Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Rocko007 válasza KKope (#1249) üzenetére


Rocko007
aktív tag

fan mod

(#1252) Fifi válasza Snoop-y (#1248) üzenetére


Fifi
őstag

"Tudom hogy agyuval verebre kategoria de en megneznem hogy allami erdekeltseguk reven tudnak e server licence-t szerezni ocsoe"

Bocs, ez felett el is siklottam. Ekkor nem vitás az adófizetők pénzén még 2 microserver meleg tartalékba, licence meg ami a csövön kifér .... :DDD
Ismerősök elmondása alapján nem így működik, az ilyen helyen a szegény beosztottnak a golyóstollra is kérvényt kell benyújtani a csókos vezető meg dözsöl ...

(#1253) KKope válasza Rocko007 (#1251) üzenetére


KKope
tag

És van vmi preferált típus?

(#1254) poolbig válasza Fifi (#1252) üzenetére


poolbig
aktív tag

+1
Jól látod. :)

(#1255) poolbig válasza Snoop-y (#1248) üzenetére


poolbig
aktív tag

Igen, sajnos emiatt is került a képbe a M$ Win2012. :(

(#1256) poolbig válasza Fifi (#1247) üzenetére


poolbig
aktív tag

Sajnos, ha nem megy a win2012 beszerzés akkor bizony virtualizálnom kell. Rakok XEN-re egy XP-t, oszt jónapot. :DD

(#1257) Enigma^ válasza llacee (#1244) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Terhelés alatt mennyi volt a max. hőmérséklet amit eddig mértél?

(#1258) KKope válasza KKope (#1249) üzenetére


KKope
tag

Még valakinek valami okos ötlet?:)

(#1259) Dave™ válasza KKope (#1258) üzenetére


Dave™
nagyúr

Amint beteszel egy pcie kártyát, mindenképpen jelentősen megemeli a fordulatszámot, mert csak így biztos benne, hogy nem lesz gond a hűtéssel. Ezt kikerülni csak úgy tudod, ha kicseréled a ventilátort, ahhoz meg kicsit mókolni kell a csatlakozóval, mert csak 6 pines és megfelelően bekötött ventilátort fogad el alapból. Mivel az iLO vezérli a ventilátort, ezért nincs semmi más lehetőséged, esetleg valami módosított iLO firmware, de nem tudok ilyenről. HTPC-nek egyébként nem annyira jó befogni ezt a gépet szerintem, rövid ideig én is próbálkoztam vele, de túl sok kompromisszum van, lásd ez is. Ha kicseréled a ventilátort, arra korábban linkelve volt leírás, nem vészes, csak figyelni kell a megfelelő légszállításra.

(#1260) krealon válasza atideath (#1193) üzenetére


krealon
veterán

"Valaki lehet szenvedett már ezzel és tud benne segíteni.
Van egy domain-em aminek van jó pár subdomainje. Természetesen a domain és a subdomain-ek is a jelenlegi IP-mre mutatnak. De szeretném azt hogy a router után a megfelelő domainre legyen átirányítva. Példa:

vm1.domainem.hu -> Router -> 192.168.0.10
vm2.domainem.hu -> Router -> 192.168.0.11

A hálózatom most úgy áll hogy van egy routerem (openwrt) és utána van a HP Szerver. A routerig elérek mindent (portforwardal még a vm gépeket is), de van olyan megoldás hogy a vm gépek minden szolgáltatását subdomain-on keresztül el tudjam érni?"

A kliensek ugy csatlakoznak, hogy a DNS-bol lekerik a a vm1.domainem.hu IP cimet es a megfelelo PORT-on csatkaloznak.
Honnan tudja a router, hogy melyik domaint kerdezted le, amibol a cel IP kijott, ha ugyanaz mindketto?

(Kivetel ugye a HTTP, mert ott a lekerdezes fejleceben benne lehet ez az info)

(#1261) Mykroft válasza krealon (#1260) üzenetére


Mykroft
tag

Attól, hogy a kliensek megkapják az IP-t a DDNS-től, és ezel az ip-vel rendelkező szerverrel veszik fel a kapcsolatot, még bele írják minden csomagba a domain adatokat is. Máskülönben nem lehetne egy ip-n több webszerver sem.
Ötelteim:
1. Valamilyen proxy-val irányítani a klienseket a belső hálózat felé, a kapott domain alapján.
2. Felhúzol egy webszervert a tűzfalra, és az dönti el, hogy a kérd domain melyik mögötte lévő valós szerveren van. Ez csak http/https-re működik.

