Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) ablack


ablack
senior tag

LVS... / belga postás csomagom:

2017-09-22 14:15 Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
2017-09-22 10:07 Departure to country of destination
2017-09-21 19:02 Parcel is handled
2017-09-12 13:00 Arrival at export hub
2017-09-11 05:24 Item is ready for transport
2017-09-11 04:24 Item is announced / bpost received the information

Ma hozta a postás. :U

[ Szerkesztve ]

(#83202) Pancsermeste válasza aytukabozs (#83200) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szia!
Ez két történet.
Mind a kettő alipay.
Az egyik közönséges levél, postai értesítővel, tehát megérkezett a postánkra, csak éppen nem találják. ->Posta sara. Erről érdeklődnék, hogy mit tudok tenni.
A másik eset, nemzetközi TN-es, postai nyomkövető szerint valaki már átvette másik városban
Ám ennél lehet, nem jó TN számot adott meg az eladó, mindenesetre én nem kaptam meg semilyen TN számmal ezt a terméket.

-= Pancsermeste® =-

(#83203) aytukabozs válasza Pancsermeste (#83202) üzenetére


aytukabozs
addikt

A TN nélküli sima ügy akkor, írsz az eladónak, ha akadékoskodik dispute-ot nyitsz.

A másik a neccesebb, ott is az eladónak írj előbb, és ha nem érti hogy a TN nem jó, akkor lehet ügyet nyitni,
de sajnos volt már hogy az alinál az eladó javára döntöttek mert csak azt nézték hogy kézbesült a cucc.
Ezt kell nagyon érthetően leírnod az eladónak is, meg a dispute-ba is.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83204) mikej95 válasza aytukabozs (#83203) üzenetére


mikej95
aktív tag

Jaja, kínaiaknak kizárólag tőmondatok. Angolul. :DDD Persze már futottam bele olyanba, aki nem sablon üzenettel válaszolt tökéletes nyelvtannal.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#83205) Pancsermeste válasza aytukabozs (#83203) üzenetére


Pancsermeste
őstag

:R

-= Pancsermeste® =-

(#83206) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

84$-os rendelesre jol ertelmezem hogy rajonne az afa illetve a kezelesi koltseg? :)

(#83207) ablack válasza Alcsi69 (#83206) üzenetére


ablack
senior tag

Attól függ honnan és milyen szállítási móddal rendeled.
De a legtöbb esetben (EU-n kívülről sima posta, DHL, stb.) igen.

[ Szerkesztve ]

(#83208) vesir válasza ablack (#83207) üzenetére


vesir
tag

EU-n kívülről sima postára miért? Tapasztalataim szerint 85%-ban átengedik.

(#83209) aytukabozs válasza vesir (#83208) üzenetére


aytukabozs
addikt

Lottózzál.
Régen volt már igaz ez az arány, és ha nálad így maradt, akkor te fortuna kegyeltje vagy, nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83210) Alcsi69 válasza ablack (#83207) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Fasttech vagyis Kina, de mivel van benne akksi, ezert csak "Registered Airmail via Sweden Post" lehet.

(#83211) ablack válasza Alcsi69 (#83210) üzenetére


ablack
senior tag

Ezt már vámolni kell. (ÁFA)

Ha csak aksikról vagy valami értéktelennek látszó dolgokról van szó szerintem sokkal kisebb eséllyel fogják meg, mint mondjuk egy tabletet vagy telefont. Persze ezt garantálni senki se tudja.

Ha biztosra akarsz menni akkor rendeld külön a dolgokat ha lehet, úgy hogy mindegyik csomag vámhatár alatt legyen és várd meg a míg feladják az előző csomagot. Még ha külön külön fizeted a postát akkor is jobban jársz.

(#83208) vesir

Attól függ mit rendelsz. Mondjuk microSD kártyánál, pendrive-nál pl. még reális is a szám. De ezért bele kell gondolni rendelésnél hogy vámolva is megéri-e. Okostelefonnál szinte kizárt hogy átengedik.

[ Szerkesztve ]

(#83212) Alcsi69 válasza ablack (#83211) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Hat igazabol az e cigi kitet nem rendelnem kulon, mert ugy dragabb lenne, viszont igy maga a kit is benne van a vamhatarban. :( Akksi mehetne kulon meg a coilok is. Bar ez eleg picike dobozban lenne amugy az egesz szerintem.

