Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) RazoR válasza sanzi89 (#2850) üzenetére


RazoR
veterán

FDD to Sata táp átalakító van itthon is és 1 nap alatt nálad van, nem kell rá egy hónapot várni, pont múlhéten vettem egyet 1100-ért...

(#2852) godomir


godomir
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy most az emagnál a 200W-os táppal van-e vajon?

[ Szerkesztve ]

(#2853) Mate válasza godomir (#2852) üzenetére


Mate
nagyúr

Elvileg 200-as.

(#2854) godomir válasza Mate (#2853) üzenetére


godomir
csendes tag

Köszi! :))

(#2855) Whaazzup válasza Gabesz84 (#2849) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.tudom nem ide való kérdés volt, csak tudni szerettem volna, hogy a DDR2-szerver lapoknál is így van e.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#2856) sanzi89 válasza RazoR (#2851) üzenetére


sanzi89
addikt

Vidékre kell, oda ha beleszámolom a plusz futár, posta költséget, akkor messze leszek az eBay-es 800Ft-os artól. Átmenetileg még tudtam oldani a működést, és sajnos olyan helyről beszelunk, ahol minden forint számít.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2857) RazoR válasza sanzi89 (#2856) üzenetére


RazoR
veterán

Nem is azért mondtam, csak azért, hogy itthon is lehet kapni...

(#2858) Pelican válasza RazoR (#2857) üzenetére


Pelican
őstag

Linket adhatnál...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2859) pap


pap
senior tag

Most 53.900Ft az Aqua-ban.

[link]

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#2860) RazoR válasza Pelican (#2858) üzenetére


RazoR
veterán

Korábban már linkeltem, de itt van...

(#2861) Pelican válasza RazoR (#2860) üzenetére


Pelican
őstag

Köszi!

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2862) CyberJedi


CyberJedi
tag

mit tudnátok mondani a készülék zajszintjéről? nem nagyon lesz terhelve, az alap-venti-zajra gondolok.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#2863) RazoR válasza CyberJedi (#2862) üzenetére


RazoR
veterán

Ez teljesen egyénfüggő, én azt mondom rá, hogy halk...

(#2864) blokad válasza CyberJedi (#2862) üzenetére


blokad
senior tag

Nálam (25-27 fokos lakás) teljesen halk. Ha IO igényes feladatot kap a winchesterek hangosabban kattognak, ahogy izzad a raid5.

(#2865) pap válasza CyberJedi (#2862) üzenetére


pap
senior tag

Szerintem is halk. Egy szobában alszom vele, de mondjuk én jó alvó vagyok.

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#2866) CyberJedi


CyberJedi
tag

köszönöm válaszokat mindenkitől!

[ Szerkesztve ]

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#2867) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!

Tobb helyrol is azt az infot kaptam, hogy nem muszaj draga ecc ramokkal boviteni a szervert.
Befogadja a "sima" ddr3 memoriat is.
Kicist ketelkedem. Nem tartom tul realisnak.

Ti mit tudtok rola?

Udv

(#2868) Mykroft válasza tacsk0 (#2867) üzenetére


Mykroft
tag

Kértem ajánlatot gyári HP-ramra (4GB nettó 21e), még augusztusban. Ahhoz képest a kingston ajándék volt (8GB KVR16E11/8 kb nettó 13körül).
És mivel nem szivesen adja senki kölcsön a ramjait játszani, egyszerűbb volt biztosra menni, és olyat venni, ami bele való. Nem volt felesleges műküdés kiesés, az az 5 perc leállás volt, amig beleraktam, és azóta el is felejtettem.

Ha Neked van időd, energiád, szabad kapacitásod, akkor próbáld ki, és ha tényleg működik, akkor boldogság van. Bár hozzáteszem, "csak" mikroszerver, de szerver, és valamiért az ECC-t találták ki bele, gondolom nem véletlen.

(#2869) tacsk0 válasza Mykroft (#2868) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Hat en is inkabb a biztosra mennek. Viszont hol sikerult ehez (8GB KVR16E11/8 kb nettó 13körül) hozzajutni?

(#2870) Mykroft válasza tacsk0 (#2869) üzenetére


Mykroft
tag

Egy boltos ismerőssel kerestettem, az is lehet, hogy ez jött egy beragadt készletből. Már rég volt, sajnos nem tudom a pontos forrást.

(#2871) Imco válasza tacsk0 (#2869) üzenetére


Imco
őstag

bruttó 14500-ért találtam 2 perc keresés után.

Üdv! Imco

(#2872) tacsk0 válasza Imco (#2871) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Ugyes vagy!
Megosztanad?!

[ Szerkesztve ]

(#2873) pap válasza Imco (#2871) üzenetére


pap
senior tag

Erre én is kiváncsi lennék. Max a 4GB megy ennyibe..

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#2875) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

Most kaptam meg, amit EMAG-ról rendeltem. 200W-os táp és a szokásos Entry kombó (G1610T és 4GB ECC). Valahol olvastam, hogy volt kérdés, de nekem így jött meg a DPD-től, 5 napra a rendeléstől számítva.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#2876) Imco


Imco
őstag

Reggel még meg volt. Google 4-5. találat volt erre:8GB KVR16E11/8 .
Most nem látom. Ha hazamegyek megnézem az előzménybe.
Valami hardver volt a lap címében, ha jól emléxem.

