Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) Zola007 válasza csƵ (#20249) üzenetére


Zola007
veterán

Remélem nem fognak vele kukacoskodi. Egyébként van az a bot 3-4 ezer Ft is, mikor lejön a gyártósorról.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20252) csƵ válasza Zola007 (#20251) üzenetére


csƵ
őstag

Én tudom, de olyan feeder kellett, ami könnyű, relatíve erős, és szállítása hossza max. 120 cm.
Még egy ilyen kritériumoknak megfelelő botot keresek.

[ Szerkesztve ]

(#20253) szuszinho


szuszinho
őstag

Tudnátok javasolni olyan orsót, amit pergetésre, úszózásra tudnék használni?

(#20254) Dyde válasza gerii (#20250) üzenetére


Dyde
aktív tag

Szia, köszi a választ, a formája miatt csúszhat ki könnyen vagy mert nem elég mély a háló?

(#20255) Gabesz26 válasza csƵ (#20247) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Egyik barátom ugyanígy járt egy pár hetes Nevis bottal, amit az egyik nagyobb bolthálózatnál vett (nem haldorádó). Annak ellenére, hogy külsérelmi nyom nem volt, nem garanciális hibaként kezelték... A betétet önmagában nem lehetett volna cserélni, csak az egész gyűrűt (a boltban, és a szervízben is ezt mondták neki)

Megoldásnak végül azt választotta, hogy vett egy olyan bottagot, amiben a sérült gyűrű volt (a gyűrű cseréje olcsóbb lett volna, de neki ennyi plusszt megért)

(#20256) gerii válasza Dyde (#20254) üzenetére


gerii
addikt

Forma miatt, illetve a mélység sem biztos hogy elég. Az a jó hálómélység ami kivonatáskor a gyűrűkön kívül tartja a halat.
Pl ez a kép a mostani szákomhoz hasonló méretű, egy csomó pontyot vesztettem szákolás közben, mert kicsi volt a méret, és könnyen ki is csúszott a hal belőle. (max 5kg-os példányok csak!)
Ezért veszek idén egy háromszög alakú mélyhálós, lehetőleg összecsukható darabot.
Ha elég mély a háló, akkor kivontatás közben a halat a szákfejen kívül tartják, így nem tud kitörni.
A zsanérokat mindenképp élőben meg kell néznem, mert lehet hogy simán elnyírná egy kevés súly is.

[ Szerkesztve ]

(#20257) Jofi81 válasza csƵ (#20247) üzenetére


Jofi81
őstag

Én is hasonlóan jártam. Decemberben vettem egy Spro Team Feeder Carp Fighter 420XH-t, szintén Döme féle. Nemrég vettem észre, hogy a második gyűrűből hiányzik a betét. Külsérelmi nyom nincs a gyűrűn, de egyébként sem emlékszem, hogy bárhova odavertem volna. Én még nem vettem fel velük a kapcsolatot, de én is neten rendeltem. Viszont nemsokára járok majd arra, beviszem, remélem, hogy garanciában megoldják.

(#20258) csƵ válasza Jofi81 (#20257) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem is a 2. gyűrűből hiányzik. Nagyon bosszantó. :(((

(#20259) Zola007 válasza Jofi81 (#20257) üzenetére


Zola007
veterán

nyugodj meg, nem a te hibád :N , ez szín tiszta gyártási hiba
ezeket a SiC gyűrűket a fémkeret melegítése után préselik bele géppel, elég rendesen oda kell verni, hogy kiessen.

Én spiccgyűrűből akartam már kiszedni más célra, elég rendesen kellett feszegetni, hogy kijöjjön

hogyan készül a horgászbot: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20260) csƵ válasza Zola007 (#20259) üzenetére


csƵ
őstag

Az a baj, hogy nem bele van préselve, hanem egy kis karima az egész, szerintem csak ragasztva van...

(#20261) Jofi81 válasza csƵ (#20258) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem nem a spicc felől a második gyűrűből, hanem a keverőgyűrű utániból esett ki.

(#20262) csƵ válasza Jofi81 (#20261) üzenetére


csƵ
őstag

Na, az még cinkesebb. Ott is egy karima az egész, ami kb. ragasztva van?
Egyébként panaszkodnak Döme Fb oldalán, hogy a LC botokkal csak 60 métereket tudnak dobni.

(#20263) hcs57 válasza csƵ (#20262) üzenetére


hcs57
őstag

:DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#20264) Jofi81 válasza csƵ (#20262) üzenetére


Jofi81
őstag

Nem tudom, hogy rakták bele, azt meg főleg nem, hogy eshetett ki. Ha válaszolnak a megkeresésedre azt oszd meg velünk is légy szíves.

