Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) balage25 válasza Krix (#1450) üzenetére


balage25
senior tag

Köszönöm a linket. :R

(#1452) M3kk válasza balage25 (#1451) üzenetére


M3kk
őstag

Vagy restartnal belepsz a iloba, es ott megnezed / kicsereled.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1453) cucuska79


cucuska79
tag

Sziasztok!

Az mitől van, hogy a server alján a leg sárgán villog? Megy, rá is tudok jelentkezni. Újraindítottam, akkor is.

(#1454) kammler válasza cucuska79 (#1405) üzenetére


kammler
senior tag

Rendszerlemezen nem lehet. illetve lehet, de kiveszi a pipát újra indításnál. nem rendszerlemezen ki lehet pipálni, úgy is marad. Igen, ez védelem.

(#1455) cucuska79


cucuska79
tag

Közben meglett a hiba. A rendszer ssd haldoklik. Smart hiba miatt villogott. Kingston hyperx kemény 1 év 3 hónapot bírt. Azért többre számítottam. Még jó hogy garanciális.

(#1456) Krix


Krix
őstag

Sziasztok,

Rakott már valaki több mint 16G ramot sikerrel a gépbe esetleg?

If it is not broken then don't fix it!

(#1457) radi8tor válasza Krix (#1456) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kereső szerint: [link]

⭐ Stella

(#1458) Krix válasza radi8tor (#1457) üzenetére


Krix
őstag

Köszi, ezt láttam, csak gondoltam hátha van siker azóta.

If it is not broken then don't fix it!

(#1459) Krix


Krix
őstag

Ezzel a hűtővel találkozott már esetleg valaki? 832667-001 Mennyivel jobb mint a sima alu? Beszerezhető valahol?

If it is not broken then don't fix it!

(#1460) bon válasza Krix (#1459) üzenetére


bon
őstag

140 dollár az usa-ban.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1461) kammler válasza cucuska79 (#1455) üzenetére


kammler
senior tag

Arra is lett telepítve a win. vagy migrálva lett? A defrag ki lett rajt kapcsolva amit feladatütemezőböl futtat autómatikusan? Elvileg SSD-re telepítve azt kikapcsolja. bár akkor se szabadott volna ennyi idő alatt megdöglenie.

(#1462) Krix válasza bon (#1460) üzenetére


Krix
őstag

Huh, hát az húzós.

If it is not broken then don't fix it!

(#1463) cucuska79 válasza kammler (#1461) üzenetére


cucuska79
tag

Előtte egy másik microserverben használtam, ment 24 ben. Még garanciális így lesz egy új. Defragot nem állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#1464) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! A G1610T procival szerelt változattal tudna nekem valaki egy TrueCrypt benchmark-ot nézni? Előre is köszönöm, ha valaki megtenné.

(#1465) wardemi


wardemi
senior tag

Üdv,

Lehet veszek egy ilyen vasat otthonra magamnak majd NAS gyanánt. Van egy 1TB WD RED 2.5" winchester, ezt is beleszeretném majd tenni. Tudtok valami egyszerű és olcsó átalakítót amivel az elülső foglalatba tudom tenni majd? Itthonról elsősorban.

Köszi

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#1466) jegesib


jegesib
aktív tag

Feltettem a 2.40-es iLO-t, viszont a HP support oldala vmi katasztrófa, egyszerűen nem találtam pure bin filet. Ezért türelmem végesztével találtam egy exetrnal oldalt, itt viszont release date az tavaly december, míg a hp oldalon 2016 áprilisi van fent. Kérdés, van a verzión belül további verzió különbség, vagy ne foglalkozzak a dátummal?

(#1467) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Gen8-ba beletehető ez a Proci :F

[link]

(#1468) kiskakas válasza lajos75 (#1467) üzenetére


kiskakas
senior tag

menni fog, de mivel nem L szerias, magasabb a TDP-je, meg valami aktiv hutes se arthat neki. honnan szerzed?

