Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) Ragnar95 válasza access_denied (#16050) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Anno GBA szimulátort én is hasonló módszerrel telepítettem és nem volt vele gond. Nézz utána neten, írnak-e mások tapasztalatokat erről az appról, ha megbízhatónak írják, akkor tehetsz vele egy próbát.
Nagy gondot nem okozhat amúgy se JB hiányában, mivel nem igazán fér hozzá semmi szenzitív infóhoz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16052) ittakary válasza agabe (#16035) üzenetére


ittakary
nagyúr

pont ezen gondolkoztam ma

szerintem az iOS szoftvermérnökök VÉRT FOGNAK IZZADNI mire sikerül elérniük hogy szarul fusson majd az iOS 11-12 ezen a tabin :C :C

3 magos kurva erős CPU van benne.. a világ végéig elég lenne ez a tablet

(#16053) access_denied válasza Ragnar95 (#16051) üzenetére


access_denied
senior tag

Így lesz, ha nem olvasok valami aggasztót, akkor hétvégén kipróbálom.

Köszi a tanácsokat!

(#16054) agabe válasza ittakary (#16052) üzenetére


agabe
addikt

Azert szamit a gpu is, meg a single core-ban erosebb az A9, es L2 cache is tobb asszem valamivel, de sokminden osszejatszik es a vegredmenyt a fene sem tudja.
Nyers "loeroben" az A8X-ben levo gpu erosebb
Apple A8X: GPU, PowerVR GXA6850 6XT (8-cores) @ 450 MHz & 230.4 GFLOPS
mint az A9-ben levo
Apple A9: GPU, PowerVR GT7600 7XT (6-cores) @ 450 MHz & 172.8 GFLOPS
de ez is csak egy ertek a sok kozul, es inkabb elmeleti. Van meg amiben egyik mulja felul amasikat van amiben a masik az egyiket, de nincs az a szignifikansnak tuno elony semmelyik fele a vegerdmeny szempontjabol.
Nemsokara lesznek tesztek uj ipad-rol es kiderul.

(#16055) koxminator


koxminator
senior tag

Sziasztok,

Ipad Pro 9.7 tokkal kapcsolatban van valami ajánlás, tapasztalat? A gyári smartcovert kihagynám....
Ezeket néztem:

Macally Bstand Pro

Laut Trifolio

Artwizz Smartjacket

Gigapack Trifold

Előre is köszi.

Üdv,
Kox

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#16056) Gomba válasza koxminator (#16055) üzenetére


Gomba
senior tag

Nekem Laut Trifolio van... ár/érték arányban jó lenne, bár a hangszóró kivágásnál egyik oldalon, másik oldalon meg a sarkánál eltört 2-3 hónap használat után.
Amazonon van olcsó Moko case. Szerintem az jó lehet. Vagy esetleg egy Moko szilikon hátlap mágneses apple (túlárazott, de nincs alternatívája) cover case-szel.

Ép hardverben ép szoftver

(#16057) Gomba


Gomba
senior tag

Előzőekhez:
Azért a fentebb linkelt helyeken ~180-ért kapsz most 32 GB-os 9.7"-es ipp-t (ipad pro). Az úgy 50-60-nal több a hasonló tárhelyű ipad air2-nél.
Viszont az ne hagyjuk ki a számításból, hogy mikor jelent meg az air2. Minden attól függ, hogy milyen időtávra tervezed. iOS11-re talán még nem (csak iPad Air), de iOS12 frissítést nem fog megkapni. Az, ha az eddigi gyakorlatot nézzük, jövő ősszel, tehát másfél év múlva fog megjelenni.
Tehát (ha minden műszaki kérdést mellőzünk), akkor az a kérdés, hogy akarsz e most venni 110-130 ezerért egy olyan ipad-et (air2), ami szinte biztos, hogy nem fogja megkapni csak a következő nagy frissítést (ios11), vagy olyat akarsz, ami hosszabb távon is frissül.

Egyébként ízlés dolga, de a true tone nekem nagyon bejött, meg a 4 hangszóró is.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#16058) Alex91 válasza Gomba (#16057) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem meg siman kapja a kovetkezot is az Air2...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16059) Gomba válasza Alex91 (#16058) üzenetére


Gomba
senior tag

Melyik következőt? A 11-et szerintem is. De a 12-t már nem.