(#83213) vesir válasza ablack (#83211) üzenetére


vesir
tag

Az mondjuk igaz, hogy nem szamitastechnikai cikkeket szoktam rendelni, de az erteke ugyanugy sokszor tobb szaz USD.

(#83214) lejeno67


lejeno67
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Rendeltem GeekBuying-tól egy Tabletet SF Express-el.Szépen mentek is a dolgok egészen az Európába küldésig itt beakadt. Mint látható 09.15-én indították Európába. Ebben az állapotban volt a mai napig. Ma frissült a Track egy 09.21 dátummal. Jelenleg több csomagom is úton van így a Track Checker 24óránkénti frissítésre van állítva. Természetesen más nyomkövető progikkal is néztem néha de azok is azt mutatták mint a Track Checker .Két dolog amit nem értek hogy miért csak most jött ez a bejegyzés 2hét után, a másik hogy a bejegyzés szerint vám alatt van. Mivel hazánkba még nem jött meg így a szokásos igazolások bemutatására szóló levél sem jött. Lesz ebből még valami vagy ez bukott mutatvány?
Ahhoz képest hogy 5-8 munkanap volt megadva kézbesítésre már 23-nál tartok.
Előre is köszönöm a választ.

(#83215) mizu


mizu
aktív tag

Szerintem szándékosan nem pörögnek a csomagok vámolásával. Oké áfát/vámot kap az állam, de a sok szálga comag tartalma itthon is beszerhető. Nem üzletek/importőrök gazdagodnak az egyedi rendelésektől. Pl. árrés, munkaerő (bolti eladó), logisztika (megint csak sok meló).

"Te se rendelsz többet Kínnyából.." gondolják

Rosszul ;]

▫️ PH! FAN ▫️

(#83216) aytukabozs válasza lejeno67 (#83214) üzenetére


aytukabozs
addikt

ezek a féllegális mókák működnek egy darabig, majd rendre megbuknak.
Amikkel nekem eddig dolgom volt, mixeshop, hongkong goldway, etotalk, mind beszüntették 1 idő után az eu exp szállítást.

Nem tudom honnan rendeltél, de (szerk. ja, látom g.b.) lehet most ők vannak soron.

a 2-5 nap még normál ügymenettel is túlzâs, 7-15 nap volt inkább, viszont most valakinek ki kéne fizetni az áfát, és míg ez tisztázódik, marad a cucc ahol van.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83217) mizu válasza aytukabozs (#83216) üzenetére


mizu
aktív tag

Ez a tracking információ érdekes. Nem lehet, hogy nála sem frissül a posta nyomkövetése? Nálam is múlt hó 29. óta az országba ért. 4. óta vámot indítottak, de csak külföldi oldal szerint.

▫️ PH! FAN ▫️

(#83218) lejeno67 válasza aytukabozs (#83216) üzenetére


lejeno67
csendes tag

Köszönöm a választ.

Ezek alapján 3 lehetőség marad. Szól a G.B. hogy még fizessek X összeget vagy kifizeti a G.B. vagy nem történik semmi, megunom az egészet és Refund lesz. Még vasárnap írtam a G.B-nek hogy valahol elakadt a cucc mert semmi mozgás. Válasz ugye az ünnep miatt még nem jött így megvárom a jövőhét végét és ha addig nincs változás indul a PayPal refund.

(#83219) mizu


mizu
aktív tag

▫️ PH! FAN ▫️

(#83220) lejeno67 válasza mizu (#83217) üzenetére


lejeno67
csendes tag

Az érdekes lenne hogy csak ez nem frissül. Ezen idő alatt 4 csomagom jött meg amit mint a magyar mint a külföldi posták egy időben jeleztek. Igaz ezek CN, SG, DE, posták voltak nem SF Express.

(#83221) mizu válasza lejeno67 (#83220) üzenetére


mizu
aktív tag

Pedig ez is SG és nincs híre. :O

▫️ PH! FAN ▫️

(#83222) balazs1956 válasza outdoor (#83001) üzenetére


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Mitévő legyek?
Rendeltem 4 db 18650-es akkumulátort nyomkövetéssel.(bőven az értékhatár alatt), svéd postával.
A magyar postai nyomkövetés szerint 10 hó 01-óta a "célországban feldolgozva" státusz alatt van.
Hol lehet a cuccom?

