Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nickwaren

    tag

    válasz Sickboy25 #9156 üzenetére

    Én hétvégén a másik módszert próbáltam, ugyanis nem cicerélt, hanem gyakorlatilag rohant a zsinór az orsóról, nem hasa nem volt már, de horpadt is. Dob kézzel megfog, már csak finoman utána nyúltam a bottal, majd komótosan kikapcsoltam a nyeletőt, addig azzal fárasztottam (ez inkább nyílt vízen javasolt, mert nádba így tuti betépné magát). Azt hittem végre normális halat fogtam, de csak 1,5 kg-os 38 cm-es nyurga tette tiszteletét a pontymatracon. Remélem idén végre nagyobbat is fogok 2,5 kg-osnál, mert tavaly kezdtem újra pecázni hosszú kihagyás után, de e fölé egyszerűen nem bírok jutni, pedig idén már 2x ponttyal volt találkozóm.

    Esetleg arra van valakinek valami magyarázata, hogy miért kapnak erőteljesebben a halak úgymond hagyományos botelhelyezésben, mint feeder állásban? A hétvége miatt kérdezem, mert a nappalt két feederrel nyomtam, egy medium 360 (0,18 fő, 0,06 fonott előke, 8-as horog) és egy heavy 420 (0,25 fő, 0,06 fonott előke, 8-as horog), kapások száma elenyésző volt rájuk. Viszont délután elővettem egy pontyozó botot (0,30 fő, 0,10 f. előke, 8-as horog) és a 420-as feederrel együtt ágasra raktam őket +elektromos kapásjelző+swinger , gyakorlatilag ezután indult csak be a horgászatom, végre normális tépős kapások jelentkeztek. Már máskor is tapasztaltam ezt, ennyivel könnyebb lenne egy ilyen cuccot elhúzniuk?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés