Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) SaitoX válasza Fauno (#7844) üzenetére


SaitoX
tag

Hali,

igen:) már nagyon úgy voltam vele, hogy megveszem az 5K3000-t, de végül felhívtam a boltot, ahol még 20ezerért árulták a Touro Desk Pro-t, és volt még nekik készleten, így gyorsan meg is rendeltem, (és remélem már tényleg nem lesz vele gubanc).
Az Electrobox-ban én csak simát látok (tehát nem Pro-t), bár biztos jó az is, igazándiból azt remélem a szellőzése nem lesz rossz, de így neten olvasgatva a WD MyBook Pro-ról is sok helyen láttam, hogy ~50 fok.. ami elég soknak hangzik, a belső vinyóm, 5-6 éves Samsung ~30 fokos, igaz ez hűtve van, így megértem ha a külső (ami ráadásul egy Rack-ben van) kicsit több lesz, de azért remélem baja nem lesz tőle.

(#7852) Fauno válasza SaitoX (#7851) üzenetére


Fauno
tag

Hol, melyik üzletben sikerült megrendelni a Touro Desk Pro-t?

(#7853) Teaway válasza tigipuf (#7849) üzenetére


Teaway
veterán

Feltételezem, hogy "lapos" tv-d van, ha vinyót akarsz rákötni.
Keresel rajta egy USB csati közeli konzolfelfogató menetes furatot (4 db van rajta), abba tekersz egy M8-as (vagy amilyen szükséges) csavart, arra felakasztasz egy használaton kívüli zoknit, a száránál fogva, amin van egy lyuk (csinálsz rá). A zokniba rakod a vinyót és ennyi.

Nincs itthon csokid??

(#7854) SaitoX válasza Fauno (#7852) üzenetére


SaitoX
tag

Chipnet , majd ha megérkezik (valóban:)) ), leírom róla a tapasztalatokat, hány fokon megy, meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#7855) Fauno válasza SaitoX (#7854) üzenetére


Fauno
tag

köszönöm szépen, az nagyon jó lenne. :)

(#7856) honda23


honda23
aktív tag

Másfél hónap alatt beszereztem 3 db 2 TB-os WD Mybookot.
Mivel ez csak 5400-on pörög, ezért csak 43-44 fokra melegszik folyamatos használat alatt.
Én még jó áron tudtam megvenni, most már mindenki szívhatja az árvíz miatt.
Eddig nem tapasztaltam semmi rosszat.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#7857) King Unique válasza honda23 (#7856) üzenetére


King Unique
titán

A MyBook nem 7200-as,Green hdd van benne (v mikor hogy),ami Intellipower 5400-7200 közt,de az inkább fix 7200,v progi írta ki ezt rá? :F
(Ja,jók a WD-k mi :K ,de most tényleg nagyon feltolták az árakat,amit pl.én tavaly vettem az most ott,akkori árhoz képest 10-15k-val még drágább,nevetséges... :U ,de akadnak olyan boltok,ahol van készleten még és nem kell drágábban rendelniük)

[ Szerkesztve ]

(#7858) honda23 válasza King Unique (#7857) üzenetére


honda23
aktív tag

1 terásokat és a 1,5-ösöket is több helyen 7200-asnak írják. Mindegy, én eleve 2 terásokat akartam, annyival nem volt drágább, hogy ne érje meg(plusz 4-5ezer Ft volt csak a különbség), most viszont az árvíz miatt a nagyobbikból kifogytak a boltok, így már akár 10ezer Ft is lehet a kettő között.
Most abszolút nem éri meg megvenni.
Sőt, most nézem, valahol 13ezer is van...
Ki tudja, meddig tart még ez az állapot.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#7859) King Unique válasza honda23 (#7858) üzenetére


King Unique
titán

Progi mit ír rpm-re,azt kérdeztem,pl. Sentinel,v más? :F

(#7860) Kobe


Kobe
veterán

üdv

az elmúlt hetekben egyre szomorúbban veszem észre, hogy a silicon power armor A80 vinyók eltűntek a boltokból. :( Nem tudja valaki valami vérfrissítés készül ebben a szériában, vagy csak készlethiány, esetleg a thaiföldi áradások miatt pangó beszállítás játszhat közre ?

