Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Jofi81


Jofi81
őstag

Egy 30 g-os etetőkosár megtöltve már sok lenne egy 1,5 OZ-s spiccnek? Az eddigi két alkalommal a 2 OZ-s, közepes keménységűt használtam, de szívesen kipróbálnám az érzékenyebbet is, csak nem szeretném eltörni.

(#8452) sNORh válasza Jofi81 (#8451) üzenetére


sNORh
addikt

én is féltettem, de bírta egyébként :) csak ne nagy erővel indúlj neki a bedobásnak, bár én nem tudtam eltörni..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8453) Alg válasza Jofi81 (#8451) üzenetére


Alg
veterán

A spicc tökmindegy, az dobáskor meg fárasztáskor nem dolgozik, ha a bot bírja, mehet (én is dobáltam 100gr-os ólmot a H feeder leggyengébb spiccével)

Ráadásul az üvegspicc lesz, azokra szinte csomót is lehet kötni

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8454) Jofi81 válasza Alg (#8453) üzenetére


Jofi81
őstag

Maga a bot 40-80 gramm dobósúlyú MH. De azt hittem, az is befolyásolja, hogy éppen melyik spicc van benne. Akkor ezek szerint tévedtem, viszont ez jó hír.

(#8455) Góliát válasza Jofi81 (#8451) üzenetére


Góliát
senior tag

Milyen botod van? :)

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#8456) Jofi81 válasza Góliát (#8455) üzenetére


Jofi81
őstag

SPRO Special Pellet Feeder 360MH

Ja és rosszul emlékeztem, 40-90 g.

(#8457) Góliát válasza Jofi81 (#8456) üzenetére


Góliát
senior tag

Szerintem is dobhatsz vele akkora súlyt. A SPRO jó márka.
Én a 4,25-ös FOX Horizon Extreme Feeder-t vettem. ITT egy teszt magyarul.
Tettem fel pár képet róla. Annyira nem látszik jól. Egyszerűen szeretem.

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#8458) Jofi81 válasza Góliát (#8457) üzenetére


Jofi81
őstag

Szép. Gondolom kicsit többe is került, mint az enyém... :)

Akkor hétvégén, ha jó idő lesz és tudok menni horgászni, kipróbálom a legérzékenyebb spiccet. Új vagyok még a feeder témában, csak az elmúlt két hétvégén horgásztam vele egy-egy alkalommal.

(#8459) dragonfx válasza Gézengúz (#8414) üzenetére


dragonfx
veterán

60as zsineg jo ég.3-5 kilosokhoz.
én 60grammos bottal toltam ezt nád mellet 25össel.3.5es kijött.csutkafék.és tartod U ba. :C :C ..de szép is volt

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8460) sNORh


sNORh
addikt

lassan süllőszezon ;]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8461) becsitibi válasza sNORh (#8460) üzenetére


becsitibi
senior tag

:K

(#8462) albert8


albert8
addikt

Üdv :)
lenne egy kis problámám
most rakom össze az első bojlis szerelékemet
a főzsinórra kötött előke megvan
az lenne a kérdés hogy a súlyfőzsinór felőli részéhez kell ütköző vagy forgókapocs, hogy megálljon?
mert ugye a horog felőli oldalt megáll mert oda tettem egy forgókapcsot, de a másik oldalra nem tudom hogy kell-e :B

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#8463) Alg válasza albert8 (#8462) üzenetére


Alg
veterán

Egy gumiütközö nem árt, meg egy gumigyöngyot szoktak a forgóra is húzni hogy ne verje szét a csomót az ólom.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8464) albert8 válasza Alg (#8463) üzenetére


albert8
addikt

a horog felőli oldalt van gumi ütköző és a másik végén az ólomnak is van egy kis gumi amit rá kellett húzni az ólom műanyag részére

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#8465) sNORh válasza albert8 (#8464) üzenetére


sNORh
addikt

de most nem ezen kell gondolkozni.. ;] hanem hogy milyen villantód vagy gumihalad van, de talán fenéken még jobb a küsz.. és ott lesz az ezüst hal(balin vagy süllő) ;] nagyon verik magukat a solyókon.. :) megyek is a jövő héten

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8466) Alg válasza sNORh (#8465) üzenetére


Alg
veterán

Én azon gondolkodom, még ma éjjelre egy kecsegézést kellene beiktatni... jól felöltözve és jó sok tüzifával :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8467) sNORh válasza Alg (#8466) üzenetére


sNORh
addikt

jóó sokkal.. vv hideg volt az este mikor dőlöngélve mentem haza :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8468) albert8 válasza sNORh (#8465) üzenetére


albert8
addikt

NAgyon jól működött a bojlis szerelék :)
nagyon jó kis mavercarp bottal megközelitettem a 100m-t :C
ennek nagyon örülök mivel most van elősször saját
bár nem fogtam semmit, emrt epres bojlival mentem, ugye édesre készültem, hát arra nem kaptak sajnos :(

