Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#1601) J0shu4M1ll3r válasza doc (#1600) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Értem értem.
Hát konkrétan az érdeklődésem is elég széles a témában.
Te pl mit javasolsz, mit érdemes elkezdeni tanulni?
Ha mondjuk viszonyítani szeretném akkor a mostani netto 80 nem IT munkától kéne jobb.
Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1602) kovsol válasza J0shu4M1ll3r (#1601) üzenetére


kovsol
titán

Megint csak nem mondtál semmit. Valami csak érdekel jobban, mint a többi terület.
Üzemeltetés? Windows, Unix, adatbázis, hálózatok stb. Vagy fejlesztés ?
Csak a magasabb fizetés miatt akarod, vagy ténylegesen is érdekel a dolog ?

May the Force be with you!

(#1603) J0shu4M1ll3r válasza kovsol (#1602) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Mivel még nincs rálátásom a dolgokra, így elég nehéz rábökni valamire, amihez ahogy Ti is mondtátok, nem értek.
Érdekel is a téma, de gondolom jobban is fizet.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1604) Mercutio_ válasza kovsol (#1602) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sokan úgy vannak vele,hogy IT-vel sok pénzt lehet keresni, és mivel Windows-t mindenki fel tud telepíteni így biztos nekik is menne ez az IT-dolog.
A másik ami még tipikus a néhány hetes/hónapos OKJ-s gyorstalpalók, aminél több energiát a többség nem szánna a dologra, de azt hiszik akkor már menni fog ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1605) djgeg


djgeg
őstag

Nem: FFI
Kor:24
Beosztás: Rendszermérnök/Rendszergazda
Végzettség: Érettségi+ valami melléjáró papír Infószakról xD
Nyelvtudás: Felsőfokú angol vizsga (társalgási/tárgyalási-ban is meg van nem csak papír)
Netto fizetés: 140e+ Juttatások (+ mellék állások )
Egyéb: Atom nyugis, napi 8-ból 2 óra meló. Mellette jut idő másra is.
Hely: Budapest

17-18 éves korom óta Meló Mikroelektronika, Rendszermérnök, Rendszergazda, Angol nyelvű szakmai csoport koordinátor stb.
Normális kisebb-nagyobb cégeknél, egy két .ZRT, külföldön TTTech ( Egy ideig Google-nél is besegítettem :) )
Ezek mellet, rendszermérnöki, rendszergazdai alkalmi melók.
Mázlim volt. Ez van :)

ui.: Pár nemzetközi vizsga folyamatban, no meg az esti... Azért legyen egy diploma majd.

:R

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1606) jovdlem123


jovdlem123
újonc

Nem: Férfi
Kor: 27
Munkakör: Ügyfélhez kihelyezett általános rendszergazda ( "- Nem tudok nyomtatni! - Be van kapcsolva a nyomtató? –Igen. – Kikapcsolnád egy kicsit, köszi! – Rendb…, jéé elkezdett nyomtatni." szinttől a Windows szerverek üzemeltetésén át a Linux webszerver felügyeletig.)
Végzettség: Főiskola (Mérnök informatikus, mérnöktanár)
Nyelvtudás: Angol alapfokú nyelvvizsga, olvasással, szakmai szövegekkel nincs sok gondom, a szóbeli kommunikációi kicsit döcögős
Nettó fizetés: 130 000 Ft
Egyéb: 1-2 000 Ft céges mobilhasználat, van némi webfejlesztői tapasztalatom, így becsúszik néha pár weboldal
Hely: Budapest
Megjegyzés: Jó fej főnökök, a munka változó, néha húzós, néha laza. A felhasználókkal elég jól kijövök, már a legproblémásabbak is kimondottan engem akarnak, ha valami gondjuk van.

Valószínűleg váltanom kell hamarosan, így nézegetem a hirdetéseket, jelentkeztem is párra, de kevés helyről jeleznek vissza. Gondolkoztam, hogy mi lehet a gond, az önéletrajzom rendben van, inkább a fizetési igényemmel lehet gond, ami szerintem nem sok, figyelembe véve, hogy mindezt a fővárosban szeretném kérni. Ezt pedig abból gondolom, hogy érdekes módon azokról a helyekről nem jeleznek vissza, ahol fizetési igényt kell megadni. Előfordult már olyan is, hogy emailben visszakérdeztek, hogy mennyi az igényem, megírtam, aztán több választ nem kaptam onnan. Na de a sok rizsa után a kérdésem az lenne, hogy szerintetek magas a nettó 160 000 Ft-os fizetési igény a fentiekre és a következő dolgokra?