(#7861) gg72


gg72
veterán

Mától van az Aldiban 500 gigás 2,5” USB 3.0 küldő Tevion vinyó 15ezerért, ezzel kapcsolatban:

- Vajon milyen vinyó lehet benne?
- Mi lehet az USB 3.0 vezérlője?
- Van rajta külön tápcsatlakozás USB 3.0-hoz, ha 2.0-val használom, akkor is kell neki a külön tápellátás?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7862) h1n1_900 válasza gg72 (#7861) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Ez engem is érdekelne. Vennék magamnak 1-et... :U

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#7863) King Unique válasza gg72 (#7861) üzenetére


King Unique
titán

Az 1 TB-os 2,5"-ben,de a korábbi 500,v 640 GB-osban is WD Scorpio Blue volt,usb vezérő mind2-ben ASMedia volt (tehát jó :K és nem JMicron...),ilyen 2,5"-esek mind usb2.mind usb3-ba elmennek 1 db usb kábelről,tápcsatlakozás-usb tápkábel csati aszem van rajta (korábbin volt,de most nézem ez is uaz),de esetek többségében nincs rá szükség. :N (max,ha esetleg nem menne usb2-ba,Y kábelt,v + 1 usb tápkábelt rádugsz,ami filléres dolog) Én WD MP-om is 3 tányéros (1 TB) is simán megy 1 db usb 3 kábellel usb2-be is.
Nem rossz végülis ez a Tevion,csak kicsit noname,progik nem járnak hozzá,online supportja nem nagyon van,adnak hozzá kis hordtasit,3 év gari,aluházas,ami melegedés szempontból jobb - azért jó cucc,elmegy. De 2,5"-be akad bőven több extrával bíró termék usb3-omba,de ha nem kell semmi extra 1-nek megteszi ez is. :K

(jó az új avatarod,neked volt régen bocis,nem...ez jobb ;) )

[ Szerkesztve ]

(#7864) gg72 válasza King Unique (#7863) üzenetére


gg72
veterán

De 2,5"-be akad bőven több extrával bíró termék usb3-omba Az árvízes áremelkedés után is, hasonló árban? Tudnál mást ajánlani?

Igen, én voltam a bocis... :)

(#7865) King Unique válasza gg72 (#7864) üzenetére


King Unique
titán

Ált. az 500-asok 15-17k környékén mozognak,de nem feltétlenül ajánlanék mást,mert amúgy nem rossz ez se,fém ház révén nem nagyon melegszik,könyön szédszedhető (majdnem mint egy mobilrack)
A WD MP is jó,ha jobb szoftveres körítés kéne,v sokan veszik a Samsung S2 és M2 szériákat,v az ütésálló szériák pl.Transcend 25M3, 25D3, SP A80 (de ebbe JMicron van),de ezek picit drágábbak.
Jók a Toshibák is,Art 4,Store E,Store Steel...csomó van.

Ezek ált. design,szoftveres körítés - azon belül olyan extrák,sebesség - gyorsabbak,főleg új 500 GB/tányérral szerelt szériák pl. - mint hw-es titkosítás - ,ütésállóság,akár vízállóság,jobb support terén terén tudnak vmivel többet,de ehhez mérten picit drágábbak.
Viszont ár szempontból tényleg jó a Tevion,WD a belseje,fémház,usb3 vezérlő se rossz,1-nek elmegy szerintem,ha nincs extra igényed. :K

