Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) Alex91 válasza galaxys80 (#16650) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, o csak azt latta, hogy a 7 collos Androidos tableteket veszik az emberek. Mondjuk kerdeses, hogy azert mert tetszett nekik a meret, vagy inkabb azert, mert nem akartak egy iPad arat kifizetni egy tabletert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16652) #35723520 válasza r3dsnake (#16642) üzenetére


#35723520
törölt tag

Elvakult vagy, az a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#16653) galaxys80 válasza Alex91 (#16651) üzenetére


galaxys80
veterán

De most ugye a 20 ezres andoidos tabletek és Mini-iPad között nem akarsz párhuzamot vonni?
Általában akinek van pénze megvenni egy minit annak a sima iPad sem okoz különösebb gondot.
Minimális ebben az ársávban már ez a különbség.

(#16654) Jano_023


Jano_023
őstag

Ez az android Apple téma engem is elgondolkodtatott. Az igazság az hogy van már egy ipad air 2 és semmi baj nem volt vele mióta megvan (másfél éve). Volt androidos tabletem is és azok gyorsabban elavultnak. Egy ipad 4-5 évig használható és legalább eddig kap is frissítéseket. És persze egy jó androidos tablet is 100k körül van.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16655) Alex91 válasza galaxys80 (#16653) üzenetére


Alex91
félisten

[link], azert szerintem volt itt azert arban is jelentos kulonbseg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16656) r3dsnake válasza #35723520 (#16652) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem vagyok elvakult. A legtöbb droidos egyetért azzal, hogy tabletből csak iPad. Ki akar 10"-ra kinagyított mobil appokat nézegetni? Volt androidos táblám (100k+ kategória), 2 hét után eladtam mert utáltam. Később lett egy iPad mini 2-m, és rájöttem, hogy baromi jó dolog a tablet. Ha működik. És vannak rá appok.

(#16657) Jano_023 válasza Alex91 (#16655) üzenetére


Jano_023
őstag

Szerintem ezt fölösleges erőltetned. Biztos vannak olyanok akik így választottak tabletet, de a többség biztos nem. Vagy kérdezzük meg azokat akik mini tulajdonosok hogy ők miért vették azt amit.De igazad van az árban van eltérés. Furcsa hogy mára megfordult az arány.

@r3dsnake: azért az akkori taboknál már sokkal jobbak az új androidos tabok. Mára sokkal kisebb a külömbség egy androidos csúcs tablet és ipad kötött.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16658) #35723520 válasza r3dsnake (#16656) üzenetére


#35723520
törölt tag

Én Air2-t használok több,mint egy éve, de az ios-t utálom! Az xperia 2-es tabletem százszorta jobb volt, csak a kislányom leejtette és a kijelző behalt... Vehettem volna iphone 7 plust, de lett helyette Huawei Mate 9. Soha többet ios!!! Az csak a duma rész, hogy több és jobb appok vannak az ios-hez. (mindkét rendszert használom egymás mellett, van tapasztalatom.)

(#16659) shteer válasza Jano_023 (#16646) üzenetére


shteer
titán

Én az ára miatt vettem ;]

..szerintem jónak tűnik

(#16660) r3dsnake válasza #35723520 (#16658) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vannak rá Korg zenei appok? Fotós appok? (Natívan RAW kezeléssel?) Ha rádugom a nikon kártyát egyből szerkesztőek a gyári képnézegetővel a 20-30megás RAW képfájlok? Van rá iMovie szintű egyszerű, minőségi videóvágó? Rendes integrált felhő-backup? Naugye. :)

(#16661) Jano_023 válasza #35723520 (#16658) üzenetére


Jano_023
őstag

Én telefonban az androidot szeretem, de tabban az ios vált be.

@shteer: köszi ☺️

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16662) galaxys80 válasza Alex91 (#16655) üzenetére


galaxys80
veterán

Engedjük el a témát.
Ha elfogadod ha nem, attól még jónéhányan nem az ár miatt vettek Minit.

(#16663) Alex91 válasza galaxys80 (#16662) üzenetére


Alex91
félisten

Mas meg azert :). Ha kapott egy iPad Mini 2-t 100k-ert, egy iPad Air 2-t meg 165k-ert, azert ezt akarhogy nezzuk van akkora penz, hogy gondolom tobben bevallaltak a kisebb kijelzot,meg a valamivel gyengebb hardvert :). Es en is nemreg meg egy iPad 4-et hasznaltam, ami gyengebb a Mini 2-nel, es azert hasznalhato meg ma is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16664) #35723520 válasza r3dsnake (#16660) üzenetére


#35723520
törölt tag

Ezek közül egyiket sem használom, úgyhogy a "naugye" nem játszik nálam!!! Véleményem változatlan...

