Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82351) szabacsik


szabacsik
őstag

Üdv. BG-ról rendeltem egy eken kamerát 11K-ért . Eu raktárból jön. Én balga elfelejtettem hozzá nyomkövetési számot kérni. Van valakinek tapasztalata az érkezéséről? Igazából az érdekel, hogy ráírják-e, hogy pontosan mi van a csomagban mert félő, hogy kilopja a postamanó .

/\____/\

(#82352) expander


expander
senior tag

2017.08.07. | 13:44NLRTMC(Netherlands (
Célországba elküldve / Item sent abroad
2017.08.08. | 13:00NLRTMC(Netherlands (
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2017.08.09. | 20:04
Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting
2017.08.11. | 14:43

na hamarabb megmozdult a cuccom, mint ahogy gondoltam :Y
raadasul visszakeresve itt a forumban ezeket a "szakszovegeket" a feldolgozva utan jon a NAV elvileg, ha pedig feldolgozasra tovabbitva akkor azt jelenti, hogy megusztam ? (kopp-kopp-kopp)

(#82353) Bornie127 válasza expander (#82350) üzenetére


Bornie127
senior tag

Amennyiben jól emlékszem, azért írta, hogy átjutott Feucht-on, mert onnan tűnt el nagyon sok csomag. És ez német raktáras csomag lesz, valószínűleg telefon/tablet.
Szóval most nem annyira érdekes a postai belföldi feldolgozásra továbbítva státusz.

Igen, azt jelenti, hogy megúsztad.

[ Szerkesztve ]

(#82354) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Rendeltem egy ilyen antennát: [link]

Viszont messze nem olyan mint a leírás és a kép alapján.

Egyszerű matt fekete a kétoldalú hozzá csak két darab csík, és nincs benne az antenna se. Szóval köze nincs ahhoz mint ami a képen van.

Írtam az eladónak, hogy ez így nem oké mi ez a szemét. Még a szín oké de egy szóval nem írja leírásban, hogy ez csak fedő és hogy a kép csak illusztráció.

Szerintetek mennyi esélyem van rá? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#82355) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

"Forwarded for domestic sorting" Az vám előtt van, vagy ezután már az nem lesz?

bocsi, nem láttam a felettem levő postot :)

[ Szerkesztve ]

(#82356) bl4ze válasza Gabbbb (#82355) üzenetére


bl4ze
veterán

Után, vámról kijött.

.:. bl4ze .:.

(#82357) baboss


baboss
őstag

Nálam lehet a gond, vagy nem jó a a posta nyomkövetési oldala ?
Firefox- Google nem jön be egyikkel sem.

[ Szerkesztve ]

(#82358) Krogoth válasza baboss (#82357) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nálam sem akar nyomkövetni.

(#82359) csonkadavid válasza baboss (#82357) üzenetére


csonkadavid
tag

Nálam sem. Lehet most omlott össze teljesen a rendszer.
Egyébként mit aggódsz, még két hétig úgysem változik semmit.

[ Szerkesztve ]

(#82360) VMatteo válasza erikke17 (#82354) üzenetére


VMatteo
őstag

ne vegyél ilyen gagyi kaksikat ;]

Tisztelet a Gépésznek!

(#82361) jtzk


jtzk
tag

Sziasztok,

elég sok mindent rendeltem már Aliexpressről, de lenne egy kérdésem.

Sürgősen szükségem lenne egy akciókamerára (hónap végére ide kellene érnie), és az egyik eladó, akinek rengeteg pozitív értékelése van, elvileg tud küldeni Spanyolból is Euro-business Parcel 1-5 nap alatt.

Ez valós lehet?
[link]

Erről lenne szó. Postával együtt 53 dodó.
100-200 dollár értékű termékeket is vettem már Kínából, áfát vámot sosem kellett fizetnem.
Erre kell valamit pluszban még?

Köszönöm :)

(#82362) zsloti válasza zsloti (#82346) üzenetére


zsloti
senior tag

Akkor most mit írjak a postanak?
Ötlet?
Zs

[ Szerkesztve ]

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#82363) Zeki válasza jtzk (#82361) üzenetére


Zeki
nagyúr

US $51.54
Shipping:
US $7.37 to Hungary via Euro-business Parcel

De amúgy EU-ból jön.