(#7866) gg72 válasza King Unique (#7865) üzenetére


gg72
veterán

Hát ahogy elnézem ezek a 15-17ezres árak beragadtak az árgépbe, a friss árak inkább 20ezernél kezdődnek, ahogy sejteni is lehet a mai HDD-mizériában... Ennek fényében a Tevion még inkább megéri.
Az én szitum: van egy esata külső házban egy Samsung 500 GB vinyóm, amin gyenge szektorok jelentek meg, így gondoltam lecserélem. Elkezdtem nézni az aktuális 500GB notivinyó árakat, ezek 15-nél kezdődnek, amikor rátaláltam a Tevion-ra, amihez ennyi pénzért külső ház is van ugye. Most vagy veszek egy új 500-as notivinyót 15ezerért (csak Samsungot kapni ennyiért, amit viszont már nem akarok), vagy eladom az esata külső házat és veszek egy ilyen komplett Aldi-st. :U

(#7867) King Unique válasza gg72 (#7866) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja, mondjuk Árgép se teljesen megbízható... :U ,tényleg inkább 19-20k környékéről kezdődik a dolod.(WD árait feltolták,samsungok még olcsóbbak,pl. ez. (bár ez 7200 rpm-es széria ez alapján,de eddig nem volt gond vele )
Ha esata,akkor gépeden nincs is usb3 és időtállóság miatt vennéd,v már van? :F
Mondom nem rossz ez a Tevion,szerintem veheted,akik vettek ilyet korábban,tönkremenetelre (badsector,meg hasonlók) még nem panaszkodtak,benne lévő WD hdd is amúgy jónak,megbízhatónak számít 2,5"-esbe. :K

(#7868) King Unique válasza Kobe (#7860) üzenetére


King Unique
titán

Másik topicban válaszoltam! :K

[ Szerkesztve ]

(#7869) gg72 válasza King Unique (#7867) üzenetére


gg72
veterán

Van USB 3.0 a gépemben, egy MSI Star (NEC chipes) bővítőkártyás megoldás.
Ma elsőre még megpróbálom megjavítani a gyenge szektoros Samsung vinyóm, hátha sikerül, ha nem, jön a Tevion. :K

(#7870) King Unique válasza gg72 (#7869) üzenetére


King Unique
titán

Akkor usb3 ok-s!.külső hdd-be is akkor olyat :K
Hát javítani,nem tudom...bár gyenge szektor,ha nem túl sok,még elmegy,de abból előbb-utóbb hibás szektor lesz/lehet és onnantól már nem nagyon érdemes vele szórakozni.De talán szerencséd lesz.(HDSentinel képét,áltanálos+SMART nem tudod betenni,v akár HDD probléma topicba,h megmondják érdemes e vele vesződni) Amúgy pontosan milyen Samsung,mert pl.az MT7 állítólag sz@r széria volt? :F
Fentebb meg látható van 2,5" külsőbe bőven választék,de gondolom nem mindegy az a 4-5 mínusz,szal azért vsz Tevion is meg fog feleni a célra. :K

(#7871) gg72 válasza King Unique (#7870) üzenetére


gg72
veterán

M7 500GB (HM501II) a pontos típus.
4 gyenge szektor van rajta, szerintem ez még orvosolható, újra formázom (mély formázás), aztán meglátjuk... :)

(#7872) djculture válasza gg72 (#7871) üzenetére


djculture
félisten

Nekem 5 éve megy a vinyóm úgy hogy 17 áthelyezett szektor meg 18 gyenge.Tökéletes így is, nemsokat számít ez addig a meghajtó magánügye amíg a hibás helyett van tartalék szektor és hd tune felület ellenörzésénél nincs hibás szektor.

[ Szerkesztve ]

(#7873) mokafoci


mokafoci
csendes tag

Helló!

Vettem egy WD My Passport 500 GB USB 3.0 winchestert. A problémám az, hogy egy 8 GB-os fájl másolása esetén USB 3.0 alatt a sebesség kezdetben jó (70-80 MB/s), majd a másolás közepén leesik 10 MB/s-ra, gyakran elfehéredik a képernyő és a rendszer nem válaszol. USB 2 alatt ezt nem tapasztaltam. Az alaplapon Reneasas vezérlő van, és drivertől függetlenül ez történik.

Szeretném megkérdezni, szerintetek mi okozza ezt a jelenséget, a winchester lehet a hibás?
Köszönöm!

(#7874) gg72 válasza gg72 (#7866) üzenetére


gg72
veterán

Újraformáztam a vinyót (teljes format) és eltűnt a 4db gyenge szektor, így asszem a vinyó-kérdés elnapolva. :)

(#7875) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

A brutál HDD árak miatt valószínűleg külső vinyót kényszerülök venni...

Szerintetek kiváltható lenne egy tárolásra és munkára (PS, PR, AE) használandó HDD egy USB3-mas külső vinyóval? Milyen előnyei, ill. hátrányai lennének, azon kívül persze, hogy hordozható? A gyorsaság és a megbízhatóság fontos lenne...

Illetve erről mi a véleményetek? Van valami egyéb ajánlott példány, ami jó vétel, és amivel nem nagyon lőhetek mellé? Méretből elég lenne akár egy 500-as is...

Előre is köszi szépen! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7876) Kobe válasza vond (#7875) üzenetére


Kobe
veterán

nem tudom, mennyire nézegetted a külső vinyókat a napokban, de azokból is egyre kevesebb típus kapható egyre drágábban (az 1 terrás 20K körüli ár 2-3 nap alatt felszökött 30K-ra), tehát ha árérzékeny voltál a sima vinyóknál, a külsőknél is elég rendesen emg fogod érezni

(#7877) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni, külső merevlemezt szeretnék venni amit TV-hez szeretnék használni USB-n keresztül HD filmeket nézni, néha Set Top Boxon felvenni esetleg tv adást. Ki milyet ajánl?? 2,5" vagy 3,5" mindegy, esetleg eSATA lenne jó ha lenne rajta, de ilyet nagyon keveset találtam eddig.

Köszönöm a választ előre is.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#7878) benvolio válasza Kobe (#7876) üzenetére


benvolio
őstag

Csak annyit hozzáfűznék, hogy érdemes nyitott szemmel járni a multikba, mert pl. volt nálunk /Miskolc/ az MM-be 500GB-os Maxell 10-ért tegnap, mára el is vitték, valamint a Corába volt szintén tegnap kétféle Samsung is akcióba nagyon baráti áron. /Ha jól emlékszem 1TB-os 18ért, meg 1,5-ös 20-ért, de ezekre pontosan nem emlékszem./ De lehet ezeket is elvitték mára. Esetleg máshol is lehetnek ilyenek.
Üdv!

(#7879) King Unique válasza vond (#7875) üzenetére


King Unique
titán

Milyen is kell,2,5" v 3,5" :F ,mert a linkben Samsung M3 szerepel,jó az is,v S3 testvére is,az bejáratottabb. :K pl. WD MyBook,Samsung S3 megbízható,gyors,de akad csomó fajta,nem mindegyivel van tapasztalat,de ált.jobb márkák cuccaival nics gond.
3,5" külsőbe-be 1 TB alatt nem nagyon érdemes venni,2,5"-be lehet 500-ast,ha mobilitás is fontos.3,5": # 7772 2,5": # 7830, # 7759
(linkekben szereplő árak,árgépes kiírások változhattak a napokban)

(#7877) bundaska: ilyen célra elég usb2 is,de máshova jól jön gyorsabb.Ha csak otthonra kell,nem hordoznád érdemesebb 3,5"-est - olcsóbb-több tárhely,hosszabb kábel jár hozzá (nem kell bűvészkedni,h elér-e TV-hez,v lelógatni róla),saját fix táp - venni.Ezeket: # 7817, # 7841 nézd át.
S3-ba van esata-s is: árgép, v pl (ára ennek is felment...v veszel esata-s mobilracket+hdd-t,bár lehet az se jön ki sokkal olcsóbban) Esata amúgy lejátszón van,v PC-hez,notihoz kéne :F ,ill combosabb HD filmekhez se árt néha.