(#16665) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

A heten valoszinuleg egy iPad Pro + Pencil paros tulajdonosa leszek. Olyan kerdesem lenne, hogy a pencilre lehet e kapni valami - nem is tudom hogy mondjam, - valamifele markolatot, hogy maga a fogasa kicsit vastagabb legyen?

(#16666) NGA válasza r3dsnake (#16660) üzenetére


NGA
addikt

Nekem is ipadom van, és ezek az alkalmazásokról, amiket ideirogattál soha nem hallottam, és nem is volt rá szükség. Nem ezekért vettem az ipadot, hanem az apple garanciája, és a hosszú akkumulátor idő miatt. De ha lenne lehetőségem, akkor biztosan surface-t vennék.
Stabilnak nem stabil az ios, sokszor összeomlik a safari, a messenger tetülassú, állandóan erölteti a frissítést, nem kezel háttértárat stb. Naugye

(#16667) #35723520 válasza NGA (#16666) üzenetére


#35723520
törölt tag

:C

(#16668) Alex91 válasza NGA (#16666) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, mert radugom a kulso hdd-t... :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16669) galaxys80 válasza NGA (#16666) üzenetére


galaxys80
veterán

Kezel hàttértàrat. Frissitést le lehet tiltani. Messengernek mi köze az ios-hoz?
Safari helyett lehet mást használni.

[ Szerkesztve ]

(#16671) NGA válasza #05304832 (#16670) üzenetére


NGA
addikt

Ipad Air
IOS: 10.3.1
Safari: a legújabb

A 10.3.1 teljesen újra lett rakva nulláról.

galaxys80
Ha jól tudom, akkor mindegyik böngésző a safari motorját használja, ugyanis a chrome is kiakad.
Háttértárat nem kezel az ipad. Dugj rá egy pendrive-ot, és másolj fel onnan egy pdf-et úgy, hogy a Sidebook lássa.
Frissítés: Ha jól tudom állandóan feldobja, hogy frissítsél, nincs olyan lehetőség, hogy köszönöm, én nem frissítek ezentúl.

[ Szerkesztve ]

(#16673) galaxys80 válasza NGA (#16671) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem tudom milyen motort használ a Chrome, viszont nálam sem iPhone-on, sem iPad-en nem fagyott ki soha.

Háttértárat nem kezel az ipad.

Rosszul tudod. Temérdek fajta pendrive van már amit kezel az iPad.
Én például egy ilyenről [link] nézem a filmeket.

Frissítés: Ha jól tudom állandóan feldobja, hogy frissítsél, nincs olyan lehetőség, hogy köszönöm, én nem frissítek ezentúl.

Szintén rosszul tudod.[link]

(#16674) NGA válasza galaxys80 (#16673) üzenetére


NGA
addikt

Frissítés: Tehát egy ismeretlen oldalról telepítsek egy profilt, ez valóban baromi jó ötlet.

Háttértár: Tehát veszek egy ilyen kinai cuccost, és pc-n felmásolok pár giga pdf-et, akkor azt simán felmásolom az ipadra?

Az, hogy nálad meg a buvartacskonal vagy kinél nem akadt ki semmi az ios-en, ezen nem csodálkozom. Ennek ellenére nálam kiakadt. Pedig vadiujan én vettem az ipadot, nem buherált vacak.

(#16675) galaxys80 válasza NGA (#16674) üzenetére


galaxys80
veterán

Ismeretlen lenne? Max számodra.

Mutattam neked kipróbált és működő megoldásokat.
Ha neked ez nem felel meg, így jártál. Megszoksz vagy megszöksz.
Mellesleg tudok neked mutatni nem kínai pendrive-ot 5X ennyiért. Az megfelelne?
Egyébként úgy van ahogy felmásolod pc-n a PDF-et aztán hajrá.

A böngésző fagyással kapcsolatban meg nem fogok mást írni, mint ami a tapasztalatom. Ha te ezt nem hiszed el, akkor az a te bajod.

[ Szerkesztve ]

(#16676) NGA válasza galaxys80 (#16675) üzenetére


NGA
addikt

Még mindig nem válaszoltál:
Erről a pendriveről fel tudok másolni pdf magazinokat az ipadra, és ott nézni?

Nem úgy, hogy pc-ről felmásolom, hanem úgy, hogy háttértárról felmásolom. Érted?

