Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) bon válasza Mate (#1998) üzenetére


bon
őstag

Köszi a linket, már be is frissítettem az egyik Microseverem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2002) Mate válasza bon (#2001) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs mit!

Dobsz fel egy képet a verziószámokról?

(#2003) bon válasza Mate (#2002) üzenetére


bon
őstag

A képek:

kép1: [link]

kép2: [link]

kép3: [link]

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2004) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Érdekesem mozog Gen 8 ára 4gb ram + cerka (celeron) kiépítésben az elmúlt hónapokban...
Szpetember végén sikerült a sajátomat 54k körül beszerezni... Majd még aznap visszanéztem a webshopra és már csak 65 körül volt tök ugyanaz. majd októberben, valamikor a közepén a kollégám vásárolt be, 50 k körül tudta szerezni ugyanazt a kiépítést mint az enyém... erre olvasom a #1976-ban linkelt shopon az árat: 69900 bruttó... a pofám leszakad, majd 20 k-t drágult két hét alatt... tisztára mint a bitcoin árfolyam, örülök, hogy az enyém még jó áron jött... :)

Ez mondjuk elég érdekes. Az árukereso legolcsóbb ajánlata 61k-ért, ellenben 200w-os tápot írnak, ami ugye egy esetleges Xeon tuningnál nagyon jól jön 4 hdd és 1 ssd párosítással... :D

[ Szerkesztve ]

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#2005) radi8tor válasza tom956ster (#2004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kereslet/kínálat. Továbbá a beszerzési hely is változik, akkor változik a fogyasztói ár.
Nézd a jó oldalát: legalább lehet kapni.

⭐ Stella

(#2006) Snoop-y válasza tom956ster (#2004) üzenetére


Snoop-y
veterán

En akkor vettem 52-ert mikor itthon meg kozel 90K volt...

Igazabol amit radi8tor kollega irt az az egyik ok a masik hogy eppen van e ra valamilyen aktualis akcioja a HP-nak.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2007) Arti1


Arti1
aktív tag

Sziasztok!
Bocs, lehet nem leszek rövid.
Az úgy indult, hogy veszek egy Zyxel NAS326-ot, de miközben gondolkodtam, meg olvasgattam a NAS topicot, rábeszéltem magam egy Synology DS216j-re, de még mielőtt megvettem volna, olvastam a NAS topic-ban a HP microserver gen8-ról.
Nem sürgős még, várok a jó árra (50 környéke).
Visszaolvastam ezt a topic-ot nyárig, de még van kérdésem:
1. A virtualizáció csak debian alapon megy?
2. Megoldható úgy, hogy több virtuális gép egyszerre működik, vagy mindig választanom kell, hogy épp melyiket használom?

A cél, amire használnám:
1. Saját adatok tárolása, fényképek, videók, eddigi életmű :)
2. Filmek, egy megnézés erejéig tárolva
3. Saját házifelhő, távoli eléréssel
4. és itt lenne már érdekes a virtualizáció: egy saját web szerver, wordpress-es oldalak összerakásához, teszteléséhez, de nem itt lenne az éles weblap, itt csak addig lenne, amíg készül

gondolom az első 3 dolgot egy NAS (vagy a HPgen8-on egy OMW) is tudja, a 4. lenne az érdekes, hogy a NAS funkció mellett párhuzamosan tudna-e működni.
a jövőbeni +1 funkció: Néhány IP kamera kezelése (ez nem tudom, megoldható-e, vagy célhardwer kell mindenképpen)

Köszi ha tudtok segíteni!
Arti1

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2008) osztraksajt válasza Arti1 (#2007) üzenetére


osztraksajt
őstag

Pontosan nem értem hogy mért akarsz webszervert virtualizálni és ezzel plusz egy réteget (lassítást) közbeiktatni, mikor maga az OMV működik tökéletesen webkiszolgálóként is alapból.

[ Szerkesztve ]

(#2009) Arti1 válasza osztraksajt (#2008) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm, ez jó hír! Ennyire még nem ástam magam bele, így sokkal egyszerűbb lesz.
Már csak az IP kamerák kezelése lesz a kérdés, azt is tudja az OMV esetleg? :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2010) osztraksajt válasza Arti1 (#2009) üzenetére


osztraksajt
őstag

Úgy rémlik van rá valami plugin, de erre javaslom a saját ph topikját.

