Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Fifi válasza b.lajos (#999) üzenetére


Fifi
őstag

A legfrisebb BIOS (System ROM): J06 07/16/2015
A legfrisebb iLO: iLO Firmware Version 2.30 Aug 19 2015

Nemrég írtam, hogy az iLO web felületéről a legkönnyebb ezeket frissíteni.

A BIOS frissítése a microserver újraindítását igényli, így érdemes előtte a futó oprendszert lekapcsolni a filerendszer épsége miatt!
Az iLO frissítésénél meg csak az iLO szolgáltatás indul újra, az nem érinti a microserveren futó oprendszer(ek) működését.

Bye, Fifi

ps: Ezzel elvileg ki tudod csomagolni az rpm file-okat windows alatt is. Én még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1002) jegesib válasza Fifi (#1001) üzenetére


jegesib
aktív tag

Csak egy kérdés. Backup ROM-ot hogy tudom frissíteni? Nálam ez most a felállás:

(#1003) radi8tor válasza jegesib (#1002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha tippelnem kéne azt mondanám, az majd a következő frissítéssel frissül.
Azért backup, mert arra vissza tud lépni a rendszer, ha elhasal a frissítés valamiért.

⭐ Stella

(#1004) jegesib válasza radi8tor (#1003) üzenetére


jegesib
aktív tag

logikus, de ez egyben azt is jelentené, ha a következő frissítés elhal, akkor nem tudok visszaálni a jelenlegi verzióra, csak arra ami a backupban van.

(#1005) radi8tor válasza jegesib (#1004) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Talán, hangsúlyozom talán úgy működik az update folyamat, hogy első lépésben átmásolja a jelenlegit backup-ba, és csak ekkor kezd bele a frissítésbe.

⭐ Stella

(#1006) AiRLAC válasza jegesib (#1004) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mindig az aktuális firmware a friss, az előző verzió a backup, ezek között váltogat.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1007) szapeboy


szapeboy
tag

Van esetleg valahogy egy lista a kompatibilis CPU-król? Szeretnék bővíteni, de nem találok információt.

Köszi előre is.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1008) bon válasza szapeboy (#1007) üzenetére


bon
őstag

17W TDP: Xeon E3-1220L V2
20W TDP:  Xeon E3-1220L
35W TDP:  i3-3230T,  i3-3240T
45W TDP:  Xeon E3-1265L V2 2.50Ghz, Xeon E3-1260L
55W TDP:  i3-3210 55W 2core 4HT,  i3-3240 3.4GHZ 55W TDP
69W TDP:  Xeon E3-1230V2, Xenon E3-1270 V2, Xeon E3-1240V2, Xeon E3 1220 V2

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1009) szapeboy válasza bon (#1008) üzenetére


szapeboy
tag

Köszi szépen!

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1010) AiRLAC válasza szapeboy (#1009) üzenetére


AiRLAC
addikt

ECC-s memóriát csak az E3-asok támogatnak!

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1011) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Akit érdekel emag-nál 49.900,-Ft ingyen házhoz szállítással a G1610T 2GB RAM-mal és 150W-os táppal, 3 év garanciával.

Ipon-nál 4GB RAM-mal és lehet, hogy 200W-os táppal 53.783,-Ft + 2540,-Ft szállítással és 1 év garanciával.

Bye, Fifi

(#1012) radi8tor válasza Fifi (#1011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom melyik a jobb. 1 év HP háztól házig garancia vagy 3 év emag garancia.
Egyiknél hozzák a csere alkatrészt, viszik a rosszat. Másiknál el kell küldeni az egész gépet. :U

⭐ Stella

(#1013) Snoop-y válasza AiRLAC (#1010) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ezt hogy erted?
Eleve ecc ram van benne.
A registered ramot nem tamogatja a gep.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1014) Fifi válasza Snoop-y (#1013) üzenetére


Fifi
őstag

Igen, de a CPU-nak is kell támogatnia és ha cserélsz CPU-t, akkor erre nem árt figyelni.