(#1262) atideath válasza Mykroft (#1261) üzenetére


atideath
tag

Igen a Reverse Proxy dolgot ismerem, meg már csináltam is de reménykedtem hogy van olyan megoldás hogy minden forgalmat átirányít megfelelő subdomain alapján a megfelelő belső hálós IP-re. :( De így akkor buktavári. Nem gáz, akkor megy fel egy webkiszolgáló ami majd a HTTP és HTTPS kéréseket forwardolja. A többinek meg nyitok portokat. :(

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1263) krealon válasza Mykroft (#1261) üzenetére


krealon
veterán

"Attól, hogy a kliensek megkapják az IP-t a DDNS-től, és ezel az ip-vel rendelkező szerverrel veszik fel a kapcsolatot, még bele írják minden csomagba a domain adatokat is."

HTTP eseten igen, de akkor is csak proxy megoldassal lehet, mert a TCP Syn, es Ack idelyen meg nincs meg a domain info.

Viszont az eredet felvetes:
"van olyan megoldás hogy a vm gépek minden szolgáltatását subdomain-on keresztül el tudjam érni?"

Leforditom.
Ez azt jelenti, hogy 2 * 65535 darab portot szeretne elerni 65535 darab porton egy-az-egy hozzarendelessel. Ez ugye fizikai keptelenseg.

"Máskülönben nem lehetne egy ip-n több webszerver sem."

Egy port-on csak 1 webszerver lehet.
Ha az az 1 webszerver tobb virtualis domaint kiszolgal az mar mas tema, mivel az a szofver belugye.

"1. Valamilyen proxy-val irányítani a klienseket a belső hálózat felé, a kapott domain alapján."

Nem minden protokol reverse proxy-zhato (pl az FTP se).

(#1264) rekop


rekop
senior tag

Bővíteném a szerveremet egy ssd-vel vagy egy 2.5" wd black-el amit az odd helyére tennék, csak nem tudom eldönteni melyik lenne a jobb választás. Most 2db 3TB hdd van benne, amit csak adattárolásra szeretnék használni.
ESXI lenne, 2-3 VM-el. 1 xpenology, 1 ubuntu server, a harmadik meg csak tesztelgetésre(különböző linux disztribúciók, ilyesmi)
Több lehetőségre is gondoltam:
1. esxi pendrive-ra, VM-ek ssd-n, a 2db red-et magkapná a xpenology RDM-ben
2. u.a. mint az 1. csak az ssd helyett lenne a 2.5 wd black
3. az első kettő közül valamelyik, csak pendrive nélkül, tehát ez esxi és a vm-ek egy diszken lennének
A max amit költenék 20K. Ebből ahogy néztem ezek jönnének ki: Intel 535 120GB, Samsung 850Evo 120GB, vagy néhány ezressel olcsóbban Wd black 500GB.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1265) Kiratheonly válasza rekop (#1264) üzenetére


Kiratheonly
tag

Eddigi tapasztalataim alapján azt tudom mondani, hogy ha SSD-n tartod a VM-eidet, akkor jóval gyorsabbak, mint HDD-n. Én mindenképp úgy használnám.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#1266) atideath válasza rekop (#1264) üzenetére


atideath
tag

Én annyit változtatnék az elképzelésen hogy, ESXI MicroSD-re mehet nyugodtan (úgy is csak a szerver indulásakor van rá szükség), VM gépek adatai az SSD-re, és a maradék wincsiket pedig bedobnám RAW diskként a xpenology alá.

Nekem ez az elképzelésem:
8gb MicroSD -> ESXI
120gb SSD -> VM Gépek
2x3TB WD Red -> Xpenology

Kérdésem hogy most én RAID-be használom a WD wincsiket de lehet feleslegesen mert lehet elég lenne valami időzített backup ami csak a fontosabb dolgokat mentegeti. Szerintetek melyik jobb megoldás?