- kb. 11 éve birizgálok gépeket (a 2000-es évek elején gyorsan én lettem a család/ismerősök "Pistikéje")
- kb. 4 éve hobbi szinten webfejlesztek (xhtml, css,PHP, MySQL vonal, facebook app, utóbbi időben Drupal, WordPress telepítgetés)
- 2 évig középiskolai tanár voltam, de erről nem szeretek nagyon beszélni, mert elég sokat kellett innom, hogy túltegyem magam azon a két éven, és újra embernek érezzem magam :)
- kb. 1,5 év rendszergazdai tapasztalat (Windows alapú hálózat, kb. 150 Win kliens+néhány Mac, pár Windows szerver különböző szerepkörökkel, szolgáltatásokkal, Debian webszerver, ezek felügyelete, üzemeltetése, felhasználók támogatása )
- Ezeken kívül még ami jön, szívesen elvállalok olyat, amit még nem csináltam (pl. debian webszerver install/konfig), mivel az ilyenekkel is tanulok
- A személyiségemmel sincs gond. Tudok alkalmazkodni, csapatban dolgozni vagy egyedül is elvagyok. Meg még mondhatnám a megbízhatóság, türelem, szakmai elhivatottság, dokumentációs készség, jó problémamegoldó képesség, meg hasonló szavakat, amiktől a hr-es hölgyek maguk alá pipilnek.

Ez kevés lenne a fizetési igényemhez? Persze, tudom, hogy még mindig nem sok a tudásom/tapasztalatom, mert több dologra van egy kis rálátásom, de nincs egy olyan terület, amiben igazán el lennék mélyedve, és ez lehet a gond, illetve az angol,de így nem érek annyit?

Szóval, szerintetek? Előre is köszi a válaszokat!

(#1607) Ehnaton88


Ehnaton88
csendes tag

Nem: FFI
Kor:24
Hely: Budapest
Beosztás: Mindenes :) Tesztelés Hibakeresés Logisztika Fejlesztés stb....
Végzettség: Érettségi, Ipari elektrotechnikus, Villamosmérnök
Nyelvtudás: alap német, jó szakmai angol, társalgás pocsék nem szeretem az embereket :D
Netto fizetés(fix): 150e FT/hó
Jutalom teljesítmény stb. (változó)..: 200eFt - 500eFT /hó
Egyéb: cafeteria 200eFT/év , céges mobil, gép , mobilnet
Munkaidő: saját beosztásom szerint :P

[ Szerkesztve ]

(#1608) djgeg válasza Ehnaton88 (#1607) üzenetére


djgeg
őstag

Már csak az érdekel hol dolgozol xD :DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1609) Ehnaton88 válasza djgeg (#1608) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Az sajnos nem publikus, mert már megjártam ilyennel :((( de nem multi... és nem csókos hely :))
Senkinek nem ajánlanék friss diplomásként multit, mert az eddigi tapasztalataim szerint nem adnak mozgásteret a munkában és nem mennek bele abba hogy a teljesítményed alapján díjazzanak, ha te hozol a cégnek 1 millát, akkor legalább a felét adja oda neked, tisztelet a kivételnek.
Ez persze függ attól, hogy kinek mennyire van lehetősége válogatni a munkahelyek között.
Sok embert ismerek akik velem együtt végeztek és még mindig munkát keresnek... :F

(#1610) bugizozi válasza Ehnaton88 (#1607) üzenetére


bugizozi
őstag

a netto fizud 150k és amellé kaphatsz még fél millát? :Y

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1611) Mercutio_ válasza Ehnaton88 (#1609) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz azt a céget aki 1 millából felet odaad neked baleknak hívják. Kivéve persze, ha a cégnek közel nulla ráfordítása van a maradék fél milla bezsebelésénél :DDD

