Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Alex91 válasza r3dsnake (#16097) üzenetére


Alex91
félisten

De azert a nemito gombot lesporoltak rola... :). Csak nem az Air haz ez! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16102) Blackhole13 válasza Ragnar95 (#16087) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Meggyőzhető vagyok, nincs árban óriási különbség.
Mivel teljesen apple-szúz vagyok, tapasztalatotok alapján mire kell figyelni haszált ipad vásárlásánál? Van a storeban olyan progi, ami ki tudja jelezni, hogy hány töltési ciklusa volt az akksinak, vagy bármi olyan, ami minősíti az hátralévő élettartamát?

(#16103) univerzita válasza Blackhole13 (#16102) üzenetére


univerzita
addikt

Volt,de a ciklus funkciót kivették belőle ( Battery Life) Gépen (Windows) a 3uTools ( progiban meg lehet nézni)

(#16104) Ragnar95 válasza Blackhole13 (#16102) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Topik összefoglalóban van link, ahol le van írva, mire kell figyelni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16105) Süvi


Süvi
őstag

Ha ez a tok ennyi Iphone -ra, akkor vajon mennyi lenne Ipad-ra?
Bár már nincs is készleten, biztos elkapkodták.

[ Szerkesztve ]

(#16106) focvis válasza focvis (#16084) üzenetére


focvis
veterán

Srácok!

Uppolom a kérdést, hátha van valakinek legalább tippje arra, hogy mit kellene néznem. Köszönöm! :)

A probléma: Air 2 nem ad ki hangot egyes alkalmazásokban; ha BT hangszórót kötök rá, úgy működik.

(#16107) vadászcsiga válasza focvis (#16106) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én egyszer majdnem újra húztam az airt mert az istennek sem adott ki hangot. Aztán rájöttem hogy a kapcsoló nemitasra volt állítva :D

(#16108) focvis válasza vadászcsiga (#16107) üzenetére


focvis
veterán

Gondoltam már én is arra, hogy újrahúzom - főleg így 2 év után - de akkor minden visszaállna az elmentett verzióra.
Air2, ebben nincs kapcsoló :) ill. a Safariban megjelenített videóknak van hangja.

(#16109) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Szerintetek Mini 2 -re fel merjem tolni a 10.3-at? Még most 10.1 van rajta.

(#16110) blakey válasza SoldierL (#16109) üzenetére


blakey
titán

Én feltettem, semmivel sem lett rosszabb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16111) vadászcsiga válasza focvis (#16108) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Milyen elmentett verzióra?

(#16112) galaxys80 válasza SoldierL (#16109) üzenetére


galaxys80
veterán

Én anno 9-el vettem. Szerintem azóta a 10.3-al lett a legjobb.
Animációknál szinte teljesen eltűntek az áradások.

(#16113) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Frissítettem én is mini 2-t 10.3-ra, jónak tűnt, nem volt vele gond. Elég sokat játszok a Micro Machines nevű játékkal (napi 1 órát kb), és előbb, egyik pillanatról a másikra szörnyen lecsökkent a képfrissítés (kb 60 fps-ről 20-ra). Néha-néha visszaugrik 60-ra pár másodpercre, de az esetek többségében "döcög". Azért érdekes, mert frissítés után, és délelőtt is játszottam kb 10-10 percet, és semmi ilyesmi gond nem volt (illetve eddig az előző verziókkal sem volt soha ilyen). Csináltam egy hard resetet, de ugyanaz. Nem telepítettem semmi újat, nem is változtattam meg semmit.

Ez valami hardveres hibára utalhat, vagy csak a fájlrendszer változás zavar be? Bár akkor gondolom már a frissítés után kellett volna jelentkeznie a gondnak. Van valami app, ami teszteli, hogy minden komponens megfelelően működik-e?

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#16114) Ragnar95 válasza LilProphet90 (#16113) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Biztos, hogy nem hardveres hiba, mivel csak az adott appban jelentkezik. Az app véletlenül nem frissült, lehet hogy a fejlesztő rontott el valamit?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16115) LilProphet90 válasza Ragnar95 (#16114) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Nem frissült, viszont most pár perc pihentetés után helyrejött. Lehet, hogy throttlingolt a SoC? Bár annyira meleg nincsen (de mintha az utóbbi 2-3 frissítés óta jobban melegedne). Mindenesetre felraktam még két hardverigényesebb játékot (Blitz Brigade, O&C2), azokkal is viszonylag normálisan ment. Remélhetőleg csak valami átmeneti zavar.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#16116) focvis válasza vadászcsiga (#16111) üzenetére


focvis
veterán

A biztonsági mentésre gondoltam; nem szeretném új iPadként beállítani.

