Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) smc válasza #12872704 (#39387) üzenetére


smc
addikt

Ja nekem pro 12.9 van. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39402) #12872704 válasza smc (#39401) üzenetére


#12872704
törölt tag

Igen, látom az “aláírás” résznél, de amúgy is olvasom a topikot rendszeresen, magát az oldalt pedig 20 éve kb. csak a régi nickemmel már rég nem léptem be és nem is működik a freemail cím sem, valamint a jelszóemlékeztető is kilőve emiatt… :B (küldök hibajegyet a problémáról)

(#39403) Amilo02 válasza smc (#39373) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Azért erre a 14.1” kijelzős verzióra kíváncsi leszek. Bár nem hinném ,hogy a következő frissítésnél bemutatnának egy ilyen verziót. De persze ki tudja… Mindenesetre akkor a MK-t is frissíteniük illene. Bár mintha arról is lett volna valami pletyi, asszem talán onnan lehetne osztott kijelzőt haszálni DP-n vagy TB-on keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#39404) consono válasza hoffman_ (#39400) üzenetére


consono
nagyúr

Külső app nélkül szerintem nem fog menni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#39405) smc válasza Amilo02 (#39403) üzenetére


smc
addikt

[link] Van egy ilyen, bár ez szerintem nem most fog jönni, illetve nekem nem is tetszik, a mostani sem tökéletes, de ennél jobb design. A SW-es macOS része meg szerintem mese habbal, láthattuk mit kaptunk. :D
Mondják még a vezeték nélküli töltést az ipaden, de minek.

Ehhez tökéletes lenne a 14.1-es kijelző, mert minden kiegészítőből újat kell venni. Ha ez kapja meg az M1-es procit, akkor én el is engedem és veszek majd egy használt M1-es, lehetőleg 1 terrás verziót és el leszek vele újabb 3-4 évre.

Annyit nekem jelenleg nem ér a nagyobb méret, mert biztos vagyok benne hogy árban is arányaiban legalább annyit fog nőni. Megvárom inkább a 16-os méretet. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39406) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

Nagyon új még mindig nekem az apple "életstílus", de nagyon is tetszik. Nekem bőven megfelel az elvárásaimnak, így be is újítottam egy iPad-ot.
Az iPadra telepítettem a TeamViewer-t és Temviewer QS-t, és megjelent a telefonon is.
Mindkét eszközön "értelemszerűen" ugyanazt az apple fiókot használom, ez lehet a "gond"? Vagy a telepítésnél kell valahol, valamit átállítani?
Azt is észrevettem, hogy a telefonon az AppStore-ba belépve az alkalmazásokat tudom "kényszerítetten" frissíteni, míg az iPaden erre nem találtam meg a lehetőséget, sőt a telepített alkalmazásokat sem ugyanúgy hozza fel.
Tudom, és értem, hogy iOS is iPadOS két külön kávéház, de ennyire?

Válaszokat ötleteket előre is köszönöm!

(#39407) lugosi válasza merqree (#39406) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Beállítások / App store / Automatikus letöltések valószínű be van kapcsolva.

Kényszerített frissítés ugyanúgy van mint telefonon, app store, katt az accountod ikonjára a sarokban, lehúzod és megjelennek a frissítések.

(#39408) merqree válasza lugosi (#39407) üzenetére


merqree
őstag

Köszönöm, be volt kapcsolva. :R
Ha van(nak) hasonló zöldfülűeknek szóló howto-k azokat szívesen fogadom, és akkor nem tartok fel senkit sem.

(#39409) hoffman_ válasza consono (#39404) üzenetére


hoffman_
nagyúr

megoldottam külső gépen.
mentségére legyen mondva, hogy ez valami ritka vacak jelszavas zip volt, csak 7zip tudta gond nélkül szétszedni, még a Win 10 gyárija is lehalt.
ettől persze a probléma megmarad, laptop kiváltásnak nem lesz tökéletes, pedig arra lenne. fene gondolta volna, hogy ilyen triviálisnak tűnő dolgok nem mennek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39410) Alex91 válasza hoffman_ (#39409) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs valami kulso app?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#39411) modd3r


modd3r
őstag

Hali!

iPad-en hogy lehet azt megcsinálni, hogy az akkumulátor widget ne csak az iPad, hanem a többi eszközöm (telefon, óra) töltöttségét is mutassa? :F

[ Szerkesztve ]

(#39412) smc válasza modd3r (#39411) üzenetére


smc
addikt

Sajnos nem lehet. Csak a hozzá csatlakoztatott BT eszközöket tudja kiírni, mint BT HS, BT egér, BT bill.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39413) modd3r válasza smc (#39412) üzenetére


modd3r
őstag

:Y
Köszönöm!

