Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) kiskakas válasza Gabesz84 (#2800) üzenetére


kiskakas
senior tag

(#2802) Gabesz84 válasza kiskakas (#2801) üzenetére


Gabesz84
őstag

ezt már láttam, de múlt hét óta 0 komment érkezett. Kinéztem már az MSI megoldását, mondjuk nem sietem el mert amíg nincs 4k TV-m addig annyira nem fontos.

(#2803) Pelican válasza Gabesz84 (#2802) üzenetére


Pelican
őstag

És mire tervezed használni ezt a kártyát?
(Gondolom nem filmnézésre, mert arra van sokkal jobb, olcsóbb megoldás.)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2804) PpenoO válasza Pelican (#2803) üzenetére


PpenoO
őstag

Mint például? (ami viszi az aktív 3D-t és 4K-t is)

[ Szerkesztve ]

(#2805) kiskakas válasza PpenoO (#2804) üzenetére


kiskakas
senior tag

en pl jatszom is a gepen, (corei3+ ati 6570 ), 1030 fele annyit fogyaszt 30w, mint az ati,enis gondolkozom cseren

(#2806) Gabesz84 válasza Pelican (#2803) üzenetére


Gabesz84
őstag

TV-re van kötve és 0-24-ben megy. Főleg médialejátszó és NAS-ként van használva. Most hd 6450 van benne, de ennek vannak limitációi (h265 hardveres dekódolást nem tud pl), ami miatt a gen8-at is vettem a gen7-es helyett. Az ebben lévő pentium G2020t elintézi még erőből, amit az athlon neo nem tudott.

Játékra van xbox, meg egy öregecske PC.

(#2807) sanzi89 válasza sanzi89 (#2783) üzenetére


sanzi89
addikt

Mégse volt jó a fenti felállás, mert hiába csináltam GPT lemezt, hiába volt UEFI módban a telepítő nem tudott 2TB-nál nagyobb partíciót kezelni az a 'HDD' - csak azért idézőjelbe, mert ugye ez egy RAID10 tömb - amire a rendszer lett telepítve. Így meg pont arra nem alkalmas, mint amire vettem.
Szóval minden vissza RAID0 optika noti hdd+RAID10 4DB WD RED. BIOS-ban kikapcsoltam, hogy leálljon, ha túl magasnak álmodja a HDD hőfokot, bár így akkor se fog leállni, ha más túlmelegszik. Most lehet még örülnék is neki, ha megsütné magát a picsába. Felkonfiguráltam az iSCSI lemezeket, bekúrtam a szerver szobába, soha többet ne is lássam.
Drága tapasztalatszerzés volt...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2808) sanzi89 válasza sanzi89 (#2807) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, és egy valami még eszembe jutott. A melóhelyen van több selejtezett HP Pro 3010 SFF asztali konfig, bennük Seagate ST3500418AS - HP Spares NO: 586720--001 - merevlemez. Gondoltam ha már a HP gyárilag ilyen HDD-t választott, ez hátha kompatibilis ezzel a szerencsétlenséggel. Kis moddingolás után a 3.5-ös meghajtót beraktam az ODD helyére - még szerencse, hogy SLIM verzió és csak 2 cm vastag és nem 2.5 cm mint egy átlagos HDD, így is kb 1 mm-en múlik a dolog -, iLO izzít és mit látok?

Végre a valóságot mutatja az iLO a HDD hőmérsékleténél és a venti sem teker állandóan 70%-on és nyomja el egymaga a fél szerverszobát...

Szóval ha valaki ezt a gyönyört szeretné használni, akkor NE ismétlem NE válassza a következő HDD-k egyikét sem, mert nem olvassa helyesen a SMART adatokat a kicsike, és 50-60 fokosnak érzékeli a 30-35 fokos HDD-t:

Hitachi HTS542516K9SA00
Hitachi HTS545050A7E380
Western Digital WD3200BEKX
Western Digital WD3200LPVX

És még ki tudja melyik típusét nem olvassa helyesen...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2809) Krix válasza sanzi89 (#2808) üzenetére


Krix
őstag

Mai tanulság: nem HP-től származó hardver nem feltétlenül működik a microserverben megfelelően.

Nálam hasonló volt a felállás: SSD a dvd helyén + 4 HDD. OS egy pendrive-on. Nekem egy évig ment gond nélkül, aztán eladtam.

