Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82251) bajaki


bajaki
őstag

Felhívtam az ügyfélszolgálatot. A futárnál van a csomag. :)

(#82252) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Ha jól értelmezem,vamolas alá került a csomagom?
Mennyi az átfutási ideje?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#82253) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Megosztanék egy történetet illetve egy kérdésem is lenne.

Rendeltem Kínából egy BT fülhallgatót és egy névjegykártyatartót, egymástól függetlenül (egyik sem vámköteles).
Mindkettőhöz adtak tracking numbert.
A BT fülhallgatónál láttam, hogy a csomag már az adott postán van 2 napja, gondoltam elmegyek érte, felveszem.
A hölgy nagy nehezen kiadta a csomagértesítőm nélkül amit nem kaptam meg a postától, ugyanis csak azt láttam a tracking oldalon, hogy sikertelen volt a kézbesítés.
Otthon kibontom, mi van benne? Hát a névjegykártya tartó...
Kiderült, hogy ez a csomag már rég ott csücsült náluk... és csak a szerencse miatt kaptam meg, ugyanis nem kaptam róla értesítőt.
Ugyanis abban a tudatban vettem át, hogy ez lesz a BT fülhallgató.

Másnap visszamegyek a postára, mondom, hogy szeretném átvenni a BT fülhallgatót tartalmazó csomagot (itt már nem a nevemet mondtam, hanem a ragszámot), most hálistennek egy másik jó képességű hölgy ült a pult mögött, természetesen ő is elkezdett okoskodni, hogy értesítő így meg úgy...
Elmagyaráztam neki, hogy k*rvára nem kaptam erről sem semmilyen értesítőt.
Szintén kiadta nagy nehezen a csomagot. Ebben már az volt amire számítottam.
A kérdésem: hogy a retkes p*csába lehet az, hogy nem kapok értesítőt a bejövő levelemről?
Mi van, ha nem nézem a trackinget? Akkor az örökkévalóságig várhatok a csomagomra?

Ez a a magyar posta egy vicc.

És a másik kérdés: hogyan tudhatom meg, hogy egy adott címhez melyik posta tartozik?
Várok még egy csomagra, csak sajnos ennek a csomagnak nincs trackingje, és ráadásul egy másik címre rendeltem.
Kb. már 1,5 hónapja meg kellett volna érkeznie...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#82254) Logan1212


Logan1212
tag

Sziasztok!

Volt mostanában valakinek belga postás csomagja ami nem fér be levélszekrénybe, ha egyáltalán megjön? Mit szoktak ilyenkor csinálni vele társasházban ( olvastam valahol, hogy meg se próbálják kihozni már, csak valami értesítőt dobnak be)? Hány nap után érdemes a helyi postát megkérdezni? Tegnap előtt váltott:
Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days. státuszra.
Köszi!

(#82255) vasi89 válasza beci (#82252) üzenetére


vasi89
addikt

posta oldalán nézd meg mit ír, ez szerintem csak annyit jelent h vámra került, de minden oda kerül. Nem jelenti h fent akadt.

(#82256) beci válasza vasi89 (#82255) üzenetére


beci
őstag

Ott még mindíg a 2017.08.01-edikei állás látható.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#82257) C0d3r válasza Logan1212 (#82254) üzenetére


C0d3r
addikt

Ideális esetben bedobnak egy értesítőt, onnantól 10 munkanapod van elcammogni érte.

(#82258) Logan1212 válasza C0d3r (#82257) üzenetére


Logan1212
tag

Köszi!

(#82259) nyisziati válasza pvt.peter (#82253) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez az adott postahivatal és postás trehánysága.
Szerintem tegyél panaszt a hivatalvezetőnél írásban.
Ezenkívül értesítsd a központi postahivatalt is, hogy tudjanak róla, mi folyik ott nálatok, és tudjanak javítani a végrehajtás módján.

(#82260) run4fun válasza Xes (#82242) üzenetére


run4fun
tag

Feléledt!

Most már csak hetek kérdése és megérkezik. :D

(#82261) pvt.peter válasza nyisziati (#82259) üzenetére


pvt.peter
őstag

E-mailben elküldtem nekik némi panasztételt előbb.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#82262) UberMutant válasza VMatteo (#82245) üzenetére


UberMutant
őstag

szia,
a dpduk weboldala ad egy tippet a kiszállításra. nekem is ezzel a fuvarral jön a cucc és 9ére írja a kézbesítést.
a vámon meg már átcsúszott

[ Szerkesztve ]

(#82263) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok ha ez szerepel a trackingnél:

2017-08-04 07:09 The shipment item has been stopped during transport, The item is now at customs abroad for determination of any customs duty payable.

Akkor az azt jelenti, hogy kezdhetem összeszedni a papirokat és megküldeni nekik vagy még reménykedhetek, hogy átcsusszan? :R

szerk:
Lehet meg is válaszoltam: [link] :O

[ Szerkesztve ]

(#82264) VMatteo válasza UberMutant (#82262) üzenetére


VMatteo
őstag

Szia!
Köszi az infót, megnéztem és nekem is 9-et jósol a dpduk.ezt a vámos dolgot meg akkor merem majd elhinni ha nálam a csomag :D

Tisztelet a Gépésznek!