(#2011) Faby


Faby
senior tag

Na, megrendeltem.

Ha meglesz, jövök a kérdéseimmel, addig is néhány:
Milyen HDD-t használtok?
Ill tudom, hogy wd red az ajánlott, melyik széria? 3 TB vagy 2 TB? Melyikkel van több rossz/jó tapasztalat?

Másik, 4 HDD-t tervezek bele, ebből 2 lenne új raid1, tömbben, viszont van 2 db 1,5 TB, szintén raid1-ben egy NAS-ban, azt fel tudom valahogy csatoni adatvesztés nélkül?

Arra gondoltam, mivel most is szoftveres raidben vannak, egy linux disztró alá fel tudom csatolni őket?

Itt jön a képbe a következő kérdés: ha virtualizálok, és felteszem az esxi-t (remélem jól írtam), az alá fel tudok tenni egy linuxot, a meglévő HDD-ket felcsatolva, nem kell adatot másolnom, valamint fel tudok tenni egy OMV-t és egy Xpenologyt is?
Alap proci és 4 gb ram esetében működhet, vagy kell mindenképp bővítés?

És (egyelőre) az utolsó kérdés: ha jól emlékszem van az alaplapon microSD kártya foglalat, abba egy 32 GB kártyára mehet az esxi? Később át tudok migrálni egy, az ODD helyére rakott SSD-re, vagy tegyem mindenképp most SSD-re a rendszert?

Vagy válasszak valami más konfigurációt?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2012) Arti1 válasza osztraksajt (#2010) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm, körülnézek ott is.
Ha jól olvastam vissza, a rendszernek legjobb egy kis kapacitású SSD.
Ez pl. jó lehet, elfér rajt egy OMV?
Lenne mellé pár WD RED, adatoknak, a rendszer kb. mennyit foglal az SSD-n?

Szerk:
Simán bele lehet tenni ezt a fajta SSD-t, vagy kell valami adapter hozzá? Valami mSATA csatlakozót olvastam valahol, az lett gyanús.

Szerk2:
Faby: hol most a legolcsóbb a HP, ahonnan érdemes megrendelni?

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2013) osztraksajt válasza Arti1 (#2012) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem a sok pluginnal telerakott, közel öt éve telepített rendszeren sincs 4 giga, de a frissen microserverre telepített még az egy gigát és épp hogy eléri, szóval szerintem elég lesz. Én ezt pattintottam bele, olcsóbb.

Még annyi hogy egy kisfloppy-sata tápkábel átalakító nem árt ha nem akarsz barkácsolni. Nekem a helyi számtek boltba lerendelték, pár nap alatt megjött, valami 3-400Ft körül volt. Vadászhatsz Kínából is, de nem lesz sokkal olcsóbb szerintem, bár ha ki tudod várni kényelmesebb. mSATA-t nem tudom hol olvastál, az itt nincs.

Sajnos a mysoftnál pár napja felugrott az ára, ott 50k környékén hozzá lehetett jutni. Eddig ha ilyen volt 1-2-3 hét alatt mindig visszacsökkent az ára, de persze erre nincs garancia.

(#2014) Faby válasza Arti1 (#2012) üzenetére


Faby
senior tag

Árukereső szerint itt a legolcsóbb, innen rendeltem.
Hogy érdemes volt-e? Majd kiderül. :)

Amikor eldöntöttem, hogy ilyen lesz, akkor még 54 eFt körül volt a mysoftnál, mire megrendeltem volna, felment 69-re. :Y Itt 61,5 eFt plusz szállítás.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2015) Arti1 válasza osztraksajt (#2013) üzenetére


Arti1
aktív tag

Számíthat valahol, hogy az egyik SSD 1,8" a másik 2,5"?
Csatlakozása ha ugyanaz, akkor elvileg nem lehet gond, max, ha a 2,5" nem fér el.
Még ODD van a 4 HDD hely felett? Valahol olvastam, hogy egy új verzióban már kivették a CD helyet és így nehezebb oda SSD-t beépíteni.
Kíváncsi leszek, ha megérkezik az új.
Faby: esetleg megírod, ha megkapod, hogy most hogy néz ki, mit hova lehet applikálni?

Nekem még annyira nem sürgős, talán lesz valami black friday móka valahol...

