Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Snoop-y válasza lbarjak (#1698) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem sajat.
Nas4free tapasztalat. Mukodni mukodik csak ha beut a menku mehetsz a sohivatalba kb a 4Gb rammal egyutt :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1702) lbarjak válasza Snoop-y (#1701) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Akkor ez sem saját tapasztalatod. ZFS esetén az lehet a "menku", hogy kiesik egy diszk, egyszerű pótolni, a resilvering folyamata gyors és nem különösebben memória igényes. Ami nagyon memóriazabáló az a deduplikáció, nem kell használni. Javaslom, hogy próbáld ki, interneten mindenki tud nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#1703) PpenoO


PpenoO
őstag

A segítségeteket kérném, fontolgatom a vásárlást (g1610t, 8gb ram) viszont nem vagyok benne biztos, hogy megvalósítható az amit szeretnék.

Az egyik Sata3 portba menne egy SSD OSnek. A másik 3as portba egy gyorsabb vinyó torrentezésre (Digi Gbit), a maradék 2es sata portos tárolókba pedig Raid1el összefűzött hddék mennének. Lenne benne egy HDMIs vga is, valami alap passzív HDMI csatlakozóval.

Mindezt Win7 rendszerrel szeretném megoldani és mivel a szerver a nappaliban lenne elhelyezve fontos lenne a halkság is. Olvasva a fórumot több megoldást is láttam (vezérlő átverés, csapágy csere, raid0). Ezek közül az első kettő megoldás biztos számottevő dB csökkenéssel járna, számomra viszont nem az igazi, iszonyat béna vagyok ilyen szinten és nem szeretném, ha ugrana a garancia. Így marad a raides megoldás viszont nem tudom, hogy így ténylegesen mennyivel lenne jobb a helyzet, más oldalakon olvastam, hogy a 30dBről 20ra csökken a hangerő.

[ Szerkesztve ]

(#1704) djgeg válasza PpenoO (#1703) üzenetére


djgeg
őstag

30 db? A mellet még aludni is lehet mit zavar az téged a nappaliban? :D BTW amióta megvan a gép nem adott ki magából még 30 db-t.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1705) PpenoO válasza djgeg (#1704) üzenetére


PpenoO
őstag

A topikból és más oldalak leírása alapján azt hittem sokaknak gond a zaj amit produkál. Itt egy hangminta 30 decibelen, eléggé elrettentő számomra. Filmnézés közben, csendes jeleneteknél nem szeretnék ilyen ventilátorhangot alapzajként hallani, ráadásul ez éjszaka simán hallható a hálószobából.

A Gbitel kapcsolatban is találtam olyan eredményt miszerint torrentkliensen keresztül a g1610t nem fogja bírni a felét sem, max 50mb/s letöltést. Ezzel kapcsolatban van másnak is tapasztalata?

(#1706) Snoop-y válasza PpenoO (#1705) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem csondes, nappal abszolute nem lehet hallani plane nem filmek alatt.
Mondjuk nekem raid van konfigolva ahogy a noise topicban van leirva. Igazabol a vinyok hangosabbak ha daralnak mint maga a venti.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1707) PpenoO válasza Snoop-y (#1706) üzenetére


PpenoO
őstag

Pci express foglalatba is van kártyád? Én is raid0ba szeretném tenni az os ssdt és raid1be a háttértárat. Viszont a torrentet kiszolgáló hddt hogy tudom függetleníteni úgy, hogy ne ahci módban legyen?

(#1708) Snoop-y válasza PpenoO (#1705) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hupsz ez lemaradt:

torrentrol nem tudok nyilatkozni mert az nem fut rajta de halozaton belul ki lehet hajtani a gigabitet (nyilvan ez mas teszta)

Nalam raid 1 mind az OS mind a tarhely.

Miert akarod az OS-t nullaba tenni? (inkabb rakjal ala egy ssd-t es mentsd a full hdd-t a tarhelyre minden nap)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1709) PpenoO válasza Snoop-y (#1708) üzenetére


PpenoO
őstag

Win7 telepítési útmutatóba raid0at írnak os meghajtónak.

Amit szeretnék:

- 120gb ssd osnek sata3as porton, beépíthető keretben, nem ahci módban.

- 2tb torrent hdd sata3as porton, nem ahci módban.

- 2x4tb tárhely sata 2es portokon raid1 tükrözéssel.