(#82265) zagloba


zagloba
aktív tag

Huawei felújított telefont reklámoznak nagyon a fészen! Szerintetek lehúzós? club.digitalvipshow.com

(#82266) beg válasza zagloba (#82265) üzenetére


beg
veterán

Minek szívatod magad:
1. Felújított készülékkel
2. Noname bolttal PayPal lehetőség nélkül
?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82267) zagloba válasza beg (#82266) üzenetére


zagloba
aktív tag

Nekem is nagyon gyanús A PayPal miatt! Csak kíváncsi vagyok, h csak én vagyok hitetlen v jó, h megszólalt a csengőm a fejemben!

(#82268) UHHH válasza zagloba (#82265) üzenetére


UHHH
senior tag

17 napja él a hosztnév, hogy a fenébe találtok ilyen csalókat ilyen gyorsan?! Hihetetlen.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#82269) beg válasza UHHH (#82268) üzenetére


beg
veterán

Facebook reklám. Gyorsan elér sok helyre.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82270) zagloba válasza UHHH (#82268) üzenetére


zagloba
aktív tag

Nekem a Facebook dobálja fel folyamatosan! Ott hirdetnek és gondolom jól lehúzzák majd az embereket!

(#82271) nyisziati


nyisziati
veterán

Én valahogy eleve fenntartással kezelem a Facebook hirdetéseket. Valahogy van egy "fílingje" az egésznek. Azok a tipikus "nyertél egy Ájfónt!" stílusú hirdetők szoktak szembejönni, akire egy forintot nem bíznék.

(#82272) UHHH válasza zagloba (#82270) üzenetére


UHHH
senior tag

Jelentsd a face-en, hogy egy scam. :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#82273) ANOka válasza UHHH (#82272) üzenetére


ANOka
őstag

Az FB a "scam"-okból és az álhírekből él... :U

(#82274) VMatteo


VMatteo
őstag

Srácok,
ha a DPD behozta a csomagom Kínából Angliába, ma pedig Budapestre, akkor lassan bonthatom a pezsgőt, hogy a fináncok nem fogták meg, vagy még korai az öröm? ;]
Szerk:
Ha ma Pesten van, abból holnap, vagy holnapután lesz Egri kiszállítás?:D

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#82275) tibcsi0407 válasza VMatteo (#82274) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem bonthatod, mert már szóltak volna, ha valami van. (ha nem tévedek)

https://utdetailing.hu/

(#82276) expander


expander
senior tag

sziasztok,

GB-s 30.-ai rendeles:

2017-08-02 13:05

The item has left the originating country
2017-08-02 01:26

The item is ready for shipment
2017-08-02 01:25

The item is pre-advised
2017-08-01 21:13

The Item is at the shippers warehouse
2017-08-01 19:20

The item is lodged to airport warehouse in originating country

az NL Post sajat trackingjen viszont par perce megjelent ez:

05-08-2017 12:44 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

realis a heten ?

(#82277) csonkadavid válasza expander (#82276) üzenetére


csonkadavid
tag

Szinte biztos hogy nem kapod meg a héten. Az enyém szintén GB NL postával. 3.a óta célországban feldolgozva státuszban csücsül.
A tiéd még hollandiában van. Még majd csak ezután töketlenkednek vele itthon. Még legalább 1 hét , de lehet hogy 2.

(#82278) expander válasza csonkadavid (#82277) üzenetére


expander
senior tag

viszont a legutolso update 5.-ei, de csak ma jelent meg a trackingben :F megsem szabad akkor 100%osan hinni ezeknek ? :D

(#82279) beg válasza VMatteo (#82274) üzenetére


beg
veterán

Gerabest priority line-eu express esetében ezen nincs mit meglepődni :D
Márpedig azzal kérted.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82280) DSPx


DSPx
tag

No ez vajon merre járhat? HK = Hong Kong? Sajnos Sweden Post, nem hallottam valami jókat róluk, más lehetőségem meg nem nagyon volt... 46 dolláros tétel, valószínűleg kap egy 27%ot a vámeljárásnál..

Huawei P10

(#82281) Zeki válasza DSPx (#82280) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez lehet még nincs a svéd postánál. Azok anno Szingapúrból cuccoltak az EU-ba.

(#82282) baboss


baboss
őstag

Mikorra várható, hogy "Vámköteles küldemény NAV regisztráció" üzenetet kapjak ?
12 napja semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#82283) VMatteo


VMatteo
őstag

A DPD-től most vettem át a tabletem amit a Gearbesttől rendeltem EU expressz szolgáltatással. Csütörtökön lesz 2 hete hogy leadtam a rendelést, és ma már itt van VÁM mentesen:D :R :R Este pezsgő, kaviár!

Tisztelet a Gépésznek!

