Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Snoop-y válasza radi8tor (#1100) üzenetére


Snoop-y
veterán

A baj szerintem ott kezdodik hogy ezzel le is tudjak a kerdest mint megvalaszoltat es nem az tortenik hogy elkerik az elerhetosegedet es mailben valaszolnak...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1102) radi8tor válasza Snoop-y (#1101) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell onnan vásárolni. :)
De értem mire gondolsz. Ha elakarná adni utána nézhetne.

⭐ Stella

(#1103) Snoop-y válasza radi8tor (#1102) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk itt nalunk azert mashogy allnak hozza az ugyfelhez mint Mo-n :K

Amugy a processzor upgrade-re van egy olyan otletem is hogy venni kell egy teljes gepet pl a fujitsutol mikor akcioban van. £300 van az ara. Proci kiszed maradekot eladni 200-ert es keszen is vagyunk :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1104) AiRLAC válasza Snoop-y (#1103) üzenetére


AiRLAC
addikt

A piac se hülye, ha látják hogy 200 egy új proci máris csak 100-at ér a fujitsu :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1105) KKope válasza Snoop-y (#1091) üzenetére


KKope
tag

Résen kell lenni. A napokban jutottam hozzá itt a hardverapron egy E3-1265Lv2 procihoz 40k-ért. Nem terveztem a bővítést, de ennyiért nem hagyhattam ki. Érdemes figyelni...

(#1106) Fifi válasza KKope (#1105) üzenetére


Fifi
őstag

Jó neked :DDD
Pedig én is résrehajló vagyok :C

(#1107) Sárpac válasza KKope (#1105) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem árt kipróbálni mert ezekből előferdül rossz is alkalomadtán!!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1108) Snoop-y válasza KKope (#1105) üzenetére


Snoop-y
veterán

40-ert johetne barmikor nalunk hasznaltan is majdnem a duplaja :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1109) KKope válasza Sárpac (#1107) üzenetére


KKope
tag

Korrekt eladótól vettem és kaptam rá 1 hét próbagarit is. Annyi idő alatt meg lehet ráncigálni a bajszát. A proci teljesen hibátlan. Sajnos tényleg kevesen adnak el ilyen típust de amikor én kerestem akkor 2 darab is volt. Egyik 45k, másik 40kért. Hozzáteszem ezekre nagyon sokat lecsaptak, nekem csak szerencsém volt:)

Szóval figyeljetek.

Most érkezett meg a 2.5-es átalakítóm a HDD fiókba is. Már alig várom hogy SSD-n muzsikáljanak a kis virtuál masinák :DD

(#1110) atideath


atideath
tag

Ma fog elvileg megjönni a szerverem, addig megpróbálom összeszedni az infókat hozzá. :) Van 2 másik szerverem de azok mind dedikált rendszerrel. Miért nem jó megoldás esxi alá telepíteni a Xpenology-t? ESXI tud olyat hogy dinamikus lemezméret kezelés? (mint a virtualbox) Vagy inkább W2k2 ajánljátok az ESXI helyett? Lenne rajta most egy Xpe, és két linux. Az egyik linuxnak sok hely nem kell épp hogy elég hogy fusson viszont a NAS helyét és a másik linux helyét nem tudom megtippelni egyenlőre. Jelenleg 2 db 3TB wincsi lenne raid-be kötve az egész feladatra és sd kártyára lenne telepítve a ESXI.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1111) Fifi válasza KKope (#1109) üzenetére


Fifi
őstag

Az átalakító jól jöhet én is vettem anno, de miért pazarolsz el egy HDD fiókot az SSD-nek?
Rakd az SSD-t az ODD helyére.

Nálam így néz ki:

Sőt a táp oldalára is lehet keretet venni - melyre lehet tenni 2db 2,5"-os eszközt - én oda is raktam egy SSD-t:

Bye, Fifi

(#1112) rekop válasza Fifi (#1111) üzenetére


rekop
senior tag

Fdd->sata táp átalakítót hol sikerült szerezned? Vagy saját gyártmány? Én itthon nem találtam eddig sehol.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1113) Fifi válasza rekop (#1112) üzenetére


Fifi
őstag

"Saját gyártmány". Jobban mondva, fogtam egy régi floppy meghajtót meg egy SATA Power kábelt és odaadtam egy elektroműszerésznek, aki kb. 5 perc alatt megcsinálta.

[ Szerkesztve ]

(#1114) Dave™ válasza rekop (#1112) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ott van egy molex toldás az ODD helye alatt, azt széthúzod, beteszel egy Y tápkábelt, arra egy Molex - SATA átalakítót és meg is vagy. Két boltban kapható kábel és pár perc, bár a másik elegánsabb megoldás.

(#1115) llacee válasza Fifi (#1111) üzenetére


llacee
őstag

SSD-t tettél a belső usb 2.0-ra? nem pazarlás az egy kicsit?