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#8469) dragonfx


dragonfx
veterán

soha nem gondoltam 20 év után kimondom ezt de ugy érzem beleuntam a pecázásba... a sok sablonpontyba...idén 2x voltam csak...és abszolut nem is hiányzik...ilyenkor mivan?
jo anyagiak miatt nem tudtam menni de akkor is...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8470) syler válasza dragonfx (#8469) üzenetére


syler
aktív tag

Majd megjön újra a kedved. Nekem is volt 3 év kihagyás, de most minden a régi:) Egyébként én is unom, hogy egy horgászat minimum 3000 Forintba kerül!!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8471) albert8 válasza syler (#8470) üzenetére


albert8
addikt

Manapség sajnos az a napi jegy ára :W

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#8472) syler válasza albert8 (#8471) üzenetére


syler
aktív tag

Nem fizetek napijegyet. Én kizárólag Tiszán horgászok. Na de, hogy 1 azaz 1 darab nadály 150 Ft amiből minimum 4 kell a horogra, meg 300 Forint egy doboz iszapgiliszta! Minimum 500 Ft egy kiló etetőanyag stb stb stb :(

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#8473) dragonfx válasza syler (#8470) üzenetére


dragonfx
veterán

egy mai pecázás kb 8-10e....hétvégente eljárni az ugye 35e egy honapba(tételezzük fel szezonvan)+járok gyurni bélet+tépkieg kb 15e, ott van a bicajom az is szervízigényes mint a bmw....ezekre nem irok árat :D ..és akkor még nem ettem, rezsi sehol....sajnos nem keresek ugy.

de most tényleg én is bizakodo lettem pár év kihagyás után ujra fogok szeretni jéárni.és meg is tehetme majd.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8474) Alg válasza Alg (#8466) üzenetére


Alg
veterán

Nah megvolt az akció, erős közepesre értékelem. Viszonylag jól kezdődött, kb. 11-ig úgy-ahogy folyamatosan voltak kapások, 8 kecsegét fogtunk addig, de egy kivételével mind retúr volt. Ezután hajnal háromig teljes kapástalan csend (ekkor a szél is feltámadt kicsit, lehet van valami összefüggés), összesen haverom akasztott valamit ami 3 lépéssel közelebb húzta a vízhez, és utána leakadt a horogról - közös megegyezéssel harcsának könyveltük el, a kis horog nem akadt jól. Háromkor kisebb kecsege-hullám (elállt a szél), két méretes és vagy 4-5 retúr, meg két bucó. Hajnalban megjöttek a keszegek, volt két arasznyi kölyökmárna és a végére a legszebb, másfél kiló körüli kecsege.

Hajnalra kegyetlen hideg lett, kellett a tábortűz. (meg a dupla nadrág és 4 réteg felsőruházat)

Egyébként szép tiszta ég volt, a Hold csak hajnalban jött fel, lehetett hullócsillagokat nézni :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8475) lakisoft válasza dragonfx (#8469) üzenetére


lakisoft
veterán

Menj olyan helyre ahol azt mondják nincs hal és nem lehet fogni. Van egy két tippem ... :).
Hol szoktál horgászni?

(#8476) Jofi81


Jofi81
őstag

Hétvégén végre felavattam az új feederbotom:

Nem túl nagyok, de örültem nekik, mert az előző két horgászat alkalmával mindössze egy kis kárászt sikerült horogra csalni. Ezeken kívül még két kisebb pontyot fogtam, azok mentek is vissza a vízbe. Külön öröm, hogy mind a négy hal a saját készítésű mézes-pálinkás kukoricámra jött. :)

(#8477) dragonfx válasza lakisoft (#8475) üzenetére


dragonfx
veterán

ott pláne meg fogom utálni egy eltöltött nap után kapás és fogás nélkül...

moby dicken..

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8478) Góliát válasza Jofi81 (#8476) üzenetére


Góliát
senior tag

Gratula! :)

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#8479) ooloo válasza Jofi81 (#8476) üzenetére


ooloo
őstag

Ez az un. pozsár ponty ( P-34 ) ... ha jól emlékszem , de mérget nem vennék rá . Hasonlít az őshonos nyurgára és a védekezése is hasonlatos . A Tatai derítőn fogtunk jó pár darabot 2-3 kg kiszerelésben . Komoly erő van ebben a halban - úszós készséggel becserkészve - és nem mellékesen vizuálisan is élményt okoz . Gyönyörű halacska ! Gratula ..... :-)

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#8480) lakisoft válasza dragonfx (#8477) üzenetére


lakisoft
veterán

Hát nehéz az ügyedben okosnak lenni :(.

(#8476) Jofi81: grat. Szép pontyot fogtál.

[ Szerkesztve ]

(#8481) Jofi81


Jofi81
őstag

Köszi mindenkinek! Tényleg élmény volt a fárasztás, eltartott egy darabig, mire kijöttek. Nagyon nem is akartam erőltetni, mert 0,20-as főzsinóron 0,16-os előke volt. De így sokkal élvezetesebb szerintem. Múltkor az ismerősöm harmadennyi idő alatt kiszedett egy 5,5 kilós pontyot, azzal nekem jó sokáig kellene küzdenem. :)

Egyébként igazatok volt, nem gond a 1,5 OZ-s spiccnek a 30 grammos etetőkosár sem, csak szoknom kell a dobást, távolabbra még nem megy.