[ Szerkesztve ]

(#7880) vond válasza King Unique (#7879) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi a választ! ;)

Mobilitás nem tétel, mivel a leendő belső vinyót akarom/akartam kiváltani vele a brutális HDD árak miatt... Most viszont egyelőre parkol a dolog, mert lehet, hogy tudok venni új 103SJ-t 21-ért... Ennyit még talán fogcsikorgatva kiadok érte... Munka (sebesség) miatt jobb lenne egy ilyen gyors, belső vinyó, de ha mégsem jön össze, akkor valszeg nézek egy jobb nevű, USB3-mas külsőt...

Mégegyszer köszi! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7881) Kobe válasza benvolio (#7878) üzenetére


Kobe
veterán

elvből nem vásárolok számítástechnikai alkatrészt ilyen helyeken, mivel mindig az olcsóbb, egyszerűbb szériát vásárolják fel nagytételben amit normális boltokban a kutya nem visz el, garanciális ügyintézés is érdekes lehet, visszaviszel egy vinyót egy élelmiszerboltba pl ;]

(#7882) King Unique válasza Kobe (#7881) üzenetére


King Unique
titán

Egyetértek :K
MM-ben nekem is volt már negatív tapasztalatom,max apróságokat érdemes venni. Aldiban azt mondják normálisak,Tevion külső hdd-nél,vkinek korábban x nappal később is visszadták pénzt stb.,de igaz amit írsz,h felvásárolják nagytételbe az ált.olcsó sz@rt az árulják a laikus lúzer usereknek...

(#7883) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Van valakinek arra ötlete, hogy egy [Mybook premium] (??) házban miért működik egy maxtor 6L250S0 ( így kaptam), illetve miért nem működik benne egy [WD2500YS] ? :DDD Maxtorral kaptam, éveket mehetett benne, cserélni akartam a WD-re de nem megy.
WD-nél már a kék led sem világít, merevlemez felpörög. Windows XP nem jelzi, hogy ha rádugom az USB-re. Valakinek ötlet? üdv

ui: Közvetlenül rádugva az alaplapra persze megy.

[ Szerkesztve ]

.

(#7884) King Unique válasza mokafoci (#7873) üzenetére


King Unique
titán

Hát fura... :F ,nekem 1 TB-os (szinte uaz az is),én még NEC vezérlős PCI-E-s megoldással próbáltam ki,ott működött,egyenletesen másolta a nagyméretű DVD Iso fileokat.
Egy kis hibakeresést kéne végezni,h ki lehessen zárni ezt-azt,pl WD MP-t másik usb3-as gépen is kirpóbálni,v más típusú külső usb3 hdd-t rádugni a Renesas-os gépre,ha van rá lehetőség. WD amúgy driverek,támogatottság terén elég jó,nem szokott vele ilyen lenni,nem írnak rá inkompatibilitási gondokat. :N Alaplaphoz legfrisebb,megfelelő driver van fent,mert ilyen hibákra,h usb3-on xy akadozás van adatátvitelben,belassul sokx driver gond?
Neki is 500-as van,azt nem tudom usb3 vezérlő milyen,v van-e neki,de érdeklődj,esetleg tapasztalt-e hasonlót!
Illetve mképp el kéne végezve a fent említett hibakeresést,h ki lehessen zárni WD hibáját,v Renasas-al való inkompatibilitását.

[ Szerkesztve ]

(#7885) King Unique válasza Troy. (#7883) üzenetére


King Unique
titán

Ez régebbi széria,de a WD kompakt (egybe) külsőket gyárt,nem,v lehetett akkor külön ilyen házat is venni és bele hdd-t :F Mert amúgy tényleg WD-nek kéne bent lennie,h vetted használtan - akkoe elképzelhető,h az illetőnél tönkrement és belerakott másikat - ,ja szavaidból kivéve vsz igen. Akkor rádsóztak vmi sz@rt? :U
Lehet a ház usb vezérlője automat "letiltja", ha másik hdd-t raknak bele,v szoftveresen kell állítani vmit, az új hdd meg lett formázva :F
HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicban is próbáld meg.
(Amúgy,ha meg Maxtorral jól megy,nincs vele gond,akkor miért akarod cserélni,v az se ok-s?)