Tudsz olyan HIVATALOS megoldást, hogy letilthassam a frissítést?

Csak erre a két kérdésre várok választ. Nem mellébeszélésre.

Nem érdekes én mit hiszek. Nagyon sok elvakult fan van, aki meg nem hiszi el, hogy az ios sem atomstabil, és bizony sokszor leakad.

[ Szerkesztve ]

(#16677) galaxys80 válasza NGA (#16676) üzenetére


galaxys80
veterán

Látom nehezen megy a szövegértés.

Harmadszorra mondom el, hogy igen. Tudsz nézni PDF magazinokat, hallgathatsz zenét, nézhetsz filmet, másolhatsz képeket a pendrive-ről.

A frissítés letiltása meg nem mindegy, hogy hivatalos-e? Működik.
Androidon a root vagy IOS-on a JB az hivatalos lenne?

(#16678) Jano_023 válasza NGA (#16676) üzenetére


Jano_023
őstag

Nem kötöszködés,de az én 1,5 éves ipad air 2 nem fagyott még soha. Nem vagyok nagy Apple fun és a telom is egy S7 edge ami szerintem az egyik legjobb telefon. Szerintem ha neked ilyen sok gondod van vele érdemes lenne elvinni és megnézetni, mert lehet más gond is van ott. Nehogy valami hardveres gond legyen és csak a gari idő után derüljön ki.
Nekem az előző frissítsnél olyan gondom volt hogy néha a kép forgatás beragadt és csak úgy javult meg ha újra indítottam. A mostani frissítés óta nem jött elő.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16679) NGA válasza galaxys80 (#16677) üzenetére


NGA
addikt

Utoljára próbálkozom. (nem érdekel semmiféle film, kép, zene)

A következő a feladat:
1. pc-n van egy 150 megás pdf.
2. Ezt felmásolom a pendrivera
3. ezt a pendrivet bedugom az ipadba
4. majd ezt bemásolom a sidebook alkalmazásba
5. kihuzom a pendrive-t, és ott marad az ipadon a pdf.

Ez megoldható? Örülnék neki, mert ezt eddig csak úgy tudtam megtenni, hogy femásoltam onedrive-ra, és az ipadon ráböktem a megnyitás másik alkalmazással... és ott kiválasztom a sidebook-ot.

A frissítésre meg: Nem szoktam ismeretlen helyekről ismeretlen dolgokat letöltögetni. Ha nincs hivatalos megoldás, akkor nincs. Ilyen egyszerű.

Jano_023: Nem hardveres a gond, a barátom ipadját is le tudom akasztani. Sajna ez van.

[ Szerkesztve ]

(#16680) univerzita válasza NGA (#16679) üzenetére


univerzita
addikt

Wifin is felmásolhatod a pdf-t Dokuments 5-el

(#16681) Noxy válasza univerzita (#16680) üzenetére


Noxy
veterán

De az nem PENDRIVE.
Neki az kell.
Amúgy egy 1Xü Google keresés is probléma a "pendrive for iPad" szavakkal.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16682) milszab válasza Noxy (#16681) üzenetére


milszab
senior tag

+1 :DD :C

(#16683) univerzita válasza Noxy (#16681) üzenetére


univerzita
addikt

Ha ott van gépközelben akkor minek pendrive - ra rakni,mehet egyből fel.

(#16684) Noxy válasza univerzita (#16683) üzenetére


Noxy
veterán

Mert őneki a qkarobis megoldás kell.
Képtelen egy iPadon megnézett PDF fájlt menteni, pld a gyári iBooks-ba.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16685) galaxys80 válasza NGA (#16679) üzenetére


galaxys80
veterán

Hagyjuk a fenébe.
Majd utána olvasol magadnak ha érdekel a téma.
Nem fogom századszor is elmondani ugyanazt.