A multi téma meg: A pályakezdők tetemes részének nincs olyan előélete mint neked :N nulla gyakorlati ismeret, nulla munkatapasztalat, csapatmunka, ügyfélkezelés/-támogatás, és hasonló dolgokról fogalmuk sincs. A multi ezeket a tapasztalatokat segít megszerezni, hozzászoktatja őket a folyamatos munkavégzésre.
Igaz ezért az alapfizu+cafeterián felül max. a szokásos 5-10% éves bónusz és 1/2-1 havi fizu karácsony előtt amit ad, de ha szintet léptél, vagy olyan tudással rendelkezel ami kiemel a tömegből leülhetsz tárgyalni ott is plusz juttatásokról, több bérről, érdekérvényesítési képesség kérdése a dolog. Nomeg, ha tényleg piacképes a tudás és nem akarja megfizetni a multi lehet lépni :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1612) modder válasza Mercutio_ (#1611) üzenetére


modder
aktív tag

Igen, pályakezdőnek jó a multi, és annyira nem rossz.

-- Kevésbé látszik meg a teljesítményed. Ha nehéz a feladat, úgy érzed nem haladsz jól, akkor sem lesz gond, nem tűnsz ki a tömegből
-- Nem kell 5 év munkatapasztalat: a multi megengedheti magának, hogy odamész faragatlanul jó alap tudással, és ő majd kinevel
-- A multis fizetések nem rosszak, pláne pályakezdőknél.

A rossz, hogy nehéz kitűnni a tömegből. Ha ambícióid vannak, hangosnak és aktívnak kell lenni, hogy felfigyeljenek, hogy a köztudatba kerülj.

(#1613) RudyD válasza jovdlem123 (#1606) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

HR-es legendák szerint a túl kevés fizuért is dobhatják az embert. Nyugaton daráló van. Ha 200 ember között nincs megfelelő inkább nem vesznek fel senkit.

Ilyen háttérrel és referenciákkal érdemesebb lenne inkább nekiállni az angolnak, elsősorban szakmai.
A biztos de kicsi fizu mögé lehet húzni egy freelance karriert is ha az ember ügyes.

A felhasználók engem kérnek rész ismerős, velem is sűrűn előfordult de nem ez a mérce. Illetve ez még sajnos nagyon nem azt jelenti hogy az ember tényleg jól kommunikál.

Kicsit komolyabb helyekre kicsit komolyabb technológiák ismerete kell.
Úgyhogy vagy angol és plusz freelance ha van rá mód vagy pedig kideríteni mi az ami célirányosan tetszik és csúcsra menni azon az oldalon.

-- RudyD { B-) }

(#1614) sysys


sysys
csendes tag

Nem: Férfi (34)
Végzettség: mérnök infó fősuli + szakmai közép angol
Fő irány: PHP
Tapasztalat: IT 10+, PHP 6+
Fizu: 350nettó
Egyéb juttatás: céges teló
Hely: Bp

(#1615) Lacces válasza J0shu4M1ll3r (#1599) üzenetére


Lacces
őstag

Na majd én rendet teszek ebben az IT services dologban :).

Tudj jól Angolul (kommunikálni) és ha Német is van akkor nyerő vagy. Én úgy hallottam, hogy van egy 2 hónapos gyors talpaló (ekkor intenzív oktatás folyik), vagy ha Debreceni Egyetemista vagy akkor lehetőséged van 2 félév alatt (nem intenzív jelleggel) elvégezni egy speciális sávot, aránylag könnyen veszik a bölcsész hallgatók, és akkor lehetőséged van az IT services-hez menni, mint HelpDeskes elsősorban.

Itt van a 2 féléves képzés leírása (ami csak hallgatóknak szól), illetve a lenti linkeken látható, hogy kábé milyen témakörök vannak. Ebből úgy kábé belehet lőni a dolgokat, hogy miről is van szó. :)

(#1616) NRG


NRG
tag

Nem: Férfi
Kor: 30 (5éves tapasztalat)
Munkakör: szolgáltatás menedzser
Végzetség: Érettségi + valami info szak
Nyelvtudás: Angol tárgyaló szint (napi meló angulul zajlik) Németet most kezdem tanulni.
Netto fizetés: 260.000
Egyéb: rugalmas munkaidő, high-end laptop, okosteló, mobilnet, havi 7.200 étkezési jegy, éves bónusz: félhavi fizu, ingyenes sport központ bérlet, önkéntes nyugdíj pénzt kb havi fizu 3%-a /hó. egyéb kedvezmények cégeknél és üzletekben (bankoknál, autószalonokban, mcdonaldsban....:N )
Hely: Pesttől 60km

