Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) makro válasza djgeg (#1550) üzenetére


makro
aktív tag

Túl szép hogy igaz legyen :D

(#1552) llacee válasza makro (#1548) üzenetére


llacee
őstag

Meg 25e fizettem 2 eve egy 40L microserver rol cserere 2020T re. Utolag nagyon jo uzlet volt. :) Persze azota kicsit kidomborodott a konfig.

[ Szerkesztve ]

(#1553) Snoop-y válasza jaszy91 (#1549) üzenetére


Snoop-y
veterán

Parancsolj:

klikk

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1554) jaszy91 válasza Snoop-y (#1553) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Már megoldottam, sikerült, köszi :D

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#1555) Haugland


Haugland
aktív tag

sziasztok,
Bocs, az amatőr kérdésért (sok ilyenem lesz még szerintem), de milyen átalakítóra lenne szükségem, ha az ODD helyére szeretnék betenni egy SSD-t?
A SATA kábel oké, de a tápfeszültségkábelt hogyan alakítom át a DVD meghajtó típusáról HDD-re?

(#1556) radi8tor válasza Haugland (#1555) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valahogy így.
De lehet más másképpen oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1557) gyiku válasza Haugland (#1555) üzenetére


gyiku
nagyúr

en egy ilyennel oldottam meg.

hüllő

(#1558) Haugland


Haugland
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :R

(#1559) cucuska79


cucuska79
tag

Vagy ha tudsz forrasztani, én úgy oldottam meg, hogy egy floppy meghajtóból kiforrasztottam az aljzatot és egy rossz tápból meg kivágtam a SATA csatlakozót :-)

(#1560) Haugland válasza cucuska79 (#1559) üzenetére


Haugland
aktív tag

Holnap már átvehetem az ipon-nál a rendelésemet, így az lesz a befutó ;)

Úgyhogy 'sajnos' már minden szükséges hardverelem megvan, hogy mehessen az ESXI telepítés + win7 és Xpeno virtuális gépként... ettől úgy félek mint az állsat...de hát ez va, neki kell(ene) állni egyszer ;)

(#1561) djgeg


djgeg
őstag

Nem feltétlen ide tartozik, de valakinek van tapasztalata HP PS1810-8G vagy HP PS1810-24G vel kapcs?
Tudnék most szerezni k jó áron (garisan) 1 et, de nem tűnik egy vadállatnak switch nek amúgy :D , de ez a beépített gen8 szerver figyelés meg miegymás egész érdekesnek tűnt.

ui.: Plusz azért a Next Business Day gari, elég OP.

[ Módosította: radi8tor ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1563) Bear


Bear
aktív tag

Ismét lehet értelmes áron kapni....

(#1564) radi8tor válasza Bear (#1563) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha olyan jól moddolható lenne, mint Gen7 volt már rég cseréltem volna Gen7-et.
Nekem 5 HDD + SSD van benne, ezt Gen8-al nehéz/drága lenne megoldani.

⭐ Stella

(#1565) makro válasza Bear (#1563) üzenetére


makro
aktív tag

Ahogy megfigyeltem, érdemes naponta többször nézegetni az árakat. 2 héten belül 1x biztos ki lehet fogni egy ilyen akciót, amivel kb 20-25K maradhat zsebben :K

(#1566) radi8tor válasza makro (#1565) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy ez akció lenne. Pusztán épp készleten van a gép abban a nagykerben, ahonnan iPon hozza.
Januárban, márciusban, áprilisban és májusban is volt készleten ennyiért.

⭐ Stella

(#1567) Bear válasza radi8tor (#1564) üzenetére


Bear
aktív tag

Nekem itthonra elég lesz a 4HDD+1SSD felállás, azt még könnyű összehozni. A munkahelyemen egyébként én is üzemeltetek egy N40L-t. (P410 + BBWC + 5 HDD + 1 SSD). Itthonra még gondolkozom egy P410 beszerzésén, Ebay-en már 15k-ért találtam aksisat.

(#1565) makro
Ez volt a technikám :) Itt ráadásul beállítható, hogy adott ár alatt küldjön email-t, végül így értesültem róla.

