Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#1751) aclandiae válasza Mercutio_ (#1742) üzenetére


aclandiae
senior tag

Felső (BA) - gazdasági területen.
Felső (folyamatban, BSc) - természettudományi területen.

Remélem így jó lesz mindkettőtöknek! :K

(#1752) Mercutio_ válasza aclandiae (#1751) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hehe, ha Sablonos akarnék lenni most jönne az '' aki közgáz végzettséggel nettó fél milla alatt keres az loser vamint az ekcelhuszárok akik nem csinálnak semmit csak tartják a markukat :DDD ami persze kb. annyira igaz mint az IT-s klisék...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1753) djgeg válasza Mercutio_ (#1752) üzenetére


djgeg
őstag

Én ismerek olyan, közgazdász végzetégüst aki per pill igazgató helyettesi poziban, 1 hónapja csinálta meg élete első "ekcel" tábláját(és láthatóan nagyon örült neki xD), na az az igazi "ekcelhuszár" :DDD

ui.: Mindezt Pénzügyi cégénél xD

Ezek után én is klisézhetnék havi x milla fizuval a csávó még excel-t se tud kezelni egy pénzügyi cégnél(amikor nem tudom, hogyan dolgozott eddig xD), Fuck yeah... :U
Persze azért mert néha látunk negatív példákat nem kell levonni a konzekvenciát.
Nem ezt hívják Rasszizmusnak ? :U Munkapálya Rasszizmus xD

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1754) aclandiae válasza Mercutio_ (#1752) üzenetére


aclandiae
senior tag

Nem vagyok közgazdász, csupán gazdasági területen végeztem. Nem a szakmámban dolgozom.
A fizetések régiónként változ(hat)nak.

(#1755) Tapsi válasza djgeg (#1753) üzenetére


Tapsi
addikt

Mondjuk igazgatóhelyettesként pont nem az Excel tudás a lényeg. Meglepődnél, hogy hány menedzser még a Wordöt sem tudja használni. Erre van a titkárnő. :)

(#1756) djgeg válasza Tapsi (#1755) üzenetére


djgeg
őstag

De mire eljutott odáig... Pénzügyi területen... és még nem csinált excelt xD(Pedig bőven kellet volna az ő területén :U )

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1757) Tapsi válasza djgeg (#1756) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem biztos, hogy pénzügyi elemzőként dolgozott. Nem ismerjük a karrierútját, csak jeleztem, hogy rengeteg vezető nem ért az MS office-hoz. Ez önmagában nem minősíti a szakmai kompetenciájukat.

(#1758) Mercutio_ válasza Tapsi (#1757) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért pénzügyi területen ha valakinek szürke folt egy táblázatkezelö az felvet néhány kérdést...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1759) Tapsi válasza Mercutio_ (#1758) üzenetére


Tapsi
addikt

A pénzügyi cég lehet bank is (sőt!). Az ottani igazgatóhelyettesnek miért kéne jobban értenie az Excelhez, mint mondjuk egy logisztikai cég vezetőjének? Nem az a dolga, nem azzal foglalkozik. Nem áll neki táblázatokat böngészni, a támogató osztályok úgyis alátolják a riportokat emészthető formában.

Mondom, nem ismerjük az előéletét, de az azért tuti, hogy nem az elemzőkből lesznek általában az igazgatók/helyettesek. Más szakterület, na!

Szerk: azért azt kétlem, hogy Csányi valaha is gyártott volna Excel sheeteket. Demján dettó. Mégsem "hülyegyerek" egyikük sem.

[ Szerkesztve ]

(#1760) Mercutio_ válasza Tapsi (#1759) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az igazgatók se hip-hop egyik napról a másikra lesznek azok :N egyébként ja, kb. a Csányi/Demján korosztály az aki még nem használt és később már helyette "használták" ezeket az eszközöket, kicsit erre próbáltam - talán nem elég egyértelműen - utalni.
Mondjuk az ő szintjükön már pont nem tudod megállapítani, hogy mennyire a saját tehetsége, és mennyire a hatalommal való összefonódás és érzékeny információkhoz való hozzáférés, vagy éppen az ezek által biztosított kvázi monopol helyzet a siker alapja.

