Transcend,Silicon Power,ADATA-k stb.,ill 640-750-esek se sokkal drágábbak - olvass vissza...

[ Szerkesztve ]

(#7109) ViZion válasza King Unique (#7108) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi, majd átlapozom!
Táp gond ismerős, van Y kábelem, a gépemhez mondjuk nem kellett még, de máshol hasznos lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7110) King Unique válasza ViZion (#7109) üzenetére


King Unique
titán

OK! :N Y ált.nem kell ezekhez,pl.én WD MP-m is simán megy usb2-be,de másnál,más gépen, más cuccal esetleg szükség lehet rá.

(#7111) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Ezt olvastátok?
[link]
Van-e erről a HDD-ről valakinek még tapasztalata?

(#7112) TeeJay válasza King Unique (#7106) üzenetére


TeeJay
félisten

így már világos... hát akkor a WD valamit nagyon elnézett ha még a 750gigás külső vinyót is 3tányérral kell szerelnie holott a Samsungnak már megy ugyanez 2tányér3fejjel jóval olcsóbban ugye... és már a Toshiba is csinált ilyet úgy tudom

á fene maradok mégis az ADATA-nál és megveszem a 750-es SH93-at és jó az nekem
ott nincs macera legalább. Y kábelem is van hozzá, víz és ütésálló, az USB3 nekem pedig egyelőre még 1-2évig tuti nem ad semmi pluszt szóval feleslegesnek látom még
kár hogy az SH14még nem jött be mert akkor egyértelmű azt választanám 750gigás méretben de 1hónapot nem tudok rá várni.
a hardverker sajnos Samsung vinyókat nem tud szerezni a WD meg drága és a sima Elements portable pedig nem túl szimpi a 3tányéros vastagabb méretével

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7113) Otisz válasza Kezdő vagyok (#7099) üzenetére


Otisz
őstag

Általában minden laptophoz a saját brandje készíti a dokkolót.
Jelen esetben a HP.
Nem szokott a dokkolókkal gond lenni. Hamarabb tönkre szokott menni a laptop, mint a dokk.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#7114) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémámhoz kérnék tanácsokat: Adott egy 1TB-os WD My Book Essential, ami esett 30-40 centit és azóta nem elérhető rajta a partíció... Lemezkezelők üres helynek mutatják a rajta lévő területet, de semmilyen recovery progi nem tudja olvasni (akkor sem ha RAW partícióként adom meg nekik)

Utánaolvastam, és mint kiderült a WD-k automatikusan AES titkosítanak. Kérdeztem a tulajt, de ő azt mondja, hogy nem állítottak be jelszót anno. A Kérdés, hogy ilyen esetben sem lehet valahogy olvasni a particiót? Nincs a WD-nek erre valami megoldása?

(#7115) TeeJay válasza TeeJay (#7112) üzenetére


TeeJay
félisten

maradtam ADATA SH93-nál de már 750GB-os méretben
TOSHIBA MK7559GSXP vinyó van benne szóval 2tányéros 750GB-os
egyelőre jól szuperál, remélem tovább bírja majd mint a Samsung :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7116) King Unique válasza TeeJay (#7112) üzenetére


King Unique
titán

Jól van te tudod. WD most attól,h 3 tányér, én 3 mm-el vastagabb méretén kívül más hátrányt nem tapasztaltam és ahogy mondtam Y kábel se kell hozzá. :N Az,h drága,nem hinném,max hardverkerben kérik meg 750-nek az árát,máshol olcsóbb.
Akkor az SH93-at, jó cucc,1-2 év múlva meg még olcsóbbak lesznek,akkor majd vehetsz mellé gyorsabbat. :K

(#7117) King Unique válasza kilozsul (#7114) üzenetére


King Unique
titán

A titkosítás a Smartware progijában jelszó megadása utáb külön be-kikapcsolható,automatikusan talán nem csinálja...
3,5" asztali külsőt,h a fenébe tudtál leejteni,asztal szélén volt,v mi (ezek nem ütésállóak)... :W Lehet hdd sérült benne,azért nem megy.Elmondásod szerint maga a vinyó működik,pörög benne,csak nem ismeri fel normálisan... :F
Szerintem HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés),ill.ha cinkesebb a dolog ,akkor Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topicokban is próbálkozz,kérdezd meg az adamentés szakikat,ilyenkor mi a teendő. :K Esetleg,ha perfekt vagy angolból WD fórumán érdeklődhetsz,v ha regisztrálod a MyBook-odat itt,v Smartware-ben,akkor "ingyenes" telefonos terméktámogatás jár hozzá,telószám+email lista.