Üdv! Imco

(#2877) Imco


Imco
őstag

Közben megtaláltam.
2-3 napra ígéri a beszerzést.
Viszont nézem, hogy valami kis nyomi beetetős oldal, mert 28-ért van készleten.
Az ilyentől hányingerem van. Csak, hogy oda kattanj.
Itt.

Valaki megkérdezhetné, csak kíváncsiságból.
Mit mond? Hányadik mondatba kínálja akciósan a 28 ezrest?

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#2878) feeregon válasza Imco (#2877) üzenetére


feeregon
csendes tag

Most beszéltem velük, a beszerzésére nemet mondtak, de ajánlottak másikat 11580Ft áron igaz, hogy az csak 4GB, de "ugyanaz" ....

EgON

(#2879) godomir válasza Kiratheonly (#2875) üzenetére


godomir
csendes tag

Szia!

Köszi, én kérdeztem!
Már az új előlappal szerelt változatot kaptad emagéktól? (előlap közepén zöld kis négyzet, mint HPE logó)

(#2880) gerokrisz válasza godomir (#2879) üzenetére


gerokrisz
tag

Ha erre gondolsz ami itt van a kis képen, akkor elég érdekes a spec alatta. Mivel még mindig ezt írja "A wide choice of dual core and quad core Intel Pentium and Xeon® E3-1200 processors" viszont "Up to 64 GB of DDR4 ECC memory to handle a variety of workload demands" ezzel.

Eléggé mixelték a gen10-el. De, ha ez tényleg valid, és innentől ilyeneket fognak küldözgetni akkor elgondolkodom a frissítésen.

A gen10 nem kell az AMD miatt + ILO hiány, de egy frissített gen 8 még jöhet :) (de ha az ára annyi amennyi ide van írva (~180) akkor felejtős :) )

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#2881) Egon válasza CyberJedi (#2862) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem hangosnak tűnik, iaz, nincs egzakt összehasonlítási alapom. Aludni biztos nem tudnék vele egy helyiségben.
Van egy Zyxel NSA-320-am (még a régi legelső verzió), 2 db 3 TB-os WD Green vinyóval. Annak is hangos volt a ventije, de egyszerűen le lehetett szabályozni egy potméterrel (cca. 2300 RPM-ről 1650 RPM-re). Így halk lett, akár vele egy helyiségben is lehet aludni, az éjszakai csöndben kb. 2 méterről kezdve hallható, de olyan csöndben zúg, hogy csak 1 méternél közelebbről zavaró (igaz, egy könyves szekrény alsó polcán volt a nappali sarkában, és a szobaajtó rá van hajtva (nem teljesen, de eléggé) a szekrényre, ez sokat jelent).
A microservert ugyanúgy elhelyezve, de 4 db 4 TB-os WD Gold vinyóval, sokkalta hangosabb, pedig a venti nem pörög túlságosan.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2882) godomir válasza gerokrisz (#2880) üzenetére


godomir
csendes tag

Igen, erre gondoltam, pár hónapja már ezzel az új előlappal szállítják, de a belseje ugyanaz tudtommal.
Ezért is érdekes ez a spec bizony! Bár ez a 64GB DDR4 új chipsetet is jelent ami meg egy új gépet (típust), amit meg illene jelezni a terméknévben legalább egy v2-vel. Szóval érdekes! Meglátjuk mi lesz!
A Gen10 nálam felejtős. A HP ott spórolt rajta, ahol tudott. Semmit nem ad hozzá a termékhez (iLO, B120i) még a vinyó kereteket is kispórolták, ami -valljuk be- már a gen8-nál sem volt egy minőségi darab, de volt és a célnak megfelelt, most meg adnak 16 db csavart, amiket először a házból kell kicsavarni, majd utána a vinyókba. Vicc! A gép összes tudása a SoC-nak köszönhető. A marvel-es RAID vezérlő nem működik normálisan Linux és FreeBSD alatt, és jelenleg úgy néz ki, nincs (vagy nem működik) az AMD IOMMU, tehát a virtualizálás is kérdéses.

(#2883) Kiratheonly válasza godomir (#2879) üzenetére


Kiratheonly
tag

Igen, meg is lepődtem. Nem tudom, hogy másban van-e eltérés, mert még nem volt időm játszadozni vele.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#2884) Imco válasza feeregon (#2878) üzenetére


Imco
őstag

:))
Köszi!

Az összes ilyet kitiltanám a netről! :(((

Üdv! Imco

(#2885) M3kk válasza godomir (#2882) üzenetére


M3kk
őstag

Eleg egy google search az SKU ra (P9B70A) :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2886) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Olyan bajom van, hogy nem tudom lentebb vinni a ventillátor sebességét 25%-nál. Az SSD Raid0-ban van, a Raid controllerrel bootoltatom. FreeNAS-t szeretnék használni rajta és így egy kicsit hangos. Olvastam olyat is, hogy sikerült levinni 6%-ra a FAN speed-et. Valaki tud ebben tanácsot adni?