(#82364) jtzk válasza Zeki (#82363) üzenetére


jtzk
tag

Bocsánat elütöttem, 58-at akartam írni. De nem ez volt a kérdésem :)

(#82365) Crytek


Crytek
veterán

YLCMY20168596 van egy ilyenem szerintem kamu.... de ha valós mégis hol lehetne rákeresni?

Elég sok helyen néztem sehol semmit nem ad ki...Nem pénz 1$-os cucc ,de csaló parasztot ennyivel sem akarok támogatni...lassan 2 hónapos.

Next PC Upgrade: 2022

(#82366) beg válasza Crytek (#82365) üzenetére


beg
veterán

Általános szabály hogy valid követési számot általában 10+ dollár felett várj. 1 dollárért még követni is akarod? Kérdezd meg a helyi postán ez nálunk mennyibe kerülne, azután parasztozz.
2 hónap még elfogadott, de nyiss dispute-ot. Legközelebb hasonló mentalitással inkább hanyagold a külföldi rendelést.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82367) Crytek válasza beg (#82366) üzenetére


Crytek
veterán

Hasonló mentalítás? Kérdeztem hol lehet követni...Bárhova írom nem ad ki semmit = Ahogy sejtettem kamu lehet...
Minek ad meg valaki kamu trackinget ha nem átverés? Én nem kértem.. Ez csak egy ruha darab méret miatt rendeltem stimmel-e (ha igen tömegesen rendelném) + ugye meg olcsóbb mint itthon :)
De mivel átverés szagú , így nem fogom az illetőt támogatni így megy a pénzvisszakérés.Ennyi.
Nem mellesleg soha nem volt gondom ebay-en rendeltem már párszáz cuccot, ez az első ilyen fake ganyús.

Next PC Upgrade: 2022

(#82368) trebrona válasza Crytek (#82367) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért nem tűnik két hónaposnak: [link]
Valós, vagy nem, megint más kérdés.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#82369) Crytek válasza trebrona (#82368) üzenetére


Crytek
veterán

Lassan 2 hónapos írtam ,július 2-án rendeltem. Ezek szerint csak lesz valami. Mentem az oldalt , köszönöm

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#82370) beg válasza Crytek (#82367) üzenetére


beg
veterán

Abból a szempontból nem valós, hogy átvételig nem fogod tudni követni. Összefoglalóban van a valós követési szám formátum. De mint mondtam egy dolláros cucchoz ne várj hostess-t és tűzijátékot. Fogd fel úgy hogy követés nélkül kapod.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82371) nyisziati


nyisziati
veterán

Amúgy érdekes dolog ez a tracking.
Többször jártam már úgy, hogy 1-2 dolláros cucchoz valósat kaptam kérés és fizetés nélkül, míg drágább termékhez nem, vagy alig működőt (2-3 frissítés a teljes út alatt) kaptam.
Ez különösen akkor volt bosszantó, amikor 15 dolláros cuccra volt kötelező 10 dollár száll. díjat fizetni... :((

(#82372) beg válasza nyisziati (#82371) üzenetére


beg
veterán

A feltörekvő eladók szoktak a filléres kacatokhoz is valós tn-t adni hogy az induláskor jó legyen a reputáció. Később ezt elhagyják. Azonban ha fizettél a regisztrált küldeményért, jogos a panasz. De csak a feláras posta összegéig, nem pedig a full refundért ahogy sokan azt elképzelik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82373) szmyky válasza Crytek (#82365) üzenetére


szmyky
aktív tag

Tessék itt a csomagod!
Fel lett adva.