és a német kollégám, akivel egy teamben dolgozok tehát ugyan azt csináljuk 5900eur/hóért szenved ott :K

[ Szerkesztve ]

(#1617) J0shu4M1ll3r válasza NRG (#1616) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Az a valami info szak mit takar?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1618) NRG válasza J0shu4M1ll3r (#1617) üzenetére


NRG
tag

Azt jelenti nem számít semmit, nem jó semmire. A kezdő fizetésem 106.000 nettó volt, csak öszejött a karrierépítés (megtanultam/ráéreztem, hogyan kell) tegnap még ráadásul kaptam 20% emelést :))

[ Szerkesztve ]

(#1619) RaPiDsHaRe válasza NRG (#1616) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Egy ilyen helyre, hogy lehet bejutni diploma nélkül?

(#1620) doc válasza RaPiDsHaRe (#1619) üzenetére


doc
nagyúr

tudassal, tapasztalattal

(#1621) RaPiDsHaRe válasza doc (#1620) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ezt nem nagyon hiszem.

(#1622) Mercutio_ válasza RaPiDsHaRe (#1621) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem hit kérdése :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1623) Gave válasza RaPiDsHaRe (#1621) üzenetére


Gave
addikt

tapasztalat > kvalifikáció -- szinte bárhol. Főleg amilyen szinten van az oktatás globálisan, ezen kár csodálkozni.

Kvalifikáció leginkább az első helyen számít, de ha ügyesen adod el magad élőben akkor ott sem.

[ Szerkesztve ]

(#1624) RaPiDsHaRe válasza Gave (#1623) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Szerintem, az sem mindegy, hol próbál az ember ilyen állást találni. Mert fenn Budapesten, ilyen állásokat sokkal könnyebb találni, mint az országban máshol és ott azért magasabbak is a fizetések.

(#1625) Jhonny06 válasza RaPiDsHaRe (#1624) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván; senki nem is állította az ellenkezőjét. De 'vidéki' nagyvárosokban is könnyen el lehet helyezkedni.

(#1626) doc válasza RaPiDsHaRe (#1624) üzenetére


doc
nagyúr

megfelelo tudassal es tapasztalattal barhol lehet
engem is videki ceg akart a mostani, BP-i szekhelyu cegtol elcsabitani (es nincs semmilyen diplomam es hasonlo papirom)
az IT az a terulet, ahol sokkal tobbet szamit a tudas mint a papir (Magyarorszagon legalabbis, nyugatabbra azert sokkal erosebb a papir sulya, de megfelelo hatterrel azert ott is lehet munkat talalni)

(#1627) RaPiDsHaRe válasza doc (#1626) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Saját tapasztalatom alapján, vidéken nehéz elhelyezkedni és jól fizető állást találni az IT szektorban.
Olyan könnyű lenne az elhelyezkedés én is találtam volna munkát, de az 5 év tapasztalat semmit nem ért ezidáig.
Hiába akarnám képezni magamat a tanfolyamok drágák és Budapesten vannak.

(#1628) Gave válasza RaPiDsHaRe (#1627) üzenetére


Gave
addikt

Függetlenül attól, hogy milyen IT területen dolgoztál/dolgoznál leginkább, egy igényes szakmai portfólió a webre sokat jelenthet, különösen ha saját gyártmány. Továbbá egy szakmai blog ahol célirányú elemzéseket, esetleg oktató anyagot közölsz, megint pozitívat lendíthet az elbíráláson.

A fentiek minőségi tálalásban szerintem többet érnek mint valami alibi tanfolyam, amikkel egyébként gátat lehet rekeszteni.

Bár jellemzően igaz, hogy van Budapest és a vidék, azért a vidék és vidék között is jelentős a különbség. Mondjuk kitudjafalva6-ról érdemes lehet migrálni Győr, Szombathely, Pécs és hasonló, kiterjedtebb városokba. Ha jól tudsz Angolt, Németet, Franciát, vagy erős a nyelvtanulási ambíció, az még előnyösebb egy külföldi munkahely keretében, amit te intézel és nem valami retek ügynökség.

(#1629) Mercutio_ válasza RaPiDsHaRe (#1627) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha piacképes a tudásod érdemes költözni.

Interjút pedig sok helyen meg lehet beszélni, hogy neten webkamerával intézzék első körben, aztán, ha úgy látják esélyes vagy akár egy útiköltség térítésre is rá lehet kérdezni.