Másik kérdés hogy találkozott-e már valaki azzal hogy távolról nem tudja elérni az ESXI host gépet vSphere Client-el? Átirányítottam a szerver előtti routeren a 443 és a 902,903 portokat de nem tudok távolról csatlakozni a Hosthoz. Valamit esetleg kihagytam?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1267) Snoop-y válasza atideath (#1266) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kérdésem hogy most én RAID-be használom a WD wincsiket de lehet feleslegesen mert lehet elég lenne valami időzített backup ami csak a fontosabb dolgokat mentegeti. Szerintetek melyik jobb megoldás?

A raid az nem helyettesit semmifele backupot. Ha mirrorban vannak nyilvan kisebb az adatvesztes lehetosege de lattam mar olyat hogy a ket hdd (egy sorozatbol) pont egyidoben halalozott el.

A lenyeges dolgokrol legyen a host geptol fuggetlen helyen tarolt backup is :K (felho masik kulso HDD vagy kliensre is lehet nyomni )

Ha a backup megoldott akkor lehet gondolkodni hogy kell e egyatltalan a mirror vagy siman lehet stripe -ban dolgozni.
Itt az a kerdes mire vannak hasznalva a DATA hdd-k.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1268) rekop válasza atideath (#1266) üzenetére


rekop
senior tag

Köszönöm, a én is erre gondoltam. Marad akkor az ssd. Raid-et én sem fogok használni, a fontos dolgokról lesz egy időzített backup a második hdd-n, egy google drive szinkron, plusz néha lementem egy külső hdd-re.

Nem igazán ide tartozik de hátha van itt aki jobban otthon van a témában, erre a felhasználásra ssd-ből érdemes megvenni a drágább Intel-t,Samsungot vagy elég akár egy Kingson Fury is ami mondjuk 5k-val olcsóbb?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1269) poolbig válasza atideath (#1266) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ez most pont nekem is aktuális. :R

(#1270) atideath válasza rekop (#1268) üzenetére


atideath
tag

Szerintem érdemben már mindegy hogy Intel vagy Kingston. Nekem az utóbbi van a gépembe semmi bajom vele, de van egy 60gb-s Intel is az is tökéletesen szuperál. Igazság szerint ha megdöglik már mind1 milyen volt. :)

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1271) jegesib válasza atideath (#1266) üzenetére


jegesib
aktív tag

Mondjuk én ESXi hostot a legkevésébé sem raknék ki a netre

(#1272) atideath


atideath
tag

Kíváncsi lennék ti hogy oldanátok meg a következőt:
- Van vagy 5 VM egy 120gb-s Sata Wincsin (a VM-eknek akkora wincsi van adva ami éppen elég nekik)
- Egy közös részt szeretnék adni nekik amit mindegyik VM lát. (akár ide is másolhatnák a backupokokat, vagy innen dolgozhatnának pl webkiszolgálók)

Ezt csak hálózaton keresztül tudom megoldani? Vagy van valami más trükk erre? Ha egy VM-nek odaadok egy lemezt RAW-ba akkor már nem engedi a többi VM-nek odaadni, úgyhogy vagy azt csinálom hogy az egyik rendszer megosztja hálózaton a többi számára vagy nincs több ötletem :)

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1273) poolbig


poolbig
aktív tag

No felraktam egyelőre teszt jelleggel egy usb-re az esxi-t, az odd sata csatlakozójára rátettem egy 160 Gb-os HDD, gondoltam ezen bohóckodom egyet. De a datastore-ban nem tudom hozzáadni, és ezt a hibát dobálja: "Call "PropertyCollector.RetrieveContents" for object "ha-property-collector" on ESXi "192.168.1.50" failed."
:((

(#1274) poolbig


poolbig
aktív tag

Időközben sikerül datastore-ba venni a hdd-t, de lövésem sincs másodszorra miért sikerült. Most már csak azt kellene valahogy összehozni, hogy a már meglévő korábbi xpenology alatti raid-em megmaradjon az új vm-es xpenology alatt. Egyáltalán még ki kell ötlenem, hogy hogyan hozzak létre xpenology vm-et. :))

[ Szerkesztve ]

(#1275) atideath válasza poolbig (#1274) üzenetére


atideath
tag

De ez nem nagy kaland. Odaadod a VM-nek RAW disk-be a raid-eket és fel fogja ismerni a Xpenology.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1276) atideath


atideath
tag

Nem tudjátok esetleg hogy ebben már kijavították a merevlemezek lassulási problémáját??