(#1568) radi8tor válasza Bear (#1567) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Majd egyszer váltok, ha 4TB lemezeket tudok venni hozzá. Akkor megérné átköltözni rá. :)

⭐ Stella

(#1569) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek..
Egy 2GB-os micro sd -re feltelepítettem az ESXI6 -ot.
Az ODD helyére egy 120Gb-os SSD van kötve és a tárhelyeken pedig 2x3TB vinyó van.
Nem vagyok járatos az ilyen dolgokban (telepítés, beállítások, stb..) de ez gondolom másodpercek alatt egyértelmű is lesz számotokra :)

Szóval azt szeretném megvalósítani, hogy az SSD-n legyen 2 virtuális rendszer:
-Az egyik egy Win7 32bit (ez lenne a mindennapos gép netbankra, youtube, böngészés, win specifikus alkamazások)
-a másik pedig egy Xpenology lenne (torrent, családi fotó biztonságos tárolása, stb)

A problémám az, hogy ha belépek az asztali gépre letöltött vSphere alkalmazásba, akkor ott nem látom se az SSD-t sem pedig 2x3TB vinyókat :((
Az láttam már valahol, hogy az SSD -nél javasolt lenne valamilyen beállítást engedélyezni vagy épp tiltani, mertkülönben gyorsan tönkremegy az SSD, de jelenleg egyik meghajtót se látom csakis a a MicroSd-t, amire az ESXI-t telepítettem :(

(#1570) djgeg válasza Haugland (#1569) üzenetére


djgeg
őstag

Fúúú hát vannak itt gondok.
1."Egy 2GB-os micro sd -re feltelepítettem az ESXI6 -ot."
Lehet, hogy a minimum SD-/USB méret az 1GB amit ír a vmware, de hidd el 4-8 GB osal jobban jársz.

2. Először is fogtad magad és lazán RAID kártya konfig nélkül csak úgy fellőtted rá a vmware-t és uccu neki?
[ilyet nem láttál? :|]

Egyébként:
Mit akarsz kivitelezni?
Tényleges fizikai disk mappelést? [youtube]
[Raw Device Mapping for local storage]
Ha két VM lesz egy SSD-én akkor kb értelmetlen max akkor van értelme, hogy ha a Xpenology nak oda adnád egy az egyben a 2x3TB HDD-ét.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1571) Haugland válasza djgeg (#1570) üzenetére


Haugland
aktív tag

Xpenology blogból indultam ki, ahol próbáltam "good parctice" megoldásokat keresni..
A célom, hogy kiválthassam az otthoni öregecske asztali gépet, régi dlink nas-t, stb...
Azt szeretném, ha lenne egy gépem, ami megbízható és biztonságos is.
Amire szükségem lenne:
-> egy NAS (torrentezés és fotók tárolása biztonságosan) (XPENOLOGY)
-> egy 32bit-es Win7 amin az alapvető napi dolgokat intéznénk (böngészés, MS word/excel, netbankolás, Rossmann/DM fotóelőhívó alkalmazás futtatása)
-> eredetileg szerettem volna még 2 gépet plusszban (egyikre egy IDEs SAP rendszert telepíteni a másikra pedig egy Ubuntu-t, csakhogy ismerkedjem a linux-val) de ezekről lemondtam már és csak a legalapvetőbb dolgokat szeretném elérni egyszer végre.

A Xpeno fórumon is azt javasolták amit Te is említesz -> odaadni a 2x3TB-ot (raw-ban?) a xpenologynak.
Na ezen a részen már elvesztem, de eddig sem jutottam el.

Viszont a MicroSd kártyaméret problémát értem :DD így azt orvosolom is.
A telepítés már menni fog, mert azon átjutottam ma délelőtt (a 4GB ram hibaüzenetet sikerült megoldani és továbbjutni a telepítéssel, amíg megérkezik a többi ram)

(#1572) makro válasza djgeg (#1550) üzenetére


makro
aktív tag

Aqua a megrendelés után 13 nappal még nem tudta beszerezni a microservert... ( szval nem mondták le ) csak nekem lett elegem, megrendeltem most rbx-ről.