[link]

De ez a nyomkövető az európai útját már nem fogja mutatni!
:N

[ Szerkesztve ]

(#82374) expander válasza expander (#82352) üzenetére


expander
senior tag

tokre megorultem a viszonylag gyors folyamaton, visszakeresve ezt az allapotot 1-2 nappal a kezbesites elott van, itt pedig pentek ota nincs valtozas :S egyertelmu, hogy hetvegen nincs porges a postan, de egyaltalan semmi? :B

(#82375) expander válasza expander (#82374) üzenetére


expander
senior tag

na csak, hogy legyen nyoma az utokornak :D

miutan leirtam az elozot, 4 perccel kesobb hivott a futar, hogy a haznal van a 2 csomaggal. at is vettem, a tracking termszetesen nem valtozott azota sem :D

egy 50euros csomag NL registred, es egy 63euros eu registred, 14 ill. 13 napot futott GB-rol, mindenfele plussz koltseg nelkul :C

(#82376) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Rendeltem egy bögrét Aliexpressről, ami törötten érkezett. Nem nyitottam disputet, csak írtam neki, amire ő ezt írta:
"Dear friend,
So sorry for the defective product.
Could we give you US$ 3.97 back as a discount on your next new order in our store?
Or could we resend you new item in a fast and safe way?
Your understanding and support will be highly appreciated!
Wait for your reply."

Írtam neki, hogy természetesen kell a bögre egy gyorsabb és biztonságosabb úton(biztos elhozza személyesen :D ), erre ő írta, hogy:
Dear friend,
We would very like to resend the item.
normally it takes 39-60days to your country.
Due to the delivery time is going to end and we can not extend it again for you now according to the policy of AliExpress, could you pls order the item again and then tell us the new order number before you pay for it?
Then we will adjust the price to $0.1 and ship out the item after your payment.
In this way, AliExpress will offer enough delivery time for you to protect your right and you can get the item too.
Is that OK with you?
Wait for your reply.
Regards!

A probléma ezzel csak annyi,hogy azóta jóval drágább lett a bögre is, plusz már alapból TN-es szállítást enged, illetve hogy van ez, hogy megveszem de mégse fizetem még?

(#82377) C0d3r válasza Atomgeszi (#82376) üzenetére


C0d3r
addikt

"hogy van ez, hogy megveszem de mégse fizetem még?"

Lásd itt, 6-os pont.

(#82378) Atomgeszi válasza C0d3r (#82377) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Wao. Thanks. :R

(#82379) fonix232


fonix232
aktív tag

Picit off, de mintha a kinaiaik nagyon rakapcsoltak volna mostanaban - eddig rendeles utan mindig 2-5 nappal adtak fel a cuccot, most meg tobb rendelesemnel is mire megjott a visszajelzes hogy feladta es van tracking number, mar boven a repteri szortirozoban volt. Sot, mintha ott is gyorsabb lenne a dolog, mert a szombat hajnalban rendelt cuccok mar uton vannak itthonra.

Termeszetesen a magyar posta miatt egy "keveset" varni kell ra, de tobb mint a semmi. Engem inkabb a vamugyintezes basz fel (mire fel fizessek kotelezoen ezeknek a nyomorultaknak, akik a 10-12 munkanap feldolgozasi idot lazan kitoljak 30-40 napra, egy nem vamkoteles csomagnal???), de az meg belefer.

Mert csak.

(#82380) Jeanne d'Arc

Sziasztok!
Nagyon sokat olvastam utána, de még mindig nem világos teljesen a dolog.
Van egy Mi Mix készülékem. Ibuygou oldaláról rendelt.Most van egy pici pötty a kijelzőn. Gondoltam vissza küldöm gariba. Olvasgattam, aztán láttam hogy kell Vám kezelési megbízatás is hozzá. A postán azt se tudták hogy mi van, végül azt mondták a rendelésről valami dokumentumot csatoljak a telefon mellé. Nekem csak rendelés szám van még, ezt kérte a eladó is a forma nyomttananyon hogy az imei és a rendelés szám szerepeljen. Van valamiknek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Iletve ha ki küldöm, masik telefont kapok vissza, vagy pénzt adnak vissza, hogy van ez? Köszönöm!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#82381) Krogoth válasza Jeanne d'Arc (#82380) üzenetére


Krogoth
senior tag

Összefoglaló:
REKLAMÁCIÓ

Az meg, hogy pénzt, vagy a telót kapod vissza, szerintem attól függ, hogy javítható-e. Ha nem akkor az eladóval kell megbeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#82382) Jeanne d'Arc válasza Krogoth (#82381) üzenetére

Megnézem, köszi

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#82383) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Ha nem kérem a küldeményt a VÁM miatt, akkor azt hol jelezzem a postának?

