Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) adrian360 válasza csƵ (#24150) üzenetére


adrian360
őstag

Pontosabban nem a haldós termékeket akarta eladni, hanem Sensas meg Triana cuccokat, mert mindig tele volt reklámmal az összes videója, de a régiek valóban inkább a technikáról szóltak, és nem a übermega sivatagban is megfogom a pontyot csaliról

(#24152) sityupityu válasza Steady74 (#24149) üzenetére


sityupityu
veterán

Ég és föld a két ember. Ahogy csƵ is írja Döme nagyon régi filmjei még nézhetőek voltak. Walternak viszont megmaradt ugyanaz a természetes stílusa a filmjeiben mint az elején. Nem változott semmit. Szerencsére.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24153) Steady74 válasza Steady74 (#24149) üzenetére


Steady74
Topikgazda

pontosítok: 760 milliós forgalmuk volt, a két tulajdonos 95 millió forint osztalékot vett ki összesen. innen is látszik, hogy irreálisan magasak a termékek árai. Ha a rendes árrésen keres annyit, hogy tisztességesen megéljen, és még emellett a forgalom 12,5%-át kifizetik osztaléknak, akkor látszik, hogy legalább 30%-os árréssel dolgoznak, ami krva sok. de mégis jól csinálják, mert fut a szekér rendesen.

(#24154) szuszinho


szuszinho
őstag

Használ ilyet valaki?

(#24155) joe979


joe979
aktív tag

Tegnap kint voltam az Árpád hídnál , pár órára, jó volt látni egyesek komolyan nyomják a pecát. :) Csak a spiccbot. Idősebb hapi volt, de nagyon jó fej és közvetlen, sok ilyen pecás kellene a partra.

Szissz

(#24156) gerii válasza joe979 (#24155) üzenetére


gerii
addikt

Van aki az ottani halakat hazaviszi, megeszi, nem túl mocskos a víz azon a szakaszon?
Költözés lesz Bp-re, így kíváncsi vagyok hol tudok majd horgászni, esetleg hazavinni halat. Szentendrei Duna ág az milyen?

(#24157) Zola007 válasza gerii (#24156) üzenetére


Zola007
veterán

nem sok olyan folyóvíz van Mo-on, amiből ennék halat

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24158) dragonfx válasza joe979 (#24155) üzenetére


dragonfx
veterán

ne is mond ma dumáltam egy uj csókával kollégával irto csuda dolgokat mesélt arról a szakaszról éjszakai 4-5-6os márnákról...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#24159) joe979 válasza Zola007 (#24157) üzenetére


joe979
aktív tag

Rengetegen, de nem azért mert annyira rendben van a dolog. Ha egyszer kivettem , akkor az már az enyém alapon, ha kell ha nem, max kib@ssza otthon. Valljuk be , a halak mit tudnak enni a Dunában ? Pláne ezen a részen ? Hajókból, befolyókból , csak a trutyi marad .....

(#24158) dragonfx Igen, az ilyen dolgokba mindenki belefut, de még képet nem láttam ilyen halakról :)

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#24160) dragonfx válasza joe979 (#24159) üzenetére


dragonfx
veterán

én láttam de nem rakom ki még engedélyével sem :)) több évben megnyerte az éves versenyt az ujságba.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#24161) csƵ


csƵ
őstag

Amikor a középkorúak és az idősebbek panaszkodnak, hogy régen mennyivel több hal volt a vízben, most meg milyen szar, akkor egész nyugodtan hozzájuk lehet vágni, hogy ők tehetnek róla, mert mindent kifogtak belőle.

(#24163) sityupityu válasza joe979 (#24159) üzenetére


sityupityu
veterán

Van ott természetes táplálék hidd el. Ha nem lenne akkor hal sem lenne benne. Csigák, vándorkagylók (a paduc gyakorlatilag csak ezeken él), kagylók, különféle férgek stb. Ezek megvannak mindenhol az élő Dunán.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24164) jansky1


jansky1
senior tag

Balatonon nyaralunk, vizibicikli kikötőnél, a parttól 3 méterre veri a balin a sneciket. Lejövök, ha elmennék a strandolók. Még jó, hogy hoztam egy botot, meg műcsalis dobozt a nyaralásra :D

(#24165) gban válasza jansky1 (#24164) üzenetére


gban
Közösségépítő

Azt mondják, ilyenkor annyi a természetes táplálék hogy még hallal is nehéz megfogni nemhogy műcsalival.
De ne legyen igazam és görbüljön. Beszámolót majd kérünk.

Postázást nem vállalok.