(#1573) djgeg válasza makro (#1572) üzenetére


djgeg
őstag

:U Az is komoly :D

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1574) lajos75


lajos75
senior tag

Újra kapható 53e.-ért HP ProLiant MicroServer Gen8 az Ipon-nál :)

(#1575) Haugland válasza djgeg (#1570) üzenetére


Haugland
aktív tag

Annyi kérdésem lenne ismét, hogy ha van rá lehetőséged és kedved, akkor átfutnád ezeket a lépéseket és megköpködnéd? (Tudni szeretném, hogy holsántít még)

1, 2db HDD először RAW -ba formázva mindenféle telepítés nélük
2, Esxi egy 16Gb -kártyára megy
3, 2db VM létrehozása az SSD-n (egyik a Win7 a másik pedig a xpenology számára)
4, Xpeno-nak odaadni a 2db HDD-t
5, Win7 használná az SSD tárhelyét (itt nem lenne tárolva semmiféle fontos adat)

Kérdések:
1, Az SSD-vel mit kellene csinálnom, hogy azt is lássa az ESXI? Nem kell annál valamilyen specko beállítás? Vagy azt us csak simán adjam hozzá RAW-ként?

2, Későbbiekben hozzáadható-e még újabb HDD RAW-ként és odaadható-e a Xpeno-nak?

3, Mi van akkor ha beüt a ménykű és vakamelyik rendszer összefossa magát? Ez az összeállítás mennyire redundáns? A Xpeno tárhelyein lenne a családi foto/video mentés és a torrentezés is egyaránt.
Ha összeomlik az ESXI vagy a Wpeno vagy az SSD romlik el és cserélnem kellene, akkor ezek az adatok mennyire veszhetnek el?

[ Szerkesztve ]

(#1577) Blaise válasza GrofUr (#1576) üzenetére


Blaise
veterán

Egy ilyen konfig Windows Serverrel mennyire megy jól?

(#1578) radi8tor válasza Blaise (#1577) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tök jól szerintem. N36L is jól ment már vele.

⭐ Stella

(#1579) bon válasza Blaise (#1577) üzenetére


bon
őstag

Jól megy, virtualizálni nem mernék a celeron procival, de fájl szerver funkció jól fut rajta. Win2012r2-öt használok kettőn is, igaz abból az egyik már corei3-as procival és 8gb ram-al üzemel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1580) Blaise válasza bon (#1579) üzenetére


Blaise
veterán

Virtualizációhoz lehet hogy akkor jobb lenne egy Xeon procis verzió, vagy egy Dell T20?

(#1581) bon válasza Blaise (#1580) üzenetére


bon
őstag

Én a xeon procira szavaznék.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1582) Blaise válasza bon (#1581) üzenetére


Blaise
veterán

Közben rákerestem, szinte mindenhol csak az 50-60 ezres Celeron verzió van, egyedül az emagnál van Xeon procis 135ezerért, az már egy kicsit sok érte szerintem... ráadásul csak 2 magos :)

(#1583) djgeg válasza Haugland (#1575) üzenetére


djgeg
őstag

1, a raid kártya beállításainál állítsd mind kettőt raid 0 ba külön külön és így hozz létre logikai lemezeket (így fogja látni a vmware és oda fogod tudni adni raw ban a már linkelt leírások alapján)
2, ok (még ha meg is hal a microsd vagy usb a legkisebb dolog felhúzni újra a vmware-t és a vm-eket hozzáadni újra, de amúgy a telepített vmware-ről vagyis amire telepítetted lehet csinálni egy az egyben copy-t miután beállítottad vannak erre progik és ha meghal csak bedugod)
3, a helyedben vennék még egy ugyan olyan SSD-t és betenném a a szerverbe. Mivel csak 2 másik HDD-t használsz így lesz neki hely. Simán be tudod tenni a caddy nélkül is nálam is így van vagy ha kell akkor vegyél egy adaptert 2.5-3.5 re és így bemegy a caddy-be
3.2, az SSD-ket raid 1 ben rakd be a raid kártya varázslójába és hozz létre így egy logikai lemezt. VAGY ha 1 SSD akkor raid 0.
4, yep
5, az SSD tartalma igen is fontos mivel a xpeno is ezen lenne. Egy plusz SSD-vel meg lehet oldani a problémát.