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#2887) M3kk válasza Kiratheonly (#2886) üzenetére


M3kk
őstag

Szia,

mennyi az Inlet Temperature?

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2888) Kiratheonly válasza M3kk (#2887) üzenetére


Kiratheonly
tag

Nem volt sok, 29C kb. Megoldottam azóta, lecseréltem ESXi 6.5-re, azóta 6%-on van a ventillátor. Úgy látszik, ez fekszik neki :).

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#2889) blokad válasza Kiratheonly (#2888) üzenetére


blokad
senior tag

6.5-tel nagyon rossz a disk performance, ha nem használod ki a plusz featureöket, akkor az 5.5 inkább jobb.

(Lecseréltem a 6.5-ös drivereket 5.5-re de 30 mb/sec-rol csak 50ig kuszott fel. 5.5-tel megvan a gigabites sebesseg a halozaton)

(#2890) Coyot válasza blokad (#2889) üzenetére


Coyot
őstag

Basszus énmeg ezzel szenvedek egy ideje. Gondoltam alapból 6.5öt rakok fel merthát az a legfrisebb ráasádul volt direkt HP gen8 verzió. Azóta is anyázom sokszor a hálózati sávszélt és nem éppen acélos az SSD-n levő tartalmak kezelése sem. Nem mondom hogy nagyon lassú, de hát ilyen 30-50 mega/sec az nudli a gigabites hálózaton.

Melyik image-t használod hozzá ha szabad kérdeznem? Lehet újrahúzom az egész kócerájt, mert ezért megéri. Úgyis ideje lenne mostmár bedobnom a Xeon 1265-t, akkor felhúzom ujra, szerencsére a VM-ek 6.0 kompatibilitásra készültek, mert nem tudtam ott sem miért szar a disk a performace - így csak próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#2891) Kiratheonly válasza blokad (#2889) üzenetére


Kiratheonly
tag

Tegnap másoltam 90-100MB/s-kel egy helyi LAN-ban levő szerverről, az OMV alá felcsatolt tárra, amit az ESXI-vel virtualizáltam. Szerintem nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#2892) blokad válasza Kiratheonly (#2891) üzenetére


blokad
senior tag

Bármit, bármilyen vm-mel próbáltam nekem 30-50 között megállt a sebesség. A driverek cserélgetésével is. Mint látod, a kollégánál ugyan ez a helyzet. Nekem az 5.5 megoldotta a sebesség 97-101 megára állt be. Ezek után én csak ezt ajánlom :)

(#2890):

HP féle 5.5 image-et.

(#2893) Kiratheonly válasza blokad (#2892) üzenetére


Kiratheonly
tag

Ha segít, akkor megoszthatom, hogy milyen lépésekben és összetevőkkel telepítettem fel a jelenlegi rendszert.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#2894) AiRLAC válasza blokad (#2889) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mindenki akinek SSD sebesség gondja van/volt ESXi 6.5 alatt: néha átnézhetnétek a VMware topicba is ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2895) Coyot válasza AiRLAC (#2894) üzenetére


Coyot
őstag

Néztem ezt én is már, de előtte azért készítek egy backupot a fontosabb rendszerekről :D

Jó tudni hogy van WMware topic :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#2896) Kiratheonly válasza Coyot (#2895) üzenetére


Kiratheonly
tag

Az enyém ilyesmi módon néz ki:

Nem módosítottam semmit rajta. A diskek mind a RAID vezérlőre vannak bízva, egyenként RAID0-os tömbben.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#2897) CyberJedi


CyberJedi
tag

Sziasztok, Gen8-ra BareMetal XPE installt szeretnék.
Minden simán megy - csak éppen a venti nem megy 25% alá, kizárólag, ha az Advanced Provisioning rendszer Storage menüjében állítgatom éppen a RAID tömböt - de ugye nem innen szeretném beállítani, hanem a Syno-ból.
Mindegy hogy AHCI vagy RAID módba állítom (vagy Legacy-ba)
1x sikerült 1db tartalék vinyón egy Raid tömböt létrehoznom a HP menüiben, utána boot a Syno-ba (XPE) és halk volt a venti, 6% körül.
De második boot-ra visszatért a 25%.
Ez az őrületbe kerget.
Van erre megoldás??

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#2898) Galopp válasza AiRLAC (#2894) üzenetére


Galopp
tag

Eddig jó, de Gen8-as szerveren ez lényegében kinyírta a HP speckó esxi-képéből készült telepítésemet...

(#2899) blokad válasza AiRLAC (#2894) üzenetére


blokad
senior tag

Látogatni szoktam, hidd el, lévén munkám szerver része is. :)
Ebből kifolyólag nem is vagyok hozzá annyira hülye, talán.

Mind-mind végigzongoráztam ezeket, de a diszk műveletek nem csúsztak 50 megánál feljebb.

(#2900) AiRLAC válasza blokad (#2899) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hmm nekem segített és 100-200mega körül ír/olvas most. Mondjuk nem Microserver az is igaz ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.