Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) djrozsomak válasza kiskakas (#2293) üzenetére


djrozsomak
tag

ezt nekem is eljátszotta, a legfrissebb ILO alatt, power remove és replug "megoldotta"

(#2302) Coyot


Coyot
őstag

Egy ESXi 6.5 kérdésem lenne, remélem csak én nézek be valamit.

Minden nagyon szépen működik, dobtam be egy SSD-t sima raid array 0-ba önmagában, ezt felvettem datastore-nak ezen pihennek a VM-ek. Ez eddig szuper. De szerettem volna a VM-eknek a kész 2 terrás raid1 tömbömet odaadni mint használható datastore.
De ha a VM-nek új hdd-t adok azt csak a VM által használt datastore-ból engedi. Nyilvá nem nagy kaland átrakni a VM fájljait a nagyobb store-ra, de akkor bukom az egész alapját, hogy a VM ek kizárólag SSD-n a többi adat meg a raid tömbön és ebból a helyből adok a VM-eknek.

Szerintem így éjfél felé csak én nézek be valamit remélem egyszerű a megoldás, de nem nagyon jövök rá, esxi fórumon azt javasolták rakjam át VM-et a másik datastore-ra ahol van hely.

Több leírást is találtam hogy más vezérlőből adtak hozzá másik datastore lemezeket, de ez nálam nem megy, desktop kliensekről szóltak a leírások így felraktam azt is. Presze az meg közli hogy a webes managementen állítsam be vm-hez rendelt erőforrásokat, csak onnan elérhető a beállítás.

Ha valaki tud megolodást ne tartsa magában, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#2303) Fifi válasza envagyok (#2300) üzenetére


Fifi
őstag

Most nem tudom (szeretném) újraindítani a gépet, de januárban, amikor CPU-t cseréltem lőttem pár screenshotot a BIOS/Boot-ról és szerintem azóta nem változtattam semmi a beállításokon.






Bye, Fifi

(#2304) djgeg válasza Coyot (#2302) üzenetére


djgeg
őstag

[Itt]Amikor hozzá adsz disket a VM hez kell lenni egy "Location" résznek.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2305) Coyot válasza djgeg (#2304) üzenetére


Coyot
őstag

Na igen ezt láttam én is, ez vSpere clientben van, ami közli hogy 12-es verzió felett használjam a webes management felületet - 13-as a VM-em verziója.

Weben pedig így nézki: ha új merevlemezt akarok hozzáadni akkor csak és kizárólag a saját datastore-ból szeretné neki a helyet lefoglalni: [kép]

Az existing disk hozzáadásánál pedig kész melezfájlt vár, de itt már tudok tallózni a másik datastore-ból is - érdekes lehet akkor külön készítsek egy lemezt , ehhez nem is találtam lehetőséget a kliensben - és azt adjam hozzá? Esetleg SSH-n keresztül a lemezkezelővel tudok lemezt készíteni?

Létezik egy lehetőség kiterjeszteni egy datastore méretét meglevő elérhető datastoreból, vagy sima lemezből, de akkor elveszik megint az egész lényege, hogy SSD-n tartom a virtuális gépeket és minden adatot külön a raid tömbökön - ezt meg nem szeretném.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#2306) djgeg válasza Coyot (#2305) üzenetére


djgeg
őstag

Hozz létre egy VM et a másik storage -ra adj hozzá egy HDD-t majd azt add hozzá az eredeti VM-hez akkor. :F

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2307) llacee


llacee
őstag

Valaki probalt mar clearOS-t telepiteni es virtual routert konfiguralni Gen8ra?

