Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Van egy iPad mini 2 tabletem, amit már két éve hibamentesen használok. Most viszont csinál néhány furcsaságot. Amikor megnyitom a levelezőt, értesít, hogy nincs megadva a fiók jelszava, és nem szinkronizál, holott reggel még működött. Mivel úgyis volt egy pár beragadt értesítése, gondoltam, megszüntetem a levelezőben az e-mail címet, majd mint újat, létrehozom. Ez működött is odáig, hogy megadtam az e-mail címemet, majd a hozzá tartozó jelszót, amit el is fogadott.
Aztán amikor ismét megnyitottam a levelezőt, megint elfelejtette a jelszót. Bementem a beállításokba, hogy megnézzem, mi a fészkes fene baja van. De amikor a beállításokon belül a Mail-re nyomok, kilép, és bezárja a beállításokat is. Így most csak állok, mint f** a nászéjszakán. Nem tudom a leveleket megnézni, sem a fiókot törölni, sem a beállításokat módosítani, mert kilép. Mit csináljak? Állítsam alaphelyzetbe a rendszert?

Előre is köszi a választ!

(#16802) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

Szeretnek vasarolni egy iPad 2017-et a kozel jovoben, leginkabb filmnezes celjabol. A notebook-omon Ubuntu linux van csak, ez jelenthet problemat ha Torrent-rol letoltott filmeket es sorozatokat szeretnek ramasolni?

Elore is koszonom a segitsegeteket!

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#16803) Jano_023 válasza DJosef (#16802) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem ipad air 2 van és vlc-t használok. Az alá szoktam másolni és úgy tudom nézni. Ha nem volt még ipaded és nem használtál ios akkor kényelmetlen lesz az androidhoz képest. De megoldható.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16804) DJosef válasza Jano_023 (#16803) üzenetére


DJosef
őstag

iOS-t (iPhone 6) hasznalok jelenleg is de azon filmeket nem nezek csak zenet halgatok de azt meg Apple Music-on.

iTunes-t hasznalsz a fajlok mozgatasara?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#16805) Jano_023 válasza DJosef (#16804) üzenetére


Jano_023
őstag

Igen, de az alkalmazás alá kell bemásolni hogy lássa.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16806) DJosef válasza Jano_023 (#16805) üzenetére


DJosef
őstag

Gondolom akkor Windows-t vagy macOS-t hasznalsz.

Ubuntu ala sajnos nincs iTunes. Lehet opprendszert kell valtanom akkor!?

Forget about it

(#16807) Noxy válasza DJosef (#16806) üzenetére


Noxy
veterán

Valszeg.
Amúgy NAS, vagy FTP helyről is le tudod játszani.
Legegyszerübb pedig egy pendrive lenne.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16808) univerzita válasza DJosef (#16806) üzenetére


univerzita
addikt

Nekem Windows és Linux is van a gépen de Linux ból még nemsikerült felmásolni iPad-re valamit. Esetleg ha van a Ubuntu -n megosztot mappa és wifin csatlakozni file kezelővel ( pl.RManager) és azzal felmásolni.

(#16809) Jano_023 válasza DJosef (#16806) üzenetére


Jano_023
őstag

Igen Windows.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16810) univerzita válasza DJosef (#16806) üzenetére


univerzita
addikt

Ubuntu alá nincs iTunes,esetleg nézd meg hogy telepíthető -e a 3uTools aplikáció. Én Windows -ban aszt háználom nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#16811) btudos válasza DJosef (#16806) üzenetére


btudos
veterán

VLC-be be tudod varázsolni hálózaton keresztül is a file-okat, nem kell hozzá iTunes.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16812) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Csak sikerült az Apple-nek még egy fokkal közelebb hoznia az iPadet az asztali oprendszerekhez úgy, hogy továbbra is iOS-t futtat :C
Egyre inkább alkalmas lesz tényleg tartalomgyártásra is, nem csak fogyasztásra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16813) D4ni válasza Ragnar95 (#16812) üzenetére


D4ni
őstag

Engem valahogy nem hozott lázba :D

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#16814) ittakary válasza Ragnar95 (#16812) üzenetére


ittakary
nagyúr

tartalomfogyasztásra bőven alkalmasabb még mindig

egyszerűen nem látom át hogy hogyan gondolják hogy az egér+bill kombót mellőzik :(

(#16815) btudos válasza Ragnar95 (#16812) üzenetére


btudos
veterán

Kivételesen egyetértek velük, tényleg ez a legkomolyabb update az iPad-re. (Az iOS 9-ben debütált split view volt még fontos, de ma nagyobbat dobtak.)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16816) ittakary


ittakary
nagyúr

jelenlegi iPad Pro és az új közötti különbségek?

- dinamikus frissítési frekvencia, akár 120Hz
- gyorsabb CPU és GPU

ezen kívül? mondtak valamit amit csak az új kap meg a szoftverből?