(#16686) Noxy válasza galaxys80 (#16685) üzenetére


Noxy
veterán

Az valahogy még érhető is ha valamit nem ért, de akkor ne írjon melléje f..kat. Pld a Safari-l kapcsolatban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#16687) Süvi válasza NGA (#16679) üzenetére


Süvi
őstag

Igen, ez megoldható, én már csináltam ilyet (nem a sidebook alkalmazással), hanem sok másikkal, de megoldható.
IOS frissítés kikapcsolására 1 éve ilyen lehetőség volt, biztos van most is hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#16688) vadászcsiga válasza Süvi (#16687) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez abszolút működik, én is így vagyok még 10.1.1-en

(#16689) NGA válasza Noxy (#16686) üzenetére


NGA
addikt

Ne haragudj, de attól, mert neked nem akad le a safari, még másnak leakadhat. És ettől nem kell f...nak nevezni. Évek óta használok ios eszközt, még az ipad 2-vel kezdtem, és a főverziió frissítések mindig azzal kezdődnek, hogy mit b...tak el, mi akad ki. Aztán szép lassan sikerül nekik meghegeszteni úgy, hogy fut a rendszer.

ibooks: Az apple még 2017-ben sem tudta megoldani, hogy oldalpárt mutasson. Ezért kell a sidebooks.

süvi: Ismét elmondanám, hogy ismeretlen helyekről ismeretlen dolgokat nem töltök le és telepítek. Az ios nem erről kellene, hogy szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#16690) Süvi válasza NGA (#16689) üzenetére


Süvi
őstag

"Ismételten elmondanám"-------->"Köszönöm, hogy próbáltok segíteni, de a linkelt megoldás nekem nem megfelelő (hiába apple által aláírt), helyette én inkább jobban örülnék egy olyan kapcsolónak, amivel ki lehet kapcsolni egyszerűen a frissítést."

Igen, mi is.

[ Szerkesztve ]

(#16691) bopeti98


bopeti98
őstag

Tegnap megjött az iPad 2017-em. Eddig jónak tűnik, de kb 2 hete vettem hozzá üvegfóliát Amazonon, ami ma jött meg, de felrakásnál sikeresen elrontottam, mert ráragadt egy szösz, aminél így egy folt alakult, felszedtem, megpróbáltam valamivel lepiszkálni a szöszt, de aztán az ujjammal is hozzáértem és a végén már egyáltalán nem ragadt a fólia, szóval ment a kukába (pedig közel 4000 Ft volt :((( ).
Most már eszem ágában sincs külföldről rendelni. Ma voltam egy GSM boltba, ahol fel is raknák a fóliát, és nem is drága, de csak Air 2-höz volt nekik. Ez szerintetek jó az új 2017-es modellhez is?

(#16692) Alex91 válasza bopeti98 (#16691) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem felesleges, de meretre megegyezik, ha teljesen atlatszo, akkor szerintem jo,lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16693) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Van egy Ipad Air-em. Elkezdtem a beállítását. A meglvő icloud fiókommal kezdtem bejelentkezni. Elküldte az ellenörzőkódot az Iphone telefonomra. Ott előtte nyomtam egy engedélyezést. Viszont az Ipad-en csak annyit ír, hogy írjam be egymás után a jelszót, és egy OK gomb. Sehol egy sáv, ahová be lehetne írni. Ha rányomok az OK-ra akkor újra küldi a kódot. Mi lehet a gond? Találkozott már valaki hasonlóval?
Volt már pár Apple termékem, és ilyet még sosem tapasztaltam.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#16694) Kerio válasza Kerio (#16693) üzenetére


Kerio
őstag

Megoldva. Régi volt a firmware. :C

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#16695) bopeti98


bopeti98
őstag

Annak mi lehet az oka, hogy az iPad a Telekom SMS-eit simán fogadja (a 1430-as számról), de másét meg nem? Olvastam valahol, hogy nem lehet vele SMS-t fogadni/küldeni, de akkor a 1430-ról miért jön meg minden?

(#16696) Alex91 válasza bopeti98 (#16695) üzenetére


Alex91
félisten

Mert gondolom az a szolgaltato azama...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16697) bopeti98 válasza Alex91 (#16696) üzenetére


bopeti98
őstag

Értem, végül is mindegy, mert nem SMS-ezek vele, csak a Google kétfaktoros hitelesítése erre a számra volt beállítva, de most átállítottam másikra.

Más: Annak mi lehet az oka, hogy ha mondjuk kimegyek az udvarra, és a napon használom akkor rendesen felveszi a fényerőt, viszont ha bemegyek a sötét szobába, akkor már nem csökkenti a fényerőt automatikusan, hanem nekem kell kézzel visszavenni, illetve van hogy magától leveszi, de csak miután lezárom, majd újra feloldom a képernyőt? Az automata fényerő természetesen be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#16698) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

iPad 4re érdemes fellökni a legújabb iOS-t?

(#16699) Alex91 válasza B-L-A-C-K (#16698) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell elkapkodni, de hasznalhato ezzel is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16700) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#16698) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én már Mini 2-re sem tettem inkább. Semmi érezhető pluszt nem ad az új OS.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.