Ha van nyelvtudásod érdemes freelancerre beregisztrálni és elvállalni kisebb melókat, azzal is lehet fejlődni/szinten tartani a tudást, a CV-be is beírható ha többhetes projektmeló pl. és egy kis pénzt is lehet vele keresni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1630) RaPiDsHaRe válasza Gave (#1628) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Ezt a szakmai portfóliót eddig még nem próbáltam ki, azt hiszem ezt nem rendszergazdáknak találták ki. Nem tudom mit lehetne bele írni, és rendszeresen friss tartalommal megtölteni.

Valószínű költözés lesz ebből a későbbiekben, előbb az országon belül aztán ki tudja hova.
A nyelvtanulást azt éppen most akarom majd elkezdeni. A jelenlegi "konyha" nyelvnél azért jó lenne fejlödni felfelé.

Mercutio_: Eddig egyszer volt interjúm Skype-on, a többi mind személyesen akart beszélni. Nem régen megtudtam legalább a munkaügyi fizeti a felutazás árát :DD .

Kicsit más,de hátha tudtok válaszolni:
Jelentkeztem egy állásra, ahova 2 embert kerestek rendszergazdának. Kellet tesztet kitölteni (szichologia / szakmai kérdések is voltak ). Én a szakmai kérdéseket eléggé elrontottam, viszont az interjúm az jól sikerült.
Így én lettem a 3.ik a sorban: Vagy is az első akit nem vettek fel :W , saját oda nem figyelése végett.
Ilyenkor van esély arra, hogy felvett emberek közül valakivel nem lesznek megelégedve vagy bármi más miatt elküldik?

(#1631) RudyD válasza RaPiDsHaRe (#1630) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

Esetleg érdemes rákérdezni hogy mi nem sikerült és mi lett volna a jó. Legalább abból is tanul az ember.
Igen, az is lehet hogy nincsenek vele megelégedve bár akkor hogy lehetnének a harmadikkal. Kb ugyanaz az esélye annak hogy újra pályáztatnak minthogy szólnak.

Ez igaz abban az esetben is hogyha az egyik felvett áldozat a próbaidőn belül talál jobbat és lelép.

-- RudyD { B-) }

(#1632) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

Harmadéves BME-s mérnökinfós hallgató vagyok, informatikai technológiák ágazaton.
Arra lennék kíváncsi,hogy diákmunkák,gyakornoki pozíciók betöltéséhez milyen mértékű tapasztalat szükséges?

Az üzemeltetés és a fejlesztés is érdekel.

Az utolsó BSC-s félévet munka mellett szeretném már tölteni. Valószínűleg maradnék MSC-n is.

Amit még érdemes tudni,hogy az önálló labort egy külső témában csinálom és lehetséges, hogy nyáron két hónapot az adott cégnél fogok tölteni,ahol egy technológiát kell bevezetnem a szoftverfejlesztés támogatására.

Előre is köszi a válaszokat!

Semper fi!

(#1633) djgeg válasza inferno88 (#1632) üzenetére


djgeg
őstag

Régi Tanárom szokta mondani vala: Tapasztalat? Minél több annál jobb.
Ezek mellet hirdettek már jó pár aktív tanulói jogviszonnyal rendelkező melókat, tapasztalat nélkül is. (persze nem mintha a tapasztalat nem lenne előny..)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1634) bpx válasza inferno88 (#1632) üzenetére


bpx
őstag

egy gyakornoki pozícióra ugye nem azért megy az ember, mert szakmabeli, hanem mert az szeretne lenni
ennek megfelelően a tapasztalatnál itt alacsonyabb a követelmény

amikor Java fejlesztői gyakornoki pozícióra jelentkeztem, az a fejlesztői tudás, ami egyetemen BSc-n (szintén BME, informatikai technológiák ágazat, rendszerfejlesztés szakirány) a kötelező tárgyakon (prog, szoftlab, szofttech, OOF/OOT) ragadt rám, elég volt ahhoz, hogy felvegyenek

aztán persze máshova is jelentkeztem közben, és oda mentem végül
lassan 3 éve itt vagyok, itt üzemeltetéssel/konzultációval foglalkozunk
1-2 kivételtől eltekintve csak pályakezdőket veszünk fel, akik általában még egyetemre járnak
erről a témáról elég keveset tudnak a jelentkezők, egyetemen annyira nem is fordítanak erre nagyobb figyelmet, én úgy vettem észre, hogy inkább a fejlesztést részesítik előnyben
de még jó eséllyel ehhez is nyújt elég muníciót az egyetemen felszedett tudás (oprendszerek, szghálók, szgarchitektúrák, adatbázisok), ha azt valóban tudja valaki