If it is not broken then don't fix it!

(#2810) Tsory


Tsory
tag

(#2811) Egon válasza Tsory (#2810) üzenetére


Egon
nagyúr

Visszatér a HP az AMD-hez? Újabb érv, hogy legközelebb ne microserverben, hanem épített home sercerben gondolkodjak... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2812) Mate válasza Tsory (#2810) üzenetére


Mate
nagyúr

Nagyon meg kell becsülnöm a gen8-at, mert több szempontból se tetszik a gen10. Pláne ILO hiánya a legfájóbb...

[ Szerkesztve ]

(#2813) sanzi89 válasza Mate (#2812) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez így tényleg nagyon harmatos...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2814) Tsory


Tsory
tag

Béta teszt:

link

A CPU elég jónak tűnik, a 32 GB RAM is csábító, de az ILO nekem is hiányozna.

(#2815) kiskakas válasza Tsory (#2814) üzenetére


kiskakas
senior tag

a prociban tenyleg van kakao..az ar lesz kerdeses. ilo kartyat gondolom pcie-t lehet bele venni majd

(#2816) sanzi89 válasza kiskakas (#2815) üzenetére


sanzi89
addikt

A szerver bolti árának feléért...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2817) bugizozi válasza Mate (#2812) üzenetére


bugizozi
őstag

Érthetetlen, hogy ha egyszer valami jó és tetszik a népnek, (iLO) akkor azt a következő verzióból miért kell kivenni?! :F

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2818) Fifi válasza bugizozi (#2817) üzenetére


Fifi
őstag

Pont ezért: megtetszett -> hiányzik -> plusz felár ellenében majd megveszi
Megvolt a beetetés ..

(#2819) envagyok válasza bugizozi (#2817) üzenetére


envagyok
veterán

Nem inkább eddig mindenki szidta az ilo-t mint potenciális problémaforrást?

(#2820) bugizozi válasza envagyok (#2819) üzenetére


bugizozi
őstag

Ez hasonló kérdés, mint ez: [link]

Akinek működik az nem ír ide ezzel kapcsolatban, csak akinek nem :D
Én egyszer beállítottam, néha ránézek, köszöni szépen jól van :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2821) envagyok válasza bugizozi (#2820) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem sincs gondom vele, de tény, hogy az ILO-t kevesen használják ki, és bizony elromolhat.

(#2822) godomir válasza Tsory (#2810) üzenetére


godomir
csendes tag

Köszi! :R
Most, hogy nézegetem a specifikációt, van rengeteg pozitívum és negatívum is számomra.
Pozitív, a 32 GB RAM (ebbe vegyen valaki ma egy 32 gigás unbuffered ECC kitet :D ), az öreg Matroxhoz képest brutális videoteljesítmény, a két PCIe slot (még ha ezek egyike sem x16).
Negatívum számomra az iLO, az Intelligent Provisioning és a microSD slot hiánya és a kevés op. rendszer támogatás (ami valószínűleg bővülni fog a későbbiekben, kérdés mennyire akarják erőltetni a ClearOS-t).
Az AMD SoC miatt nincs CPU Upgrade = kevesebb moddingolós móka

és az előlap, ami régen bezzeg ajtó volt...

(#2823) Gabesz84 válasza envagyok (#2821) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nekem spec nem hiányzik az ILO, meg a ventivezérlése sem :)

(#2824) Galopp


Galopp
tag

Sziasztok!
Beruháztam egy kicsikére amíg alacsony volt az ára a napokban. alap proci, alap memória.

Azon gondolkodom, hogy ESXi alatt két rendszert futtatnék. Egy windowst (valószínűleg 7-est) torrentezni, és egy XPeno-t. Most még vincsi nélkül tesztelem. ESXi (HP által módosított) végül felment a 4GB-nyi memória ellenére (amit ő kevesebbnek lát). Most egy 16GB-os MicroSD-n csücsül. Nyilván kellene egy virtuális gép is, de még nincs benne semmi vinyó.

