Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

(#1601) Haugland válasza djgeg (#1583) üzenetére

Haugland
aktív tag

:R Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget!

Pár nap szerencsétlenkedés után rá kellett jönnöm, hogy ez nekem magas :(
Inkább meghagyom a jelenlegi összes vackot (asztali gép, tablet, stb...) és a microserverre felteszem a xpeno-t, és fontos fájljaimat manuálisan felügyelem (másolgatom a nas és az asztali gép között).

A másik opció, hogy szerintetek a terveim kivitelezésével kit tudnék megbízni? Ha ismer valaki ilyen magánembert, kisvállalkozást, aki megcsinálná nekem a telepítéseket és megmutatná, hogy az alapvetőbb hibákat hogyan tudom orvosolni a konfiguráción, akkor légyszi keressen/keressetek meg privátban.
Komáromi vagyok, de ha kell felviszem a konfigot Bp-re.

Raid kártyát még vennem kellene valahol addig, hogy mehessen minden, de nyitott vagyok...

Egy ilyen telepítést szerintetek kb. mennyiért vállal be egy kisebb cég?

(#1602) Haugland válasza djgeg (#1583) üzenetére

Haugland
aktív tag

Szia,
Még 1 kérdés a válaszoddal kapcsolatban:

3.2, az SSD-ket raid 1 ben rakd be a raid kártya varázslójába és hozz létre így egy logikai lemezt. VAGY ha 1 SSD akkor raid 0.

Kérdés: meg tudom csinálni úgy az összeállítást, hogy az elején csak 1db SSD-m van (Raid0) (de tervben van egy második beszerése is) majhd a későbbiekben ha megvan a második SSD-is, akkor pedig átkovertáknám a formátumot Raid1 -be adatvesztés nélkül? (ezeken futnának a VM-ek)

(#1603) kammler

kammler
senior tag

Heló!

Van itt valakinek IP kamera rákötve a microserverére? HD felbontású. Mennyire terheli a G2020 pentiumost, van tapasztalat? Nem tudjátok lesz ebből GEN9?

(#1604) lajos75 válasza kammler (#1603) üzenetére

lajos75
senior tag

Nekem hasonló paraméterekkel rendelkező épített Nas van, és azon egy kamerát abszolúte nem vesszem észre hogy van :D

(#1605) kammler válasza lajos75 (#1604) üzenetére

kammler
senior tag

Érdekes. Ezen itt lóg egy eminent EM6230 HD. Most persze az a kérdés, te milyen szoftvert használsz hozzá. Én próbáltam ispy-t aztán security monitor pro 5-öt is. H.264 adatfolyam. Ispy nagyon jónak néz ki, jól ütemezhető. Viszont akármelyik szoftvert is próbáltam, ha csak megy a kamera, nem vesz fel 20% processzor terhelés. Ha fel is vesz 36%. Felvétel formátumát állítgattam ispy-ból, kicsit lehet vele csökkenteni a terhelést. A felbontást meg nem, mert nem azért HD hogy 640x480-ban nézzem. De amúgy az se igen segít rajt. Hát nem egy hikivision ez a kamera. Ötlet? Mert kéne még egy kam, de nehogymá 70%-on menjen két kamerától a gép. Az asztali PC-ben is csak Pentium 4 van, ott jobb azért a helyzet, de nem azt akarom járatni.

[ Szerkesztve ]

(#1606) kammler válasza lajos75 (#1604) üzenetére

kammler
senior tag

Ja, a microserveren Windows server 2012 R2 van, de asztalin Windows 10 van. Ott is zabálja a processzort, valamelyest kevésbé.

(#1607) lajos75 válasza kammler (#1606) üzenetére

lajos75
senior tag

Nálam Xpenology fut a Nas-on.

(#1608) kammler válasza lajos75 (#1607) üzenetére

kammler
senior tag

Meglesz a megoldás, igaz drága, de hikivision az tud NFS-t, CIFS-t, SD kártyát, amit kinéztem. Aztán rakja a videót direkte a HDD-re.

(#1609) Krix válasza kammler (#1603) üzenetére

Krix
őstag

HPE TSS-en kérdeztem a szerveres srácokat a múlt héten a Gen9-ről de nem tudtak semmit. Szerintem leépítik. Van helyette ML10.

If it is not broken then don't fix it!

(#1610) kammler válasza Krix (#1609) üzenetére

kammler
senior tag

Amiből, ha jól látom, pont az iLO hiányzik, amit szoktam is használni. Aztán ott van az ML30 vagy mi? Na abban van. csak az 235 ezer ft....

(#1611) Krix válasza kammler (#1610) üzenetére

Krix
őstag

Igen én is feldobtam nekik. Persze erre már nem volt válasz.

1. Más méret
2. HDD cseréhez ki kell nyitni a házat
3. 1 NIC
4. nincs ilo

:N

If it is not broken then don't fix it!