(#16117) SoldierL


SoldierL
senior tag

Mini 2 10.3 tökéletes.

(#16118) leslieke válasza SoldierL (#16117) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ja, jól sikerült frissítés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16119) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok, Air 2-höz keresek CF kártyaolvasót, olyasmi kellene mint ami az apple-nek van SD változatban. Nem is értem miért nincs nekik valami 5in1 olvasójuk...

(#16120) Alex91 válasza Audison (#16119) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy lightning to USB adaptert, es arra tolod a CF olvasot, vagy magat a kamerat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16121) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Találtam egy ipad airt jó áron. Beszéltem a tulajjal, azt mondja, hogy első megvételkor az üzletben beállítottak neki egy Apple ID fiókot, de az ahhoz tartozó jelszót elkeverte, ez a gép egyetlen hibája. Nyilván gyanús kezdett lenni a történet, gondoltam biztos lopott, de van hozzá számlája, jótállási jegye, telefonban sem tűnt olyannak, aki lopott gépekkel kereskedik.
Miért beszélnétek le a megvételéről? Úgy tűnik, elég sok lehetőség van törölni az Apple ID-t jelszó ismerete nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#16122) jilian válasza Blackhole13 (#16121) üzenetére


jilian
addikt

Akkor csinálja meg ő az ID törlését, áruld el neki a lehetőségeket amiket jónak látsz.
Ha sikerült neki, utána megveheted...
:)

[ Szerkesztve ]

(#16123) galaxys80 válasza Blackhole13 (#16121) üzenetére


galaxys80
veterán

telefonban sem tűnt olyannak, aki lopott gépekkel kereskedik.

Szerintem egyetlen jó csalóról sem feltételeznéd ezt. Azért is tudnak annyi embert átverni.

Jelszó ismerete nélkül meg sem te, sem ő nem fogja tudni törölni az Apple ID-t.

(#16124) Blackhole13 válasza galaxys80 (#16123) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Oké.
Inkább költök többet, de akkor biztosra megyek.

(#16125) Ragnar95 válasza Blackhole13 (#16121) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Számlával együtt sétáljon be az egyik APR-be, törlik neki az iCloud fiókot a készülékről, majd ezután vedd csak meg tőle.
Jelszó hiánya önmagában amúgy sem probléma, ha az emailt tudja, nyom egy elfelejtett jelszót és meg is oldódik a probléma.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16126) bigsee válasza Blackhole13 (#16124) üzenetére


bigsee
addikt

Ezt akartam javasolni :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#16127) agyhalal válasza Blackhole13 (#16121) üzenetére


agyhalal
aktív tag

[link] Itt tud jelszó visszaállító mailt kiküldetni arra a mail címre amivel regisztrált.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#16128) hszilard666 válasza Ragnar95 (#16125) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem csinálnak ilyet APR ekben. :N

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#16129) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Köszönöm a segítséget, de hagytam a fenébe. Időközben azon is elgondolkodtam, hogy a mini 2 talán megfelelőbb lenne számomra.

(#16130) btudos válasza Ragnar95 (#16125) üzenetére


btudos
veterán

Inkább az Apple Supportot hívja fel, max. ott fogják leszedni az iCloud zárat, miután igazolják a számla adatai alapján a valós tulajdonjogot.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16131) access_denied


access_denied
senior tag

Van olyan app, amelyikkel képes vagyok egy android telefonról ipad-ra átmásolni egy fájlt? Kicsit konkrétabban erről lenne szó.

Sajnos az iFunBox legújabb verziója nem képes erre.

(#16132) blakey válasza access_denied (#16131) üzenetére


blakey
titán

Annál egyszerűbb mint ahogy hinnéd, androidon futtatni kell pl. egy FTP szervert, de SMB is megteszi és iPaden a FileExplorer-rel csatlakozni lehet a telefonhoz majd át lehet másolni, egyéb megoldások is létez(het)nek de ez szerintem elég egyszerű.
Esetleg ott a Shareit app mindkét készülékre, régen próbáltam akkor működött.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16133) access_denied válasza blakey (#16132) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm a válaszodat, de valamit még nem értek. IOS-en egy olyan fájlt kellene felülírni, amelyik nem tallózható (vagy én nem értek hozzá). iExplorerrel legalábbis nem találtam meg :(.