Előre is köszönöm szépen a segítséget

(#83223) mizu válasza balazs1956 (#83222) üzenetére


mizu
aktív tag

Ahol az enyém.

▫️ PH! FAN ▫️

(#83224) peestike válasza balazs1956 (#83222) üzenetére


peestike
senior tag

valószínűleg egy zsákban várja, hogy valaki kivegye és feltegye futószalagra... nem kapkodnak a postások a reptéren a belga, holland, svájci, svéd csomagokkal saját tapasztalatok szerint.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#83225) adamos0606 válasza ablack (#83201) üzenetére


adamos0606
tag

Én is belga postás csomagt várok (LVS2016933301381797N1), bár szerintem már ennak reszeltek...

Jól értem, hogy az utolsó státusz a 2017-09-22 14:15 -i után már nem változott a tracking információ és utána megjött a csomag? Tehát még az EU-ba érkezést se jelzi a tracking info? Nemhogy a magyaro-i beérkezést...

(#83226) csucsreg


csucsreg
tag

Sziasztok! Küldött már valaki vissza aliexpress-es cuccot minőségi probléma miatt? Azt írják, hogy az eladó viseli a szállítás díját. Ezt pontosan hogy tudom feladni?

(#83227) Turbobacsi válasza csucsreg (#83226) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

küldtem, postával, regisztrált levélküldeménnyel, az ár a súlytól függ: amire figyelj: ha 22Euro feletti az ára, CN kiviteli nyomtatvány legyen kitöltve, ja a vevő szokta viselni a postaköltséget, ha az eladóval megegyeztél hogy ő fizet, azt hogy? paypal-al elutalja?

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#83228) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

sziasztok,
BG-ről rendeltem egy telefont, kuponnal és pontok segítségével elég olcsón (~20 EUR), elvileg vám és áfa érték alatt. Viszont már több, mint egy hete csak ezt látom és semmi új infó nincs. Esetleg a postánál érdemes érdeklődni, hogy mi van vagy még várjak?

(#83229) Bornie127 válasza II.Démonlord (#83228) üzenetére


Bornie127
senior tag

Mi lenne ha beküldenéd a papírokat vámkezelésre? Akkor történne is valami. Részletek az összefoglalóban.

(#83230) II.Démonlord válasza Bornie127 (#83229) üzenetére


II.Démonlord
tag

A postától, NAV-tól nem kaptam semmi értesítést. Így is be tudom küldeni a szükséges nyomtatványokat? Eddig azt gondoltam, hogy előbb nekik kell értesíteni, hogy jött egy csomag és mit kell beszolgáltatni nekik. De akkor elküldöm nekik. köszönöm

(#83231) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Vam Magan (DHL HU) <vammagan@dhl.com> -ról jött e-mail, hogy leszekszíves.

Simán nyitottam egy új levelet, téma ahogy kérték, beleírtam mindent ahogy kérték, stb, elküldtem. A fenti e-mail cím volt megjelölve címként.
Erre megint megjön koppra ugyanaz az "Értesítés DHL-es küldemény érkezéséről AWB:" tárgyú levél.

Ez normális? :D Vagy inkább erre a levélre kellett volna válaszolni?

A bajom az, hogy két utasítás is van:
1:
Kérjük, hogy válaszlevelében az e-mail tárgy mezőben hivatkozzon a korábban SMS-ben megküldött AWB számra!
2:
A küldemény mielőbbi kézbesítése érdekében kérjük, hogy az alábbi infromációkat és/vagy okmányokat küldje meg részünkre a vammagan@dhl.comc e-mail címre:

Szóval most akkor az új levéllel hülyeséget csináltam, vagy úgy is jó? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#83232) Nazarov77


Nazarov77
csendes tag

Mások jártak már úgy, hogy beázva csurom vizesen kapták meg a csomagjukat? Megosztom itt is a sztorit mert kíváncsi vagyok, az elmúlt 2 évben ez a 3. eset, hogy így kapom meg:

Szóval augusztus 2-án hagyta el kínát egy epacket csomag ami általában 1-2 hét alatt meg szokott érkezni, most totál etlűnt 70 nap után végre előkerült és át is vettem. Örülök, hogy csak meg lett végül. DE!

