Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) gzbotii válasza blakey (#16300) üzenetére


gzbotii
veterán

Épp a lassulás miatt volt egyszer visszaállítva, ment is vissza iCloud backup, de mivel nem javult a helyzet, így lett egy natur visszaállítás, pont olyan maradt :N

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16302) zolikaDB válasza gzbotii (#16301) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az iOS rendszeren kár rugózni. Van, akinek lassult, van akinek gyorsult, olyan, mintha ez tök szubjektív lenne.
A tokra visszatérve, nálam 1-2 hétig volt pucin, utána ment rá a gyári-kopi tok (majd egy nagyon-nagyon minőségi Baseus), meg Mocolo üvegfólia. Olyan a készülék, mint az új. A sebesség nekem megfelel, 9.3.1-en vagyok, szerintem ez marad is. Akkuidő csökkent, 14-15 órákat hoz, így 1.5 évesen, korábban ment a 18 is.
De még mindig azt mondom, hogyha tablet, akkor csakis Ipad - és ha csökkennek is az eladások, számomra akkor is ez a legjobb tartalomfogyasztó eszköz.

(#16303) Winne válasza Alex91 (#16195) üzenetére


Winne
nagyúr

Dehogy vezeti ki. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16304) Alex91 válasza Winne (#16303) üzenetére


Alex91
félisten

Hulyeseget ne mondjunk mar! :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16305) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Találkozott valaki ilyen hibával? [link]
ipad air az áldozat, ios 10.0.2 van rajta.
Néha kikapcsol magától, van hogy töltés után csak hardresettel indul.
Ez ami a videopn van most fordul elő másodszorra..

(#16306) smallcurrant


smallcurrant
tag

Sziasztok tablet vásárlás előtt állok!

Most akciósan 77 000-ért hozzá lehet jutni egy "Apple iPad Mini 2, 7.9", Retina kijelző, 32GB"-os tablethez. Megéri megvenni? Azt hallottam, hogy kifutó széria révén nem éri meg megvenni, hanem inkább Air 2-re érdemes beruházni. Mennyire kifutó széria? Hány év után nem frissülne? Szvsz. ár-érték arányban ez most nagyon jó ajánlat. Vélemények? Előre is köszönöm!

(#16307) adise válasza smallcurrant (#16306) üzenetére


adise
őstag

4éves tabletért az egyáltalán nem jó ajánlat :(

(#16308) smallcurrant válasza adise (#16307) üzenetére


smallcurrant
tag

Az Air 2 ára alsó hangon is 115 k (32 GB), ahhoz viszonyítottam. Mi számítana jó árnak? A kifutással kapcsolatban valami vélemény? Hány év van még a miniben? Meddig fog frissítést kapni?

[ Szerkesztve ]

(#16309) r3dsnake válasza smallcurrant (#16308) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az iOS11-et még meg fogja kapni, de már a 10-et sem kellett volna.

(#16310) adise válasza smallcurrant (#16308) üzenetére


adise
őstag

az 1 giga ram kevés benne, főleg ha hosszutávra tervezed. Nézz akkor inkább használtan mini4-et vagy air2-t

(#16311) smallcurrant válasza adise (#16310) üzenetére


smallcurrant
tag

Köszönöm a válaszokat!
Miért/mihez kevés az 1 GB?
Olvasásra, filmnézésre, netezésre, nem komolyabb játékokra használnám.
Akkor elkezdek mini 4-et keresni, honnan érdemes használt iPadot venni?
Ipad mini 4-et vagy Air 2-t érdemesebb venni?

[ Szerkesztve ]

(#16312) adise válasza smallcurrant (#16311) üzenetére


adise
őstag

Hát sok ember kevesli az 1gb-ot, nem azt irtam, hogy használhatatlan, de lehetnek vele kompromisszumok. Nyilván pl ha még két év mulva is akarod használni akkor méginkább és akkor már ugye 6 éves lesz a tab.

mini4 vs air2: air2-be picit jobb a proci, de igazából azt csak te tudhatod, melyik méret jön be.