[ Szerkesztve ]

(#7118) TeeJay válasza King Unique (#7116) üzenetére


TeeJay
félisten

a WD-ből csak az Elements portable USB3 jött volna ki ilyen áron viszont mondták bent hogy az csak a kis rövid kábellel megy jól, illetve szoktak kapni USB2-ből sok olyat aminek eltört a csatlakozója... WD MP USB3 drága volt, ADATA-ból a 640-es SH93 és a 320-as színes fémes vinyókból vittek vissza nagyon sokat, mondták is hogy az a Samsung belső nagyon gáz lett (Samsung M7E)
az újabb 750-es vinyókból elég kevés ment vissza, gondolom azért mert ebben már Toshiba vinyó van :R

lekopogom nagyon szépen megy, lazán felpörög 1 USB kábelen nem kell az Y, alig melegszik és hangja még annyi sincs mint a Samsungnak
sajnos akusztika beállítás le van tiltva rajta de úgysem hangos hiszen itt nem kell rángatni a fejet. összességében szerintem megérte picit ráfizetni remélem most már nagyobb szerencsém lesz és nem fog elromlani. úgyhogy aki most akar vinyót venni annak ajánlom az ADATA 750GB-os verziókat mert 99%-ban Toshiba vinyó lesz benne és azzal talán kevesebb a baj mint a Samsunggal. illetve pontosítok az új ADATA-ban vélhetően már a Samsung M8 vinyók lesznek 500-750-1000GB méretben úgy mint a Samsung saját külső cuccaiban, de az még nagyon új nincs róla statisztika sem a szervizekben hogy nagyon haldoklós fajta-e

az SH14 illetve a többi USB3-as ADATA kb. 1-2hónap múlva fog jönni azt mondták
azt nem akartam megvárni, Samsungból Globalpc-n másnapra tudtak volna M2 750GB-ot de csak USB2-t a Samsung S1 1TB-ra meg kb. 5-6ezret kellett volna ráfizetnem
maradt ez és jól döntöttem

most kap egy alapos HDSentinel tesztelést és bízom benne semmi gond nem lesz :C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7119) ruti válasza kilozsul (#7114) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nemcsak a szoftveres jelszó élesítése esetén kódol, hanem hardveresen, a fordítóchip-en keresztül titkosít
a jelszó csak a hozzáférhetőséghez szolgál, a hardveres titkosítás jelszó nélkül is történik

ha az esést túlélte, és nem fizikai sérült a kiszerelt vinyó, akkor sem fejthető vissza az adat a fordító chip nélkül

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#7120) King Unique válasza ruti (#7119) üzenetére


King Unique
titán

Tehát,ha nem is volt jelszó beállítva és vki kiveszi wd-ből a hdd-t,egy mobilrackbe,notiba a fordító chip nélkül nem is tudja azokban használni? Ezt jelenti a hw-es...

(#7121) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7111) üzenetére


King Unique
titán

Ja,lehet tápprobléma,az,h felirat csak úgy eltűnik róla,az tényleg fura,nem szabadna csak úgy,csak nem MM-ben birizgálták meg,h vevő ne tudjon utólag gariztatni... :D ,bár ez így hülyeség,még MM-től is sok lenne.
Amúgy aki vett innen,ez egyelőre nem panaszkodott ilyenekre,vki usb2-est vett annál volt tápgond,de Y kábellel megoldotta,d h lekopik a felirat :Y ,az durva. :N

(#7122) wrox válasza kilozsul (#7114) üzenetére


wrox
senior tag

Egy checkdisk-et azért megpróbálnék. Nálam segíteni szokott, ha megsérül a partíció.

(#7123) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7121) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igéretemhez híven jelentkezem.
Ez lett végül:
[link]
Ezen sem volt semmi fólia megvételkor,mint az 1TB-os nagy testvérén,és még működik is.
Azonnal szépen felismerte a Windows 7.
(Persze,mert az 1 TB-osnak fenn van a drivere.)

Egyébként mivel fekete lett,tényleg teljesen egyetértek Veled,nagyon szép,de a por és ujjlenyomatok rendesen meglátszanak rajta.
Az ezüst ilyen szempontból kedvezőbb.
Éppen néztem,hogy emeltek éppen most az IPON-on pár száz Forintot rajta,nem is gondoltam,hogy ennyire ingadoznak az árak.
(Említettem,nem onnan vettem.)
Tehát még EDDIG ez is jó.
Bocsánat,de nem vagyok túl optimista természet.

Az 1TB-os Made in Thailand,ez meg Made in Malaysia.
Az 1TB-osat 3 év garanciával kaptam,az 500GB-osat csak 2-vel. :F

Egyébként csodás elegáns fekete színe van,de szerintem nagyon kényes lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#7124) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7123) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy Essentialnál 2 év van mindegyikre (Elit-nél 3 év),külföldön,bizonyos országokban 3,de hol vetted itthon 3 év :Y garival,mert enyémre csak 2 év van? :F (gyártói+ 1év az üzletben/szervívben?)