- Ati hd 6450 vagy bármi más passzív kártya amin van hdmi kimenet.

Továbbá szeretném ha:

- Annyira csendes lenne a szerver, hogy ne zavarjon filmézés és alvás közben.

- Gbites netemet torrenten keresztül szeretném kihajtani.

(#1710) djgeg válasza PpenoO (#1705) üzenetére


djgeg
őstag

ha 20-30 db-t hallasz a hálószobából ( 1 szobával alrébb ) akkor vagy neked van hiper szuper füled vagy nagyon nincs rendben valami a hangszigetelő képességgel nálatok :D
Amúgy a vinyók lesznek itt max a gondjaid értelmes hőmérsékeleten (értsd nem 40 fokos szobahőmérsékleten) alig pörög a venti, és kb halktalan nálam teljesen.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1711) PpenoO válasza djgeg (#1710) üzenetére


PpenoO
őstag

A szomszédok már felhívták a figyelmünket a gyér hangszigetelésre, ha érted mire gondolok :)) , amúgy nyitott ajtóval alszunk kutya miatt és ahol a gép lenne ott egy gipszkartonozott ajtó van, amúgy meg hatos válaszfal öleli körbe.

A ventilátor hangra meg tényleg nem értem akkor miért van tele a net meg a topik negatív véleményekkel és kényszervmegoldásokkal.

(#1712) djgeg válasza PpenoO (#1711) üzenetére


djgeg
őstag

"if you know what i mean" :DDD
Szerintem az elején volt szar a venti de a profil miatt ami gyárilag volt. Amikor megkaptam rögtön ment rá egy update és szinte 0 hanjga van. 10-20% körül pörög a venti.
Ha nagyon zavar majd a hangja akkor egy ventit tudsz bele operálni, csak a csatit kel szó szerint operálni, mert nem szabványt használ.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1714) PpenoO válasza djgeg (#1712) üzenetére


PpenoO
őstag

Akkor egyik kérdés kipipálva. Marad a Gbit kihasználtság illetve a tárolók mikénti konfigurálása.

Az utóbbival kapcsolatban, ebből a hozzászólásodból kiindulva, lehet külön raid0 tömbökbe tenni így függetlenítve az ssd-t a torrent hdd-től?

(#1715) djgeg válasza PpenoO (#1714) üzenetére


djgeg
őstag

Ha jól értem:
Slot1: 120gb ssd osnek sata3as porton, beépíthető keretben, nem ahci módban.
Slot2: 2tb torrent hdd sata3as porton, nem ahci módban.
Slot3-4:2x4tb tárhely sata 2es portokon raid1 tükrözéssel.
Persze ez kivitelezhető.
A beépített raid kártya varázslójában a slot 1-2 külön külön raid 0 -ra állítod egyenként majd a slot 3-4-ből raid 1 virtual disk-et csinálsz.

Ha OS megy az SSD-re és netén valami amúgy is ramban tenyésző akkor a beépített MicroSD vagy USB is elég lehet az OS-nek.
Így az SSD megmaradhat cache-nek, de persze azt se tudom milyen OS-el akarod használni a gépet.
Ezek mellet van még bent egy SATA csati amit egy odd to sata áram + sata kábellel még ki lehet használni és így fér 5 hdd a gépbe.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1716) PpenoO válasza djgeg (#1715) üzenetére


PpenoO
őstag

Remélem nem szentségtörés, Win7et szeretnék rátenni.

Semmilyen Linux tapasztalatom nincs és a célom egy alacsony fogyasztású és halk 7/24es gép ami torrentek futtatásán, fontos adataim biztonságos tárolásán (raid1 tükrözés) és médiamegosztáson (SMBvel csatlakozna Raspberry Pi2höz) kívül semmilyen más szerver funkciót nem látna el.

Jelenleg a szűk keresztmetszet a processzor, mivel Gbites netet nem bírná kiszolgálni torrent szempontból.

Aktív hűtést nem szeretnék, így a cél egy 1265l-es Xeon proci, de ahogy elnézem nemhogy Mo.-on, eBayen és Amazonon sem árul ilyet senki...

Szerinted/tek egy 1220L megbírkózna a Gbites (1000/200) torrentezéssel?

(#1717) djgeg válasza PpenoO (#1716) üzenetére


djgeg
őstag

Én egy Xeon E3-1270 v2 akarok belepakolni majd. Lec fórumtár árul ilyet értelmes áron.
Ehhez mér elvielg kéne egy aktív hűtés de kis pórázzal a bioszban láttam használni neten a procit passzívan is.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1718) lbarjak válasza djgeg (#1717) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Nincs neki, csak valamiért nem törli a listájából.