(#1635) modern


modern
aktív tag

Nem: férfi
Kor: 21
Munkakör: kútkezelő
Végzetség: érettségi + logisztikai ügyintéző okj
Nyelvtudás: angol alap (papír nélkül)
Netto fizetés: 85.000.- + jatt (nappal 4-7000.-; éjjel 2-3000.-)
Egyéb: 4 nap meló (2 nappal 2 éjjel) , 4 nap pihi. 12 órás munkaidő.
Hely: Pest megye (nem Bp.)

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#1636) modder


modder
aktív tag

Sziasztok!

Ti milyen vonalon képzelitek el a szakmai fejlődéseteket. Én jelenleg három utat tudok elképzelni:

-- Specializálódás egy területen belül. Például engem mostanában érdekelnek az elosztott NoSQL adatbázisok, arra gondoltam, hogy belevetem magamat és megtanulok jó néhány fontosabbat. Vagy Java EE-ben szerzek mélyebb és tágabb ismereteket, amik eddig elkerültek a munkám során. Azt gondolom, hogy aki egy-két technológiában már-már specifikáció szintű ismeretekkel bír, az egy nagyobb cég számára nagy értéket jelenthet, mert szakmai tanácsokat tud adni az adott technológiát illetően.

-- Minél több technológia megismerése. Keretrendszerek, adatbázisok, message queue-k, webszerverek, build rendszerek, tökmindegy, nyelvek, technikák. Igazából mindegy, de nyilván piacképes technológiákba belenyúlni, és erős alapszintű tudást elérni bennük. Ebben nem csak az a jó, hogy bármilyen feladatot kisebb nekifutással meg tud csinálni, hanem idővel a technológiákban vissza fognak köszönni minták, amitől az újabb feladatok egyre kevesebb belerázódást igényelnek majd. Például aki később jó architekt szeretne lenni, szerintem ez az út a megfelelő, hogy tudja, milyen irányba keresse a probléma megoldását.

- Menedzsment irány. Vannak akik egyáltalán nem szeretnek kódolni, de jól bánnak az emberekkel. Persze aki szeret kódolni, az sem feltétlenül akar élete végéig csak kódolni, hanem elképzelhető, hogy felelősségteljesebb pozícióra vágyik, vagy szeretne tudást átadni, esetleg élvezi, ha döntéshelyzetben lehet. Nekem annyi a megkötésem magam felé, ha esetleg ebbe az irányba mozdulnék el valamikor, csak akkor tudnám kényelmesen érezni magam, ha már van kellő szakmai tapasztalatom.

Nektek mi a véleményetek erről, kinek melyik út a zsánere, esetleg másképpen képzelitek el a szakmai fejlődést?

(#1637) bobsys válasza modder (#1636) üzenetére


bobsys
addikt

En az elsot valasztottam es probalom tartani az iranyt kisebb nagyobb kiterokkel :), de azert mashoz is kell erteni, tudni, hogy mukodik, tervezesnel, hibakeresesnel jol jon hisz a rendszerekt kapcsolatban allnak egymassal.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1638) gygabor88 válasza modder (#1636) üzenetére


gygabor88
tag

En mindig figyelembe veszem az elhelyezkedesi lehetosegeket is. A kornyezetemben van mindharom altalad felsorolt karrierutat bejart emberkebol nehany. Amit en latok:

- Specializalt emberek jol keresnek, de kicsi rajuk az igeny ugyanis keves ceg tudja oket megfizetni es tulajdonkeppen ritkan van kihasznalva a speci tudasuk. Pl Oracle szakertok alap, hogy netto 500k+ keresnek. SAP-rol is hasonlokat olvasok, de nincs ismerosom, aki azon a teruleten dolgozna, szoval fene tudja.

- Kb ez lehet az arany kozeput, egy eros senior vagy architect szintu tudas. A legtobb cegnek ultimate soldier kell, igy a legmagasabbak az elhelyezkedesi lehetosegek. Fizetesben talan nem olyan jo, mint a masik ket kategoria, mert mig specializalodni eleg 4-5 ev is, addig architect rangot inkabb 10+ ev tapasztalattal rendelkezo emberek kapnak es fizetesben kb ugyanott vannak.