Például a I3-3230T adatlapján is látszik, hogy az ECC RAM-ot nem támogatja.

@radi8tor1: Az emagos gépre is jár a gyártói garancia 1 évig. Nekem is futár hozta az alkatrészt és vitte a kiszereltet.

Bye, Fifi

[ Szerkesztve ]

(#1015) Snoop-y válasza Fifi (#1014) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszonom igy mar ertem :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1016) radi8tor válasza Fifi (#1014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt nem tudtam, kösz az infót. :R

Amúgy mi romlott el benne?

⭐ Stella

(#1017) Fifi válasza radi8tor (#1016) üzenetére


Fifi
őstag

Az emag-ot nem is hívtam, egyből a HP-t kerestem telefonon.

Röviden: Volt egy Addonics ADSA3GPX1-2E 2 eSATA II PCI-Express kártya, amit szerettem volna használni a microserverben, de nem működött benne. Próbáltam Debian linux, Windows, majd Red Hat linux alatt is. A HP felajánlotta az alaplapcserét, hátha az ment tönkre, de az sem segített. A vége az lett, hogy az általam használni kívánt kártya nem támogatott :-(

Hosszabban itt olvashatod a kálváriám.

Igaz lehet, hogy az alkatrészcserében az is segített, hogy az adott fórumon volt olyan tag, aki HP mérnök és próbált ott is segíteni. :F

Ami fontos: A HP nem szerelt nálam semmit! Előre egyeztetett időpontban hozta a futár az új alkatrészt, én meg átadtam neki az általam kiszerelt régi alkatrészt.

Bye, Fifi

(#1018) radi8tor válasza Fifi (#1017) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen a csere így működik. Én anno N36L alaplapot cseréltettem a NIC hibája miatt.
Jött a futár kivette a dobozból a lapot, én bele raktam a hibás lapot, aláírtam és kész.

⭐ Stella

(#1019) Gabesz84 válasza Fifi (#1014) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ha a proci nem támogatja az ECC ramot akkor az azt jelenti hogy nem is használhatom a már meglévő ECC-s ramokat, vagy csak nem fog bennük működni az ECC?

Noob kérdés, de számomra ez most nem egyértelmű.

(#1020) llacee válasza Gabesz84 (#1019) üzenetére


llacee
őstag

A homeservershow szerint csak ecc rammal es azt tamogato cpu val megy a gep

(#1021) Gabesz84 válasza llacee (#1020) üzenetére


Gabesz84
őstag

több helyen írták hogy i3-at applikáltak bele, ami ugye nem tudja az ECC-s ramokat kezelni.

(#1022) llacee válasza Gabesz84 (#1021) üzenetére


llacee
őstag

Ponthogy azert i3 mert tamogatja az ecct es ezert nem tesznek i5ot bele

(#1023) AiRLAC válasza Gabesz84 (#1021) üzenetére


AiRLAC
addikt

Saját magamat javítom

http://www.supermicro.com/support/faqs/faq.cfm?faq=10712

Intel is using the same Core i3 processor at both Desktop as server platforms
So when Core i3 processor is inserted in to a server chipset platform, like with intel 3400/3420/3450 chipset,then the CPU will support ECC with UDIMM.
On the other hand if Core i3 is pluged into a Desktop chipset mainboard, like with P55, H55… chipset, then CPU won’t have ECC support function.
So with X8SIL-F using Server 3420 chipset,you need to install unbuffered ECC memory in combination with Core I3 processor

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1024) KKope válasza Fifi (#1011) üzenetére


KKope
tag

kosárban. :C

(#1025) radi8tor válasza KKope (#1024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg is vetted az utolsót úgy látom.

⭐ Stella

(#1026) KKope válasza radi8tor (#1025) üzenetére


KKope
tag

Erre gondolsz?:)

(#1027) Snoop-y


Snoop-y
veterán

En meg rendeltem egy ilyet:

KTH-PL316E/8G :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1028) llacee válasza KKope (#1026) üzenetére


llacee
őstag

Mennyi rammal adtak? Szerk.:Vissza olvastam targytalan.