(#1612) Fifi válasza Krix (#1611) üzenetére

Fifi
őstag

Ezzel azt akarjátok mondani, hogy még szerezzünk be tartalékba gen8 microservert + jobb CPU-t amíg van? :D

(#1613) Snoop-y válasza Fifi (#1612) üzenetére

Snoop-y
veterán

Valoszinu sokan upgradeltek hazilag es ezzel alavagtak az ML belepo szintu szervereknek.

Most majd megveheted ugyanezt nagyobb hazban ketszer ennyiert :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1614) Blaise válasza Snoop-y (#1613) üzenetére

Blaise
veterán

Xeonos verzió el is tűnt emagról...

(#1615) Snoop-y válasza Blaise (#1614) üzenetére

Snoop-y
veterán

Gyakorlatilag az ML semmiben sem nyujtott tobbet a belepo szervereknel (egy kisvallalkozasnak a 4 HDD-s raid setup az SD bootolassal boven eleg volt) es ez a gep olcsobb mint egy dzsunka desktop.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1616) kammler

kammler
senior tag

Egy gen8-nak milyen átlagos éves áramfogyasztása lehet vajon foritban? Bézegettem infókat, de az áram áránál már elakadtam mittudomén miféle tömbök stb. Unom már kapcsolgatni, az IP kamera miatt mennie kéne 7/24-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1617) lajos75 válasza kammler (#1616) üzenetére

lajos75
senior tag

Nálam 1db. HDD-val fogyasztott kb. 30W-t
Ha ezzel számolok akkor durván 10'000Ft/év

Minden további HDD kb. +5W

(#1618) kammler válasza lajos75 (#1617) üzenetére

kammler
senior tag

Nálam 40-45w G2020-as. Akkor olyan 17 ezer körül számolok /év.

(#1619) kammler válasza Krix (#1611) üzenetére

kammler
senior tag

Hát akkor pedig ezt szopókáztuk. Akinek pl. kell az iLO kénytelen lesz ML30-at, vagy rendes proliantot venni. A microserver fogyasztása nagyon jó, az ML30, rendes prolianté a processzor miatt csak több lehet.

(#1620) lajos75 válasza kammler (#1618) üzenetére

lajos75
senior tag

Ha 45W akkor 15'000Ft. /év

Nálunk 38Ft/kw, de szerintem ez kb. mindenütt ennyi.

(#1621) kammler válasza Fifi (#1612) üzenetére

kammler
senior tag

Én már táp ventit, meg nagy ventit szereztem be pótalkatrésznek. Mint feljebb írtam, nem jó sajnos az, amit vettem egybe kicserélve vele a gyárit. Máshogy indul a nagy szellőző venti, ami benne van, mint amit vettem. Ami mellesleg totál ugyan az a típus. Kivéve a kisbetűs alverziót. Ez lehetett a gond. Az eredeti meg majd 15 ezer forint. hát cseréltem benne csapágyat, tökéletes lett. kicsit sípolt már. A táp ventije nem szabályozott ahogy nézem, az talán jó lesz simán cserélve az újjal, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#1622) kammler válasza Blaise (#1614) üzenetére

kammler
senior tag

hpshop.hu-n van de 243 ezer ft....

(#1623) lajos75 válasza kammler (#1621) üzenetére

lajos75
senior tag

Ez alapján nem próbáltál normál 12cm ventilátort bekötni?

[

[ Szerkesztve ]

(#1624) kammler válasza lajos75 (#1623) üzenetére

kammler
senior tag

Így nem fog szabályozni. Amúgy egszerűbb lekapni a seeger gyűrűt aztán két mp a csapágycsere. A gyáru amúgy úgy indul, hogy lassan elindul, felpörög maxra, aztán iLO leszabályoz. Amit vettem, ugyanaz típusra, az rögtön fullon pörög, aztán leszabályoz, de akkor se tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#1625) makro

makro
aktív tag

Sziasztok,

jelenleg melyik a legfrissebb XPEnology verzió ami feltehető a microserver-re esxi alá?
Esetleg leírást is tudnátok linkelni? :U

(#1626) radi8tor válasza makro (#1625) üzenetére

radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezz rá itt, illetve olvasd el az ottani téma összefoglalót.

⭐ Stella

(#1627) kammler

kammler
senior tag

Heló. A passzív hűtővel elmegy a microserverbe egy 54w-os processzor? Nyilván nem ennyit vesz fel mindig, de elvan benne még aktív hűtés nélkül? Pl. ez: Intel Core i3-6300. Van belőle 35W-os is, de tuti a teljesítmény rovására megy az alacsonyabb TDP. Ennél a G2020-nál ami gyárilag benne van amúgy az iLO mindig 40 fokot mutat. Asszem ez egy ismert hiba. Jól látom core I3-3240-el is készül gyárilag? Annak 55W a TDP-je, akkor biztos ok. Csak gondolom pörgeti a ventillátort ha nagyon dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#1628) Bear válasza kammler (#1627) üzenetére

Bear
aktív tag

1155 - ös foglalat van az alaplapon, ez a proci nem jó bele.. (i3-6300)

(#1629) kammler válasza Bear (#1628) üzenetére

kammler
senior tag

Hu most nézem tényleg!