(#1719) lbarjak válasza djgeg (#1717) üzenetére


lbarjak
csendes tag

PpenoO, nekem nagyon hasonló konfigom van, Debian + ZFS az alap, azon megy VirtualBoxban a Win7. Persze bővítettem a RAM-ot 16 GB-re, így most a 4 GB-s modul a fiókba került. VirtualBox kétféle lehet, én a php változatot választottam mivel nincs monitor a szerveren, onnan vagy böngészőben fut a Win7 vagy TightVNC-vel. A Raspberri Pi 2-t is ThigtVNC-vel hozom fel a fő gépemen, monitor azon sincs.
A tükrözés nem elég, mit teszel, ha elromlik az egyik vinyó? Le kell ezt próbálni, nehogy az új vinyó beszerelésekor elszálljon az egész, akár azért, mert ideges vagy és mellényúlsz... Nekem a Microserverben 2x2TB tükör van és egy harmadik 2TB-s a Raspin, oda rsync-kel mentek néha.
Linux RAID és ZFS esetén is van lehetőség szimulálni az egyik diszk hibáját. Nem tudom, Win7 alatt van-e ilyen?
Aztán mi van, ha egy tükröt másik gépbe kell áttenni, fog működni? Erről sem elég olvasni, ki kell próbálni. Egyébként fog :) ZFS-nél kell a '-f' kapcsoló, ahogy itt is le van írva:
http://docs.oracle.com/cd/E19253-01/819-5461/gazuf/index.html

[ Szerkesztve ]

(#1720) PpenoO válasza lbarjak (#1719) üzenetére


PpenoO
őstag

Az archive vinyók újak lesznek és üresen lesznek beüzemelve. Beüzemelés után fogom a régi konfigról áthúzni az adatokat. Tudtommal ha raid1 be tükrözöm az adatokat egy vinyó halála esetén az adat megmarad a másikon. Vagy arra akarsz utalni, ha behal a szerver akkor más gép nem fogja kezelni a raid1es tükrözést. Akkor gondolom nem marad más választásom, mint raid nélkül betenni őket és szoftveresen szinkronizálni ahogy eddig is tettem a mostani pcmen. Ami kérdés felmerül ha raid0 tömb (os ssd) és ahci (2x4tb) is van akkor mennyire pörögnek a ventilátorok az achi miatt.

[ Szerkesztve ]

(#1721) lbarjak válasza PpenoO (#1720) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Igen, megmarad a másikon, de akkor bármilyen plusz hiba már adatvesztéshez vezethet. Igaz, én gyakorló rendszergazda szemmel nézem itthon is a dolgokat, nem minden adat fontos, de pl. a fotótáram elvesztése eléggé frusztrálna. A szerverem AHCI-ben is halk, azt nem tudom kit mennyire zavarna, nem vagyunk egyformák.

(#1722) Snoop-y válasza lbarjak (#1718) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pedig ezt hogy utalaom (eppen ra akartam irni megvan e meg)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1723) Tsory


Tsory
tag

Új (nekem eddig nem tűnt fel) firmware és ILO:

HomeServerShow

firmware 2015.11.02
ILO4 2.44

Aki Intel Xeon E3-1220 v2-t használ, hasznos lehet.

(#1724) bon válasza Tsory (#1723) üzenetére


bon
őstag

Köszi, fel is toltam őket.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1725) djgeg


djgeg
őstag

Akit érdekel friss CPU kompatibilitási táblázat:
[link]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1726) kiskakas válasza djgeg (#1725) üzenetére


kiskakas
senior tag

az uj fw-t, ilo-t lementhetne vki, ill kirakhatná valahova, mert nekem már nem élnek a linkek :(

(#1727) bon válasza kiskakas (#1726) üzenetére


bon
őstag

Az ilo még működik.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1728) gerokrisz válasza bon (#1727) üzenetére


gerokrisz
tag

Mind a 3 link működik :) Pár kattintás után jön le. (nekem ma reggel sikerült, illetve az ilo új kinézete is elég korrekt)

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1729) bon válasza gerokrisz (#1728) üzenetére


bon
őstag

ilo már a 2.40-es firmware után is új kinézetett kapott, némi ráncfelvarrás. Jól néz ki. Most próbálva az első kettő nem megy, de számomra lényegtelen, mert az érintett gépekre felraktam még tegnap.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1730) szapeboy válasza gerokrisz (#1728) üzenetére


szapeboy
tag

Nem megy ismét, feltölthetnéd valahova... :)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1731) PpenoO


PpenoO
őstag

Amennyiben később tennék egy E3-1270 V2 procit a szerverbe melyik ram lenne a gyorsabb?