Csomag kicsit gyanús volt nekem mert szokatlanul nehéz volt ami nem jellemző a tartalmára, meg mintha a matrica a szokásos kínai szívós szürke zacskón el lenne színeződve a tinta.
Kibontom és büdös erős poshadt víz szaga csapta meg az orromat, hát nem csurom víz volt ami benne volt? Ráadásul az 50+ napos raktári állása alatt volt is ideje bőven beposhadni. Erre már tényleg nem találok szavakat :W
Az a nagy "szerencsém" hogy ruha volt a csomagban úgyhogy ment is a mosógépbe, remélem menthető még.

Nem értem ezt, hogy lehet így kivitelezni, annyira tele van a kicserélőközpontjuk, hogy pár konténert kiraknak a szabad ég alá, azt had essen bele az eső? Nagyon bosszantó az ilyen szintű hanyagság.

(#83233) KamuMazsola válasza Nazarov77 (#83232) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Lehet hajóval hozták Európába és még örülhetsz, hogy nem süllyedt el! :)

Üdv.: KamuMazsola

(#83234) Watt25 válasza Nazarov77 (#83232) üzenetére


Watt25
veterán

Ja, lehet lefújta a szél a felső konténert a hajóról. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#83235) hunaqua válasza Nazarov77 (#83232) üzenetére


hunaqua
addikt

Elég ennek pakolás közben akár egy 5 perces 'felhőszakadás' is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#83236) aytukabozs válasza II.Démonlord (#83230) üzenetére


aytukabozs
addikt

"Eddig azt gondoltam..."

Pont azért ajánlotta a kollega úr az összefoglalót, mert édesmindegy mit gondolsz,
a dolgok úgy működnek ahogy ott le van írva. :)

(#83231) -=RelakS=-

Nem hiszem hogy egy kis redundancia megzavarná a DHL-t, jó lesz az úgy. :)

#83232) Nazarov77

Ha van kicsomagolós videód akkor azért reklamáld meg, majd az eladó leboxolja a postával.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83237) mikej95 válasza aytukabozs (#83236) üzenetére


mikej95
aktív tag

Persze, persze. Az összefoglalóban az is benn van, hogy ők szólnak neked, ha vámkezelés van, ahogy a posta honlapján is az áll. Csak hát egyre nagyobb leszarom faktort lehet tapasztalni felőlük és nem szólnak. Ugyanakkor be lehet küldeni előre a papírokat, de akinek nem sürgős, az gondolom inkább rájátszik "hátha átcsusszan a vámon" persze ez 2-3 éve volt életképes dolog utoljára.
Hogy ne csak offoljak:
Ha amúgy határérték fölötti cuccokat vettem durván akciósan (Bangood 11. szülinap megvolt és nov 11 is közeleg, biztosan veszek valamit) vagy épp nagyon határ közeli a csomag összértéke (persze az ilyen csomagokat mostanában simán továbbengedik 21.99 vagy 25 dollár hidegen hagyja őket ilyen terhelés mellett) akkor is beküldhetem előre a papírokat vagy hülyének néznek?

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#83238) aytukabozs válasza mikej95 (#83237) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha úgy vesszük az hogy hozzáférsz online a tracking adatokhoz, az majdnem felér egy értesítéssel. :)

Hisz ha azt látod amit a kérdező linkelt, akkor azonnal küldheted az infót,
amíg meg nem, addig nem.
És ez végülis független az árú értékétől, van hogy árnyékra vetődnek...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83239) llaszlo


llaszlo
veterán

Az aliexpress másnál is vacak? Folyton össze vissza nyelveken írkálja ki a dolgokat. Hol spanyol, hol angol hol nem tudom, hogy milyen nyelven.

(#83240) aytukabozs válasza llaszlo (#83239) üzenetére


aytukabozs
addikt

Igen, böngészőből folyton oroszul probál vartyogni,

mondjuk az esetek 90%-ában eleve az appot használom,
szoval annyira nem zavar.

de amugy valahol jobb felül van egy go to global site gomb

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83241) beg válasza llaszlo (#83239) üzenetére


beg
veterán

Törölj sütiket, segít. Vagy ott a go to global site link.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#83242) Matula_bácsi


Matula_bácsi
újonc

Sziasztok!

2017.09.09.-én kiszedték vámolásra a postán.
13.-án elküldtem emailben az adatokat, a postaimport@posta.hu címre , de onnan rögtön visszapattant, hogy megtelt. Ezért elküldtem a vamkezeles@posta.hu-ra, onnan az automata visszaigazolás megjött, viszont azóta sem történt semmi, posta nyomkövetőben sincs változás. Ez normális dolog, várjak türelemmel?