Kicsit olyan ez, mint amikor egy felfutó területen tevékenykedő cég alkalmazottai meg vannak győződve róla, hogy a termék sikere az ő hozzáadott értékük miatt van, aztán amikor a termékéletciklus eljut a leszállóágba, vagy a piac a konkurensek megjelenésével telítődik és csökken a profit mindenki mást okolnak, mert ellenkező esetben el kellene ismerniük, hogy elsősorban a termék volt a sikerük alapja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1761) Tapsi válasza Mercutio_ (#1760) üzenetére


Tapsi
addikt

Én meg arra akartam utalni, hogy az Excel nemtudás még semmit sem mond el az illető vezetői képességeiről.

(#1762) Mercutio_ válasza Tapsi (#1761) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyébként nem konkrétan excel-t hanem táblázatkezelőt írtam ;]

Persze, egy szerszámgépgyártó cég vezetőjének se kell tudni esztergálni, de azt azért jó esetben tudja mi az eszterga és hogy működik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1763) djgeg válasza Tapsi (#1761) üzenetére


djgeg
őstag

Nem Kell excle mogulnak lennie, de én ismerem és olyan területen dolgozott, ahol bőven kellet volna excel táblákkal dolgozni és csinálnia. Ha az alattad dolgozóidtól elvárod, hogy használjanak egy eszközt, a munka része (mind a vezetőnek mind a munkásnak) akkor a kedves vezetőnek legalább alap szinten ismernie kéne azt. Nem olyan munka eszközről beszélek amihez a már igazgatóként "nem kell"(kellet) használnia. (37 évesen meg bőven! )... Ez szimplán egy ékes példa arra, hogyan lehet eljutni felső szintre ismeretséggel és marok tartogatással.

ui.: Elég helyen különféle cégnél jártam már kisebbeknél nagyobbaknál, de nem tudok olyan területet elképezni ahol egy igazgatónak, ne kellene excel táblákat használnia, szerkesztenie, csinálnia.(legalább alap szinten!)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1764) Thaddeuss


Thaddeuss
tag

Sziasztok!

Junior rendszergazda vagyok, friss diplomával, de már egy év Linux tapasztalattal (gyakornokként dolgoztam egy kkv-nél). Most járok interjúzni egy nagyobb céghez, de nem multihoz. Kérdésem, hogy mennyi pénzt kérhetek? Én 130-140 nettóra gondoltam, tekintve, hogy azért még junior vagyok.
Szerintetek?

(#1765) doc válasza Thaddeuss (#1764) üzenetére


doc
nagyúr

nagyon nem mindegy hogy foldrajzilag hol van ez a ceg
Mindenesetre netto 130-140 szerintem nagyon karcsu, en biztos legalabb netto 200-at kernek.

(#1766) Jim Tonic válasza Thaddeuss (#1764) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kicsivel több is reális. 150-160, de földrajzi helytől függően több is lehet.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1767) Thaddeuss válasza Jim Tonic (#1766) üzenetére


Thaddeuss
tag

Pest belváros (Blaha), az egyik legnagyobb termékkereső weboldalhoz keresnek rendszergazdát.
Csak ugye egy év tapasztalatom van, ezért gondoltam, hogy jobb egy biztos alap, amit megadnak, aztán majd emelgetik :)

[ Szerkesztve ]

(#1768) Tapsi válasza Thaddeuss (#1767) üzenetére


Tapsi
addikt

Amennyire nincs szakember manapság, 1 évnek is nagyon örülnek. 200 alatt nettóban én nem állnék szóba velük. Iparági minősítésed nincs véletlenül?

(#1769) Thaddeuss válasza Tapsi (#1768) üzenetére


Thaddeuss
tag

Ilyen Certificate-re gondolsz? Nincs, bár magamtól készülgetek, tervezem lerakni az RHCSA-t.
Linux ügyben milyeneket érdemes szerezni? Miket ajánlotok?

(#1770) Tapsi válasza Thaddeuss (#1769) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem a certificate mánia inkább MS vonalon jelentős, Linuxnál nem feltétlenül, de majd egy komolyabb szaki megcáfol. Egyébként én nemrég a Certified Ethical Hacker képzést csináltam meg, rendszergazdáknál kötelezővé tenném.