(#82284) Shingen válasza VMatteo (#82283) üzenetére


Shingen
addikt

EU expressznél nem kell a 2kg feletti?

風林火山

(#82285) UberMutant válasza VMatteo (#82283) üzenetére


UberMutant
őstag

Az én 500 dolláros csomagom is megérkezett EU expresszel :)

2kg feletti csak a HK raktárról rendelésnél kell

(#82286) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Kínából szeretnék hoverboardot más néven mini segwayt rendelni.
Azt szeretném tudni, hogy ez milyen vámteher illeti?

Köszi a segítséget

(#82287) bl4ze válasza Nabuk (#82286) üzenetére


bl4ze
veterán

Összefoglaló lenyit, olvas, értelmez :)

.:. bl4ze .:.

(#82288) Nabuk válasza bl4ze (#82287) üzenetére


Nabuk
csendes tag

Biocs, de nem találtam meg, hogy hány % vámtarifát kell fizetni.

(#82289) Shingen


Shingen
addikt

Ebayen kívül más netes oldalon miért nem találok középkori sisakokat, vagy kardokat?

風林火山

(#82290) Krogoth válasza Nabuk (#82288) üzenetére


Krogoth
senior tag

A vonatkozó díjtételek magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru) esetén:
0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
22,1 - 150 euró között vámmentes, de 27% ÁFA terheli a küldeményt
150,1 euró és ezen érték felett kereskedelmi vámtarifa (0-12%) + 27% ÁFA terheli a küldeményt
ÁFA fizetés esetén vámeljárási illetéket (kezelési költséget) kell fizetni. Magyar Posta esetén 2500.- Ft. DHL Express esetén 6.000.- Ft.

[ Szerkesztve ]

(#82291) baboss


baboss
őstag

Megjött.

Valaki segítene kitölteni az Egyszeri import vámkezelési megbízást ?
Tök béna vagyok hozzá. :U
A legjobb az lenne ha privátban megadnám az adatokat és kitöltené nekem valaki ha megoldható. :U

[ Szerkesztve ]

(#82292) beg válasza baboss (#82291) üzenetére


beg
veterán

posta.hu/vam

Egy word sablon kitöltése majd emailben küldése nehogy már gondot okozzon :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82293) vasi89 válasza baboss (#82291) üzenetére


vasi89
addikt

az komoly h már ezeket is megfogják. Tudom, látom mennyibe kerül de az ilyen cuccok azért jó eséllyel átjöttek eddig. Na mindegy akkor marad az euexpress a drágább cuccoknál.

[ Szerkesztve ]

(#82294) beg válasza vasi89 (#82293) üzenetére


beg
veterán

Közel 20e HUF, miért ne fognák meg? Ott van jobb felül.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82295) vasi89 válasza beg (#82294) üzenetére


vasi89
addikt

mert eddig ezeket lesz.rták. Nagyjából 4 v 5 akciókamerát rendeltem az évek során anélkül h egy is fent akadt volna. Tisztában vagyok a dolgokkal és mindig számítottam is rá de itt arra gondolok h kb idéntől nézik át ennyire a csomagokat. de ez csak egy megjegyzés volt, nem panaszkodás vagy hárború indítás :D

[ Szerkesztve ]

(#82296) beg válasza vasi89 (#82295) üzenetére


beg
veterán

Azért lassult be ennyire a posta, mert minden vackot átnéznek sokkal szigorúbban. Főképp a holland postásokat.
Ebből lesz bevétel és ugyanakkor megy el az emberek kedve a rendeléstől, ergo kevesebb munkájuk lesz, amit majd egyszer talán bírni fognak a jelenlegi csökkentett létszámmal.

Dióhéjban :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82297) beci


beci
őstag

Na,ma én is megkaptam a postától,hogy vámolnak.
Gearbesten hol találom a vámolt árum számláját?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#82298) moma


moma
őstag

Jött egy levelem, hogy vámolni szeretnének valami csomagot, ami a nevemre jött. Van egy postai azonosító szám és egy MRN szám. Ezekből hogyan tudom beazonosítani, hogy miről van szó? Rákerestem ezekre az azonosítókban a gmailban, de nem szerepelt semmin. Köszi!

we all deserve a bit of luck.

(#82299) beg


beg
veterán

Srácok, az összefoglalót miért olyan nehéz végigolvasni? Csak legalább a VÁM, ÁFA, ÉRTÉKHATÁROK alatti részt.

Plusz posta.hu/vam. Az elmúlt órában másodszor...

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82300) baboss


baboss
őstag

Kitöltési minta megvan. Ki kell nyomtatnom, majd kitöltenem, aláírni, beszkennelnem és akkor eltudom küldeni, csatolom a fizetésről a bizonylatot és a vásárlásról mentett képet.
[link]
2 x BT Bluetooth Wireless Motorcycle Helmet Interphone Intercom Headset 6 Riders [link]
Árú mennyiségéhez most mit írjak, 1 vagy 2 db.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.