(#2308) Pelican


Pelican
őstag

Biztos triviális mindenkinek, de nem találtam meg, hogy miért van 2 LAN port a gépen (az ILO-val 3), hogy érdemes-e mindkettőt rákötni a routerre vagy sem.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2309) djrozsomak válasza Pelican (#2308) üzenetére


djrozsomak
tag

Azért hogy ne a hálózat legyen a bottleneck (jó mondjuk azt én is nehezen képzelem el hogy az ILO venné el a sávszélt, nem tudom minek gigabit dedikált kártya neki)

(#2310) Coyot válasza djgeg (#2306) üzenetére


Coyot
őstag

Hja hát igazából azt szerettem volna megtudni, hogy ez lenne e a standard mód, esetleg valaki barkácsolt-e máshogy vele - mondjuk az SSH-s lemezkezelővel esetleg lehet-e variálni valamit.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#2311) Serricon válasza Pelican (#2308) üzenetére


Serricon
senior tag

A Syno DSM-je pl. szoftveresen meg tudja oldani mindenféle okos switch nélkül a két port összefűzését, így tudsz egyszerre 2 gépről gigabiten olvasni róla, nálam be is van kötve ezzel a módszerrel, teszteltem.
A megfelelő switch-el vagy más szoftverrel is biztos megoldható ez.

[ Szerkesztve ]

(#2312) envagyok válasza Serricon (#2311) üzenetére


envagyok
veterán

Hol lehet ezt beállítani?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2313) Krix válasza envagyok (#2312) üzenetére


Krix
őstag

[link]

If it is not broken then don't fix it!

(#2314) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Sziasztok! A Majorsoft.eu-t ismeri valaki. Holnapig akciós náluk a Gen8 (45e Ft). Elég jól hangzik, de vajon van-e valami buktató?

(#2315) Coyot válasza Coyot (#2310) üzenetére


Coyot
őstag

Na tegnap volt időm kicsit bíbelődni vele, gyorsan kiderült hogy másik datastore-on létrehozott virtuális gép meghajtóját hozzzá tudom ugyan adni, de a mérete nem konfigurálható - így ezt azonnal dobtam is, elvileg csatolta a meghajtót a mérete pedig az aktuálisan foglalt mérete látszott.

Viszont:
Mivel minden how-to régebbi ESXi-vel készültek így készítettem az SSD-re egy 6.0ESXi VM-et és láss csodát Vsphere Client-et használve már engedte a másik datastore-ból csatolást. Tehát a megoldás gyorsba a 6.0 ESXi VM volt.

Ahogy nézem a vSpeher Client az 6.0-t támogat és elvileg a vCenter Server-ben 6.5-el együtt működő kliens, de ezt csak mosz így félmondattal olvastam a vmware oldalán így semmit nem tudok róla jobban.

Má' nem

(#2316) Oldman2 válasza Adamo_sx (#2314) üzenetére


Oldman2
veterán

Van. Már nem kapható. :-(

(#2317) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok, elolvastam a CPU támogatási listát, a kérdés a következő lenne?

i3-3210 55W 2core 4HT, i3-3240 3.4GHZ 55W

Ez Socket 1155 ös foglalatos procik?

BY ooszi

(#2318) kiskakas válasza ooszi (#2317) üzenetére


kiskakas
senior tag

igen,azok

(#2319) ooszi válasza kiskakas (#2318) üzenetére


ooszi
senior tag

Köszönöm, még lenne két fontos kérdésem?

Az ODD helyére lehet ssd rakni?
Ha lehet, akkor erre a masinára fel lehet varázsolni, Win7, Win8.1, Linux Mint vagy Linux Ubuntut?
Mindenféle szopá...... nélkül?

BY ooszi

(#2320) Pelican válasza ooszi (#2317) üzenetére


Pelican
őstag

Ez a táblázat mutatja, hogy mit lehet, érdemes:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/64621313/full.png

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2321) ooszi válasza Pelican (#2320) üzenetére


ooszi
senior tag

szia köszönöm, és ezeket a xeon procikat honnan lehet be szerezni?