(#20265) Jofi81 válasza csƵ (#20262) üzenetére


Jofi81
őstag

Most megnéztem DG Facebook oldalát, konkrétan egy ember panaszkodik, de ő szinte minden poszt alá odaírja hogy nem tud 60 méter fölé menni, mert túl lágy a bot.

(#20266) csƵ válasza Jofi81 (#20264) üzenetére


csƵ
őstag

Most írtam meg a levelet. Amint választ kapok, megosztom.

(#20267) dragonfx


dragonfx
veterán

tudtok valami jó merítőhálót ami minőségi és összecsukos?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20268) hcs57 válasza Jofi81 (#20265) üzenetére


hcs57
őstag

Majd letiltja DG.. :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#20269) csƵ válasza csƵ (#20266) üzenetére


csƵ
őstag

Küldjem vissza a spiccet és intézik a továbbiakat. Gondolom javítják...

(#20270) Zola007 válasza dragonfx (#20267) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem a Nevis hálók nem rosszak, van belőle sok féle, 4-5 körül már találsz jókat.
A lényeg, hogy a nyél minél kevesebb tagból álljon (lehetőleg 2) és a nyakrész fémből legyen
nekem egy Nevis Strong Carp van, valami 5 körül vettem, de most elég drágán adják 8-9 körül.
Ha a "Metal Carp" fantázianevű hálójuk is hasonló, akkor azt 5 körül megveheted.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20271) dragonfx válasza Zola007 (#20270) üzenetére


dragonfx
veterán

Zsir rakeresek kosz a lenyeg olyan leg,en a halo amibe nem akad bele meg. Eros.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20272) szuszinho válasza Zola007 (#20270) üzenetére


szuszinho
őstag

Ilyen jó lehet?

(#20273) Jofi81 válasza csƵ (#20269) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor ez pozitív.

(#20274) Zola007 válasza szuszinho (#20272) üzenetére


Zola007
veterán

ránézésre igen
ha 3,6-3,9-es botjaid vannak, akkor a 3 méteresed vedd

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20275) Zola007


Zola007
veterán

És szólá az Úr:
"Adj halat az éhezőnek és aznapra megmented a haláltól.
Tanítsd meg őt horgászni és örök életére .....

... egy csónakban fog ülni, pecázni és sört vedelni." :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20276) Dyde válasza Zola007 (#20275) üzenetére


Dyde
aktív tag

:DD :C

(#20277) szuszinho


szuszinho
őstag

Ilyen gyorsan szerintem még sosem kaptam meg semmit. Jónak tűnik, hétvégén próba. Horgok. Nem sokára a damilok is megérkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#20278) csƵ válasza szuszinho (#20277) üzenetére


csƵ
őstag

Mennyi idő alatt érkezett meg?

Horgászik valaki szakáll nélküli horoggal?
Hétvégén 8-as Gamakatsu feederrel fogtam egy 2 kg körüli pontyot, de szegény halat megkínoztam nagyon, míg kiműtöttem belőle, pedig a szája szélére akadt a bajusz környékén.

[ Szerkesztve ]

(#20279) szuszinho válasza csƵ (#20278) üzenetére


szuszinho
őstag

Múlt hétfőn rendeltem.
Legutóbb fogóval lenyomtam a szakállát a horognak, és úgy pecáztam. Nekem nagyon bejött.

(#20280) zolynet válasza csƵ (#20278) üzenetére


zolynet
addikt

Korum xpert power 6-ossal nyomom, nekem bevállt.

Pont megfelelő vastagságú, jól meg lehet fogni:

Life is too short to stay stock!

(#20281) Zola007 válasza csƵ (#20278) üzenetére


Zola007
veterán

én nem, de ezentúl 8-10 méretnél nagyobb esetén azzal fogok.
Múltkor feltettem valami régi fajta horgomat, nagyon jól akad, de alig bírtam szegényekből kiszedni.
Mióta elektromos kapásjelzővel horgászom, azóta mindig ez van, így én is a mikro-szakállasra vagy szakáll nélkülire szavazok

zolynet: a felsőt nem látom, mert életlen, de az alsó képen azok sima szakállas horgok

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20282) Jofi81 válasza csƵ (#20278) üzenetére


Jofi81
őstag

Én már jó ideje szakáll nélküli horoggal horgászom. Nagyon szeretem, hogy egy pillanat alatt kiveszem a hal szájából, nem kell tépni, erőltetni. Néha, amikor a hal már a merítőben van és laza a zsinór, magától kijön. Nem kell a merítőből sem kiszabadítani, mert nem tud beleakadni. Az a baj, hogy elég kicsi belőlük a választék, sok helyen nem is tartanak.