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2016) osztraksajt válasza Arti1 (#2015) üzenetére


osztraksajt
őstag

Semmi jelentősége, a sata csatlakozó ugyanaz, és ez úgy 1,8-as hogy olyan széles mint egy hdd csak kb a fele a hosszúsága.. Az SSD-t szerintem perverzió nagyon befogatni, nem rázkódik és nem is érzékeny rá, simán beszorítottam egy kicsit, ottmarad.

Én még nem láttam olyan gen8-at amiben nem volt ODD hely a HDD bay felett. De ez a félhosszú ssd tényleg bárhol elfér a gépházon belül, még akkora sincs mint egy bankkártya csak valamivel vastagabb.

(#2017) Arti1 válasza osztraksajt (#2016) üzenetére


Arti1
aktív tag

Bocs, benéztem :)
a Gen7-ről Gen8-ra váltáskor tűnt el a standard 3,5" méretű hely az ODD-nek és lett helyette a notiCD hely.
De a hír igaz, azzal az apró korrekcióval, hogy nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem a Lenin téren, hanem a Moszkva téren, nem Volvókat, hanem Volgákat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2018) Mate


Mate
nagyúr

Megjöttek a cuccok, úgyhogy ma/holnap szerelés. Remélem gond nélkül összeáll az új vas :)

Egyelőre hőfokokkal is minden rendben, bár komolyabb terhelést még nem kapott.

[ Szerkesztve ]

(#2019) Arti1 válasza Faby (#2014) üzenetére


Arti1
aktív tag

Megnéztem a linkelt oldalt, ez egy cseh cég, aki indított itthon egy webáruházat meg nyitott egy rafis bankszámlát...
Biztos megkapod a cuccot, de a reklamációs ügyintézéstől fázok mindig külföldi cégeknél... de reméljük nem lesz rá szükség :)
Nézegetek én is, hátha valahol bedobnak egy durva akciót :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2020) Gabesz84 válasza Faby (#2014) üzenetére


Gabesz84
őstag

Tavaly ugyanennyiert volt emagnal g2020-as procival.
Szal akinek nem surgos, black friday nemsokara itt van ujra, erdemes kivarni, hatha megint leakciozzak :)

(#2021) Mate válasza Gabesz84 (#2020) üzenetére


Mate
nagyúr

Emag már nem árulja.

(#2022) llacee válasza Gabesz84 (#2020) üzenetére


llacee
őstag

Emag 125e adta par honapja a dell u2715h monitort.egy huszassal az akkori kiskerarak alatt.Berendeltem es azota is hozzak.Hetente erdeklodtem "folyamatban a szallitas talan jovoheten" nem ertik.Megvettem mashol.Ha megis hoznak mar nem veszem at.Tobbet ilyen helyrol nem rendelek akciosan.

(#2023) Mate válasza llacee (#2022) üzenetére


Mate
nagyúr

Biztos, hogy emag árulta? Amúgy nekem is az van. Jó választás!

(#2024) Faby válasza Arti1 (#2019) üzenetére


Faby
senior tag

Megkaptam ma, egyelőre minden ok. :))

Kérdés mindenkihez, illetve a hozzáértőkhöz, rendszernek elég egy 64 GB SSD?
ESXI-t akarok feltenni, 3-4 virtuális géppel (egy linux, egy OMV, egy Xpenology)

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2025) Krix válasza Faby (#2024) üzenetére


Krix
őstag

Nálam egy 2G-s pendrive-ról fut az esxi.

If it is not broken then don't fix it!

(#2026) radi8tor válasza Krix (#2025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pendrive nem ajánlott oprendszer alá, ki fogja nyírni a sok írási művelet. :(
Persze vannak spéci oprendszerek, amik csak olvasnak pendrive-ról és RAM-ot használnak az ilyen változó fájlok tárolására.

Faby: saccold meg a telepítendő oprendszerek, image-k méretét, hagyj még 10% helyet az SSD-n (feltéve ha nem fognak hízni a virtuális gépek) és olyat kell választani. De manapság annyira olcsó a 120 GB-os, hogy szerintem nem érdemes 64-est venni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2027) Krix válasza radi8tor (#2026) üzenetére


Krix
őstag

Általában nem, de itt esxi-ről van szó. A log file-t át kell irányítani egy datastore-ra amire egyébként figyelmeztet is telepítés után. Így az egész SSD mehet a VM-eknek. Pontosan ezért van a szerverben belső SD olvasó és USB port. :K

If it is not broken then don't fix it!

