Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Hedon


Hedon
tag

Sziasztok!

Nem emlékszem, hogy én csináltam-e, de sanszos: Az aktív Dokumentumok mappám a Onedrive mappában van, és ugyan eddig nem okozott gondot, a BF2042 minden futtatás alkalmával szinkronizálja a dolgait. Sokat. Tehát szeretném áthelyezni az alapértelmezett helyére, ahol ugye megmaradt az eredeti Dokumentumok mappa. Ezután szeretném megszüntetni a mappa biztonsági mentését, és a szinkronizálni szándékozott dolgaimat egy másik mappába tenni.
A Onedrive-ban lévő helyi menüjében ott is lenne a lehetőség "Hely" menüpont címen (amennyiben a Dokumentumok mappa biztonsági mentése be van kapcsolva), de ezzel az üzenettel reagál a rendszer:
Üdvözlet!
"Nem sikerült áthelyezni a mappát, mert ugyanezen a helyen egy nem átirányítható mappa van".

Köszi előre is!

(#952) Hedon válasza Hedon (#951) üzenetére


Hedon
tag

Nincs beépített megoldás, manuálisan kell áthelyezni a dolgokat. A fájlkiterjesztések kizárása funkció nem működik.

(#953) Oldman2


Oldman2
veterán

Keresem a Google Fotók „utódját”, így ráleltem az MS Onedrive-ra is.

Pénzügyileg a Családi előfizetés egyértelműen kifizetődőbb lenne, de...

Az nem lehet megoldani, hogy egy megosztott Fotóalbumhoz egy másik (negedélyezett) fiókból hozzáadjanak újabb fotókat?

Elvileg a teljes hozzáférés engedélyezett, mégsem ajánl fel ilyen lehetőséget a másik oldal.
:W

(#954) MaCS_70 válasza Oldman2 (#953) üzenetére


MaCS_70
félisten

De, simán megoldható, nálunk is így megy ez a családban.

Emlékeim szerint simán csak beállítottam a megosztást, és a nagyszülők már látták is a friss képeket a messzi távolban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#955) Oldman2 válasza MaCS_70 (#954) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem a „látás” volt a kérdés, hanem hogy a „nagyszülők” (vagy mások) hogyan adnak az én albumomhoz újabb fotókat hozzá?
:F

(#956) MaCS_70 válasza Oldman2 (#955) üzenetére


MaCS_70
félisten

Írási joggal csináltam a megosztást. Ők is tudnak a megosztott mappába másolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#957) Oldman2 válasza MaCS_70 (#956) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt örömmel hallom, hogyan?

Mert ennek lehetősége számomra rejtett... vagy baromi béna vagyok. Oda vissza csináltunk megosztott Albumokat (írásjoggal), de egyik oldalon sincs hozzáadási lehetőség.

Se Mobil alkalmazásban, se Windows böngészőben.
:W

(#958) MaCS_70 válasza Oldman2 (#957) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a baj, hogy most nem tudok ránézni, és akár meg is változtathattak valamit a rossz irányba...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#959) Oldman2 válasza MaCS_70 (#958) üzenetére


Oldman2
veterán

Nézd már meg majd lécci, nem lehetek ennyire hülye...

(#960) Oldman2 válasza Oldman2 (#959) üzenetére


Oldman2
veterán

Találtam egy régebbi cikket, miszerint az MS ezt nemhogy megoldotta volna, hanem a lehetőségét is kivette az OneDrive-ról.
:W :W :W

A fenti cikkben van hivatkozás erre...

Állítólag a megosztott Mappák esetében működik ez csak (ezt épp teszteljük).
:F

(#961) MaCS_70 válasza Oldman2 (#960) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így repül az idő...

Elnézést a félrevezetésért!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#962) Oldman2 válasza MaCS_70 (#961) üzenetére


Oldman2
veterán

A Mappán keresztüli megoldás megy, de mint egy fájlkezelőben...

Vagy másolatot rakok a mappába (copy), vagy áthelyezem az adott fotót a Fotók közül (move).

Barom megoldás, sajnos ezzel az MS Onedrive teljesen kiesett a számomra szóbajöhető applikációk köszül.

(#963) MaCS_70 válasza Oldman2 (#962) üzenetére


MaCS_70
félisten

Na, ezt most nem igazán értem.

Egyébként mi is átállóban vagyunk saját szerver használatára, a jézuska adott egy kis lökést ennek a tervnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#964) Oldman2 válasza MaCS_70 (#963) üzenetére


Oldman2
veterán

Mit nem értesz?
:F

A Fotóalbumokkal nem megoldható az, hogy más adjon hozzá képet.

Ami megy az, ha a Fájlokban nyitok egy megosztott mappát és abba átrakom a megosztani kívánt fotókat/videókat.

De ez duplázódással és/vagy kényelmetlenséggel jár, így részemről almás.

[ Szerkesztve ]

(#965) MaCS_70 válasza Oldman2 (#964) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ja, bocs, én eleve így fájlmappakánt használom. A Fotóalbumot sosem próbáltam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#966) Oldman2 válasza MaCS_70 (#965) üzenetére


Oldman2
veterán

Semmi gond, félreértettük egymást.
:R

(#967) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ha megosztok egy fájlt vagy könyvtárat egy kapott link segítségével, van arra mód hogy lássam, ki nyitja meg?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#968) Taci válasza VGYke (#967) üzenetére


Taci
addikt

Szerintem csakis akkor, ha egy adott email címhez kötöd, ki nyithatja meg, de igy sem láthatnád, megnyitotta-e egyáltalán, csak a lehetősége lenne meg.

