Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30851) RetepNyaraB válasza viperabácsi (#30850) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem nagyon bányásztak ezekkel már...
Láz utáni kártyák.
Mindig van kicsivel erősebb cucc, kicsit drágábban; ez egy véget nem érő lánc. A sima 6600 fullhádéra jó lesz, kis igényű játékok alatt még feljebb is, szódával persze. Nem fogyaszt áramot se.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30852) Barell válasza viperabácsi (#30850) üzenetére


Barell
senior tag

6600XT-k sosem bányásztak. Ennyiért nagyon drága egy új 6600. 65ért adtam el hónapokkal ezelőtt Nitro+ XT-t 1 évesen. Akkor sok volt 70 körül eladó. Nyugodtan vedd belőle a használtat.

(#30853) kolopele válasza TeeBee73 (#30847) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az elég fura, gyerekem most játszotta végig a 6600 - assal 75HZ - en a Horizont, pedig az mostani port. Alig esett le medium-high mellett a 75 fps - ről. A másik érdekességet meg én tapasztaltam meg ma, lehet hogy nem is driver probléma az akadozás? Mindig monitorozok a HWINFO - val meg a Rivatunerrel, tegnap este próbából kikapcsoltam őket, és a driverrel monitorozok, és mintha gépet cseréltem volna, egyetlen akadást nem tapasztaltam több órányi játék után sem, pedig kétszer is újraindítottam a Horizont. Eddig akadt folyton, főleg nagyobb harcoknál, beltereknél, a CPU használat meg az egekben volt. Most jó ha 60% - ig megy, plusz vajsima az egész. Nem akarom elkiabálni, ma adták volna végre postára a 4070 - et, de ha ez innentől így maradna......Szerintem akiknek vannak ilyen akadozásaik, azok próbálják meg a külső programok kikapcsolását, hátha segít. A max. fps korlátot szintén a driverben állítottam 75 - re (nálam 60 - ra) a Riva helyett.

[ Szerkesztve ]

(#30854) bobalazs válasza Barell (#30852) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért is?
Ki mondta ezt neked?

2021 08.11


2022 09. 15

(#30855) viperabácsi válasza Barell (#30852) üzenetére


viperabácsi
addikt

Itt ahogy nézem elég nekem a sima 6600 is

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30856) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Még egy kérdés , az 5600g mennyit hagy a kártyában ( RX 6600 ) , mert ugye ő pci-e 3.0x16 csak , pedig a lapom pci-e 4.0x16 , a kártya meg pci-e 4.0x8 ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30857) kolopele válasza viperabácsi (#30855) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pláne hogy főleg high-ultra beállítások mellett vannak tesztelve a játékok, és így érik el a kb. 60 vagy több fps - t, sok fps zabáló beállítást simán lejjebb lehetne még venni úgy, hogy észre sem vennéd. Freesync mellett meg eleve simán fognak futni mind. A pci-e 3.0 meg kb. 2-3% mínuszt okoz általában, nagyon ritka esetben több, de akkor is max. 5-6%, azt hiszem a Pókembernél van ez a kb. 6%.

[ Szerkesztve ]

(#30858) PuMbA válasza viperabácsi (#30856) üzenetére


PuMbA
titán

Játéktól függ. Egyes játékokban, például Spider-Man YouTube szerint van 8% is, de általában csak 1-3%. dVGA mellé biztosan nem ajánlott egy iGPU-s proci, mert egy sima 5600-ban még ugye a 32MB-os cache is sokat tud dobni a CPU teljesítményen, az 5600G 16MB-ja ellenében.

[ Szerkesztve ]

(#30859) bobalazs válasza viperabácsi (#30856) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ne gondold túl, amire neked kell arra jó lesz neked a 6600.