Ép hardverben ép szoftver

(#16060) Alex91 válasza Gomba (#16059) üzenetére


Alex91
félisten

Azt is. Mar miert ne kapna meg? Ha megnezem az uj iPad-et, kb. ugyanaz.

Most az iPad 4 fog kiesni a 32 bites CPU miatt. De a tobbi 64 bites.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16061) Gomba válasza Alex91 (#16060) üzenetére


Gomba
senior tag

Termékpolitika. Akarnak tolni az új termékek irányába. (egyébként még így is messze jobb támogatás a lentebbi vázolt 4 év, mint bármely más android tablet esetében)
Ha megnézed az ipad3 (ami 2012-ben jelent meg) már nem kapta meg az ios10-et ami 2016-ban, 4 évvel később jelent meg.
Szerintem most az ipad air nem kapja majd meg a ios11-et (ugye egyrészt kvázi ennek frissítése a mostani - a héten megjelent - iPad). 2013-as megjelenés - 4 évvel később vagyunk De ez a wwdc-n júniusban úgyis kiderül :)
Ezután a sorban az ipad air2 jön (2014 megjelenés - 4 évvel később az ios12-van/lesz ha minden marad így)

Persze ha az ipad2 támogatását nézed, akkor jobb volt a helyzet, de ott hosszabb volt a két termék megjelenése közötti idő.
Fentebbiek találgatások, azonban az tuti, hogy a pro tovább lesz támogatva és ez sem elhanyagolható a vásárlásnál.

Annyi még, hogy az új ipad-ben már A9 van, az air2 még A8X. Szerintem ez is számít, hogy hány architektúrát támogatnak. Pl. funkció csorbulás is lehet adott esetben - és ez hamarabb, mint teljes frissítés vesztés (lsd. iphone-nál rise to wake nincs A8 szériában vagy előtte)

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#16062) agabe válasza Gomba (#16061) üzenetére


agabe
addikt

air2 is legalább ennyi támogatást megkap mint annó ipad 2, de nem csak ez a lényeg, mert pl. ipad 4 már nem volt az igazi az utolsó iosekkel, és ha air2 sem lenne akkor nem lenne érdemes feltenni rá, de miután erőben kb. pariban van az új ipad-el ezért pár év támogatást és jó felhasználói élményt még várhatunk.
A másfél év az a minimum (sőt ha valaki nem frissít utána, mert lassulna akkor is még 2 vagy több) ha meg 12-es ios is jól fog futni rajta (nem elképzelhetetlen, mivel új ipadre az tuti kijön és azon élvezhetőnek kell lennie).akkor 2,5-3 év.
Node mindegy, mert van aki most használtan ipad4-est vesz olcsón, és utána évekig használja amire neki kell, szóval ha legjobbat akarjuk akkor akkor persze pro, de air2-vel (és új ipad-el) szerintem nem lesz nagy a lemaradás 2-3 évig még.
Truetone display persze más kérdés, és a négy hangszóró is jó a proban.

(#16063) Gomba


Gomba
senior tag

Egyébként az új iPad-be a 2. generációs touch id került?

Ép hardverben ép szoftver

(#16064) agabe válasza Gomba (#16063) üzenetére


agabe
addikt

Még nem írtak róla sehol, de valószínűleg nem mivel pro-ban is az első genes van és nem hiszem, hogy azt bármilyen részletben felül akarják múlni.

[ Szerkesztve ]

(#16065) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! Be lehet azt állítani ipaden safarin, hogy a facebookot ne akarja állandóan alkalmazásban megnyitni? Mar nagyon unom, régebben ilyet nem csinált.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#16066) Scale válasza Gomba (#16063) üzenetére


Scale
őstag

Mivel jobb a 2. generációs touch id?

(#16067) btudos válasza Scale (#16066) üzenetére


btudos
veterán

Gyorsabb.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16068) access_denied


access_denied
senior tag

Mágneses lightning kábeleken problémás a chip működtetése és ezért nem kapnak MFI cert-et. Nem értem miért. Szeretnék ilyen kábelt vásárolni, de olyat, amelyik 100% működik. Van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#16069) koxminator válasza Gomba (#16056) üzenetére


koxminator
senior tag

Köszönöm, közben megnéztem ezt a Macallyt és meg is vettem. Nekem jónak tűnik, eladó is mondta, hiába olcsóbb, mint mondjuk az Artwizz Smartjacket, szerinte is jobb minőségű ez. Na majd az idő meg a használat eldönti :)

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#16070) Gomba válasza koxminator (#16069) üzenetére


Gomba
senior tag

Lehet én is veszek egyet a törött laut helyett :), vagy mellé...