(#7886) Troy. válasza King Unique (#7885) üzenetére


Troy.
addikt

Valószínűleg volt benne egy WD csak valami miatt cserélve lett. Nem csesztek át, rokonom adta 0 forintért. Azért akarom cserélni mert a maxtor 820 napot ment, 30 bad sector van rajta, 70%-os a kondíció szintje. Nem szívesen tennék rá semmit sem. :) ( Mellesleg nem hiszem hogy bármit számít, de nem MO-n volt véve, használva stb. )
Miképp lehet szoftveresen állítani az házon? :F

[ Szerkesztve ]

.

(#7887) King Unique válasza Troy. (#7886) üzenetére


King Unique
titán

Ja vagy úgy!
Azt nem tudom,még nem próbáltam :N ,másik topicot azért ajánlottam.

(#7888) djculture


djculture
félisten

Szerintem a két megoláds közül van valamelyikkel levédve a keret.Vagy a vinyón van egy bootprogram vagy a keret elektronikában van egy chip amibe belesütik a vinyó paramétereit mással ilyenkor nem működik.wd nek szokása ez,bár ujabban már a benne lévő vinyó se sima henem rávan integrálva a usb elektronika.

(#7889) King Unique válasza djculture (#7888) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ja...vagy,vagy? 2,5"-eseken van ráintegrálva,3,5"-esekben normál sata hdd van,ha jól tudom,ha jól...

(#7890) mokafoci válasza King Unique (#7884) üzenetére


mokafoci
csendes tag

Köszönöm a válaszodat! Kipróbáltam a winchestert ugyanabban a gépben Windows 8 Platform Preview alatt hátha ott nem csinálja az említett problémát. Ott microsoftos driver van, de tényleg jól működött. Ekkor elkezdtem gondolkozni, hogy mi lehet a különség, és rájöttem, hogy oda nem telepítettem vírusvédelmet. Windows 7 alatt ugyanis Eset Smart Security 5 volt fenn. Azt letöröltem, és meg is oldódott a probléma, konstans 80 MB/s-mal másol. Valószínű az Esetből visszateszem a 4.2-es verziót. Szóval az a tanulság, hogy nem szabad ezeknek a szoftvereknek az ilyen korai verzióit használni, mert nagyon kellemetlen dolgokba futhat bele az ember.

(#7891) benvolio válasza King Unique (#7882) üzenetére


benvolio
őstag

Ja igen a vinyókat úgy gyártják, hogy a délelőtti műszakba szakemberek csinálják a számtek boltoknak szánt darabokat, a délutániba meg a vendégmunkások a multiknak szánt vinyókat. :U Konkrétan arra gondoltam, ha valaki kinézet magának egy modellt ami számára jó és megfelelő, akkor lehet, hogy egy multiba is megveheti olcsóbban /pont a most kialakult helyzet miatt/, mert épp akciózza. Szerintem semmivel sem rosszabb ott vásárolni, mint egy számtek üzletbe. Persze saját véleményem, vegye mindenki ott ahol jól esik neki. Egyébként abba a Maxell-ba amit említettem Hitachi vinyó van ami szerintem nem a legsz@rabb márka a vinyók között. Nálam problémamentesen megy mióta megvan, de én ráadásul drágábban vettem anno.
Béke! :R

(#7892) King Unique válasza mokafoci (#7890) üzenetére


King Unique
titán

Már megint ez a kurva ESET.... :W ,nálam pl.rádugtam külső hdd-t és 5.0.94 alatt befagyott az egész gép,nem ismerte fel,azóta én is érdeklődtem supportnál+más is: itt a megoldás. Nálad nem volt hasonló,úgy látszik még usb3-ba is bekavar,sok benne a "bug"... :U 4.2-esnél nem voltak ilyen gondok,aszem én is azon próbáltam usb3-as másolást is,csak nemrég tértem át az új 5-ösre,de minek :F (persze az se rossz,csak hát...)
Az a lényeg,akkor megoldódott a problem :K ,mondtad is driverek ok,meg WD MP se az a sz@r,h ilyeneket produkáljon,de hát mások (gyártók) hülyeségével meg mit kezdjen az ember :DDD

A win8-ban gyárilag bent van a driver,usb3 támogatás,ami cool ;) ,amúgy milyen ez a "béta",v mi,gondolom még elég kezdetleges?

