Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Találkoztatok már olyannal, hogy egy USB 3-as külső HDD dokkoló egy Inteles gépen USB3-ra csatlakoztatva disconnectelget, de USB 2.0 porton tökéletes? AMD-s gépen stabilan működik mind USB3, mind USB 2.0 porton.

Sharkoon Rapidcase 3-ról van szó.

Inteles gép: Asus Z97-Pro Gamer
AMD-s gép: ASRock 890GX Extreme 3

Mi lehet a hibás is?

[ Szerkesztve ]

(#22602) Jarod1 válasza Chosen (#22601) üzenetére


Jarod1
addikt

ezközkezelő nél nézd meg.

(#22603) King Unique válasza Chosen (#22601) üzenetére


King Unique
titán

Az összefoglaló gyakran ismételt kérdések fejezetében van ilyen problémára irányuló kérdés-válasz. Az ott leírtakat lehetne ellenőrizni, kipróbálni.

(#22604) Meggyi001 válasza King Unique (#22599) üzenetére


Meggyi001
veterán

Sajnos a "65000 fokos" állapotról nincs képem, de találtam egy tavaly novemberi képet, itt látszik hogy a hdd nem tudja olvasni a hőmérsékletet. Sajnos pont nem rajta állok, pedig úgy talán több infónk is lenne, mint az emlékeim.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#22606) Chosen válasza King Unique (#22603) üzenetére


Chosen
addikt

Átfutottam a leírtakat, hellyel-közzel meg is voltak már azok a tesztek. Ami újdonság volt, hogy a külső HDD vezérlője összeakadhat az alaplapi vezérlővel. Próbaképp egy másik (Maxtor) USB 3.0 HDD-vel is kipróbáltam és azóta stabilan csatlakozva maradt. Délután óta másolgattam rá, megnyitottam ezt-azt, de azóta is rendben. Ezek szerint a Sharkoon nincs barátságban az Asus lapom vezérlőjével.

(#22607) King Unique válasza Meggyi001 (#22604) üzenetére


King Unique
titán

Így már világos, legalábbis ez a része. Viszont ha ott soha egyáltalán nem is mutatta a HDS a külső merevlemez hőmérsékletét, akkor kérdéses, hogy a hőmérséklet és a SMART fülnél mi volt a helyzet, ott mutatta-e, vagy azoknál sem. Valamint ez utóbbiból kiindulva az a 65000-es érték nem-e lett esetleg a SMART-nál pl. a fejparkolás értékével összekeverve. Aztán ott van még az is, hogy a mellékelt screenshoton elvileg talán 3.70-es verzió szerepel, ami eleve elég régi. Az alap, hogy lehetőleg mindig a legújabb (jelenleg 5.40) verzióját kellene használni a programnak, mivel ha túl régi, akkor előfordulhat, hogy nem kezeli megfelelően az adott meghajtót. De ettől függetlenül akármi is volt, az már kiderült, hogy valami eleve nem stimmelt a külső HDD-vel, ha X percenként abnormális módon rendre leállt.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22608) King Unique válasza Chosen (#22606) üzenetére


King Unique
titán

Akár olyan is előfordulhat, de ott egyrészt az OS is lényeges lehet, valamint akkor reális, ha minden egyéb lehetőség és zavaró tényező biztosan ki lett zárva. Másrészt az magától nem szokott csak úgy helyreállni, ahhoz rendszerint pl. frissíteni kell ezt-azt. Továbbá ha a Maxtor külső merevlemez csatlakoztatása után már a dokkoló / külső ház (ez?) is megfelelően működött USB 3.0-n, nem dobálta el az adatkapcsolatot, akkor lehet csak az OS-ben volt valami átmeneti zavar, vagy szimpla csatlakozási (érintkezési) probléma volt az oka. Valamint asztali PC-k esetében a stabil működés szempontjából az előlapi / hátlapi USB-port sem teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#22609) Chosen válasza King Unique (#22608) üzenetére


Chosen
addikt

Mármint a Maxtor működött stabilan. A Sharkoon disconnectel azóta is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.