Ép hardverben ép szoftver

(#16071) Winne


Winne
nagyúr

Kérdés Urak.

Van egy iPad prom, amin néha előjön egy olyan hiba, hogy a kijelzőre nem reagál, az érintő nem működik, de a gombok mennek. Teljesen random jön elő a dolog, mostanában attól párszor elmúlt, hogy a ki/bekapcsoló gombbal kinyomtam a képernyőt, majd mikor visszanyomtam már ment. Hallottatok/olvastatok már ilyet?

Mi lehet a gond?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16072) Ragnar95 válasza Winne (#16071) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Véletlenül nem töltés közben jelentkezik ez a hiba? Utángyártott töltőknél jellemző ez, más esetről még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16073) Winne válasza Ragnar95 (#16072) üzenetére


Winne
nagyúr

Sajnos nem csak, össze-vissza. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16074) bigsee válasza Winne (#16071) üzenetére


bigsee
addikt

Bakker, eddig semmi ilyen nem volt, ma leszedtem töltőről és ezt csinálta ... :( Screen off/on helyrehozta.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16076) r3dsnake válasza #05304832 (#16075) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Soha nem zárok be alkalmazást. Hetekre visszamenőleg ott van minden a listában.

(#16077) leslieke válasza r3dsnake (#16076) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szintén és nálam se fordult elő az említett hiba.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16078) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Ti nem tapasztaltátok, hogy a legújabb Chrome nagyon lassan tölt be minden oldalt WiFi-n?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#16079) Watto1991 válasza Winne (#16071) üzenetére


Watto1991
senior tag

Nekem egyszer volt ilyen a kb. 1 hetes Pro-mon. Csak a hard reset segített, mert nem vette be az érintést.

(#16080) vadászcsiga válasza agyhalal (#16078) üzenetére


vadászcsiga
félisten

En nem.

(#16081) Winne


Winne
nagyúr

Na most, hogy látom, hogy többőtöknél volt uez, nem lehet ez valami szoftveres baki?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16082) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,

Táblagépet vennék, nincsenek nagy elvárásaim vele szemben, internetezésre, ebook olvasásra, pdf-ek közötti viszonylag gyors váltásra kellene. E célokra a legkézenfekvőbbnek egy ipad tűnik a jó optimalizáltság és az üzemidő miatt. Használt ipad 4-re gondoltam. Mennyire ajánljátok egy ilyen viszonylag régi gép beszerzését, az akksi üzemideje romolhatott jelentősen?

(#16083) Alex91 válasza Blackhole13 (#16082) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem ez van, az akksi sem veszes tobb mint 3 ev utan. Szerintem hasznalhato meg most is. Ami gond lehet, hogy az idei iOS-t mar nem kapja meg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16084) focvis


focvis
veterán

Urak!

Hónapok óta kínlódok az Air 2 hangjával:
- egyik játéknak csak akkor van hangja az iPad saját hangszóróján, ha streamelem a játékot (amúgy nem akarnám streamelni);
- másik játékot nem lehet streamelni, így ennek csak akkor van hangja, ha BT hangszóróra küldöm, így szól az előző játék is, streaming nélkül is;
- a Tarr Mobil TV-n szerettem volna most megnézni egy filmet, annak sincs hangja az iPadon.

Hol lehet a hiba? A beállításokban nem találok semmi relevánsat.

Köszönöm!

Szerk.: ez az állapot pár hónapja van, korábban volt hang.