[ Szerkesztve ]

(#1029) Dave™


Dave™
nagyúr

Megcsináltam a ventilátor cserét, egy fix 800 RPM-es Scythe került be a felső Molexről leágaztatva, az iLO-val pedig elhitettem, hogy a gyári venti megy (a gyári ventilátorcsatlakozó két föld és PWM lábát kell összekötni, egymás mellettiek, nem nagy kaland). Így hangra kicsit halkabb, mint a gyári ventivel 10%-on (ennél lejjebb sosem ment a gyári), igazából csak a tápegység 4cm-es ventilátorát hallom, lehet azt is cserélni fogom valami halkabbra, utána kb. néma lesz :D A hőmérsékletek nem változtak, a Scythe légszállítása pedig elég nagy, szerintem nyáron is simán elég lesz, de ez majd akkor kiderül.

(#1030) szapeboy válasza Fifi (#952) üzenetére


szapeboy
tag

Fifi, engem is érdekelne, hogy hol sikerült procit venned! :-)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1031) szapeboy


szapeboy
tag

Hol lehet beszerezni az ODD-t takaró műanyag részt? Ötletem sincs, hogy hogy keressek rá...

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1032) Fifi válasza szapeboy (#1031) üzenetére


Fifi
őstag

Ezt nem hiszem el. :Y

Egyik ismerős most vett olyan microserver-t, amiben van optikai meghajtó, de nem kell neki, viszont ODD fedlap/takarólemez/ODD face plate vagy minek nevezzem nem járt hozzá, így ott tátong a lyuk.
Tegnap ezért telefonálgattam fél órát, de a HP hivatalos viszonteladója (hpshop.hu) erről nem tud semmit, szerintük ez nem vásárolható külön meg :(
Akinek nem kell az ODD, az csak olyan verziót vegyen, mert a kivett ODD helyére nincs takarólemez! :DDD

Neked miért kell? Eltörött vagy neked is optikai meghajtóval sikerült megvenned?

CPU-ra írtam PÜ-t.

Bye, Fifi

Microserverből kivett 0km-es optikai meghajtó fentiek miatt takarólemezre cserélhető értékegyeztetéssel. A hivatalos ár feléből is engedünk :D

(#1033) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Jobb ötlet híján azt tudom tanácsolni, vegyetek egy odd -> 2.5 HDD átalakítót.
Akkor nem lesz ott a lyuk és bele lehet pakolni még egy HDD-t.
ebay-en talán nem is olyan drága..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1034) Snoop-y válasza Fifi (#1032) üzenetére


Snoop-y
veterán

En is kernek infot CPU-val kapcsolatban :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1035) Fifi válasza Honkydoo (#1033) üzenetére


Fifi
őstag

Ez jó ötlet! :R
Van is olyan otthon - még thinkpad notebookokhoz vettem - talán egyezik a méret, bár HP-t ismerve majd 2mm-en múlik a dolog ;]

Most is SSD van ott csak keret nélkül, minek a flanc. :D

Bye, Fifi

Snoop-y PÜ ment.

[ Szerkesztve ]

(#1036) szapeboy válasza Fifi (#1032) üzenetére


szapeboy
tag

Ki akarok vezetni egy sata aljzatot és egy molex csatit az előlapra és a jelenlegi takarólemezt akarom átalakítani viszont vennék helyette egyet, amit nem piszkálok, ha később el akarom adni. De mocsok drága, 43 dodóér van, ODD blank a hivatalos neve.:

http://www.amazon.com/724499-001-Optical-Disk-Drive-blank/dp/B00G2FY116

:W :W :W

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1037) Fifi válasza szapeboy (#1036) üzenetére


Fifi
őstag

Még szerencse, hogy lehet kapni :DDD

Most, hogy már tudjuk, mi a pontos neve, könnyebb keresni. Köszi! :R
eBay-en az első találat is olcsóbb, bár ez is ~6eFt.