- Nyilvan menedzserek keresnek a legjobban. Pontos fizeteseket nem ismerek, de azert feltunoen luxus korulmenyek kozott elnek a tobbiekhez kepest autobol, karorabol es lakohelybol itelve. Itt az a necces, hogy nem trivialis ceget valtani, mert ebbe a pozicioba mar erosen seggnyalas vagy ismerettseg utjan lehet bekerulni mindenhol. Nem igazan latom a hirdetesekben, hogy tomegevel keresnenek vezeto poziciokba kulsos embereket, inkabb a belsos alkalmazatottat leptetik elo. Talan team lead a legmagasabb pozicio, amit meg meghirdetnek.+ Meg ha valaki jo is volt elotte szakmailag, ket ev alatt teljesen kiesik a programozasbol, igy az sem jatszik, hogy tesz egy lepest hatrafele az ember a megelhetes kedveert, ha esetleg el kene hagyni a jelenlegi ceget.

Szoval en a masodik opciora szavazok. Bar ebben valoszinuleg az is benne van, hogy engem minden erdekel, ami programozas. A tobbseg sajnos nem ilyen, hanem 5-8 even belul vezetoi palyara akarnak lepni, nincs megfelelo szakmai tudasuk es emiatt hatrahuzzak a csapatukat, amig ok is beosztott programozokent dolgoznak. :( Inkabb mentek volna business analystnek az ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#1639) djgeg válasza gygabor88 (#1638) üzenetére


djgeg
őstag

Én Személy szerint nem "kódolok". Nem is szeretek. Ez van :) Gépész "mérnök", Rendszermérnök, Rendszergazda, Support vonalon mozgok.
Személy szerint a 2. "megoldást" Választottam, már a kezdetektől. Mivel ilyen ember is vagyok. Szeretem állandóan új dolgokkal lekötni magamat.

-Jó kereset, általában nem is olyan megfeszített munka, korlátozott előrelépés (max szakon belül de nehezebb előrelépni mint a többiben). SAP, sok pl nagyon jól keresnek. SAP általános szakértő ismerős egy nagyobb cégnél dolgozik, Netto 500 + juttatások ért. Nem feszül meg általában csak fejlesztéseknél van sok meló.
Hátrány: Kevesebb munkalehetőség az elején, mivel mindenki szinte 4-5-10 éves tapasztalatú szakembereket keres.(meglátásom szerint)

-Mint kolléga említette, a cégek általában "ultimate soldier"-t keresnek. Mindenes emberkéket. Ez biza így van.(Igaz sajnos sokszor túl sokat akarnak... nem nagy fizetésért, de ez minden szektorban jelen van ha nem hozzáértők adják fel a hirdetéseket)
Fizetés maga nem rossz. Fejlődőképes. Cégváltások lehetségesek (felfelé) és viszonylag sok a lehetőség is kiterjedtebb irányú tudású "szakembernek" ( "Aki mindenhez ért az egy dolognak se a mestere" ).

-Manager style :) Bizony itt már belép a politika, az ismeretség, ha "Kisebb" ha multi cégnél vagy. Ha a feletted álló nem bírja pofádat, akkor sose lépsz előre.
Kereset. Tapasztalatom szerint az elején kevesebb is lehet mint a szakértő pl. Senki sem a csúcson kezdi.
Azonban 1-2 "lépcsővel" feljebb már bőven a többi felet teljesít.
Hátrány, hogy nehezen lehet kiépíteni a kapcsolatokat, seggnyalás azért nem árt, de ez attól függ milyen ember vagy. Ha jól kezeled a az embereket/ főnökök akkor hajrá :) Mannager- ként juthat a csúcsra valaki.
Hogyan jutsz oda? Szerintem senki sem úgy kezd... A felső kettőből kerülnek általában ki. :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1641) yksz válasza inferno88 (#1632) üzenetére


yksz
aktív tag

Szia!