Üdv:

Matula

Csónak, Syma X5C FPV, H8 mini, Revell Atomium

(#83243) llaszlo válasza beg (#83241) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem találom ezt a global site-ot. Töröltem már mindent.
Tegnap még teljesen jól működött otthon.

(#83244) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Rendeltem egy hónapja banggoodról, de én balga nem regisztáltam be. 7356 Ft összérték. Trackinget sikerült megnézni a visszaigazoló email alapján, itt tart a dolog:
Number (Status) Origin (Carrier) Destination (Carrier)
RU769530829CN
In Transit
China(China Post)
Hungary(Magyar Post)
Latest Event -- 2017-09-15 11:00 上海, 启运
Destination Country - Tracking Consuming: 289 ms
2017-09-13 03:45 Item sent abroad
2017-09-10 18:41 Item accepted by postal operator
Origin Country - Tracking Consuming: 4623 ms
2017-09-15 11:00 上海, 启运
2017-09-14 06:52 上海浦东, 离开交航
2017-09-13 19:33 上海浦东, 到达
2017-09-13 02:42 上海互换局, 已出口直封
2017-09-13 00:10 上海邮政速递物流, 已出口开拆
2017-09-11 09:45 杭州互换局, 已出口互封(国内经转)
2017-09-11 09:02 杭州市邮政局国际通信局, 已出口开拆
2017-09-10 19:08 中国邮政集团公司杭州市商务小包业务局, 离开,下一站【杭州中心】
2017-09-10 18:44 中国邮政集团公司杭州市商务小包业务局, 已封发
2017-09-10 18:41 中国邮政集团公司杭州市商务小包业务局, 已收寄

Mikorra várható, hogy megérkezik? Nem lehet, hogy elakadt a vámon vagy valami?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#83245) GZoli7 válasza rasotamas (#83244) üzenetére


GZoli7
senior tag

Még meg sem érkezett MO-ra.

(#83246) rasotamas válasza GZoli7 (#83245) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezek szerint nem is repülővel jön?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#83247) mikej95 válasza llaszlo (#83239) üzenetére


mikej95
aktív tag

Aliexpress azért "romlik el", mert rákattintasz adott eladó felületén egy olyan linkre, ami lokalizációról is tartalmaz pár paramétert, azt pedig megkapod sütiben ahogy már előttem is írták.
Legegyszerűbb inkognitó módban használni Alit, ha elszúródik csak bezárod a böngészőt és máris az örök bitmezőkre kerül a dolog.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#83248) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Dehogynem, mihelyt elér valahova ahol van nemzetközi repülőtér, Kina elcse*7ett nagy ország ám! :)

(Ez mondjuk már olyan helyen van, de Pudong egy fekete lyuk időnként)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83249) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nna, most kibszottul boldog vagyok.
Rendeltem cuccokat egy ausztrál bolttól.
Ez minden vacakkal együtt 13521 forint
Erre jön rá a DHL szolgáltatási díja: 5999 forint
Erre az egészre jön még rá az ÁFA: 5268 forint

Hát olcsóbb lett volna mégis németből rendelni, ahol a rendelt áru amúgy kb kétszer annyiba kerülne, mint amit most fogok fizetni.

Úgyhogy végeredményben vettem árut 6185 forintért, és a szállítás, DHL extra díj, vám, áfa, kismacska még került 18603 forintba. Ez 300% egyéb teher pluszba. :W :Y :O Ha a szállítást beleszámoljuk a vásárlásba, akkor is +83%, amiből a DHL szolgáltatási díját nem igazán értem, ha már maga a szállítás is 6816 forintot tesz ki...

Azt magyarázza meg nekem még valaki, hogy a DHL szolgáltatási díja miért ÁFA köteles O_o
Meg még azt is, hogy az áru értékébe miért számít bele a szállítási díj? :F Anélkül simán áfamentes lenne.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#83250) ekrisztian válasza -=RelakS=- (#83249) üzenetére


ekrisztian
senior tag

merezigyvan :)
barátom vett egy magnót 24$-ért (japánból)a sallang posta áfa stb 35.000Ft volt rá.
Nem tudunk mit tenni, sajnos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.