(#30860) Barell válasza bobalazs (#30854) üzenetére


Barell
senior tag

És szerinted hányan használtak ilyen kártyát bányászatra? Tudom hogy mikor jelent meg, ezzel kár volt fáradnod. Csak gondolkozni kéne. :)

(#30861) TeeBee73 válasza viperabácsi (#30855) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mondjuk, FHD-ra jogos. Nálam az UWFHD nem tetszett neki. Az 30%-kal több pixel.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#30862) viperabácsi válasza bobalazs (#30859) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi akkor át gondolom , és vásárolok egy nem xt-s kártyát . Köszönöm a segítséget.
PuMbA Az 5600g adott , mert eddig nem akartam játékra használni , most még is kipróbálnám .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30863) bobalazs válasza Barell (#30860) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mindenki bányászott aki tudott szerezni. Nem véletlen volt túlárazott minden kártya.

Szerintem te gondolkozzál.

(#30871) KAMELOT válasza kolopele (#30869) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt írtad van RTX4080, akkor miért adtad el?
A gyerekek 6700XT is miért kellett eladni, ha a 6600 jóval gyengébb?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30873) viperabácsi válasza viperabácsi (#30862) üzenetére


viperabácsi
addikt

Amúgy találtam egy videót 5600g vs 5600x rx 6600 társaságában , nincs túl nagy különbség a két proci között.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30874) Rowon válasza viperabácsi (#30873) üzenetére


Rowon
veterán

5600x valamivel erősebb, nekem csak annyi rémlett.

Itx configba megy a cucc? :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#30875) viperabácsi válasza Rowon (#30874) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen egy asus b550i lap , 2x8 gb trident z ram 3600mhz 5600g meg 2x 1tb ssd egy Lian li Dan h2o x4 házba

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30876) viperabácsi válasza viperabácsi (#30875) üzenetére


viperabácsi
addikt


SF600 corser platinum táp van benne ez még érdekes lehet a vga ügyében

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30877) Rowon válasza viperabácsi (#30876) üzenetére


Rowon
veterán

Vagány lett! :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#30878) mpierre


mpierre
veterán

Közérdekű tapasztalás:

6800xt cicerget. A fiam szerint hallhatóan, aki a másik szobában hunyt volna. Ebből én semmit se hallok. Meg volt amúgy is driver eyecandy-m, így mindent is átnézegettem. Pl.: tápcsati gyömöszkölés a vga dugaszába. Sikerült kb egy röccenésnyit beljebb szuszakolni. Cicergés megszűnte vala magát... :))

Nem biztos, hogy releváns és csak én vagyok Fortuna kegyeltje, de hátha... Tessenek próbálkozni.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30879) RetepNyaraB válasza mpierre (#30878) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Melyik gyártó?
Ha eléggé meg van küldve a kártya (nem tud 60fps-nél többet kitolni), akkor nem fog csörögni.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#30880) kolopele válasza RetepNyaraB (#30879) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem a volt Red Devilem erre rácáfolt. Már akkor úgy cicergett hogy nem tudtam mellette megmaradni amikor a ventik elindultak, pedig nálam a 60 fps a mindenkori etalon. Van hogy nem ez határozza meg kizárólag, az sem volt mindegy éppen milyen jellegű jelenet ment, ha valami világosabb akkor rázendített jobban. Érdekes ez. A Gaming X - em most úgy van beállítva hogy adrenalinban 2600 max. frekit adtam neki 1120 mv mellett. Eddig minden lement stabilan, teszt, játék, hőfokok, hang rendben, a Rivatuner kikapcsolása óta a microstutterek is eltűntek pl. a Horizonnál, ha visszakapcsolom egyből kezd akadozni, kiválóra van állítva nem nagyon magasra, de ennek vajmi kevé jelentősége van, így fsr mentesen hozza a stabil 60 fps - t. Amúgy meg nem baj hogy nincs Riva, van saját monitorozója is játék közben, plusz a Radeon Chillt bekapcsolva 60-60 fps - re a lekorlátozás is meg van.

[ Szerkesztve ]

(#30881) mpierre válasza RetepNyaraB (#30879) üzenetére


mpierre
veterán

Referencia. A monitor freesynces. Amennyi kijön a kariból, annyit jelenít meg 144fps-ig.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.