[ Szerkesztve ]

(#7893) vlevi válasza King Unique (#7892) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is ESET van, 5.0.94-es verzió, és nem vettem észre ilyet. Pedig sűrűn dugdosok be vinyót, pendriveot, USB2/3 vegyesen. Mondjuk annyi azért van, hogy nálam ki vannak kapcsolva a NOD-ban a cserélhető adattáras bizbaszok.

(#7894) King Unique válasza vlevi (#7893) üzenetére


King Unique
titán

Pedig erre ESET topicban sokan panaszkodtak és én is tapasztaltam.Hogy is kell teljesen kilőni a cserélhető cuccokat,kivételeknél hozzáadtad? :F Amúgy pendrive-nál nem csinálja,csak külső hdd-nél,de a fenti módszerrel már szerencsére nem! :N

(#7895) bundaska válasza King Unique (#7879) üzenetére


bundaska
aktív tag

Üdv!

Először is köszönöm a kimerítő válaszodat. Megvettem a külső merevlemezt mégpedig egy Samsung G3 USB2.0-ra esett a választás, 1,5TB-os, és 20k volt a metroban, szóval ez tűnt a legjobb választásnak ár/érték arányban. Remélem be fog válni, most másolok rá filmeket, meglátjuk a TV miket játszik. Köszi mindent még 1x!

Üdv:
Bundaska

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#7896) King Unique válasza bundaska (#7895) üzenetére


King Unique
titán

Hát a G3-at szándékosan nem ajánlottam,PC-n panaszkodtak néhányan usb felismerési gondokra,meg amúgy se nagy szám,jobb az S3,M3,de a szükség és manapság az ár nagy úr!
TV-n talán nem lesz vele gond,reméljük! :))

(#7897) bundaska válasza King Unique (#7896) üzenetére


bundaska
aktív tag

A fene egye meg, reméljük, ezek a problémák nem jönnek elő, eddig minden rendben, TV-n keresztül is adja a képet. Ha valami lesz, írok még ide, remélem, nem kerül rá sor :))

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#7898) mokafoci válasza King Unique (#7892) üzenetére


mokafoci
csendes tag

Windows 8-hoz a driver becsületes neve: Renesas USB 0.96 eXtensible Host Controller (Microsoft). :) Gondolom elég kezdetleges, de jól tette a dolgát. Egyébként az Eset mellett még egy dologra gyanakszom, az pedig a WD Quick View nevű alkalmazás. Csak azért raktam fel, hogy leálljon a winchester, ha leválasztom. Most már ezt se tettem be az indítópultra, és így a 4.2-es Esettel tényleg jó lett.

(#7899) honda23 válasza King Unique (#7859) üzenetére


honda23
aktív tag

Sajna ez a fajta Sentinel ezt az egy adatot nem írja ki, csak a Samsungokra.
De tuti, hogy 5400-asok.
Ha felrakom mindkét Samsungra a win7 sp1-et, akkor majd egy frissebb Sentinellel megnézem.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#7900) King Unique válasza mokafoci (#7898) üzenetére


King Unique
titán

"WD Quick View" - Smartware-en belül lévő alk ez,v mi.? Amúgy,ha fent van Smartware,akkor talcán azzal normálisan le lehet választani,mert win7 alapból nem veszi el az áramot,leválasztás után,mint XP (bővebben-megoldás+ a patch)
Esetleg ESET supportnak érdemes lenne ezt is megírni,hátha tudnak rá vmit,mint másikra.

Amúgy Win 8-at,legalábbis ezt a kezdeti fajtáját érdemes felrakni,kipróbálni,még nem próbáltam :F Azt hallottam,h erőforrásigénye win7-nél kevesebb lett,gyorsabb is vmivel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.