(#2028) godomir válasza Krix (#2027) üzenetére


godomir
csendes tag

Nálam Hyper-V Server fut egy 32 GB-os microSD kártyáról. Kiválóan működik, de a lapozást le kellett tiltani, különben idő előtt használhatatlanná válna a kártya.

(#2029) jegesib


jegesib
aktív tag

Ide a sok FreeNAS, OMV, meg xpenology mellé benyomok egy ilyet:
http://rockstor.com
centos-en alapszik, brtfs-t használ és sztem elég jó

(#2030) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Valaki találkozott már olyannal hogy belső USB-ről ha bootol akkor hibásan olvassa a lemezt?

Külföldi fórumokon több helyen is olvastam erről a jelenségről de igazán megoldást nem írt senki.

Konkrét jelenség hogy az OMV feltelepül a belső USB-n lógó USB-SATA adapter + SSD-re, reboot még jó, de áramtalanítás után már boot közben folyamatosan dobálja fájlolvasási hibákat. Ugyanez visszatéve a sata portra természetesen hibátlanul megy. Kipróbálva pendrive-al, HDD-vel, CF-HDD-vel, ugyanez a jelenség.

Ami még feltűnt, hogy az USB-re dugott billentyűzet+egér se megy mindig ha bekapcsoláskor rá van dugva, kihúzva visszadugva viszont már minden rendben. Illetve utólag rádugott USB tárolót is hibátlanul kezeli, ír olvas, tesztek hibátlanul lefutnak.

Vigyem garanciába?

(#2031) Krix válasza godomir (#2028) üzenetére


Krix
őstag

Hyper-v-t nem raktam még SD-re, de olvastam, hogy lehet. Akkor ezek szerint az is megy. Ez már az új nano szerver vagy még 2012 R2?

If it is not broken then don't fix it!

(#2032) djrozsomak


djrozsomak
tag

Sziasztok!

150 w-os táppal van esélyem xeon procit beletenni? 3 hdd van már benn.. Sajnos egy E3-1220 v2-t néztem ki ami 69W..

(#2033) godomir válasza Krix (#2031) üzenetére


godomir
csendes tag

Igen megy, remélem még jó ideig, ha a kártya sem adja meg magát valami IO errorral. :) Kb. 2 hónapja használom így. Hyper-V Server 2012 R2 van rajta. Körülményesebb volt persze használható rendszert összedobni így, mint provisioning-al feltenni a Hyper-V -t egy "ODD helyén SSD" történethez. :)

(#2034) kammler válasza Blaise (#1947) üzenetére


kammler
senior tag

Látom fennt vannak a driverek Windows server 2016-hoz. Mármint a HP oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#2035) Mate válasza kammler (#2034) üzenetére


Mate
nagyúr

Fent vannak, de nekem nem sikerült felraknom. Nem tudtam rávenni, hogy lássa a HDD-t.

(#2036) kammler válasza Mate (#2035) üzenetére


kammler
senior tag

Miféle konfigurációban van a HDD-d?

(#2037) Mate válasza kammler (#2036) üzenetére


Mate
nagyúr

G1610-esben próbáltam.

(#2038) kammler válasza Mate (#2037) üzenetére


kammler
senior tag

Mármint RAID, SATA?

(#2039) Mate válasza kammler (#2038) üzenetére


Mate
nagyúr

Sima, üres hdd-re próbáltam telepíteni, de nem tudtam, mert a telepítő nem látta. Nem volt raid vagy egyébb "extra".

[ Szerkesztve ]

(#2040) kammler válasza Mate (#2039) üzenetére


kammler
senior tag

Na majd ránézek kíváncsiságból egyszer nálam mi a helyzet. Mennie kéne,ha egyszer hivatalosan támogatva van. Épp most frissítettem BIOS-t a HP szerviz CD-vel. Nincs mnár gari nem engedte simán letölteni.

(#2041) bon válasza Mate (#2039) üzenetére


bon
őstag

Pedig raid 0 nem ártana.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2042) kammler


kammler
senior tag

Intelligent provisioning letöltéshez linket nem tud valaki?