Kérdésem, hogy a memóriakártyán most fennmaradó használatlan területet meg tudom-e prtícionálni FAT32-nem vagy NTFS-nek, vagy bármiolyen rendszernek, hogy azon legalább az XPeno bootloaderje megpihenhessen (ahogy a VMWare-s megoldás esetében)

Később egyébként az a tervem, hogy az optikai meghajtó helyére berakva egy SSD-t, arra települne az ESXi, és a maradék hely partícionálva a virtuális gépek fájljainak. A négy vincsiből pedig kettő oda lenne adva a win-nek, kettő pedig az XPeno-nak. Ez életképes,vagy mivel a vincsik egy vezérlőn vannak, ez esélytelen?

Azt láttam, hogy van köztetek, aki virtuális gépekkel operál a vason. Némi infót így hátha kapok én is. :-)

Köszi előre is!

ui.: Elfelejtettem írni, hogy azért kell a win-es gép is torrentezni, mert egyszerűbb az 1000+ torrentet úgy seedben hagyni, hogy az utorrent fájljait és a mögötte levő adatvincsit csak simán ártakom az új gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#2825) Mate válasza godomir (#2822) üzenetére


Mate
nagyúr

Az előlaphoz nem tudom minek kellet hozzányúlni.

Árazásra leszek kíváncsi. Van pár tényező, aminek lefele kellet nyomni az árat.

(#2826) pap válasza Galopp (#2824) üzenetére


pap
senior tag

Miért pont Windows 7?
Miért nem akkor már Windows 10 torrentre?

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#2827) godomir válasza Mate (#2825) üzenetére


godomir
csendes tag

Az árakra én is kíváncsi leszek. Főleg X34## -s változatokéra.

(#2828) Imco válasza pap (#2826) üzenetére


Imco
őstag

Igazából ez Galoppnak íródott. :)

Privát véleményem szerint akkor már felesleges a win is.
A torrentet 100-ra kiszolgálja a xpeno. Nem kell semmi + csak egy xpeno pd.
Lehet, hogy egyszer kényelmetlen a seedbe állítás, de utána minden megy békésen tovább.
Egyébként én is nem régiben váltottam.
A fájlokat felmásolva a TM simán ellenőrzi és berakja seedbe.
Persze nagy mennyiségnél ez egy pici ideig eltart, de bőven megéri szerintem.
Legfeljebb legendből elit leszel 1 hónapig. :) ;)

**********
Ja és ez multi-multi boot PD - ha jól értelek- egy rémálom lehet, mert a xpeno PD-n kapásból 4 partició van aminek egy része ki tudja milyen fájl rendszer.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#2829) llacee


llacee
őstag

Hat akkor marad a gen8 reszemrol.Egy 2.5 v 5gbps dual kartya elfert volna.A nem cserelheto raadasul amd megint nagy minusz.En 3 ev alatt max 3x vettem ki pucolni meg mem cpu cserere minden mas ilon keresztul meg rdp.

(#2830) Mykroft válasza Galopp (#2824) üzenetére


Mykroft
tag

Esxi az sd kartyara, ssd pedig darastore. Igy a teljes ssd megmarad virtual gepek tarolasara, es az sd kartya hely sem marad kihasznalatlan.
A plusz hdd-ket meg utana atadod a virtualgepeknek, es kezitcsokolom.
Torrent miatt en sem tartanek egy plusz windows, ha ott egy nas, ami ugyan ezt tudja.

(#2831) godomir válasza llacee (#2829) üzenetére


godomir
csendes tag

Részemről is, még jó ideig biztosan.
Most, hogy kicsit utána olvastam, nem tartom rossznak ezeket az Opteronokat, a teljesítményük a fogyasztásuk tekintetében elég jónak tűnik. Az X3216 -os modell azért korlátozott (max 1600 Mhz -en fog menni benne bármilyen DDR4) és a teljesítménye sem olyan parádés, úgyhogy az X3418 és X3421 amik az érdekesebb modellek lesznek és értelmesebb alternatívák a Gen8 cserére.
Az árcédulán fog múlni a végén minden, mert bár alap a 8 GB RAM, ha valaki 32-t szeretne, annak jelenleg 110-120e forintot kell kicsengetni, ugyanis annyiért mennek a DDR4 32GB ECC kit-ek. :DDD
Úgyhogy igen, jó ideig marad még a Gen8. :)

(#2832) llacee


llacee
őstag

Az Árak 460€ tól indulnak x3216, 8GB

(#2833) hl225 válasza Mykroft (#2830) üzenetére


hl225
tag

Mi az SSD használatának javasolt módja?
ESXI 6.5 és xpenology-t szeretnék használni.
A virtuális gépen az ssd negyedét mint virtuális merevlemez beállítottam. Így már lehetett telepíteni az xpenologyt. A további merevlemezek csatlakozását követően, a fenti virtuális meghajtó gondolom maradék részéből létrehoztam egy új (önálló) kötet is. És ezután már be lehetett állítani, hogy a csomagok ide települjenek.
A gondom az ssd cache-el van, mert nem engedi a kötet kiválasztani, illetve nem lát ssd-t.
Mit kellene máshogy beállítani, talán virtuális ssd-t kellet volna kiválasztani/létrehozni merevlemez helyett?