(#1469) lajos75 válasza kiskakas (#1468) üzenetére


lajos75
senior tag

30e. az jó ár érte? És ha jól emlékszem akkor újak :F

[ Szerkesztve ]

(#1470) kiskakas válasza lajos75 (#1469) üzenetére


kiskakas
senior tag

jo ;)

(#1471) kammler válasza lajos75 (#1467) üzenetére


kammler
senior tag

80W, hát ide kelleni fog aktív hűtés. De hasítani is fog. Lehet érdemes lenne a gyári hűtőbe bemarni egy fészket egy ventilátornak. Besüllyeszteni, úgy elfér.

[ Szerkesztve ]

(#1472) lajos75 válasza kammler (#1471) üzenetére


lajos75
senior tag

Az nem gond, megtudom oldani a melóhelyemen :D

(#1473) lajos75 válasza kammler (#1471) üzenetére


lajos75
senior tag

Egyenlőre csak tervezem még a microserver vásárlását, de lehet hogy inkább eladom a Xeon Procikat :) és építek egy jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#1474) kammler válasza lajos75 (#1473) üzenetére


kammler
senior tag

Igazából én is tudnék csinálni neki hűtést, melóhelyen szintén tudnék fúrni, faragni, marni. Nem nagyon hiányzik egy Xeon nekem. Ez a gyári p4 elég ide. VPN stb. csak saját magamnak. De nem bántam meg, hogy megvettem a microservert. Mondjuk venti csapágyat cseréltem már. A régi microserver, az N40L még mindig halk. A gen8 egy év után már kicsit hangos lett. Bár ha meggondolom, egy dolog van, ami hiányozna, ha magam raknám össze a szerver gépet. Az iLO. Nagyon jó dolog, ha kizárom magam egy Windows-ból is, az iLO-n át akkor is tudok csinálni mindent. Ja, és ha 7/24-be megy, az ECC nagyon tud számítani. Kommersz alaplapba nincs ilyen. Ami tud ECC-t az marha drága lap.
Most inkább két monitorra gyúrok.

[ Szerkesztve ]

(#1475) cucuska79


cucuska79
tag

Ez ILO mire is jó? Erről valami leírásotok van?

[ Szerkesztve ]

(#1476) Dave™ válasza cucuska79 (#1475) üzenetére


Dave™
nagyúr

Röviden: egy menedzsment processzor az alaplapon, ez mindig megy ha áram alatt van a gép, segítségével távolról is el lehet érni a szervert (be/ki lehet kapcsolni, távoli médiát lehet csatolni stb.), van virtuális konzol (monitor, billentyű és egér böngészőn keresztül), ez vezérli a ventilátorokat stb. A funkciók egy részéhez advanced licenc kell, a géppel együtt csak basic licenc van, így azért sokkal korlátozottabb a használhatósága.

(#1477) cucuska79 válasza Dave™ (#1476) üzenetére


cucuska79
tag

Köszönöm a válaszod. Látom Te guru vagy :-)
Azt meg tudod mondani, hogy az miért van, illetve normális-e, hogy LAN-on másik gépre max 28000-29000-el tudok másolni? Win2012R2 van rajta.
Köszönöm

(#1478) cucuska79


cucuska79
tag

Lenne még kérdésem. Az AHCI-RAID beállítás mind az 5 helyre vonatkozik? Nem lehet, hogy a RAID miatt lassú? Az 5- helyen van az SSD amin az oprendszer van. Ha AHCI-n van, akkor mind a 4 lemezt fogja látni és az ODD helyén lévőről tudok bootolni? Win10 működik rajta, jó hozzá a WIN2012R2 driver?

Köszönöm a segítséget!

(#1479) Snoop-y válasza cucuska79 (#1477) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ez sok minden fuggvenye lehet.