(#39414) CharlieDrop válasza smc (#39412) üzenetére


CharlieDrop
veterán

pedig jó lenne, ha icloud alapján mutatná, hogy lokátorban is tudja az eszközök töltöttségét is mutatni...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#39415) smc válasza CharlieDrop (#39414) üzenetére


smc
addikt

Persze, én is kerestem ezt, azért tudom hogy nem lehet. Vicc hogy még google térképen megosztott hellyel azt is látom hogy havernak hány százalékon van az akkuja..
Akkor az apple saját widgetje miért nem tudja hogy a telefonom mennyin van :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39416) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,

Ipad 9. generációhoz az apple pencil 2 nem használható, csak az 1 ugye?

(#39417) smc válasza Chereiose (#39416) üzenetére


smc
addikt

Igen.
2nd gen pencil csak USB-C-s ipadekkel működik, abból mindegyikkel.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39418) Chereiose válasza smc (#39417) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi, maradt akkor az egy.

(#39419) hoffman_ válasza Alex91 (#39410) üzenetére


hoffman_
nagyúr

biztos van, csak azt nem akartam keresni/használni első körben : )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39420) moleculez


moleculez
veterán

Tudtok olyan iPad Calculatort ami kézírásból/Apple Pencillel is tud dolgozni?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#39421) Jakob.rabbi


Jakob.rabbi
junior tag

Üdv.
Segítséget kérnék. Vettünk egy iPad-et aminek sikeresen elfelejtődött a feloldó kódja.
Apple oldalán írják, hogyan kell helyreállítani. A megadott módban csatlakoztatom a géphez, iTunes elindul, felismeri, kiválasztom hogy visszaállítás, erre hibaüzenet, hogy nem lehet csatlakozni az Apple szerveréhez.
Több gépen is próbáltam, wifin (Vodafone) és telefonról megosztott Telekom mobilneten, de mindig ugyanaz a hiba.
Az iPad-en már 1 órát kell várni az újabb jelkód próbálkozáshoz, és eddig azt írta, hogy az iPad nem elérhető, most pedig azt, hogy biztonsági lezárás.
Hogyan tudnék továbblépni valami megoldás irányába?
Előre is köszönöm.

(#39422) Semin válasza Jakob.rabbi (#39421) üzenetére


Semin
senior tag

Ha lezárt a cucc, legegyszerűbben egy Apple szerviz (APR) segítségével lehet megoldani a dolgot. Számla ellenében azonnal tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#39423) ittakary válasza Jakob.rabbi (#39421) üzenetére


ittakary
nagyúr

dfu restore a megoldás, keress rá youtubeon és végigvezetnek

(#39424) #12872704 válasza #12872704 (#39353) üzenetére


#12872704
törölt tag

Ha smc-n és rajtam kívűl más is belefutna ebbe a “hibába” akkor a megoldás: A Beállítások/Jegyzetek/ menüponton belül kell az iPadOS 15.5-ben ezekszerint beállítani, nem az Apple Pencil-ben (a 6. gen.-nél még ott kellett… :F )

[ Szerkesztve ]

(#39425) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

A kisfiamnak van egy iPad3-asa. Évek óta nem volt frissítve, tele képekkel, játék, stb. Ma egy kicsit kipucoltam a fotókat, de "nem szabadult fel tárhely", hiába töröltem a frissen törölt mappát. Erre találtam egy tippet a neten, hogy állítsam vissza a dátumot, lépjek be a fotókba és akkor így majd újra feldolgozára kerülnek a képek, tehát felszabadul/látható lesz az üres tárhely.
Visszaállítottam a dátumot, erre lezárult a screen, oldanám fel, erre írja, hogy iPad lezárva, újrapróbálkozás 6millió perc múlva! :W Rohadt életbe! Mi a francért zárt ki?
A legjobban az fáj, hogy pótolhatatlan videók és képek vannak benne a kisfiamról.