(#24166) joe979 válasza sityupityu (#24163) üzenetére


joe979
aktív tag

Ez oké, néha ezt vallom, néha azt :)

Szissz

(#24167) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Azért szerencsére néha elkapják a műcsalit is :)

[ Szerkesztve ]

(#24168) tepenzed


tepenzed
őstag

Srácok mivel egyedül nem szoktam horgászni, ezért mindig más fogja a merítőhálomat és veszi ki a halat, viszont ma gondoltam, egyszer csináljam azt is én. Rá kellett jönnöm, hogy nagyon nem megy, főleg ha komolyabb halakról van szó, szinte már közvetlen a partra kell húzzam, hogy egyáltalán esélyem legyen elérni, de a botot így meg nem tudom normálisan tartani (360cm) és megy oldalra a hal, dobhatom el megint a hálót, hogy visszahozzam.
Lehet, hogy szar választás volt a 125cm nyél vagy ezzel is meg kéne tudni oldani :D ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24169) adrian360 válasza tepenzed (#24168) üzenetére


adrian360
őstag

125 cm az lóf@sz, 2 méteres kéne legalább

(#24170) Emu válasza adrian360 (#24169) üzenetére


Emu
őstag

+1

Nekem is hasonló merítőm volt (3,6+3,9feeder, 3,9 match) de egyedül szinte képtelenség kiszákolni vele a halat. Jelenleg egy 2,5m körüli 3 részes van, ezzel már sima ügy :)

(#24171) Steady74 válasza adrian360 (#24169) üzenetére


Steady74
Topikgazda

4 méteres nyél nekem az ideális, mert mertítéskor így teljes alkarral meg tudom támasztani a nyelet. Rakósra, matchre és feederre egyaránt jó.

(#24172) tepenzed válasza Steady74 (#24171) üzenetére


tepenzed
őstag

azta rohadt, én ilyen nagyokat nem is látok a webshopokba, vagy egyszerűen nyelet veszel és azt tekered rá a meglévő meritőfejre?
gondolom akkor így még 10 ezerért sem kapok komplett merítőt

[ Szerkesztve ]

(#24173) sityupityu válasza tepenzed (#24172) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, versenynyélről beszél amire külön kell megvásárolni a fejet. Feederbothoz egy 3 méteres már simán elegendő.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24174) Steady74 válasza tepenzed (#24172) üzenetére


Steady74
Topikgazda

pl.

(#24175) gerii


gerii
addikt

Ilyen fejet nagyobban, de összecsukható verzióban lehet vajon kapni? Nekem 40cm-es van, de az kicsi, nagyobbat meg nem igazán tudom szállítani. Ezért is nézegetem a merev alu kereteseket, abból van hosszában összehajtható Walternél 10k-ért.

(#24176) csƵ


csƵ
őstag

Már megint piszkál a kisördög, hogy ki kellene próbálnom a fluorocarbon előkét. Most fonottat használok és van egy áttetsző Nevis és Spro, aminek a dobozára fluoro van írva, de pár dobás után nagyon kunkorodik és csavarodik. Megéri egy rendes fluorocarbont venni? Valóban ellenállóbb, mint a sima monofil?

(#24177) joe979 válasza gerii (#24175) üzenetére


joe979
aktív tag

Ha csak simán egy nagyobb fejre van szükséged akkor ez [Korum] banánformára hajtod :) Tavon az van nekem is, pont a szállítás miatt :)
Ha pedig klasszikus 2 méteres kellene akkor az [Oreel] elég masszív cucc, gumihálós és 5k kb Dunára pont ez kell nekem. A héten kapom kézhez .

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#24178) gerii válasza joe979 (#24177) üzenetére


gerii
addikt

Erre a Korum félére gondoltam köszi, akkor csak létezik ilyen is, egyedül az ára a borsos. :R

(#24179) csƵ válasza joe979 (#24177) üzenetére


csƵ
őstag

Ilyen Korum-féle van olyanban, hogy nem a márkanévért kell sok pénzt kiadni?

(#24180) joe979 válasza gerii (#24178) üzenetére


joe979
aktív tag

(#24178) gerii,(#24179) csƵ

A Korum nagyon jó minőségre . 2éve még jóval olcsóbbak voltak.
A TopMixnek is van, elfogadható árban, minőségre passz.

TopMix

Szissz

(#24181) Telda


Telda
addikt

Hali!

Tudtok ajánlani valami kezdő feeder felszerelést (bot+orsó)?
Úszózásra és fenekezésre szeretném használni.
Rendszeresen kb.16 éve horgásztam utoljára, azóta csak hébe-hóba, szóval ilyen újrakezdő féleség lennék :).
Legutóbbi pár alakommal ismerősom feeder botjával horgásztam és nagyon megtetszett.
Van tőlünk egy folyó kb. 50 méterre, ide 1-2 órára is ki tudok ugrani úszózni.