(#1116) Snoop-y válasza atideath (#1110) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem annyira gaz csak RAW device mapping -et kell (erdemes) hasznalni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1117) radi8tor válasza llacee (#1115) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem feltétlenül pazarlás. Ha SLC kivitel, akkor jobb megoldás, mint egy pendrive.

⭐ Stella

(#1118) atideath válasza Snoop-y (#1116) üzenetére


atideath
tag

Ennek utána járok. VT-d nélkül is megy a dolog?

llacee: szerintem backup wincsinek teljesen jó. :)

[ Szerkesztve ]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1119) Fifi válasza llacee (#1115) üzenetére


Fifi
őstag

Nem számít annak az SSD-nek a sebessége, mert csak a rendszer van rajta és raid1-ben van az ODD helyén lévő SSD-vel. Adatmozgás nincs. 2,5" HDD meg nem volt a fiókban, így felhasználtam ezt a notebookból kiöregedett SSD-t. :DDD
Szóval csak arra van, ha az ODD helyén lévő SSD kihal, akkor ez vegye át a helyét ideiglenesen.

(#1114) Dave™: Így igaz, úgy is meg lehet oldani, de nekem ez volt a szimpatikusabb a kevesebb kábel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1120) Fifi válasza radi8tor (#1117) üzenetére


Fifi
őstag

Csak MLC. Upgrade miatt egy ThinkPad-ből kikerült TOSHIBA THNS128GG4BAAA.

(#1115) llacee: Lehetett volna SATA-ra kötni, de akkor nem úszom meg a molex és sata elágaztatását. Az adapter meg adott volt. Szóval a lustaság győzött és a kevesebb kábel kombó itt is. :B

[ Szerkesztve ]

(#1121) llacee válasza Fifi (#1120) üzenetére


llacee
őstag

:)

(#1122) KKope válasza Fifi (#1111) üzenetére


KKope
tag

Igen a kollégák is azt javasolták amit Te, hogy ne pazaroljam a fiókot (ők is ms gen8 tulajdonosok).
Egyelőre nem tervezek HDD bővítést, ezért inkább beteszem a fiókba az SSD-t is.

Most állítom össze a rendszert és kb ez lesz a felállás:

esxi 6 -> 8gb pendrive-on fut az alaplapra csatlakozva

250GB Samsung SSD a vitruál masináknak.

2X2TB WD BLUE (sajnos nem láttam előre hogy microservert veszek, ezért a desktopom-ba ez volt a legjobb ár-érték arányú HDD vétel)
Mondjuk az érdekelne, hogy nem fog tönkremenni benne a wd blue??? 0-24-be járatáshoz egyértelműen a WD RED ajánlott.

10GB memória

E3-1265Lv2 proci

8portos cisco SG200 switch.

KKope

(#1123) Snoop-y válasza KKope (#1122) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miert ESXI 6?
Tenyleg hasznalod azokat a feautoroket amik vannak benne az 5.5-hoz kepest?
Raadasul sokat zabal :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1124) jegesib válasza KKope (#1122) üzenetére


jegesib
aktív tag

bírni fogják a vinyók, tedd SD-re az esxi-t aztán a belső usb is megmarad

(#1125) KKope válasza Snoop-y (#1123) üzenetére


KKope
tag

Még nem vagyok gyakorlott a témában, meggyőzhetsz érvekkel a 5.5 mellett. Valószínű mediaserverként is fog üzemelni és oda kell majd adnom a vga-t (még nem dőlt egy milyen típust veszek) a vm-nek. Itt pont azt hallottam hogy a 6-ossal ez nem egyszerű mutatvány... 5.5 alatt megy rendesen.

(#1126) Fifi válasza KKope (#1122) üzenetére


Fifi
őstag

Amit (#1124) jegesib is írt: pendrive helyett használd az alaplapon lévő SD kártyaolvasót. Biztos van elfekvő kártyád valamelyik telefonból.

(#1127) llacee válasza KKope (#1122) üzenetére


llacee
őstag

Nekem greenek mennek 6 eve a synologyban tobb mint 1 eve a gen8ban.hddnek a leallitgatas a halala.Raid 5 tol ajanlott a "nas hdd".

[ Szerkesztve ]

(#1128) KKope válasza llacee (#1127) üzenetére


KKope
tag

Akkor mehetnek a BLUE-k bátran?:) Remélem nem lesz hangos...
Köszi a többi jó tanácsokat :C

(#1129) atideath


atideath
tag

Tegnap óta játszadozok a szerverrel, több kevesebb sikerrel. :( Sajnos VT-d hiányában amit szeretnék átadni USB-s eszközt nem megy. A kérdésem az ha most rajtahagyom az esxi6-ot és utána lecserélem a procit egy xeon-ra akkor újra kell telepíteni az esxi-t vagy menni fog tovább úgy mint eddig?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1130) poolbig


poolbig
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Beléptem a körötökbe, tegnap magamhoz ölelhettem (szó szerint, mert úgy vittem haza, van benne anyag) ezt a szépséget: HP ProLiant MicroServer Gen8 G1610T(819185-421)
Keresgéltem a neten, de csak nem jött össze, hogy ez most melyik verzió: NxxL? Egyáltalán van ennek ilyen "kódja"? :))
Rátoltam egy Xpenology-t, csodásan érzi magát rajta, hasít. :C
BIOS frissítésen gondolkodom, érdemes erről tudni valamit? Mármint úgy értem, hogy van e valami ismert probléma, vagy speciális tanács hozzá?