Én is utolsó, 7edik félévemben kerestem munkát, merthogy akkor volt idom. Azóta is megvan szerencsére meg tudtam egyezni a munkaidorol a céggel. Én nem diákmunkát és nem is gyakornokit kerestem, hanem rendes állást, de részmunkjaidoben. Kicsit nehezebb ilyet találni de nem lehetetlen. Ahhoz hogy felvettek jól jott egy másfélésves tanszéki projekt de eznkívul más tapasztalatom nem volt. Egy gyakornoki/diákmunkára felvesznek tapasztalat nélkul is, mint ahogy azt már korábban mondták, ha bizonyítod a tudásod. Ennek fejében kevesebb lesz a fizetésed. Órabérberre bontva (általában így fizetnek a gyakornokoknak) jobban jársz egy részmunkaidos nem diákmunkával.

Ha már itt vagyok leírom ezt is:
Nem: férfi
Kor: 23
Munkakor: Programozás (Python, Csharp)
Végzettség: Bsc mérnok info (BME), folyamatban lévo Msc
Nyelvtudás: Angol felso
Netto fizetés: fix 180k / heti 28 óra szabad beosztásban (valamennyi akár otthonról is)

Fly away my precious knowledge fly far away

(#1642) inferno88 válasza yksz (#1641) üzenetére


inferno88
őstag

Köszi mindenkinek.

Ha most nem jön össze a külsős témám folytatása szakdogaként nyáron,akkor mindenképpen keresek vmi javas történetet.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#1643) RudyD


RudyD
csendes tag

Üdv!

Bár már a munkaügyi központnál is elég sok helyen fel van tüntetve a várható kereset, de egy konkrét hirdetés még mindig üdítő ilyen opciókkal kis hazánkban.

Database Administrator

net. 300k HUF

(nyitott pozízció)

Ilyen is van. :D

-- RudyD { B-) }

(#1644) KMan válasza RudyD (#1643) üzenetére


KMan
őstag

Adminisztratori allas videken netto 300k plusszert? :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1645) AtiGef


AtiGef
senior tag

Sziasztok!
Nem: Férfi
Kor: 22
Végzettség: Érettségi, Gépgyártás technológiai technikus
Munkakör: Szerszámkészítő Magyar középvállalkozásnál (1éve) Fejér megye
Bér: 130 nettó + havi 10 szép kártya, túlórát becsületesen fizetik és sok is van belőle.
Iskoláztatás: Cad cam informatikai 1 éves képzés
Remélem sikerül fejlődni és akár technológusként dolgozni:):)

(#1646) RudyD válasza KMan (#1644) üzenetére


RudyD
csendes tag

Üdv!

AB admin. Igen a fenti hozzászólásból lemaradt a "+" jel. Igen, 300k+ JMKF. Az is pozitív hogy felső határ nincs megadva. :))
Innentől szerintem a jelölten múlik. Viszont tapasztalat az kell.
Ha jól vettem le akkor optimalizálás, analízis, kis tervezés, stbstb.

Csak úgy hozzávetőlegesen ha szabad indiszkrétkednem - ez soknak vagy kevésnek számítana?

-- RudyD { B-) }

(#1647) DopeBob válasza RudyD (#1646) üzenetére


DopeBob
addikt

Erős félreértesre gyanakszom, szerintem a kolléga csak az adminisztrátor (ugyintéző) szón akadt fent. Ez azért elég komplex meló, nem adatrögzítés :D Szerintem teljesen rendben van a fizu.

MZ/X

(#1648) modder


modder
aktív tag

Hol a fenébe vannak a Jáva programozók? :D
De komolyan, már több helyről hallottam, hogy Magyarországon egyszerűen nem lehet találni tapasztalt (nem feltétlen senior) Jáva programozót. Ennyire menő most a mobil meg ios meg a különböző script nyelvek, hogy már senki nem akarja tanulni ezt a csodálatos nyelvet? :D

(#1649) Jim Tonic válasza KMan (#1644) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az I-New osztrák tulajdonú cég, mobil alkalmazásokat fejlesztenek. Igen, annyi. Egyébként az Audi és a Mercedes is "vidéken" van... Már rég elmúlt a "Pesten lehet jól keresni" korszak, csak nem sikerült észrevenned. Másik lehetőség, hogy nem tudod, mi az a database admin.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1650) aclandiae


aclandiae
senior tag

Olvasom a topicot, és komolyan megdöbbenek. Micsoda összegeket keresnek itt páran, és még le is merik írni. Ja és még plusz juttatás. Aztán dolgozik 8-ból 2 órákat. Az eszem megáll.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.