(#16313) Ragnar95 válasza smallcurrant (#16311) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor érződik az 1GB RAM hátránya, ha sok lapon böngészel vagy több app között váltogatsz, ebben az esetben nagyon feltűnő lesz, hogy gyakran újratölti a rendszer az oldalakat/appokat.
Ár/érték arányban az Air2 jobb vétel, de a kijelzőméret kell hogy az elsődleges döntési szempont legyen, azt pedig csak te tudod, hogy számodra melyik méret a megfelelőbb.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16314) Alex91 válasza smallcurrant (#16306) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem most parhuzamosan van 1 GB RAM-os es 2 GB RAM-os iPad-em. Azert azt tulzas allitani, hogy hasznalhattalan 1 GB-al, de hosszu tavra valoban mar 2 GB-osat erdemes venni. Hattertar eseten a 16 GB-os szinten kerulendo, bar lehet meg azt is hasznalni. Ugyan lassitott az Apple, de a 32 bites cuccok kilovese utan valoszinuleg a kovetkezo lepcso az 1 GB RAM-os eszkozok tamogatasanak megszunese lesz, persze, hogy ez az iOS 12-vel jon-e vqgy kesobb... Merettel kapcsolatban en a nagyobbat preferalom, szerintem (es Steve Jobs szerint is) a 10" koruli meret a megfelelo :). En most Air 2-t vettem, bar az uj iPad is megveheto azonos aron, ami kicsit gyorsabb es nagyobb az akkuja, de vastagabb es gyengebb valamivel a kijelzoje. A Mini kategoriat szerintem ki fogja lassan vezetni, nem veszik az emberek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16315) smallcurrant válasza adise (#16312) üzenetére


smallcurrant
tag

Nagyjából megértettem, hogy mire gondoltatok, köszönöm szépen! :R
Mellesleg, amit iPad 4-ként hirdetnek, az az iPad mini 4 vagy egy teljesen más készülék?
Ha nem, akkor az a készülék mennyire ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#16316) smallcurrant válasza smallcurrant (#16315) üzenetére


smallcurrant
tag

Ha más készülék a 2, akkor az iPad 4 mennyire ajánlott? Vagy az is már kifutó széria és hanyagolandó?

(#16317) ittakary válasza smallcurrant (#16316) üzenetére


ittakary
nagyúr

iPad Mini 4 a legújabb Mini 2GB RAMmal - ha ez a méret kell, akkor ezt vedd

iPad 4 még az Air előtti széria, nagyon régi, fele olyan erős a CPU mint az Air-ben, megvételre egyáltalán nem ajánlott

amit most vennék: egyiket sem, mivel hamarosan jönnek az új Pro-k, és a jelenlegi iPadek ára valószínűleg pár hónapon belül leugrik egy pár tizest

(#16318) Alex91 válasza smallcurrant (#16316) üzenetére


Alex91
félisten

Ez az iden mar nem kapja meg az OS frissitest...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16319) Alex91 válasza ittakary (#16317) üzenetére


Alex91
félisten

A Pro miatt majd a Pro-k ara ugrik, a tobbire nem lesz hatassal, nem egy kategoria.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16320) agabe válasza smallcurrant (#16315) üzenetére


agabe
addikt

Mini 4-et érdemes venni, ipad 4-et meg hanyagold.
Gondolom használtakban nézelődsz, azok között vagy mini4 vagy air2 (ugyanaz a hardver csak a méret más), és 90ezernél többet egyikért sem adnék (16GB ). Ha csak drágább van ki kell várni, viszont ezek jók lesznek még évekig.

(#16309) r3dsnake:
mi a baj iOS10-el air2 -ön ? Nekem nincs vele olyan problémám ami miatt nem szeretném használni pedig háklis vagyok arra, hogy a jó legyen a rendszer. Persze van ahol Pro jobb, de általánosságban tartalomfogyasztásra tökéletes, és lassúnak sem nevezném. 11-es iOS-t is jól fogja futtatni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16321) r3dsnake válasza agabe (#16320) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

mini4 vagy air2 (ugyanaz a hardver csak a méret más)

Nem ugyanaz.

mi a baj iOS10-el air2 -ön ?

Sokkal lassabban nyílik meg minden. Maradtam iOS9-en inkább. Bár ez is lassú.

(#16322) Alex91 válasza agabe (#16320) üzenetére


Alex91
félisten

Mini 4-ben csak A8 van, Air 2-ben A8X 3 maggal.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16323) agabe válasza r3dsnake (#16321) üzenetére


agabe
addikt

Tényleg mini4-be csak az A8-at tették bele. Nem tűnt fel havernál, azt hittem ugyanaz.

(#16322) Alex91 :
+1

[ Szerkesztve ]

(#16324) smallcurrant


smallcurrant
tag

Most már egy átláthatóbb képet kaptam, köszönöm szépen mindenkinek! :R
Használtat honnan érdemes venni és mire kell figyelni, illetve van olyan oldal/ember, ahonnan/akitől nem ajánlott?
Előre is köszönöm.