(#39426) kakuk.tamas válasza macikos (#39425) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

iCloudban meg kell lennie a képekbek/videóknak ha be volt kapcsolva a szinkronizálás.

Az iPadet meg iTunes-szal telepítsd újra.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#39427) macikos válasza kakuk.tamas (#39426) üzenetére


macikos
addikt

2014 óta nem volt iTunes-ra kötve + hogy ne legyen lassú, a szinkronizálást talán már évekkel ezelőtt kikapcsoltuk :W iPhone a fiók mélyén, mert évek óta Androidos vagyok, így most a kétlépéses hitelesítésnek hála még a kódot sem küldi el az iPadre... + az eszköz keresés sem működik, offlinenak írja az iPad-et, pedig a wifi be van kapcsolva :W

[ Szerkesztve ]

(#39428) macikos


macikos
addikt

Recovery módban miért nem ismeri fel az iTunes az iPad3-at? Nem történik semmi.

(#39429) lugosi válasza macikos (#39427) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hívjátok fel az ügyfélszolgálatot, valószínűleg tudnak segíteni. A számla azért legyen meg.

[ Szerkesztve ]

(#39430) smc válasza #12872704 (#39424) üzenetére


smc
addikt

Érdekes hogy be is volt állítva, de ahogy beléptem ide már működött is ahogyan kell. :D
Köszi!

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#39431) #12872704 válasza smc (#39430) üzenetére


#12872704
törölt tag

Kicsit megbonyolították azzal, hogy két külön app beállításába betették gyakorlatilag ugyanazon opciókat, de legalább meglett a megoldás :)

Szívesen.

(#39432) ittakary válasza macikos (#39427) üzenetére


ittakary
nagyúr

igen, mert az internet csatlakozáshoz szükséges a készüléken jól beállított idő

ne recovery hanem dfu módot próbáld

[ Szerkesztve ]

(#39433) Tom1939


Tom1939
őstag

Egyébként hogy a napi összeesküvés elméletem megosszam elég valószínűnek tartom hogy az ipadon lévő operációs rendszerről vagy valamelyik appról ki fog derülni hogy tesz magasról a beállításokban kértekre... Ugye volt a gondom hogy 1% felett esik az akkuszint csak letéve, úgy hogy tényleg mindent kikapcsoltam amit ilyenkor ajánlanak. Wifi és 5g kikapcsolás után fél nap és marad 100%-on az akku. Persze értem én a wifi és az 5g. Aha, wifi+5g+bluetooth bekapcsolva iphone mini 13-on sokkal kisebb a készenléti akkucsökkenés (pedig sokkal több app, és gyári beállítások). Vagy lehet hogy az ipad os van ennyire elbaltázva...

(#39434) macikos válasza lugosi (#39429) üzenetére


macikos
addikt

Feloldásban? Gondolom csak recoveryben.

#39432 ittakary: Az lesz. Na de hogy ez az idő átállítás így bekavart... Főleg hogy passcode se volt beállítva, mivel a gyerek használta, szóval egyáltalán miért tiltott le, azt nem tudom. Abszurd.

(#39435) R a y válasza Tom1939 (#39433) üzenetére


R a y
senior tag

Nem kell messzire menni pld a third party appokig, nekem sokszor volt, hogy maga az iPadOS bugosodott be, és a Siri pörgette az iPadet 100%on.
Aztán azt még nem is osztottam meg itt a fórumon, hogy volt egy AirTagem, amit kizárólag az iPadhez adtam hozzá. Egy hétre rá a Lokátor app állandóan 100%on pörgött.
Ezek nem egyedi hibák, reddit tele van az ilyen élményekkel...

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#39436) F.E.K.. válasza R a y (#39435) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem akarta elhinni, hogy csak egyetlen tag van hozzáadva, és azon töprengett hogy hol a többi... :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#39437) Tom1939 válasza R a y (#39435) üzenetére


Tom1939
őstag

Nu az AirTag érdekes, filóztam hogy tegyek egyet az autóba... Mondjuk felesleges lett mert a toyota app jelezz mindenért.