(#16817) Ragnar95 válasza ittakary (#16814) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyilván nem lett hirtelen teljes értékű asztali oprendszer az iOS, de ezt nem is lehet elvárni. Surface Pronál láthatja mindenki, annak milyen kompromisszumok árán lehet asztali oprendszert rakni tabletre :))
Akinek a munkájához egér kell, az továbbra is marad értelemszerűen a Mac/PC vonalon, de annak, aki csak MS Office-t használ a munkája nagy részéhez, mostmár tényleg teljesen jó lehet egy iPad Pro, márpedig elég sok ilyen ember van a világon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16818) Süvi


Süvi
őstag

Szépen kettévált a termékvonal:
Ipad 9,7 32 GB 132.990
Ipad Pro 10,5 64 GB 245.990, közel a duplája, a 256 GB 282.990

De végre lehet kapni olyan tokot, amibe el lehet tenni a tollat. 49.990 Ft
Remélem nézték Kínában is és már ma este elkezdik gyártani a hamisítványt. :)

[ Szerkesztve ]

(#16819) Jano_023


Jano_023
őstag

Miért nem lett új ipad mini?? 🙁 miért jó két hasonló méretű ipad 9.7 és 10.5??

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16820) Alex91 válasza Jano_023 (#16819) üzenetére


Alex91
félisten

Ipad pro es a 9,7 megszunt proban.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16821) btudos válasza Jano_023 (#16819) üzenetére


btudos
veterán

Sima iPad és iPad Pro, két külön kategória. A Mini valószínűleg nem fogy olyan mértékben, hogy megérje kínálatban tartani.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16822) LilProphet90 válasza Jano_023 (#16819) üzenetére


LilProphet90
senior tag

A Mini széria elvileg kifújt, nem lesz frissítve. De ahogy várható volt, a Mini 2/Air páros még megkapja a 11-et, majd kiderül, érdemes lesz-e frissíteni.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#16823) Jano_023 válasza LilProphet90 (#16822) üzenetére


Jano_023
őstag

Remélem nem csak ezt a verziót kapja meg, most vettem mini 4et. Majd meglátjuk.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16824) koxkids


koxkids
őstag

Azért egészen jól néz ki a 10.5"-os modell a keskeny kávával. :)
Az ára viszont brutális. 246k.. Az Air2-t nem nagyon éri meg még lecserélni rá.

Kiváncsi leszek a gyakorlatban az új iOS11-re. Korrektül néz ki, lassan tényleg leváltja az iPad a notebookot.

(#16825) Rage47 válasza koxkids (#16824) üzenetére


Rage47
veterán

átlagos használatra ios11-gyel már sztem jó lesz az iPad notebook helyett

(#16826) LilProphet90 válasza Jano_023 (#16823) üzenetére


LilProphet90
senior tag

A Mini 4 frissítési ciklusát még biztos kihúzzák a végéig, az még kb. 2 év.

Ezt az újfajta iPad felületet melyik verziók kapják meg, lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#16827) Ragnar95 válasza LilProphet90 (#16826) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iOS11-ben érkezik minden, amit ma demoztak. Az már másik kérdés, hogy mely újításokat melyik modellek kapják meg az iOS11-ből.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16828) LilProphet90 válasza Ragnar95 (#16827) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Igen arra gondoltam, hogy melyik modellek csak rosszul fogalmaztam.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#16830) Jano_023


Jano_023
őstag

Segítséget szeretnék kérni. Tudtok ajánlani valami biztosítót ahol az ipadre lehet kötni biztosítást törés és lopás ellen? Van valakinek ilyen biztosítása?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16831) DJosef válasza Jano_023 (#16830) üzenetére


DJosef
őstag

www.termekbiztos.hu

Forget about it

(#16832) leslieke válasza Jano_023 (#16819) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is sajnálom, hogy nem lett új Mini.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16833) Jano_023 válasza DJosef (#16831) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm, felhívom őket ma.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16834) istvan170


istvan170
aktív tag

Átjönnék egy triviális kérdéssel ide, mert az ios topicban nem született válasz. Látom, hogy a társaság nagyjából ugyanaz, de hátha...
Ipad-ről szeretnék videókat, képeket letölteni az icloud-ból! Tényleg csak egyesével tehetem meg?
Ugyanis, amint többet jelölök ki, már nem jelenik meg a mentés filmtekercsre lehetőség, vagy bármi ahhoz hasonló.
Több tíz képnél vagy videónál, amiket szeretnék szerkeszteni vagy összevágni, azért ez elég nagy macera.