(#16325) agabe válasza smallcurrant (#16324) üzenetére


agabe
addikt

Hasznaltan aprorol...jofogas, is lehetseges, de itt legalabb vannak regebbi es sok ertekelessel rendelkzok akik idonkent ezt-azt eladnak, azoktol erdemes.
Olyantol is lehet aki ebbol el kb, csak azoknal inkabb ujak vannak iPad-bol hasznaltak ritkan.
Nincs kulon jotanacs mire kell figyelni..legyen egyben, legyen meg a doboza es tartozekai, jol mukodjon, az elado legyen normalis (ha maganszemelytol veszed) es ha meg gari is van ra az sosem art.
Olyan akitol nem ajanlott itt nincs, de amugy sem tudok nagyon meg boltot sem ami ebbe a kategoriaba tartozna mivel ez nem telefon, igy nem annyira a trukkozosok celpontja.

(#16326) smallcurrant válasza agabe (#16325) üzenetére


smallcurrant
tag

Ezt jó volt olvasni, köszönöm! :)
Remélem, akkor nekem is sikerül kifognom egy normálisat.

(#16327) smallcurrant


smallcurrant
tag

Használt iPad vásárlása esetén milyen hátrány(ok)ra lehet számítani?
Gyengébb üzemidő vagy milyen hátulütői lehetnek?

(#16328) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Cellular-os iPadet csak simmel lehet aktiválni? Azok is letilthatók, mint a telefonok?

(#16329) Alex91 válasza smallcurrant (#16327) üzenetére


Alex91
félisten

hanszerencsed van, akkor max. az akksi lesz kicsit hasznalt, de jol birjak, szoval ez se lehet veszes. Egyebkent meg megszophatod, ha olyat fogsz ki. Mondjuk 90k egy hasznalt 16 GB-os Air 2-ert szerintem nem olyan negy deal, mikor 32 GB-os uj iPad mar vehet 120k korul ujonnan 1 ev garanciaval...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16330) agabe válasza smallcurrant (#16327) üzenetére


agabe
addikt

Ugyanugy hasznalodnak az alkatreszek mint minden muszaki cuccnal, szoval barmi lehet, pl. lehet gyengebb az akku, de ha romlik is azert eleg jol birjak 1-2 evesen meg...kozel 10oranyi tenyleges hasznalatot (ha ket het alatt hasznalod annyit akkor ket hetig nem kell tolteni) azok is hoznak hacsak nem volt nagyon cudarul hasznalva a tablet (mondjuk hetente 2-3-szor csontra lemeritettek akkor az nem lesz jo allapotban egy ev utan sem). Erre adhat tampontot ez a battery life app (tobb is van hasonlo vagy akar ugyanilyen nevvel es hasonlo ikonnal, de ez jobb szerintem)
Akksin kivul a home gomb lehet meg ami esetleg gyengebben muzsikal mint eleinte (mechanika gyengulhet ha sokat nyomkodtak)
Ezeken felul mas nagyon nem szokott lestrapalodni. Mindent ki kell probalni vasarlaskor (osszes gombot, wifit, bluetooth-t), kijelzon egybol latszik ha valami nem okes, meg hangszoron is hallhato ha gond van, de tenyleg egesz jol birjak iPad-ek, ha valamennyire vigyaznak ra 3-4evesen is hibatlan a legtobb, szoval ha talalsz 1 evesnel fiatalabbat (pl. ha garis akkor az fiatal is) az valoszinuleg sokaig jol mukodik meg.
kb 3-4 hete szerintem jobban lent voltak az arak hirdetesekben.
Ha kell 4G is (azaz nem otthon wifin hsznalnad csak, vagy nagyreszt) es eleg a 16Gb-os is, akkor most van egy a hirdetettek kozott, igaz 100ezer, de uj (azaz refurbished mert 3 honap garis, szoval valoszinuleg egy hibasat csereltek gariban) ami azt jelenti az akksi is zsir uj, meg az egesz keszulek.
Ha nem kell 4G akkor viszont kicsit draga (pontosabban folosleges fizetni azert amit nem hasznalsz, bar eladaskor is tobbet er valamivel mint a csak wifi-s modellek), de nem nagyon latok hirtelen olyat ami jobb lenne, szoval lehet, hogy varni kell.

Egyetertek Alex91 -el, mert ha 120ezerert van uj 32GB-os, akkor hasznaltan 16-osnak siman 90ezer alatt kellene lennie, de nincs nagyon olyan hirdetesekben.

[ Szerkesztve ]

(#16331) leslieke válasza Chosen (#16328) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem, anélkül is lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16332) smallcurrant


smallcurrant
tag

Sziasztok!