(#82384) beg válasza nagy@gmx.com (#82383) üzenetére


beg
veterán

Sehol. Legközelebb eu-n kívülről 22 euró felett mindig számold hozzá az áfát és kezelési költséget. Mással tolsz ki, ha egyre kevesebben fognak a hasonló húzások miatt hozzánk postázni.
A minimum pedig az lenne ha a postaköltséget legalább kifizetnéd az eladónak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82385) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!
Ha refurbished terméket vásárolok az apple-től, akkor arra az árra rámegy még az adó és a többi?
Köszönöm előre is a válaszotok!

Üdv, Skinny26

(#82386) C0d3r válasza Skinny26 (#82385) üzenetére


C0d3r
addikt

Ha EU-n kívülről érkezik a termék, akkor arra igen, számolj rá 27% ÁFA-t + vámkezelési díjat.

(#82387) Skinny26 válasza C0d3r (#82386) üzenetére


Skinny26
aktív tag

És ha belül? Akkor ezeket nem kell rá számolnom?

(#82388) beg válasza Skinny26 (#82387) üzenetére


beg
veterán

Akkor nem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82389) csonkadavid válasza csonkadavid (#82344) üzenetére


csonkadavid
tag


Na ez most akkor mi?
Beküldtem a doksikat mert azt kérték telefonon.
Most akkor mégis kiküldik vámkezelés nélkül?
De akkor minek őrizték két hétig?

[ Szerkesztve ]

(#82390) tibcsi0407 válasza csonkadavid (#82389) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Értéke?

https://utdetailing.hu/

(#82391) beg válasza csonkadavid (#82389) üzenetére


beg
veterán

Igen. Az hogy bekérik még nem egyenlő a fizetéssel. Van egy kicsi méltányossági mozgásterük is.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82392) csonkadavid válasza tibcsi0407 (#82390) üzenetére


csonkadavid
tag

39 dollár.
Hivatalosan levélben vagy sms-ben nem kérték, csak a telefonos ügyintéző mondta hogy küldjem be, mikor telefonáltam, hogy csomagmegőrzést nem kérek.

[ Szerkesztve ]

(#82393) tibcsi0407 válasza csonkadavid (#82392) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor elengedték Neked. Random esetekben elengedik a teljes vámkezelési költséget és az ÁFA-t is, ha nem éri el az ÁFA a 10 Euro-t.
Régen mindig elengedték, de ma már ez a törvény nem teljesen egyértelmű sajnos.

https://utdetailing.hu/

(#82394) choco01


choco01
addikt

Hali.

Egy haverom vett kínából 128 dollárért(33k) egy telót, posta követése szerinte Vámhatóságon van.. erről ugye kap majd valami hivatalos értesítést a továbbiakról? Gondolom bekérik a bankszámla kivonatát?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#82395) beg válasza choco01 (#82394) üzenetére


beg
veterán

Igen.
Igen.
posta.hu/vam

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82396) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

LVS számot lehet nyomkövetni?

LVS169821000799017

(#82397) ekrisztian válasza PainKiller13 (#82396) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Igen, 17track..
2017. 07. 19. 17:18 - , Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.
Már ha lehet hinni neki, vagy elveszett..?

[ Szerkesztve ]

(#82398) Krogoth válasza PainKiller13 (#82396) üzenetére


Krogoth
senior tag

LVS számot talán belgiumi megérkezésig lehet követni, onnét már nem mutat valóst.

(#82399) PainKiller13 válasza ekrisztian (#82397) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi nektek!

Még azért bízom benne, volt már 2 hónapos futásidő.

(#82400) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

ebay-ről rendeltem egy könyvet, 08.02-án adták fel, kaptam hozzá trackinget is (UM450136150US), de úgy látom, hogy 08.04 óta nem mozdulta csomag. Lehetséges, hogy kb. 2 hete nem nyúltak hozzá vagy ez valami "trükkös" tracking szám, ami csak eddig tudja követni?
Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.