Kérdések:
1, Raid 1 ha kettő van (mind kettőt kijelölve) raid 0 ha csak egyet akarnál használni. (de ha már van raid kártya tedd be a helyére)
2, Hozzáadható, de a fenti javaslat alapján ki lenne töltve a hely. Ha nem akarod úgy ahogy írtam akkor simán beteszel egy lemezt, raid kártya varázslóban kijelölöd raid 0 azt vmware-ben hozzá mappeled.
3,Pont a redundancia miatt ajánlottam a 2 SSD-t
a, Vmware elhal. Fogod felrakod újra egy USB/microsd-re, VM-eket hozzáadod a SSD storageból aztán kész. (oké talán networkot kell állítani de amúgy ennyi)
Vagy ahogy írtam egy az egyben másolatot készíthetsz a már feltelepített és beállított Vmware-ről.
b, SSD elhal. Ha 2 SSD-d van veszel egy másikat berakod, raid kártya varázslóval újra nyomod az array-t és kész.
HA egy SSD- van akkor a VM-eknek lőttek és rakhatod fel őket újra. Persze készíthetsz másik helyre ezekről mentést és vissza húzhatod de macerásabb mint egy SSD csere. Vagy a Xpeno-ról készítesz konfigurális mentést amit nem tudom hogy kell én nem használom, de pl FreeNAS ról lehet és azt friss telepítés után rá lehet húzni.
c, HDD romlik el, ebben az esetben attól függ, hogy a Xpeno-ban hogy kezelted a Raid-et. Ha raid 1 akkor király hozzá adsz egy lemezt és újra nyomod az array-t
HA raid 0 akkor nem is volt redundanciád=adatvesztés.

Kérdés mi a fontosabb a nagyobb redundancia vagy az, hogy jobban bővíthető legyen és ha gáz van akkor szarakodni kell vele többet.
Megoldható kisebb redundanciával is de akkor vagy a VM-eket kell rendszeresen menteni másik helyre vagy magát a xpeno konfigot (még is az a fontosabb)

ui.: Vagy veszel egy alap RAID kártyát beraksz belülre 2 SSD-t (ODD áramból táplálva) és megmarad a 4 hely xpeno-nak. Én ezt tenném, így megvan a redundancia is és a bővíthetőség lehetősége.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1584) djgeg válasza Blaise (#1582) üzenetére


djgeg
őstag

Itthon most a legkisebb procis verzió 2 vm et vígan elvisz VMware el.
Amúgy én is tervezem a xeon proci beszerzését "E3-1270V2 " személyében Hardveraprón is lehet venni 35-45 e Ft körül. Ennek már kell egy aktív hűtő de az sem ördöngösség berakni. (vagy bios-ban korlátozod a procit és magasabb hőmérsékleten megy)

T20... én is néztem de Vmware támogatottsága sokkal jobb ennél a GEN8 as microservernél, még mindig jön ki rá frissítés a HP részéről gyárilag összerakott vmware telepítő személyében.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1585) Blaise válasza djgeg (#1584) üzenetére


Blaise
veterán

Egyelőre a Hyper-V jobban izgat :B

(#1586) djgeg válasza Blaise (#1585) üzenetére


djgeg
őstag

Az nem tudom hogy áll támogatottság terén, de nem hiszem, hogy probléma lenne vele.
A Gen 8 kisebb használt de értelmes raid kártyával hotswap, van iLO alapból (ami szerintem jó nagy plussz!).
Ahogy néztem olcsóbb bele normális ramot venni és olcsóbb használt xeon procikból is nagyobb a működő választék.
T20 nagyobb de bővíthetőbb, viszont csak belső hdd-k vannak hotswap még normális raid kátyával se (legalább is bontás nélkül) és tudtommal az iDrac csak plusz pénzért vagy egyáltalán nincs benne?!
Ha fontos a távoli managemet akkor iLO a te barátod a gen 8 ban.

Személy szerint játszogatásra és próbálgatásra inkább a GEN 8 microserver-t választanám, de nézzél még körbe hyper-v téren lehet jobb a T20 nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1587) Blaise válasza djgeg (#1586) üzenetére


Blaise
veterán

Hyper-V úgy tudom kevésbé válogatós.