(#1771) djgeg válasza Tapsi (#1770) üzenetére


djgeg
őstag

Azért ha egy idő után üzemeltetsz, bőven lesz tapasztalatod amit az etikus hacker "képzésen" adnak. :U

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1772) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Valaki összefoglalná nekem 2 mondatban miről szól a topik? :F

All Black...

(#1773) doc válasza Stalker-2572 (#1772) üzenetére


doc
nagyúr

az ugye eszedbe sem jutott, hogy elolvasd az elso hozzaszolast... :U

(#1774) Stalker-2572 válasza doc (#1773) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nem! :)

Szóval ez csak infos topik. Kár.

All Black...

(#1775) doc válasza Stalker-2572 (#1774) üzenetére


doc
nagyúr

nem kell azt olyan szigoruan venni, nyugodtan johet barmilyen mas melo is

(#1776) modder válasza Stalker-2572 (#1774) üzenetére


modder
aktív tag

Igazából nem csak. De nem érdemes nagyon visszaolvasni, mert három érv pattogott oda-vissza 50 hozzászóláson keresztül :D

(#1777) #24334592


#24334592
törölt tag

Infos forumon nyilvan kakukktojas leszek :)

Nem: F
Kor: 29
Munkakör: recepcios
Végzetség: gimi erettsegi :DDD marketing-reklam OKJ 1 ev...
Nyelvtudás: Erettsegivel kapott nemet kozep C (hazankban is megnevettek a hr-sek, kint meg senkit nem erdekel).De 1 honap nagynevu amcsi nyelvsuli zsebbol 2 hajos szezon kozt.CV-ben is jol mutat.
Netto fizetés: kb, 700k atszamitva
Egyéb: 5 ev folyami hajozast akasztottam szogre es Svajc szimpatikus orszagnak tunt.
Hely: St. Moritz

Az erem masik oldalarol ritkan esik szo.

30m2-es studio: 220k huf / ho (kaucio 1-3honap)
kaja: 50k huf, ettermezve (szinte csak gourmet van a kornyeken) a csillagos eg.
kocsibizti: 160k huf / ev (motor olcsobb, viszont az ev 2-4honapjaban hasznalhato)
TB: 70k huf/ho (plussz van egy eves keret= "onresz", jellemzoen 500k huf, aminek a leurulese utan fizet a bizti utolag )

a svajci gyerekek 20%-a megy egyetemre vagy foiskolara.A kepzes meg a legutolso faluban is igen komoly.Az iskolak hi-end cuccokkal felszerelve.Ennek megfeleloen a tandij is utos.Olcsobb sulik: 2.5M huf per ev, dragabbak 6M, elitkepzok 10M+....
A gyakorlati ido 10-12honap, kotelezoen letoltendo fegyhazbuntetes ;] mini diplomamunkaval zarva.Ezido alatt kotelezoen jar a gyakornoki fizu kb. 350-550k huf netto.

Egy kis ON:

Zürichben egy par ev rutinnal rendelkezo szoftverfejleszto 1.6M brutto koruli fizut er.Fontos a nemet nyelv minimum kozepfoku ismerete (svajci hepp) a kivalo angol mellett.Olasz vagy francia elony :)

[A német weboldal kérésére a linkeket töröltem a hsz végéról, mert már nem éltek. - eszterencs]

[ Módosította: eszterencs ]

(#1778) Kareszovics válasza #24334592 (#1777) üzenetére


Kareszovics
addikt

Akkor, ha jól számolom, durván 350k marad az egyéb költségeidet finanszírozni. Ebből mennyit tudsz spórolni?

Illetve ami sokkal érdekesebb: mennyire "pusztulsz bele" a melóba?

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1779) #24334592 válasza Kareszovics (#1778) üzenetére


#24334592
törölt tag

jól számolod, picit túl is becsülted...olyan 250-300k marad. Ebből futja aztán az extrákra (a kocsi itt nem magától értetődő extra) mint nyaralás, kinti kajálások stb...Bár tavalyi évben a fizum 1/3-a maradt meg kp-ban.

a meló télen stresszesebb, egyébként az egész svájci élet stresszmentes, jól szervezett és easy.De erről inkább privátban többet ;)

[ Szerkesztve ]

(#1780) Kareszovics válasza #24334592 (#1779) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nem feltétlenül szükséges a privát részét megosztanod velem. :D Tisztán arra voltam kíváncsi, hogy más költségek terhelnek még, vagy éppenséggel tudsz-e spórolni. A választ megkaptam. :)

A többiektől meg bocsi az OFF-ért.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#1781) #24334592 válasza Kareszovics (#1780) üzenetére


#24334592
törölt tag

még annyit, h szakmunkából könnyebb többet félrerakni, mert jobban megfizetik...