(#8482) dragonfx válasza lakisoft (#8480) üzenetére


dragonfx
veterán

nehéz.majd tán jövöre megjön a kedv.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8483) lakisoft válasza dragonfx (#8482) üzenetére


lakisoft
veterán

Bojlizni ne kezdj el annyit tudok mondani ha untat a horgászat. Nem szereted a természetet? Vagy fizetős kocka tavakra jársz? :B

(#8484) dragonfx válasza lakisoft (#8483) üzenetére


dragonfx
veterán

jaja ott sok a kapás legalább.ugyahogy.de már ott se az igazi régi.
de szeretem de élmény is legyen sok fogás.
nyugi nem is akarom kruva sokba kerül.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#8485) Góliát válasza Jofi81 (#8481) üzenetére


Góliát
senior tag

Szoktam erőgumit használni a federhez és nekem bevált. Igaz, csak a Heavy-hez tettem fel.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#8486) Jofi81 válasza Góliát (#8485) üzenetére


Jofi81
őstag

Azt még nem próbáltam, egyelőre csak ismerkedem a feederezéssel, szóval nem éreztem eddig szükségét. :) Később talán próbálkozom azzal is.

(#8487) lakisoft válasza dragonfx (#8484) üzenetére


lakisoft
veterán

Egy feeder is kerülhet annyiba - és a bojlizás is lehet olcsóbb. Vannak szintek.

(#8488) Jofi81


Jofi81
őstag

Nexave pergetőbotot használ valaki? Erősen gondolkodom egy beszerzésén, nagyon le vannak most akciózva a haldon.

(#8489) sNORh válasza Jofi81 (#8488) üzenetére


sNORh
addikt

tényleg nagyon jó árban van, jó lesz süllőzni most :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8490) Jofi81 válasza sNORh (#8489) üzenetére


Jofi81
őstag

Ezzel most burkoltan rá akarsz beszélni, hogy vegyek egyet? Mert nem lenne nehéz... :)

(#8492) Alg válasza Góliát (#8491) üzenetére


Alg
veterán

A Catana BX egy nagyon jól eltalált sorozat, nekem egy H feederem van belőle, de a Medium is volt már a kezemben, az pl. kiváló keszeges-pontyos allround pálca

(arról nem is beszélve, hogy nagyon jó áron vettem, szerintem most használtan el tudnám annyiért adni (21K))

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8493) Alg


Alg
veterán

Hamarosan újabb támadás, ezúttal harcsára is készülünk, egy másik helyre... meglátjuk mi lesz, öcsémnek az utóbbi időben 2 szakítása is volt ott.

Nem maradunk reggelig, éjfél körül beszámoló :K

Szerk: most nézem a haldón a Shimi BM spin leárazást, erősen best buy kategória :Y

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8494) maláj


maláj
őstag

jééé van ilyen topik is :DDD

na urak akkor 1 kérdés: bot parafa nyele "kissé" elhasználódott (gyk.: foszlik szét) ...
miképp lehet megfixálni, újat tenni rá, stb.
bármilyen megoldás érdekel

holnap lenne 1 kis peca még 1-2 késő őszi pontyra ha már ilyen szép éghajlat lesz :)

(#8495) Jofi81 válasza Alg (#8493) üzenetére


Jofi81
őstag

BM, mint Beast Master?

(#8496) Alg válasza Alg (#8493) üzenetére


Alg
veterán

Re, harcsa nem jött (bár volt egy gyanús eset), jött viszont vagy 10 kecsege, ebből 6 retúr, a legnagyobb pedig másfeles környéki. Volt még 2 magyar- és egy német bucó, meg féltucat szebb keszeg. Szemben a spori hatos amurt fárasztott vagy 15 percen keresztül...

Éjjeli halpucolás rulz :DD

És igen, BM mint BeastMaster

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8497) sNORh válasza sNORh (#8489) üzenetére


sNORh
addikt

én rábeszélni nem vagyok én boltos..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8498) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Feeder botot szeretnék venni, 40-80 gramm a dobósúlya.
Azt viszont nem tudom hogy a dobósúly az etetőkosár és az etetőanyag együttes értéke, vagy csak az etetőkosáré? Egy ilyen dobósúlyú bot tényleg ennyit bír el, vagy többet is? Köszi

(#8499) Alg válasza dave93 (#8498) üzenetére


Alg
veterán

Szia!

Teljes eldobott tömeg.
Óvatosan dobva kicsit fölé is lehet menni.
Legjobban kb. max dobosúly 80-90%-ával működik.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8500) ficere válasza Alg (#8496) üzenetére


ficere
aktív tag

Ha esetleg fogsz egy pár felesleges kecsegét vevő lennék rá,mert a szabolcsi Tisza szakaszon nagyon ritka,és a feleségem nagyon szereti.

[ Szerkesztve ]

Machete nem ír sms-t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.