(#969) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok
Tiszta telepítéssel raktam fel a Windows 11-et.
A OneDrive mikor 'befejezte' a szinkronizálást, jelezte, hogy még 48 módosítás feldolgozása folyamatban van. Megnéztem a weben, meg a mappa megnyitása funkcióban, de sehol nem látom ezt a 48 fájlt. Hogy lehet ezt megtalálni, ha nem fals ez a jelzés?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#970) BigManus válasza andreas49 (#969) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Szokott ilyen "beragadást" csinálni, ignoráld a dolgot. Ha a gépet újraindítod, valószínüleg orvosolva lesz a probléma.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#971) andreas49 válasza BigManus (#970) üzenetére


andreas49
senior tag

Többször is újraindítottam, de semmi változás. Megpróbálom a gépen a mappákat kikapcsolni, hátha hoz változást, majd egyenként visszakapcsolni.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#972) andreas49 válasza andreas49 (#971) üzenetére


andreas49
senior tag

Ez a mappák kikapcsolása és utána egyenként visszarakása lett a megoldás.
Most már 'naprakész.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#973) Syl válasza andreas49 (#969) üzenetére


Syl
nagyúr

Sok évvel ezelőtt készült saját fotó, de még mindig megmosolyogtat:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#974) BigManus válasza Syl (#973) üzenetére


BigManus
addikt

:DDD
Microsoft...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#975) Ablakos válasza Syl (#973) üzenetére


Ablakos
őstag

A hős kor. Ilyen már nem fordulhat elő :DDD

(#976) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Újabb, számomra megfejthetetlen talány:
Újratelepítettem egy PC-t, a szokásos régi felhasználói adataimmal.
Ugyanezen adataimat még 2 windows eszközön használom, ott nincs probléma.

Újratelepített PC-n az OneDrive helyi lemezen azt mutatja, hogy benne nincs semmi könyvtár, fájl, csak ami a képen látható:

Viszont ha oda másolok egy Névtelen.jpg fájlt:

Akkor az a Felhőikon-megtekintés a weben:

Keresztül láthatóan, megjelenik az OneDrive könyvtárban, a többi könyvtárakkal és feltöltött tartalmakkal együtt:

Más számítógépről, meg minden könyvtáramat teljesen normálisan látok, a most feltöltött Névtelen.jpg-vel együtt.

Az újratelepített gépen az Office is OneDrive szinkronicált, neki sincs baja, ő is lát minden mappát, minden fájlt, csak a Windows nem, mint ahogyan az első kép mutatja.

Szerintetek mi a baj?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#977) atala


atala
addikt

Sziasztok!
Ha a 6 TB-os családi csomagra fizetek elő, és csak ketten használnánk a családban, akkor csak fejenként 1 TB-ot kapunk, vagy aki előfizet az 5 TB-ot és akit meghív az egyet?

(#978) csaba951 válasza atala (#977) üzenetére


csaba951
veterán

>csak fejenként 1 TB-ot kapunk

Igen, így működik.

(#979) Taci válasza atala (#977) üzenetére


Taci
addikt

Fiókonként (emailenként) 1 TB. De regisztrálsz még 4 másik email címet magadnak, azokat meghívod a családba, mindenki kap 1 TB-ot, és ezeket utána be tudod linkelni (megosztani) a fő fiókodhoz, és onnantól eléred és használhatod mind az 5 TB-ot. (Én is így csinálom.)

(#980) atala válasza Taci (#979) üzenetére


atala
addikt

Ezt a megosztást a webes felületen kell elvégezni?
Ezek után a PC-n a fő email- címmel bejelentkezve látom a plusz 5 felhasználó mappáját, és oda is tölthetek fel fájlokat?

(#981) Taci


Taci
addikt

Csinálsz a másodlagos címekkel bejelentkezve webes felületen egy mappát (valami névvel, amivel meg tudod különböztetni őket), és arra jobb egérgomb, megosztás, beállítod a fő email címedet hozzá, szerkesztési jogosultságot adsz. Ezután a saját (fő) OneDrive-odon (webes felület) a bal sávban a "Megosztva" alatt látni fogod az "Önnel" (megosztva) alatt, majd arra jobb egérgomb, és hivatkozásként ki is rakhatod a főképernyőre. És persze Fájlkezelőből a kedvencekbe, és onnan már egy "felcsatolt" 1 TB-os (online) meghajtóként működik.

(#982) atala válasza Taci (#981) üzenetére


atala
addikt

Ok, köszi a segítséget, akkor szerintem így már előfizetek rá.

(#983) Taci válasza atala (#982) üzenetére


Taci
addikt

Szívesen. Anno én is próbáltam utánajárni, hogy lehet "összevonni" a fel nem használt TB-okat, de nem volt rá támogatott módszer. Így ezt találtam ki, és ez így tökéletesen működik. 1-1 plusz mappa a "másodlagos" TB-oknak, és olyan, mintha a fő fiókhoz lennének rendelve.

(#984) MaCS_70 válasza Taci (#983) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jó, hogy ez így működik -- ez a "fair sharing" messze nem általános.

Amikor legutóbb, úgy másfél éve vizsgálgattam a felhőszolgáltatókat, a többségnél még az az elv érvényesült, hogy a megosztott tartalmak mindegyik érintett fiókban helyet foglaltak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.