(#1782) Soak válasza #24334592 (#1777) üzenetére


Soak
veterán

Havi 50 ropi a kaja? Nincs napi 2k, itthon nem vagy el annyiból ( főleg ha szereted a húst :) ) kb. Amúgy a lakás sem olyan vészes, itthon, egy olyan albérlet ahova beköltözik szívesen az ember minimum 100k . (rezsivel).

Ami kiböki az ember szemét az a TB, de ha egy recepcios 700k-t keres akkor miről beszélünk :)

[ Szerkesztve ]

(#1783) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!
Érdeklődés szinten kérdezném, hogy egy Rendszerüzemeltető, tegyük fel 1 év tapasztalattal, Debrecenben kb mennyi nettó fizetésre számíthat? Sajnos a versenyképes jövedelmem kívül sehol nem találtam konkrétat, de érdekelne :)

(#1784) #24334592 válasza Soak (#1782) üzenetére


#24334592
törölt tag

pedig éves átlagban ennyi jött ki havonta...

de tuti nincs 75 rugó a kaja fejenként.Jó, ha húst hússal eszel és elmegy napi fél kg fejenként, akkor csak a hús 50k...Most nem testépítésről volt szó, hanem normál egészséges étkezésről :U

pont most találtam egy albit, ahova hó végén költözöm.

30m2, tetőtéri manzárdos, rengeteg fa belsővel
bérleti díj: 180k huf, áram van benne
fűtés havi 10-15k huf (nem vicc)
parkoló: 11k (kinti) - 35k(garázs) huf per hó

Most a sulira gyűjtök, mert elég húzós lesz az a 3 év, így még határeset ez a költségszint...

(#1785) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Féloff:

Ugyanazon munkahelyen jelentősebb(mondjuk legyen 10% feletti) fizetésemelést mennyi idő alatt sikerült legrövidebb összehozni? És arányaiban mennyit?

I am having fun staying poor.

(#1786) brd válasza Drizzt (#1785) üzenetére


brd
nagyúr

Ez erősen személyes érték/munkahelyfüggő. Én már 50%-ot is kaptam úgy, hogy azt mondtam, ennyiért ez nekem nem éri meg, keressenek mást, kérdezték, mennyiért érné meg, mondtam, legalább +50%. Volt egy kis hümmögés, de mondták, rendben. Mondjuk az hozzátartozik, hogy ez nem a hagyományos értelemben vett munkahely, amiről szó van, de a hozzáértésemért azóta is rendszeresen fizetnek. Lehet, hogy "normális" munkahelyen max. zsebbe kaptam volna ennyi pluszt.

The only real valuable thing is intuition.

(#1787) Egorov válasza Drizzt (#1785) üzenetére


Egorov
aktív tag

Ahol én dolgozok most, 1 év után van 10% béremelés, utána meg 3 év után megint 10%. Közben meg valami kisebb fajta teljesítmény alapú bónuszok.
Az előző munkahelyen meg évente volt és teljesítményfüggő volt. 30% körüli béremelés is elérhető volt.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#1788) doc válasza Drizzt (#1785) üzenetére


doc
nagyúr

Leszamitva a probaido utani megszokott emelest, szerintem evi 4-5% emelessel lehet szamolni, de ez nyilvan erosen fugg az inflaciotol. Ennel lenyegesen tobbet poziciovaltas vagy valami egyeni kezdemenyezes (pl. "talaltam masik helyet ahol tobbet fizetnek, mennyire akarjatok hogy maradjak?") adhat

(#1789) velizare válasza Drizzt (#1785) üzenetére


velizare
nagyúr

jelentősebbet az előző munkahelyemen lehúzott 5 és fél év alatt kb. kétszer adtak, először, amikor új pozíciót pályáztam meg egy másik ágazatnál (ezt azóta már letiltották), majd amikor munkahelyet váltottam, felajánlották, hogy dobnak egyet a fizetésemen.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1790) M.Úr válasza Drizzt (#1785) üzenetére


M.Úr
tag

Az előző munkahelyemen (kicsi város Kecskemét mellett) még úgy sem akartak fizetésemelést adni, hogy év közben bevezettek egy kötelező éjszakai ügyeletet. Nettó 110-et kerestem ott.