(#16134) Noxy válasza access_denied (#16131) üzenetére


Noxy
veterán

Ahhoz hogy minden fájlt lásson az iFunbox JB kell.
Azon belül is a Cydiaból az Apple File Conduit "2" tweak.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16135) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Új iPad van? E-mailben kaptam. Méghozzá jo áron. 133000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#16136) Blackmirror


Blackmirror
senior tag

Fent van az Apple oldalán is. Lemaradtam valamiről?:))

iPhone X@R, iPad Pro

(#16137) #35723520 válasza vadászcsiga (#16135) üzenetére


#35723520
törölt tag

Hogy lehet email-ben iPad-et kapni? nem posta, vagy futár hozza? :DDD

(#16138) access_denied válasza Noxy (#16134) üzenetére


access_denied
senior tag

Pont az ifunboxxal van baj, más appra lenne szükség. A linkben azt írták, hogy nem szükséges JB.

(#16139) vadászcsiga válasza #35723520 (#16137) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Velem tesztelik. Es már az új hullám :D

(#16140) agabe válasza vadászcsiga (#16135) üzenetére


agabe
addikt

Mar egy hete tudhato (elo is lehetett rendelni talan)
Nincs nagy valtozas air2-hoz kepest, kicsit gyorsabb tud lenni ha nagyobb appokat kell betolteni (altalanos mukodesben alig vagy egyaltalan nem eszreveheto), viszont kijelzoben meg visszaleptek air1-esre.
Kb. ennyi...ja es jo aron van tenyleg, nomeg 32GB az alap.

(#16141) btudos válasza vadászcsiga (#16135) üzenetére


btudos
veterán

A9 SoC, Air 1 háza és kijelzője, kb. ennyi amit tudni érdemes róla. Air 2-ről váltani nem érdemes, de annál olcsóbb valamivel, ráadásul nagyobb az akksija a vastagabb háznak köszönhetően.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#16142) leslieke válasza agabe (#16140) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor még várok az iPad beszerzésével.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16143) ittakary


ittakary
nagyúr

iPad Air-rel valami csodat tett ez a 10.3

Marha jo lett :)

(#16144) jamy79 válasza ittakary (#16143) üzenetére


jamy79
tag

Én is ezt tapasztalom a mini 3-ason (szintén A7). A 10.3 tényleg jónak tűnik. Van egy air-em is amin még 9.3.5 van, sebességben most fej fej mellett vannak, így lehet, hogy az air-t is lefrissítem (ha nem derül ki valami nagyobb hiba a 10.3-ról).

(#16145) agabe válasza ittakary (#16143) üzenetére


agabe
addikt

Sztem annyi jön elő most, hogy milyenek a készülékek amikor újra vannak húzva mentés visszaállítás nélkül manuálisan beállítva minden, és nincsenek olyan töredékek amik akár jelentősen is lassíthatják őket.
Az új file rendszer mindent kipucol.
Elvileg ezt nem ártana egy normál frissítésnek is megtennie, de ezek szerint eddig csak "inkrementális" volt a frissítés és mindent úgy hagyott rendetlenül ahogy volt.
Volt amikor (fél év egy év között valamikor korábban) air2-esem akadozott mint a fene.
Itunes teljes visszaállítás és újként beállítás megoldotta. Sztem ugyanez zajlik most le a 10.3-as frissítéssel, mert nálam az 1-2hete belakott air2-es nem lett gyorsabb egy szemernyit sem, bár lassú nem volt előtte sem, de tényleg nem változott ahogy I7 sem.

[ Szerkesztve ]

(#16146) r3dsnake válasza ittakary (#16143) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jelenleg 9.3.5-ön vagyok Mini 2-n. Vajon érdemes bekockáztatni a frissítést? Jó lenne látni egymás mellett a két rendszert. iOS 10-et és iOS9.3.3-at össze tudtam hasonlítani, ott magasan a 9 vezetett.

(#16147) vadászcsiga válasza r3dsnake (#16146) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha rám hallgatsz nem. A kíváncsiságbol könnyen lehet bosszúság.

(#16148) galaxys80 válasza r3dsnake (#16146) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam egyértelműen jobb 10.3-al, mint 9-el volt.
Végre nagyjából eltűntek az akadozások az animációnál.

(#16149) vadászcsiga válasza galaxys80 (#16148) üzenetére


vadászcsiga
félisten

9.3.5-nel nem lehet gyorsabb. Jobb talán igen.

(#16150) LilProphet90 válasza btudos (#16141) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Érthetetlen, miért csinálták hézagosra a kijelzőt (nem OGS), ez elég nagy visszalépés. Javítás szempontjából elvileg olcsóbban és egyszerűbben meg lehet úszni, de kétlem, hogy ezt tartotta volna szem előtt az Apple.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.