(#2834) Mykroft válasza hl225 (#2833) üzenetére


Mykroft
tag

Az xpnelo .img betallozhato elvileg (5.2 biztosan), es indithato a virt gep a gyari imgbol. Elotte, hogy az ssd-t, hogy osztottad fel, azt nem igazan ertem, de lesznek itt tolem tapasztaltabb esxi-sek is.
Nalam a felallas: sd kartya=esxi boot, ssd virtual gepek taroloja (datastore), minden gep csak lemezkep fajlokat kap, es a hdd-k is egy virtualis .img fajlbolt erhetoek el, igy tudom a teljes lemezt odaadni az xpenonak, cpubol hianyzo virtualizacios kepesseg miatt. Ha tudna a cpu a vt-d technologiat (asszem ez hianyzik), akkor a teljes vezerlo atadhato lenne.

(#2835) Galopp


Galopp
tag

(#2826) pap:
Elsősorban azért, hogy ne kelljen aggódnom, mikor indul újra a gép, mert épp frissített egy Flashplayer-verziót.. :-)

(#2828) Imco:
Igen, valóban az lenne a tiszta megoldás. De a tisztán XPEno megoldás rendszerszinten nem játszik, mert adódnak alkalmak, mikor kell egy egyszerű virtuális gép, és ha ott a HP, akkor inkább azon fusson.
Egyelőre agyalok a torrentek Syno-ra költöztetésén, mert tényleg egyszerűbb lenne utána az élet, de az út hosszú és rögös.
Csak mert tegnap este pl újra kellett húznom az egész rendszert, és el sem tudom mondani, milyen jó volt látni, hogy csak megkapta a régi betűjelét a két torrentes vincsi, az uTorrent könyvtára, simán átmásolva, és mintha mi sem történt volna...

(#2834) Mykroft:
Jól értem, hogy konkkrétan a vicsit egyesével nem tudják megkapni a virtuális gépek? Vagyis az aktuális vincsin létre kell hozni egy virtuális meghajtól Max méret mínusz 5-10MB-nyi mérettel és ezt kapják meg?
Csak mert így ugrik a Syno nagy előnye, vagyis hogy figyelmeztet, ha ki akar halni a vincsi alóla...

Szóval még az is lehet, hogy ugrik az ESXi projekt... De még agyalok egy sort.. :-)

(#2836) Mykroft válasza Galopp (#2835) üzenetére


Mykroft
tag

Jól érted, igaz, ezt úgy modom, hogy nem tudom, milyen cpu van a gépedben, csak tippelek a 4GB ramból, hogy a celeronos verziód van.
Hogy kicsit leegyszerűsítsem a dolgot, megmutatom ezt a leírást. Minden fontosabb részletre kitér, és indulásnak nagyon jól használható.

Én az RDM diszk megoldást javasoltam, és használom is, de sosem néztem, hogy hiányzik-e belőle 5-10MB. Szerintem nem hiányzik, mert a lemez felületére direkben mutató img fájlt hozunk ilyenkor létre.
És igen, a hátránya, hogy a virt.gép nem látja a lemez smart adatait.

(#2837) RazoR


RazoR
veterán

Jövőhéten rendelek méretre gyártott porszűrőt a Gen8 elejére, érdekel valakit?

(#2838) Fifi válasza RazoR (#2837) üzenetére


Fifi
őstag

Érdekelhet ... :U
Milyet, honnan, mennyiért? :DDD

(#2839) PpenoO válasza RazoR (#2837) üzenetére


PpenoO
őstag

Nagyon poros helyen fut az enyém, fél éve volt szétszedve, gondoltam kiporszívózom. Nem nagyon volt mit. Pont, hogy az ajtó szellőzője tömődik el a legjobban, azt hetente tisztítom. Kinyitva nagyon finom por ül le a merevlemez szellőző rostélyaira, azt havonta szoktam pucolni. Emellett még a popóján szokott csomósodni a por a ventilátor és a videokártya szellőzőnyílásai környékén, azt is elég havonta takarítanom.