[ Szerkesztve ]

(#7125) werman


werman
tag

Hali!
Lenne egy kiszemelt Samsung Story Station 3.0 2TB (HX-DT020EB) külső vinyó, mik a tapasztalatok vele? Ha a benne lévő vinyó megadja magát ki lehet cserélni más márkájú 5400rpm-es vinyóra?
Még egy kérdés, láttam hogy a WD-khez klassz back up program van, amit a samuhoz adnak az is jó?

Előre is köszi!
üdv

(#7126) King Unique válasza werman (#7125) üzenetére


King Unique
titán

Jók a Story S3-ak,nekem még egy régebbi szériás 1,5 TB-osom van belőle,de ok-s. :K Bár nem szedtem még szét (gari miatt nem is szedném),de kicsavarozva,levehető a fém burkolat és a hdd is kiszedhető belőle úgy tudom,h másikat beleraksz azzal biztos megy-e azt nem vágom :N (valószínű)
Jó a Samsung AutoBackup progija is,a SecretZone-ban külön virtuális titkosított partició hozható létre,de ebben a TESZTben benne van majdnem minden,ami érdekelhet... :K

(#7127) mad.johnny


mad.johnny
csendes tag

Sziasztok!

Egy 2TB-os külső winyót szeretnék venni, WD, vagy Samu (Samu felé húzok). Olyan kérdésem lenne, hogy hány fok ezeknek kb. az átlag hőmérsékletük? Haver vett nem rég egy 2TB-os WD Elements-et és csak annyitól, hogy be volt kapcsolva felment 60 fokra a hőmérséklet. Na ilyet nem vennék :D Am az új M3-mas 2 terás USB3.0 Samuval van valakinek már tapasztalata?

Köszönöm!

(#7128) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Gyors kérdés: a külső winyót hogyan távolítjuk el? Úgy mint a pen drive-ot, hogy eltávolítom tálcáról, és húzhatom is le, vagy le is kellene állni a lemez pörgésnek? Nekem fura, hogy pörög ott magában, én meg csak úgy elveszem a kakaót. Nekem sem tetszene, ha valaki csak úgy elcsaklizná a vacsorát. :F

(#7129) King Unique válasza mad.johnny (#7127) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb volt szó samu S3-ról,azok jók :K ,nálam eddig max 44 fok volt,inkább hosszabb nyúzás-nyári melegben melegednek fel nagyon,30-40 közt jó,de max 40-50 közt még " elmegy". Elements üresjáratban 60 fok :Y ,az túl sok,mivel mérte HD Sentinellel? WD-be amúgy is inkább a MyBook a nyerő,akinek van innen,az nem panaszkodott ilyen magas hőmérsékletre.
M3 usb3-al nemrég jött ki,de biztos jó lehet,tapasztalat még nagyon nincs róla,nem nagyon vettek még,de ha samu felé hajlasz egy usb3-as S3,M3 jó választás,3 év gari miatt is,v esetleg egy MyBook. :K

(#7130) King Unique válasza DeFranco (#7128) üzenetére


King Unique
titán

Ha biztonságosan leválasztod tálcán,akkor forgásnak is le kell állnia és húzhatod is,legalábbis nálam WD-nél így megy,esetleg,ha nem engedi eltávolítani,akkor unlocker progival lehet a beragadt folyamatokat kilőni. :K

Szerk: esata-sokat szokták hotswap progival leállítani,ha más nem megy és pörög tovább,esetleg azzal,ha működik vele...

[ Szerkesztve ]

(#7131) DeFranco válasza King Unique (#7130) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez forog, mint a fene... nem áll le, pedig eltávolítottam a tálcáról a szokásos USB-s eszközök eltávolításánál.. :F

[ Szerkesztve ]

(#7132) King Unique válasza DeFranco (#7131) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb ajánlottam még1-et,ha...
Pedig le kéne állnia :U ,enyém,meg másé akiknél láttam,kérdeztem,leállt utána mkié és úgy húztuk le.
Ha rendszer már nem látja,hát,ha más nem megy,lehúzhatod "pörögve",bár nem az igazi. :N
Y-nal használod,lehet +tápcsati miatt,bár ez így hülyeség,attól még le kéne állnia.
Gyanús ez az M2 amit kifogtál,akad vele ahogy látom 1-2 apróbb gond,lehet gyárilag nem ok-s vele vmi... :F

[ Szerkesztve ]

(#7133) DeFranco válasza King Unique (#7132) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most már nekem is gyanús, de nincs hova tenni róla az adatot, így vissza sem tudom vinni, ha akarom sem.

Na, most megállt, de ez szerintem a sleep mód.