(#2043) godomir válasza djrozsomak (#2032) üzenetére


godomir
csendes tag

Mintha egyszer régebben olvastam volna valamelyik külföldi fórumon, hogy valaki teljes terhelésen megközelítette a 150 W fogyasztást. 150-es táp mellett volt 4 db 7200-es HDD egy pcie RAID kártyán (tehát nem a B120i-n) 16 GB RAM és egy SSD mellett. A proci talán E3-1230v2 vagy 1240v2 volt. Mindkettő 69 W-os mondjuk. De jó is lenne egy 1240v2 a háznál. :))

(#2044) Mate válasza bon (#2041) üzenetére


Mate
nagyúr

Tesztelni akartam csak, hogy mi a helyzet. Nem akartam megtartani. Úgyhogy teljesen felesleges lett volna a raid0. Ráadásul 1 HDD volt csak.

(#2045) djrozsomak válasza godomir (#2043) üzenetére


djrozsomak
tag

A legjobb egy 1265L v2 lenne, de horror áron vannak :) Mm, akkor ne aggódjak a táp miatt? :) Ilyenek miatt nem mertem még procit venni

(#2046) kammler válasza Mate (#2044) üzenetére


kammler
senior tag

Tényleg, ezzel az intelligent provisioning-al nem próbáltad telepíteni? Én a Win 2012 R2-őt azzal csináltam. Gyakorlatilag egy automatizált telepítést csinál. Leokézod és telepít magától.

[ Szerkesztve ]

(#2047) llacee válasza Mate (#2044) üzenetére


llacee
őstag

Egy lemezzel is erdemes a raid0 pl. Nem emeli a rendszerventi fordulatat az ILO.Nekem is igy van az odd helyen egy hdd meg egy kulon torrentre az adataimnak meg raid1

(#2048) kammler válasza llacee (#2047) üzenetére


kammler
senior tag

Nálam SATA AHCI-ban van de így is alig forog a ventim. 10% de meleg van itt rendesen nálam amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#2049) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Lassan megvan az összes cuccom a telepítéshez, még egy kábel kell az ODD helyére rakott SSD-nek. Ez jó lehet? Delock 83918

Illetve kérdezném, hogy kezdjek neki a telepítésnek?

Van egy 120 GB SSD, rendszer(ek)nek
Van 2 db 2 TB WD RED, raid1-be szánom őket
És később lesz 2 db 1,5 TB lemez, ezek jelenleg raid 1-ben vannak egy régebbi nasban, ezekből szeretnék a kevésbé fontos dolgoknak 1 db 3 TB kötetet. (vagy marad így külön, ha döglik az egyik, így nem viszi magával a másikat is, jól sejtem?)

Mivel semmilyen NAS oprendszer nem ismerek (a mostani PlanetNAS rendszerén kívül), így arra gondoltam, ESXI alá tenném fel, így többet kipróbálva. Sőt, megfordult a fejemben az is, hogy felteszek valamilyen Linux disztrót, és az alá szoftveresen felcsatolom a mostani NAS-ban lévő raid1 tömböt, ha ez egyáltalán járható út.

Röviden, merre induljak, mivel kezdjek? Mire állítsam a lemezeket?
A szerverre van rákötve vicces kis papírfecnire felhasználónév/jelszó páros, azt az ILO-hoz adták vajon? Így az teljes értékű, vagy korlátozott?
ILO-hoz akinek sikerült liszenszet keríteni, az keressen már meg privátban a részletekkel, köszönöm.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2050) kammler válasza Faby (#2049) üzenetére


kammler
senior tag

Igen, arra a dögcédulára az ILO felhasználónév, jelszó van írva. Ha nincs hozzá ILO licensz akkor is használhatod, de a remote konzolból asszem 10 vagy 15 perc után kidob. utána mehetsz vissza. Van különálló standalone ILO konzol is, az egy kis program. De megoldható az ILO serial is.... Én szeretem használni, jó dolog. Nem kell monitor, ha akármit félrekonfigurálsz úgy, hogy a távoli asztal nem működik az ILO akkor is ott van. Nem kell monitorral vacakolni. Illetve én a windows-on az intelligent provision-al csináltam. Ezzel is lehet telepíteni. Betallozod az ISO-t, DVD-t, FTP címet, netes megosztást stb. Kitöltöd az admin jelszót, nevet, serialt aztán autómatikusan telepíti a windows-od, Linux-od. Ez egy alap helyzet amit írtam, ESXI stb tapasztalatom nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.