Bár jobban meggondolva....

Az hagyján, hogy poros helyen üzemel a szerver, de tetőtérben és itt .urva meleg van (+26 fok nyáron). Tegnap dög meleg volt és pörgettem a procit rendesen (1220v2 50-70%on ment 2 órát passzív gyári hűtővel), hangos is lett miatta a szerver, procihőmérséklet 62 fokon tetőzött, ventilátor 45%on pörgött :). Lehet illene beizzítani egy Akasa hűtőt a gyári helyére és akkor lenne már létjogosultsága egy porszűrőnek :).

Meddig kell leadni a rendelést és mennyibe fájna?

[ Szerkesztve ]

(#2840) RazoR válasza PpenoO (#2839) üzenetére


RazoR
veterán

Pontos összeget most nem tudok mondani, mert le kell mérnem, legyártani a méretezett rajzot, és lee-mailezni az árát. Akit érdekel írjon privit, hogy legyen egy darabszám, a szállítási díjat összedobjuk, annyi a para, hogy EU-n kívülről jön és van egy limit összeg ami felett, már vámpara lehet...
Amint tudok árat, megírom mindenkinek.

(#2841) djgeg válasza PpenoO (#2839) üzenetére


djgeg
őstag

"(+26 fok nyáron). " Are you @&! kidding me? Az neked meleg? Csoda BP 100 éves szarban a legfelső emelten nyáron a hőmérő 35 fokot mutatott...

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2842) RazoR válasza Fifi (#2838) üzenetére


RazoR
veterán

Mindenki írjon privátot akit érdekel!

(#2843) PpenoO válasza djgeg (#2841) üzenetére


PpenoO
őstag

Nekem az, 35 fokos lakás számomra nem élhető lakóhely, persze a kényszer nagy úr...

Neked milyen szerver konfigod van és hány százalékon megy a ventilátorod ilyen szobahőmérséklet mellett?

[ Szerkesztve ]

(#2844) djgeg válasza PpenoO (#2843) üzenetére


djgeg
őstag

Pár microserver van itthon. A legtöbb gyári de van egy 1245V2-vel amin Noctua NH-L9i van rá "hegesztve" szóval így nem para.
Amúgy nem ez az átlag hőmérséklet nálam csak legutóbbi nyáron a kánikulában eléggé durva volt, csak azon akadt fenn a szemem, hogy a 26 fok nagyon meleg :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2845) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok.Csak szeretném kérdezni, hogy valakinek van e tapasztalata vagy tudja, hogy ebben a (
ProLiant MicroServer Gen8) miért mondják , hogy csak a 10600E-végződésű megy benne, és a 10600R-nem ezt nem értem miért.Köszönöm inden hozzászólonak a választ.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#2846) Gabesz84 válasza Whaazzup (#2845) üzenetére


Gabesz84
őstag

az R végű az registered, az E végű az csak ECC.
Registered ramokkal ez nem megy, mert nem támogatja.

(#2847) Whaazzup válasza Gabesz84 (#2846) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Rendben köszönöm a válaszod.ÜDv.

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#2848) Whaazzup válasza Gabesz84 (#2846) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Bocsi akkor még megkérdezném, hogy a DDR2-Sima ECC nem Fullos annál is z a helyzet,
PL.da 6400P-6400E-ha még erre lenne válaszod.ÜDV. :R

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#2849) Gabesz84 válasza Whaazzup (#2848) üzenetére


Gabesz84
őstag

nem teljesen értem a kérdést mert ebbe DDR3 kell, de DDR2 nél is ugyanez a helyzet.

(#2850) sanzi89 válasza sanzi89 (#2707) üzenetére


sanzi89
addikt

A floppy hülyeség megoldására megérkezett a következő alkalmatosság ebay-ről:
22pin 7+15 Pin SATA to 7Pin SATA DATA + 4Pin male FDD Floppy Power supply cable
Beraktam a szerverbe, reggel óta megy rendesen. Ha a hétvége is probléma mentes, akkor ajánlom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.