Bye, Fifi

(#1038) Fifi válasza Fifi (#1037) üzenetére


Fifi
őstag

Nédd 'má idahaza is van ilyen. A hivatalos HP szervizalkatrészes boltban potom 15,5eFt. :(((

Bye, Fifi

(#1039) szapeboy válasza Fifi (#1038) üzenetére


szapeboy
tag

Instant get. :)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1040) llacee válasza Fifi (#1038) üzenetére


llacee
őstag

inkább méretezd le és printeltesd ki 3d nyomtatóval.Kb bagóért megcsinálja, akinek van.

(#1041) Fifi válasza llacee (#1040) üzenetére


Fifi
őstag

Előbb megnézem az otthoni thinkpad ultrabay-be való HDD keretem, hátha ...

(#1042) atideath


atideath
tag

Sziasztok.

Most készülök venni egy ilyen szervert. Gondoltam telepítek rá egy ESXI-et és azon futtatok 2 virtuális szervert. Mennyire bírja ez a vas? Most van egy Core2Duo szerverem amin linux fut, 2-3 weboldalt szolgál ki, ezen felül még Git-et meg adatbázist.Ez lenne az egyik VS a másikon pedig futna egy XPEnology az itthoni NAS kiváltására. Ez elbírja kényelmesen? Reményeim szerint el kellene. :) Vélemények?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1043) GoZoL válasza atideath (#1042) üzenetére


GoZoL
senior tag

Memóriában minimum 8 GB szerintem kelleni fog, és CPU-ból se a cerkásat válaszd ezekre az igényekre.

(#1044) rekop


rekop
senior tag

A HP support oldalán nálatok jól mutatja a garancia lejártát a serial alapján? Most néztem meg kíváncsiságból és 4 hónappal kevesebbre írja, mint kellene. Vagy a gyártás dátumát veheti alapul, és onnan számolja az egy évet?

(#1045) bon válasza rekop (#1044) üzenetére


bon
őstag

Nálam is az idén vásárolt szervernek októberi dátum a lejárati idő, valami nem stimmel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1046) radi8tor válasza rekop (#1044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

99% hogy onnantól számolja. De van egy számlád/garanciajegyed, ott van pontosan mikortól él a jótállás.

⭐ Stella

(#1047) Fifi válasza Fifi (#1041) üzenetére


Fifi
őstag

Na persze, hogy a notebook ODD helyére tehető HDD keret teljesen más alakú. :(((

Ha nem kell senkinek majd a Microserverből kivett ODD, akkor visszateszem inkább majd azt. Az is nevetséges, hogy ez a DVD-RW több mint 50eFt.

Bye, Fifi

(#1048) bon válasza Fifi (#1037) üzenetére


bon
őstag

Kicsit olcsóbb, még ha nem is sokkal: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1049) Fifi válasza bon (#1048) üzenetére


Fifi
őstag

Ez már kellemesebb ár, de a legjobb az lenne, ha valakinek kellene a DVD-RW és cserélnénk, meg ráfizetne egy keveset. :B

(#1050) atideath válasza GoZoL (#1043) üzenetére


atideath
tag

Jelenleg a gépet 4gb memóval rendelem mert az van gyárilag benne. A mostani szerverbe pedig 2gb van. A nasról ne is beszéljünk mert az össz vissz 512mb-t kapott. Az ESXI ennyit enne meg? Vagy az Xpenelogy-nak kell ilyen sok? Később még lehet bővíteni fogom. De ha kevés szerver célra akkor megmarad a régi szerver is. :( A XPEnology tud kezelni IP kamerákat mint NVR? Ahogy láttam azon is van virtualis gép futtatási lehetőség. Nem lehet jobban járok ha kihagyom a ESXI-t?

[ Szerkesztve ]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.