Part Number: KTH-PL316E/8G
8GB Module - DDR3 1600MHz
Specs: DDR3 , 1600MHz , ECC , CL11 , X8 , 1.5V , Unbuffered , DIMM , 240-pin

Part Number: KTH-PL313E/8G
8GB Module - DDR3 1333MHz
Specs: DDR3 , 1333MHz , ECC , CL9 , X8 , 1.5V , Unbuffered , DIMM , 240-pin

(#1732) Tsory válasza szapeboy (#1730) üzenetére


Tsory
tag

A windows-os verziók:

ILO 2.44 + firmware

(#1733) szapeboy válasza Tsory (#1732) üzenetére


szapeboy
tag

Köszönöm!

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1734) gerokrisz válasza Tsory (#1732) üzenetére


gerokrisz
tag

Nekem is lent van mind a 3. Este még feltöltöm a VMWare-est ha addig nem teszi fel senki.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1735) lbarjak válasza PpenoO (#1731) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Én a KTH-PL316E/8G-t vettem, de ezek dual rank szervezésűek, a single gyorsabb lehet, valami ilyesmi, meg kell nézni alaposabban:
https://www.amazon.com/Crucial-PC3-12800-Unbuffered-240-Pin-CT102472BA160B/dp/B006YG8ZNI

(#1736) Snoop-y válasza Tsory (#1732) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszi szepen lementettem :C

Ha kesobb valakinek szuksege lenne ra szoljon es adok linket priviben (sajat tarhelyrol)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1737) cucuska79 válasza Snoop-y (#1736) üzenetére


cucuska79
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, ha vennék a szerverbe i3-as procit ami a leírás szerint nem támotja az ECC ramot, akkor a gép el se fog indulni, így hogy nekem az van?

(#1738) Snoop-y válasza cucuska79 (#1737) üzenetére


Snoop-y
veterán

Biztos nem tamogatja? Milyen sorozatu I3-ad van?
Amugy elvileg mukodik de en nem raknek a gepbe olyan CPU-t ami nem tamogatja az ECC-t.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1739) cucuska79 válasza Snoop-y (#1738) üzenetére


cucuska79
tag

Még nem vettem, de ezzel szemeztem

http://ark.intel.com/products/66168/Intel-Core-i3-3240T-Processor-3M-Cache-2_90-GHz

Ez az egyetlen ami még boltban kapható.

(#1740) janosu


janosu
újonc

Sziasztok,

A debian-t használóknak lehet érdekes a következő:

http://ximunix.blogspot.hu/2013/08/hp-toolsfirmware-for-proliantdebian.html?m=1

(#1741) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok

Erősen gondolkodom egy OMV-s gép megépítésén. Gyakorlatilag 50-60e környékén nincs alternatíva ha jól látom...

Amit kinéztem:
- HP ProLiant MicroServer
- 2x 2TB lemez vagy 3TB
- 120GB SSD a rendszernek

Erre egy OMV-t feltelepítek. Jól gondolkodom?

Van otthon egy laptop Pio BluRay ODD-m, azt lehet bele is pattintanám. Ha nem akkor ide megy az SSD viszont akkor kell táp átalakító, meg Legacy üzemmód. Jól gondolom?

Van valami alapmod, amit érdemes megcsinálni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1742) Fifi válasza janosu (#1740) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Kösz, ez jó cucc! :R

Bye, Fifi

(#1743) Snoop-y válasza Flashback (#1741) üzenetére


Snoop-y
veterán

Alapmod pl venni 8Gb ramot bele bar sima NAS-kent a 2Gb rammal is vigan elszaladgal.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1744) Fifi válasza Tsory (#1723) üzenetére


Fifi
őstag

iLO v2.44 már fent volt nekem, de a firmware-t azóta se találom a hp oldalain (web, ftp).