Pl:

disk a szerverben amirol masolsz lassu
vagy csak nagy az I/O terheles eppen a gepen (valami ir vagy olvas adatot rola folyamatosan)
celgepen lassu a disk
kabel problema
ha routeren keresztul van osszekotve a ket gep akor lehet a server router kozotti hiba de lehet a router celgep kozott is problema

Nekem 110 Mbyte/s korul van a ket gep kozott ( csak viszonyitaskent )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1480) kammler válasza Dave™ (#1476) üzenetére


kammler
senior tag

10 perc alatt találtam a ruszkiknál Advanced licenszet :D Csak lestem.

(#1481) Dave™ válasza kammler (#1480) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jó hát a ruszkiknál nem is csoda, egy sima 5x5-ös kód, ami akárhányszor használható, tehát elég egy szivárogtató, én csak a hivatalos álláspontot mondtam :)

(#1482) cucuska79 válasza Snoop-y (#1479) üzenetére


cucuska79
tag

A felsoroltak mind rendben vannak. Ezért nem értem én sem. Két másik gép között ua a hálón nekem is 110 k, de a szerver és a másik között lassú. Neked milyen oprendszered van?

(#1483) Snoop-y válasza cucuska79 (#1482) üzenetére


Snoop-y
veterán

win 2012 R2

Samban keresztul van megosztva.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1484) cucuska79 válasza Snoop-y (#1483) üzenetére


cucuska79
tag

Közben meglett a hiba, csak nem értem miért nem jó. Szóval van gigabites routerem és switchem is. A routerre raktam a szervert és akkor nem volt jó. Most hogy switchen van jó. A routeren ddwrt van, ott nem találtam erre vonatkozó állítást. Mert arra gondoltam, hogy a port lehet korlátozva.

(#1485) DBob válasza jegesib (#1466) üzenetére


DBob
őstag

Örülök hogy nem csak az én véleményem szerint borzasztó a HP oldala...Komolyan mondom, én nem igazodok ki rajta.
Tudsz direkt linket dobni az épp aktuális fájlokra? BIOS/ILO, stb.

(#1486) kammler válasza cucuska79 (#1484) üzenetére


kammler
senior tag

DDWRT. Az igen. Tök jó konfigurálható, de sajnos a hardweres 900 Mbit-es NAT-ból csinált nekem 80Mbit-eset egy Dlinken. A netem 120 Mbit.

[ Szerkesztve ]

(#1487) cucuska79


cucuska79
tag

Rendeltem egy i3 3240-et mert azt támogatja a gen8.
A CPU leírásában azt irja hogy ez nem támogatja az ECC ramot! Ez igaz, mert nekem az van?!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1488) bon válasza cucuska79 (#1487) üzenetére


bon
őstag

Nekem gond nélkül üzemel a proci ECC-s ramokkal.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1489) Enigma^ válasza cucuska79 (#1487) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Üzemelni fog, de az ECC ramok hibajavító képességét, ezzel nem fogod tudni kihasználni.

(#1490) cucuska79 válasza Enigma^ (#1489) üzenetére


cucuska79
tag

A külföldi fórumon úgy olvastam, hogy nem mindegyik típusú RAM-al megy, a proci oldalán meg hogy nem támogatja az ECC-t. Inkább nem vállaltam be, nem akarok még RAM cserével is szenvedni :-(

(#1492) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

lett egy g2020t-vel ellátott microserver. 2x4g ecc ram, 4x4t vinyó, jön még bele egy ssd és plusz egy 2,5" vinyó.

a gép feladata alapvetően hogy nas legyen, crashplannel menjen a backup (itt vérzett el a freenas), torrentezzen, elérhető legyen stfp-n, ilyesmi. a 4 vinyó az adatbánya, azoknak nem is kell folyamatosan menniük, van hogy egy hétig nem kell róluk semmi, az ssd-ről futna a rendszer, a kicsi vinyó meg mehetne folyamatosan, az torrentezne.
os-nek asztali w10-et gondoltam (az olcsó), a 4x4t wss parity felállásban menne (már feltöltöttem az előd nasról. nem az évszázad sebessége az írás, de együtt tudok élni vele).