(#20283) csƵ válasza Jofi81 (#20282) üzenetére


csƵ
őstag

Rá kéne magamat is szoktatni, csak sajnos drágább is, mint a szakállas...
Halvesztés volt már miatta?

(#20284) Jofi81 válasza csƵ (#20283) üzenetére


Jofi81
őstag

Egyáltalán nem jellemző. Amíg feszesen tartod a zsinórt, nincs probléma. Természetesen ment már el halam akasztás után, de ez ugyanúgy előfordult szakállas horoggal is.

(#20285) gerii


gerii
addikt

Magyar Horgász új borítója kinek tetszik, mert szerintem maradniuk kellene a régi megszokottnál, nem ezt az új bóvlit erőltetni...

(#20286) dredbiro


dredbiro
senior tag

Üdv Urak !
Volt itt régebben egy piros telefeeder botrol szó, sajnos nem tudom a nevét, nem emlékszik rá valaki? Megköszönöm :R

Good hunting,STALKER !

(#20287) gban válasza dredbiro (#20286) üzenetére


gban
Közösségépítő

Erre gondolsz?

Postázást nem vállalok.

(#20288) dredbiro válasza gban (#20287) üzenetére


dredbiro
senior tag

nem egészen, úgy emlékszem annak piros volt az alapszine és fekete sávszerű csíkokkal volt díszítve, talán shimano lehet? nemtudom

Good hunting,STALKER !

(#20289) dredbiro válasza gban (#20287) üzenetére


dredbiro
senior tag

de ez a bot az, most láttam a vidit az oldalon, erről van valakinek tapasztalata? :R

Good hunting,STALKER !

(#20290) csƵ


csƵ
őstag

Shimano Vengeance Winckle Pickerről vélemény?

(#20291) hcs57 válasza csƵ (#20278) üzenetére


hcs57
őstag

Ajánlom a szakállt összébb nyomni fogóval, így nem marad el a hal és a horog is könnyebben kijön.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#20292) MdewC


MdewC
nagyúr

Üdv! :)

Ha volt már, akkor elnézést, de ezt nem hagyhattam ki: OMG... ;] :))

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#20293) gerii válasza MdewC (#20292) üzenetére


gerii
addikt

Nem volt még, én is gondolkoztam hogy betegyem-e :D

(#20294) Megane2000 válasza MdewC (#20292) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Nagy ökörség az egyszer biztos! :DDD Jobban örültem volna ha egy harcsa kap rá és behúzza a drónját.. :D Vízalatti gopro felvétel biztos izgalmasabb lett volna.

(#20295) MdewC válasza gerii (#20293) üzenetére


MdewC
nagyúr

Elég beteg sztem... :DDD

Megane2000: Igen, az viccesebb lett volna, ha valami nagyobb megy rá...! :D

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#20296) dredbiro válasza MdewC (#20292) üzenetére


dredbiro
senior tag

ez beteges, azért egy 5+os hal jobban mutatott volna végeredményként, feltéve ha ki tudja vele fogni (szerintem nem) ;] :N

Good hunting,STALKER !

(#20297) L_YKing válasza dredbiro (#20296) üzenetére


L_YKing
addikt

Szerintem erre azbesetere is felkeszult.. Hulye lett volna 600-700$ igy elbaszni.. :D

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#20298) csƵ


csƵ
őstag

Ezzel a damillal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#20299) joe979 válasza csƵ (#20290) üzenetére


joe979
aktív tag

Ha nagyon Shimi pickert szeretnél, akkor Nexave alá ne menj, használtban annyi mint a Venge újba , sőt még alatta is van, csak ritkán lehet kifogni, ha van akkor több is , érdekes :)

Szissz

(#20300) -conrad- válasza csƵ (#20298) üzenetére


-conrad-
addikt

Monofilban a következő zsinórok jöttek be sok próba után:
"sima" mono: [link] Nagyon erős, kicsi a nyúlása, konkrétan UL pecán ezzel pergetek. Sokkal többet bír mint a többi előtte.
"match" mono: [link] Süllyed! A legfontosabb, mert csomót próbáltam és a spro walter féle az bevonatos volt, pár horgászat után az lement és nem merült, ilyenek voltak a többivel is.
"feeder" mono: [link]

Nem ismerem, de lehet csak a nevet kell megfizetni a shimano zsinórnál, tapasztaltabb emberek is azokat javasolják mint amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.