Ez az iLO miben több mint egy sima remote desktop? :F

(#1588) djgeg válasza Blaise (#1587) üzenetére


djgeg
őstag

Az iLO maga a szerver távoli kezelését teszi lehetővé. Szinte bármit beállíthatsz rajta amit kell, frissítheted az alkatrészeket, akár reseteled vagy figyeled a szerót (vagy akrár statisztikákat és állapot jelentést is lehet vele küldeni igaz csak szerverre).
Plusz van benne "távoli asztal" akár webes akár vastag klienses így akár arra is használhatod, nem a windows RD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1589) Blaise válasza djgeg (#1588) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, rákerestem, de látok fizetős licenceket...ez az iLO alapból jár a géphez vagy fizetős?

(#1590) djgeg válasza Blaise (#1589) üzenetére


djgeg
őstag

Alapból benne van(alaplapi) csak license nélkül kidobál 40 secencét vagy ilyesmi a webes kliens. A vastag klienses console-al amúgy nem dob ki és így a RD megy.
Amúgy 20 USD körül lehet venni hozzá license-t ebay-en. Abba most nem menjünk bele mennyire legális az eredete, de megy és nem fog panaszkodni :D

Ha fontos az, hogy néha rá tudjál nézni a szerverre magára (hőmérsékletek health check), netán resetelni vagy bekapcsolni (az iLO-t tudtommal kikapcsolt áram alatt lévő szerveren is eléred) plusz távoli console-ra is használni akkor nem árt egy iLO vagy a T20 esetén iDrac, de a T20 nál külön kell egy olyan verzió amiben benne van (nem az alaplapon) és csak xeon-al megy. Ahogy néztem még a Gen8 vásárlása előtt.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1591) gyiku válasza Blaise (#1589) üzenetére


gyiku
nagyúr

ilo2 advanced licencet is megeszik, amit talalsz orosz oldalon googlevel.

hüllő

(#1592) bambano


bambano
titán

ezt a microservert milyen procival lehet megvenni, ami a legerősebb? nem szeretném magam barkácsolni.
kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1593) radi8tor válasza bambano (#1592) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt a teljes paletta.

(Pre-configured Models)

Performance Model

HP ProLiant MicroServer Gen8 E3-1220Lv2 1P 4GB-U B120i Non-hot Plug SATA Server

819187-001

Processor
(1) Intel® Xeon® E3-1220Lv2 (2.3GHz/2-core/3MB/17W) Processor
Cache Memory
3MB (1 x 3MB) L3 cache
Memory
4GB (1 x 4GB) PC3L-12800E DDR3 UDIMM

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1594) bambano válasza radi8tor (#1593) üzenetére


bambano
titán

kösz, ennél combosabbat is legyártanak, vagy azt magamnak kell tákolni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1595) radi8tor válasza bambano (#1594) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, ez a max belőle (4 féle CPU-val szerelik csak gyárilag).

⭐ Stella

(#1596) djgeg válasza bambano (#1594) üzenetére


djgeg
őstag

Amit néztem az a E3-1270V2 (nincs ilyen verzió, venni kell pluszban) amit még futtatnak páran a passzív hűtővel csak le van korlátozva a BIOS-ban.
Egy proci csere nem nagy tákolás, igaz aktív hűtő nélkül fog azért melegedni. :)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1597) Blaise válasza radi8tor (#1593) üzenetére


Blaise
veterán

Annak mi az oka, hogy csak az emagon van itthon Xeonos modell?

(#1598) bupemko válasza Blaise (#1597) üzenetére


bupemko
senior tag

Gondolom magyar nagykereknél elfogyott/nem rendeltek? :F Emag meg ugye román...

(#1599) bambano válasza djgeg (#1596) üzenetére


bambano
titán

értem, de melóhelyre kellene, számlával, garival.
ha a bolt rakja össze, akkor a számlára ráírhatja, hogy x forint meló, kifizetik. nekem nem.
ha a bolt rakja össze, és nem megy, akkor van hol gariztatni. ők elsőre eltalálják a hűtőt is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1600) Snoop-y válasza bambano (#1599) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem fogjak belerakni a nagyobb procit (mint amikkel lehet gyarilag kapni) mert azt a HP mar nem tamogatja es ugrik a gari...

Amugy ha megmondod mire kell akkor be tudjuk loni kb hogy eleg lesz e ra eleg sokan nyustoljuk kulonbozo felhasznalasi teruleteken.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.