A mostani (ausztriai) munkahelyemen elégedettek a munkámmal. 1 év után kértem 10% emelést, a főnököm felalkudta 20%-ra.

Mindkét helyen szoftverfejlesztői munkakör (.NET). Igen, szánalom, hogy Magyarországon egy nagy cégnél (500+ alkalmazott) befogják a szoftverfejlesztőt éjszakai ügyeletre (egy kapcsoló fel- és lekapcsolása, vagy egy gép újraindítása, kábel kicserélése stb.).

(#1791) DopeBob válasza M.Úr (#1790) üzenetére


DopeBob
addikt

:Y szoftverfejlesztő nettó 110-ért? Az nagyon nagyon kevésnek hangzik :(

MZ/X

(#1792) Soak válasza M.Úr (#1790) üzenetére


Soak
veterán

Ha nem vagyok indiszkret (johet privatban is) most austriaban mennyi a fizetes es mit kell erte csinalni?

(#1793) M.Úr válasza DopeBob (#1791) üzenetére


M.Úr
tag

Végülis az első munkahelyem volt, előtte csak vállalkozóként (egyetem mellett) csináltam hébe-hóba weboldalakat. A cégnél a "senior fejlesztő" bruttó 250 körül keresett (2011-ben).

#1792:
Most évi nettó 27500. Kvázi 2-3 év tapasztalattal, .NET. Főleg WinForms, Tools for Office, WCF. Néha ASP.NET, jQuery, vagy épp a 10 évvel ezelőtt született, VB6-ban íródott Office Add-in kalapálgatása.

(#1794) KMan válasza Drizzt (#1785) üzenetére


KMan
őstag

Mindenki dontse el hogy mennyire etikus vagy sem, de az alap, hogy ha uj allast keresel es talalsz is, akkor a jelenlegi ceged kapasbol megadja neked azt a + fizut amennyit az uj helyen kapnal, ugyhogy vannak olyan "talpraesett" kollegak akik 1-2 evente bemondjak hogy mennenek mashova, pedig lehet, hogy nincs is hova... :U
Igy lesz az evi +10,+15k bol konnyen +100,+150k... :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1795) Revajzz


Revajzz
tag

Sziasztok

érdkelődnék hogy én most végeztem el az Informatikai Hálózat telepítő és üzemeltető szakmát (Cisco).
És munka tapasztalatom természetesen még nincs.
Rendelkezem érettségivel azon belül emelft informatikai érettségivel is.

Most per-pil munkát keresek a szakmámhoz, de nagyon nehezen találok, mondhatni nem is találok. :/

Az lenne a kérdésem hogy, HA véletlen találnék akkor mennyit kérhetnék nettóba?
Eléggé széleskörű ez a szakma.

köszi előre is.
Revajzz

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#1796) sss válasza Revajzz (#1795) üzenetére


sss
senior tag

Attól függ mit találsz.:)

(#1797) Revajzz válasza sss (#1796) üzenetére


Revajzz
tag

hát gondoltam a szakmámhoz szeretnék állást találni. Hálózat telepítés és üzemeltetés munkára gondolok. :)

Ascend P6 (B119) | Toshiba Satelite M100 |

(#1798) sss válasza Revajzz (#1797) üzenetére


sss
senior tag

Ja a webes dolgokat a másik topikba írtad. Nyilván nehéz mit mondani, az sem mindegy, hogy Budapest vagy vidék, az sem, hogy köz- vagy versenyszféra, meg pl. az üzemeltetés is azért elég tág fogalom.

[ Szerkesztve ]

(#1799) Mercutio_ válasza Revajzz (#1795) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen cisco-s vizsgát tettél le?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1800) Blaise válasza Mercutio_ (#1799) üzenetére


Blaise
veterán

Valószínűleg CCNA-t

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.