(#16835) Jano_023 válasza istvan170 (#16834) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia én nem használok iCloudot, de talán egy másik megoldással szolgálahatok. Én gdrive lot használok és DropBoxot. A DropBoxnak van PCs felülete, amivel simán tudod pakolni a képeket. A lényeg hogy azzal egyszerűen meg lehet csinálni.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16836) istvan170 válasza Jano_023 (#16835) üzenetére


istvan170
aktív tag

Köszi, de az icloudban van fizetett tárhelyem. Szóval mindenképp onnan szeretném, meg ugye oda is töltődnek fel a cuccok automatikusan. Meg pc-t se szeretnék ezért bevonni az otthoni dolgaimba, bár a cégnél azt használok, és semmi bajom vele. Sőt! Ilyenkor azért vakarom a fejem. :F

(#16837) Noxy válasza Jano_023 (#16835) üzenetére


Noxy
veterán

Az iCloudnak is van PC-s felülete. Úgy hívják, hogy iCloud for Windows. Ez a hivatalos Apple iCloud kezelő alkalmazás PC-re.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16838) Noxy válasza istvan170 (#16834) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt hogy érted:

"Ipad-ről szeretnék videókat, képeket letölteni az icloud-ból!" ?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16839) istvan170 válasza Noxy (#16838) üzenetére


istvan170
aktív tag

Ipadra. Így érthető?

Úgy gondoltam egyébként, hogy ipadról lépek be az icloudba, és az icloudban lévő cuccoknak kellene az ipadre kerülni.
Bocs a szájbarágóért, de tényleg félre érthető.

(#16840) univerzita válasza istvan170 (#16839) üzenetére


univerzita
addikt

Ahogy Noxy írta egszerre több képet csak géppel lehet a iClud for Windows aplikációval.Énis használom.

(#16841) istvan170 válasza univerzita (#16840) üzenetére


istvan170
aktív tag

Hát ez hihetetlen és szomorú egyben.
Külső app ötlet esetleg, ami hozzáfér a filmtekercshez?
Van 40 gigányi nyersanyagom az icloudban amiből videót kéne vágnom és az ipad-en van a szoftver, amivel szeretném megcsinálni.
Valahogy rá kell varázsolnom az ipad-re a videókat! Semmiképp sem egyesével.
Van otthon egy mac minim is, de ha most azt mondjátok, hogy dugjam össze vele az ipad-et egy kábellel, és másoljam át, akkor röhögőgörcsöt kapok az Apple-től...

(#16842) univerzita válasza istvan170 (#16841) üzenetére


univerzita
addikt

Délután othon megnézem hogy a RManager appal wifin esetleg

(#16843) Noxy válasza istvan170 (#16839) üzenetére


Noxy
veterán

Mert miért nem
kerül oda?
Amint rákattintasz már le is tölti.
Ezt bármelyik képkezelő appban is így van.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16844) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Az iTunes nem hajlandó felismerni az iPadem. Ugyanaz a kábel, ugyanaz az USB csatlakozó, amit eddig használtam, de semmi. Kér engedélyt a fotókhoz/videókhoz minden csatlakoztatásnál, de az se visz előbbre. Próbáltam már hard resetet, illetve újraindítottam az Apple Mobile Device Drivers szolgáltatást is. Egyéb ötlet?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#16845) Noxy válasza istvan170 (#16841) üzenetére


Noxy
veterán

Minden AppStore-ból származó kép és videó szerk.. app, hozzáfér a f.tekercshez, ha az 1 induláskor engedélyt adsz nekik. (Rákérdez)
Ennek fényében nem értem a problémádat.
A röhögőgörcsöt meg sztm tartogasd egy vígjátékra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16846) Noxy válasza LilProphet90 (#16844) üzenetére


Noxy
veterán

Törölj mindent az iTunes-hoz kapcsolódó dolgot a programok eltávolításánál. Végül magát az iTunest is.
Majd rakd fel ujra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16847) LilProphet90 válasza Noxy (#16846) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Köszi, helyrejött.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#16848) istvan170 válasza Noxy (#16843) üzenetére


istvan170
aktív tag

Azért nem kerül oda, mert ha mondjuk kijelölök 20 videót, akkor már nem lehet menteni, mert nincs olyan opció. Tegyél fel icloudba 2 db képet, és meglátod. A 40 db közel 1 gb-os videót pedig egyesével elindítgatni letöltésre úgy, hogy az előzőt ki kell várni elég nagy macera.

Nem kép és videószerkesztő app kell, hogy hozzáférjen, azokról tudom, hogy így van. File manager kellene, ami hozzáfér. Azzal tudnám ugyanis icloudból filmtekercsre másolni kötegelve az anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#16849) Noxy válasza istvan170 (#16848) üzenetére


Noxy
veterán

20 videót akarsz vágni szerkeszteni egy iPadon? Kiszámoltad hogy ennek mennyi hely kell?
20 lejön az iPadra. + összerakod, vágod, efektezed. Ezt még add hozzá.
De elárulhatnád hogy mivel, melyik app-l szeretnéd ezt megcsinalni?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16850) istvan170 válasza Noxy (#16849) üzenetére


istvan170
aktív tag

Csináltam már ilyet.
Egy Air2 128 gb a cucc. A Gopro saját alkalmazásai szuperül kezelik a snitteket, minden gond nélkül vágja, effektezi, összefűzi. 2 GB-os fájlokkal dolgozok maximum, akkorákat vág a Gopro kamera is. De például kisebb videókat csináltam már iMovie-val is, azzal is minden megy :)
Szóval csak a nyersanyag lementése az iPad-ra a problémás, onnan már minden klappol.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.