Apple iPad 2017 és a mini 4/ air 2 között mi a különbség? Illetve előbbit érdemesebb megvenni, mint az utóbbi 2 egyikét?
Úgy tudom ez a legújabb és 10-es IOS van rajta, van valakinek vele valamilyen tapasztalata? Mit érdemes róla tudni?
Előre is köszönöm! :))

(#16333) Alex91 válasza smallcurrant (#16332) üzenetére


Alex91
félisten

iPad 2017 es Air 2 az, amit a Pro vonulaton kivul erdemes venni, ha korszeru, meg sokaig tamogatott keszulek kell. Air 2 az elozo, mar kifuto(tt) szeria, de a 2017-es iPad-hez kepest jobb a kijelzo, es egy kicsit vekonyabb, konnyebb, viszont valamivel lassabb, es kisebb az akkuja. Mindketton fut a legujabb iOS, ertelemszeruen. A Mini 4 is elmegy hardverileg, bar gyengebb kicsit a cpu.

Szerintem Air 2 (amig meg van) vagy iPad 2017, amelyik jobb arban van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16334) smallcurrant válasza Alex91 (#16333) üzenetére


smallcurrant
tag

Rendben van, köszönöm szépen! :)

(#16335) norbi2010


norbi2010
őstag

Sziasztok!

iPad 2017-hez az Apple féle Smart Cover-ön kívül van más Cover ami illeszkedik rá? Pl. az Air 1-hez való működhet vele? 14k-t nem nagyon szeretnék fizetni ezért, ha pl az Air 1-é is illeszkedne harmadáron.

(#16336) Alex91 válasza norbi2010 (#16335) üzenetére


Alex91
félisten

A cover, nem a case! jo az Air-hoz, Air 2-hoz, iPad 2017-hez.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16337) weinmaker


weinmaker
őstag

Na azt hiszem el is döntöttem én is :)
Nem veszek használtan air 2-t, inkább egy vadi új ipad. Szerintem jobban megéri.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#16338) weinmaker


weinmaker
őstag

Annyiban segítsetek légyszi, hogyha eladom a ipad4-em, akkor elég ha gyári visszaállítást csinálok, vagy kell még valamit, hogy a vevőnek szűz gépet adjak?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#16339) norbi2010 válasza weinmaker (#16337) üzenetére


norbi2010
őstag

Én is így vagyok vele, engem nem érdekel, hogy kicsit vastagabb meg nehezebb, iPad 3-amhoz képest így is könnyebb, vékonyabb és gyorsabb, az meg hogy nem laminált a kijelző... nem is láttam még, hogy néz ki iPad-en, szóval az sem hiányzik. :N :DDD

(#16336) Alex91: köszi :R

(#16340) Alex91 válasza weinmaker (#16338) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16341) weinmaker válasza Alex91 (#16340) üzenetére


weinmaker
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#16342) Chosen válasza leslieke (#16331) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi!

(#16343) smallcurrant


smallcurrant
tag

Az Apple 2017-hez nem feltétlenül kell ugyanaz a fajta smart cover, ezt írtátok. Melyik cover jó hozzá? Az iPad Air vagy az Air 2, esetleg mindkettő? Az Air és a 2017 elvileg teljesen ugyanolyan méretűek, viszont az Air 2-nél van egy kis különbség. Számít a toknál az a pár mm-nyi eltérés? Előre is köszönöm!

(#16344) Gomba válasza smallcurrant (#16343) üzenetére


Gomba
senior tag

A Smart cover ami az airekhez jó jó lesz hozzá (pro 9,7 nem vagy nem biztos, mivel ott máshol van a mágnes).

Ép hardverben ép szoftver

(#16345) smallcurrant válasza Gomba (#16344) üzenetére


smallcurrant
tag

Értem, köszönöm szépen. :)

(#16346) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Tud valaki arról valamit, hogy ha hozatnék Amerikából egy 2017-es iPadet az mibe kerülne a 329$-os áron felül? Ismerős megy ki nemsokára és gondolkodok egy iPad beszerzésén. Akár privát is jöhet.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#16347) Noxy válasza Gaborz1 (#16346) üzenetére


Noxy
veterán

Ha csak egyet hoz, semmibe.
Amúgy + ÁFA, Artijus adó + VÁM.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16348) Gaborz1 válasza Noxy (#16347) üzenetére


Gaborz1
senior tag

Tehát egy Apple Storeban kicsengeti a 329$-t és ennyi? Vagy ha akihez megy ő megrendeli neten akkor is marad a 329$?

Egyről lenne szó. És ahogy néztem, ha nem jönne rá semmi akkor 35.000ft-tal jobban járhatnék. (Bár hálózati töltőt venni kéne.)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#16349) Noxy válasza Gaborz1 (#16348) üzenetére


Noxy
veterán

Tok mind1 hol rendeli vagy veszi meg és mennyiért. Lényeg az, amikor bekerül az országba nála legyen.
Nem kell töltőt sem venni. Elég egy átalakító adapter is.(tized áron)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16350) Alex91 válasza Gaborz1 (#16348) üzenetére


Alex91
félisten

Nem annyi, mert allamonkent valtozo afa meg hozza fog jonni az usa-ban!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.