Köszi

(#1131) Snoop-y válasza atideath (#1129) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem feltetlenul kell ujrahuzni (bar en mindig azt teszem ha fo komponensek valtoznak mint pl CPU,Motherboard)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1132) Casoli válasza poolbig (#1130) üzenetére


Casoli
őstag

Jó kis kütyü, jó áron, meg tudod nézni fogyasztásmérővel, mit kajál 4db HDD-vel?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1133) atideath válasza Snoop-y (#1131) üzenetére


atideath
tag

Köszi akkor azt fogom tenni, ha szerzek egy új procit. Van arra lehetőség hogy esxi guest alatt valahogy lássam a host merevlemezét? Vagy ez esélytelen kategória? Jó lenne ha az "adattároló" részt minden guest rendszer elérné, így csak a oprendszernek szükséges helyet kellene lefoglalnom fixen.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1134) llacee válasza Casoli (#1132) üzenetére


llacee
őstag

3HDD,1SSD,2+8GB Ram, Xeon 1265v2 ~42-46W

(#1135) szapeboy


szapeboy
tag

Ez a memória kompatibilis a gen8 microserverrel?:
http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=bsd&cs=04&sku=a6996789

[ Módosította: radi8tor ]

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1136) Snoop-y válasza atideath (#1133) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen van RAW device mappingre keress ra. :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1137) Snoop-y válasza szapeboy (#1135) üzenetére


Snoop-y
veterán

Biztos hogy nem!
Altalanossagban elmondhato hogy az ECC ramok tobbsegevel mukodik ( amennyiben nem registered ramok )

The server supports dual-rank, PC3-10600E/PC3-12800E (DDR3 ECC) DIMMs operating at 1333 MHz or
1600 MHz speed.
Memory speed depends on the type of processor and the number of DIMMs installed in the server. Installed
DIMMs can operate at either 1600 MT/s or 1333 MT/s. For more information, see the technical
specification of the installed processor.

Unbuffered ECC dual ranked memory is what the system was design for

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1138) atideath válasza Snoop-y (#1136) üzenetére


atideath
tag

Ez több Guest VM alatt is elérhető?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1139) Snoop-y válasza atideath (#1138) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen csak olyan filerendszert valassz amit mindenki (Guest) tud irni olvasni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1140) szapeboy válasza Snoop-y (#1137) üzenetére


szapeboy
tag

Köszi az infót.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1141) Snoop-y válasza szapeboy (#1140) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igazan nincs mit ;)
Ennyiert lehet sot megkockaztatom hogy olcsobban kapni parban hozza valo 1600-on ketyego kingstont (2x8)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1142) Dave™ válasza poolbig (#1130) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia!

1) A korábbi microserverekben AMD CPU volt, N36L, N40L stb. azoknak azért volt az a nevük, ebben Intel van és egyszerűen csak Gen8 a típusa,

2) Érdemes frissíteni, főleg az iLO-t, mert az vezérel sok mindent.

(#1143) szapeboy válasza Snoop-y (#1141) üzenetére


szapeboy
tag

Ha nem gond, küldhetnél linket (amúgy hardveraprón 20-ért van az általam kérdezett típus).

Köszi ismét! :)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1144) Snoop-y válasza szapeboy (#1143) üzenetére


Snoop-y
veterán

En Amazonon vettem az alabbi tipust:

KTH-PL316E/8G

hat ujonnan ez dragabb lesz ( ha 16 kell ) olyan 32K korul

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1145) szapeboy válasza Snoop-y (#1144) üzenetére


szapeboy
tag

:R :R :R
Tenkjú!

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1146) llacee válasza Snoop-y (#1144) üzenetére


llacee
őstag

Másfél éve még 1 modult vettem itthon ennyiért.Most 19-ért megy.

(#1147) Snoop-y válasza llacee (#1146) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na ja a memoria most megint "olcso" rakok is mindenbe amennyi belefer :D

Nekem most eleg a 10 igazabol backup meg mediatar funkciot lat el ( amit 2G-bol is megoldana ) viszont win2012 fut mert kell nekem az AD meg par masik szolgaltatas ahhoz meg a 2G keves volt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1148) llacee válasza Snoop-y (#1147) üzenetére


llacee
őstag

én is gondolkodom még egy 316-oson, bár nekem is elég a 10 kérdés meddig lesz 20 alatt és meddig lehet kapni.ha kikopnak a gépek alóla, akkor megint drága lesz.

(#1149) Casoli válasza llacee (#1134) üzenetére


Casoli
őstag

Értem, az egy kicsit sok most a családi budgetnek. Marad a NUCom.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1150) poolbig válasza Dave™ (#1142) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi, így már tiszta. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.