BY ooszi

(#2322) djgeg válasza ooszi (#2321) üzenetére


djgeg
őstag

Hardverapró ha szerencséd van, vagy ebay.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2323) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

OMV telepítése beállítása mellett volt egy kis időm foglalkozni a szerver regisztrációval ismét.
Köszönet a tippet, a vásárlás helyének Szlovákia volt a befutó, nem értem miért, itthonról, egy cseh webáruházból rendeltem... igazából mindegy is.
Annyi segítség kellene, hogy az ILO ill a BIOS frissítéseket merre találom? Kicsit nehezen igazodom ki az oldalon, ráadásul a szoftver letöltéseknél nincs kifejezett OMV lehetőség, de még Debian se.

Boottal kapcsolatban:

Nálam mindaddig ment a boot az SSD-ről AHCI módban, míg be nem kerültek az adatlemezek. Onnantól kezdve csak az első HDD-ről akart bootolni, de ott meg nem talált oprendszert. Hiába állítottam AHCI, vagy Legacy módba a sata vezérlőt, csak az 1-est engedte kiválasztani a boot opcióknál. Igaz, sokat nem kísérleteztem.

Az én megoldásom az lett (aztán hogy ez jó-e vagy sem, majd kiderül), hogy a SATA vezérlőt az alaplapi raidre állítottam, utána az SSD-re létrehoztam egy raid 0 kötetet (de csak az SSD-re!, az adatlemezeket érintetlenül hagytam), telepítettem az OMV-t, majd átparticionáltam az SSD-t egy live Kububtu segítségével (ez utóbbinak nincs sok köze a boot-hoz, csak a 120 GB lemezt sajnáltam nem kihasználni.)
Így bootol az SSD-ről, az OMV alatt pedig felcsatoltam a 2x2 TB WD RED-et egyenként. Úgyse akarok raid-et, inkább ütemezett biztonsági mentést/szinkront fogok csinálni a kiválasztott mappákról.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2324) ooszi válasza Pelican (#2320) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia ezen a listán szereplő procik közt találtam egyet a Hardverapron, i5-2390t 23000 Ft (S1155).
A hirdetés: [link]
Akkor elvileg ez jó bele?
Még egy fontos kérdés, ha cserélem a procit akkor nem ugrik a garancia?

BY ooszi

(#2325) Pelican válasza ooszi (#2324) üzenetére


Pelican
őstag

Elvileg lehet hogy jó bele, de a táblázat szerint csak 85%-kal lesz "erősebb" tőle a géped, akkor már inkább 14-16e körül i3 3240 (szintén +85%), vagy egy kicsit drágábban, 33e-ért 1240, (+303%)

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2326) djgeg válasza Pelican (#2325) üzenetére


djgeg
őstag

Hardveraprón nem csak sima 1240 van?

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2327) llacee válasza ooszi (#2324) üzenetére


llacee
őstag

Szia.I5 nem kezel ECCt igy nem jo bele

(#2328) ooszi válasza llacee (#2327) üzenetére


ooszi
senior tag

na erre nem is gondoltam, köszike

BY ooszi

(#2329) ooszi válasza llacee (#2327) üzenetére


ooszi
senior tag

Most nézem az i3 as procik se kezelik, akkor mért van a KOMP.... listán?

BY ooszi

(#2330) bon válasza ooszi (#2329) üzenetére


bon
őstag

Van ami kezeli, munkahelyi gépbe is azt raktam, simán megy vele. pl. [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2331) ooszi válasza bon (#2330) üzenetére


ooszi
senior tag

hát ez S1150 es proci, és megy a gen8 micro vele?

BY ooszi

(#2332) Pelican válasza llacee (#2327) üzenetére


Pelican
őstag

A listán álltólag olyan procik vannak, amiket már valaki sikerrel belerakott és használ.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2333) ooszi


ooszi
senior tag

Hat egyenlőre le teszek a proci cseréről, mert azt az egy darab hdd se látja.amit be raktam 1tb seagate, szét alitgatam a biost

BY ooszi

(#2334) djgeg válasza ooszi (#2333) üzenetére


djgeg
őstag

Ne a BIOS-t állítgasd, hanem a raid kártyát. (már ha az elülső slotokba tetted)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2335) ooszi válasza djgeg (#2334) üzenetére


ooszi
senior tag

Legyszi mond el hogy kell, igen oda az első helyre.