(#39438) ittakary válasza Tom1939 (#39437) üzenetére


ittakary
nagyúr

én tettem az enyémbe

(#39439) kakuk.tamas válasza ittakary (#39438) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nekem a rolleremben van. :D

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#39440) Tom1939 válasza ittakary (#39438) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, én is filóztam rajta, de az app azt is jelenti hol az autó, meg ha nyitva van az ajtó. Ha meg leárnyékolják a jelet akkor meg mindegy.

(#39441) ittakary válasza Tom1939 (#39440) üzenetére


ittakary
nagyúr

egy gyári appnál nyilván nincs jobb, ezt nem kell ragozni

(#39442) merqree válasza Tom1939 (#39437) üzenetére


merqree
őstag

Arra kíváncsi lennk, ha nincs GSM modul a kocsiban, és navigáció sem, akkor honnan tudná az applikáció, hogy hol van a kocsi.
Kéredezem ezt úgy hogy nekem is Toyotám van.

(#39443) Tom1939 válasza merqree (#39442) üzenetére


Tom1939
őstag

GSM modul már biztos van a vészhívó miatt, de éppen ezen gondolkoztam el én is hogy ennyi adathoz elég e simán a GSM vagy már kell mobilnet is. És az is egy érdekes kérdés hogy ellopásnál ha leárnyékolják van e különbség GSM, mobilnet, és Bluetooth között (ha minden igaz az airtag bluetooth-ot használ közeli apple cuccokkal).

[ Szerkesztve ]

(#39444) merqree válasza Tom1939 (#39443) üzenetére


merqree
őstag

Mivel a telefont magával cipeli az ember, ezért tudja, hogy hol van az autó.
Próbáld meg, hogy odaadod a feleségednek, menjen vele... az applikációban meg sem fog mozdulni az autó. Feltételezik, hogy aki az applikációt használja, csak az vezeti az autót is.
Ne legyenek illúzióid, nincs benne semmilyen "nyomkövető".

(#39445) Tom1939 válasza merqree (#39444) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát ezért nem merném odaadni a feleségemnek Ő jóval kisebb jazzel jár :) De ma míg szervizben volt állandóan rinyált hogy nyitva az ajtó és a telom velem volt jó messze. Nyilván ez még kevesebb adat.

(#39446) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok.
A fájlok mappából hogyan tudok áthelyezni képeket vagy akár videókat a fotókhoz?
Kb két-három hete használok ipad-ot, de most kezdtem csak el jobban ismerkedni vele, és erre nem jöttem még rá ha egyáltalán lehetséges.
Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#39447) gabi81


gabi81
tag

Sziasztok!

Gyermekemnek néznék egy ipad-et vagy a mostani Air5-öt vagy a sima 9.gen-t. Én inkább az air felé hajlanék a 8 giga ram és az m1 miatt, szerintem sokkal időtállóbb lesz.
Kérdésem az lenne, hogy ha megveszem neki a wifi only modellt akkor azon még tudok vele videótelefonálni, messengeren, facetime-on? Ha jól értem akkor annyi a hátránya a wifi only modelleknek, hogy nincs benne gps és kell hozzá egy teló mondjuk, ami megosztja az ipad-el a netet és így ok lesz, megy minden? (mert ha csak ennyi akkor nem adok ki kb. 60k-val többet érte az air esetén)
Előre is köszi a segítséget.

just believe in yourself

(#39448) kakuk.tamas válasza gabi81 (#39447) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Pontosan úgy van, ahogy írtad. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#39449) #12872704 válasza sityupityu (#39446) üzenetére


#12872704
törölt tag

A “Megosztás” menüpontra nyomj hosszan, vagy egérrel jobb klikk majd “Kép/Videó mentése”.

(#39450) #12872704 válasza gabi81 (#39447) üzenetére


#12872704
törölt tag

“annyi a hátránya a wifi only modelleknek, hogy nincs benne gps és kell hozzá egy teló mondjuk, ami megosztja az ipad-el a netet és így ok lesz, megy minden?”

Igen, de a WiFi megosztás nagyon “gyilkolja” az akkut és melegszik a telefon rendesen és sokszor meg is szakad a netkapcsolat. Ez SIM kártyás modelleknél nem jelentkezik (legalábbis nálam minden iPhone esetében ez volt a kellemetlen tapasztalat emiatt inkább Cellularos modellt vettem éppen a múlt héten, pedig az előző iPadem egyáltalán nem volt még csereérett).

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.