[ Szerkesztve ]

(#16085) ithuriel


ithuriel
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Gondolkozom egy iPad vásárlásán és az Air 2 tetszene, viszont elvileg hamarosan jön a 2017-es iPad. Megvárnám, mert végülis nem olyan sűrgős a dolog, viszont azt olvastam, hogy a kijelző nem lesz laminált, és így kevésbé lesz szebb. Ez a gyakorlatban mit jelent? Valami olyasmit hallottam erről, hogy így külön rétegként vannak az érzékelők/kijelző/üveg, lamináltnál meg egybe vasalják vagy mi, de nem tudom, hogy mennyivel lesz rosszabb. :/

(#16086) r3dsnake válasza ithuriel (#16085) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Air 2-t érdemesebb venni.

(#16087) Ragnar95 válasza Blackhole13 (#16082) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Airnél lejjebb már nem mennék, iPad 4 nem mai modell, így teljesítményben se annyira jó és a támogatottsága is kérdéses.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16088) weinmaker


weinmaker
őstag

Megkérdezném még egyszer hátha:

Be lehet azt állítani ipaden safarin, hogy a facebookot ne akarja állandóan alkalmazásban megnyitni? Már nagyon unom, régebben ilyet nem csinált.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#16089) silmatauki válasza Ragnar95 (#16072) üzenetére


silmatauki
őstag

"Véletlenül nem töltés közben jelentkezik ez a hiba? Utángyártott töltőknél jellemző ez, más esetről még nem hallottam."

Megerősítem. Tipikus utángyártott-óccótöltő-probléma – nekem is sok ilyen bajom volt velük (már amíg – a rossz tapasztalatok miatt - ki nem kukáztam őket), szinte minden iPad modellel.

(#16090) dorika87


dorika87
őstag

iPad-en vagy iPad Air 2 között gondolkodom. Elképzelhető, hogy az iPad tovább meg fogja kapni a frissítéseket, mivel friss 2017-es modell? Mert akkor inkább azt venném szerintem.
Átlagfelhasználóként mennyire észrevehető a kettő közti teljesítménybeli különbség? Illetve kijelzője melyiknek jobb?

(#16091) r3dsnake válasza dorika87 (#16090) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Támogatás valószínűleg ugyanaddig fog tartani, teljesítményben elhanyagolható a különbség, kijelzőben pedig az Air 2 a jobb.

(#16092) Watto1991 válasza silmatauki (#16089) üzenetére


Watto1991
senior tag

Habár nekem valóban töltőn volt az eszköz, eredeti Apple töltővel töltöttem.
:F

(#16093) Alex91 válasza dorika87 (#16090) üzenetére


Alex91
félisten

Az akku ido kerdeses meg az uj iPad-nel! Es a kijelzo is, hogy mennyivel rosszabb, mint az Air 2 kijelzoje.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16094) bigsee válasza bigsee (#16074) üzenetére


bigsee
addikt

Ma meg azt csinálja, hogy a keresés (swipe down a főképernyőn) behozza ugyan a keresési sávot , de a billentyűzet fentről lefelé néz... :F Mi lehet vele, nincs két hónapos...???

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16095) r3dsnake válasza Alex91 (#16093) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ugyanaz, mint a sima Air kijelzője.

(#16096) Alex91 válasza r3dsnake (#16095) üzenetére


Alex91
félisten

Most azt ertem, hogy a technologia ugyanaz, de tenyleg az, vagy valami tovabbfejlesztett...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16097) r3dsnake válasza Alex91 (#16096) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tényleg az. Az "új" iPad konkrétan az iPad Air háza, akksija, kijelzője csak más procival.

(#16098) Alex91 válasza r3dsnake (#16097) üzenetére


Alex91
félisten

Amig nem szedik szet, addig ez csak feltetelezes...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16099) r3dsnake válasza Alex91 (#16098) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kell csodát várni. :)

(#16100) agabe válasza ithuriel (#16085) üzenetére


agabe
addikt

Csak egymás mellett látszik igazán a kettő különbsége. Ugyanolyan lesz mint Air 1 -es kijelzője volt.
Nem rossz az sem, csak Air2-é kicsit jobb.
A jobb tükröződés csökkentés is észrevehető Ai2 -nél de az sem halál rosszl Air 1-nél sem.
Igazából mindegy melyiket veszed kb. mert hardverben sem annyival jobb az új...bár jók lennének már tesztek, de nincs nagy erőfölénye, szóval max 10%-on belül marad szerintem a különbség szintetikus tesztekben a valóságban meg lehet semmi látható különbség nem lesz.

(#16097) r3dsnake:
+1

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.