(#1630) makro válasza radi8tor (#1626) üzenetére

makro
aktív tag

Köszi,
valahogy kiesett hogy ilyen fórum is lehet :DDD

(#1632) qnadam

qnadam
veterán

helló,

van valami módja, hogy a vinyók aludni térjenek? akár másik vezérlővel is... van hogy napokig-hetekig nem kell hozzányúlni a vinyókhoz, úgy meg felesleges.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1633) radi8tor válasza qnadam (#1632) üzenetére

radi8tor
MODERÁTOR

Oprendszerben kell ezt beállítani.

⭐ Stella

(#1634) cucuska79

cucuska79
tag

Aki még venni akar:

[link]

és érdekesség:

[link]

(#1635) radi8tor válasza cucuska79 (#1634) üzenetére

radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbiból az lenne a poén ha hőterheléstől függően váltogatná a színét, mint egy Hot Wheels játékautó :)

⭐ Stella

(#1636) gyiku válasza radi8tor (#1635) üzenetére

gyiku
nagyúr

ott a 15k a poen.

hüllő

(#1637) makro válasza gyiku (#1636) üzenetére

makro
aktív tag

Egy doboz festékspray olcsóbb :DDD

(#1638) Vhaerun

Vhaerun
tag

Sziaszok,
Gondolkozom egy Gen8 beüzemelésén...
Valakinek van ilyen konfigja :
USB boot Xpenology
5 HDD (3-4 Tb-os) SHR-ben
Gen7-esem volt, abba be lehetett tenni 5. HDD-t az
ODD helyére...
Itt lehetséges ez egyáltalán ?

Köszi a válaszokat előre is

(#1639) gyiku válasza Vhaerun (#1638) üzenetére

gyiku
nagyúr

2.5hdd/ssd bemegy az odd helyere, csak kell egy floppy->sata tap atalakito, meg egy sata kabel.

hüllő

(#1640) Vhaerun válasza gyiku (#1639) üzenetére

Vhaerun
tag

Köszi.
Tehát csak a sata és táp gépen kívülre vezetésével lehet összetákolni az
5db 3,5-ös HDD-s verziót...

(#1641) gyiku válasza Vhaerun (#1640) üzenetére

gyiku
nagyúr

be lehet azt faragni belulre is [link]

hüllő

(#1642) Vhaerun válasza gyiku (#1641) üzenetére

Vhaerun
tag

Azok 2,5-esek ...

(#1643) gyiku válasza Vhaerun (#1642) üzenetére

gyiku
nagyúr

lehet. viszont a gyari 4bay es az alaplap kozott van hely, ha fel tudod fogatni valahogy.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1644) Snoop-y válasza Vhaerun (#1638) üzenetére

Snoop-y
veterán

Ha ennyi drive kell akkor lehet erdemesebb venni egy belepo szervert...
Akar a fujitsu-t is. Otthonra azon kivul hogy fasza meg minden az ILO-nak nagy szerepe ugysem lesz.

(#1645) Vhaerun válasza Snoop-y (#1644) üzenetére

Vhaerun
tag

Igazából az SHR 5 lemezből 4 használható gazdaságosabb,mint a 4 lemezből 3 használható....

(#1646) kiskakas válasza gyiku (#1641) üzenetére

kiskakas
senior tag

Nekem 5db 3,5" hdd van a gen8-ban, az 5. belulrol a haz oldalan van, mm-re ugyan,de elfer,semmivel sem melegszik jobban, mint barmelyik,rackben levő.

(#1647) Vhaerun válasza kiskakas (#1646) üzenetére

Vhaerun
tag

Esetleg egy képet tudnál dobni róla? Köszi

(#1648) kiskakas válasza Vhaerun (#1647) üzenetére

kiskakas
senior tag

Most csak egy korai állapotról van csak nálam kép, a rögzítés itt még nem végleges, a lényeg,h elfér.

(#1649) radi8tor válasza kiskakas (#1648) üzenetére

radi8tor
MODERÁTOR

Oltári. :C
Minek az az alu(?) védelem a nyák-nál? Másik oldala nem alu ugye?

4+2 SATA portja van a gépnek?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1650) Vhaerun válasza kiskakas (#1648) üzenetére

Vhaerun
tag

Köszi a képeket,
kiskakas hoz hasonlóan én is megkérdezném, van 6 sata csatlakozó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.