kérdéseim számosak :) van-e ennek az egész fentinek értelme, vagy inkább egészen másképp volna jó? érdemes-e esxi fölé tenni a wint, vagy elég csak magában? wss vagy sima szoftveres raid5?
kerül még a gépbe egy sata kártya, de a tápot is meg kellene oldani... honnan lesz nekem floppyról satára alakító kábelem? kínából messze van, azt az egy szem molexet, amiről a 4 nagy vinyó megy, nem szívesen osztanám tovább kétes elosztókkal :(

köszi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1493) Snoop-y válasza qnadam (#1492) üzenetére


Snoop-y
veterán

Most akkor ugyanaz a gep lenne a nas meg a desktop gep is? Vagy minek raksz ra win10-et?

Ha mas nem lesz rola futtatva akkor minek ra esxi?

Amiket leirtal azt vagy egy xpenology vagy egy sima linux rohogve teljesiti.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1494) qnadam válasza Snoop-y (#1493) üzenetére


qnadam
veterán

csak nas.
a crashplan nem fog menni ezekről, vagy csak problémásan.

esxi csak arra az esetre, ha épp rám törne, hogy valami mást is teszek mellé :) nem tudom, mennyi hátránya van, ha egy esxi felett fut a rendszer magában, azért a kérdés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1495) Snoop-y válasza qnadam (#1494) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az esxi az egy bare metal technologiat hasznalo virtualizacio de nyilvan lesz minimalis teljesitmenykulonbseged 1:1 osszehasonlitasnal egy fizikai szerverhez kepest.

Viszont meglesz az az elonyod hogy a vasat jobban kihasznaljad ha melle pl futtatsz mas role al kulonbozo os verziokat. Pl ha van egy tuzfal vagy dns szervered vagy barmi mas es azt konfigolgatod 200x restartolva fel oran belul attol az asszony ezalatt a nas szerverrol nezheti a kedvenc filmjet es nem fogja kitekerni a nyakad :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1496) atok666 válasza qnadam (#1492) üzenetére


atok666
őstag

Win10 alapbol nem megy fel a gepre. Nem ismeri a dvd-t, usb-t, nem latja a lemezeket stb. Ossze kell szedegetni a megfelelo drivereket.

Atok

(#1497) qnadam válasza Snoop-y (#1495) üzenetére


qnadam
veterán

köszi :) nem nyakkitekerős fajta :D

atok666: ha kézzel fel lehet tenni a drivereket, akkor egyszer belefér :)

ha nem az alaplapi vezérlőről akarok bootolni, akkor jó a sima ahci mód? windows storage spaceshez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1498) Gabesz84 válasza atok666 (#1496) üzenetére


Gabesz84
őstag

Probaltad mar? Mert en igen, es bizony siman felmegy. :) Igaz, nekem a raid vezerlo ki van kapcsolva.
A HP mindenes driver dvd-je nem telepiti egyedul automatikusan a drivereket, de az is megoldhato, csak engedelyezni kell a rendszergazda fiokot, es azzal belepve telepiteni.

(#1499) atok666 válasza Gabesz84 (#1498) üzenetére


atok666
őstag

Probaltam, de 3x allt le az install kulonbozo okokbol (semmi kulonleges custom hw, csak 1265L proci+16GB ecc ram, tobbi elem stock).

Atok

(#1500) urban racer válasza atok666 (#1499) üzenetére


urban racer
senior tag

Nekem 1220v2 van, 16Gb Ram, zotac 750Ti, 2x1TB WD Blue RAID0-ban, minden gond nélkül felment a win10, asterrel multi desktopot használunk. Az alsó gépen(gyári 2020T, 2x2Gb RAM, 2x 3Tb WD red RAID1ben meg egy 3 Tb WD purple) esxi fut, rajta egy xpenology és egy win xp (van pár program, ami csak azon hajlandó elfutni, és ezt tabletről is el kell érnem) WIN10 esetében a telepítő pendrive-ra bemásoltam a Win2012 server drivereket, simán felment elsőre, minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.