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#2336) lajos75


lajos75
senior tag

Valaki tudna abban segíteni hol tudnák venni a gyárival megegyező 4GB-os memóriát :F

(#2337) llacee válasza lajos75 (#2336) üzenetére


llacee
őstag

Gyari kettes nem jo?Abbol van egy felesleges nekem.

(#2338) kiskakas válasza ooszi (#2335) üzenetére


kiskakas
senior tag

i3 3240-t biztosan megeszi a legfrissebb biossal, 14-15k-ert best buy.

(#2339) Egon válasza kiskakas (#2338) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudom, ki hogy van vele: 55W-os TDP-jű procit biztos nem raknék a gépbe...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2340) ooszi válasza kiskakas (#2338) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia köszönöm, de egyenlőre ki akarom baszni az ablakon ezt szar fos buzi gépet, nem látja a vinyót bármit csinálok.
Valaki esetleg tud segíteni ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

BY ooszi

(#2341) Krix válasza Egon (#2339) üzenetére


Krix
őstag

Ha nem 100%-on megy akkor nem fog tülmelegedni. Nekem egy 1240 v2 van benne lassan egy éve.

If it is not broken then don't fix it!

(#2342) kiskakas válasza Egon (#2339) üzenetére


kiskakas
senior tag

Senki nem mondta,h Te rakj :) :R

(#2343) djgeg válasza Krix (#2341) üzenetére


djgeg
őstag

1245 v2 -m is tök jól elvan :U
(#2335) ooszi
Be kell lépni a RAID vezérlőbe, ha egy disk akkor legalább egy RAID 0 ás tömböt hoz létre.
Jobb videót hirtelen nem találtam, hogy hogy lépj be:
[link]

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2344) ooszi válasza djgeg (#2343) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia ez hihetetlen, reggel bekapcsolom, és lám csodát látja a HDD-et, nem csináltam semmit.
Linux Mint-t próbaképen felraktam rá, hát nagyon gyenge a vas neki.

BY ooszi

(#2345) ooszi válasza kiskakas (#2338) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia ha rakok bele egy i3 as procit ami nem kezeli az ECC memóriákat, akkor hogy lehet bele rakni a procit?

BY ooszi

(#2346) Gabesz84 válasza ooszi (#2345) üzenetére


Gabesz84
őstag

Kiveszed az alaplapot, leveszed a hűtőt, kiveszed a régi procit, beteszed az újat, visszateszed a hűtőt, és visszateszed az alaplapot. Így ;]

Nade komolyan, megy ez a gép nem ECC ramokkal is. Egyébként ha a listából választasz, azt már valaki sikeresen beüzemelte -> tehát az menni fog.

(#2347) kiskakas válasza ooszi (#2345) üzenetére


kiskakas
senior tag

ha az i3 3240-re gondolsz,az kezeli:

(#2348) Fifi válasza ooszi (#2340) üzenetére


Fifi
őstag

Persze 35eFt-ért átveszem Tőled és megszabadulsz a gondoktól ;)

(#2349) ooszi válasza Fifi (#2348) üzenetére


ooszi
senior tag

45.000 ft ért viheted.

BY ooszi

(#2350) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Eljött az idő, hogy a gen7 microservert lecseréljem gen8-ra :)) Rögtön lenne is 2 kérdésem! :B

1) Floppy - SATA power átalakítót honnan tudok a legolcsóbban, leggyorsabban beszerezni? Csak néhány boltban látok ilyet.

2) Bios-ban / Raid kártyán kell valamit állítanom, hogy a gen7-ből áttett diszkeket ugyanúgy felismerje? (Windows Server SSD-n -- alaplapi SATA port, 3 HDD-n pedig adatok -- gyári keretben)

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.