VMware-ESXi-6.0.0-Update1-3380124-HPE-600.9.4.5.11-Jan2016

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1277) poolbig válasza atideath (#1275) üzenetére


poolbig
aktív tag

De eleve az Xpenology vm-emem kifagyasztja az esxi-t. :D Így nem igazán tudok dolgozni vele. De megpróbálom elölről megcsinálni, hátha elbaxtam.

(#1278) poolbig


poolbig
aktív tag

Ugye max 4x4Tb-t tud kezelni a microserver, vagy csak 4x3Tb-t?

[ Szerkesztve ]

(#1279) Dave™ válasza poolbig (#1278) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem hiszem, hogy lenne bármi limitáció, tehetsz bele 8TB-os lemezeket is. Ha egy megy, akkor három másik olyan is menni fog. Nekem van benne 4TB-os lemez, tehát a 4x4TB 100% problémamentes.

(#1280) radi8tor válasza poolbig (#1278) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs korlátozás. Pénztárca-függő. :)

⭐ Stella

(#1281) atideath


atideath
tag

Valaki segítsen. :( Folyamatosan 50%-on megy a ventillátor a gépben, holott szerintem semmi sem indokolnál ugyanis a proci hőfoka 40C ami szerintem teljesen normális. Eddig 12-13%-on ment. Lehet valamit elbasszintottam a BIOS-ba? 2 db Wincsi van benne meg egy memkari. Hogyan tudok ezen halkítani? Eddig nem volt zavaró de most így igen. :(

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1282) atideath válasza atideath (#1281) üzenetére


atideath
tag

Úgy néz ki a Januári HP ESXI is elég k.ki. Feltettem a gyári ESXI6-ot és azzal visszaállt 12-13%-ra a venti, mostmár nem hajtja mint egy ökör. Viszont az az érdekes hogy VSphere-be nem látom a HDD-ket a Configuration -> Health status alatt, használni tudom. Másik hogy SMART infókat nem tudok lekérni a lemezekről? Ha nem akarok RAID-et használni akkor érdemesebb az AHCI-ként használni a vezérlőt? A váltás adatvesztést okoz? Vagy látok mindent ugyanúgy?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1283) poolbig válasza atideath (#1282) üzenetére


poolbig
aktív tag

A HP-s Esxi-vel én is szívtam, Xpenology-t akartam alá tenni, és folyton lefagyott (az esxi!, de durván), még telepíteni sem tudtam, a gyárival simán megy a telepítés, csak a korábbi raid (még natívan futó XPE alól) kötetemet próbálom adatvesztés nélkül bevarázsolni alá. Ezt próbálta már valaki, mert van egy elképzelésem, de nem biztos, hogy az jó. :DDD

(#1284) atideath válasza poolbig (#1283) üzenetére


atideath
tag

Csak RAW-ba add oda a lemezeket a Xpenonak és mennie kell. [link]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1285) Dave™


Dave™
nagyúr

Ti milyen egyéb rendszereket futtattok még a NAS OS mellett, ami miatt virtualizáltok?

(#1286) poolbig válasza radi8tor (#1280) üzenetére


poolbig
aktív tag

Csak mert erre alapozva kérdezem (3. oldal, max internal storage): [link]
Vagy csak a alaplapi RAID vezérlő tud 16TB összesen, szoftveresen annyit rakok alá amennyit akarok?

[ Szerkesztve ]

(#1287) poolbig válasza Dave™ (#1285) üzenetére


poolbig
aktív tag

Most még az elején járok, de játszósnak rakok fel (majd) Win2012-t, illetve WinXP kell egy régi nyomtató miatt, Kubuntu-t szintén játszósnak, tanulási célzattal, illetve lehet, hogy bizonyos weboldalakat inkább linux alól nézegetnék (bár ez lehet, hogy idejétmúlt beidegződés, de jobb félni, mint megijedni).