(#24182) dragonfx válasza tepenzed (#24168) üzenetére


dragonfx
veterán

igen pláne finomcuccal jo halnál necces.nekem is 1.5es van de röid jah párom szákol általában.
ha veszek én is 2.5est fogok kb.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#24183) vendingo válasza tepenzed (#24168) üzenetére


vendingo
veterán

Én 1.5 méteres merítőt használok, eddig nem volt gondom vele, illetve ragadozót csak kézzel veszek ki, ebből se volt még gond.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24184) adrian360 válasza vendingo (#24183) üzenetére


adrian360
őstag

azért egy 2.1-es pergetőbot és egy 3.6m-es bot között a háromszögelés miatt jócskán van különbség, hogy mennyire tudod kényelmesen magadhoz húzni

(#24185) adrian360 válasza Telda (#24181) üzenetére


adrian360
őstag

egy keretösszeg jó lenne, mennyit áldoznál rá ?
botbó egy eurostar masterclass 360 MH akár jó lehet, azzal tudsz úszozni is akár, orsó meg tényleg attól függ mennyit szánsz rá. Elsőfékes 40 / 50-es méret

(#24186) joe979 válasza adrian360 (#24185) üzenetére


joe979
aktív tag

Walterland oldalát érdemes átnézni, van sok 10 ropis kurbli féláron, valamint pár picker és feeder bot is !

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#24187) Telda válasza adrian360 (#24185) üzenetére


Telda
addikt

Bot plusz orsó olyan 20-25e/szett.
Használt is szóba jöhet. :R

(#24188) tepenzed válasza dragonfx (#24182) üzenetére


tepenzed
őstag

most le is mentem a boltba, vettem egy 3 részes, 3,25 méteres nyelet. 4000 ft volt, műanyag, a vége eléggé hajlik, remélem nem fog eltörni :D

Jók azok a karbonszálasak, de nekem 14 ezret nem érnek :D

[ Szerkesztve ]

(#24189) joe979 válasza tepenzed (#24188) üzenetére


joe979
aktív tag

Ha Nevist vettél érdemes ragasztanod a perselyt, mert kiszoktak esni az első merítésnél :)

Szissz

(#24190) sityupityu válasza tepenzed (#24188) üzenetére


sityupityu
veterán

Műanyag? Nem valami kompozit?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24191) Zola007 válasza joe979 (#24189) üzenetére


Zola007
veterán

Gondolom nevis winner, az van ilyesmi hosszban.
Az takony egy merítő, nekem is olyan van, de rühellem.
Hosszra kényelmes, de a víz ellenálása nagyon hajlítja merítésnél, nem ha még hal is ficánkol benne.

Kellene valami merevebb, rakós rendszerű 6-8e körül van ilyesmi?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24192) tepenzed válasza sityupityu (#24190) üzenetére


tepenzed
őstag

hát én nem tudom:D 320as amúgy
https://www.dropbox.com/s/hnwwjdx1309f1l1/2016-07-27%2013.29.33.jpg?dl=0

meg van rajta egy ilyen kis gyűrűke, aminek nem értem a rendeltetését, mert random tudom ide oda húzni, ahogy most látszódik, ott feszül meg kb és nem értem az ott mire jó:
https://www.dropbox.com/s/x9rp8et7vv0zl68/2016-07-27%2013.30.47.jpg?dl=0

[ Szerkesztve ]

(#24193) sityupityu válasza tepenzed (#24192) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát ezt a terméket nem ismerem. Boltban vetted? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24194) tepenzed válasza sityupityu (#24193) üzenetére


tepenzed
őstag

boltban vettem, de a neten nem is találom :D

(#24195) sityupityu válasza tepenzed (#24194) üzenetére


sityupityu
veterán

Azért kérdeztem mert én sem. :D Kicsit gyanús. A piacokon látni hasonlókat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24196) tepenzed válasza sityupityu (#24195) üzenetére


tepenzed
őstag

amúgy carson a márkája, csak nem látszik a képen annyira

(#24197) joe979 válasza tepenzed (#24196) üzenetére


joe979
aktív tag

Nem csinál rosszakat , ebben az árban, nekem is van Naked Gun nevezetű ;] 4 méteres , rakos rendszerű , az első szákolásnál a fejjel halastól együtt nyúltam érte a stégről, gyógyítás után használható lett. 2 méter hosszban nagyon kezes, pickerhez pont kényelmes nekem, addig elég vékony is.

Szissz

(#24198) szuszinho


szuszinho
őstag

Ma, vagy holnap nézek valami horgászszéket. Jól gondolom, hogy a karfás inkább csak zavarna, mint a karfa nélküli?

(#24199) sityupityu válasza szuszinho (#24198) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha megfelelően szélest-kényelmest választasz akkor nem hiszem, hogy akadályozna. Bár ez sokmindentől függ .

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#24200) Lambérialakó


Lambérialakó
újonc

Kaptam egy ilyen [link] botot.
Nem tudom mit tudnék vele kezdeni, ez egy tengerparti/távdobó bot merevebb spiccel. 100-250g. Amúgy nem rossz, de nem pontyozok nagy, nem dobok nagy távokat, hol tudnám használni?
Duna fővárosi szakaszán nehezebb ólommal önakasztósként működhet (fix ólommal 100-200f)? :F
Vagy hagyni a fenébe és inkább eladni/elcserélni? Igazi dióverő. Nem tudom hal is nem-e rázná le. Spiccről kapást észrevenni lehetetlen, max "rázást" lehetne látni, spicc merev.
harcsázni sem harcsázom, arra még jó lehetne..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.