Mi ez a hotswap progi?

re:#7314: megvárok itt még egy napot, aztán megyek a probléma topicba ha a többiek sem tudnak rá mit mondani. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7134) King Unique válasza DeFranco (#7133) üzenetére


King Unique
titán

Most hirtelen jobbat nem tudok hirtelen :N ,esetleg másik hdd probléma topicban érdeklődj.
Hotswap esatanál teszi lehetővé,h rendszerbe kapcsolva úgy lehessen leválasztani stb.,mint usb-t,de annál használható-e,v érdemes.e azt biztos (lehet nem).

[ Szerkesztve ]

(#7135) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7124) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szerintem egyszerűen csak elnézte az,akitől vettem.(az 1TB-osat.)
És tévedésből a lapra 3 évet írt.
Igaz,egy ezressel drágábban adta,mint az IPON.

Más:
mi a különbség a My Book Essential,és a My Book Essential SE között?

(#7136) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7135) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jól jártál,+ ezret megért :C ,hol is vetted,hol ilyen elnézőek? :D
Az SE-nél van 750 GB,ill. 1 TB,ami a 3 tányéros hdd miatt +3mm jelent,18 mm vastagok,szemben a sima 500-es 15mm-ével és harsányabb színkavalkádjával (WD),de amúgy szinte uaz.

[ Szerkesztve ]

(#7137) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7136) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szeged melletti városban. :)
Akkor minőségre mindegy?
Mert az 1TB-os SE,az 500 GB-os nem SE.

(#7138) Kezdő vagyok válasza DeFranco (#7133) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Azóta ezen a forgásos dolgon kívül minden oké vele?
Rendesen rámennek az adatok?

(#7139) DeFranco válasza Kezdő vagyok (#7138) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az teljesen rendben van.

(#7140) Kezdő vagyok válasza DeFranco (#7139) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Akkor az a fagyásos dolog csak egyszer jelentkezett?

Más:
gondolom az USB vezetéket nem szoktátok ki-be dugdosni a HDD-ből?

(#7141) DeFranco válasza Kezdő vagyok (#7140) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kétszer. Amióta y kábellel használom, azóta csak egyszer, de az sem biztos,hogy a HDD hibája volt. A felpörgési gondok viszont megszűntek.

(#7142) Kezdő vagyok válasza DeFranco (#7141) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Csak jó is maradjon!
Formázni kellett-e,amikor kézhez kaptad,vagy már meg volt formázva?

(#7143) DeFranco válasza Kezdő vagyok (#7142) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem kellett, azóta úgy használom. De ezeket az anomáliákat ki fogom tesztelni egy lapossal is, ha lesz rá idóm. Alapos a gyanúm, hogy ott nem lesz ilyen gond.

(#7144) TeeJay válasza King Unique (#7130) üzenetére


TeeJay
félisten

Win XP alatt eltávolításkor a vinyó leáll magától míg ugyanez a vinyó Win7 alatt még eltávolítás után 5-10percig pörög sajnos. én sem értem miért nem állítja le hogy rögtön le lehessen húzni, valahogy nekem nem szimpi hogy pörgés közben rántom ki alóla a naftát :U
ez valami fícsör Win7 alatt vagy bug?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7145) King Unique válasza TeeJay (#7144) üzenetére


King Unique
titán

XP-n leál az ok,de nálam 32 bites Win7 alatt is leállt,ha jól tapogattam utána a rezgését figyelve...(v vmi+ progival kéne full leállítani.. :F )majd win 8-ba kijavítják a hibát,ott már teljes usb 3.0 támogatás lesz. :K :C

[ Szerkesztve ]

(#7146) King Unique válasza Kezdő vagyok (#7137) üzenetére


King Unique
titán

Jajj :W mondtam uaz a 2,SE a nagyobb tárhelyre,méretre utaló megjelölés,max attól picit függhet a minőség,hol lett legyártva - SE nálad Thailand (nálam is),500-as Malaysia - ,mert más fajta termékeknél számít,pl Verbatim optikai lemezekbe jobb a taiwani,indiai,mint a chinai,az nagyon sz@r stb.,de ezeknél talán nem számít annyira,az a lényeg,nem China a gyártási hely... :)

(#7147) erdoke


erdoke
titán

(#7148) HXY


HXY
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#7149) HXY


HXY
addikt

Megrendeltem a Samsung M8-at.
Végül úgy döntöttem, hogy a Dell 1012-es netbookunkba rakom, és hálózati megosztást csinálok rajta.Így mehet rajta a torrent is, és bármelyik gépről el tudjuk érni.
Csak egy baj van: G-s router, G-s hálókártya... 2MB/s sebesség... :D

Szerintetek a garanciával mi lesz 2014-ben?
Mert addigra már biztosan nem lesznek Samsung vinyók...
Seagate-t adnak helyette?

(#7150) Kezdő vagyok válasza King Unique (#7146) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Oké,értem már.
USB 2-esen eddig ragyogóan működnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.