(#1288) poolbig válasza atideath (#1284) üzenetére


poolbig
aktív tag

Te gyakorlatban is csináltad már? Van néhány kérdésem, mert elakadtam, illetve hibát dobott a DSM feltelepítése (sejtem, hogy miért, csak jó lenne tudni pontosan)? Itt egy kicsit részletesebben leírom a problmámat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1289) atideath válasza poolbig (#1288) üzenetére


atideath
tag

Persze. Éppen tegnap csináltam ugyanezt meg kb. :) Kérdezz nyugodtan.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1290) llacee


llacee
őstag

Ha ESXI-nél RAWba adom oda a vinyókat és abból csinálok raid-et, mennyivel jobb választás, mint HyperV alatt a VHDX egy eleve raiden lévő Win2k12 alatt?

(#1291) atideath válasza llacee (#1290) üzenetére


atideath
tag

Szerintem a második megoldás jobb. Ugyanis akkor az alaplapi raid vezérlő kezeli a tömböket nem pedig a xpeno softweresen.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1292) poolbig válasza atideath (#1291) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ezen elgondolkodtam én is korábban, de az alaplapi raid vezérlő nem tud raid5-öt, amihez minden ellenérv ellenére ragaszkodom, így vagy WIn2k12 alatt szoftveres raid5, vagy Xpeno alatt. Szóval így mindegy lett, de legalább az Esxi ingyé van. A fentebbi posztomban linkeltem az Xpen-ós problémámat részletesebben (egy inkább relevánsabb topikban), nézd meg légy szíves. De ide is linkelem, hogy tuti legyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1293) llacee válasza poolbig (#1292) üzenetére


llacee
őstag

és igy milyen sebességű az írás raid5 alatt?
A hyperV szerver is ingyé van egyébként ;)

[ Szerkesztve ]

(#1294) atideath válasza llacee (#1293) üzenetére


atideath
tag

Ez Core verzió? Vagy ehhez van felhasználói felület?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1295) poolbig válasza llacee (#1293) üzenetére


poolbig
aktív tag

Igen, de nekem a hiányzik a GUI, hiába no, öregszem.

[ Szerkesztve ]

(#1296) jegesib válasza Dave™ (#1285) üzenetére


jegesib
aktív tag

OSX, W2008 server just in case, W2016 serv játszani, Openmediavault, SUSE-n SAP gyakorloni, tesztelni, játszani

[ Szerkesztve ]

(#1297) atideath


atideath
tag

Valaki próbálta már azt hogy a RAID-ben lévő lemezeket áttegye AHCI-ra? Most van 2 db wicsim külön külön RAID vezérlőn és szeretnék váltani AHCI-ra adatvesztés nélkül. Mivel nincsennek tükrözve se más így várható adatvesztés?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1298) jegesib válasza llacee (#1290) üzenetére


jegesib
aktív tag

Sztem az első jobb megoldás. Ha hullik a raid-ed, akkor a soft raidet össze tudod hakkolni utáni bármilyen vason, viszont ha HW raid-ed bomlik, akkor nyügös felkelteni.

szerk: jaj asszem nem olvastam figyelmesen, bocs

[ Szerkesztve ]

(#1299) Snoop-y válasza Dave™ (#1285) üzenetére


Snoop-y
veterán

En a kis kockan nem virtualizalok egyelore.
Majd ha talalok xeon procit ertelmes aron.

Siman egy win2012 fut rajta AD -vel.
Otthoni gepek meg be vannak leptetve a domainbe.
Win2012 mellett sok ertelmet nem latom kulon egy NAS os-nek.
Semmi pluszt nem ad soooot.
Igaz a wint be kell konfigolni de mindent tud ami kellhet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1300) Dave™ válasza Snoop-y (#1299) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én pont fordítva látom, otthonra totál feleslegesnek találom a Win2012-t, helyette van ingyenes NAS OS, ami mindent tud, ami file/médiaszerverként kellhet. De érdekelne Te pl. miben használod ki a Win2012-t, otthonra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.