Az általad adott windowsos verzióból upgradeltem 2.44-re. Eddig szinte fixen 21%-on pörgött a venti. Most reggel ránéztem és 15%-on volt:

root@silent:~# hpasmcli -s "show fan; show temp"

Fan Location Present Speed of max Redundant Partner Hot-pluggable
--- -------- ------- ----- ------ --------- ------- -------------
#1 SYSTEM Yes NORMAL 15% N/A N/A No


Sensor Location Temp Threshold
------ -------- ---- ---------
#1 AMBIENT 25C/77F 42C/107F
#2 PROCESSOR_ZONE 40C/104F 70C/158F
#3 MEMORY_BD 34C/93F 87C/188F
#4 SYSTEM_BD - -
#5 SYSTEM_BD 64C/147F 105C/221F
#6 SYSTEM_BD 46C/114F 68C/154F
#7 SYSTEM_BD 45C/113F 88C/190F
#8 SYSTEM_BD - -
#9 SYSTEM_BD 47C/116F 72C/161F
#10 I/O_ZONE - -
#11 I/O_ZONE 40C/104F 64C/147F
#12 CHASSIS_ZONE 44C/111F 68C/154F
#13 SYSTEM_BD - -

Azóta felkúszott (becsuktam a szekrény ajtaját ahol van a gép), de még ez is kevesebb, mint volt:
root@silent:~# hpasmcli -s "show fan; show temp"

Fan Location Present Speed of max Redundant Partner Hot-pluggable
--- -------- ------- ----- ------ --------- ------- -------------
#1 SYSTEM Yes NORMAL 18% N/A N/A No


Sensor Location Temp Threshold
------ -------- ---- ---------
#1 AMBIENT 26C/78F 42C/107F
#2 PROCESSOR_ZONE 40C/104F 70C/158F
#3 MEMORY_BD 34C/93F 87C/188F
#4 SYSTEM_BD - -
#5 SYSTEM_BD 65C/149F 105C/221F
#6 SYSTEM_BD 47C/116F 68C/154F
#7 SYSTEM_BD 45C/113F 88C/190F
#8 SYSTEM_BD - -
#9 SYSTEM_BD 47C/116F 72C/161F
#10 I/O_ZONE - -
#11 I/O_ZONE 40C/104F 64C/147F
#12 CHASSIS_ZONE 44C/111F 68C/154F
#13 SYSTEM_BD - -

Köszönöm a feltöltést! :R

Bye, Fifi

(#1745) lbarjak válasza janosu (#1740) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Köszi, erre nem találtam rá.

(#1746) Fifi válasza lbarjak (#1745) üzenetére


Fifi
őstag

A gyári hűtést használod ezzel a CPU-val? Milyen fan és temp értékeket mond a hpasmcli?
Az enyémben gyári hűtéssel van a E3-1220L v2.

Bye, Fifi

(#1747) Snoop-y


Snoop-y
veterán

1260L az elketyegne passziv hutessel? (45W)

Annak meg nincs elszallva az ara mint a 65L-nek £140 korul mar lehet kapni

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1748) PpenoO


PpenoO
őstag

Na megvan a kicsike. Sikerült mindent vennem hozzá csak ramot nem :W Azért megpróbálom beüzemelni, ha nem menne kérlek segítsetek ;]

U.I.: ssd beépítő keret sincs...

[ Szerkesztve ]

(#1749) lbarjak válasza Snoop-y (#1747) üzenetére


lbarjak
csendes tag

A gyárival. Nálunk most 28 fok van a lakásban, ZFS fájlrendszer + phpvirtualbox rajta Win7:

Sensor Location Temp Threshold
------ -------- ---- ---------
#1 AMBIENT 28C/82F 42C/107F
#2 PROCESSOR_ZONE 40C/104F 70C/158F
#3 MEMORY_BD 47C/116F 87C/188F
#4 SYSTEM_BD - -
#5 SYSTEM_BD 55C/131F 105C/221F
#6 SYSTEM_BD 48C/118F 68C/154F
#7 SYSTEM_BD 60C/140F 85C/185F
#8 SYSTEM_BD - -
#9 SYSTEM_BD 50C/122F 72C/161F
#10 I/O_ZONE - -
#11 I/O_ZONE 42C/107F 64C/147F
#12 CHASSIS_ZONE 49C/120F 68C/154F
#13 SYSTEM_BD - -

(#1750) lbarjak válasza lbarjak (#1749) üzenetére


lbarjak
csendes tag

25%-on megy a ventilátor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.